HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 15:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

63%, dakle, nedovoljna većina. Neustavna većina, protuzakonita većina napravila ilegalnu državu, nelegitimnu državu.



O cemu ti bolan?

Sad Hrvatska i BiH izvrsile agresiju na jadne i nenaouruzanje hrvatske i bosnaske Srbe, i Srbiju?


Tko je spomenuo agresiju na Srbe? ARBiH je izvršila agresiju na građansku Republiku Srpsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:14 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:


Koliko godina imas?

Ne vidis EU, tu ti je, pred ocima. A to postoji dvadesetak godina.


EU - ujedinjeni u različitosti., sam slogan govori da ne gaze kategoriju nacije niti stvaraju novu naciju, već stvaraju radnu, zajedničku podlogu za europske nacije, uvažavajući njihove interese. Nemoj molim te o EU, gdje većinske države su toliko dominantne u odnosu na druge, gdje razlike u Europi najviše dolaze do izražaja. Svaka joj čast za povijesnu ulogu što je uspjela zaustaviti ratove u Europi koji bi bili katastrofalni za naš kontinent.



Hahaha ja debila majko. Pa ne stvaraju jebenu naciju, skini se vise s nacije, nacosu, vec je EU upravo prevazilazenje primitivnog koncepta iz 19. vijeka. Dakle, ne stvaranje nove nacije, vec korak dalje...evolucijski, ako tako hoces.

Nisi odgovorio na moje pitanje u vezi godina? Da znam samo da li raspravljam s djetetom kakvim ili ne. Zbog toga pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

EU - ujedinjeni u različitosti., sam slogan govori da ne gaze kategoriju nacije niti stvaraju novu naciju, već stvaraju radnu, zajedničku podlogu za europske nacije, uvažavajući njihove interese. Nemoj molim te o EU, gdje većinske države su toliko dominantne u odnosu na druge, gdje razlike u Europi najviše dolaze do izražaja. Svaka joj čast za povijesnu ulogu što je uspjela zaustaviti ratove u Europi koji bi bili katastrofalni za naš kontinent.



Hahaha ja debila majko. Pa ne stvaraju jebenu naciju, skini se vise s nacije, nacosu, vec je EU upravo prevazilazenje primitivnog koncepta iz 19. vijeka. Dakle, ne stvaranje nove nacije, vec korak dalje...evolucijski, ako tako hoces.

Nisi odgovorio na moje pitanje u vezi godina? Da znam samo da li raspravljam s djetetom kakvim ili ne. Zbog toga pitanje.


Glupan, šta te boli k koliko mi je godina. Pet mi je godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:


O cemu ti bolan?

Sad Hrvatska i BiH izvrsile agresiju na jadne i nenaouruzanje hrvatske i bosnaske Srbe, i Srbiju?


Tko je spomenuo agresiju na Srbe? ARBiH je izvršila agresiju na građansku Republiku Srpsku.


ARBiH i HVO, mislis, posto su oni tad, ako se ne varam, zajedno ratovali protiv gradjanske Republike Srpske. :rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Tko je spomenuo agresiju na Srbe? ARBiH je izvršila agresiju na građansku Republiku Srpsku.


ARBiH i HVO, mislis, posto su oni tad, ako se ne varam, zajedno ratovali protiv gradjanske Republike Srpske. :rolleyes


Da, multietnički HVO i jednoetnička ARBiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:


Hahaha ja debila majko. Pa ne stvaraju jebenu naciju, skini se vise s nacije, nacosu, vec je EU upravo prevazilazenje primitivnog koncepta iz 19. vijeka. Dakle, ne stvaranje nove nacije, vec korak dalje...evolucijski, ako tako hoces.

Nisi odgovorio na moje pitanje u vezi godina? Da znam samo da li raspravljam s djetetom kakvim ili ne. Zbog toga pitanje.


Glupan, šta te boli k koliko mi je godina. Pet mi je godina.



nemoj odma da vrijedzas pito sam te normalno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Glupan, šta te boli k koliko mi je godina. Pet mi je godina.



nemoj odma da vrijedzas pito sam te normalno


Odgovorio sam normalno, i nemoj odmah vrijeđat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tuta je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:

ARBiH i HVO, mislis, posto su oni tad, ako se ne varam, zajedno ratovali protiv gradjanske Republike Srpske. :rolleyes


Da, multietnički HVO i jednoetnička ARBiH.



Ok. :D

Dakle HVO i ARBiH 92. izvrsili agresiju na gradjansku RS. :D

Povjes made in ercegbosna forum.

haj uzdravlje, moram na trening, a veceras maltene sigurnu recku. pozzzzz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ahmo88 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Da, multietnički HVO i jednoetnička ARBiH.



Ok. :D

Dakle HVO i ARBiH 92. izvrsili agresiju na gradjansku RS. :D

Povjes made in ercegbosna forum.

haj uzdravlje, moram na trening, a veceras maltene sigurnu recku. pozzzzz


Malo da te ispleskam, mora čovjek nekad i tako. Samo ti treniraj, od tvoje pameti ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
ahmo88 je napisao/la:
BBC

Da su dali Ameri da se tad ide do kraja / a zna se ko i sta i gdje / u vrh glave bi se istocni dio danasnjeg RS-a uspio odrzati. Znas ti to.

JEdnostavno, ljudi su dirigovali time, kako raspadom SFRJ (podrzavanjem Slovenije i Hrvatske), tako i kasnijim ratovima.

A nasi su nasjeli na - posto ti znas svapski, ono sto se u teorijama Hladnog Rata zvalo "Stellvertreterkriege"...isprobano na Bliskom Istoku, u Vijetnamju, Afganistanu. Dakle podrzavas slabijeg da bi oslabio jaceg, iliti rasparco odredjenu drzavu. To je to. OStatak je privatizacija i tranzicija, tj. prelazenje svih resursa i privrednih kapaciteta u ruke odrejdenog broja ljudi..u HR svojedobno cuvenih 200 obitelji, u BiH, ZNA SE.


Ma kako ne znam. Zaštićene UN enklave, nikad im tanki koridor niste presjekli, Hrvati u Srednjoj Bosni bez municije i opreme u okruženju, niste im mogli uzeti.
Da niste na vrijeme potpisali i Uskoplje bi izgubili jer su Hrvati već počeli gubiti strpljenje. Doduše ne znam bi li uspjeli nešto uzeti u S. Bosni, teško mi reći.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Zanima me, ima li negdje spisak poginulih boraca musl. armije u Srebrenici?

Da li su svi oni pridodani spisku od 7000 zrtava opcinskog (srebrenickog) genocida?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Musadik Borogovac

Citat:
Suverenitet RBiH odnosno samostalnost od Jugoslavije ne proizilazi samo iz odluke Badinterove komisije.. Ona je rdila kao svaka pravna komisija i naprimjer kao neka obicna "stambena koisija " jednostavno zatrazila vazeci "pravilnik za dodjelu stanova". U slucaju RBiH to je bio zadnji legalni Ustav Jugoslavije iz 1974. godine i tamo se nalai pravni osnov za samostalnost RBiH i Badinterova komisja o tome nije donosila "odluke" na osnovu neke svoje "politicke volje " nego dala "preporuke" na osnou pravne snage kojoj se svaka komisija prlagodjava ne zbog Bosne nego zbog potrebe da se postuje prava sto je moguce vise radi drugih mogucih sporova. Tvrdnje o tome da je Badinterova komisija dala suverenitet Bosni je sto najlakse moze dokrajciti taj suverenitet BiH. Atributi suverenosti iz osnova prava glase : ( suverenitet je neprenosiv, nedjeljiv i nediskutabila ). Badinterova komisija je morala priznati BiH nakon sto su pogledali zadnji legalni Ustav SFJ a njeno mjesanje u pitanja u BiH pocinju tek na poziv iz BiH ( da postoji spor) tj nakon sto je Alija Izetbegovic veoma mudro otvorio za diskusiju atribute suverenost BiHi ( nedjeljiv i neprenosiv i nediskutabilan) tj pokrenuo mogucnost da SDS kaze NE samostalnosti RBiH diskutirajuci istu potpuno nepotrebnom inicijativom o glasanju o Rezoluciji o nezavisnosti " koju nazalost i danas slaivmo kao Alijino veliko dijelo. Dovoljno je bilo primjeniti Ustav SRJ i Ustav RBiH u parlamnetu gradjanske RBIH i ostaviti SDS kao obicnu stranku u porazu i ako treba u ilegali ali ne legitimizirati njihovo NE nkakvo nepotrebnom rezolucijom. Moglo se koristiti kao isti pravni osnov kao i Slovenija tj izaci iz Jugoslavije nakon ustvnim glasanjem u Parlamentu nakon "14 Kongresa" jer je Miloseviceva Srbija prekrsila Ustav SFRJ tj preciznu odredbu iz Preambule da "ukolko jedna Republika bez suglasnosti drugih Republika i AUTONOMNIH POKRAJINA promjeni ustavne nadleznosti Republika i AUTONOMNIH POKRAJINA tad Republike i AUTONOMNE POKRAJINE imaju pravo da primjene odredbu preamule o "suverenoj jednakosti Republika i AUTONOMNIH POKRAJINA tj imaju pravo na samoopredjeljenje. Dakle nema "prava NARODA u republikama i autonomnim pokrajinama na samoopredjeljenje" kako tvrde pristalice retorike generalstaba JNA za agresiju na Republike nego Republike i autonomne pokrajine kao drzave (nacije) a ne nikakva plemena (etnicki narodi) u njima imaju to pravo. To proizilzi iz cinjenice prava na RAZDRUZENJE na osnovu dobrovoljnog UDUZENJA Republika i autonomnih pokrajina u AVNOJU 29 Nov 1943. To je jedno, pravni osnov koji je Badinerova komisija samo zatrazila da vidi a nije ga stvarala . Diskutirati o ovim stvarima a ne znati da je suverenitet neprenosiv zancilo bi prihvatati i Daytonski Alijin "pritisak svijeta" ili "vucenje za rukav" . Drugo Badinterova komisija se desila jer je Alija (Pravnik a ne neki dobri i naivni hodza pitastog lica) svjesno oduzeo RBiH drugi atribut suverenosti a to je "nediskutabilan" . Izigravajuci veliko pariotu on je u stvari stajao iza otvaranja diskusije o potrebi donosenja potpuno nepotrebne "Rezolucije o nezavisnosti u Parlamentu. Time je na drzavnom nivou dao SDS-u pravo da suprotno gradjanskom Ustvu pedsvalja "suverenitet srpskog naroda" ( cime se Izetbegovici i danas potvrjuju kao pravoslavci) na stetu suvereniteta ustavnih drzave (nacije buduce clanice u Ujedinjenim Nacijama) znajuci da su njegovi sunardnjaci robovi bezvrijednih knjiga i diploma iz ekmecicevskih srboslovenskih katedri ( i naravno sarajevskih multikulturnih kafana) sa pravoslavnom poganskom doktrinom " o pravu naroda a ne pravnih nacija kao zajednice etnickih naroda na Ustav. Tako se vjestacki pojavio spor i Srbi u vidu SDS dobili mogucnost da kazu NE samostalnosti Bosne. Vjerovati je da je Izetbegovic cak ocekivao u njihovu korist "preporuke" a ne nikakvu odluku Badinteov komisije jer je vec preko jednog velikog velikog srbofila Ajanovica pokusao zabiti noz u ledja samostalnosti BiH prijedloom u Palamentu Jugosalvije famozne "Asimetricne Fderacije", poslao jadnog Filipovica i Zulfikarpasica na "povjesni sporazum sa Srbijom" i uopc e izigravao "lavovskog borca " za Bosnu jednostvano vrseci veleizdaju diskutujuci ove ustavne aribute suverenosti. Prem tome princip "zadnjeg legalnog stanja " pa i Sutorine u Bosni ne ugorzava BiH nego je ugrozava cinjenica da je svaka BiH puna onih koji tvrde da pravo nije bitno, ne postoji i da je volja RS jedina volja koju priznaju da bi opravdali sve ALijine izdaje Bosne i tvrdnju da je "politika iznad prava" kako to od dolaska na vlast vrde Izetbegovici takodjer vrdeci da je politika "kurva" . Jeste ali samo za one koji se kurvaju u politici. U civilizirani drzavama politika je castan posao. Opasnost da Sutorina ugrozi Bosnu nije provno objasnjiva neo na osnovu sto su sad izdajnici odnosno stari poznati muslimani srbi na vlasti u BiH bilo sa us u SAD , SBB ili DF. Mogu s pepoznati po skoro perfektnom insitiranju na suverenitetu samo kad RS nije u pitanju. Zbog toga bi u paket sa Sutorino trebalo uvrstiti i povlacenje dejtonskog sistema iz koje je RS vec izgradila drzavljanstvo RS ( i gle cuda sad odjednom nema suveenih "naroda" u RS kad Srbima teba ni pravoslvni principi ne vrijede o pravu naroda nego i te kako vijedi pravo samo RS kao drzave. Dok su cak i kosovski rudari uzvikujuci opravano i acno "kosovo republika" ukidali srpsku dominaciju poslije Titove smrti , trpeci teror u rudarskim oknima, Nali su se zajedno Raif Dizdarevic i Alija Izetbegovic da Bosnu ostave u Jugoslaviji prvi mjenjajuci nadleznost u korist JNA ( ukidajuci Titovu nadleznost epublika nad kretanjem JNA) a drugi prihvatajuci tu JNA kao "suverena " koji ce "braniti

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kako ćeš napast nešto što ne postoji??

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
@Kum Bečo

Citat:
Suverenitet RBiH odnosno samostalnost od Jugoslavije ne proizilazi samo iz odluke Badinterove komisije.. Ona je rdila kao svaka pravna komisija i naprimjer kao neka obicna "stambena koisija " jednostavno zatrazila vazeci "pravilnik za dodjelu stanova". U slucaju RBiH to je bio zadnji legalni Ustav Jugoslavije iz 1974. godine i tamo se nalai pravni osnov za samostalnost RBiH i Badinterova komisja o tome nije donosila "odluke" na osnovu neke svoje "politicke volje " nego dala "preporuke" na osnou pravne snage kojoj se svaka komisija prlagodjava ne zbog Bosne nego zbog potrebe da se postuje prava sto je moguce vise radi drugih mogucih sporova.


Badinterova komisija nije ništa preporučila BiH.

Citat:
Badinterova komisija je morala priznati BiH nakon sto su pogledali zadnji legalni Ustav SFJ a njeno mjesanje u pitanja u BiH pocinju tek na poziv iz BiH ( da postoji spor) tj nakon sto je Alija Izetbegovic veoma mudro otvorio za diskusiju atribute suverenost BiHi ( nedjeljiv i neprenosiv i nediskutabilan) tj pokrenuo mogucnost da SDS kaze NE samostalnosti RBiH diskutirajuci istu potpuno nepotrebnom inicijativom o glasanju o Rezoluciji o nezavisnosti " koju nazalost i danas slaivmo kao Alijino veliko dijelo.


Badinterova komisija nije ništa priznavala i nepriznavala, već je utvrđivala. Za samu neovisnost Komisija je pisala da se radi o činjeničnom stanju, a o priznanju kao aktu deklaratorne naravi. Dakle, Badinterova komisija nije priznala neovisnost BiH već je samo utvrđivala dan raspada SFRJ.

Citat:
Dovoljno je bilo primjeniti Ustav SRJ i Ustav RBiH u parlamnetu gradjanske RBIH i ostaviti SDS kao obicnu stranku u porazu i ako treba u ilegali ali ne legitimizirati njihovo NE nkakvo nepotrebnom rezolucijom. Moglo se koristiti kao isti pravni osnov kao i Slovenija tj izaci iz Jugoslavije nakon ustvnim glasanjem u Parlamentu nakon "14 Kongresa" jer je Miloseviceva Srbija prekrsila Ustav SFRJ tj preciznu odredbu iz Preambule da "ukolko jedna Republika bez suglasnosti drugih Republika i AUTONOMNIH POKRAJINA promjeni ustavne nadleznosti Republika i AUTONOMNIH POKRAJINA tad Republike i AUTONOMNE POKRAJINE imaju pravo da primjene odredbu preamule o "suverenoj jednakosti Republika i AUTONOMNIH POKRAJINA tj imaju pravo na samoopredjeljenje.


Da je primjenjivan Ustav SR BiH i SFRJ, Bosna i Hercegovina teško da bi imala referendum o neovisnosti, jer bi moralo biti konzultirano Vijeće SR BiH, gdje bi referendum najvjerojatnije bio oboren. Morali bi imati izlaznost od 66% (2/3), što također nije ostvareno.

Citat:
Dakle nema "prava NARODA u republikama i autonomnim pokrajinama na samoopredjeljenje" kako tvrde pristalice retorike generalstaba JNA za agresiju na Republike nego Republike i autonomne pokrajine kao drzave (nacije) a ne nikakva plemena (etnicki narodi) u njima imaju to pravo. To proizilzi iz cinjenice prava na RAZDRUZENJE na osnovu dobrovoljnog UDUZENJA Republika i autonomnih pokrajina u AVNOJU 29 Nov 1943. To je jedno, pravni osnov koji je Badinerova komisija samo zatrazila da vidi a nije ga stvarala.


Pravo naroda na samoodređenje postoji samo po sebi, radi se o prirodnom pravu kojega ti nitko ne dodjeljuje. Dakle, Badinterova komisija nije odlučila ništa o pravima. Gdje si vidio da jedna Komisija odlučuje o ljudskim pravima? Pravo naroda na samoodređenje garantirano je međunarodnim pravom, a podrazumijeva pravo svakog naroda da sam odlučuje o tome u kakvom će odnosu biti prema drugima (vanjsko samoodređenje). Kako Ustav SR BiH govori o tri konstitutivna naroda, jasno se radi o pravima tih naroda, a nikako ne spominje bosanskohercegovački narod, prema tome, pravo naroda na samoodređenje se ne može odnositi na SR BiH. I SR BiH se mogla izdvojiti isključivo voljom svoja tri naroda, kako je određeno njezinim Ustavom i zakonima. Kršenje zakona i Ustava od strane jednoga, ne omogućava drugima da taj isti Ustav krše na isti ili drugačiji način. O pravu naroda na samoodređenje, vidi Međunarodna pravna izvješća kojeg izdaje Sveučilište u Cambridgeu, tom 195, čini mi se. Tamo je detaljno razrađena protuustavnost bh. Ustava.

Citat:
To proizilzi iz cinjenice prava na RAZDRUZENJE na osnovu dobrovoljnog UDUZENJA Republika i autonomnih pokrajina u AVNOJU 29 Nov 1943. To je jedno, pravni osnov koji je Badinerova komisija samo zatrazila da vidi a nije ga stvarala.


Badinterova komisija nije ništa tražila ni od koga.

Citat:
Drugo Badinterova komisija se desila jer je Alija (Pravnik a ne neki dobri i naivni hodza pitastog lica) svjesno oduzeo RBiH drugi atribut suverenosti a to je "nediskutabilan" . Izigravajuci veliko pariotu on je u stvari stajao iza otvaranja diskusije o potrebi donosenja potpuno nepotrebne "Rezolucije o nezavisnosti u Parlamentu. Time je na drzavnom nivou dao SDS-u pravo da suprotno gradjanskom Ustvu pedsvalja "suverenitet srpskog naroda" ( cime se Izetbegovici i danas potvrjuju kao pravoslavci) na stetu suvereniteta ustavnih drzave (nacije buduce clanice u Ujedinjenim Nacijama) znajuci da su njegovi sunardnjaci robovi bezvrijednih knjiga i diploma iz ekmecicevskih srboslovenskih katedri ( i naravno sarajevskih multikulturnih kafana) sa pravoslavnom poganskom doktrinom " o pravu naroda a ne pravnih nacija kao zajednice etnickih naroda na Ustav.


Samo je u Bosni i Hercegovini nositelj suvereniteta država, a ne narod. Ovo je toliko jadno da je smiješno. Vidi pojam narodi suverenitet.

Ovo ostalo ispod o Sutorini me ne zanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Robbie MO je napisao/la:
Zanima me, ima li negdje spisak poginulih boraca musl. armije u Srebrenici?

Da li su svi oni pridodani spisku od 7000 zrtava opcinskog (srebrenickog) genocida?

U septembru 1993, u Holliday Innu, (pri porodjaju Bosnjaka bez epiduralne), delegat iz Srebrenice je u izlaganju naveo da imaju preko 1500 poginulih.Do 1995 moralo je poginuti bar jos 500. Znaci da bi pored Potocara moralo postojati jos jedno muslimansko groblje sa oko 2000 poginulih prije 1995.
Da ne racunamo poginule u borbama i proboju u julu 1995.

Citat:
Fahrudin Salihović iz Srebrenice: "Čast mi je pozdraviti vas na ovako impozantnom skupu u ime srebreničke delegacije odnosno svih žitelja Srebrenice. Moram da kažem da smo mi prvi koji su izašli iz Srebrenice u roku od 17 mjeseci na civiliziran način. Nismo, zbog blokade, dovoljno informirani, ali ono što znamo jeste da se predlaže etnička podjela Bosne. I samo rješenje koje se nudi za Srebrenicu je neprihvatljivo jer na tom prostoru nisu osigurani ni najmanji uvjeti za biološki opstanak. Nama se nudi etapa laganog umiranja s kojom se mi ne možemo pomiriti. Dosadašnje žrtve koje je podnio ovaj kraj obavezuju nas da ne smijemo prihvatiti kapitulaciju. Vama su vjerovatno poznate žrtve koje je Srebrenica dala, a one su 1.552 poginula borca i 2.781 ranjen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
A gdje je ploca za tih 2000+ poginulih vojnika?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Robbie MO je napisao/la:
A gdje je ploca za tih 2000+ poginulih vojnika?

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Srebrenica je najveći adut Srba. Muslimani se na njoj troše nemilice, emotivno, duhovno i kroz svađe, mržnju sa Srbima.
Nikad muslimani neće imati vlast u Srebrenici, pa se samo bezveze troše. To jarcanje sa izbornim inžinjeringom je gubljenje vremena i energije, načelnik ništa ne znači.
A na kraju će biti dovoljno par mandata Srba na čelu općine da se to sve raseli.

Srbi samo jačaju RS preko Srebrenice, to glupi muslimani nikako da skuže.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Badinterova komisija nije ništa preporučila BiH.


Mislim da je preporučila referendum za BiH. HR i SLO su imali svoje referendume ali ti im referendumi uopće nisu bili potrebni. Mislim da je to išlo po tom automatizmu, mada su se izgovarali time što svi ministri Vlade BiH nisu potpisali zahtjev za primanje u zajednicu neovisnih država, ali tu je isto uočljiv dilentantizam jer su SDS ministre mogli nabit nogom u prkno a SDA i HDZ su mogli sastaviti novu Vladu za 24 sata sami ili sa ostalim parlamentarnim strankama.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Badinterova komisija nije ništa priznavala i nepriznavala, već je utvrđivala. Za samu neovisnost Komisija je pisala da se radi o činjeničnom stanju, a o priznanju kao aktu deklaratorne naravi. Dakle, Badinterova komisija nije priznala neovisnost BiH već je samo utvrđivala dan raspada SFRJ.

Bitno je naglasiti da je Badinterova komisija utvrđivala za tadašnju EEZ a današnju EU a to bi značilo, recimo da USA ili Vatikan nisu bili obavazni ravnati se prema toj komisiji, Rusija ili Kina pogotovo, pa ipak sve su te zemlje nas priznale.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Da je primjenjivan Ustav SR BiH i SFRJ, Bosna i Hercegovina teško da bi imala referendum o neovisnosti, jer bi moralo biti konzultirano Vijeće SR BiH, gdje bi referendum najvjerojatnije bio oboren. Morali bi imati izlaznost od 66% (2/3), što također nije ostvareno.

Badinterova komisija je tražila referendum sa 50% plus jedan glas. USA i Vatikan nisu tražili ništa.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 21 ožu 2015, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Pravo naroda na samoodređenje postoji samo po sebi, radi se o prirodnom pravu kojega ti nitko ne dodjeljuje. Dakle, Badinterova komisija nije odlučila ništa o pravima. Gdje si vidio da jedna Komisija odlučuje o ljudskim pravima? Pravo naroda na samoodređenje garantirano je međunarodnim pravom, a podrazumijeva pravo svakog naroda da sam odlučuje o tome u kakvom će odnosu biti prema drugima (vanjsko samoodređenje). Kako Ustav SR BiH govori o tri konstitutivna naroda, jasno se radi o pravima tih naroda, a nikako ne spominje bosanskohercegovački narod, prema tome, pravo naroda na samoodređenje se ne može odnositi na SR BiH. I SR BiH se mogla izdvojiti isključivo voljom svoja tri naroda, kako je određeno njezinim Ustavom i zakonima. Kršenje zakona i Ustava od strane jednoga, ne omogućava drugima da taj isti Ustav krše na isti ili drugačiji način. O pravu naroda na samoodređenje, vidi Međunarodna pravna izvješća kojeg izdaje Sveučilište u Cambridgeu, tom 195, čini mi se. Tamo je detaljno razrađena protuustavnost bh. Ustava.

Lenjinova teorija.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 22 ožu 2015, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Kum Bečo je napisao/la:
Citat:
Pravo naroda na samoodređenje postoji samo po sebi, radi se o prirodnom pravu kojega ti nitko ne dodjeljuje. Dakle, Badinterova komisija nije odlučila ništa o pravima. Gdje si vidio da jedna Komisija odlučuje o ljudskim pravima? Pravo naroda na samoodređenje garantirano je međunarodnim pravom, a podrazumijeva pravo svakog naroda da sam odlučuje o tome u kakvom će odnosu biti prema drugima (vanjsko samoodređenje). Kako Ustav SR BiH govori o tri konstitutivna naroda, jasno se radi o pravima tih naroda, a nikako ne spominje bosanskohercegovački narod, prema tome, pravo naroda na samoodređenje se ne može odnositi na SR BiH. I SR BiH se mogla izdvojiti isključivo voljom svoja tri naroda, kako je određeno njezinim Ustavom i zakonima. Kršenje zakona i Ustava od strane jednoga, ne omogućava drugima da taj isti Ustav krše na isti ili drugačiji način. O pravu naroda na samoodređenje, vidi Međunarodna pravna izvješća kojeg izdaje Sveučilište u Cambridgeu, tom 195, čini mi se. Tamo je detaljno razrađena protuustavnost bh. Ustava.

Lenjinova teorija.


To nema veze s Lenjinom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 22 ožu 2015, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Kum Bečo je napisao/la:
Citat:
Pravo naroda na samoodređenje postoji samo po sebi, radi se o prirodnom pravu kojega ti nitko ne dodjeljuje. Dakle, Badinterova komisija nije odlučila ništa o pravima. Gdje si vidio da jedna Komisija odlučuje o ljudskim pravima? Pravo naroda na samoodređenje garantirano je međunarodnim pravom, a podrazumijeva pravo svakog naroda da sam odlučuje o tome u kakvom će odnosu biti prema drugima (vanjsko samoodređenje). Kako Ustav SR BiH govori o tri konstitutivna naroda, jasno se radi o pravima tih naroda, a nikako ne spominje bosanskohercegovački narod, prema tome, pravo naroda na samoodređenje se ne može odnositi na SR BiH. I SR BiH se mogla izdvojiti isključivo voljom svoja tri naroda, kako je određeno njezinim Ustavom i zakonima. Kršenje zakona i Ustava od strane jednoga, ne omogućava drugima da taj isti Ustav krše na isti ili drugačiji način. O pravu naroda na samoodređenje, vidi Međunarodna pravna izvješća kojeg izdaje Sveučilište u Cambridgeu, tom 195, čini mi se. Tamo je detaljno razrađena protuustavnost bh. Ustava.

Lenjinova teorija.


To nema veze s Lenjinom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Građanski rat u BiH i muslimanska agresija na HB i RS
PostPostano: 22 ožu 2015, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Kum Bečo je napisao/la:
Citat:
Da je primjenjivan Ustav SR BiH i SFRJ, Bosna i Hercegovina teško da bi imala referendum o neovisnosti, jer bi moralo biti konzultirano Vijeće SR BiH, gdje bi referendum najvjerojatnije bio oboren. Morali bi imati izlaznost od 66% (2/3), što također nije ostvareno.

Badinterova komisija je tražila referendum sa 50% plus jedan glas. USA i Vatikan nisu tražili ništa.


Badinterova komisija nije tražila ništa, pročitaj izvješće, niti je šta preporučila bilo kome.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO