HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 06:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Kakav san jbt. :klanjam

Ko je ovo pisao , jel Isnam(jebem ga u ime)??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
joe enter je napisao/la:

:confused1

Daj uštinite me , pa ovo stvarno postoji?? :ucelo

Ovo ne kontam uopšte , šta koji *** oni imaju slaviti davanje prava fratrima od strane Fatiha?? , pa valjda fratri bi trebali to da slave i obeležavaju a ne oni.

Upravo se trudim naći ekvivalent ovome u drugim delovima sveta ali mi ne ide.
Ono kao potomci saradnika okupatora obeležavaju dan kada je okupator dao neka prava fratrima , i sad su muslimani ponosni valjda na sebe i na Fatiha i naravno islam što su fratri ostali.
A fratri kao i svi drugi im trebaju zahvaliti što to obeležavaju i biti ponosni.


Nepojmljivo i neshavtljivo , bar meni.


To ti bolan Dani kad Sultan Fatih Ahdnamom utemelji multikulturalnost u BiH =))
Prije toga već preko 500 godina zajedno u Bosni žive katolici, pravoslavci a heretici svih vrsta u njoj imaju sklonište.
Nikakvih spomena međuvjerskog unutarnjeg sukoba stanovništva niti progona unatoč vanjskim pritiscima.

Nađe se i fratar, dovoljan jedan za multikulturalnost

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
U okviru manifestacije “Musalla 2016”, koja je otvorena 4. jula, danas je centralna svečanost obilježena klanjanjem džume-namaza u Donjem Kamengradu kod Sanskog Mosta gdje se nalazi musalla sultana Mehmeda Fatiha, najzapadniji fizički trag ovog osmanskog sultana sačuvan u BiH.

Džumu-namaz, redovnu zajedničku molitvu muslimana petkom je predvodio izaslanik reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH hafiz Mensur ef. Malkić, imam Gazi Husrev-begove džamije i direktor Gazi Husrev-begove medrese
Citat:
Meni je izuzetno velika čast da se nalazim ovdje na ovom teritoriju gdje su stajali jedan od najboljih zapovjednika islamske vojske i jedna od najboljih vojski. Ova vojska sultana Mehmeda Fatiha sa njim na čelu je 1453. godine osvojila Istanbul, a 10 godina nakon toga je došla na ove naše prostore i zvanično donijela nur islama na ove naše krajeve. Naravno mi smo i prije toga bili sa islamom upoznati. Ovdje je proučen prvi ezan, ovdje su učene dove za dobrobit ne samo u to doba umeta nego i posebno svih građana Bosne i Hercegovine. Svakako taj dolazak sultana Mehmeda Fatiha i ova musalla ne može biti, a da se ne spomene njegova čuvena Ahdnama kojom je on dao prava i onima koji nisu muslimani da ovdje žive zajedno sa nama u finom životu i rahatluku – kazao je Malkić.


Bošnjak do Bošnjaka :sega

slika
slika
slika
slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
s one strane dinare je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Pa u pravu je Isnam , istorija se ponavlja , jer i u predturskoj Bosni je pravoslavni i katolički faktor je hteo ugušiti slobodarstvo Bošnjaka , ali sva sreća pa dođe Fatih.


jel ovo nešto ironično ili? slobodarstvo bošnjaka :sega


Nego šta nego slobodarstvo Bošnjaka!!

Vidim ja da si ti prošao ustaško-četničku školu(SANU-HAZU) , pa zato ne znaš kad su hrabri Bošnjani se oduprli srpskom pravoslavnom okupatoru caru Dušanu kad je opsedao Bobovac , kako što ni ne znaš da je više krstaških pohoda bilo na Bosnu i Bošnjane od strane Ugara i domaćih izdajnika katolika.

Fatih je prosto bio potreban jer je u pitanju bio suvi opstanak jednog naroda i jedne zemlje.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
DŽUMU NAMAZ NA FATIHOVOJ MUSALLI KLANJALO DVIJE HILJADE LJUDI

slika

Najpoznatiji historijski i spomenik kulture u Donjem Kamengradu kod Sanskog Mosta je Musalla sultana Mehmeda Fatiha II, koja potiče iz 15. stoljeća i u svom izvornom obliku jedina je sačuvana na Balkanu.

Prema narodnim predanjima, na ovom mjestu je u julu 1463. godine džumu namaz klanjao sultan el Fatih, što je označilo dolazak islama na ove prostore.

Bošnjaci Sanskog Mosta vjerno su sačuvali uspomenu na Fatiha i njegove askere, klanjajući svake godine prvu džumu u julu mjesecu na njegovoj musalli.

Tako je bilo i danas gdje je džumu klanjalo blizu dvije hiljade posjetilaca iz Unsko-sanskog kantona (USK), ali i BiH, a predvodio ju je izaslanik reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH, muftija travnički Nusret ef. Abdibegović.

Posebna atrakcija bio je nastup „Mehtera“, turskog vojnog orkestra u tradicionalnim nošnjama iz tog vremena, nakon čega je pažnju prisutnih privukao defile konjanika i bajraka sanskih džemata.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
joe enter je napisao/la:

Nego šta nego slobodarstvo Bošnjaka!!

Vidim ja da si ti prošao ustaško-četničku školu(SANU-HAZU) , pa zato ne znaš kad su hrabri Bošnjani se oduprli srpskom pravoslavnom okupatoru caru Dušanu kad je opsedao Bobovac , kako što ni ne znaš da je više krstaških pohoda bilo na Bosnu i Bošnjane od strane Ugara i domaćih izdajnika katolika.

Fatih je prosto bio potreban jer je u pitanju bio suvi opstanak jednog naroda i jedne zemlje.


Joe novi dobitnik brončane Ahdname za širenje multikulturalnosti u BiH, sry ne može više od toga, za zlatnu moraš biti obrezan :zubati

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Nego šta nego slobodarstvo Bošnjaka!!

Vidim ja da si ti prošao ustaško-četničku školu(SANU-HAZU) , pa zato ne znaš kad su hrabri Bošnjani se oduprli srpskom pravoslavnom okupatoru caru Dušanu kad je opsedao Bobovac , kako što ni ne znaš da je više krstaških pohoda bilo na Bosnu i Bošnjane od strane Ugara i domaćih izdajnika katolika.

Fatih je prosto bio potreban jer je u pitanju bio suvi opstanak jednog naroda i jedne zemlje.


Joe novi dobitnik brončane Ahdname za širenje multikulturalnosti u BiH, sry ne može više od toga, za zlatnu moraš biti obrezan :zubati

slika


Stvarno?? , e hvala prevelikom allahu.
A ja baš sinoć usnio san gde mi Osman,Omer i Alija kažu da ću dobiti bronzanu povelju . :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Isusa mi krista Darwina i mojih poganskih korjena(arijskih)!!

Kakva đamija u kraljevoj sutjesci?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
slika

Jel ovo antifa il je Hamiđin đedo dobijo otpust iz bolnice?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2017, 17:08
Postovi: 66
joe enter je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Dani Ahdname u Milodražu

slika
slika



:confused1

Daj uštinite me , pa ovo stvarno postoji?? :ucelo

Ovo ne kontam uopšte , šta koji *** oni imaju slaviti davanje prava fratrima od strane Fatiha?? , pa valjda fratri bi trebali to da slave i obeležavaju a ne oni.

Upravo se trudim naći ekvivalent ovome u drugim delovima sveta ali mi ne ide.
Ono kao potomci saradnika okupatora obeležavaju dan kada je okupator dao neka prava fratrima , i sad su muslimani ponosni valjda na sebe i na Fatiha i naravno islam što su fratri ostali.
A fratri kao i svi drugi im trebaju zahvaliti što to obeležavaju i biti ponosni.


Nepojmljivo i neshavtljivo , bar meni.



hahaha i ne samo tebi hahahaha

ovo ni ja ne mogu da svarim


cuj slave muslimani to sto su katolici dobili toleranciju od sultana a istovremeno - valjda - znaju da bez te ahdname tih katolika, danas hrvata, uopste u bih nebi ni bilo..

jebo lud zbunjenog al fakat


no dobro..nista me ne cudi. sve iole pametno i skolovano il je vec otislo iz te posrane bih ili tezi ka tome da ode..ostace par majmuna i valjda ce evolucija onda nekad opet uciniti svoje (neki razvoj, nesto..jer sva je ta istorija ko kruzni tok..od uspona do pada i tako ukrug)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2017, 17:08
Postovi: 66
hahaha ovo je fakat..hosh malo tolerancije, de zini..vidi nas kako smo tolerantni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šehidski spomenicima oslobodiocima Bosne i donosiocima islama
PostPostano: 19 svi 2017, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Muslimani su bili normalan europski narod samo u periodu 45 godina dok su im komunisti pendrekom izbili islam iz glave.
Pa ta njihova sela i gradovi su izgledali kao Afghanistan sve do 1953., kad je zakonom zabranjeno zamotavati se skroz.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO