HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ovaj dogadjaj je od osobitog značaja za samostalnu hrvatsku drzavu jer ga generali Gotovina i Markač obiljezavaju na slobodi.Sa HR naroda, drzave i gradjana njihovim oslobadjanjem uklonjeno je zrno sumnje u hrvatsku obrambenu borbu i karakter akcije nazvane " Oluja ".

Iskrene čestitke svim gradjanima Hrvatske.

Neka je vječni mir i spokoj braniteljima a porodicama snaga i ponos !



Citat:
Dan pobjede i domovinske zahvalnosti
Oluja je počela 4. kolovoza, ciljanim udarima HV-a po svim crtama razgraničenja sa srpskim snagama, no ono što će uvijek ostati simbol Oluje je oslobađanje Knina i zastava od dvadeset metara koja se vijori na tvrđavi.

Prvog dana operacije na području Dalmacije i Knina HV je pod zapovjedništvom generala Ante Gotovine uništio srpske linije obrane s istočne i sjeverne strane Dinare te s južne strane iz smjera Miljevaca, čime su bili otvoreni svi putovi za konačan napad na Knin drugog dana operacije. Nositelji glavnih udara po srpskim linijama obrane u dalmatinskom zaleđu i oko Knina bile su 4. i 7. gardijska brigada, te 81. gardijska bojna. Osim toga, 2. bojna 9. gardijske brigade napredovala je na Velebitu i ostvarila uvjete za udar na Gračac. Sve ostale pričuvne postrojbe u području dalmatinskog zaleđa, 113. brigada, 112. i 144. brigada HV-a te domobranske postrojbe, uglavnom su vatrom vezivale srpske snage na svom području dok su gardijske brigade napredovale prema Kninu.

Drugog dana operacije u 5 sati ujutro počelo je oslobađanje Knina, a zadaću su preuzele 4. i 7. gardijska brigada. Zauzimanjem Grahova u BiH još prije početka "Oluje"hrvatske su snage izbile na prilaze Kninu i presjekle jedinu komunikaciju koja iz Knina preko Drvara vodi prema Banjoj Luci. Time su snage 7. korpusa krajinske vojske došle u poluokruženje. Umjesto intervencije na tom najkritičnijem smjeru, gdje je bilo neposredno ugroženo političko središte "RSK", snage "krajinske" vojske, jačine korpusa specijalnih snaga te nekoliko brigada, oklopnih i topničkih sastava iz 15. ličkog i 39. banijskog korpusa, sudjeluju u napadu na Bihać na koji su 19. srpnja krenule jake snage bosanskih Srba s namjerom da ovladaju i tom enklavom u kojoj se u okruženju još od 1992. godine nalazilo 200 tisuća ljudi.

Kad su uz pomoć hrvatskih bespilotnih letjelica, koje su navodile topničku vatru 20. topničkog divizijuna HV-a, 5. kolovoza u jutarnjim satima uništeni topnički položaji srpske vojske na poligonu Crvena zemlja kod Knina, s kojih su se branili prilazi Kninu, označio je definitivni početak kraja srpske vojske.
Već u podne postavljena je zastava, a na kninskoj se tvrđavi okupio politički vrh Hrvatske, što je jasno dalo do znanja da će Oluja završiti oslobađanjem svih dijelova Hrvatske koje su kontrolirale snage tzv. Republike Srpske Krajine, osim istočne Slavonije.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
:herceg_bosna :HVO

Citat:
Gotovina nas je iznenadio napadom s Dinare!

Mrkšić je priznao da nisu očekivali napad s Dinare te da su krajinske vlasti u Kninu 4. i 5. kolovoza '95. pozivale na evakuaciju


Početkom ljeta 2009. obrana Ante Gotovine pozvala je kao svjedoka obrane Milu Mrkšića, generala JNA i bivšeg zapovjednika Srpske vojske Krajine. Javnosti dosta čudnu namjeru obrane objašnjavao je odvjetnik Luka Mišetić. Kazao je da im je Mrkšić važan jer zna sve o evakuaciji civila i da će obrana pokazati da su civili bježali zbog naređene im evakuacije, a ne zbog granatiranja. Mrkšić je prethodno bio osuđen na 20 godina zatvora u procesu zbog masakra na Ovčari. Nije želio svjedočiti, prvo je obavijestio sud da ima zdravstvenih tegoba, no sud mu je poručio da, odbije li svjedočiti, biti će optužen zbog nepoštovanja suda. Nije imao izbora.

I tako se u haaškoj sudnici zbio presedan – ratni protivnik, zapovjednik pobunjeničkih srpskih snaga počeo je svjedočiti u korist obrane zapovjednika protivničkih, hrvatskih snaga! Počelo je nervozno, Mrkšić je na prva pitanja odgovarao brzo, bez koncentracije, a Mišetić ga je više puta upozoravao da ne izbjegava odgovore. Za to vrijeme, tek nekoliko metara dalje, slijeva, Mrkšića je pozorno promatrao Gotovina, kao vojnik vojnika. I onda se Mrkšić počeo polako otvarati. Krenula je priča. Mrkšića su, a da to nije želio, postavili za zapovjednika vojske RSK u svibnju 1995. Opisao je kako ga je u Karađorđevu pritisnuo Slobodan Milošević.

Miloševićeve instrukcije

– Kod Miloševića sam bio dva sata... Bit onoga što mi je rekao je da se pitanje više ne može rješavati vojno nego politički zato što je operacija Bljesak pokazala da su hrvatske snage narasle – počeo je govoriti Mrkšić. Objašnjavao je politički dio priče. Milošević mu je naredio da "radi na povratku povjerenja i autoriteta SVK kod naroda, da bi se onemogućile priče o ujedinjenju RSK i RS, što je nemoguće i mazanje je očiju." Tada je Mišetić tražio da se pusti snimka prisluškivanog razgovora između Miloševića i načelnika generalštaba VJ Momčila Perišića, iz svibnja 1995., u kojem Milošević kaže da je "Martić potpuno poludio" jer se "dogovorio s Radovanom Karadžićem da se ujedine." Mrkšić je posvjedočio da su njegove snage tada sudjelovale u operaciji Pauk kao podrška autonomiji Fikreta Abdića u Cazinskoj krajini te da su na tom terenu djelovali i pripadnici SDB Srbije (Milorad Ulemeka Legija). O tome se razgovaralo na sastancima kod Miloševića, na kojima su bili načelnik SDB-a Jovica Stanišić, general Perišić, Ratko Mladić i Mrkšić. Rekao je i da se on zalagao da snage RSK i RS, umjesto u Bihaćkom džepu, budu angažirane u okolini Livna kako bi se spriječio prodor Hrvatske vojske na Dinaru i izolaciju Knina. Mišetić je tada citirao dio Mrkšićeva izvještaja o padu krajine, u kojem je kao jedan od uzroka naveo to što je "vojska RSK bila stalno gurana u borbu za zapadnu Bosnu." Kako je svjedočenje odmicalo, Mrkšić se otvarao.

– Kad je "Oluja" počela, Milan Martić tražio je da svim snagama granatiramo Zagreb, ali ja sam to odbio jer sam to smatrao činom odmazde i kukavičluka – nastavio je. Potvrdio je, nakon snimki od 4. i 5. kolovoza na kojima su krajinske vlasti putem medija pozivale na evakuaciju civila, da su prvobitni planovi bili da se civili premjeste u Srb, a ne da odu u BiH i Srbiju. Naznačio je da je znao kako od podrške VJ tijekom Oluje "neće biti ništa." Rekao je da je početkom kolovoza 1995. očekivao napad Hrvatske vojske, "pošto su trupe generala Gotovine, zauzimanjem Bosanskog Grahova, izbile na Dinaru i imale Knin kao na tanjuru." I onda je, vrlo upečatljivio dodao: "Krajem lipnja 1995., iz RSK je počela bježati elita i tatini sinovi, s parama i mercedesima... Imali su s čim i kud, već izgrađene kuće i firme... Odlazili su zato što su znali da će Hrvati napasti, a da se RSK ne može obraniti." Kazao je da je, kako bi se spriječio bijeg "predložio 30. srpnja 1995. da se uspostave ad hoc vojni sudovi koji bi imali mogućnost izricanja smrtne kazne."

Zašto je Mrkšiću bilo teško svjedočiti, postalo je vidljivo kada je iskreno izjavio:

– Ja sam ostao krivac do današnjeg dana. Poslije Oluje nisam se smio vratiti u Srbiju. Kad sam prešao Drinu, poslali su me u penziju s 47 godina. Morao sam raditi na pijaci da bih preživio – kazao je u sudnici Mrkšić.

– Očekivao sam da će hrvatske snage napasti iz sjevernog sektora, iz smjera Dvora na Uni, Plaškog, Slunja, iz svih tih smjerova smo očekivali napad, osim iz smjera odakle su nas napale snage generala Gotovine – rekao je drugog dana svog nevoljkog svjedočenja. Na pitanje Mišetića je li točno da je s Dinare očekivao tek napad "demonstrativnog karaktera", Mrkšić je priznao da je prodor snaga "gospodina Gotovine za mene bilo stopostotno iznenađenje."

Mrkšić je potvrdio da je na početku operacije Oluja "prvi udar izvršen na glavni štab." On se izmaknuo jer je to i očekivao, "to je prvi zadatak svakog vojnika da se gađa glavni štab," kaže. Prije Oluje su izdana i naređenja za premještanje dokumentacije ili njezino spaljivanje. Kada je akcija počela, brinulo ga je što su se snage hrvatske Specijalne policije (general Mladen Markač) brzo uspjele spustiti do Gračaca, tako da mu je bilo najvažnije pokušati spriječiti spajanje snaga Markača i Gotovine preko Otrića koji je bio Srbima važan zbog povlačenja naroda.

Otkud ta preciznost

– Nismo bili sigurni da će se HV ponašati korektno prema stanovništvu, veliki je bio strah zbog zapadne Slavonije, a narod je bio uplašen moći koju je pokazala Hrvatska – rekao je.

Mrkšić je, govoreći o prvom udaru HV po glavnom štabu vojske RSK i sjevernoj kasarni rekao: "I mene interesira kao generala otkud ta preciznost da se pogodi mali cilj u gradu." Kaže da je u granatiranju poginuo jedan vojnik i uništena sva vozila. Na pitanje Gorana Mikuličića, branitelja Markača, potvrdio je da je nakon povlačenja glavnina snaga, na terenu ostalo još mnogo grupica vojnika:

– Neki su se tek nakon dvadesetak dana od početka napada uspjeli probiti u BiH.

To je potvrdilo tezu obrane Markača da su njegovi specijalci morali poduzimati operacije "čišćenja" terena. Svjedok je potvrdio da su se tijekom povlačenja u kolonama izmiješali vojnici i civili.

U protuispitivanju tužiteljstva, Mrkšić je ponovio da su artiljerijski udari HV-a bili vrlo precizni ("Ako je to radio Gotovina, svaka mu čast"), no da su rakete iz VBR-a padale "svuda po gradu." No, potvrdio je da je želio braniti Knin i da je njegovo zapovjedništvo u Kninu ostalo do 4. kolovoza kasno u noć. Nakon što mu je Mišetić predočio vojnu kartu, Mrkšić se složio da su i križanja komunikacija u Gračacu bila legitimni vojni cilj koji je gađao HV. Budući da je dan prije tužitelj prikazivao kako je cilj HV-a bio protjerivanje Srba, Mišetić je, citirajući stare vojne stratege, tražio mišljenje je li ostavljanje koridora u vojnoj operaciji u skladu sa željom provođenja etničkog čišćenja ili u svrhu efikasnije, brže vojne pobjede sa što manje žrtava na objema stranama? Mrkšić je, bez razmišljanja odgovorio:

– Svi mi znamo da protivnika nikada ne treba dovoditi u bezizlaznu situaciju jer je onda on spreman skupo prodati svoju kožu, a što drastično povećava broj žrtava na obje strane.

Mrkšić je bio zadovoljan što je "otvorio dušu."

– Zahvaljujem Luki Mišetiću, advokatu gospodina Gotovine što je bio uporan da me dovede ovdje... Ja sam se nakon 15 godina rasteretio – rekao je na kraju svog višednevnog svjedočenja. Mile Mrkšić prebačen je lani u zatvor u Portugal, u kojem će biti dok mu ne isteknu dvije trećine kazne od 20 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:38 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 02:39
Postovi: 3246
Takodje, sretan dan domovinske zahvalnosti RH - dan kada su se Hrvati oslobodili remetilackog faktora i velikosrbadije!

Danas su uspjesna drzava, clan zajednice prosperitetnih europskih drzava. :palacgore1

:hrvatinic

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Izvirujete iz šupka vas dvije odnosno jedna sa dva nika. Lakše malo.

Dabogda se vašem narodu dogodila 3 veća Oluja...

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
storaB je napisao/la:

Dabogda se vašem narodu dogodila 3 veća Oluja...

Već him se dogodila, gospodine B :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Naravno da ste u pravu gosn Aga, ali ja im želim da na sopstvenom licemjerstvu dožive tri puta gore u 21. vijeku. Ipak jelte živimo u 21. vijeku... Za 20 su dobili poklončić,sada slijedi duvanje svijeća...

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Generalu Gotovini...

Zahvalnost za učinjeno u BiH :zastava_Hrvata



Citat:

Uspravnost


Stoji, okomit k' bor,

U mjestu njegovih odrastanja,

i zrenja.

Stoji, nasuprot, 'Orkanima' i

Strijelama neljudi, nesoja,

Okomit u svojoj ljudskosti,

Nadmoćan, unatoč najezdi

Poganluka svjetskoga i ovdašnjega.


Uspravnost je vrlina ljudi,

Bor je, oduvijek i zauvijek,

Značio čudesan akcenat tla.

Tako i General akcentuje,

Opervažuje ovu zemlju hrvatsku.


Ponesi stijeg ljudskosti

Generale Gotovina,

Pokaži nam pute

Van inferna!

(Zapisano u Sarajevu, uoči blagdana)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Cestitke svim Hrvaticama i Hrvatima i ostalim gradjanima RH.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
storaB je napisao/la:
Naravno da ste u pravu gosn Aga, ali ja im želim da na sopstvenom licemjerstvu dožive tri puta gore u 21. vijeku. Ipak jelte živimo u 21. vijeku... Za 20 su dobili poklončić,sada slijedi duvanje svijeća...

Nemam ništa protiv, gospodine B.

Dapače :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:15 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 02:39
Postovi: 3246
Hajte Srbi ne kmecite, razbili su vas Hrvati ko beba zvecku - napali ste ih i na kraju spushili maksimalno!

A nama je ovaj dan drag ne zato da bi se "ucmarili" Hrvatima (to je vasa osobina vodjeka), vec zato sto predstavlja pocetak kraja vasih zlocina i u BiH!

Ovo je dan kojeg civilizacija slavi!

:zivili

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Čestitke svim građanima Republike Hrvatske koji su prihvatili ovu državu, a posebno braniteljima :hrvatinic

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Podsjetio je hrvatski premijer na odlazak Srba, ali i njihov povratak.

"Odavde je nakon rata otišlo puno ljudi, hrvatskih građana. Međutim, danas kada gledamo ovu regiju koja je uništena ratom i nepovjerenjem jedino u Hrvatsku, jedino u Knin, jedino u Vukovar, jedino u sela ovog kraja se ljudi vraćaju da bi živjeli. Nigdje drugdje. Niti u Bosni, niti u Srbiji, niti na Kosovu onaj tko je otišao se ne vraća. Ljudi se vraćaju jedino u Hrvatsku zato što nakon svega imaju povjerenja da je ovo zemlja običnih, normalnih, poštenih ljudi koji samo žele živjeti od svog rada. I takvu zemlju ćemo graditi"

Hrvatska nije utemeljena na zločinačkom pothvatu, istaknuo je premijer.

"Hrvatska je zemlja koja je branjena po pravilima rata, s puno srca, malo oružja, malo streljiva, ali prije svega želje, ali i znanja jer su ti ljudi i znali. Za kraj, dragi prijatelji, branitelji, udovice branitelja - s mržnjom i zloćom prema nikome, s dobrom vjerom i dobrom voljom prema svakome. S vjerom da je naš put ispravan put, da drugog puta nije bilo, da je na nama da izgradimo zajednicu u kojoj se onako zlo više nikada neće dogoditi i u kojoj ćemo izgraditi temelje mira za barem nekoliko generacija", rekao je Milanović u svojem govoru.


:thumbup1 :hrvatinic

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
seherzada je napisao/la:
Hajte Srbi ne kmecite, razbili su vas Hrvati ko beba zvecku - napali ste ih i na kraju spushili maksimalno!


Napali ste i vi nas pa ste ga poduvali, gospođice Šeherzada.
A što se kmečanja tiče, pa ne kmečimo, nismo mi vi da se godinu dana pripremamo kako ćemo mjesec dana provesti valjajući se po ulicama i kmečati o đenosajdu, uz cirkuske šatre u Potočarima :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Ministry of Sound je napisao/la:
Citat:
Podsjetio je hrvatski premijer na odlazak Srba, ali i njihov povratak.

"Odavde je nakon rata otišlo puno ljudi, hrvatskih građana. Međutim, danas kada gledamo ovu regiju koja je uništena ratom i nepovjerenjem jedino u Hrvatsku, jedino u Knin, jedino u Vukovar, jedino u sela ovog kraja se ljudi vraćaju da bi živjeli. Nigdje drugdje. Niti u Bosni, niti u Srbiji, niti na Kosovu onaj tko je otišao se ne vraća. Ljudi se vraćaju jedino u Hrvatsku zato što nakon svega imaju povjerenja da je ovo zemlja običnih, normalnih, poštenih ljudi koji samo žele živjeti od svog rada. I takvu zemlju ćemo graditi"

Hrvatska nije utemeljena na zločinačkom pothvatu, istaknuo je premijer.

"Hrvatska je zemlja koja je branjena po pravilima rata, s puno srca, malo oružja, malo streljiva, ali prije svega želje, ali i znanja jer su ti ljudi i znali. Za kraj, dragi prijatelji, branitelji, udovice branitelja - s mržnjom i zloćom prema nikome, s dobrom vjerom i dobrom voljom prema svakome. S vjerom da je naš put ispravan put, da drugog puta nije bilo, da je na nama da izgradimo zajednicu u kojoj se onako zlo više nikada neće dogoditi i u kojoj ćemo izgraditi temelje mira za barem nekoliko generacija", rekao je Milanović u svojem govoru.


:thumbup1 :hrvatinic


ovo također važi i za hrvatske gradove u BiH...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Ovo je jedan lijep dan, dan pobjede Republike Hrvatske (i jedini datum koji bi se zapravo trebao slaviti kao državni blagdan), tu nema spora, samo... šteta što su da bi se ostvarila cjelovita RH, Hrvati u BiH morali podnijeti toliku žrtvu (od nestanka HRHB da bi nam muslimani postali saveznici, gubitka Posavine od Srba i još mnogo, mnogo toga od čega se posljedice nažalost i dan danas osjećaju).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Ministry of Sound je napisao/la:
Citat:
Podsjetio je hrvatski premijer na odlazak Srba, ali i njihov povratak.

"Odavde je nakon rata otišlo puno ljudi, hrvatskih građana. Međutim, danas kada gledamo ovu regiju koja je uništena ratom i nepovjerenjem jedino u Hrvatsku, jedino u Knin, jedino u Vukovar, jedino u sela ovog kraja se ljudi vraćaju da bi živjeli. Nigdje drugdje. Niti u Bosni, niti u Srbiji, niti na Kosovu onaj tko je otišao se ne vraća. Ljudi se vraćaju jedino u Hrvatsku zato što nakon svega imaju povjerenja da je ovo zemlja običnih, normalnih, poštenih ljudi koji samo žele živjeti od svog rada. I takvu zemlju ćemo graditi"

Hrvatska nije utemeljena na zločinačkom pothvatu, istaknuo je premijer.

"Hrvatska je zemlja koja je branjena po pravilima rata, s puno srca, malo oružja, malo streljiva, ali prije svega želje, ali i znanja jer su ti ljudi i znali. Za kraj, dragi prijatelji, branitelji, udovice branitelja - s mržnjom i zloćom prema nikome, s dobrom vjerom i dobrom voljom prema svakome. S vjerom da je naš put ispravan put, da drugog puta nije bilo, da je na nama da izgradimo zajednicu u kojoj se onako zlo više nikada neće dogoditi i u kojoj ćemo izgraditi temelje mira za barem nekoliko generacija", rekao je Milanović u svojem govoru.


:thumbup1 :hrvatinic


Percepcija tih dešavanja devedesetih je dijametralno suprotna, ali ova izjava je krajnje licemjerna. ;)

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990



_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 17:35 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ministry of Sound je napisao/la:
Citat:
Podsjetio je hrvatski premijer na odlazak Srba, ali i njihov povratak.

"Odavde je nakon rata otišlo puno ljudi, hrvatskih građana. Međutim, danas kada gledamo ovu regiju koja je uništena ratom i nepovjerenjem jedino u Hrvatsku, jedino u Knin, jedino u Vukovar, jedino u sela ovog kraja se ljudi vraćaju da bi živjeli. Nigdje drugdje. Niti u Bosni, niti u Srbiji, niti na Kosovu onaj tko je otišao se ne vraća. Ljudi se vraćaju jedino u Hrvatsku zato što nakon svega imaju povjerenja da je ovo zemlja običnih, normalnih, poštenih ljudi koji samo žele živjeti od svog rada. I takvu zemlju ćemo graditi"

Hrvatska nije utemeljena na zločinačkom pothvatu, istaknuo je premijer.

"Hrvatska je zemlja koja je branjena po pravilima rata, s puno srca, malo oružja, malo streljiva, ali prije svega želje, ali i znanja jer su ti ljudi i znali. Za kraj, dragi prijatelji, branitelji, udovice branitelja - s mržnjom i zloćom prema nikome, s dobrom vjerom i dobrom voljom prema svakome. S vjerom da je naš put ispravan put, da drugog puta nije bilo, da je na nama da izgradimo zajednicu u kojoj se onako zlo više nikada neće dogoditi i u kojoj ćemo izgraditi temelje mira za barem nekoliko generacija", rekao je Milanović u svojem govoru.


:thumbup1 :hrvatinic


Sviđa ti se izjava da za Hrvate u BiH i Srbiji nema povratka? Uvijek si bio budala.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ruj 2012, 22:55
Postovi: 118
Na temi o Oluji glavnu reč vode ustaški cvetići i sanjaju neku novu u Bosni. Pa tuga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Da stvarno. Zašto se samo mi veselimo?

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kum Bečo je napisao/la:


Ah, bi vam i bio merak da ste tako mogli mlatiti i kršćane po BiH a?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2013, 20:31
Postovi: 6
seherzada je napisao/la:
Takodje, sretan dan domovinske zahvalnosti RH - dan kada su se Hrvati oslobodili remetilackog faktora i velikosrbadije!

Danas su uspjesna drzava, clan zajednice prosperitetnih europskih drzava. :palacgore1

:hrvatinic

još kad se oslobodimo vas fešta će bit potpuna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2013, 20:31
Postovi: 6
seherzada je napisao/la:
Hajte Srbi ne kmecite, razbili su vas Hrvati ko beba zvecku - napali ste ih i na kraju spushili maksimalno!

A nama je ovaj dan drag ne zato da bi se "ucmarili" Hrvatima (to je vasa osobina vodjeka), vec zato sto predstavlja pocetak kraja vasih zlocina i u BiH!

Ovo je dan kojeg civilizacija slavi!

:zivili

umjesto što ste tamanili hrvate po srednjoj bosni mogli ste ih i sami spriječiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - obljetnica Oluje
PostPostano: 05 kol 2013, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Divlja svinja5 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

:thumbup1 :hrvatinic


Sviđa ti se izjava da za Hrvate u BiH i Srbiji nema povratka? Uvijek si bio budala.

Na stranu sto su izvizdali Mikija, potpuno opravdano, pitan se jeli on i sam viruje ovo sto prica o domovinskon ratu, pa ono covik osica da to njemu ne znaci nista, najvise bi ga morali kritzirati istiniti socijaldemokrati, jer taj lik je cista suprotnost tog pojma, arogantan i samozaljubljen je do boli, ne radi nista za srednji i donji sloj, ono, voli sam sebe slusati kako prica. Miki, koji ti je?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO