HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 00:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2934 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 118  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 19 ožu 2014, 10:13 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Čije je na kraju bilo Zbrđe kod Viteza, Krušćice, selo Bobaši, Buhine Kuće, Križančevo selo ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 19 ožu 2014, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
zagors je napisao/la:
Čije je na kraju bilo Zbrđe kod Viteza, Krušćice, selo Bobaši, Buhine Kuće, Križančevo selo ?


IMaš negdje na forumu mape sa razgraničenjem,plus mapa minskih polja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 19 ožu 2014, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Tražio sam, ali nema. Znaš li ti ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 19 ožu 2014, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
zagors je napisao/la:
Koliko je hrvata stradalo u napadu ARBIH na Bugojno ? Negdje sam našao brojku od 311 ( ili 350 ) od kojih je oko 70 civila jeli to tačan broj ?

Nego nemoj da zajebavas,valjda se pise Hrvata velikim a ne malim slovom,a tvoju si harmiju velikim napisa
bit ces banovan malo ti podjebajes a?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 19 ožu 2014, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
pucanj u noci je napisao/la:
zagors je napisao/la:
Koliko je hrvata stradalo u napadu ARBIH na Bugojno ? Negdje sam našao brojku od 311 ( ili 350 ) od kojih je oko 70 civila jeli to tačan broj ?

Nego nemoj da zajebavas,valjda se pise Hrvata velikim a ne malim slovom,a tvoju si harmiju velikim napisa
bit ces banovan malo ti podjebajes a?


Evo odmah ispravljamo Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 20 ožu 2014, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
Na jučerašnji dan prije 20 godina raspušteni su konc. logori i okončana su zatočeništva na veliku ljudsku žalost kreirana u HVO-ARBiH ratnom sukobu u Hercegovini i Središnjoj Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 20 ožu 2014, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Pa, jesu. Ali "sabirni centri" su nastavili djelovat.

http://www.vecernji.ba/salihovic-logor- ... rom-629899

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 21 ožu 2014, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Evo pregledao sam ovu temu pa se javljam na svoje pitanje o Zabrđu, Krušćicama, Bobašima, Buhinim Kućama, Križančevom Selu, Brdu.
Muslimani su drzali Krušćicu. Na forumu sam vidio da je ARBIH izvršila napad na Brdo iznad Zabilja, ali je HVO uspjesno vratio tu kotu. Ona vise nije nikada pala i do zavrsetka rata je ostala pod kontrolom HVO-a ? Buhine Kuce su linija razgranicenja i tamo su se vodile bitke za svaku kucu, jesam li u pravu ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 ožu 2014, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
Upravo na FTV kako sam s vana došao uhvatio neki dokumentarac ''Rat u Mostaru'', govore Jaganjac, Zelenika, Lovac, Humo, Vučurećević itd. Idućeg četvrtak novi nastavak serijala. U ovom dijelu bilo o Lipanjskim zorama a u idućem dijelu o HVO-ARBiH sukobu u Mostaru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
Ovo je bila jedna velika sramota HVO-a.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/abdulah- ... /140414135


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 09:48 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Bobovac je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:

1. HVO je, u glavnim središtima sukoba, bio, generalno slabiji-i
vojno, i po ljudstvu. Nije ejdnostavno imao motivacije za neki sukob
u kojem je mogao amo izgubiti.


Ma ba šta slabiji jarane, jel u Mostaru slabiji, jal u Gornjem Vakufu, jal u Prozoru đe je pola Hrvatske došlo da osvoji selo od 12 kuća i to slave kao "veliku pobjedu". Da ne spominjem silne brighade HV, 4 gardijsku, i Tigrove, razne specijalce u Srednjoj Bosni mislili da prave Hrvatsku do Zenice. Ali rac-ku, naletili su na tvrdi bedem Armije BiH!!

Citat:
2. vidi se da je u većini tih sukoba HVO gubio, te Hrvati bježali ili protjerivani.
Od Travnika i Bugojna do Konjica.


U Gornji Vakuf ulaziš tiho,
tiho baš na prstima,
u Gornji Vakuf ulaziš tiho jer misliš da,
zaspala je ARMIJA BE I HA!

Poneki mali VBR,
poneki splitski specijalac,
hoćeš da iz provincija 1, 3 i 9,
ode i zadnji muslimanac??!


Citat:
3. u velikoj većini slučajeva HVO je bio u defenzivi i okruženju.
Koja bi to bila glupa strategija ići na agresiju, i to na takav način
da s ejedva braniš, od Viteza do Kiseljaka ?


Koja defanziva kad je HVO prvi nap`o?? Ako je đegod i bilo drukčije to je zato jer su naši znali da će ustaše napast pa ih preduhitrili. Realno je HVO mog`o uzet više, jer je bio puno bolje naoružan od Bosanske vojske, a i ljudstva iz Hercegovine i Hrvatske nije manjkalo, imali su svega, od Marlbora, viskija do prepeličijij jaja... al` štaš ti kad za rat trebaju ona prava jaja, a ne prepeličja!

Citat:
4. i u Hercegovini, HVO nije nešto teritorijalno "dobio", čak ni
cijeli Mostar. Da je doista bilo angažmana HV, očito je da
bi muslimanska Armija pukla. Pa tko može reći da bi uz
jači angažman Muslimani u Mostaru ili Konjicu bili tvrđi orah
od Srba u Drvaru ili Mrkonjić Gradu ?


Ih, a kako niste?? A Stolac, A Počitelj, a pola Mostara?? A i to samo zato jer su prodani! Mislili ste uzet cijeli Mostar i jablanicu i Konjic, zato ste i prvi i napali u tim mjestima! Ali napravili ste račun brez krčmara ba, ništa nemere probit neprobojni bedem ARMIJE BIH! Probali ste svime, al` agresor je bio dotučen, samo bolan jednog dana kod Mostara je izginulo 30 vojnika iz IV gardijske. To je ono što se zna, a što se ne zna ... ihh!

Citat:
5. odnos snaga na terenu je jasan, i u srednoj Bosni i Hercegovini.


Jasan, dabome, i u vašu korist, ali neprobojni bedem Armije Bosanske ga je preokrenuo u svoju korist. Zinuli ste više nego što ste mogli progutat, ko vam je kriv...

Citat:
6. ako se prati kronologija, vidi se da se radi o rastućoj agresiji Armije BH,
na koju nije odgovoreno pravovremeno. Možda se i nije moglo
zbog odnosa snaga, ali da se radilo o agresiji- a ne obrani Armije BH- jasno je.


Jest agresija, al vaša na nas, na suverenu i nedjeljivu, vidjećete uskoro po presudi haškoj šestorci ko je koga agresir`o. Imatel` ijednog generala da je na slobodi bolan??!

Citat:
7. nije postojala mogućnost nikakve operacije tipa Neretva 93, a koju bi
pokušao provesti HVO. I to je pokazaetelj da je u tom sukobu HVO jednostavno bio
u obrambenom položaju.


A probali ste, kako da niste, nemoj tako pobogu, đe će ti duša, jel bila stalna ofanziva na Vakuf, jel bila stalna na Mostar. Ako ste se samo branili odakle vas u Stocu i Počitelju? Odakle vas u Herama, Odakle vas u Žepču?

Citat:
8. zbroji li se broj civilnih žrtava (zajedno s ubijenim razoružanim vojnicima)-
jasno je da je Armija BH počinila daleko više zločina od HVO-a. Nisu nevini ni jedni ni
drugi, no zna se tko je "krivlji".


Ne kažem, bilo je svašta na svakoj strani, al` opet, malo više na jednoj, a puno više na drugoj. Ako je i bilo na Bosanskoj strani takvih stvari to su bili incidenti, a Srbi i Hrvati su to radili organizovano, planski. Sama činjenica da Armija nije nikoga tjerala iz svojih kuća i stanova niti ubijala žene i djecu kao što su radili četnici i ustaše dovoljno govori koja je jedina ispravna strana bila u svemu tome!



Bobovac stani zar u Mostaru nije bila 5 gardijska brigada iz Vinkovaca, a ne četvrta ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
zagors je napisao/la:
Bobovac stani zar u Mostaru nije bila 5 gardijska brigada iz Vinkovaca, a ne četvrta ?


Bila je i 82nd Airborne,ali nešto ih hitno zvali u Irak,pa nisu se dugo zadržali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 11:40 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Hoćeš reći da nije bilo dobrovoljaca iz Hrvatske u BIH ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
zagors je napisao/la:
Hoćeš reći da nije bilo dobrovoljaca iz Hrvatske u BIH ?

Pa kad muslimani govore o broju,pomislim na 6. flotu...Čak i naši domaći žive u uvjerenju da su nama pomogle silne brigade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Neki dan gledam na FTV neku emisiju i počinje u uvodu kako su hrvatske snage napale Armiju RBiH, naglasak na republiku. I dalje je priča kako je ARBiH bila službena vojska BiH, mada je službenija bila JNA, a i dalje je priča kako je HV ratovala, posebno u srednjoj Bosni i napadala.

A jasno je da HV nije bilo u SB osim što su helići vozili ranjenike, a istovremeno su se branila mjesta s hrvatskom većinom od strane lokalnih HVO postrojbi.

Ionako nas optužuju da je HV ratovala u SB, sad čovjek može samo žalit što nije. Da jest, ne bi imali danas problema, nego državu Trokut a Banovina bi bila u EU.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovih dana se naveliko proučavale fatihe palim borcima muslimanima. Šehidi, djevice i ostala pizda materina integrirani u ono što male jadne Bošnje prodaju kao ublehe o multi-kulti država sa konstitutivnim narodima.
Oni se već 20 godina pripremaju za novi rat, što Hrvati rade ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
BBC je napisao/la:
Oni se već 20 godina pripremaju za novi rat, što Hrvati rade ?


Igraju igru lukavih latina ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Opet Ahmići, svake godine trljaju nos s njima. A oni su im bili opravdanje da protjeraju 100-ine tisuća Hrvata iz Bosne i onda za to okrive Tuđmanovu politiku.

Nešto drugo me muči. Ostalo mi je u glavi brojka o 113 žrtava u Ahmićima, slušao sam nekog iz Ahmića na radiju koji se hvalio kako je rođeno djece toliko da je broj veći od tih 113 koji nedostaju. Vidim i Hina piše tako:

http://www.zabranjeni.hr/template/article ... id=1098798

i sad Oslobođenje 116:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... -30-zrtava

:neznam

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
Junuz Djipalo je napisao/la:
Opet Ahmići, svake godine trljaju nos s njima.


Svake godine, ma ne svake godine - nego svakog dana treba trljati nos sa zločinima iz Ahmića, Gornjeg Vakufa, Grabovice, Uzdola, Srebrenice, Mostara, Sarajeva, Doljana, Križančeva Sela. Svaki vojnik treba imati osnove dostojanstva i ponašanja. Zna se - ako si pošao u rat da gineš za svoje ciljeve, molim oružje, uniforma i oznake i na sebi ravnog udari. Tko živ - tko mrtav. Ništa neciviliziranije nema nego ubijati nedužne civile iz obijesti i mržnje, te nenaoružane starce, žene, djecu. Civili nemaju naciju, tu ne postoje ''naši, vaši, njihove''. To je bar postulat kojeg se ja držim uvijek i zauvijek i tako sam odgojen. Za sve one koji pravdaju bilo koji bilo čiji zločin nad civilima uopće ne razgovaram. A najviše me bole od svih zločina u BiH oni koji su počinjeni od strane onih koji su nosili obilježje šahovnice na sebi, jer takvi su najveći neprijatelji svog naroda - oni su u stanju da u određenoj mjeri ukaljaju ono za što su se ostali Hrvati borili časno i pošteno. To je tako i tu je apsolutno kraj priče za mene.

Trusina danas.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/obiljeze ... /140416086


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ma jok. 20 godina se pokusavaju, i uspijevaju drzat ratne tenzije. Komemoracija u Skabrnji npr. je primjer jedne koja se ne politizira kao ove u muslica. Ta kvazituga Seherlija ima sasvim druge ciljeve od zaljenja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 16 tra 2014, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Mar-kan je napisao/la:
zagors je napisao/la:
Hoćeš reći da nije bilo dobrovoljaca iz Hrvatske u BIH ?

Pa kad muslimani govore o broju,pomislim na 6. flotu...Čak i naši domaći žive u uvjerenju da su nama pomogle silne brigade.


Mislim da nikada nije bila čitava brigada nego djelovi brigade. Pored Mostara mislim da je bila neka brigada iz Hrvatske u Uskoplju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 17 tra 2014, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
zagors je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Pa kad muslimani govore o broju,pomislim na 6. flotu...Čak i naši domaći žive u uvjerenju da su nama pomogle silne brigade.


Mislim da nikada nije bila čitava brigada nego djelovi brigade. Pored Mostara mislim da je bila neka brigada iz Hrvatske u Uskoplju.


Da, to su kupili po RH Hrvate iz BiH i slali u Uskoplje.

Ali tamo gdje je bilo najžešće, u SB i sj. Hercegovini ni vojnika iz RH. Doduše pod zapovjedništvom Zagreba i s plaćama iz Zagreba. Kad neki stranac gleda na to onda mu to zvuči kao da su strane trupe ratovale, osvajale Vitez ili Kiseljak. A u stvari mundže und jaranen protjerivale i ubijale. Ahmići im dobro došli da sve to pokriju.

Ko zna što su ti Englezi zamutili. Baš smo njih morali dobit u SB, a možda i nije slučajno.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 17 tra 2014, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ovdje su pak druge brojke (117 i 120) u Ahmićima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmi%C4%87i_massacre

Izvori:
Goldstein (1999), p. 246
Mojzes (2011), p. 174

Je li moguće da su prijavljivali ko zna koga da je ubijen u Ahmićima kako bi dobivali mirovine i sl.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 17 tra 2014, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Evo čemu služe ovi natpisi:

Citat:
Medijski stalno podsjećaju na njihove zločine. Postupno su ih pretvorili u agresore i tamo gdje su bili žrtve.


http://www.vecernji.hr/sarajevo-je-band ... ike-932900

Cilj je prebrisati hrvatske žrtve i činjenicu da su držali opkoljenom Lašvansku dolinu, a da se iz Sarajeva ulazilo i izlazilo kako se kome ćefnulo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 19 tra 2014, 03:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:31
Postovi: 1725
BBC je napisao/la:
Ovih dana se naveliko proučavale fatihe palim borcima muslimanima. Šehidi, djevice i ostala pizda materina integrirani u ono što male jadne Bošnje prodaju kao ublehe o multi-kulti država sa konstitutivnim narodima.
Oni se već 20 godina pripremaju za novi rat, što Hrvati rade ?




A sta je za tebe uopste "multi-kulti", mali zaostali jadnice? Multietnicka i multireligijska zajednica u kojoj musliman ne smije biti musliman?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2934 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO