HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 490 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4439
Lokacija: Grobnik
Junuz Djipalo je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
makar ga neki i prozivaju da je pobjegao, t. j. popustio pritiscima onih snaga u Sarajevu koje su željele prodat cielu iztočnu Bosnu Srbima.


Ma nije valjda da ih je bilo koji su prodali I. Bosnu?

I dijelili BiH?

Sram ih bilo... :D


Podpuno jednako kako gotovo svi Posavljaci, ter i neki Vukovarci smatraju da ih je Tuđman prodao, tako isto pričaju Bošnjaci iz južne Posavine i iztočne Bosne o Aliji Izetbegoviću. Previše je tu pitanja i proturječnih odgovora da bi se na svaku obtužbu mogao dati jednoznačan odgovor.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Valjda će Jazeera sad kad je Latin šef kak'u emisiju složit...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Dane, evo sada te ozbiljno pitam, dali i zasto je prodana Srebrenica. I od koga, kome je prodana. Ali molim te skoncentriraj se, i daj mi razuman odgovor. Ovo ti pitanje postavljam jer pet puta dnevno ponavljas da je prodana.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 19:56 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
totem je napisao/la:
Dane, evo sada te ozbiljno pitam, dali i zasto je prodana Srebrenica. I od koga, kome je prodana. Ali molim te skoncentriraj se, i daj mi razuman odgovor. Ovo ti pitanje postavljam jer pet puta dnevno ponavljas da je prodana.


Prodata je od Alije Izmetbegovica,kako drugacije objasniti,da jedan od najjacih Korpusa Armije BIH (drugi) naoruzan do zuba(pricamo o 1995-oj kad smo imali sve naoruzanje) nije krenuo u susret Srebrenicanima,i zasto je Naser povucen sa najboljim oficirima u Sarajevo par mjeseci pred pad iste?

Ili jos uvijek "verujes" u bajke o junackoj borbi hrabrih srpskih junaka i konacnom oslobodjenju Srebrenice od povampirenih "turaka"... :biceovodobro

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
zlatni_ljiljan je napisao/la:
totem je napisao/la:
Dane, evo sada te ozbiljno pitam, dali i zasto je prodana Srebrenica. I od koga, kome je prodana. Ali molim te skoncentriraj se, i daj mi razuman odgovor. Ovo ti pitanje postavljam jer pet puta dnevno ponavljas da je prodana.


Prodata je od Alije Izmetbegovica,kako drugacije objasniti,da jedan od najjacih Korpusa Armije BIH (drugi) naoruzan do zuba(pricamo o 1995-oj kad smo imali sve naoruzanje) nije krenuo u susret Srebrenicanima,i zasto je Naser povucen sa najboljim oficirima u Sarajevo par mjeseci pred pad iste?

Ili jos uvijek "verujes" u bajke o junackoj borbi hrabrih srpskih junaka i konacnom oslobodjenju Srebrenice od povampirenih "turaka"... :biceovodobro




Imam ja svoju sliku dogadjaja, htio bih da mi dane da svoju verziju.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
zlatni_ljiljan je napisao/la:
totem je napisao/la:
Dane, evo sada te ozbiljno pitam, dali i zasto je prodana Srebrenica. I od koga, kome je prodana. Ali molim te skoncentriraj se, i daj mi razuman odgovor. Ovo ti pitanje postavljam jer pet puta dnevno ponavljas da je prodana.


Prodata je od Alije Izmetbegovica,kako drugacije objasniti,da jedan od najjacih Korpusa Armije BIH (drugi) naoruzan do zuba(pricamo o 1995-oj kad smo imali sve naoruzanje) nije krenuo u susret Srebrenicanima,i zasto je Naser povucen sa najboljim oficirima u Sarajevo par mjeseci pred pad iste?

Ili jos uvijek "verujes" u bajke o junackoj borbi hrabrih srpskih junaka i konacnom oslobodjenju Srebrenice od povampirenih "turaka"... :biceovodobro




Istu gresku pravis kao Srbi. Mogli smo da ih oslobodimo, bili smo jaci, ali nismo htjeli. Mozda je istina, mozda ne, ali u nogometu se racunaju samo golovi i tri boda nakon dobijene tekme. Price mogu, ali necu, ne piju vode.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4439
Lokacija: Grobnik
totem je napisao/la:
Dane, evo sada te ozbiljno pitam, dali i zasto je prodana Srebrenica. I od koga, kome je prodana. Ali molim te skoncentriraj se, i daj mi razuman odgovor. Ovo ti pitanje postavljam jer pet puta dnevno ponavljas da je prodana.


Ja nisam nigdje rekao da je prodana, već da postoji sumnja u to, ter da sami tamošnji Bošnjaci to pričaju. Imam na desetke poznanika Bošnjaka iz Gradačca, ter su mi oni pričali da dok je Srebrenica padala, Tuzlanskom korpusu je bilo zapovjeđeno da miruje i ne kreće u pomoć. U to vrieme Tuzlanski korpus je imao oko 40 000 dobro naoružanih vojnika koji su tada bili bez nekih djelovanja, ter su mogli bez težkoće priskočit u pomoć Srebenici. Naravno, tu po meni treba uzet u obzir i međunarodnu zajednicu koja je tko zna čime sve ucenjivala vlast u Sarajevu da ne poduzima ništa.
Nemoj mi podmetat rieči koje nisam rekao.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
dane-croatia je napisao/la:
totem je napisao/la:
Dane, evo sada te ozbiljno pitam, dali i zasto je prodana Srebrenica. I od koga, kome je prodana. Ali molim te skoncentriraj se, i daj mi razuman odgovor. Ovo ti pitanje postavljam jer pet puta dnevno ponavljas da je prodana.


Ja nisam nigdje rekao da je prodana, već da postoji sumnja u to, ter da sami tamošnji Bošnjaci to pričaju. Imam na desetke poznanika Bošnjaka iz Gradačca, ter su mi oni pričali da dok je Srebrenica padala, Tuzlanskom korpusu je bilo zapovjeđeno da miruje i ne kreće u pomoć. U to vrieme Tuzlanski korpus je imao oko 40 000 dobro naoružanih vojnika koji su tada bili bez nekih djelovanja, ter su mogli bez težkoće priskočit u pomoć Srebenici. Naravno, tu po meni treba uzet u obzir i međunarodnu zajednicu koja je tko zna čime sve ucenjivala vlast u Sarajevu da ne poduzima ništa.
Nemoj mi podmetat rieči koje nisam rekao.




Hvala dane na odgovoru. Ne podmetam ti rijeci, nego primjecujem tvoje zakljucke. Ok, mozda si rekao da si cuo, znaci nisi bio decidan da je prodana. Ne pamtim.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Jednostavno su odlučili da se izvlače i izvukli su se oni koji su se izvukli a oni koji nisu...
Zaokupljenost Srba Sreberenicom, Žepom i Sarajevom pogodovala je boljem uspjehu Oluje.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 05 pro 2010, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Kum Bečo je napisao/la:
Jednostavno su odlučili da se izvlače i izvukli su se oni koji su se izvukli a oni koji nisu...
Zaokupljenost Srba Sreberenicom, Žepom i Sarajevom pogodovala je boljem uspjehu Oluje.




Ne tresi sljive sa drveta. Oluja bi uspjela i bez srpske "zaokupljenosti" srebrenicom. Da nisi i ti pristalica da bi srebrenicani morali uzimati mirovinu iz hrvatske? Koja Zepa, kada je pala za pola sata? Koje sarajevo, kada doticni branitelji nisu bili kadarni uzet ni pola cetvornog kilometara prije dejtona? Vi niste normalni. Mjesto hvala, vi jos polemizirate o oluji, kljucnog faktora vaseg fizickog opstanka. Ne kazem da je oluja nastala zbog vas, daleko bilo, ali imajte je na umu. Kao vjetar, koji je slucajno zapuhnuo i donio vam slobodu. Makar i nenamjerno.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 02:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Par zapažanja:

- Oluja bi vjerojatno i krenula i da nije bilo prešutnog zelenog svjetla od Amera, ali je pitanje što bi Oluja bez američke podrške značila u vijeću sigurnosti UN-a (moguće sankcije?)

- Ameri su već u srpnju 95, pomoću satelitskih snimaka bili upoznati sa razmjerom zločina počinjenog u Srebrenici, i kada su Srbi krajem srpnja krenuli u osvajanje Bihaća, jednostavno nisu mogli dopustiti još jednu humanitarnu katastrofu i pokolj.

- Iako su temelji Oluje postavljeni krajem 94, i u ljeto 95, čekalo se na zeleno svjetlo od međunarodne zajednice, a dozvolu od strane Europe, Rusije i Kine, nikada, ali baš nikada ne bi dočekali. Ameri su bili jedina nada, i mišljenja sam da je Srebrenica (i mogućnost reprize u Bihaću) bila ta kap koja je prelila čašu. Tako da, iako na prvi pogled izgleda nepovezano, mislim da su događaji u Srebrenici doveli do Oluje.

- Ovo još vrijedi detaljnije provjeriti kroz Šarinićeve i Holbrookeove memoare.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Ministry of Sound je napisao/la:
Par zapažanja:
- Oluja bi vjerojatno i krenula i da nije bilo prešutnog zelenog svjetla od Amera, ali je pitanje što bi Oluja bez američke podrške značila u vijeću sigurnosti UN-a (moguće sankcije?)
- Ameri su već u srpnju 95, pomoću satelitskih snimaka bili upoznati sa razmjerom zločina počinjenog u Srebrenici, i kada su Srbi krajem srpnja krenuli u osvajanje Bihaća, jednostavno nisu mogli dopustiti još jednu humanitarnu katastrofu i pokolj.
- Iako su temelji Oluje postavljeni krajem 94, i u ljeto 95, čekalo se na zeleno svjetlo od međunarodne zajednice, a dozvolu od strane Europe, Rusije i Kine, nikada, ali baš nikada ne bi dočekali. Ameri su bili jedina nada, i mišljenja sam da je Srebrenica (i mogućnost reprize u Bihaću) bila ta kap koja je prelila čašu. Tako da, iako na prvi pogled izgleda nepovezano, mislim da su događaji u Srebrenici doveli do Oluje.
- Ovo još vrijedi detaljnije provjeriti kroz Šarinićeve i Holbrookeove memoare.

Ma da je Srebrenica pala kao Žepa (dakle bez genocida) opet bi se dogodila Oluja.
Oluji je prethodio Bljesak, a ne Srebrenica.
Ali istina je da su Srbi svojim inteligentim ponašanjem u Hrvatskoj i zvjerskim u Srebrenici pojednostavili stvari.
Ako se ne varam, Holbrooke ne spominje posebno Srebrenicu u kontekstu Oluje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 10:49 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
dane-croatia je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ovo je info za Daneta, iz najnovijeg intervjua Orića:

Orić: Na konkurs za prijem policajaca u Specijalnu jedinicu MUP-a Srbije sam se prijavio jer sam oduvijek volio takve izazove. Još kao dječak sam znao jednog čovjeka iz mog sela, rahmetli Adnana Karovića, on je bio pripadnik Specijalne policijske jedinice u Sarajevu, i uvijek mi je bio uzor. Zbog njega sam se, i prije odlaska u Beograd, javljao na konkurse za prijem u policiju, ali nikada nisam mogao proći, i to iz razloga što je moj djed za vrijeme Drugog svjetskog rata poginuo u crnokošuljašima.


Ja se nadam kako mu ovo ,,crnokošuljaši'' znači Crna legija, a ne one talijanske protuhrvatske i protubošnjačke jedinice u Hercegovini i Dalmaciji.
Što se tiče Nasera Orića, ima previše priča o njegovoj povezanosti s drogom i srbskom mafijom. A ne sviđa mi se ni ono da je bio čuvar Arkana prije rata. Što se tiče Srebrenice, dosta ga Bošnjaka hvali u vezi obrane, pak ga ne ću niti ja kudit, makar ga neki i prozivaju da je pobjegao, t. j. popustio pritiscima onih snaga u Sarajevu koje su željele prodat cielu iztočnu Bosnu Srbima.

Crnokošuljaši FTW! :D

slika

Isto tako, Oluja je bila sigurno davno prije pripremana nego je pao neki grad u Podrinji, a Bljesak je bio samo ono što slijedi pred Oluju :herceg_bosna :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Čitajte pažljivije pobogu. Oluja bi imala identičan epilog i bez prešutne podrške Amera, samo govorim da su Hrvati u velikoj mjeri opravdavali Oluju potrebom da se spasi Bihać. Ne da mi se sad tipkat cijelih 7 stranica iz Šarinićeve knjige, ali ako je imate pri ruci, str 265-272, govori o događajima danima pred Oluju.

Njemačka, i osobito SAD su tražili angažman oko spašavanja Bihaća, ali su i isto vrijeme muljali - Njemačka nije htjela javni spomen njihove podrške, a SAD su bile posebno obezglavljene jer je recimo Galbraith i dalje gurao neki svoj angažman oko Z-4, dok je Holbrooke i ostali (Dole) tražili da se rastereti Bihać ali kroz djelovanja u BiH.

Njofra im je poručio da će Bihać biti spašen, ali da je naša "cijena" za tu uslugu i oslobođenje svih okupiranih hrvatskih prostora.

Tako da je Bihać bio jedan od ključnih pitanja za međunarodnu zajednicu, pa Srebrenica iako se izričito ne spominje, figurira u backgroundu kao razlog za toliku zabrinutost za Bihać.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Da, osim jačanja diplomatske pozicije Hrvatske pred oluju zbog komplikacija uzrokovanih u BiH i time jačanja pozicije same BiH tu su bili i čisto vojni doprinosi kao što je koncentracija srpske vojske oko Srebrenice, Žepe i Goražda i pokušaj deblokade Sarajeva kao jedna čista simulacija koja je zadržala srpske snage dalje od zapadnih dijelova srpske zamišljene super države. To jeste pomoglo boljem uspjehu Oluje i čini se da je to namjerno napravljeno. Izgleda da je Srebrenica žrtvovana tom cilju, boljoj startnoj poziciji Hrvatske u vojnom i diplomatskom smislu u konačnom razračunu sa Srbima. Rat u BiH je u stvari bio započet zbog rastrečenja Hrvatske.
Na kraju rat u BiH je mogao još koliko hoćeš da traje po ustaljenom ritmu ali slom RSK pod naletom ojačane Hrvatske i slom RS pred navalom saveznika je rat ipak okončao. Gore od rata je bila vojna okupacija Hrvatske i BiH od strane JNA i Srbije, a gore od pada Srberenice i Žepe jeste bilo odugovlačenje rata u nedogled. Izgleda okrutno i jeste okrutno ali drugačije nije moglo čak i uz podršku USA i prisilnu neutralnost Rusije i ostalih što je bila naša najbolja diplomatska pozicija.
Iz onakve pozicije perspektiva današnje BiH izgleda kao utopijski raj.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kum Bečo je napisao/la:
Da, osim jačanja diplomatske pozicije Hrvatske pred oluju zbog komplikacija uzrokovanih u BiH i time jačanja pozicije same BiH tu su bili i čisto vojni doprinosi kao što je koncentracija srpske vojske oko Srebrenice, Žepe i Goražda i pokušaj deblokade Sarajeva kao jedna čista simulacija koja je zadržala srpske snage dalje od zapadnih dijelova srpske zamišljene super države. To jeste pomoglo boljem uspjehu Oluje i čini se da je to namjerno napravljeno. Izgleda da je Srebrenica žrtvovana tom cilju, boljoj startnoj poziciji Hrvatske u vojnom i diplomatskom smislu u konačnom razračunu sa Srbima. Rat u BiH je u stvari bio započet zbog rastrečenja Hrvatske.
Na kraju rat u BiH je mogao još koliko hoćeš da traje po ustaljenom ritmu ali slom RSK pod naletom ojačane Hrvatske i slom RS pred navalom saveznika je rat ipak okončao. Gore od rata je bila vojna okupacija Hrvatske i BiH od strane JNA i Srbije, a gore od pada Srberenice i Žepe jeste bilo odugovlačenje rata u nedogled. Izgleda okrutno i jeste okrutno ali drugačije nije moglo čak i uz podršku USA i prisilnu neutralnost Rusije i ostalih što je bila naša najbolja diplomatska pozicija.
Iz onakve pozicije perspektiva današnje BiH izgleda kao utopijski raj.


Da, zahvaljujući HV i žrtvama Srebrenice a ne "šehidima" i Aliji...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kum Bečo je napisao/la:
Da, osim jačanja diplomatske pozicije Hrvatske pred oluju zbog komplikacija uzrokovanih u BiH i time jačanja pozicije same BiH tu su bili i čisto vojni doprinosi kao što je koncentracija srpske vojske oko Srebrenice, Žepe i Goražda i pokušaj deblokade Sarajeva kao jedna čista simulacija koja je zadržala srpske snage dalje od zapadnih dijelova srpske zamišljene super države. To jeste pomoglo boljem uspjehu Oluje i čini se da je to namjerno napravljeno. Izgleda da je Srebrenica žrtvovana tom cilju, boljoj startnoj poziciji Hrvatske u vojnom i diplomatskom smislu u konačnom razračunu sa Srbima. Rat u BiH je u stvari bio započet zbog rastrečenja Hrvatske.
Na kraju rat u BiH je mogao još koliko hoćeš da traje po ustaljenom ritmu ali slom RSK pod naletom ojačane Hrvatske i slom RS pred navalom saveznika je rat ipak okončao. Gore od rata je bila vojna okupacija Hrvatske i BiH od strane JNA i Srbije, a gore od pada Srberenice i Žepe jeste bilo odugovlačenje rata u nedogled. Izgleda okrutno i jeste okrutno ali drugačije nije moglo čak i uz podršku USA i prisilnu neutralnost Rusije i ostalih što je bila naša najbolja diplomatska pozicija.
Iz onakve pozicije perspektiva današnje BiH izgleda kao utopijski raj.


Ovo nije točno, katastrofalan pokušaj deblokade Sarajeva nije pravljen u koordinaciji sa Hrvatskom, niti je zamišljen kao pokušaj da se rasterete ostala ratišta. Pokušaj je bio svrha samoj sebi, i neki čak tvrde da je loš epilog te akcije poprilično iscrpio snage ABiH, i po zakonu spojenih posuda doveo do toga da se ništa nije ni pokušalo za Srebrenicu. Naravno, UN snosi dio svoje krivice.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
A Bosansko Grahovo i Glamoć nisu pali za vrijeme trajanja akcije oko Sarajeva?

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kum Bečo je napisao/la:
A Bosansko Grahovo i Glamoć nisu pali za vrijeme trajanja akcije oko Sarajeva?


Pokušaj deblokade Sarajeva 15.6.1995-28.6.1995
Operacija Ljeto: 25.7.1995-30.7.1995

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
U svakom slučaju treba priznati činjenicu da je ABiH na sebe vezala značajne snage srpske vojske, osobito ovi naši Bišćani na koje su često "kidisali" i hrvatski Srbi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 06 pro 2010, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Od 4. do 11. lipnja 1995. na Dinari je izvedena nova akcija, “Skok-2” . Njome je oslobođen dodatni prostor od 450 četvornih kilometara te je pod nadzor stavljeno cijelo Livanjsko polje. Otad se mogla nadzirati i Cetinska dolina te Vrličko polje, kao i dio Glamočkog polja te put Glamoč-Bosansko Grahovo
Da, s tim da ni pozicija Srba nije bila sjajna zbog razvučene linije obrane i naočito koridora kroz Bosansku Posavinu gdje kad su koridor već prvi i drugi dan zakrčile kolone traktora i drugih motornih vozila iz RSK situacija postaje teška za prebacivanje pojačanja iz Srbije i istočnog dijela okupirane Bosne i Hercegovine. I to je olakšalo posao ali je laž da pomoći iz Srbije za RSK nije bilo. Dakle, Srbi su bili nadmoćni ali zbog uskog i ne sigurnog koridora držani su u šahu. Sve te kolone civilne i vojne bili su lahka meta za snage iz Hrvatske, HVO i ARBiH mislim za gađanje artiljerijom gdje bi im se nanjeli strašni gubitci ali morali smo izigravat anđele zbog zna se koga i čega.
Stoga je bilo jako važno da se glavnina srpskih snaga zadrži u istočnim dijelovima BiH tako kada je zagustilo na zapadu oni nisu mogli stiči na vrijeme ili nikako.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 15 pro 2010, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2010, 19:21
Postovi: 845
Kina je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
Naser je po mom sudu bio provokator, srbijanski igrač. jer kome bi normalnom palo na pamet da radi ispade i da ubija po srpskim selima, dok mu u enklavi 50 000 ljudi ovisi o srpskoj milosti. To ne bi zadnja budala uradila.

Samo je dao alibi srpskoj strani za pokolje a on se elegantno izvukao par dana prije pokolja, helikopterom, preko srpske teritorije.

On je na Tv rekao da je bio rat, i da su svi ubijali, i oni i Srbi i time abolirao srpsku stranu od pokolja. Izjednačio je sve to.

Njegovo cijelo prijeratno, ratno i poslijeratno ponašanje je krajnje sumnjivo.

Uostalom Srebrenički vrh ga teško optužuje.


Na stranu Naser Inkvizitore ali nikakve veze događaji iz 1995 nemaju sa Kravicima.
Eto ti jadni i napaćeni Bratunački Srbi poklaše i pobiše još 1992 svoje komšije Bošnjake...kao što su radili i u prošlom ratu.Tako je po cijeloj Istočnoj Bosni.
Nikakav povod njima nije trebao i mogla je Srebreničane voditi i Majka Tereza ali opet bi im isto bilo.

#

bas tako i nikako drugacije. u maju, junu i julu 92. godine jos nije bilo pokolja srpskih civila u kravicama i skelanima a opet su srbi bas tad pobili najvise bosnjackih civila (izuzmemo li dogadjaje iz jula 95. godine).

srpsko licemjerstvo jednostavno ne poznaje granice kad se radi o relativiranju vlastitih zlocina koji, uostalom, cine ca. 80% svih picinjenih zlocina u toku ratova koji su pratili raspad SFRJ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 15 pro 2010, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2010, 19:21
Postovi: 845
Crni bombarder je napisao/la:
Svi mi, osim Srba :-zubati znamo ko je i kako poceo rat u Podrinju, ako nista svako ima iskustva mnogo blize sebi, i zna kako su pocinjali ratovi "na tvom otoku" i kako je odjednom nakon poraza, srpski narod postao zrtva na svim prostorima, ili su slovenacki zlocinci napali golobrade JNA vojnike, ili su ustase poklali JNA dobrodusne brkate oficire na spavanju, ili su mudjahedini i zelene beretke napali JNA vojnike koji su bas krenuli u humanitarnu akciju spasavanja kitova na plazama Barbadosa, kad ne dade im se da dodju tamo, poklali ih mudjahedini zakrvavenih ociju.

Sve je to jasno, ali meni nije jasno, zasto je Naser dobio samo godinu, koliko vec? kad je dokaza dosta... ma ne vjerujem ja ni u jednu srpsku brojku, to nesto njihovo "poklao Naser 2 mileona Srba", nakon Jasenovca ne vjerujem Srbinu kad zine "pet plus pet je deset",... ali da je ubijao, Naser, ubijao je, nema sumnje u to. Srbi kad lazu o zlocinima, obicno je sve u desetercu i sa izmisljenim pricama o triput preklanom starcu Jovanu, klao ga i Stipe i Franjo i jos Jozo dvije godine kasnije.
Ali ovo, gledao sam spomenike po Bratuncu, grobove, vidis i cujes, ne lazu. Brojku su sigurno preuvelicali, ali mrtvih je tamo bilo puno.

A opet kad pogledas, kad bi sudio svakome ko je u Bosni ubijao, osudio bi pola Bosne.

Inace, ink, sto se tice Nasera, nekako mislim da nije bas on to na svoju ruku, ubijao Srbe. Muslimani su tamo bili opkoljeni, valjda u datom momentu i nisu imali nekih posebnih misli o posljedicama, nego ajde da upadnemo u srpsko selo, tamo ima hrane, oruzja, a civili, ma ko ih jebe, pobij gamad. Ubijaju i oni nas.

Danas bi neko trebao i morao odgovarati za to, a ovi mu daju godinu dana. Smijesno, pa zar oni misle da ce tako smiriti tenzije u Podrinju? tek sad ce i ono malo razumnih Srba, staviti Mladicevu sliku na zid.


dobio je dvije godine jer mu nisu mogli dokazati odredjene stvari (izmedju ostalog srbija u vrijeme procesa oricu nije bila spremna da otvori arhive u kojima zasigurno ima odredjenih dokaza protiv nasera ali, sto i jeste razlog neotvaranja arhiva, mnogo toga sto bi i samu srbiju dovelo u direktan kontekst s odredjenim dogadjajima)

jebe se, dakle, i srbiji i srpskim politicarima za srpskim zrtvama i pravdi kad su "visi" interesi u pitanju...tu hag nije ni sekundice jedne kriv, ljudi rade kolko tolko dobar posao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 15 pro 2010, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2010, 19:21
Postovi: 845
Crni bombarder je napisao/la:
Uglavnom su tamo civili stradali, srpski civili, pa nekako logicki da bi neko za to trebao odgovarati.

Bar mislim, ne znam toliko o tom prostoru, osim onih manje vise poznatih cinjenica, u proljece `92 Srbi u Podrinju pocinju ciscenje teritorija (sve smo to vec imali priliku vidjeti i u Hrvatskoj, uostalom, ista matrica isti nacin razmisljanja i djelovanja, naoruzaj lokalne Srbe, JNA upada sa teskim naoruzanjem i glumi tampon zonu, u Visegradu su muslimani napravili kardinalnu gresku kada su vratili vec izbjegle civile u grad nakon sto je JNA kao usla u grad da glumi tampon zonu, civili vec pobjegli pa se vratili osokoljeni prisustvom JNA i vratili se pravo pod noz, dakle JNA glumi tampon zonu, prakticno radi stit za Karadziceve trupe koje zauzimaju strateske objekte i pozicije i onda krece pokolj i progon stanovnistva, oni su to temeljito planirali) u Bratuncu su pobili jako puno muslimana, mislim da je i Arkan tamo ranjen tog proljeca, u Bratunac je valjda dosao nakon sto je odradio posao u Zvorniku.
Kako danas znamo, Arkanova postrojba je bila samo dio JSO Crvene beretke, a tamo gdje ide Arkanova ili Legijina banda, ili Medini Skorpioni, ili Mauzerovi Panteri, ili Draganove Knindze, sve dijelovi JSO-a koji je sluzio kao nekakva pretorijanska garda srbijanske Drzavne bezbjednosti odnosno Slobodana Milosevica... tamo gdje oni dodju, nista se ne desava slucajno, vec je sve dobro planirano i pripremano.

Prvo je "odradjena" Bijeljina, zatim Zvornik, pa Bratunac i okolna mjesta, gornje Podrinje (Foca, Visegrad, Gorazde) je valjda bilo u zoni odgovornosti Crnogorskih cetnika, i Uzickog korpusa, ne znam je li tamo JSO imao svoje trupe. U ovom donjem Podrinju djelovao je Valjevski korpus i Arkanova banda, plus brojne znane i neznane dobrovoljacke postrojbe iz Srbije, lokalni Srbi, i tako dalje.

Sve brizno pripremljeno, uostalom logicno je, Podrinje je kljuc srpskog poraza ili pobjede, da nisu uzeli Podrinje klinac bi mogli u ostatku Bosne i Hercegovine opstati. A muslimani nespremni, mirno spavali kako im poruci predsjednik Alija, imali su navodno nesto oruzja, Dajdza je slao koliko je mogao, ali kad su tukci to masovno predavali Srbima odnosno JNA koja im je garantirala sigurnost. Oni predaju oruzje JNA a sutra dan Arkan pred novinarima drzi jucer predati Zagi i laprda o ustaskom oruzju koje dolezi muslimanima u Podrinje. Oni su oruzje predavali JNA casnicima koji su salutirali Arkanu, kao da je on general, koja sprdnja i koje samoubojstvo.
Sve im je to slao Dajdza, i kako su dolazile vijesti o pokoljima po Drini, muslimani iz ovih mjesta malo udaljenih od Drine, Olovo, Zivinice, i otprilike taj dio, shvataju da ne trebaju predavati oruzje vec se boriti. Prije nekih mjesec dva u Hagu je svjedocio jedan od muslimanskih zapovjednika, koji je to oruzje preuzimao od Mate Sarlije i prosljedjivao dalje do Sarajeva i ostalih mjesta u koje je oruzje islo. Dosta toga je rekao.

Ja ni danas ne kuzim kako su bili tako blesavi da nakon Hrvatske i pokolja po Hrvatskoj, vjeruju JNA. I da bude tragicnije, isto to oruzje su kasnije iskoristili u ratu protiv Hrvata. Zvornicki muslimani dobiju oruzje od Hrvata, izgube rat od Srba, i onda kao izbjeglice iz Tuzle dodju ratovati protiv Hrvata u Kaknju i Varesu.

Elem, nakon pokolja uz Drinu, muslimani se u nekim seoskim i zabacenim podrucjima poput te Srebrenice i obliznje Cerske (ni danas dan ja ne znam gdje se to mjesto tacno nalazi, pokusao naci na karti, ali...) organiziraju i pruzaju otpor, kako jacaju tako krecu i upadi u srpska sela, logicno da srpska vojska ne moze bas svaki pedalj pokriti i da ta zabacena sela brane seoske straze, pocinju i zlocini nad Srbima i tako dalje, vec se o tome puno govorilo i pisalo.

Nakon svega, srpska medijska masinerija sve pokusava predstaviti tipicno na njihov nacin, kao da je rat u Podrinju poceo onog dana kada je Naser upao u Kravicu. Kao sto je rat u Hrvatskoj poceo pocetkom kolovoza 1995.
Zapravo poceo je prije, napadom na golobrade vojnike JNA.


odlicno i objektivno

i gorazde je na pocetku opstalo maltene slucajno (srbi su vec otvorili put preko cajnica da stanovnistvo izbjegne ali se desio incident na miljenu - selo izmedju cajnica i gorazda - tako da je taj protoko stanovnistva stao pa je bilo il se odbrani ili dopusti da te cetnik zakolje, da ti siluje kcerku, zenu, itd..price iz visegrada, foce, rogatice su vec bile poznate u gorazdu dok u cajnicu, izuzmemo li strijeljanje 50 bosnjackih civila na mostini u julu 92. godine - sto je malo za srpske prilike tih krajeva, jel, nije bilo vecih pokolja pa je narod bjezao preko cajnica za pljevlja i onda dalje u svijet)

poslije, kad je vec bilo jasno ili mi ili oni, e tad je doslo do ozbiljnije organizacije i akcija, npr. akcija krug u avgustu 92. godine kada je oslobodjena cijela gorazdanska opstina i veliki dijelovi opstina visegrad, cajnice, foca, rogatica i rudo - srbi su tad bjezali glavom bez obzira, visegrad i rudo su se vise puta praznili a i cajnice npr. u februaru 93. godine. za ove akcije su velikm dijelom zasluzne ogorcene izbjeglice iz okolnih gradova i ljudi iz foce, npr. zaim imamovic, visegrada, npr. ahmet sejdic, cajnica, npr. rahmetli dizdar i dosta ljudi iz gorazda.

mislim da nije bilo te naivnosti na pocetku rata - ljudi jednostavno nisu vjerovali da JNA to nece sprijeciti - dosta se toga moglo uraditi, pogotovo oko gorazda, moglo se spojiti s visegradom jer izmedju visegrada i gorazda gotovo da nema srpskih sela..tu su bili kopaci, ustipraca i medjedja, kao veca sela izmedju tih gradova - maltene stopostotno bosnjacka sela..jedino su opstine rudo i cajnice (veoma mala mjesta) imale raletivnu srpsku vecinu od 55 % - 45% ili u vrh glave 65%-35%, sve ostalo je bilo maltene dvotrecinsko bosnjacko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 15 pro 2010, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2010, 19:21
Postovi: 845
Inkvizitor je napisao/la:
pa bar ta istočna Bosna ima krvavo iskustvo 2. svj. rata. kako su mogli biti tako navni.



pa..bosnjacka naivnost i muslimanski merhamet...bljak

niko me nista nije ucio..odrastao sam u uvjerenju da su ustase u mom kraju poklale desetine hiljada jugoslovena i to je to.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 490 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO