HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
Lebowski je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ne zanima me tvoje mišljenje.


Ne zanima ni mene tvoje kao pojedinca ali ne volim laži i podvale, ljudi čitaju ovaj forum.

divljak je napisao/la:


Naravno da postoje, etnogeneza današnjih Muslimana, tj. Bošnjaka je vezana uz Osmanlijsko nasljeđe, a to ne vridi samo za "bošnjake" iz bosne, već i iz sanđaka, crne gore, makedonije... ljudi koji nemaju veze s Bosnom, nego se vežu isalmom i osmanlijskim nasljeđem


Ne dozvoljavam da me ko zove ostatkom nečega, pa ni Osmanlija. Imaš jedan narod kojeg izgleda još ne poštuju dovoljno a to insistiranje na Turcima, ostacima Turaka, otpadu, stranim tijelima sutra može stvoriti samo nove ratove. A rat u BiH je kao Pandorina kutija.



Netribaš ti dozvolit ništa, niti ja od tebe tražim dozvolu, ukazivam na pravo stanje, a to što se tebi ne sviđa, e zato me boli k...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
BBC je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Ne dozvoljavam da me ko zove ostatkom nečega, pa ni Osmanlija.



To je vaš folklor, sami pravite parade po ulicama. Nebino kako se ti kao pojedinac osjećaš.


To prave isto pojedinci ili više njih. Velika većina ne pravi skupove, zašto onda čitav narod obilježavaš osobinama manjine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lebowski je napisao/la:
BBC je napisao/la:


To je vaš folklor, sami pravite parade po ulicama. Nebino kako se ti kao pojedinac osjećaš.


To prave isto pojedinci ili više njih. Velika većina ne pravi skupove, zašto onda čitav narod obilježavaš osobinama manjine?


Zato što vam takve stvari podržava islamska zajednica. Sa sekularne strane to prodžavaju vaši intelektualci, institucije i političari.

Žali se njima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
Lebowski je napisao/la:
BBC je napisao/la:


To je vaš folklor, sami pravite parade po ulicama. Nebino kako se ti kao pojedinac osjećaš.


To prave isto pojedinci ili više njih. Velika većina ne pravi skupove, zašto onda čitav narod obilježavaš osobinama manjine?



Ti si ako se ne varam reka da si podrijetlom iz Užica, Srbija, što te čini Bosancem i Hercegovom, Bošnjakom ili kako već, ok po nacionalnosti ako si građanin BiH, ok, al po narodnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
divljak je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:

Ne zanima ni mene tvoje kao pojedinca ali ne volim laži i podvale, ljudi čitaju ovaj forum.



Ne dozvoljavam da me ko zove ostatkom nečega, pa ni Osmanlija. Imaš jedan narod kojeg izgleda još ne poštuju dovoljno a to insistiranje na Turcima, ostacima Turaka, otpadu, stranim tijelima sutra može stvoriti samo nove ratove. A rat u BiH je kao Pandorina kutija.



Netribaš ti dozvolit ništa, niti ja od tebe tražim dozvolu, ukazivam na pravo stanje, a to što se tebi ne sviđa, e zato me boli k...


Dobro onda, nastavi lagati. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
Lebowski je napisao/la:
Dobro onda, nastavi lagati. :neznam


kako lažem, pa lupam direkt u glavu bez imalo taktičnosti, što "rašane" Sandžaklije čini Bošnjacima po narodnosti, što ih to veže sa Bošnjacima iz BiH?

Da nije Islam i Osmanlijsko nasljeđe?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
divljak je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:

To prave isto pojedinci ili više njih. Velika većina ne pravi skupove, zašto onda čitav narod obilježavaš osobinama manjine?



Ti si ako se ne varam reka da si podrijetlom iz Užica, Srbija, što te čini Bosancem i Hercegovom, Bošnjakom ili kako već, ok po nacionalnosti ako si građanin BiH, ok, al po narodnosti.


Pusti čovjeka da bude šta hoće.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
mario_cro je napisao/la:
divljak je napisao/la:


Ti si ako se ne varam reka da si podrijetlom iz Užica, Srbija, što te čini Bosancem i Hercegovom, Bošnjakom ili kako već, ok po nacionalnosti ako si građanin BiH, ok, al po narodnosti.


Pusti čovjeka da bude šta hoće.



Pa ja mu uopće i ne branim :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
divljak je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Dobro onda, nastavi lagati. :neznam


kako lažem, pa lupam direkt u glavu bez imalo taktičnosti, što "rašane" Sandžaklije čini Bošnjacima po narodnosti, što ih to veže sa Bošnjacima iz BiH?

Da nije Islam i Osmanlijsko nasljeđe?


Ne znam ja šta tog Sandzakliju veže za BiH. Svako ima pravo izjašnjavati se kako želi ali ja znam šta mene veže za druge ljude iz mog naroda-slična prošlost, iste patnje, iste radosti, isti neprijatelji, isti prijatelji, rodbinska veza, slične želje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
Lebowski je napisao/la:

Ne znam ja šta tog Sandzakliju veže za BiH. Svako ima pravo izjašnjavati se kako želi ali ja znam šta mene veže za druge ljude iz mog naroda-slična prošlost, iste patnje, iste radosti, isti neprijatelji, isti prijatelji, rodbinska veza, slične želje.



-ne fantaziraj, iste patnje, iste radosti... :ucelo
Pa valjda je uvik neko više patija a neko manje, neovisno o narodu
-isti prijatelji, isti neprijatelji :ucelo
tebi su svi bošnjaci prijatelji, vi ste si svi prijatelji, huh? :sega

Slična prošlost je ono o čemu pričam, znači svi Bošnjaci su imali pretke osmanlije, kalili ste se preko osmanskog nasljeđa, i islama.

Ako to poričeš, onda lažeš samog sebe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 16 stu 2012, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Ljudi se u isto vrijeme vole zbog 100 razloga a i mrze zbog 100 razloga, takvi smo. Organizuju se u grupe radi lakšeg opstanka, pa je tako i narod jedna vrsta grupe.

Osmanlije nisu bile jučer, sasvim dovoljno vremena za formiranje zajedničke prošlosti, ako ništa u smislu da će štititi jedni druge, bar od drugih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 26 stu 2012, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
˝Zagrebi Rusa i naći ćeš Tatara˝

......

˝Zagrebi Srbina i naći ćeš Turčina˝

Srbi su htjeli oni to priznat ili ne kulturološki, mentalitetom i običajima bliži Turcima i ostalim balkanskim narodima nego katoličkim narodima Srednje i Južne Europe..

Naravno to se (prije svega) odnosi na one u Srbiji proper..

500 godina pod Turcima je učinilo svoje..

Da su pod Turcima propatili jesu.. No neusporedivo manje u odnosu na nas Hrvate i ostale katoličke narode.. Te su usput pod istim tim Turcima ostvarili ekspanziju na sjever i zapad..


Zagrebi Ibra i nacices Mogol(oid)a...


Istina boli, Cigo :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
divljak je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:

To prave isto pojedinci ili više njih. Velika većina ne pravi skupove, zašto onda čitav narod obilježavaš osobinama manjine?



Ti si ako se ne varam reka da si podrijetlom iz Užica, Srbija, što te čini Bosancem i Hercegovom, Bošnjakom ili kako već, ok po nacionalnosti ako si građanin BiH, ok, al po narodnosti.


Lebowski je Muslimani Srbin? Sad mi je jasno otkud toliki antagonizam prema Hrvatstvu...i nacionalnosti općenito.

Gadno je to kad te vlastiti narod ne prihvaća i smatra turskim otpadom, a nisi Hrvat, kao većina drugih Muslimana, pa ti je onda krivo gledat kako se oni sa svojima bratime i cvjećare, pa onda svom silom želiš uništiti njihovo bratstvo i ujediniti se sa Muslimani Hrvatima u islamu, kao što je srbin Alija želio i srbin Dudaković i srbin Halilović i srbin Ganić i ostali...

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Puši ku*ac! :D

O čemu pričaš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Lebowski je napisao/la:
Puši ku*ac! :D

O čemu pričaš?


Šta nisi Muslimani Srbin poreklom iz Užica? Ovaj kaže da jesi. Ako nisi onda isprika od mene, valjda si samo zabludjeli hrvatski cvjetić... :HercegBosanac

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
S obzirom da se tokom Habsburško - Osmanlijskih ratova prostor BiH i Krajine jako praznio u krvavim bitkama gdje je većina domaćeg stanovništva pogibala ili bježala, a potom su ga i Osmanlije, a bogami i Habzburzi naseljavali pretežito vlaškim i romskim stanovništvom, veoma je upitno kakvog su izvornog narodnog podrijetla sav Muslimani narod istočno od toga područja.

Realno, ljudi su se Muslimani jer su sa islamom dobivali brojne povlastice i status u Osmanskom carstvu (slično kao sa KPJ knjižicama za vrijeme bivše Juge, pa su svi ti kakti bili ateisti, samo što je ovo sa Osmanlijama trajalo cca. 500 godina, pa je shodno tome i ostavilo dublji trag, odnosno formirao se ogroman kontigent islamiziranog stanovništva koje je zaboravilo svoje porijeklo), da poentiram, zapravo su svi ti muslimani "guzonjini sinovi" iz vremena Osmanlija, da se izrazim pomoću pjesme Zabranjenog Pušenja.

Što se nekakva manje više realna geografska okvira tiče, rekao bih da je većina Muslimani, muslimanskog naroda istočno od Vrbasa i sjeveroistočno od Neretve vjerojatno vlaškog, odnosno srpskog podrijetla, dok su zapadno od tog područja muslimani većinom Muslimani Hrvati.

Btw. smiješan primjer nevezan za ovo gore... Alija Izetbegović, '91 Srbin, '92 musliman, '93 Bošnjak... toliko o toj naciji...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Ibar je napisao/la:
Istina boli, Cigo :kava


Zašto istina boli? Stavi umesto "Srbi" i "Srbija" , "Hrvati" i "Hrvatska" ,dobit ćeš manje više istu stvar. Mi Srbi i nemamo komplekse što smo Balkanci , domovinu nemožeš birat. To što ti misliš da ste sličniji Česima nego Srbima je isključivo stvar kompleksa , znam dobro šta većina Hrvata misli realno a šta se pokušava nametnuti preko internet foruma je sasvim druga stvar i kompleks pojedinaca :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
ZlatkoZG je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
Istina boli, Cigo :kava


Zašto istina boli? Stavi umesto "Srbi" i "Srbija" , "Hrvati" i "Hrvatska" ,dobit ćeš manje više istu stvar. Mi Srbi i nemamo komplekse što smo Balkanci , domovinu nemožeš birat. To što ti misliš da ste sličniji Česima nego Srbima je isključivo stvar kompleksa , znam dobro šta većina Hrvata misli realno a šta se pokušava nametnuti preko internet foruma je sasvim druga stvar i kompleks pojedinaca :kava


S obzirom na pokušaje podjebavanja, hajdmo oversimplificirati situaciju i ovako se izraziti...

S obzirom da su nama Hrvatima, slično kao i Česima tokom 500 godina Osmanlijskog prisustva " rasu popravljali" austrijski i mađarski geni (i nama još talijanski), dok su za to vrijeme vama "rasu nagrđivali" turski geni, možemo pojednostavljeno reći da su Hrvati kulturološki i pojednostavljeno genetski bliži Česima i srednjoj europi, dok ste vi Srbi bliži i genetski "bratskiji" sa Turcima i Malom Azijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Čika Božo je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:

Zašto istina boli? Stavi umesto "Srbi" i "Srbija" , "Hrvati" i "Hrvatska" ,dobit ćeš manje više istu stvar. Mi Srbi i nemamo komplekse što smo Balkanci , domovinu nemožeš birat. To što ti misliš da ste sličniji Česima nego Srbima je isključivo stvar kompleksa , znam dobro šta većina Hrvata misli realno a šta se pokušava nametnuti preko internet foruma je sasvim druga stvar i kompleks pojedinaca :kava


S obzirom na pokušaje podjebavanja, hajdmo oversimplificirati situaciju i ovako se izraziti...

S obzirom da su nama Hrvatima, slično kao i Česima tokom 500 godina Osmanlijskog prisustva " rasu popravljali" austrijski i mađarski geni (i nama još talijanski), dok su za to vrijeme vama "rasu nagrđivali" turski geni, možemo pojednostavljeno reći da su Hrvati kulturološki i pojednostavljeno genetski bliži Česima i srednjoj europi, dok ste vi Srbi bliži i genetski "bratskiji" sa Turcima i Malom Azijom.


=))

Jel tako?! , e pa odlično onda.

Zato lepo da svaki Hrvat pređe u Srbe koji je poreklom iz krajeva gde su vladali Turci jer koji će vam klinac oni sem da vam kvare genetsku sliku i srednjeeuropski kulturni obrazac.
Jedino ako ne misliš da su Hrvati iz Stoca 500 godina dovodili žene iz Češke. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Čika Božo je napisao/la:
S obzirom na pokušaje podjebavanja, hajdmo oversimplificirati situaciju i ovako se izraziti...

S obzirom da su nama Hrvatima, slično kao i Česima tokom 500 godina Osmanlijskog prisustva " rasu popravljali" austrijski i mađarski geni (i nama još talijanski), dok su za to vrijeme vama "rasu nagrđivali" turski geni, možemo pojednostavljeno reći da su Hrvati kulturološki i pojednostavljeno genetski bliži Česima i srednjoj europi, dok ste vi Srbi bliži i genetski "bratskiji" sa Turcima i Malom Azijom.


Ali to uopće nije istina , pogledaj genetska istraživanja po netu i vidjet ćeš da je genetika dokazala da su Srbi i Turci veoma različiti. Srbi i Hrvati su kud i kamo sličniji. Uostalom Turci nisu dobar narod za usporedbu, dali ti je poznato da je preko Krimskog Kanata u Istanbul dolazilo do 10.000 robova godišnje iz područja današnje Ukrajine ,ukupno oko 3 milijuna ljudi kroz dva-tri stoljeća?

A da ne govorim koliko današnjih Turaka su ništa drugo do islamizirani i turkizirani Grci, Kurdi, Armenci ,Arapi, Perzijanci itd.

Ali i druga stvar , istraživanja su Srbe , Bugare i Makedonce strpla u jedan "genetski" krug ,odnosno genetika je dokaz da su suštinski ta tri naroda "jedan". Ali opet genetika nije odlučujuća što se tiče bliskosti naroda , Hrvati su Srbima bliži narod od Bugara ,osim vjere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:
Čika Božo je napisao/la:
S obzirom na pokušaje podjebavanja, hajdmo oversimplificirati situaciju i ovako se izraziti...

S obzirom da su nama Hrvatima, slično kao i Česima tokom 500 godina Osmanlijskog prisustva " rasu popravljali" austrijski i mađarski geni (i nama još talijanski), dok su za to vrijeme vama "rasu nagrđivali" turski geni, možemo pojednostavljeno reći da su Hrvati kulturološki i pojednostavljeno genetski bliži Česima i srednjoj europi, dok ste vi Srbi bliži i genetski "bratskiji" sa Turcima i Malom Azijom.


Ali to uopće nije istina , pogledaj genetska istraživanja po netu i vidjet ćeš da je genetika dokazala da su Srbi i Turci veoma različiti. Srbi i Hrvati su kud i kamo sličniji. Uostalom Turci nisu dobar narod za usporedbu, dali ti je poznato da je preko Krimskog Kanata u Istanbul dolazilo do 10.000 robova godišnje iz područja današnje Ukrajine ,ukupno oko 3 milijuna ljudi kroz dva stoljeća?

A da ne govorim koliko današnjih Turaka su ništa drugo do islamizirani i turkizirani Grci, Kurdi, Armenci ,Arapi, Perzijanci itd.

Ali i druga stvar , istraživanja su Srbe , Bugare i Makedonce strpla u jedan "genetski" krug ,odnosno genetika je dokaz da su suštinski ta tri naroda "jedan". Ali opet genetika nije odlučujuća što se tiče bliskosti naroda , Hrvati su Srbima bliži narod od Bugara ,osim vjere.


Zlatko , forumski genetičari su specifična fela ljudi , upravo zato što ništa ne kapiraju o čemu drobe.

Kad sam polemisao sa Bošnjacima koji tvrde da su neki Iliri ***-palac , onda ih kažem da ako su Iliri onda moraju govoriti srpskim jezikom jer su ga od Srba poprimili s'obzirom da su Srbi Sloveni koji su živeli uz te Ilire tj.Bošnjake?!
Međutim on kaže ne,ne,ne,ne...mi govorimo bosanskim jezikom , ali bosanski jezik bi onda trebao biti neki romanofoni ili neki pitaj boga šta već?! , i onda on zaćuti i nastavi da matra sebi u bradu ne osvrćući se da je ispao glup.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Zlatko , forumski genetičari su specifična fela ljudi , upravo zato što ništa ne kapiraju o čemu drobe.

Kad sam polemisao sa Bošnjacima koji tvrde da su neki Iliri ***-palac , onda ih kažem da ako su Iliri onda moraju govoriti srpskim jezikom jer su ga od Srba poprimili s'obzirom da su Srbi Sloveni koji su živeli uz te Ilire tj.Bošnjake?!
Međutim on kaže ne,ne,ne,ne...mi govorimo bosanskim jezikom , ali bosanski jezik bi onda trebao biti neki romanofoni ili neki pitaj boga šta već?! , i onda on zaćuti i nastavi da matra sebi u bradu ne osvrćući se da je ispao glup.



Pa da , riječ je o kompleksima , ajde Bošnjake još mogu razumijet zbog svoje specifične situacije ali Hrvatima to nije potrebno (ni Srbima) ,nismo jučer ispali iz one ženske stvari.

Ono što je fora , recimo @Ibar pokušava popišat Srbe , a ne konta da na taj način piša po velikom dijelu hrvatskog naroda i značajnom dijelu hrvatske povijesti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Zlatko , forumski genetičari su specifična fela ljudi , upravo zato što ništa ne kapiraju o čemu drobe.

Kad sam polemisao sa Bošnjacima koji tvrde da su neki Iliri ***-palac , onda ih kažem da ako su Iliri onda moraju govoriti srpskim jezikom jer su ga od Srba poprimili s'obzirom da su Srbi Sloveni koji su živeli uz te Ilire tj.Bošnjake?!
Međutim on kaže ne,ne,ne,ne...mi govorimo bosanskim jezikom , ali bosanski jezik bi onda trebao biti neki romanofoni ili neki pitaj boga šta već?! , i onda on zaćuti i nastavi da matra sebi u bradu ne osvrćući se da je ispao glup.



Pa da , riječ je o kompleksima , ajde Bošnjake još mogu razumijet zbog svoje specifične situacije ali Hrvatima to nije potrebno (ni Srbima) ,nismo jučer ispali iz one ženske stvari.

Ono što je fora , recimo @Ibar pokušava popišat Srbe , a ne konta da na taj način piša po velikom dijelu hrvatskog naroda i značajnom dijelu hrvatske povijesti.


Ti si jednom koliko se sećam pominjao "garavost" Srba u odnosu na Hrvate , i čak se mogu složiti sa time mada su Hrvati plavlji od Srba u minimalnim procentima(zanemarivo).
Ali poenta je kad neko počne da ti zaista tvrdi da su to razlike u smislu Hrvati su plavlji i samim time su različitiji od Srba.
I onda šta čovek da im kaže nego da isporuče svakog crnomanjastijeg Hrvata nama Srbima i problem im je rešen jer koji će im *** tako garavi kad ih je oplodio sigurno Turčin kao i Srbe.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 29 pro 2012, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Ti si jednom koliko se sećam pominjao "garavost" Srba u odnosu na Hrvate , i čak se mogu složiti sa time mada su Hrvati plavlji od Srba u minimalnim procentima(zanemarivo).
Ali poenta je kad neko počne da ti zaista tvrdi da su to razlike u smislu Hrvati su plavlji i samim time su različitiji od Srba.
I onda šta čovek da im kaže nego da isporuče svakog crnomanjastijeg Hrvata nama Srbima i problem im je rešen jer koji će im *** tako garavi kad ih je oplodio sigurno Turčin kao i Srbe.


Pa rekao sam zato jer je to istina, ali sam isto rekao da su Hrvati sličniji nama što se ide južnije , dinarski Hrvati su nam bliski bez obzira kako se gledamo.

Ja isto postavljam to pitanje? Čekat ćemo @Ibra da nam objasni suštinsku razliku između Hrvata iz Busovače i Srbina iz Vranja. Jer njegovom logikom čim ih malo zagrebeš ,ispadnu "Turci" ,šta li već?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbi i Osmanlije
PostPostano: 31 pro 2012, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
joe enter je napisao/la:
Čika Božo je napisao/la:

S obzirom na pokušaje podjebavanja, hajdmo oversimplificirati situaciju i ovako se izraziti...

S obzirom da su nama Hrvatima, slično kao i Česima tokom 500 godina Osmanlijskog prisustva " rasu popravljali" austrijski i mađarski geni (i nama još talijanski), dok su za to vrijeme vama "rasu nagrđivali" turski geni, možemo pojednostavljeno reći da su Hrvati kulturološki i pojednostavljeno genetski bliži Česima i srednjoj europi, dok ste vi Srbi bliži i genetski "bratskiji" sa Turcima i Malom Azijom.


=))

Jel tako?! , e pa odlično onda.

Zato lepo da svaki Hrvat pređe u Srbe koji je poreklom iz krajeva gde su vladali Turci jer koji će vam klinac oni sem da vam kvare genetsku sliku i srednjeeuropski kulturni obrazac.
Jedino ako ne misliš da su Hrvati iz Stoca 500 godina dovodili žene iz Češke. :zubati


Hrvatski pokušaj omalovažavanja Srba je jednako jadan kao i srpski pokušaj omalovažavanja Hrvata na osnovi "bečkog konjušarstva".

Kao što je dio Hrvata bio pod Turcima (ne samo BiH nego i cijela Hrvatska van "ostatka ostataka", tako je i dio Srba konjušario pod Austrijom i Mađarskom (bivša "RSK" i Vojvodina, kasnije i BiH nakon A-U aneksije) i to još tako konjušario da su čak u službi svojih gospodara kočili Hrvate u borbi za rekonstrukciju Monarhije i stvaranje našeg dijela (Države SHS) u Monarhiji. :zubati

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 131 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO