HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Grbavica
PostPostano: 01 lip 2009, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Grbavica je bila pod srpskom kontrolom jel. Možda ja imam krivu percepciju zbog Željinog stadiona ali je li to dio užeg grada Sarajeva, ne predgrađe tipa Lukavica i sl. Kako su nju Srbi uzeli. Bili tamo većina ili blickrigom na početku rata. Kako su se tamo održali sve do kraja rata. Sarajlije ???

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 01 lip 2009, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Grbavica je svakako uži dio grada ako izuzmemo tradicionaliste kojima je Sarajevo još uvijek od Baščaršije do Marindvora.
;)
Karta dovoljno govori....ratne linije sa manjim greškama...naravno uz izvinjenje ako sam negdje pogriješio borcima sa Trga Heroja ili sa Jevrejskog groblja, dvije od najtežih linija tokom rata.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Dobro to, lijepo si prezentirao slikom, zahvaljujem, ali pitanja, odgovori..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Nemamo popis po naseljima, ali Grbavica je uvijek imala dobar udjel Srba, bar znam da je u mom komšiluku (na crti razgraničenja) bilo više Srba (vojnih lica, itd). Pale barikade, Srbi prvi zaposjeli i tako ostade do kraja rata.

slika

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 10:51 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
simpatična slika :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Ovaj dio između grada (livada) i aerodroma - nikad nije pokušano da se zaokruži aerodrom od strane VRS !?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mar-kan je napisao/la:
Ovaj dio između grada (livada) i aerodroma - nikad nije pokušano da se zaokruži aerodrom od strane VRS !?


Vjerojatno nisu smjeli taj aerodrom osvojit. Amerika itd...

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 12:52 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
JNA je aerodrom drzala od pocetka, samo su se usetali sa tenkovima i pragama, pa na njemu je zarobljen Alija, mozda se sjecate.

Negdje pocetkom ljeta `92 dolaze strumfovi i zahtjevaju da aerodrom predje u njihove ruke, tada se srpska vojska povlaci sa njega. Ali cesto su znali prelaziti vozilima preko piste, to im je bila najkraca komunikacija izmedju Lukavice i Ilidze. Okolni put je bio, pa, par desetaka kilometara dugacak. Na Trebevic pa preko odvojka za Jahorinu na Pale, pa sa Pala preko planina i dolina u Vogoscu, pa preko Rajlovca na Ilidzu, Cijeli dan ode dok dodjes, a ovako za pet minuta, predjes pistu.

ovako nekako, crvena linija je kracu put duz piste, plava okolni

slika

Sto se tice Grbavice, pa morali su i Srbi nesto kontrolirati u samom gradu. Bilo ih je, 150 tisuca u Sarajevu, nije Grbavica nesto specijalno "bogatija" Srbima nego ostali gradski kvartovi, ali u naseljima Kovacici i Vraca zivjeli su uglavnom Srbi, pa su se oni jednostavno spustili na Grbavicu koju niko nije ni kontrolirao. Oni kao njihove vojne trupe, naoruzani pripadnici SDS-a uglavnom. Zaposjeli naselje bez nekog otpora, i to je to. Inace je opcina Novo Sarajevo (u koju spadaju Grbavica i Vraca) imala najveci procentualni udio srpskog stanovnistva od svih gradskih opcina.

Prvo su srpski specijalci (odmetnuti pripadnici Specijalne policije MUP-a SRBiH) pod zapovjednistvom Milenka Karisika i uz pomoc JNA vojnika napali skolu MUP-a na Vracama, nakon toga se uspostavlja linija iza skole prema naselju Hrasno brdo (naseljeno uglavnom sandzaklijama) i to se desilo pocetkom travnja, a kasnijih dana su srpske snage sa Vraca i uz pomoc JNA logicno, zaposjedaju Grbavicu (1 i 2, tako se urbanisticki dijelila Grbavica). Liniju uspostavljaju na Vrbanja mostu gdje su jos od ozujka drzali barikade, pa duz Miljacke do Trga heroja, nekad Trga Pere Kosorica, preko stadiona pa preko Hrasnog brda. Tada slijedi razmjena stanovnistva, Srbi iz grada prelaze na Grbavicu, neki idu dalje ka Srbiji, Europi i dalje, neki ostaju na Grbavici, sa Grbavice na drugu stranu prelaze Bosnjaci, Hrvati, neki su ubijeni, i tako, ratna klasika.
Usput, Grbavica je Srbima predstavljala i prednju obranu za njih zivotni vaznog puta Pale-Lukavica. Put je najugrozeniji bio na padinama Trebevica, gore lijevo od ove slike. Drugi put o tome.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
I nisu nikad pokušali da zaposjednu obalu Miljacke i dalje od Vrbanja mosta , čak ni 92. sa JNA !? Ne kontam , zavukli se u naselja , a nisu na obali koju je 100 puta lakše braniti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Mar-kan je napisao/la:
Ovaj dio između grada (livada) i aerodroma - nikad nije pokušano da se zaokruži aerodrom od strane VRS !?


Ma ovaj crtež ti je više kao karikatura...ništa tu nije u proporciji....tu izgleda kao livada, a radi se o ogromnom prostoru.

Vanjuška je to stvarno vrhunski objasnio i nacrtao, skidam kapu :-klanjam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 13:41 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Pa pokusali su, nije da nisu, onog dana kada su Aliju zarobili, preko Vrbanja mosta su prodrli do Skenderije, upali u centar grada, i tako. Neki su zarobljeni, neki poginuli, ostali se povukli. Nisu uspjeli u nakani.

Kasnije su se tu oko tog mosta i po Kovacicima vodile teske bitke, gore iznad na Jevrejskom takodje, usput su sa te lokacije djelovali snajperi po Marijin dvoru, pokusavali su i Srbi i Armija BiH napredovati kroz to naselje, pa je pretvoreno u Hirosimu. Nakon rata tamo je bilo kao u Vukovaru, Ljubljanska, Zagrebacka, preorano.

Tu uz obalu, ovaj drvored sto se vidi, to je cuveno Vilsonovo setaliste, u ratu je tu crtu kontrolirao HVO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
slika

Otprilike kako su izgledali donji Kovacici nakon rata, ovo je jos i rascisceno, pomalo sredjeno.

Jos jedan detalj iz donjih Kovacica, odmah do Vrbanja mosta

slika

Dole prva crta kod stadiona, snimljeno otprilike sa polozaja (jezevi, barikada) Armije BiH.

slika

Kako su se Srbi odrzali na Grbavici? borbom, utvrdili linije i ni makac nazad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 16:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Pa kako su srbi uspjeli popušiti Grbavicu ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Ultras1986 je napisao/la:
Pa kako su srbi uspjeli popušiti Grbavicu ?

izgubili je u Dejtonu za crtaćim stolom .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Može mi neko objasnit u čemu je bio značaj opsade Sarajeva?
Koja je bila glavna dobit za Srbe.
Čini mi se da ga Srbi nikada nisu ni pokušali stvarno zauzet (možda na samom početku rata). Da su to htjeli, vjerojatno bi ga prvo trebali sastavit sa zemljom, pa uštetat ko Rusi u Grozni.
Je li razlog bio čisto da blokiraju Sarajevo (svojevrstan logor), da ovi ne mogu pomoć ostatku BiH, i da VRS može mirno "rješavat" druge dijelove BiH?
Jer, Srbi nikad nisu otvorili koridor za izać iz SA, znači nije im išlo u prilog da velik dio stanovništva napusti sarajevo (i kasnije se pridruži Armiji na drugim frontovima?).

Jel ispravno razmišljam? :-neznam

Inače, sviđa mi se karta, ne ulazeći u točnost. :-top

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ultras1986 je napisao/la:
Pa kako su srbi uspjeli popušiti Grbavicu ?


Pa, i Ilijaš su predali muslimanima, iako su Srbi u toj općini prije rata bili većina, držali je cijelo vrijeme rata, i u Dejtonu je poklonili. (jbg žila kucavica Zenica-Sa ide kroz Ilijaš)
Srbi se kolektivno iselili iz Ilijaša.


Pitanje za vas koji poznate sarajevo.
Jeli istina da su Srbi u ratu držali cijelu Ilidžu? :shock:
Isto su je prepustili u Dejtonu?
Nisam baš samopouzdan kad su u pitanju srpsko-muslimanske stvari.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Ja sam odrastao na Grbavici , išao u školu znakovita imena Bratstvo i jedinstvo , i tu je bilo najviše vojnih stanova , ogromna večina je bila Srba , sa mnom u razred neznam da 1-2 muslimana išla , isto u mojoj zgradi , od cijele raje da je bilo jedan ili 2 muslimana od nas 20-30 , dosta tih starosjedilaca je pobjeglo za Srbiju kad se zaratilo , na Grbavici su uglavnom ordinirali četnici sa Sokoca ,Pala i tamo s Trebevićkih sela , sjećam se jednom u ratu su prikazali na Srni kao nije tačno da nema gradskih Srba u vojsci i prikazaš jedno 4-5 mojih prijatelja , bili su kao kap moru krkana sa strane . Inače , od aprila 92 kad su napali na Palmu prema Trgu nisu napadali na tu stranu ,jesu doduše nekakvi Niški specijalci napali kod željinog negdje kasnije ,al su ostali visit preko ograde pomočnog stadiona, nisu napadali ni na drugu prema mostu Vrbanja, na Miljacku nikad nisu ni pokušali , jedino je Armija Bih na njih napadala na Lorisu , Stojoradu, Hrasnom brdu i Jevrejskom groblju , Kovačičima ( na ovim slikama bokovi) ali bez uspjeha , ma uglavnom tu ih atomska nije mogla pomaknut , ukopano sve , po tim bokovima linije su bile 10-tak metara udaljene ,jedina šansa po meni je bila pregazit Miljacku i u sredinu navalit , tu nisu imali nikakve obrane (penzioneri na straži ) , po pričanju onih koji su prelazili ,kad pređeš , muka nekog naći da te sprovede do komande ,neznam kako nikad nije pokušano direkt preko Miljacke , doduše dobar dio rata je HVO tu bio , nije se pucalo nikako , sjećam se jednom jedan zapovjednik doveo mladu vojsku da vježba gađanje u jedan hangar do Miljacke i okrenuo mete prema Grbavici i ovi se raspucali , kad s nebodera s druge strane opališe par tromblona i deru se jebo ti mater gdje si ih tu doveo , živa istina ...a ovaj se dere , sorry , sorry ...znam da zvuči nevjerovatno,al istinito je :D ,


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Robbie MO je napisao/la:
Jeli istina da su Srbi u ratu držali cijelu Ilidžu? :shock:


Koliko znam jesu, a to je nama, Hrvatima u Kiseljaku dobro došlo za vrijeme sukoba sa Muslimanima jer su nam Srbi "čuvali" leđa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Robbie MO je napisao/la:
Može mi neko objasnit u čemu je bio značaj opsade Sarajeva?
Koja je bila glavna dobit za Srbe.

značaj opsade Sarajeva za Srbe je bio da drže snage Armije Bih pod kontrolom , jer u ratu je ABIH imala oko 50000 vojnika u Sarajevu , sam je HVO Sarajevo imao oko 5000 vojnika , doduše možda 1000 -1500 od toga pod oruzjem , ali usporedbe , cijeli Kiseljak nije imao toliko vojnika , dakle da nisu držali opsadu , 50000 vojnika ABIh bi navalilo na njih na drugim frontovima , pa sranje p oSrbe je i krenulo kad se prokopao tunel ispod piste pa Sarajevske jedinice počele izlaziti van grada , tad su tek u okolici osjetili rat Srbi
S druge strane , Muslimani nikad nisu ni pokušali ozbiljno deblokirati , njima je u prilog išla kuknjava medjunarodnoj zajednici da im izginuše civili ,da su Srbi ovaki i onaki , jebiga navlačili su Medjunarodnu zajednicu da intervenira , što im je na kraju i uspjelo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:40 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Robbie MO je napisao/la:
Pitanje za vas koji poznate sarajevo.
Jeli istina da su Srbi u ratu držali cijelu Ilidžu? :shock:
Isto su je prepustili u Dejtonu?
Nisam baš samopouzdan kad su u pitanju srpsko-muslimanske stvari.

Jesu držali su kad ideš od Mostara prema Sarajevu , od Hadžića sve redom do Ilidže , linija je bila kod tvornice Energoinvest , onda sve do granice sa Kiseljačkom općinom , Vogošču (TAS fabrika najpoznatija ,izlaz za Tuzlu , Ilijaš ,Grbavicu i dio Dobrinje (manji) , I to su sve popljugali u Dejtonu , neme tog Sarajevskog Srbina koji Miloševiću ne jebe matar :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Robbie MO je napisao/la:
Može mi neko objasnit u čemu je bio značaj opsade Sarajeva?
Koja je bila glavna dobit za Srbe.
Čini mi se da ga Srbi nikada nisu ni pokušali stvarno zauzet (možda na samom početku rata). Da su to htjeli, vjerojatno bi ga prvo trebali sastavit sa zemljom, pa uštetat ko Rusi u Grozni.
Je li razlog bio čisto da blokiraju Sarajevo (svojevrstan logor), da ovi ne mogu pomoć ostatku BiH, i da VRS može mirno "rješavat" druge dijelove BiH?
Jer, Srbi nikad nisu otvorili koridor za izać iz SA, znači nije im išlo u prilog da velik dio stanovništva napusti sarajevo (i kasnije se pridruži Armiji na drugim frontovima?).

Jel ispravno razmišljam? :-neznam

Inače, sviđa mi se karta, ne ulazeći u točnost. :-top


Pa u principu, oni su pod kontrolu stavili naselja u kojima su bili vecinski narod, u principu.

Tu i tamo su zauzeli neka muslimanska naselja, pobili ljude, protjerali, kako gdje. Nema u Sarajevu naselja ili predgradja koje je etnicki cisto, osim starog grada odnosno padinskih dijelova gdje je muslimansko stanovnistvo cinilo i preko 90% stanovnistva. Mahale tipa Hrida, Vratnika, Jarcedola, tamo sumnjam da je bilo i 1% nemuslimana.

Uglavnom su Srbi drzali naselja u kojima su bili vecina, a jesu li imali namjeru uzeti grad, ko to zna. Sumnjam da jesu, mozda su se plasili tolike mase ljudi, ne znam, koji je smisao opkoliti grad pun ljudi? da su ostavili koridor, da ljudi mogu izaci, pa Sarajevo bi se ispraznilo za deset dana. Otisli bi svi, ali svi stanovnici.
Kakav patriotizam i slicne price, svi bi pobjegli, jer to je bio pakao. Ako nisi Bosnjak, strepis i od srpskog metka i od metka u ledja. Mozes biti vojnik Armije BiH, niko ti ne garantira da ces svoje voljene naci zive kad se vratis kuci.

Nekako mislim da srpska strana nije bez razloga locirala toliko oruzja oko Sarajeva, bilo je tu artiljerije vise nego na Vukovaru recimo, nisu oni to bezveze tu stavili. Kakve su im stvarne namjere bile, ne znam, pretpostavljam da su ocekivali blitzkrieg, da i nece biti nekog ozbiljnijeg otpora i da ce oni laganini uzeti, kao sto je Grbavica uzeta recimo.
Znaju njihove vodje, sta su planirali. Cinjenica je da su tu ordinirali Arkanovi ljudi, Crvene beretke, Seseljeve vojvode, Niski padobranci, nebi se to sve slalo da nisu imali neki veci cilj od onog koji su na kraju dostigli.
Kad sam kod vojvoda, ne mogu a da ne spomenem kakvi su opskurni likovi, recimo Branislav Gavrilovic Brne, ludjak sa Alipasinog polja, lik je spavao u mrtvackom kovcegu. Onako ogroman covjek, nabildan, prijeratni lokalni dziljkos.
Ili vojvoda Vasilije Vidovic Vaske iz Semizovca, taj je paradirao sa djipom na koji je vezao mrtve neprijateljske vojnike, tako sam cuo a jel istina ne znam. Previse se gledao Mad Max, izgleda.

Znam da i "nasoj strani" ima dilajli, ali ovo... to su ozvanicene cetnicke vojvode, Seseljevi intimusi, ako pitas prosjecnog Srbina iz okolice Sarajeva, narodne junacine i heroji :-zubati dobro je doktor Raskovic dao dijagnozu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 17:54 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Srbi su drzali Ilidzu, jer je uvijek i bila srpska. Dole prije rata kad vidis onog srpskog seljaka gedzu, na zapreznim kolima, po centru gradica paradira, to je bio normalan dekor.

Muslimani su zivjeli u Hrasnici i Sokolovic koloniji, Sandzaklije uglavnom. Hrvati na Stupu. Nakon rata sandzaklije i istocna Bosna su se samo prosirili na Ilidzu, zaposjeli mjesto, a Srbi su uglavnom otisli.

Slicno, Srbi su bili vecina u Ilijasu, mada je to umjetno naselje, nekada selo a na silu je napravljen gradic, izgradjene neke zgradice, politicka zeljezara. Nerentabilno, ali kako je to vec u komunizmu islo sa politickim tvornicama.

Okolna sela su uglavnom srpska, do Visokog. Imaju i narodnog heroja od tamo, iz Podlugova, Mile Kitic :-zubati

Slicno i Vogosca, uglavnom srpska naselja u okolici. Gradic kao gradic, socijalistickih ruku djelo, nesto kao Novi Travnik. Radnicka naselja i slicno. Mislim da je Vogosca u Jugoslaviji po industrijskoj razvijenosti bila druga u Jugoslaviji, iza Velenja.

Ma u principu citava okolica Sarajeva, sto je je, vecinom je srpska zemlja. Ali koje su to sirovine, tesko je to opisati. Ti Srbi sa tih planina, sa Trebevica, sa Crepoljskog, pazi imena sela, Vucja luka :-zubati sa Vucje luke je cuveni cetnicki vojvoda iz WWII, Derikonja Savo. Prezime mu je jaca strana :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 18:03 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ma Srbi su odrasli s pričama da su Muslimani stoka sitnog zuba , Muslimani , gnjide i nešto najlošije što je ljudska rasa smislila,

inače Vojvoda Brne je mogao nogom opalit u košarkašku tablu , koma su oni bili on preko dva metra , a vojvoda Aleksić metar i žilet , al kosa i brada ko u četnika iz filmova Stipe Delića :D , Vaske manijak , vozao ljudske glave na haubi od đipa , neki naši (čitaj HVO) zarobljeni od njegovih na Nišičkoj , najgore ih tukla vasketova kćerka , spasio ih neki regularni oficir , odveo ih sa sobom u Lukavicu . Opet ovaj Aleksić nije dirao civile , dok je Brne spasio dosta raje koje je poznavao od prije rata kako čujem iz priča , mada kad mu dodje luda od droge spasavaj se ko moze .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Aleksic je drzao Jevrejsko, jel tako? pretpostavljam da je zbog toga (ipak su njegovi ljudi bili notorni cetnici) taj snajperski polozaj bio najubitacniji po civile, od gore su pobili na stotine civila.

Smijesan za vidit, metar i aplauz a jos ona kosa i brada, pa izgleda jos manji.

Pa i Karadzicev sin Sasa je bio ulicar prije rata, ulicni rauber i sitni kriminalac. Druzio se sa onim banditima sa Koreje, sa Gorice, posebna sorta ljudi, ne znam jel to do podneblja. Dovoljno je reci Emir Kusturica, ono je komad budale.

Sa Celom Bajramovicem se druzio, ovaj je u sred rata izasao iz Sarajeva, nakon sto ga je Alijina policija upucala snajperom, izasao u Italiju sa papirom-propusnicom koju je potpisao Karadzic osobno.

Prije toga drzao liniju na Vrbanji, u principu drzao je karinu a ne liniju, svercovao sa Srbima i prevodio srpske civile na drugu stranu, za masne pare. Tamo su ubili i ono dvoje, Boska i Admiru, Romea i Juliju. Kazu da je pucano sa ledja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grbavica
PostPostano: 02 lip 2009, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Jest Aleksić je držao jevrejsko , ma kad sam rekao da nije dirao civile , mislio sam one na Grbavici , a rokao je s brda ko je kod stigo ...
ma Ismet Čelo nije vidio rata osim ono na početku , poslije biznis , Dragiša mu slao od tamo gudru a ovaj je valjao po gradu , interesantno je da je i Dragišin brat bar do 93 bio u gradu sa nama

a valjda jadni Boško i Admira nisu platili ...sranje u Ruandi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO