HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 22:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2931 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 118  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 30 sij 2015, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9537
Lokacija: HR HB
Želim Znati je napisao/la:
Zanima me cijeli 5. i 6. mjesec,najviše dan 19.06.,stradavanje 6 vitezova iz Posušja. Jel postojala izdaja,kako su oni uspijeli doć do uniformi HVO-a...sve. Hvala


Tu su bile svakodnevne borbe i pomjeranja crta, poginulih je bilo mnoštvo na obe strane,... te priče o izdaji može izvaliti neko ko nije bio ni blizu Bokševice. Takve stvari sa uniformama su se događale i koristile skoro kod svakog napada i ne samo na Bokševici i ne samo sa HVO uniformama, to se često koristilo...

Evo ti linkova za ta dva mjeseca pa razluči:
http://www.slobodanpraljak.com/SUKOB_AB ... NJ_93.html
http://www.slobodanpraljak.com/SUKOB_AB ... NJ_93.html

i link sa izvješćem gdje se spominje da se prethodno znalo za korištenje HVO uniformi za ubacivanje u pozadinu:
http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... .g/386.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 30 sij 2015, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2015, 21:54
Postovi: 4
Jeste vi bili gore u to vrijeme?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 30 sij 2015, 21:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24616
Lokacija: Heartbreak Hotel
Želim Znati je napisao/la:
kako su oni uspijeli doć do uniformi HVO-a...sve. Hvala


Pa iste su odore i za HVO i za muslimane... njihove su bile samo malo ružnije. Samo su se stavljali drugačiji amblemi.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 30 sij 2015, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27352
ENGLESKO IZVJEŠĆE O PADU KAKNJA I STANJE U SREDNJOJ BOSNI.

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJALI/RATNI%20DOKUMENTI/SUKOB_ABiH_i_HVO-LIPANJ_1993.g/325.pdf

INFORMACIJA (ENGLEZI-PLAĆENICI U ABIH )

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJALI/RATNI%20DOKUMENTI/SUKOB_ABiH_i_HVO-LIPANJ_1993.g/440.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 08 tra 2015, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 17 ožu 2015, 16:08
Postovi: 4
Lokacija: Grbavica
Pozdrav.
Jel ima neka knjiga/više njih o Hrvatsko-muslimanskom sukobu (gledano sa hrvatske strane) ?
Zanima me.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 08 tra 2015, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Sarajevo ispod Trebevića je napisao/la:
Pozdrav.
Jel ima neka knjiga/više njih o Hrvatsko-muslimanskom sukobu (gledano sa hrvatske strane) ?
Zanima me.


Mislim da ni jedan autor nije objavio neku knjigu koja se isključivo bavi hrvatsko-muslimanskim sukobom. A ako želiš knjige gledano s hrvatske strane, preporučujem ti da uzmeš knjigu, odeš na Zapadnu obalu Mostara, zafrljaci knjigu preko Neretve i gledaj ju s hrvatske strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 08 tra 2015, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 17 ožu 2015, 16:08
Postovi: 4
Lokacija: Grbavica
:smajl025 Aplauz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 08 tra 2015, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Sarajevo ispod Trebevića je napisao/la:
:smajl025 Aplauz


A pošto pretpostavljam da ste vi ljubitelj lika i djela Blažoja Kraljevića, možede pročitati sranje zvano Lukava strategija, djelo đenerala Sefera Halilovića. Onanisati ćete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 09 svi 2015, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Kao što sam istakao na jednom drugom topicu ARBIH se nikako ne razlikuje od Vojske Republike Srpske ili Srpske Vojske Krajine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 09 svi 2015, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Genocidna okupatorska oružana sila koja je počinila genocid nad Hrvatima u Središnjoj Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 26 svi 2015, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2011, 23:10
Postovi: 41
Pokušavam pronaći podatke za enklave srednje bosne,dvije koje me zanimaju

Na nekim kartama ima da su postojale obe na kraju muslimanske agresije,
a na nekima samo jedna.

Sad,jedna je kod Kraljeve Sutjeske,dali je ona opstala do kraja agresije,
dali je to ono selo Brgule kod Varesa kad su vojnike srbi zaustavili i tu ostavili.
Trazim ali nemogu nikako pronaci podatke.

I ova druga enklava negdje kod Jablanice,Konjica dali je postojala.

Zanima me jer se za ovu lasvansku i lepenicku i zepacku vise manje dosta zna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 26 svi 2015, 23:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24616
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ta "kod Kraljeve Sutjeske" je zapravo teritorij općine Vareš, sela Daštansko i Višnjica, odmah do srpskog sela Brgule. To jeste postojalo.

Druga je također uz sami srpski teritorij (to je razlog njihova opstanka), tri sela općine Konjic: Zabrđe, Zaslivlje i Turija. S tim da sa tim da su se drzali dijelovi Konjica uz sam grad i magistralnu cestu Sarajevo-Mostar. Točnije teritorij Radave( Konjicka ulica kojom se izlazi od Motela prema Zabrdju), Drcelj (dio puta od nekih 250 metara je prekidao komunikaciju sa Jablanicom-Mostarom), dio iznad Tuscice (izlaz iz Konjica prema Turiji) te planina Ljubina koja je dominantna tocka iznad Konjica. Radava je ulica kojom od motela krenes prema Zabrdju, prakticki mi smo drzali linije na Babinom nosu, dole Radava iznad kuca, i Markovica kosa odma povrh bolnice. tak da smo od ta 3 nebodera bili jedno circa 200-300 metara. Drecelj je naselje odma pored onog mosta kojim se prelazi prema stadionu, prodjes motel i onu benzinsku i drecelj je tu, odmah ispod Babinog nosa. dakle izlaz iz Konjica, tabla Konjic je bila ispod Drecelja.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 26 svi 2015, 23:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21519
marko-m je napisao/la:
Pokušavam pronaći podatke za enklave srednje bosne,dvije koje me zanimaju
Na nekim kartama ima da su postojale obe na kraju muslimanske agresije,
a na nekima samo jedna.
Sad,jedna je kod Kraljeve Sutjeske,dali je ona opstala do kraja agresije,
dali je to ono selo Brgule kod Varesa kad su vojnike srbi zaustavili i tu ostavili.
Trazim ali nemogu nikako pronaci podatke.
I ova druga enklava negdje kod Jablanice,Konjica dali je postojala.
Zanima me jer se za ovu lasvansku i lepenicku i zepacku vise manje dosta zna.

Opstale su obadvije, ali su toliko male da se na nekim kartama ni ne vide.
Kod Vareša nisu Brgule, već Daštansko koje je ostalo do kraja rata,
rat-bih-hrvatskoj/vares-t302.html
kao i Turija iznad Konjica.
Tamo su 3 sela bila. Turija, Zabrđe i Zaslivlje.
https://www.facebook.com/HrVijeceObrane ... 8764653278
rat-bih-hrvatskoj/konjic-t270.html
https://hr.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%A1n ... e_i_Konjic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 26 svi 2015, 23:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21519
Bobovac je napisao/la:
Ta "kod Kraljeve Sutjeske" je zapravo teritorij općine Vareš, sela Daštansko i Višnjica, odmah do srpskog sela Brgule. To jeste postojalo.
Druga je također uz sami srpski teritorij (to je razlog njihova opstanka), tri sela općine Konjic: Zabrđe, Zaslivlje i Turija. S tim da sa tim da su se drzali dijelovi Konjica uz sam grad i magistralnu cestu Sarajevo-Mostar. Točnije teritorij Radave( Konjicka ulica kojom se izlazi od Motela prema Zabrdju), Drcelj (dio puta od nekih 250 metara je prekidao komunikaciju sa Jablanicom-Mostarom), dio iznad Tuscice (izlaz iz Konjica prema Turiji) te planina Ljubina koja je dominantna tocka iznad Konjica. Radava je ulica kojom od motela krenes prema Zabrdju, prakticki mi smo drzali linije na Babinom nosu, dole Radava iznad kuca, i Markovica kosa odma povrh bolnice. tak da smo od ta 3 nebodera bili jedno circa 200-300 metara. Drecelj je naselje odma pored onog mosta kojim se prelazi prema stadionu, prodjes motel i onu benzinsku i drecelj je tu, odmah ispod Babinog nosa. dakle izlaz iz Konjica, tabla Konjic je bila ispod Drecelja.

Nisam vidio da si već odgovorio :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 01:05 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2011, 23:10
Postovi: 41
Bravo,hvala vam...
Nisam nikako uspio nista pronaci jer nema konkretnih tekstova..

Usput sa temom o Boksevici mislim da se tako zove,
ovaj nas neki inkvizator je bija tu na terenu pa je postavija neke karte
da vidim sad dodirivali su se sa srbima selo Jošanica,ova sela Turija,Zabrde...
Znaci ajmo reci opstali su uz pomoc srba....
Kako srbi nisu tu presjekli ovaj doli dio put Mostara muslimanski,
kod ovih sela Ravni i Potoci?

Dobro smo nastradali na tom Jablanickom terenu ta Boksevica,suma teska...
Tesko smo tu mogli nesto vise napraviti....Zar ne?

Kakvo je sad stanje na ta dva mjesta enklavice,jesu li ostali nasi ljudi?
Ili je to sve minimalno....

Ovi muslimani nisu normalni ovo ono hv brigade,nismo mi mogli nista
u najzescem ratu s njima mi smo pocetkom 93 akcija Maslenica visili o niti...
Bilo je gadno,ginili su ljudi na Zadru svaki dan i to dobro....
A hercegovina evo citam Glasnovica 10% ljudi bilo samo mobilizirano
a pitam ljude cila Hercegovina nema 200000 ljudi ako ima i toliko..

Dobro ste(smo) opstali i napravili ista,da mi nismo imalli srbe ovdje na glavi
ti muslimani u 5 dana bi bili totalno porazeni..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 01:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Genocidna okupatorska oružana sila koja je počinila genocid nad Hrvatima u Središnjoj Bosni.


U vrijeme rata Bošnjaka i Hrvata jako mnogo Bošnjaka u Sarajevu je odbilo da ide na frontu i nemali broj je zaglavio u vojnom zatvoru zbog odbijanja da ratuju sa Hrvatima, pa su ih odmah puštali da ne oslabe prve crte ka Srbima. Ne brojim tu samo ljude iz miješanih brakova i sl. nego baš iz svih slojeva. Teško je bilo naći ljude za takove stvari, tako da su uglavnom išli kriminalci iz brigada lokalnih šerifa ...

Nikad većeg šoka, nevjerice, bola, bezizlaznosti i ošamućenosti nije bilo u povijesti Sarajeva nego tih mjeseci 1993. Mogu reći i gladi i očaja...

Hvala i Kardinalu Puljiću što nije doljevao ulje na vatru, nego hrabrio narod ...
Uz to pridodaj da su naši mediji dosta toga prešućivali i ne baš sve jasno prikazivali, pa ćeš imati punu sliku događanja. Pridavali su veću pozornost stradanju Bošnjaka, a vrlo malo Hrvata...

Mogu reći da je većina Bošnjaka bila protiv rata u srednjoj Bosni, a jedino rat u Mostaru je bio "popularan", jer su tu Bošnjaci zbilja dobili po nosu od Hrvata i to se nije moglo gledati...

U Sarajevu je bilo prognanika i Bošnjaka iz Mostara i Hrvata iz srednje Bosne. Dijelili smo zadnji kruh skupa, kad Hrvati dobiju iz Karitasa, i kad muslimani dobiju nešto od Merhameta i UN. Išli u školu skupa... Nisam čuo da je ikad ružna riječ izgovorena...
Kasnije je osnovan KŠC - Katolički Školski Centar i Hrvati su mahom tamo otišli već 1994, ali kad je već prošlo najgore ...

Bio sam par puta u bolnici na Koševu tada, ležali su i ranjeni Bošnjaci i Hrvati na pojedinim odjelima i plakali u što su upali.
Odrasli otvrdli ljudi, crijeva im pokrpana, pola trbuha nemaju, ne plaču od bola nego od jada što ih je snašlo ... i armija i HVO...
Liječile su, pazile, njegovale i hranile časne sestre i jedne i druge ...

Irealne scene ...
Bilo ne ponovilo se ...

Rađe bi u vojni zatvor nego da ratujem protiv Hrvata ...
Samo nužna neposredna obrana, inače ... :no

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 05:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Bistrik je napisao/la:
U vrijeme rata Bošnjaka i Hrvata jako mnogo Bošnjaka u Sarajevu je odbilo da ide na frontu i nemali broj je zaglavio u vojnom zatvoru ...

Cijeli sarajevski HVO je hapsen u to vrijeme, Caco ih hvatao i vodio na kopanje,iza ledja na Miljacki im stajali Celini snajperi...,sve sa znanjem i kontrolom Alije i ekipe.
Nijedan Sarajlija se nije usprotivio takvim postupcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 06:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Cijeli sarajevski HVO je hapsen u to vrijeme, Caco ih hvatao i vodio na kopanje,iza ledja na Miljacki im stajali Celini snajperi...,sve sa znanjem i kontrolom Alije i ekipe.
Nijedan Sarajlija se nije usprotivio takvim postupcima.


Nisu samo pripadnici sarajevskog HVO bili žrtve uhićenja. I masa običnih muslimanskih civila je takođe privođena na kopanje, uključujuči i moga tada već oca starijih godina, i to više puta tijekom 6 mjeseci. Ako misliš da je Cacina banda progonila samo HVO, onda si se grdno prevario.

Kako će se ljudi koje su tukli, pljačkali i odvodili ti isti Cacini kriminalci usprotiviti postupku prema HVO postrojbama ?
Ipak se može reći da nekih logora i stradanja hrvatskih civila po Sarajevu nije bilo. Mogu slobodno reći da je pasivnog otpora politici režima Alije Izetbegovića prema Hrvatima bilo koliko je to uopće moguće biti u jednom takvom opsjednutom gradu. Danas HDZ BiH u zvijezde ukiva Bakira Izetbegovića ...

Glavni akteri bošnjačko-hrvatskog sukoba su sa naše strane bili pripadnici brigada koje su vodili kriminalci reklo bi se kažnjeničkih bojni na hrvatskom.

Ne mislim da postoji animozitet ili raspoloženje koje bi vodilo ka konfliktu između Bošnjaka i Hrvata i onda, a pogotovo danas ne postoji u Sarajevu.

Neka vjeruje tko što hoće - ja poznajem ljude iz najširih slojeva i itekako bi znao da ima i najdaljih naznaka tako nečega.

Trebalo bi učiniti sve da se posljedice nesretnog i tragičnog sukoba Hrvata i Bošnjaka ublaže, zacijele i jednog dana prevaziđu.
Svi treba da platimo cijenu tako nečega - jer vrijedi biti miritelj na zemlji i među ljudima.

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 07:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24616
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bistrik je napisao/la:
Mogu reći da je većina Bošnjaka bila protiv rata u srednjoj Bosni, a jedino rat u Mostaru je bio "popularan", jer su tu Bošnjaci zbilja dobili po nosu od Hrvata i to se nije moglo gledati...


Zašto onda nisu išli u Mostar na ratište a ne u Središnju Bosnu?


Citat:
U Sarajevu je bilo prognanika i Bošnjaka iz Mostara i Hrvata iz srednje Bosne. Dijelili smo zadnji kruh skupa, kad Hrvati dobiju iz Karitasa, i kad muslimani dobiju nešto od Merhameta i UN. Išli u školu skupa... Nisam čuo da je ikad ružna riječ izgovorena...


E tamam su Hrvati bježali u Sarajevo daj što pričaš tu??
Ja znam jedan slučaj da je jedna osoba koja je prije rata živjela u Sarajevu pa na početku rata izišla, kasnije 1993 u tijeku hrv-musl. sukoba otišla nazad u SA, i to je to. Ako je bilo još takvih slučajeva mogu se izbrojiti na prste jedne ruke. Zašto bi netko išao u Sarajevo i kojim kanalima? Preko piste, tunela?? Ma daj...


Citat:
Bio sam par puta u bolnici na Koševu tada, ležali su i ranjeni Bošnjaci i Hrvati na pojedinim odjelima i plakali u što su upali.
Odrasli otvrdli ljudi, crijeva im pokrpana, pola trbuha nemaju, ne plaču od bola nego od jada što ih je snašlo ... i armija i HVO...
Liječile su, pazile, njegovale i hranile časne sestre i jedne i druge ...



Znači ranjeni vojnici HVO u bolnici na Koševu? :D Odakle točno i koji je bio mjesec? Pazi dobro što ćeš odgovoriti.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:
Mogu reći da je većina Bošnjaka bila protiv rata u srednjoj Bosni, a jedino rat u Mostaru je bio "popularan", jer su tu Bošnjaci zbilja dobili po nosu od Hrvata i to se nije moglo gledati...


Zašto onda nisu išli u Mostar na ratište a ne u Središnju Bosnu?


Citat:
U Sarajevu je bilo prognanika i Bošnjaka iz Mostara i Hrvata iz srednje Bosne. Dijelili smo zadnji kruh skupa, kad Hrvati dobiju iz Karitasa, i kad muslimani dobiju nešto od Merhameta i UN. Išli u školu skupa... Nisam čuo da je ikad ružna riječ izgovorena...


E tamam su Hrvati bježali u Sarajevo daj što pričaš tu??
Ja znam jedan slučaj da je jedna osoba koja je prije rata živjela u Sarajevu pa na početku rata izišla, kasnije 1993 u tijeku hrv-musl. sukoba otišla nazad u SA, i to je to. Ako je bilo još takvih slučajeva mogu se izbrojiti na prste jedne ruke. Zašto bi netko išao u Sarajevo i kojim kanalima? Preko piste, tunela?? Ma daj...


Citat:
Bio sam par puta u bolnici na Koševu tada, ležali su i ranjeni Bošnjaci i Hrvati na pojedinim odjelima i plakali u što su upali.
Odrasli otvrdli ljudi, crijeva im pokrpana, pola trbuha nemaju, ne plaču od bola nego od jada što ih je snašlo ... i armija i HVO...
Liječile su, pazile, njegovale i hranile časne sestre i jedne i druge ...



Znači ranjeni vojnici HVO u bolnici na Koševu? :D Odakle točno i koji je bio mjesec? Pazi dobro što ćeš odgovoriti.


Koje su to odvratne lažovčine. I nimalo srana u sebi niti obraza, ništa više ljudsko nemaju

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Zašto onda nisu išli u Mostar na ratište a ne u Središnju Bosnu?


Zato što u vojsci ne ideš kamo želiš, nego tamo gdje te pošalju ...

Citat:
E tamam su Hrvati bježali u Sarajevo daj što pričaš tu??
Ja znam jedan slučaj da je jedna osoba koja je prije rata živjela u Sarajevu pa na početku rata izišla, kasnije 1993 u tijeku hrv-musl. sukoba otišla nazad u SA, i to je to. Ako je bilo još takvih slučajeva mogu se izbrojiti na prste jedne ruke. Zašto bi netko išao u Sarajevo i kojim kanalima? Preko piste, tunela?? Ma daj...


Ja nisam ni rekao da su hrvatski prognanici masovno bježali u Sarajevo, ali takvih pojedinačnih slučajeva je bilo i više no što možeš zamisliti. U mojoj mikro-okolici znam barem 5-6 takvih slučajeva ljudi koji su se skrasili kod bliske rodbine ili imali stan/kuću u Sarajevu. Nisu prsti jedne ruke, ali nije bilo masovno.
U Sarajevo se uvijek moglo i ući i izaći raznim kanalima, u svakom trenutku...Znam za slučaj prebacivanja u Sarajevo iz Srednje Bosne preko srpskih linija UN kamionom u konvoju.
Za Hrvate to nije bilo toliko riskantno kao za muslimane ...

Citat:
Znači ranjeni vojnici HVO u bolnici na Koševu? :D Odakle točno i koji je bio mjesec? Pazi dobro što ćeš odgovoriti.


Opet ne velim da je bilo masovna pojava, ali znam što sam vidio i čuo u bolnici, čuvala ih je vojna policija ABiH, mada su ranjenici inače bili u takovom stanju da ih nije trebalo čuvati ... Vojnik na hodniku za čitavu kliniku ...
Ne mogu ti točno reći mjesec, jer ne znam točno, da se ne provaljujem, vjeruj ili ne vjeruj... Znam da su imali rodbinu na Stupu, ja sam pričao sa nekima, jer sam i sam bio u posjeti ...

Citat:
Lahko je, proglasiti armiju bih genocidnom, odgovornom za progon minimalno 150.000 građana federacije, popaljena sela, pljačku imovine od Mostara do Maglaja, osuditi po zapovjednoj i političkoj odgovornosti pripadnike armije BIH. Operaciju Neretva 93, proglasiti udruženim zločinačkim pothvatom. I eto ti mira.


Čim to isto učinimo za HV glede hrvatskih Srba odn. za HVO glede Bošnjaka - prvi potpisujem da se isto uradi i za ABiH.
Ne bježati od odgovornosti - ali ne selektivno, nego ili pravda za sve ili za nikoga ..

Citat:
Koje su to odvratne lažovčine. I nimalo srana u sebi niti obraza, ništa više ljudsko nemaju


Govorim u svoje ime, ono što sam vidio jednostavno i iskreno. Vjeruj ili ne vjeruj. Tvoj je mentalni sklop takav, da kad bih ti rekao sa sam se svojevremeno seksao sa Hrvaticom, ti bi mi rekao da lažem, jer Hrvatice su svetice i ne spavaju sa prljavim muslimančinama ...
Takvo poimanje svijeta imaš...

Stvarnost nije crno-bijela - nego najčešće siva...

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 12:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68828
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
500 000 gradjana Federacije, od cega 150 000 Hrvata.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 22:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21519
marko-m je napisao/la:
Bravo,hvala vam...
Nisam nikako uspio nista pronaci jer nema konkretnih tekstova..
Usput sa temom o Boksevici mislim da se tako zove,
ovaj nas neki inkvizator je bija tu na terenu pa je postavija neke karte
da vidim sad dodirivali su se sa srbima selo Jošanica,ova sela Turija,Zabrde...
Znaci ajmo reci opstali su uz pomoc srba....
Kako srbi nisu tu presjekli ovaj doli dio put Mostara muslimanski,
kod ovih sela Ravni i Potoci?
Dobro smo nastradali na tom Jablanickom terenu ta Boksevica,suma teska...
Tesko smo tu mogli nesto vise napraviti....Zar ne?
Kakvo je sad stanje na ta dva mjesta enklavice,jesu li ostali nasi ljudi?
Ili je to sve minimalno....
Ovi muslimani nisu normalni ovo ono hv brigade,nismo mi mogli nista
u najzescem ratu s njima mi smo pocetkom 93 akcija Maslenica visili o niti...
Bilo je gadno,ginili su ljudi na Zadru svaki dan i to dobro....
A hercegovina evo citam Glasnovica 10% ljudi bilo samo mobilizirano
a pitam ljude cila Hercegovina nema 200000 ljudi ako ima i toliko..
Dobro ste(smo) opstali i napravili ista,da mi nismo imalli srbe ovdje na glavi
ti muslimani u 5 dana bi bili totalno porazeni..

U tim enklavicama su većinom ostali starci.
Daštansko je originalno muslimansko selo, a u okolna hr. sela (sjever općine Vareš) se vratila većina starijeg puka (ne i mlađi, oni su našli posao i život negdje drugdje).
Južno od Konjica (okolica Mostara) su Srbi surađivali su Muslimanima, a ne s nama.
U Jablanicu je bila i par prilika da uđemo, no urbana je legenda da nismo htjeli tolike Muslimane.
A i bila je poprilično žučna propaganda i dipl. aktivnost kontra nas.
Da smo zaposjeli većinski muslimansku općinu, tko zna kaj bi bilo.
Realno, trebalo se to malo preustrojit, pokazati im tko je glavni (poput Rame i kako je krenulo u Uskoplju), a ne ih razbit na početku, pa se vratit na stare crte kad je bilo primirje. Svaki sljedeći napad im je bio bolje koordiniran.
Realno, naši su previše popuštali.
Jedna Fojnica i Bugojno nikad nisu trebali pasti, a i kod Travnika (i novog i starog) se trebalo bolje organizirati.
Trebalo ih je i u Konjicu davno razoružati, a ne dopuštati im da se organiziraju. Kad im je omjer bio 3:1 samo su smijenili tadašnje vodstvo (koje je bilo normalno) i doveli islamiste iz Sarajeva.
Da ne pričam da ih u Mostaru nije uopće bilo.
Jbg. to se događa kad si prepošten...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 27 svi 2015, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ceha je napisao/la:
marko-m je napisao/la:
Bravo,hvala vam...
Nisam nikako uspio nista pronaci jer nema konkretnih tekstova..
Usput sa temom o Boksevici mislim da se tako zove,
ovaj nas neki inkvizator je bija tu na terenu pa je postavija neke karte
da vidim sad dodirivali su se sa srbima selo Jošanica,ova sela Turija,Zabrde...
Znaci ajmo reci opstali su uz pomoc srba....
Kako srbi nisu tu presjekli ovaj doli dio put Mostara muslimanski,
kod ovih sela Ravni i Potoci?
Dobro smo nastradali na tom Jablanickom terenu ta Boksevica,suma teska...
Tesko smo tu mogli nesto vise napraviti....Zar ne?
Kakvo je sad stanje na ta dva mjesta enklavice,jesu li ostali nasi ljudi?
Ili je to sve minimalno....
Ovi muslimani nisu normalni ovo ono hv brigade,nismo mi mogli nista
u najzescem ratu s njima mi smo pocetkom 93 akcija Maslenica visili o niti...
Bilo je gadno,ginili su ljudi na Zadru svaki dan i to dobro....
A hercegovina evo citam Glasnovica 10% ljudi bilo samo mobilizirano
a pitam ljude cila Hercegovina nema 200000 ljudi ako ima i toliko..
Dobro ste(smo) opstali i napravili ista,da mi nismo imalli srbe ovdje na glavi
ti muslimani u 5 dana bi bili totalno porazeni..

U tim enklavicama su većinom ostali starci.
Daštansko je originalno muslimansko selo, a u okolna hr. sela (sjever općine Vareš) se vratila većina starijeg puka (ne i mlađi, oni su našli posao i život negdje drugdje).
Južno od Konjica (okolica Mostara) su Srbi surađivali su Muslimanima, a ne s nama.
U Jablanicu je bila i par prilika da uđemo, no urbana je legenda da nismo htjeli tolike Muslimane.
A i bila je poprilično žučna propaganda i dipl. aktivnost kontra nas.
Da smo zaposjeli većinski muslimansku općinu, tko zna kaj bi bilo.
Realno, trebalo se to malo preustrojit, pokazati im tko je glavni (poput Rame i kako je krenulo u Uskoplju), a ne ih razbit na početku, pa se vratit na stare crte kad je bilo primirje. Svaki sljedeći napad im je bio bolje koordiniran.
Realno, naši su previše popuštali.
Jedna Fojnica i Bugojno nikad nisu trebali pasti, a i kod Travnika (i novog i starog) se trebalo bolje organizirati.
Trebalo ih je i u Konjicu davno razoružati, a ne dopuštati im da se organiziraju. Kad im je omjer bio 3:1 samo su smijenili tadašnje vodstvo (koje je bilo normalno) i doveli islamiste iz Sarajeva.
Da ne pričam da ih u Mostaru nije uopće bilo.
Jbg. to se događa kad si prepošten...

haha posjetio si me na mog cacu i on uvjek kad prolazimo kroz bugojno kaze da mu nije jasno kako je moglo pasti!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 28 svi 2015, 00:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21519
Heero je napisao/la:
haha posjetio si me na mog cacu i on uvjek kad prolazimo kroz bugojno kaze da mu nije jasno kako je moglo pasti!

A okolo grada su sve hr. naselja, od Uskoplja do Lašve.
Kažem, bili smo prepostljivi.
Da se napočetku krenulo u Uskoplju kako se trebalo, organiziralo Bugojno i sredila dolina Vrbasa, oni ne bi imali uporišta da s juga zauzmu brda prema Vitezu, niti bi kasnije radili sra*nja po Travniku.
To je bio neki početak i tada se trebalo ozbiljnije postaviti. Kasnije je bilo prekasno, iako smo 94. krenuli raditi nešto (šteta kaj tada nismo ušli u Fojnicu i još par mjesta, sada bi bilo lakše :D).
Stari ti zvuči kao pametan čovjek :zivili


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2931 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO