HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 06:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Zašto?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 06:59 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Zato što su Hrvati nezreo narod i ne uzima se samo istorija emotivno.Sve se tako doživljava.Članstvo u EU.Pogotovu članstvo u NATO.Da ne idemo dalje i ova tri su više nego dovoljna da prave problem narodu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 07:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
chat nick je napisao/la:
Zato što su Hrvati nezreo narod i ne uzima se samo istorija emotivno.Sve se tako doživljava.Članstvo u EU.Pogotovu članstvo u NATO.Da ne idemo dalje i ova tri su više nego dovoljna da prave problem narodu.


Vrijedi za sve južnoslavenske narode, izuzev Slovenaca... Oće da kolju zbog neslaganja u raspravi. Najviše me smeta, što, u mom osobnom iskustvu, bude emotivno povrijeđenih u raspravi. To mi ide na živce i ubija mi volju za raspravom. Na forumu mi je ok. Nikog ne gledaš u oči.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 07:21 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Pa sad...vredi za sve..samo za neke nalo manje a za neke mnogo više.
Kao što rekoh gore nije samo povjest u pitanju.
I recimo..svaki Amerikanac,mislim na starije Amerikance,pri susretu sa Nemcem u koliko se povede rasprava o istoriji će bez pardona nabiti na nos Švabi da su ih oni pobedili..bla bla..
Tako da nismo mi ovde najgori..ustvari dobri smo..ustvari ...ma ko im jebe mater bre svima..šta koje..misliš da Austijanci ne vole da se naslađuju time što su nas gazili kad nas vidi jebem im mater.Šta!Ništa nam ne fali i povlačim ono što sam gore napisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 07:38 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Mi smo bre ovde..a pogotovu mi Srbi..najjači.Imamo h-isto-повјести za izvoz.Nije nam lako.Nismo mi od juče kao Miki maus nacija genocidnih anglosaksonaca..ili čobana ovčara po kengurskim pustinjama.Naše su štale starije od njihove povelje o nezavisnosti.
Čak su nam i dzamije starije od njih a o crkvama i manastirima da i ne govorim.
Mi smo ..staro plemstvo za te skorojevićke divljake!
Da su oni preživeli šta i mi ne bi ni postojali.I ko su oni da se mi ugledamo i ravnamo prema njima?
Divljačine koje su stekli prednost zahvaljujući robovlasničkom sistemu.Pokvarenosti.Kako eto nikom od nas nije palo napamet da ide i hvata crnce i dovodi u ropstvo?Mogli smo.Nekad davno kad je bili naše vreme.Nismo.Imamo obraz.A šta oni imaju?Pare ******** i sve što već ide uz to..Mi smo...stara gospoda vlastela plemstvo age paše i sve ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Tuta, ne ide ti. Ovaj tvoj pajdo te sjebe u startu.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
O sunce ti žarko, zašto afroamerikanci svoju povijest doživljavaju emotivno, zašto to rade Židovi, Poljaci, Irci itd.
Tuta bi od nas pravio neku specijalnu jugo vrstu, kao da je to specijalno samo za narode na Balkanu.
Samo ga ukopaju ova bratja s izljevima samodivljenja pripadnika nebeskog naroda.

Velike povijesti kod Srba i velike većine Hrvata, ono povijest jedna velika rupa od pola tisućljeća, kao da smo eto nešto vele pridonijeli civilizaciji.
Baš neko veliko postugnuće robijanje i služenje stranim okupatorima i njihovim interesima, što je karakteristično za sve slavne narode od Triglava do Vardara.

Kad jedan pripadnih naroda na Balkanu izjavi miki maus nacija i naziva nekoga čobanom =))

Koje to bolan građevine značajne za svijet, kakva starost i dostignuća, sad si se našao hvaliti i okupatorskim džamijama koje ste sravnali sa zemljom.
Ti Ameri i Australci imaju više povijesti u tih nekoliko stoljeća kolonizacije nego mi u pola tisućljeća tamnog vilajeta.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 13:03 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
https://sr.m.wikipedia.org/sr/Декларација_независности_САД




https://sr.m.wikipedia.org/sr/Стара_православна_црква_(Сарајево)




https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Franjevačka_provincija_Bosna_Srebrena




http://www.historija.ba/d/317-obnovljen ... rcegovini/










slikaslika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
daramo je napisao/la:
O sunce ti žarko, zašto afroamerikanci svoju povijest doživljavaju emotivno, zašto to rade Židovi, Poljaci, Irci itd.
Tuta bi od nas pravio neku specijalnu jugo vrstu, kao da je to specijalno samo za narode na Balkanu.
Samo ga ukopaju ova bratja s izljevima samodivljenja pripadnika nebeskog naroda.

Velike povijesti kod Srba i velike većine Hrvata, ono povijest jedna velika rupa od pola tisućljeća, kao da smo eto nešto vele pridonijeli civilizaciji.
Baš neko veliko postugnuće robijanje i služenje stranim okupatorima i njihovim interesima, što je karakteristično za sve slavne narode od Triglava do Vardara.

Kad jedan pripadnih naroda na Balkanu izjavi miki maus nacija i naziva nekoga čobanom =))

Koje to bolan građevine značajne za svijet, kakva starost i dostignuća, sad si se našao hvaliti i okupatorskim džamijama koje ste sravnali sa zemljom.
Ti Ameri i Australci imaju više povijesti u tih nekoliko stoljeća kolonizacije nego mi u pola tisućljeća tamnog vilajeta.



Ne kao mi. Nama je povijest dio kućnog odgoja. Prosječan američki mladić ne može manje marit za pitanje uzroka američkog rata za neovisnost ili američkog građanskog rata. Uzroci Domovinskog rata, kod nas, izazivaju val emocija, i kod Hrvata i kod Srba, iz različitih razloga. Ili događaji u Drugom svjetskom ratu, možda i više nego u prethodnom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 18:55 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -jedinstva

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Tuta je napisao/la:
daramo je napisao/la:
O sunce ti žarko, zašto afroamerikanci svoju povijest doživljavaju emotivno, zašto to rade Židovi, Poljaci, Irci itd.
Tuta bi od nas pravio neku specijalnu jugo vrstu, kao da je to specijalno samo za narode na Balkanu.
Samo ga ukopaju ova bratja s izljevima samodivljenja pripadnika nebeskog naroda.

Velike povijesti kod Srba i velike većine Hrvata, ono povijest jedna velika rupa od pola tisućljeća, kao da smo eto nešto vele pridonijeli civilizaciji.
Baš neko veliko postugnuće robijanje i služenje stranim okupatorima i njihovim interesima, što je karakteristično za sve slavne narode od Triglava do Vardara.

Kad jedan pripadnih naroda na Balkanu izjavi miki maus nacija i naziva nekoga čobanom =))

Koje to bolan građevine značajne za svijet, kakva starost i dostignuća, sad si se našao hvaliti i okupatorskim džamijama koje ste sravnali sa zemljom.
Ti Ameri i Australci imaju više povijesti u tih nekoliko stoljeća kolonizacije nego mi u pola tisućljeća tamnog vilajeta.



Ne kao mi. Nama je povijest dio kućnog odgoja. Prosječan američki mladić ne može manje marit za pitanje uzroka američkog rata za neovisnost ili američkog građanskog rata. Uzroci Domovinskog rata, kod nas, izazivaju val emocija, i kod Hrvata i kod Srba, iz različitih razloga. Ili događaji u Drugom svjetskom ratu, možda i više nego u prethodnom.


Znas ti kad je bio Gradjanski rat, a kad Domovinski.
Ti si našao da poredis sa Amerima.
Njihovo poimanje rata je drugačije.
Da uzmes 100 Amerikanaca sa ulice i da ih pitaš koga su sve bombardovali u poslednjih 25 godina i gde su sve slali trupe, kamo sreće ako bi troje znalo da nabroji.
Ovde se u rat ide vojno i civilno, mahom ti je imovina na kocki, tamo ratujes sa Irakom ides u McDonalds i gledas Transformerse.
Ovde nema generacije koja nije dozivela ratno stanje u nekom obliku I normalno je da stalno kopas po proslosti, trazis neke uzroke, a najcesce opravdanja.
Da ne pominjem sto se ceo zivot ljudi za neki fiktivni rat spremaju jer ima 300 neresenih pitanja.
Zamisli ti stanje da Ameri svakih 50 godina ratuju sa Meksikom i Kanadom i da im dobar deo civila i vojske tu pogine, da imaju nereseno pitanje Teksasa i Lujzijane?
Kopali bi oni isto ko i mi.
Da ne pominjem da je nasem narodu lakse palamuditi o istoriji nego o ekonomiji ili nauci.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Čovjek uspoređuje naš prostor gdje su ratovi još svježe sjećanje i SAD gdje se zadnji rat vodio prije 150 godina i nitko živući ga nije doživio.
Šta će kod Amera izazivati osjećajae kad za rat misle da je to kao u holywoodskim filmovima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 14 vel 2016, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
daramo je napisao/la:
Čovjek uspoređuje naš prostor gdje su ratovi još svježe sjećanje i SAD gdje se zadnji rat vodio prije 150 godina i nitko živući ga nije doživio.
Šta će kod Amera izazivati osjećajae kad za rat misle da je to kao u holywoodskim filmovima.


Da.
Mada dovoljno je videti kako dozivljavaju 9/11 i koliko zbog toga cvikaju od terorizma.
To su sa balkanskog stanovišta prilično benigna iskustva.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 01:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
daramo je napisao/la:
Čovjek uspoređuje naš prostor gdje su ratovi još svježe sjećanje i SAD gdje se zadnji rat vodio prije 150 godina i nitko živući ga nije doživio.
Šta će kod Amera izazivati osjećajae kad za rat misle da je to kao u holywoodskim filmovima.


Opet sereš. Usporedi njihovo viđenje rata u Iraku, Afganistanu, Vijetnamu... Nema dogmi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 01:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Leeroy Jenkins je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Čovjek uspoređuje naš prostor gdje su ratovi još svježe sjećanje i SAD gdje se zadnji rat vodio prije 150 godina i nitko živući ga nije doživio.
Šta će kod Amera izazivati osjećajae kad za rat misle da je to kao u holywoodskim filmovima.


Da.
Mada dovoljno je videti kako dozivljavaju 9/11 i koliko zbog toga cvikaju od terorizma.
To su sa balkanskog stanovišta prilično benigna iskustva.


Prosto ne stoji. U SŠA imaš zastupljene dijametralno suprotne stavove, nazovi imperijalističke i antiimperijalističke. U nas toga nema, ima samo dogma. Odstupanje od dogme, npr. da je rat u RH bio građanski, vodi ostracizmu.

Npr. zamisli ovako. Sanders je hrvatski građanin koji je izjavio da je u RH vođen građanski rat. I da bude ozbiljan protukandidat kao u SŠA?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 05:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Građanski rat se vodi za vlast u državi. Međunarodni između država. Rat na prostoru Velike Srbije ima elemente i jednoga i drugoga. Kakav ostracizam, pola političke elite u RH tvrdi da se radilo o građanskom, a pola da se radilo o međunarodnom sukobu.

Iz srpske perspektive je čisti građanski, za vlast u Jugoslaviji koja treba pripasti velikosrpskom vodstvu (Milošević, Kadijević... ).
Iz hrvatske perspektive je međunarodni jer se radi o sukobu Hrvatske i Srbije, a koji se odvija na teritoriju RH i teritoriju bivše jugoslavenske republike BiH. Rat u BiH, koji je dio ovoga toga rata je također međunarodni. To je praktično isti taj rat Hrvatske i Srbije u kojega se uključuje i novostvorena islamska državica nastala na temeljima bivše jugoslavenske republike BiH.

To što je kasnije obnovljena BiH, doduše drugačija od one prethodne je drugi par opanaka. Rat je bio serija međunarodnih sukoba. Ne može se ni rat u BiH zvati građanskim jer zaraćene strane nisu se borile za vlast u državi BiH, nego se radi o ratu triju država.

Mi nismo smjeli prihvatiti stvaranje BiH 1995. Ne BiH koja će imati pravni kontinuitet s RBiH.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 06:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
protein je napisao/la:
Građanski rat se vodi za vlast u državi. Međunarodni između država. Rat na prostoru Velike Srbije ima elemente i jednoga i drugoga. Kakav ostracizam, pola političke elite u RH tvrdi da se radilo o građanskom, a pola da se radilo o međunarodnom sukobu.

Iz srpske perspektive je čisti građanski, za vlast u Jugoslaviji koja treba pripasti velikosrpskom vodstvu (Milošević, Kadijević... ).
Iz hrvatske perspektive je međunarodni jer se radi o sukobu Hrvatske i Srbije, a koji se odvija na teritoriju RH i teritoriju bivše jugoslavenske republike BiH. Rat u BiH, koji je dio ovoga toga rata je također međunarodni. To je praktično isti taj rat Hrvatske i Srbije u kojega se uključuje i novostvorena islamska državica nastala na temeljima bivše jugoslavenske republike BiH.

To što je kasnije obnovljena BiH, doduše drugačija od one prethodne je drugi par opanaka. Rat je bio serija međunarodnih sukoba. Ne može se ni rat u BiH zvati građanskim jer zaraćene strane nisu se borile za vlast u državi BiH, nego se radi o ratu triju država.

Mi nismo smjeli prihvatiti stvaranje BiH 1995. Ne BiH koja će imati pravni kontinuitet s RBiH.


Koja politička (!) elita poimenično, gdje i kad, u kojoj izjavi, deklaraciji? Bilo šta. Milanovićeva izjava se ne broji. Čovjek nije izravno spomenuo Hrvatsku, a isti dan je rekao da je rat u RH bio međunarodni sukob i agresija. Konkretno po tom događaju se vidi ostracizam.

Braniteljske udruge podsjećaju na SUBNOR 1980-ih. Burna reakcija na svako idejno skretanje, ali ne samo zbog toga. Podsjeća na vic o Staljinu, Žukovu i sekretarici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Izjavi ti u SAD-u na nekoj značajnijoj funkciji da su Amerikanci agresori svakih nekoliko godina u drugom kutku svijeta pa ćeš vidjeti šta je dogma, letit ćeš s funcije prije nego kažeš keks.

Dok u Hrvatskoj imaš na najznačajnijim funkcijala osobe tipa Pusićke koji tvrde da je bio građanski rat u RH ali i da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH.
Sad zamisli MVP SAD-a kako kaže da Amerika izvršila agresiju na Afganistan, Irak, Siriju, Libiju itd.

Ili nekoga od srpskih ili bošnjačkih političara na takvim funkcijama i sa istim tvrdnjama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 11:46 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
@Tuta

U Americi je vojska sveta krava.
Može biti tamo neki političar ne znam koliko liberalan, ali će svaki na kraju reći We support our troops.
Jednostavno se ne postavlja pitanje ratnih zlocina u Iraku I Avganistanu (izuzetak su nekoliko intelektualaca na čelu sa Noamom Čomskim), čak ni kada je izasla na video afera Abu Ghraib, nije se kredibilitet američkih trupa dovodio u pitanje.
Ovde bi (ko što i jeste) se alarmirala cela ta NVO + intelektualna scena.
Jednostavno ako slušaš sve te medije po Americi, što liberalne što konzervativne, za njih je glavni argument neuspeha u Iraku potrošen novac, vojnici koji su poginuli i nemogućnost povlačenja istih iz okupiranih područja, malo ko diskutuje o civilima.

Sta je za prosecnog Amerikanca bila invazija na Irak osim vesti na CNN-u i to za one koji prate.
Ne možeš to porediti sa zemljama gde je stanovništvo bilo direktno na udaru granata, ne samo vojska.
Kakvu pretnju za suverenitet Amerike predstavljaju Avganistan i Irak?

Da je sa jedne strane Amerike Rusija, sa druge Kina, da su ratovali pre 25 godina sa velikim civilnim žrtvama, da imaju istoriju sukoba, da li misliš da ni za njih to ne bi bilo pitanje kućnog odgoja?

Ne znam da li si imao prilike da pričaš sa ljudima koji su sa Bliskog Istoka, ali oni imaju sličnu fiksaciju prema istoriji i susedima kao i mi.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
daramo je napisao/la:
Izjavi ti u SAD-u na nekoj značajnijoj funkciji da su Amerikanci agresori svakih nekoliko godina u drugom kutku svijeta pa ćeš vidjeti šta je dogma, letit ćeš s funcije prije nego kažeš keks.

Dok u Hrvatskoj imaš na najznačajnijim funkcijala osobe tipa Pusićke koji tvrde da je bio građanski rat u RH ali i da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH.
Sad zamisli MVP SAD-a kako kaže da Amerika izvršila agresiju na Afganistan, Irak, Siriju, Libiju itd.

Ili nekoga od srpskih ili bošnjačkih političara na takvim funkcijama i sa istim tvrdnjama.



Guverner Ventura i Sanders su takvih stavova, npr., ili Denis Kuchinich.

Lažove jedan, gdje je Pusić rekla da je u RH bio građanski rat? Kako te nije sramota lagat i izmišljat?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2016, 17:54
Postovi: 59
Tuta je napisao/la:
Zašto?


Majstorski otvorena tema!


a zato jer je tragicna i ima puno posljedica po nas i nerazrjesenih stvari


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Hrvati na ulicama Buenos Airesa prosvjedovali protiv Vesne Pusić

Hrvati u Buenos Airesu prosvjedovali su protiv potpredsjednice Hrvatskog sabora i bivše ministrice vanjskih poslova RH Vesne Pusić, u organizaciji Međudruštvenog odbora hrvatskih udruga i ustanova u Argentini (UACRA).

Mirko Hasenay, predsjednik Hrvatskog Domobrana, pročitao je odluku Upravnog odbora Međudruštvenog Odbora u kojoj proziva Vesnu Pusić personom non grata za Hrvate u Argentini, te mnoge pozdrave Hrvata iz Venezuele, Perua, Brazila, Njemačke, Australije, Hrvatske – posebno branitelja – i deklaraciju potpore Hrvatskog Svjetskog Kongresa i Hrvata iz Paragvaja.

Također je pozdravio goste, posebno gospodina Kazimira Kovačića – preživjelog svjedoka Križnog puta, Juana Safarriana, predstavnika Armenske zajednice i predsjednika svih useljeničkih zajednica u Argentini i tajnicu iste, Mariju Agarie, predstavnicu japanske zajednice.

v p

Nakon ovoga uvoda, prof. Tomislav Frković, predsjednik Hrvatske Zadruge, pročitao je deklaraciju Međudruštvenog Odbora u kojoj se traži primjena Rezolucije 1481 Europskog Vijeća radi izjava potpredsjednice Hrvatskog sabora Vesne Pusić, kao i zahtjev da se povuče njezina kandidatura za glavnu tajnicu UN-a.

Zbor Hrvatskih katoličkih studenata zapjevao je pjesmu “Bože čuvaj Hrvatsku” nakon čega su se svi prisutni uputili na ulicu, te u povorci prosvjedovali s plakatima na hrvatskom i španjolskom jeziku.

i

Mnoštvo Hrvata i potomaka Hrvata u Argentini su se mirno razišli, te, kako poručuju, “barem im je ostao osjećaj da su bar nešto učinili za dobro svog naroda s porukom da im nije svejedno tko i kako vlada Hrvatskom”.

Njihovu objavu prenosimo u cijelosti:

‘Mi argentinski Hrvati, koji smo potomci bleiburške generacije, proglašavamo potpredsjednicu Sabora Republike Hrvatske Vesnu Pusić ‘persona non grata’ u našoj zajednici te predlažemo Saboru Republike Hrvatske da pokrene kazneni progon protiv nje zbog njezina opravdanja genocida počinjen protiv hrvatskog naroda u svibnju 1945. koji mi Hrvati zovemo Bleiburška tragedija i Križni put.

Gospođa Pusić je izjavila da na Bleiburgu ‘nisu svi nevine žrtve već nisu sudskim procesom proglašeni krivim’ i potvrdila još jednom da je predstavnica jugoslavenskog komunizma i velikosrpske ideologije i njihovih podržavatelja u Hrvatskoj i u međunarodnoj zajednici, što je diskvalificira za obnašanje bilo koje dužnosti u Republici Hrvatskoj. Očekujemo da će državne institucije pokrenuti kazneni progon protiv Vesne Pusić, ali i da će konačno istražiti ove zločine i obznaniti krivce za njih, da će se jasno očitovati o komunističkome režimu i zločinima koja je planirao i sustavno provodio te na temelju istine promicati one vrijednosti koje nisu sukladne s komunističkim krivotvorinama, i konačno da će poduzeti sve da se u Hrvatskoj provede rezolucija Vijeća Europe broj 1481, od 25. siječnja 2006., o međunarodnoj osudi zločina totalitarnih komunističkih režima. Istina treba izaći na vidjelo kako bi se uspješno suprotstavili povijesnim krivotvorinama koje pišu isti oni koji su krvlju nevinih žrtava prouzročili Bleiburšku tragediju i križni put, a danas nastavljaju pisati njihovi baštinici među kojima je i Vesna Pusić.

Valja podsjetiti da je usred velikosrpske agresije Vesna Pusić bila među potpisnicima pisma kojim se tražila ostavka predsjednika Franje Tuđmana; da je pokušala pretvoriti velikosrpsku agresiju protiv Hrvatske u građanski rat, da je tvrdila kako je Oluja bila udruženi zločinački pothvat, da je tvrdila kako je Hrvatska bila agresor u Bosni i Hercegovini, da se zalagala da srpski sudovi mogu suditi hrvatskim braniteljima, itd. U svakoj uređenoj državi Vesna Pusić bi bila optužena i osuđena za veleizdaju.
Vjerujemo da i u Hrvatskoj dolazi vrijeme kada će institucije ispuniti svoje ustavne i zakonske obveze i pokrenuti kazneni progon protiv Vesne Pusić, a za to već imaju više nego dovoljno dokaza. Također očekujemo od nove Vlade i od Predsjednice da uskrate podršku kandidaturi Vesne Pusić za glavnu tajnicu Ujedinjenih naroda.

Mi argentinski Hrvati ćemo sa svoje strane argumentirano upozoriti relevantne međunarodne institucije i države članice Ujedinjenih naroda na neke detalje o životu i djelovanju Vesne Pusić kako bi onemogućili njezinu kandidaturu koja bi bila štetna kako za Hrvatsku tako i za Ujedinjene narode. U tome očekujemo da će nam se pridružiti Hrvati u Domovini i širom svijeta.

slika

http://poskok.info/wp/hrvati-na-ulicama ... sne-pusic/

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Daj sadržaj pisma, umjesto ustaškog trabunjanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Tuta je napisao/la:
Daj sadržaj pisma, umjesto ustaškog trabunjanja.

Alene, jes' to ti?


_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se naša povijest uzima emotivno?
PostPostano: 15 vel 2016, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
puntar2.0 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Daj sadržaj pisma, umjesto ustaškog trabunjanja.

Alene, jes' to ti?



Jesam. Gdje je sadržaj pisma?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO