HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 17:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 271 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 01:28 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Dobro možemo mi svi sad ovdje srati da Bošnjaci nisu naše cvijeće ali svi znamo da su naše cvijeće i istina je ovo oko povlaštenog statusa Srba u vremenu Osmanlija, pa Srbi su sa njima imali jednake odnose kao Hrvati sa AU.
Katolicka crkva je bila najveći neprijatelj Osmanlija, da je Zrinjski prihvatio ponudu Osmanlija mogao je stvoriti državu.
Najveća hrvatska greška je što smo ratovali s Turcima za prokletu Europu a Europa nas je ugurala u Jugoslaviju kao nagradu.

Srbi su to pametno odigrali oko Nikopolja a Bošnjaci su 80 posto Hrvati porijeklom jer su upravo Hrvati katolici imali najveći pritisak prelaska na Islam.
Pa Slavonija je nekada cijela bila Islamska

Svi srpski povjesničari se slažu da su imali super status u vremenu Osmanlija, najniže poreze u državi i bili su im odani a ovi im nisu dirali crkvu i srpstvo i lagano su se širili Srbi po Bosni, Boki, Vojvodini i preuzimali vlast.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 01:31 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Imaš Osmanlijske izvore o Bosni i o Pacti Conventi, pa Hrvati su Bosnu osnovali jer su odbili vladara strane krvi i povijest Bosne je kod Hrvata a Muslimani su sluge Turaka i tako su se oduvijek i osjećale i janjičari.
Srbi su tu došli kao okupatori, jedni pravi vladari Bosne su Hrvati i jedini narod koji drži do kraljeva Bosne su Hrvati.
U čemu je problem oko Arpadovića?


Gdje su izvori? Navedi.

Mehmed-paša Sokolović, veliki vezir Osmanskoga Carstva, izdaje 1566. naredbu u povodu harzaula (obtužbi) grčkoga patriarha, u kojoj kaže: “Car daj eferman, da rimski fratri po Budimu, Temišavaru i Dubrovniku i uopće od naroda hrvatskoga ne pitaju milostinju, ako taj narod spada na grčkog patrijara… Nu ako pak narod pod patrijara ne spada, zabranjeno mu je napastovati fratre i njihov puk” (Draganović-Mandić). Sokolović sve Slavene u turskomu Budimu, Temišvaru i Dubrovniku smatra Hrvatima. Također Hrvatima smatra i narod, koji od Budima do Dubrovnika – dakle i u Bosni – po turskoj zemlji stanuje.
Hodavendija, čauš (pobočnik) bosanskoga paše Sofi Mehmeda, musliman iz Bosne, piše 20. rujna 1589. mletačkomu providuru (poglavaru) u Zadar po dva pisma turskom jazijom (pismom) i bosančicom. Na kraju pisma veli: “Zato mi, rečeni Hodavendi čauš, hotismo učiniti viru od toga posla i dvoje knjige pisati turske, a dvoje hrvatske, rukom Ali čehaja” (Draganović-Mandić; dr. Ferdo pl. Šišić, Herceg-Bosna prigodom aneksije, Zagreb, 1908.). Hodavendija, dakle, jezik bosansko-hercegovačkih muslimana naziva hrvatskim.




Mnogi se glasoviti turski paše i veziri nisu stidjeli svoga hrvatskoga podrijetla, pa su uza svoja imena stavljali pridjevak Hrvat. O njima piše dr. Safvetbeg Bašagić u svomu djelu Znameniti Hrvati Bošnjaci i Hercegovci u Turskoj carevini (Zagreb, 1931.). Evo ih nekoliko: Mahmutpaša Hrvat, koji “stoji na čelu svim vezirima, učenjacima i pjesnicima iz naših krajeva”, vezirom je postao nakon zauzeća Carigrada 1453.; Memipaša Hrvat iz Gradačca; Rustempaša Hrvat, rodom iz Sarajeva (kako misli Hamdija Kreševljaković); Sijavušpaša Hrvat; Tahvilpaša Kulenović Hrvat, sadrazam (veliki vezir) sultana Selima II.
Iz carskih fermana (naredbi, zapovijedi) osmanskoturskih sultana i starih pisama jasno se vidi, da su hrvatskoga roda i koljena begovi Kulenovići, Kapetanovići, Evlijići, Filipovići i mnogi drugi. Sarajevski Mutevelići potomci su Muradbega Fardića, Hrvata iz Šibenika. Potomci srednjovjekovnoga bosanskohrvatskoga plemstva su Kopčići, Kulovići Hrasnice, Gradaščevići, Korići, Dugalići (Malkoči), Starčevići, Dženetići (nekad Rajkovići). Neka su prezimena sačuvana samo u bosanskih katolika i muslimana: Đikići, Svrze, Čengići, Križevci.
Begovi Kulenovići bijahu hrvatski plemići, kojima su praoci bili hrvatski plemići još u doba hrvatskih narodnih vladara. Nakon Pacta conventa, ne htijući prihvatiti ugarskoga kralja za svoga kralja, odselili su se u Bosnu. U doba bosanskohrvatskoga kraljevstva pripadali su stališu velikaša


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 02:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Pitao sam te izvor za povećano. Al' nema veze. Ok je. Mlad si, trebaš se kloniti mitomanije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 03:18 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Ako hoćeš Grčke izvore o Duklji i Hrvatima ondje koji se bore protiv Srba dati ću ti ih slobodno?
Inače ne volim hrvatske izvore


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 03:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
oxidize je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
U srednjem vijeku, u bosanskoj državi nije bilo hrvatskog identiteta (možda samo u zapadnim krajevima). Postojala je zahrđala kršćanska vjera, jer je Bosna bila zaostala zemlja. To je bilo nekakvo narodno kršćanstvo, a nikakav bogumilizam i slične pizdarije. Dolaskom rimskog utjecaja u te bosanske zabiti etablirala se Katolička Crkva, što je sasvim normalna pojava, a bogu mili i bogu mrski su isčezli vremenom i nisu dočekali Turke.
Dakle, radi se o slavenskom štokavskom stanovništvu katoličke religije. Ima tu dosta konekcija sa Srbima, jer je ranija Bosna, prije obuhvaćanja zapadnih hrvatskih prostora bila srpska zemlja. Pogrešno je reć da ništa srpsko nikad zapadno od Drine nije bilo kada je istina da jeste.
Zbog turskih osvajanja dobar dio dalmatinskog zaleđa, Slavonije i Like, točnije većina, bio je opustošen. Te prostore kolonizirali su štokavci muslimani, a nikakvi islamizirani Hrvati. Austrija je nakon oslobođenja tih prostora protjerala te slaveno-Turke i naselila Bošnjane katolike. Ti katolici živjeli su u hrvatskom državnopravnom okviru i vremenom su postali Hrvati. U 19. stoljeću ovaj identitet prihvatili su i njihovi sunarodnjaci u Bosni i Hercegovini. Hrvati u Hrvatskoj i oni u Bosni i Hercegovini su ista etnička, vjerska i jezična komponenta koja ima hrvatsko ime.
Istina je i da su Srbi u Bosni i Hercegovini postali značajan dio stanovništva, a kasnije i većina zahvaljujući doseljavanjima iz Srbije i Crne Gore. Dovodili su ih osmanlije da budu kmetovi i vojnuci. Ratovali su i na strani Osmanlija što nije toliko nepoznanica koliko se izbjegava spominjanje toga.
Današnji Bošnjaci ie Muslimani su islamizirani slaveno-katolici i dobrim dijelom islamizirani doseljeni Srbi. Dio njihovog korpusa postali su i ovi štokavci slaveno-muslimani s hrvatskih područja koje je protjerala Austrija, ali i Srbi iz Srbije (muhadžiri) koji su se u BiH naselili u 19. stoljeću.
Jedina preživjela institucija iz srednjovjekovne Bosne je franjevački red i katolici u Bosni su jedini koji su sačuvali tradiciju sa srednjovjekovljem. Srbi su, zahvaljujući srpskopravoslavnoj Crkvi sačuvali sjećanje na srpsku državu. Franjevci su sanjali o uspostavljanju katoličke države, kao i hrvatsko (slaveno-katoličko) plemstvo u Hrvatskoj, Dubrovniku i drugdje. Tu nastaju prve ideje o stvaranju slaveno-katoličke države Ilirije, što je uglavnom hrvatska (slaveno-katolička) ideja. S druge strane Srbi, odnosno SPC, sanjaju o uskrsavanju srpske države, njezinom širenju itd. (odnosno uspostavljanje nebeske Srbije na zemlji).
Bošnjaci, slaveno-muslimani, izgubili su svaki doticaj sa srednjovjekovljem. Prvi spomen srednjovjekovne Bosne u muslimanskim pisanjima datira iz kasnog 19. stoljeća nakon austrougarske okupacije. Etnički su mješavina i srednjovjekovnih Bošnjana, Srba, ali i orijentalnih useljenika (visokoobrazovana ulema, prve hodže itd.). Tako da ne može biti govora ni o nekoj etničkoj povezanosti srednjvojekovnih Bošnjana i današnjih Bošnjaka. Mitologija i mašta mogu svašta, pa tako i radit konekcije u glavama koje u realnosti ne postoje.

Moguće je da su Srbi osnovali Bosnu... ali s vremenom se stvorila nova nacija - Bošnjani, miks Slavena i Vlaha(kojih je bilo dosta u tadašnjoj Bosni).
Inače ovaj tvoj post je skroz na mjestu i slažem se s njim skoro u svemu osim:
-Hrvata koji su islamizirani nije bilo - bilo je, nije svo stanovništvo hrvatsko pobjeglo pred Turcima iz Slavonije i Dalmacije, neko je i ostalo i kasnije se islamiziralo
-Bošnjaci su mješavina Turaka i starih bošnjana - ne, jer je dokazano milijun puta da miješanja nisu bila veća nego na primjer u Dalmaciji, Slavoniji, Hrvatskoj s Talijanima, Mađarima, Njemcima...
-Bošnjaci su mješavina Srba i starih bošnjana - ne, Srbi na Islam nisu prelazili osim u jako malom broju. Pravoslavna crkva je imala odličnu suradnju s Turcima i povlašten tretman.
Dakle, ako to sve zbrojiš... po meni su današnji Bošnjaci sljedeće:
-stari bošnjani katolici: 80%
-islamizirani Hrvati iz hrvatskih krajeva: 15%
-doseljeni Turci: 2-3%
-islamizirani Srbi iz srpskih krajeva: 2-3%
To znači da su 95% hrvatska krv.

Metemma je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Je, je... jako inspirativno i nadahnuto zemo :D

slika

Baron je napisao/la:
slika


Ajmo redom. Metemma, ova srpska karta je smijalica. Srednjovjekovna Srbija do Banja Luke?
Dobro da nema niti jednog jedinog traga koji bi potvrđivao to.
Imaš Portfirogeneta koji sredinom 10.st-a priča o srpskoj vlasti u Bosni, no tadašnja Bosna je 20ak km oko Sarajeva.
I to je to...
Ova karta koju je Baron stavio je moja.
Rana Srbija obuhvaća Podrinje i to je to. Netko će joj dati selo više, netko manje.
Postoci se baš ne slažu.
Imaš ovu kartu;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... alects.png

Možeš usporediti i s ovom kartom;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... alekti.png

A i ovom;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... nd_BiH.PNG

Dakle, ljudi koji pričaju novoštokavskom ikavicom se ne mogu previše vezivati za srednjovjekovnu Bosnu.
Mogu se vezati za Donje Kraje, odnosno starohrvatsku župu Plivu (a bome i Livno, Imotu, Pset...). Većina su i šćakavci (osim ovih u Drežnicama, Čapljini i Ljubuškom).
S time da ovi koji su tu, debelom većinom potiču iz RH. Lika, Zagora...
Nije da ih ima puno, ali to im je matica.

Ljudi koji pričaju starošćakavskom jekavicom se mogu malo jače vezivati za srednjovjekovnu Bosnu.
Problem nastaje u tome što su ovi dobrim djelom doseljenici iz Slavonije, a ne domoroci.
Oni obitavaju oko mjesta koja su bitna za povijest srednjovjekovne Bosne, ali su većinom rezultat vojne Eugena Savojskog.

I u konačnici imamo novoštokavske jekavce. Oni se isto ne mogu previše vezivati za srednjovjekovnu Bosnu.
Njih opet ima 2 poddijalekta, hrvatskog od Konjica do Stoca, te onog srpskog u Podrinju (nekad bilo). Oni bi se mogli vezivati za Zahumlje.

I to je to.
Postoje još i Sandžaklije, ali oni su izgnani podgorički Crnogorci, izbjegli pred istragom Muslimani, što dobro ilustrira ova karta;
http://www-gewi.uni-graz.at/gralis-alt/ ... alekti.jpg

Dakle, muslimani jesu podrijetlom dobrim djelom Hrvati, ali njihove elite to nisu (elite su im skoro 100% srpske ili crnogorske, a cg ima specifičnu etnogenezu odhrvaćivanja), pa je tako i njihova etnogeneza nehrvatska.

Što vrijedi jednom englezu što mu je pra-pra-pra-....-pradjed bio Njemac (Angli i Sasi su stigli iz Njemačke) ?
Ista stvar i s Muslimanima.
Daleko podrijetlo, ali oformili ih Turci i Srbi.
Jbg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Dje neću imati kompleks više vrijednosti?-

Kad već daješ sebi slobodu da deliš dijagnoze, trebala si prvo da izguglaš šta znači "kompleks više vrednosti".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 08:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Što imam googlati? Ne serem ja o genetskom otpadu Bošnjaka kao naroda, prodaji vjere za večeru, državama od stoljeća sedmog ili drugog, kartama i vojskovodjama kod Srba i Hrvata tokom burne osvajačke povijesti i sličnim glupostima... nego VI. Ustvari ste nebitne male dvije nacije, koje ni susjedi s kojim graničite ne cijene. Balkanci .sa margine civilizirane Evrope....Jbg..vidiš da SAM iskompleksirana vašim kompleksima. . Ja imam konstantnu potrebu da vas razuvjerim u vašoj mitomaniji i glupostima... i naravno da sam obzirom na vaše stanje i ja zaradila poremećaj tokom godina provedenih ovdje. I dijagnosticirala ga i priznala. Kad VI mislite svoje ( množina) priznati i dijagnosticirati? Bolesna sredina mora se odraziti i na najveći um. A dio forumskog pučanstva je debelo zaglibio, pa sam i ja zaradila dio poremećaja o konstantnoj potrebi da vam dokazujem suprotno. Na sreću samo dio. Ali definitivno treba se relaksirati od umobolnih konstrukcija i negativnih budala. Da ne bi prepoznala i ostatak :))) te morala si postaviti dijagnozu. Na početku sam i prepoznala problem. Zamisli veličine :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 08:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ti uopšte ne znaš ili nisi shvatila šta taj poremećaj koji si dobila znači i koji su glavni uzroci zbog kojih se taj poremećaj javlja kod nekih ljudi. A google besplatan....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Kako ne znam? Pa lijepo ti kažem imam dio dijagnoze. Konstantnu potrebu da vam dokazujem kako niste u pravu. No na sreću moju i vašu žalost te široko rasprostranjene dijagnoze ( dijela forumumskog pučanstva) ja imam poremećaj pod kontrolom. Kod mene za razliku recimo od pojedinaca ne postoji stalna želja da nekog omalovažavam ( BBC, Ceha vaši srpski škribomani i sl)..takodjer se i ne pravim pametna u stvarima gdje nemam pojma niti se miješam u diskusije koje se ne tiču bošnjačkog naroda tj refleksne odbrane od vaših umobolnih konstrukcija... ja napadam isključivo u odbrani i brutalna sam jedino kad sam ugrožena. Ne pokazujem lažnu nadmoć ili neutemeljenu pamet. Za 85% slučajeva imam pokriće. :D u tome je razlika.
Dakle zeza me samo konstantna želja za dokazivanjem umobolnim karakterima. ..pa ako ćemo to bukvalno definirati da. ..imam početak poremećaj aaa aaa VIŠE vrijednosti. :D

Kapiš? Kad se ubuduće imadneš potrebu neutemeljenu praviti pametan..da znaš.
Razmisli :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Bona radjaj djecu muslimani se tope ko sladoled u julu. Svi pobegoše u eu.

Proći će ti vreme. Sat otkucava. Tika taka....

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Agathonikos je napisao/la:
Opet prepucavanja, omaložavanja, vređanja?
Pa dokle više, braćo Srbi i sestre Srpkinje.


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 09:16 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kako ne znam? Pa lijepo ti kažem imam dio dijagnoze. Konstantnu potrebu da vam dokazujem kako niste u pravu. No na sreću moju i vašu žalost te široko rasprostranjene dijagnoze ( dijela forumumskog pučanstva) ja imam poremećaj pod kontrolom. Kod mene za razliku recimo od pojedinaca ne postoji stalna želja da nekog omalovažavam ( BBC, Ceha vaši srpski škribomani i sl)..takodjer se i ne pravim pametna u stvarima gdje nemam pojma niti se miješam u diskusije koje se ne tiču bošnjačkog naroda tj refleksne odbrane od vaših umobolnih konstrukcija... ja napadam isključivo u odbrani i brutalna sam jedino kad sam ugrožena. Ne pokazujem lažnu nadmoć ili neutemeljenu pamet. Za 85% slučajeva imam pokriće. :D u tome je razlika.
Dakle zeza me samo konstantna želja za dokazivanjem umobolnim karakterima. ..pa ako ćemo to bukvalno definirati da. ..imam početak poremećaj aaa aaa VIŠE vrijednosti. :D

Kapiš? Kad se ubuduće imadneš potrebu neutemeljenu praviti pametan..da znaš.
Razmisli :D


Sarajka, mislim da Karmelo hoće da ti poruči, da je poenta kompleksa više vrednosti da se osoba koja od njega pati suštinski oseća inferiorno, a pričom kamuflira tu emociju.
Bez toga, nema ni kompleksa više vrednosti.

Potreba da se dokaže da neko nije u pravu ili da neko leže je periferna, jer ona postoji kod osoba koje ne pate ni od čega.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kako ne znam? Pa lijepo ti kažem imam dio dijagnoze. Konstantnu potrebu da vam dokazujem kako niste u pravu. No na sreću moju i vašu žalost te široko rasprostranjene dijagnoze ( dijela forumumskog pučanstva) ja imam poremećaj pod kontrolom. Kod mene za razliku recimo od pojedinaca ne postoji stalna želja da nekog omalovažavam ( BBC, Ceha vaši srpski škribomani i sl)..takodjer se i ne pravim pametna u stvarima gdje nemam pojma niti se miješam u diskusije koje se ne tiču bošnjačkog naroda tj refleksne odbrane od vaših umobolnih konstrukcija... ja napadam isključivo u odbrani i brutalna sam jedino kad sam ugrožena. Ne pokazujem lažnu nadmoć ili neutemeljenu pamet. Za 85% slučajeva imam pokriće. :D u tome je razlika.
Dakle zeza me samo konstantna želja za dokazivanjem umobolnim karakterima. ..pa ako ćemo to bukvalno definirati da. ..imam početak poremećaj aaa aaa VIŠE vrijednosti. :D

Kapiš? Kad se ubuduće imadneš potrebu neutemeljenu praviti pametan..da znaš.
Razmisli :D

A koji je glavni okidač za pojavu tog poremećaja kojeg držiš pod kontrolom. On je odbrambeni mehanizam za šta ono beše?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 09:28 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Agathonikos je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Opet prepucavanja, omaložavanja, vređanja?
Pa dokle više, braćo Srbi i sestre Srpkinje.


slika

Aga vi pripremate Memorandum xy.. Falsisicirate i krivotvorite nekaj što se zove karta.

Expert i špecijAlist Ceha će biti tužan i deprimiran.

Uzimate mu exkluzivitet sa megalomanijom i mitomanijom.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Agathonikos je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Opet prepucavanja, omaložavanja, vređanja?
Pa dokle više, braćo Srbi i sestre Srpkinje.


slika

Slažem se. Ne budimo nacionalisti, budimo svi Srbi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Leeroy Jenkins je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kako ne znam? Pa lijepo ti kažem imam dio dijagnoze. Konstantnu potrebu da vam dokazujem kako niste u pravu. No na sreću moju i vašu žalost te široko rasprostranjene dijagnoze ( dijela forumumskog pučanstva) ja imam poremećaj pod kontrolom. Kod mene za razliku recimo od pojedinaca ne postoji stalna želja da nekog omalovažavam ( BBC, Ceha vaši srpski škribomani i sl)..takodjer se i ne pravim pametna u stvarima gdje nemam pojma niti se miješam u diskusije koje se ne tiču bošnjačkog naroda tj refleksne odbrane od vaših umobolnih konstrukcija... ja napadam isključivo u odbrani i brutalna sam jedino kad sam ugrožena. Ne pokazujem lažnu nadmoć ili neutemeljenu pamet. Za 85% slučajeva imam pokriće. :D u tome je razlika.
Dakle zeza me samo konstantna želja za dokazivanjem umobolnim karakterima. ..pa ako ćemo to bukvalno definirati da. ..imam početak poremećaj aaa aaa VIŠE vrijednosti. :D

Kapiš? Kad se ubuduće imadneš potrebu neutemeljenu praviti pametan..da znaš.
Razmisli :D


Sarajka, mislim da Karmelo hoće da ti poruči, da je poenta kompleksa više vrednosti da se osoba koja od njega pati suštinski oseća inferiorno, a pričom kamuflira tu emociju.
Bez toga, nema ni kompleksa više vrednosti.

Potreba da se dokaže da neko nije u pravu ili da neko leže je periferna, jer ona postoji kod osoba koje ne pate ni od čega.


Pa logična je da želja dijela forumskog pučanstva ( većeg) i ne samo kod Karmela, nego općenito, da konstantnim uvredama i bolesnim omalovažavanjem pobude kod ljudi kompleks i degradiraju osobu do kranjih granica, unište joj samopoštovanje i svedu na sebi ravne . . .bez ikakvih razloga. ..umobolna potreba..prestavlja upravo masku..Dakle seru po ljudima neutemeljeno. Ne zbog ugroženosti i odbrambenog mehanizma...kao ja.. ..nego time liječe svoje nedostatke i bolesne frustracije... i sporni kompleks. Dakle upravo oni se osjećaju inferiorno i maskiraju svoje nedostatke.. Mislila sam da sam to pojasnila?. ..
Moje ponašanje:
Ja osim potrebe da iskompleksirane i poremećene ubjedjujem nemam drugih naznaka. Mada i to sebi prebacujem...jer se uvlačim svjesno u bolesne rasprave s iskompleksiranim ljudima. To je takodjer poremećeno jer znam nisko uvrijediti izrevoltirana. ... I to sam pojasnila? Osim što ponekad volim isticati materijalni status no i to kao dio odbrambenog mehanizma a ne puke želja da se hvalim i samopromoviram. .. Valjda je to jasno kroz dva predhodna upisa i moj forumski opus ? Meni je. Ali eto i dodatno sam obrazložila.
Da hoće svi ovako pošteno o sebi...put ka ozdravljenjima vodi od priznanja. Forum bi sigurno bio puno zdravije mjesto. Ali avaj. ..ništa od te puste želje.
Nego guslanje se nastavlja. Do besvijesti...

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Pa logična je da želja dijela forumskog pučanstva ( većeg) i ne samo kod Karmela, nego općenito, da konstantnim uvredama i bolesnim omalovažavanjem

Iako znam da je nemoguće da objektivno ocenim samog sebe i svoje ponašanje, ipak mislim da ne vređam i omalovažavam konstantno. I toj još namerno sa ciljem da izazovem neki psihički poremećaj kod bošnjačke populacije na forumu.

Prestani tako olako da daješ dijagnoze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35946
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zašto se nijedna tema ne može držati na diskursu bez trolanja?
Definitivno bi bilo manje vrijeđanja.

Nego Sarajka mene zanima kad već strasno pišeš po temi imaš kakav stav o konkretnom pitanju?

Da li se u BiH mrze samo narodi ili je to i vjerski utjecaj?
Da smo svi tipa Bošnjaci triju vjera da li bi opet bilo sukoba i želja muslimanske većine da ima veći utjecaj od katolika i pravoslavaca?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Tko ističe materijalno blagostanje taj je duševni bogalj patološki komplaxas i invalid u mozgu 90 posto.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Pa logična je da želja dijela forumskog pučanstva ( većeg) i ne samo kod Karmela, nego općenito, da konstantnim uvredama i bolesnim omalovažavanjem

Iako znam da je nemoguće da objektivno ocenim samog sebe i svoje ponašanje, ipak mislim da ne vređam i omalovažavam konstantno. I toj još namerno sa ciljem da izazovem neki psihički poremećaj kod bošnjačke populacije na forumu.

Prestani tako olako da daješ dijagnoze.


Ne možeš ti psihički poremećaj izazvati osobi koja te ne poznaje i nema emotivnu vezu s tobom. No možeš negativnu reakciju... kao što je kod mene onaj bolid iz Kozarske Dubice. Pa sam ja tu bila u prednosti jer tačno znam što najviše vrijedja takve likove i iskoristila to. Tragedija je u tome što mi je kasnije bilo žao jer i Leri bio nazočan, ali se one ciljane uvrede nisu odnosile na njega. Medjutim imala sam gorak osjećaj nakon incidenta.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
daramo je napisao/la:
Zašto se nijedna tema ne može držati na diskursu bez trolanja?
Definitivno bi bilo manje vrijeđanja.

Nego Sarajka mene zanima kad već strasno pišeš po temi imaš kakav stav o konkretnom pitanju?

Da li se u BiH mrze samo narodi ili je to i vjerski utjecaj?
Da smo svi tipa Bošnjaci triju vjera da li bi opet bilo sukoba i želja muslimanske većine da ima veći utjecaj od katolika i pravoslavaca?


Mislim da su sredine kao i općenito ljudi (bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost) toliko zaostali. ..kao da ne žive u Evropi, nego negdje u poluciviliziranom svijetu. U BiH se prerasude osjete u svim segmentima života, a krivnja leži upravo u toj primitivnoj zaostalosti, ekonomskoj i kulturnoj nerazvijenosti, te duboko ukorijenjenim povijesnim nesuglasicama. Vjerska i nacionalna pripadnost je vrh ledenog brijega. Da bi civilizirano društvo počivalo na zdravim temeljima treba riješiti minimalno tri tačke koje sam prve nabrojala... S njima bi i vjerske i nacionalne razlike bile lakše premostive.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
SarajkaDjevojka je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Zašto se nijedna tema ne može držati na diskursu bez trolanja?
Definitivno bi bilo manje vrijeđanja.

Nego Sarajka mene zanima kad već strasno pišeš po temi imaš kakav stav o konkretnom pitanju?

Da li se u BiH mrze samo narodi ili je to i vjerski utjecaj?
Da smo svi tipa Bošnjaci triju vjera da li bi opet bilo sukoba i želja muslimanske većine da ima veći utjecaj od katolika i pravoslavaca?


Mislim da su sredine kao i općenito ljudi (bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost) toliko zaostali. ..kao da ne žive u Evropi, nego negdje u poluciviliziranom svijetu. U BiH se prerasude osjete u svim segmentima života, a krivnja leži upravo u toj primitivnoj zaostalosti, ekonomskoj i kulturnoj nerazvijenosti, te duboko ukorijenjenim povijesnim nesuglasicama. Vjerska i nacionalna pripadnost je vrh ledenog brijega. Da bi civilizirano društvo počivalo na zdravim temeljima treba riješiti minimalno tri tačke koje sam prve nabrojala... S njima bi i vjerske i nacionalne razlike bile lakše premostive.


Moram se složiti s ovim. Ja, koji živim u BiH, imam osjećaj da ne živim u Europi, bez obzira u kojem se dijelu nalazio. Kod Muslimana se još za nijansu pojačava taj doživljaj zbog nekih vanjskih manifestacija islama.

Ali da su ljudi općenito zaostali, zapušteni i zatucani - jako je istinito.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:37 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Iako znam da je nemoguće da objektivno ocenim samog sebe i svoje ponašanje, ipak mislim da ne vređam i omalovažavam konstantno. I toj još namerno sa ciljem da izazovem neki psihički poremećaj kod bošnjačke populacije na forumu.

Prestani tako olako da daješ dijagnoze.


Ne možeš ti psihički poremećaj izazvati osobi koja te ne poznaje i nema emotivnu vezu s tobom. No možeš negativnu reakciju... kao što je kod mene onaj bolid iz Kozarske Dubice. Pa sam ja tu bila u prednosti jer tačno znam što najviše vrijedja takve likove i iskoristila to. Tragedija je u tome što mi je kasnije bilo žao jer i Leri bio nazočan, ali se one ciljane uvrede nisu odnosile na njega. Medjutim imala sam gorak osjećaj nakon incidenta.

Stidi se i srami. Iskomplexirala si i deprimirala chat nika. Sa onom belkom.

To se može odraziti na forumski opus dotičnog.


Nemoj posle da plačeš i da ne izlaziš iz pdf protest moderaciji. Kada te mitraljira.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Iako znam da je nemoguće da objektivno ocenim samog sebe i svoje ponašanje, ipak mislim da ne vređam i omalovažavam konstantno. I toj još namerno sa ciljem da izazovem neki psihički poremećaj kod bošnjačke populacije na forumu.

Prestani tako olako da daješ dijagnoze.


Ne možeš ti psihički poremećaj izazvati osobi koja te ne poznaje i nema emotivnu vezu s tobom. No možeš negativnu reakciju... kao što je kod mene onaj bolid iz Kozarske Dubice. Pa sam ja tu bila u prednosti jer tačno znam što najviše vrijedja takve likove i iskoristila to. Tragedija je u tome što mi je kasnije bilo žao jer i Leri bio nazočan, ali se one ciljane uvrede nisu odnosile na njega. Medjutim imala sam gorak osjećaj nakon incidenta.
Ma znam ja da tebi ne mogu ništa. Ti si superiorna i zato imaš kompleks više vrednosti. To se odnosi na ostatak bošnjačke populacije, za koju mene, između ostalih, optužuješ da ih konstantno omalovažavam, pa se onda u njima, sasvim prirodno, javi taj mehanizam odbrane od omalovažavanja.



Aj prekini više alahati....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U BiH se ne mrze Hrvati, Srbi, Bošnjaci, nego katolici, pravoslavci i muslimani
PostPostano: 07 stu 2016, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
lider30 je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:

Mislim da su sredine kao i općenito ljudi (bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost) toliko zaostali. ..kao da ne žive u Evropi, nego negdje u poluciviliziranom svijetu. U BiH se prerasude osjete u svim segmentima života, a krivnja leži upravo u toj primitivnoj zaostalosti, ekonomskoj i kulturnoj nerazvijenosti, te duboko ukorijenjenim povijesnim nesuglasicama. Vjerska i nacionalna pripadnost je vrh ledenog brijega. Da bi civilizirano društvo počivalo na zdravim temeljima treba riješiti minimalno tri tačke koje sam prve nabrojala... S njima bi i vjerske i nacionalne razlike bile lakše premostive.


Moram se složiti s ovim. Ja, koji živim u BiH, imam osjećaj da ne živim u Europi, bez obzira u kojem se dijelu nalazio. Kod Muslimana se još za nijansu pojačava taj doživljaj zbog nekih vanjskih manifestacija islama.

Ali da su ljudi općenito zaostali, zapušteni i zatucani - jako je istinito.


Ja mislim da si ti živio negdje na njemačkom govornom području i vjerovatno najbolje možeš uraditi opservaciju kad su pomenute razlike u pitanju.
Ne kažem da i u EU/svijetu nema prerasuda, kad su različiti mentaliteti i kulture u pitanju. Ali su one premostive i ljudi ne misle da je bauk o njima javno govoriti. Recimo nama sa švabskog govornog područja pomalo su Skandinavci predmet poruge. Oni su amerikanizirani i engleski jezik im je u rangu sa maternjim jezicima... Švabe nemaju takvih hendikepa niti potrebe za šlihtanjem... to nije recimo problem kad si u EU, ali u USA već možeš osjetiti razlike u kulturi i mentalitetu kad su odredjene grupe ljudi izložene konkurenciji u radu i napretku...Tad "Skandinavci šlihteri " dominiraju :)

@Karmelo, pisala sam uopćeno...valjda ti Leri bude pojasnio do " sitnih crevca" kad se pojavi.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 271 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO