HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Smartfeed Smartfeed    Sada je: čet lis 23, 2014 2:37 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 877 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: sri srp 04, 2012 11:07 pm 

Nije trebala HV dolaziti u Bosnu, bilo je dovoljno poslati naoružanje za Hrvate Središnje Bosne. Desetak tisuća cijevi, nekoliko desetaka topničkih oruđa i desetak oklopnjaka su mogli napraviti preokret. Da je k tomu još zadržana i Jajačka Brigada HVO nakon pada Jajca... Bilo je dosta mogućnosti...

Vrh

PostPostano: čet srp 05, 2012 7:48 am 

hinterland je napisao/la:
s@lko dinamita$ je napisao/la:

Aj ne seri. Nije on mogao poslati ništa jer se već tad međunarodna zajednica protivila hrvatskim postrojbama u BiH, a Alija nikad nije dao pristanak za intervenciju dublje u BiH. Nije se smjelo napraviti ništa.

Štete kurcu što je pala Posavina, svakom normalnom Hrvatu je pun q te Posavine i priče o njoj. Tamo je svatko svoju kuću branio, kad je pala njegova kuća, povukao se nazad. I sad bi trebao netko patiti 20godina radi te Posavine.
Šteta je jedino onih ljudi što su tamo izginuli

Ma moglo se napraviti. Kako nije? Trebalo je napraviti zajedničko zapovjedništo HVO,ABIH i HV u Posavini i mogla se stvoriti Federacija već 1992. a ne nakon hrv-mus. rata tek 1994.
Da je Federacija napravljena 1992. danas ne bi bilo političkih sukoba Hrvata i Bošnjaka i puno više Hrvata bi bilo u BIH.

Pa Alija bi se složio da je Tuđman htio poslat 10-20 tisuća vojnika HV-a jer bi to spasilo BIH i bosansku posavinu. Kad se dvije države dogovore nema MZ tu ništa reći. I RH i BIH su tada bile međunarodno priznate.

Da, zbog tog slaganja je i odbio dvije Tuđmanove ponude o vojnoj suradnji.

Alija Bosnu bez Hrvata u Tuđman banovinske granice

ZAto je i "izdao" Bosansku posavinu, iako je ta bila u sklopu Banovine.

a moglo se to i 1992. napravit.

Moglo se, ali je Alija odbio. Dva puta.

Vrh

PostPostano: sub srp 14, 2012 12:56 am 

Razgovor Omerbašić - Ališpago, od 21. 9. 1993. godine, "presrele" su hrvatske tajne službe...

Citat:
Ališpago: Prvo, poselami predsjednika i Tuđmana i cijeli svijet. Ovi svećenici u Konjicu su državljani RBiH. Drugo, dejstva prema Hrvatima neće stati do totalne kapitulacije ili neka nam dobrovoljno napuste Neum i Mostar!

Omerbašić: Zuka, ovo nije vrijeme da se uvjeravamo, međutim, predsjednik već dva dana stalno ponavlja da on ozbiljno želi prekinuti sve sukobe. Molim te, moraš to shvatiti.

Ališpago: Ja predsjednika poštujem i sve je to lijepo, ja ovdje ratujem. Ja zastupam narod i ja ću za ovaj narod i svoj život dati. Ništa me ne može zaustaviti.

Omerbašić: Zuka, ja potpuno razumijem i čujem dobro tvoje riječi, međutim, ja ti kažem jedno, a to je da moramo svi sarađivati i svi slušati predsjednika Izetbegovića. Molim te, ja tebe dobro znam, znam sve šta misliš i kako misliš, ali je krajnje vrijeme da ovo sve prestanemo, oni su jučer dogovorili tamo na brodu kako treba sve probleme rješavati.

Ališpago: Kada stignem u Neum, pregovarat ćemo. Ili će ga dati milom ili ću ga uzeti silom.

Omerbašić: Božiji čovječe, Zuka, Neum će se dobiti pregovorima, ne ratom i ne poginućem.

Ališpago: Šefko, nas je iskustvo naučilo da ćemo mi dobiti samo ono đe čizmom zgaznemo, da drugačije toga nema. Ja hoću da iskoristim ove Srbe što napadaju po Zagrebu i dabogda sve zapalili, cio Zagreb i Hrvatsku. Herceg-Bosna mora pasti kapitulacijom!

Omerbašić: Čuj, to se grdno varaš, nemoj tako da govoriš da će nešto kapitulacijom pasti, pregovorima se sve može riješiti. Urazumi se, Božiji čovječe! Muslimanski narod je u strašnoj krizi i opasnosti i ja ti to ne govorim, ne prenosim ti Alijine riječi, ja ti prenosim naređenje!

Ališpago: Ja u to vjerujem samo kad vidim, inače, ovdje je sve laž i prevara od početka rata pa do sad. Ovo, Šefko, ti kažem, a ti prenesi i Bobanu i svima njima da ja sa ratnim dejstvima neću stati do onoga momenta dok ne oslobodim komunikaciju Jablanica - Mostar, drugi moment, dok nam ne riješe politički sa Neumom, ja neću da stanem. Šefko, neću!

Omerbašić: Zuka, ne bih želio da ti se desi kojim slučajem nešto što bi natjeralo predsjednika da uradi ovo ili ono.

Ališpago: Dobro je, Šefko, neka oni požure sa tim pregovorima oko Neuma, a onog momenta kad naprave dogovor oko Neuma, tog momenta ja stajem sa borbenim dejstvima.

Vrh

PostPostano: sub srp 14, 2012 12:01 pm 

Pa kako podijeliti narode kad Hrvati i Bošnjaci skupa žive izmiješani po cijeloj srednjoj Bosni i dan-danas. Tko će tu povući granice?

Trolu, daj se mani tih floskuletina. Granice su jasne, teritorijalni diskontinuitet je načelo.

Za početak, Hrvati će iznijeti ono što su unijeli u Federaciju, tj. teritorije pod kontrolom HVO-a 1994. i oslobođeno od HVO-a 1995. (de facto HR-HB). Kasnije ćemo pregovarati.

Vrh

PostPostano: sub srp 14, 2012 12:06 pm 

BBC je napisao/la:
Razgovor Omerbašić - Ališpago, od 21. 9. 1993. godine, "presrele" su hrvatske tajne službe...

Citat:
Ališpago: Prvo, poselami predsjednika i Tuđmana i cijeli svijet. Ovi svećenici u Konjicu su državljani RBiH. Drugo, dejstva prema Hrvatima neće stati do totalne kapitulacije ili neka nam dobrovoljno napuste Neum i Mostar!

Omerbašić: Zuka, ovo nije vrijeme da se uvjeravamo, međutim, predsjednik već dva dana stalno ponavlja da on ozbiljno želi prekinuti sve sukobe. Molim te, moraš to shvatiti.

Ališpago: Ja predsjednika poštujem i sve je to lijepo, ja ovdje ratujem. Ja zastupam narod i ja ću za ovaj narod i svoj život dati. Ništa me ne može zaustaviti.

Omerbašić: Zuka, ja potpuno razumijem i čujem dobro tvoje riječi, međutim, ja ti kažem jedno, a to je da moramo svi sarađivati i svi slušati predsjednika Izetbegovića. Molim te, ja tebe dobro znam, znam sve šta misliš i kako misliš, ali je krajnje vrijeme da ovo sve prestanemo, oni su jučer dogovorili tamo na brodu kako treba sve probleme rješavati.

Ališpago: Kada stignem u Neum, pregovarat ćemo. Ili će ga dati milom ili ću ga uzeti silom.

Omerbašić: Božiji čovječe, Zuka, Neum će se dobiti pregovorima, ne ratom i ne poginućem.

Ališpago: Šefko, nas je iskustvo naučilo da ćemo mi dobiti samo ono đe čizmom zgaznemo, da drugačije toga nema. Ja hoću da iskoristim ove Srbe što napadaju po Zagrebu i dabogda sve zapalili, cio Zagreb i Hrvatsku. Herceg-Bosna mora pasti kapitulacijom!

Omerbašić: Čuj, to se grdno varaš, nemoj tako da govoriš da će nešto kapitulacijom pasti, pregovorima se sve može riješiti. Urazumi se, Božiji čovječe! Muslimanski narod je u strašnoj krizi i opasnosti i ja ti to ne govorim, ne prenosim ti Alijine riječi, ja ti prenosim naređenje!

Ališpago: Ja u to vjerujem samo kad vidim, inače, ovdje je sve laž i prevara od početka rata pa do sad. Ovo, Šefko, ti kažem, a ti prenesi i Bobanu i svima njima da ja sa ratnim dejstvima neću stati do onoga momenta dok ne oslobodim komunikaciju Jablanica - Mostar, drugi moment, dok nam ne riješe politički sa Neumom, ja neću da stanem. Šefko, neću!

Omerbašić: Zuka, ne bih želio da ti se desi kojim slučajem nešto što bi natjeralo predsjednika da uradi ovo ili ono.

Ališpago: Dobro je, Šefko, neka oni požure sa tim pregovorima oko Neuma, a onog momenta kad naprave dogovor oko Neuma, tog momenta ja stajem sa borbenim dejstvima.

šteta što je Ališpago poslušao, u suprotnom ne bi ga ulovili do Hadžića.

Vrh

PostPostano: sub srp 14, 2012 1:36 pm 

Jedinu pravu ofenzivu, u pravom smislu riječi, Muslimani su probali na "Neretva 93". Prije i nije bilo nekih ozbiljnih pokušaja prema Srbima.

Vrh

PostPostano: uto srp 17, 2012 6:09 am 

BBC je napisao/la:
Jedinu pravu ofenzivu, u pravom smislu riječi, Muslimani su probali na "Neretva 93". Prije i nije bilo nekih ozbiljnih pokušaja prema Srbima.

Bila je još jedna. Ona 5. korpusa '94. Koja je završila tako da je HV, skupa s HVO-om, pokrenula Zimu '94 i spasila Bihać prvi put.

Vrh

PostPostano: uto srp 17, 2012 6:47 pm 

Stigao bi Zuka do Neuma a vratio bi se u tabutu kao i drugi,ponekad mi se cini da oni mrtvi nisu svi iz Srebrenice da tamo voze i ove poginule iz SB i Mostara...

Vrh

PostPostano: ned srp 22, 2012 2:28 am 

Pessimus dux je napisao/la:
Pa kako podijeliti narode kad Hrvati i Bošnjaci skupa žive izmiješani po cijeloj srednjoj Bosni i dan-danas. Tko će tu povući granice?

Trolu, daj se mani tih floskuletina. Granice su jasne, teritorijalni diskontinuitet je načelo.

Za početak, Hrvati će iznijeti ono što su unijeli u Federaciju, tj. teritorije pod kontrolom HVO-a 1994. i oslobođeno od HVO-a 1995. (de facto HR-HB). Kasnije ćemo pregovarati.

Moglo bi se sve podijeliti uz dobru volju ali čisto sumnjam. Raspad BIH ne može biti bez rata. Nakon onoga što se dogodilo u Iraku i Afganistanu mislim da Us Army neće poslati ni jednu brigadu u BIH.

Vrh

PostPostano: ned srp 22, 2012 10:04 pm 

Pessimus dux je napisao/la:

Moglo bi se sve podijeliti uz dobru volju ali čisto sumnjam. Raspad BIH ne može biti bez rata. Nakon onoga što se dogodilo u Iraku i Afganistanu mislim da Us Army neće poslati ni jednu brigadu u BIH.

pa rat je već bio, dakle, taj uvjet je ispunjen....

Vrh

PostPostano: pon srp 23, 2012 2:21 pm 

osa je napisao/la:

pa rat je već bio, dakle, taj uvjet je ispunjen....

Baš me zanima kako bi Muslimani ratovali bez sadake izvana?

Bilo bi dobro ih isprovocirati da zapucaju pa da ih zapad odjebe u stilu "hoćete ratovat? može, ali nema humanitrane pomoći"...

Vrh

PostPostano: pon srp 23, 2012 4:37 pm 

Vrh

PostPostano: pon srp 23, 2012 11:56 pm 

Vrh

PostPostano: uto srp 31, 2012 2:21 pm 

Vrh

PostPostano: pet kol 03, 2012 12:32 am 

Vrh

PostPostano: pet kol 10, 2012 8:47 pm 

Vrh

PostPostano: ned kol 19, 2012 9:08 pm 

Negdje sam pročitoa da je VRS napala zrakoplovima Novi Travnik 1994. mislim za vrijeme H-M sukoba. Je li napala onaj dio pod kontrolom Hrvata ili Bošnjaka?

Vrh

PostPostano: ned kol 19, 2012 9:58 pm 

Negdje sam pročitoa da je VRS napala zrakoplovima Novi Travnik 1994. mislim za vrijeme H-M sukoba. Je li napala onaj dio pod kontrolom Hrvata ili Bošnjaka?

Pod kontrolom Abih.

Prvo dejstvo NATO na VRS izvršeno je 28. februara 1994. godine. “NATO” AWACS koji je leteo iznad Mađarske, u 6:35 časova, otkrio je jugozapadno od Banjaluke grupu od šest aviona koji lete prema jugu na maloj visini. Četiri aviona su bacila osam klasičnih avio-bombi na skladište municije u Bugojnu, a dva su napala fabriku artiljerijskih oruđa u Novom Travniku.

U međuvremenu NATO je reagovao slanjem para lovaca F-16C koji su opozvani sa redovne patrole iznad Hercegovine. Bez opomene i poziva na sletanje, vođa para F-16C evidencijskog broja 89-2137 je u 6:45 časova raketom AMRAAM pogodio prvi avion. U narednih par minuta na maloj visini uništena su još tri aviona sa raketama AIM-9 SIDEWINDER.

U izveštaju Ujedinjenih nacija (UN) navodi se da su oboreni laki jurišnici J-21 “Jastreb” pripadali ViPVO Vojske Republike Srpske. Zvaničnici UN su za četiri tvrdili da su poleteli sa Udbina a za ostala dva nisu znali tačno mesto uzletanja. Posmatrači UNPROFOR-a su izvestili o sletaju jednog “Jastreba” na aerodrom Udbine. Zapadni časopisi su objavili da su tada poginuli piloti Ranko Vukmirović, Zvezdan Pešić i Goran Zarić.

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 10:44 am 

Rat još nije stao niti će

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... nt_count=1

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 10:53 am 

Glupi Bošnjaci. Oni ne znaju ni gdje se nalazi Sutorina. Nije ni čudo što mijenjaju nacionalnost svako 30 godina.

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 10:59 am 

Je li ta akcija VRS-a raketiranja ABIH u Bugojnu i N.T. bila dogovorena s HVO-om?

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 11:13 am 

Je li ta akcija VRS-a raketiranja ABIH u Bugojnu i N.T. bila dogovorena s HVO-om?

Ne.

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 11:31 am 

Zašto su raketirali ta područja koja su toliko udaljena od RS-a?

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 11:35 am 

Gađali su objekte namjensko vojne industrije - Bratstvo Novi Travnik i Slavko Rodić u Bugojnu.

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 11:37 am 

Zašto su raketirali ta područja koja su toliko udaljena od RS-a?

Pa valjda zbog vojno-industrijskih objekata pod kontrolom ABiH!?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 877 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: