HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Evo, dakle da besjedimo malo o građanskom ratu u BiH i muslimanskoj agresiji na HB i RS.

1992. Hrvati i Muslimani preglasali Srbe u formalno neustavnom referendumu, falilo im 3% da imaju dovoljan odaziv. Proglase neovisnu BiH, Srbi je ne priznaju. Onda Alija Izetbegović glumi da kao ima nekakvu državu, jer misli da je međunarodno priznanje odlučujući faktor postoji li ili ne postoji država. Njih par Turaka u svom Ustavnom sudu proglasi HB i RS neustavnima - kao to je proglasila država. Ljudi su glupi, oni ništa ne znaju - država sve zna. Ako država kaže da ti je mater kurva, onda jebi ga, odriči se matere. To je inače turski mentalitet.

Alija Izetbegović pokušava zajebat građansku Herceg-Bosnu svojim ublehama o moltaj-kolčural Armiji RBiH, a s druge strane stalno govori o Hrvatima i Srbima kao o ljudima koji već imaju "višak prava" i "rezervne države", i o Muslimanima kao "većinskom narodu", koji zbog toga mora imati "višak prava" u BiH. Jedan čovjek - jedan glas, metoda po kojoj bi ta turska većina mogla nadglasati Srbe i Hrvate. Odbija doslovno svaki mirovni sporazum, osim Daytonskog, a Hrvati svaki prihvaćaju. Optužuje Hrvate i Srbe da dijele Bosnu, a Krajišniku u rujnu 1993. daje pravo na odcjepljenje i referendum, a Tuđmanu Zapadnu Hercegovinu iste godine. Laže vlastiti narod da se ratuje zato jer Srbi i Hrvati hoće podijeliti Bosnu, a već je na to sam bio pristao 1993., ali mu Tuđman rekao da je lud, normalan nije.

I od te silne borbe za unitarizaciju i građansku državu na kraju je pojeo ***, dobio je RS i 10 katona/županija, s jako slabom centralnom vlasti u Sarajevu. Tu Alija ne odustaje - za njega je Dayton, njegovim riječima "nastavak rata drugim sredstvima", i sad mi trebamo na tom temelju nekakav suživot izgradit...

Nego, ne bih ovo sve ni pisao da neki dušmanin nije zaključao temu gdje smo se razdivanili, pa reko da nastavimo ako smo voljni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
haha muslimanska agresija :D :D :D

mogo si komotno otvoriti na pdf humor

jarane, nije ti to cirkus pa da baba gata i nagadja, zna se sta je drzava i suverenitet..99 % (izaslo oko 65%) se izjasnilo za nezavisnu i suverenu drzavu..i onda pocinje agresija.

a vi mozete srati, ja ne kazem da ne mozete


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
haha muslimanska agresija :D :D :D

mogo si komotno otvoriti na pdf humor

jarane, nije ti to cirkus pa da baba gata i nagadja, zna se sta je drzava i suverenitet..99 % (izaslo oko 65%) se izjasnilo za nezavisnu i suverenu drzavu..i onda pocinje agresija.

a vi mozete srati, ja ne kazem da ne mozete


63%! Kako počinje agresija, a pobunili se domicilni Srbi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
bd.komisija kaze, suverenitet imaju samo bivse repulike i to u tada priznatim granicama. rusis li po tom pitanju legitimitet RBiH, onda to po defaultu radis i s legitimitetom RHR. sto tebi kao srbinu naravno i ne smeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U Dayton vam Alija potpisao da nije bilo agresije. Sad kuš i tišina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
bd.komisija kaze, suverenitet imaju samo bivse repulike i to u tada priznatim granicama. rusis li po tom pitanju legitimitet RBiH, onda to po defaultu radis i s legitimitetom RHR. sto tebi kao srbinu naravno i ne smeta.


Jebe mi se za RH. BD komisija ništa ne kaže šta imaju republike, jer MZ sama nije ispoštovala odluke vlastite komisije. Zna se po međunarodnom pravu tko je u BiH ima pravo na samoodređenje.

Čovjek kaže da sam Srbin... totalno u konfuziji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:
haha muslimanska agresija :D :D :D

mogo si komotno otvoriti na pdf humor

jarane, nije ti to cirkus pa da baba gata i nagadja, zna se sta je drzava i suverenitet..99 % (izaslo oko 65%) se izjasnilo za nezavisnu i suverenu drzavu..i onda pocinje agresija.

a vi mozete srati, ja ne kazem da ne mozete


63%! Kako počinje agresija, a pobunili se domicilni Srbi...



covjece, hoces reci ono silno ukopavanje oko gradova, plan RAM / pa jbmu. majku ne mozemo se sad praviti da sve to nije postojalo / klanje po istocnobosanskim gradovima, prijedor, i slicno, da je sve to izmisljeno? a sve se desilo neposredno nakon proglasenja nezavisnosti, dakle cisto kao odgovor na politicki akt, akt koji je aminovala tadasnja medjunarodna zajednica i fuckin UN..koga su jos trebali pitati? vanzemaljce?

i sta ako je 63%? nisu izasli svi hrvati i bosnjaci, garant (u mnogim predjelima jna i paravojne formacije srba nisu dozvolili da se uopste i donose glasacke kutije), tako da je i u tih 63% koji su izasli, a od kojih se 99% izjasnilo za nezavisnost, bilo cak i srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
BBC je napisao/la:
U Dayton vam Alija potpisao da nije bilo agresije. Sad kuš i tišina.



nigdje to nije potpisao. lazes.

a to sto je moro priznati manji entitet je vise stvar sile i prisile i ustvari dokaz za to da su ameri dirigovali tim ratom..93. ponegdje zaustavljajuci cetnike, a 95. ove druge. no to je druga tema i nema veze s tim da je na RBiH 92. izvrsena agresija..pa da nisam licno gledo kako tenkovi prelaze granicu na metaljci mogo bi mi ti srati i pricati ali jesam jbg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

63%! Kako počinje agresija, a pobunili se domicilni Srbi...



covjece, hoces reci ono silno ukopavanje oko gradova, plan RAM / pa jbmu. majku ne mozemo se sad praviti da sve to nije postojalo / klanje po istocnobosanskim gradovima, prijedor, i slicno, da je sve to izmisljeno? a sve se desilo neposredno nakon proglasenja nezavisnosti, dakle cisto kao odgovor na politicki akt, akt koji je aminovala tadasnja medjunarodna zajednica i fuckin UN..koga su jos trebali pitati? vanzemaljce?

i sta ako je 63%? nisu izasli svi hrvati i bosnjaci, garant (u mnogim predjelima jna i paravojne formacije srba nisu dozvolili da se uopste i donose glasacke kutije), tako da je i u tih 63% koji su izasli, a od kojih se 99% izjasnilo za nezavisnost, bilo cak i srba.


To nije agresija, da bi bila agresija, strana vojska mora imati efektivnu operativnu razinu na tuđem teritoriju. Toga u BiH nije bilo. Tako kaže međunarodno pravo. Klanja u građanskim ratovima i ima najviše... pa pogledaj sam Španjolski građanski rat, tamo se porokali ko živine radi ideologije, a ne radi nacije, točnije radi kralja ili predsjednika! Crkve se rušile, klalo se po selima, a najčešće od istog naroda!

Eh, tih 63%. Po Ustavu SR BiH za važenje referenduma bila je potrebna izlaznost od 66%, pa je odluka o potvrđivanju rezultata referenduma u Skupštini SR BiH donesena neustavno. A i sam referendum je bio formalno neustavno raspisan, nije bilo konzultirano Vijeće SR BiH koje je tada postojalo samo u SR BiH i moralo je biti konzultirano. Hoćeš malo o državnosti te tzv. RBiH? Tj. koliko uopće možemo govoriti o državi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
DA li si ti tad bio na cetnickoj strani ili na strani SDA/HDZ?

Dakle stranke i narodi koji su se velikom vecinom izjasnili za nezavisnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
DA li si ti tad bio na cetnickoj strani ili na strani SDA/HDZ?

Dakle stranke i narodi koji su se velikom vecinom izjasnili za nezavisnost.


A šta ti hoćeš, da i danas BiH funkcionira na principu preglasavanja jednog naroda? I tako stalno? I nema veze tko je glasovao za što... evo kad ste toliki građani, nisu na referendumu glasovali Hrvati i Muslimani, već nedefinirana i nedovoljna masa građana protiv druge mase građana. Falilo im 3% da imaju dovoljnu većinu. Građani zajebali građane, s kojim pravom i kojom se idejom vodila ta nedefinirana masa građana, koliko su zli bili kada su išli varati drugu masu nedefiniranih građana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
tebi jel ono nije jasno da je sve to furka stranacka? dakle stranke koje nemaju da svojim glasacima ponude ma skoro apsolutno nista drugo sem tih prica na osnovu kojih dobijaju ili gube izbore.

jelde, ti pusis tu spiku o preglasavanju "naroda", mislim koja glupost


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
A nisi odgovorio na cijoj strani si bio 92. kad je izvrsena agresija.

Ozbiljno pitanje, da li si bio na strani Hrvata/Bosnjaka, tj. SDA/HDZ + UN, ili na strani SDS/Srbija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
ahmo88 je napisao/la:
BBC je napisao/la:
U Dayton vam Alija potpisao da nije bilo agresije. Sad kuš i tišina.



nigdje to nije potpisao. lazes.

a to sto je moro priznati manji entitet je vise stvar sile i prisile i ustvari dokaz za to da su ameri dirigovali tim ratom..93. ponegdje zaustavljajuci cetnike, a 95. ove druge. no to je druga tema i nema veze s tim da je na RBiH 92. izvrsena agresija..pa da nisam licno gledo kako tenkovi prelaze granicu na metaljci mogo bi mi ti srati i pricati ali jesam jbg.


Nije morao. Mogao je nastaviti rat pa "osloboditi" Bosnu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
tebi jel ono nije jasno da je sve to furka stranacka? dakle stranke koje nemaju da svojim glasacima ponude ma skoro apsolutno nista drugo sem tih prica na osnovu kojih dobijaju ili gube izbore.

jelde, ti pusis tu spiku o preglasavanju "naroda", mislim koja glupost


Da, kako si ti lišen tih predrasuda... ne vjerujem... kako ti to znaš, a ja ne znam. U koju si knjigu to pročitao? Jesu te u Mletke šiljali na školovanje? Maloprije sereš velika većina naroda hrvatskog i muslimanskog, a sada ovamo ovo... Nacija je politička kategorija koja postoji i postojat će, ona je najveći integracijski faktor. Kada nas napadnu svemirci onda ću postati lojalni graDŽanin svijeta, dotle, njente.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:06 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
BBC

Da su dali Ameri da se tad ide do kraja / a zna se ko i sta i gdje / u vrh glave bi se istocni dio danasnjeg RS-a uspio odrzati. Znas ti to.

JEdnostavno, ljudi su dirigovali time, kako raspadom SFRJ (podrzavanjem Slovenije i Hrvatske), tako i kasnijim ratovima.

A nasi su nasjeli na - posto ti znas svapski, ono sto se u teorijama Hladnog Rata zvalo "Stellvertreterkriege"...isprobano na Bliskom Istoku, u Vijetnamju, Afganistanu. Dakle podrzavas slabijeg da bi oslabio jaceg, iliti rasparco odredjenu drzavu. To je to. OStatak je privatizacija i tranzicija, tj. prelazenje svih resursa i privrednih kapaciteta u ruke odrejdenog broja ljudi..u HR svojedobno cuvenih 200 obitelji, u BiH, ZNA SE.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:08 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:
tebi jel ono nije jasno da je sve to furka stranacka? dakle stranke koje nemaju da svojim glasacima ponude ma skoro apsolutno nista drugo sem tih prica na osnovu kojih dobijaju ili gube izbore.

jelde, ti pusis tu spiku o preglasavanju "naroda", mislim koja glupost


Da, kako si ti lišen tih predrasuda... ne vjerujem... kako ti to znaš, a ja ne znam. U koju si knjigu to pročitao? Jesu te u Mletke šiljali na školovanje? Maloprije sereš velika većina naroda hrvatskog i muslimanskog, a sada ovamo ovo... Nacija je politička kategorija koja postoji i postojat će, ona je najveći integracijski faktor. Kada nas napadnu svemirci onda ću postati lojalni graDŽanin svijeta, dotle, njente.



haj nek si ti prorok..tuta prorok..pa znas sta ce biti u buducnosti, i to na osnovu necega sto postoji dvjestotinjak godina. :blush


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
A nisi odgovorio na cijoj strani si bio 92. kad je izvrsena agresija.

Ozbiljno pitanje, da li si bio na strani Hrvata/Bosnjaka, tj. SDA/HDZ + UN, ili na strani SDS/Srbija?


Bio sam odani član SDA, vjerovao u Islamsku Deklaraciju kao u Boga dž. š., a Aliju volio više od Poslanika a. s., pred rat bio u izbornom stožeru i sve to, no onda mi se dogodio "put za Damask", prosvijetlio se i tako eto. Okreno se za 180 stupnjeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Da, kako si ti lišen tih predrasuda... ne vjerujem... kako ti to znaš, a ja ne znam. U koju si knjigu to pročitao? Jesu te u Mletke šiljali na školovanje? Maloprije sereš velika većina naroda hrvatskog i muslimanskog, a sada ovamo ovo... Nacija je politička kategorija koja postoji i postojat će, ona je najveći integracijski faktor. Kada nas napadnu svemirci onda ću postati lojalni graDŽanin svijeta, dotle, njente.



haj nek si ti prorok..tuta prorok..pa znas sta ce biti u buducnosti, i to na osnovu necega sto postoji dvjestotinjak godina. :blush


Ahha, to je najveći stupanj organizacije ljudi, za sada i u dogledno vrijeme. Kada nas napadnu svemirci postojati će i čovječanstvo, do tada ništa. Dakle, vratimo se na temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:09 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Ja sam reko 99% gradjana BiH od njih 64% koji su izasli na referendum, i to pod otezanim uslovima. Ako to nije potrebna vecina, u normalnim demokratijama, onda ne znam sta je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Da li je rat u BIH prvi poraz ili prva pobjeda ISILA/ISISA?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:


haj nek si ti prorok..tuta prorok..pa znas sta ce biti u buducnosti, i to na osnovu necega sto postoji dvjestotinjak godina. :blush


Ahha, to je najveći stupanj organizacije ljudi, za sada i u dogledno vrijeme. Kada nas napadnu svemirci postojati će i čovječanstvo, do tada ništa. Dakle, vratimo se na temu.



Koliko godina imas?

Ne vidis EU, tu ti je, pred ocima. A to postoji dvadesetak godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Ja sam reko 99% gradjana BiH od njih 64% koji su izasli na referendum, i to pod otezanim uslovima. Ako to nije potrebna vecina, u normalnim demokratijama, onda ne znam sta je.


63%, dakle, nedovoljna većina. Neustavna većina, protuzakonita većina napravila ilegalnu državu, nelegitimnu državu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:
Ja sam reko 99% gradjana BiH od njih 64% koji su izasli na referendum, i to pod otezanim uslovima. Ako to nije potrebna vecina, u normalnim demokratijama, onda ne znam sta je.


63%, dakle, nedovoljna većina. Neustavna većina, protuzakonita većina napravila ilegalnu državu, nelegitimnu državu.



O cemu ti bolan?

Sad Hrvatska i BiH izvrsile agresiju na jadne i nenaouruzanje hrvatske i bosnaske Srbe, i Srbiju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Ahha, to je najveći stupanj organizacije ljudi, za sada i u dogledno vrijeme. Kada nas napadnu svemirci postojati će i čovječanstvo, do tada ništa. Dakle, vratimo se na temu.



Koliko godina imas?

Ne vidis EU, tu ti je, pred ocima. A to postoji dvadesetak godina.


EU - ujedinjeni u različitosti., sam slogan govori da ne gaze kategoriju nacije niti stvaraju novu naciju, već stvaraju radnu, zajedničku podlogu za europske nacije, uvažavajući njihove interese. Nemoj molim te o EU, gdje većinske države su toliko dominantne u odnosu na druge, gdje razlike u Europi najviše dolaze do izražaja. Svaka joj čast za povijesnu ulogu što je uspjela zaustaviti ratove u Europi koji bi bili katastrofalni za naš kontinent.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO