HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Konjic
PostPostano: 19 svi 2009, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
Pozdrav svima.
Zanima me jeli iko bio u Konjickoj HVO brigadi Herceg-Stjepan. Ja sam mlađi i nisam sudjelovao u ratu, ali me zanima što se dešavalo po Konjicu, jer kažu da je čitav HVO istjeran (povučen) sa tog područja, ali iznad grada na Babinom nosu je bio čitav rat jedan dio ljudstva, gdje su blokirali dio puta Jablanica-Konjic, a muslimani kojih je bilo pun *** im nisu mogli ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 20 svi 2009, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
ponos_i_cast je napisao/la:
Pozdrav svima.
Zanima me jeli iko bio u Konjickoj HVO brigadi Herceg-Stjepan. Ja sam mlađi i nisam sudjelovao u ratu, ali me zanima što se dešavalo po Konjicu, jer kažu da je čitav HVO istjeran (povučen) sa tog područja, ali iznad grada na Babinom nosu je bio čitav rat jedan dio ljudstva, gdje su blokirali dio puta Jablanica-Konjic, a muslimani kojih je bilo pun *** im nisu mogli ništa.


Da, dio brigade se nalazio iznad grada i povremeno su granatirali grad i cestu Jablanica-Konjic. Bili su u kontaktu sa 2 brigadom hercegovačkog korpusa VRS, preko koje su snabdijevani. Srpske snage su se uglavnom nalazile u selima Bijela, Borci i Glavatičevo nekih 10-15km od Konjica, mada su na jednom mjestu bili na samo 3km od gradskog centra.

1994 ABiH pokreće ofanzivu u kojoj osvaja nekih 100 četvornih km oko Konjica uključujući gorespomenuta sela u kojim se nalazio stožer te brigade. Zbog potpisanog Washingtonskog sporazuma, i HVO Brigada "Herceg Stjepan" je morala sudjelovati u operaciji, pružajući ABiH topničku podršku, mada nerado, jer im je odgovaralo prisustvo Srba oko Konjica.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 20 svi 2009, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ponos_i_cast je napisao/la:
Pozdrav svima.
Zanima me jeli iko bio u Konjickoj HVO brigadi Herceg-Stjepan. Ja sam mlađi i nisam sudjelovao u ratu, ali me zanima što se dešavalo po Konjicu, jer kažu da je čitav HVO istjeran (povučen) sa tog područja, ali iznad grada na Babinom nosu je bio čitav rat jedan dio ljudstva, gdje su blokirali dio puta Jablanica-Konjic, a muslimani kojih je bilo pun *** im nisu mogli ništa.


Zabrđe, Zaslivlje i Turija.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 20 svi 2009, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
Inkvizitor je napisao/la:
ponos_i_cast je napisao/la:
Pozdrav svima.
Zanima me jeli iko bio u Konjickoj HVO brigadi Herceg-Stjepan. Ja sam mlađi i nisam sudjelovao u ratu, ali me zanima što se dešavalo po Konjicu, jer kažu da je čitav HVO istjeran (povučen) sa tog područja, ali iznad grada na Babinom nosu je bio čitav rat jedan dio ljudstva, gdje su blokirali dio puta Jablanica-Konjic, a muslimani kojih je bilo pun *** im nisu mogli ništa.


Zabrđe, Zaslivlje i Turija.

jee jee, znam, ali baš me konkretno zanima što se gore događalo, jer znam da su muslimani pokretali par ofanziva, ali ništa nisu uspjeli, a još me zanima šta je kasnije bilo sa tim područjem jer do prije par godina se viorila zastava Herceg-Bosne u Drecelju, a sada je nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 22 svi 2009, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2009, 15:26
Postovi: 118
ponos_i_cast je napisao/la:
Zanima me jeli iko bio u Konjickoj HVO brigadi Herceg-Stjepan. Ja sam mlađi i nisam sudjelovao u ratu, ali me zanima što se dešavalo po Konjicu, jer kažu da je čitav HVO istjeran (povučen) sa tog područja, ali iznad grada na Babinom nosu je bio čitav rat jedan dio ljudstva, gdje su blokirali dio puta Jablanica-Konjic, a muslimani kojih je bilo pun *** im nisu mogli ništa.

Brigada je imala dvije Bojne. 1. je ostala u Klisu pa se mislim povukla preko Boksevice prema Rami sredinom 1993, a nasa Bojna je sabijena u ta 3 sela (Zaslivlje- Zabrdje -Turija) sa tim da su se drzali dijelovi Radave( Konjicka ulica kojom se izlazi od Motela prema Zabrdju), Drcelj (dio puta od nekih 250 metara koji je ocito najvise jebao ove partizane iz armije , jer im je prekidao komunikaciju sa Jablanicom-Mostarom), dio iznad Tuscice(izlaz iz Konica prema Turiji) te planina Ljubina koja je dominantna tocka iznad Konjica.U stvari, na Drecelju su linije bile povise iznad kuca, ali svejdno patrole su po noci spustane do ceste, a po danu se bas i nije bilo zdravo kretati tim podrucjem iz raznih razloga. Dakle bilo se okruzeno sa PLO sa 3 strane, a jedna strana je bila naslonjena na Srbe(mozda ovo naslonjena zvuci odvec mlako, jer sa srbima nije bilo velike ljubavi ovo je bilo u interesu golog opstanka), dio Turije koji je prije bio prva crta, i Ljubina, koja je pocetkom sukoba sa armijom zaposjednuta od srba, jer nismo imali ljudstva da je cijelu drzimo, a njima je cijelog rata to bio cilj. Dakle uzeli su ono sto su pokusavali godinu i pol ali ovoga puta bez ispaljenog metka. Moram napomenuti da nisam bio gore poslije naseg izvlacenja( razmjena, povlacenje, nabiranje -zovite to kako hocete) u svibnju 1994, ali znam da su nasi odbijali da daju muslimanima prolaz prema Ljubini, te su ovi morali napadati sa druge strane, ali poslije kad su od srba uzeli taj dio Ljubine, moralo ih se pustiti da rade smjene preko nase teritorije, ali mislim da nasi aktivno nisu imali ucesca u tom dijelu oslobodilacke akcije jedine nam armije beiha-gladni ste, hladno vam je). Sto se tice njihovog akcijanja u periodu travanj 1993-ozujak 1994- biloje par pokusaja, jedan upad na Ljubinu(svibanj'93)-odmah vraceno, upad na Drecelj(lipanj'93-vraceni) i sutra ujutro upad na nase polozaje na dijelu Gornje Orahovice(odma cim su vraceni uslijedilo je ubijanje civila u Orahovici-mislim 4 starije osobe), plus bila je kao neka velika ofenziva, sad ne znam sa sigurnoscu ali mislim netom poslije ili cak za vrijeme ove operacije Neretva'93 mislim da se radi o rujnu'93 ali ovoga puta stvarno nisu nigdje probili, ono prije su sve bili diverzantski upadi, ovoga puta je bio kao frontalni napad sa artiljerijskom pripremom, ali sve je ostalo na 2-3 dana ostrog puskaranja sa obje strane, ali nisu nigdje probili. Uglavnom poslije rujna/listopada vecinom se mirovalo uz uobicajeno puskaranje, bombanje i to, ali nisu imali napadnih operacija. Ispricavam se mozda sam pogrijesio u nekim mjesecima, ali po sjecanju mislim da je bilo u ovom vremenskom periodu. Sad ne znam da li je Konjic bio planiran tom Operacijom Neretva'93 ali u tom periodu se definitivno osjetilo da nesto spremaju, mozda je ostrica vec bila usmjerena prema Vrdama-Doljanima, a nas su planirali kasnije! Uglavnom to je za sada, pa pitaj(te) ak te vas) jos sto interesira, jer dosta se toga zaboravilo a i ostarilo se.
Pozdrav svima :-hrvatinic na forumu , i pohvala moderatorima za forum! :-top2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 23 svi 2009, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Ovo nisam znao, cuo sam da je HVO u Turiji, ali da ste drzali prakticno rubne dijelove grada, nisam znao.

Koliko su vasi polozaji bili udaljeni od ona tri nebodera? oni su odmah ispod Zabrdja, ako se ne varam.

Drecelj je naselje oko mosta (pored sportskog centra, ispod Zaslivlja) ili vise prema gradu, oko nebodera?

Cudi me da ste uspjeli drzati te polozaje, to je stvarno podvig, znajuci koliko je snaga Alija koncentrirao u Konjicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 23 svi 2009, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ja ovako mislim da se u Konjicu moglo i bolje proći , gradska borba je gradska borba , nema tu velikih pomjeranja , očito se zakasnilo sa pripremom , pa im se grad prepustio , mada je zamisao bila da se HVO iz Sarajeva prebaci u Konjic početkom 93 , ali je ta naredba odbijena ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 23 svi 2009, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2009, 15:26
Postovi: 118
@Betandwin- cuo sam i ja za to da se kompletni HVO Sarajeva prebaci, ali na kraju je samo ona Hrasnicka satnija dosla(Njihov zapovjednik je poginuo sa mojim Stricom tam na Donjem selu kod pruge). Moglo je bolje, ali i gore! Si ti iz Konjica isto?
@vanjuska-kao prvo, zacenio sam se kad sam ti vidio avatar i potpis-ZAKON :-top
A znas kako je to u pocetku, ono neorganizirano, rasulo, svak bi sa svojom satnijom svoju kucu i vrt branio, nista se ne zna. Ali evo ispalo je da se najbolje organizirati tamo gdje nam je koncentracija najveca, a i prostor je malen. Radava je ulica kojom od motela krenes prema zabrdju, prakticki mi smo drzali linije na Babinom nosu, dole Radava iznad kuca, i Markovica kosa odma povrh bolnice. tak da smo od ta 3 nebodera bili jedno circa 200-300 metara. Drecelj je naselje odma pored onog mosta kojim se prelazi prema stadionu, prodjes motel i onu benzinsku i drecelj je tu, odmah ispod Babinog nosa. dakle izlaz iz Konjica, tabla Konjic je bila ispod Drecelja. A odrzalo se jer se nije imalo gdje, ne bi da naljutim nikoga, ali mislim da smo imali iza ledja neki koridor da bi to lakse palo, ali ovako nemas gdje, stani i brani se. Ne potcjenjujem nikoga, ali mislim da je ovo realno :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 23 svi 2009, 23:25 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
A tako.

Inace, ajde da ljudi koji se bas i ne snalaze u svim ovim toponimima, povezu slova sa vizualnim.

slika

1 bolnica, 2 motel.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Operacija Neretva 93
PostPostano: 23 svi 2009, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2009, 15:26
Postovi: 118
vanjushka je napisao/la:
A tako.

Inace, ajde da ljudi koji se bas i ne snalaze u svim ovim toponimima, povezu slova sa vizualnim.

slika

1 bolnica, 2 motel.

Svaka ti cast na slici :-top sad je puno lakse!
dakle
-Markovica Kosa je polozaj ondje iznad broja 1 gdje je onaj prvi zavoj(50 metara uvise)!
-Radava je onaj usijek ispod, a polozaji su bili nakraj onog puta sto vodi od motela (dakle na pola puta izmedju broja 2 i RADAVA)
-Babin Nos je kota odma povrh one bijele crte(stijene) koja se vidi izmedju broja 2 i Drecelj i inace je dominantna kota iznad samog grada, cijeli grad imas na dlanu, osim Prkanja, koji se opet odlicno vidi sa Turije :-zubati
-Drecelj je prostor iza slova LJ i to je u biti taj dio magistrale sarajevo-Mostar koji smo mi kontrolirali
A sve ovo iznad je teritorija pod kontrolom Ustaskih Zlocinaca i Koljaca :-zubati , tako su nas hvalili na lokalnom radiu kad su imali struju :-hrvatinic (a struja je nama bila nepoznanica, dobrih godinu dana, osimkad navatamo neciji akumulator pa razvalimo Radio Rama).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 05:53 
Offline
Site Admin

Pridružen/a: 13 tra 2009, 23:53
Postovi: 231
Ovo zaslužuje biti posebna tema. Svaka čast gospodinu Daniju za informacije i Vanjuški za sliku. Ako ima meštara sa Google Earth, i ako imate vremena, poželjno bi bilo nabaciti snimke na odgovarajuće teme, svi znamo onu staru o slici vs tisuću riječi :-loptam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
E ljudi hvala vam najljepša, drago mi je čut ove informacije od stvarnih sudionika.
@DaNi što se tiče tog radia Konjic dolaskom Safeta Ćibe pola je uredništva smjenjeno radi propagandnih djelovanja.
Glavni argument im je bio "dokaz" o ustaškoj agresiji na grad i civile ispaljeni meci po bolnici, ali nakon što su oni u njoj postavili gnijezda? To je kako sam ja čuo bilo u vrijeme travnja '93 ako se ne varam?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
slika
Evo iza onih nebodera špic je Babin Nos, iza njih na 70-100m se nalazi taj motel.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Kako se zove onaj tip sto je bio glavni u Konjicu prije Cibe, navodno suvise popustljiv prema Hrvatima, pa je Alija poslao ginekologa Cibu da napravi islamski grad od Konjica? Rusmir ili kako?

Inace, Cibo je danas sef ginekologije na Ilidzi u Sarajevu, nikome nista, on je valjda ratni heroj i sud BiH nema namjeru istraziti njegovo djelovanje u Konjicu. Da je neki Davor ili Josip, vec bi robijao.

Moze neko pojasniti, zasto je HVO napustio Neretvicu, i pobjegao preko Boksevice. Zbog nemogucnosti otpora, ili ono sto je Dani vec pisao, imali su koridor pa su zbrisali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Bio sam gore kad je stigla masa iz Konjica i okoline preko Bokševice i jezera u Ustiramu.

A jel ima tko danas u tim selima što je HVo obranio. Ako nema, to je znači obranjen pa predan teritorij.

Inače, čitam da ni ona trojica osuđenih za Grabovicu još nisu vidjeli zatvora.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
Čovjek prije Ćibe je dr. Rusmir Hadžihusejnović, sada ima polikliniku u Konjicu, uglavnom dolaskom Ćibe na vlast Konjic je dobio sasvim drugu sliku, hrvati su postali ustaše i koljači i rekao je da Konjic nikada neće biti Herceg-Bosna i da će se ovdje pričati bosanskim jezikom i da ce tu živjeti bosanski narod. Tad je tek sranje nastalo, prije toga on je bio predsjednik "20% Prozora" i Jablanice, šta li?
@ vanjushka: Što se tiče 1. bojne oni su se povukli odmah kad su mogli preko Bokševice, jer nije bilo volje iz Hercegovine da se Konjic sačuva. Ova 3 obranjena sela, su kako kaže DaNi prepuštena, jer tu ionako nije bilo previše kuća, to je jednostavno jedan teritorij sa raštrkanim kućama okolo.
Kao što sam ranije rekao, do prije par godina u Drecelju se viorila zastava HB, ali neki lokalac je skinuo i niko ništa. To je onda već jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 12:56 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
E pa tu smo sami sebi krivi.

Razbjezali se kakanjci, razbjezali se varesani, razbjezali se bugojanci, travnicani, i da ne nabrajam dalje. Eto i konjicani, manje vise.

Kuzim da je muslimanska vojska bila brojnija, da su nadirali sa svih strana, ali bili su brojniji i od 111. iz Zepca, i Vitezani su bili malobrojniji, i Kiseljak, Kresevo, pa su se borili.

Istina je i da podrska iz Hercegovine i Hrvatske nije bila na nivou, ali o tome bi se dalo raspravljati. Jel stvarno moguce da je njima tek trebao puk iz Sredisnje Bosne, da se popune prazni predjeli odakle ce otici Srbi, ne znam ali sve vise vjerujem u to. Jer ne mogu shvatiti da bas nikako nisu pomogli Hrvate sredisnje Bosne, osim nekim humanitarnim konvojima i mozda sa nesto oruzja. I ovak i onak Hrvatska je proglasena agresorom, pa daj onda posalji trupe, moglo se preko srpskih teritorija. Da je bilo zelje i volje.

Mada, zasto bi tamo neki splicanin ginuo za Bugojno, ako bugojanac nije spreman. A i oni (bugojanci, kakanjci, varesani itd.) svi kao papagaji, mi smo prodani, mi smo prodani.
Znas ti nas, jebo ti nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
@vanjuska
A sigurno da je tako. Ali s druge strane, sve je to bilo sređeno, kome će šta pripasti, samo mi je najviše žao što smo mi najviše popušili, a ispali najveći zločinci. A za to su sve krivi ovi naši političari i ta njihova pasivnost. Svakom cilj da sebi asfalt pred kuću uvali. Ono što je išta valjalo strpali su u Hag. Onaj lik odvjetnik Anto Nobilo, iako mi je antipatičan govorio je za Šuška da Šušak čak nije ni priznavao Hrvate u srednjoj Bosni kao Hrvate nego kao katolike, bosance. Sad mozda je i to istina, možda ne. Uglavnom kad se sve zbroji i oduzme za nas Hrvate smo najviše krivi mi sami. Kad ljude pitaš za koga su se borili, ljudima je muka kad vide ove razne Čoviće, kurce palce.
Svi što su vrijedni spomena su ili u Hag-u u ovim montiranim procesima ili su mrtvi (naši ih ubili). Tuga brate...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Auu, nisam znao da je opet počeo izlaziti Feral, i to na ovim stranicama :-neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
RajvoSa je napisao/la:
Auu, nisam znao da je opet počeo izlaziti Feral, i to na ovim stranicama :-neznam

Ma nisi skužio, pitanje je bilo samo, gdje su Hrvati? Protjerali su nas to je činjenica, ali ko je dopustio da nas protjeraju o tome se vece moze godinama razglabati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
ponos_i_cast je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Auu, nisam znao da je opet počeo izlaziti Feral, i to na ovim stranicama :-neznam

Ma nisi skužio, pitanje je bilo samo, gdje su Hrvati? Protjerali su nas to je činjenica, ali ko je dopustio da nas protjeraju o tome se vece moze godinama razglabati.


Izjava o Šušku laž - Nobilo laže kad zine. Možda je to Šušak i rekao, ali isključivo za Bosance koji su ostali uz Aliju ali ovo kopile Nobilo koristi da pokuša napraviti jaz između Hercegovine i srednje Bosne.

Kakanj - Neobranjivo (sumnjam da je na početku sukoba u njemu bilo više od 20% Hrvata)
Vareš - Mutno, mora se razjasniti uloga Ivice Rajića
Kiseljak i Kreševo - opstanak zahvaljujući borbi, doturu MTS-a preko Srba, iznajmljivanje tenkova od VRS....plaćeno naftom, zahvali Republici Hrvatskoj
Žepče - Borba i oslanjanje na Srbe za dotur MTS - platila RH
Lašvanska Dolina - Borba i dotur MTS helikopterom iz Hrvatske
Bugojno - Pušiona, nespremnost, i brojnost ABiH, prednost u ljudstvu od 3:1, trebalo se povezati sa Srbima iz Donjeg Vakufa
Konjic - Zar se tu više i moglo? Pa Hrvati nisu bili više od 20% stanovništva općine u datom trenutku. Isto važi za Jablanicu.
Travnik - slično kao Bugojno, trebalo se više napraviti sa Srbima sa Vlašića.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2009, 22:37
Postovi: 9
Za Nobila sam samo prenio šta je rekao, a kreten jeste, gledao sam ga na latinici. Što se tiče svega toga što kažeš istina 99%, ali ja sam još napomenuo u vezi nestanka Hrvata pa mislim i na današnji period, a to je sve do hrvatske polititke u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Nisu ni Srbi zadržali sve iako su imali sve. da ne govorim o muslimanima. Oni su izgubili najviše, a zanimljivo, kod njih ima najmanje priče o izdaji. A ima najviše razloga. Cijel istočna Bosna je prodana i nikad je nitko nije pokušao vratiti. Pa Srebrenica je čista izdaja. Alija je znao da će Srbi ući i poklati narod, i šta je on uradio. Povukao vojne časnike da im olakša posao.

Mi smo Hrvati. Uvijek nam je netko drugi kriv. Ako nema drugoga onda su nam krivi drugi Hrvati. Mi, osobno, nikad. Mi smo sve uradili kako je trebalo, ali ..netko..ko, ne znam ko, ali netko mora bit..ta ne mislite valjda da sam ja taj netko..hajte molim vas, nema boljega od mene.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 14:46 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Kod muslimana Aliju kao izdajnika gledaju oni ciji su domovi skoncali u Republici Srpskoj.

A sto glasaju za njega i njegovu partiju, pa glasaju i Hrvati za HDZ.

Svi koji su domove izgubili, pricaju o izdaji, o nedovoljnoj pomoci, sunarodnjaka, iz matice, iz arapskih zemalja, iz pm.
Nije to hrvatski ekskluzivitet, sarajevski Srbi grme godinama, Milosevic je muslimanima predao ono sto su oni ipak krvavo drzali cijeli rat. Kakve su se borbe vodile u i oko Sarajeva, bolje da ne govorim.
Na stranu sto svi znamo za CNN i BBC verziju rata, "Srbi opkolili grad i ubijali ga a bosanci se branili u patikama i sa slikom Che Gevare na majicama".

Cinjenica je da Hrvatima u sredisnjoj Bosni gotovo niko nije pomogao. Isto tako je cinjenica da su mnogi od njih pobjegli kao zadnje pice. Ja to ne mogu razumjeti, da neces braniti svoje. Evo recimo Vares, sav je u brdima, dzaba muslimanima tri korpusa ako nemaju puta kojim ce upasti u grad ili hrvatska sela. A prosjecno sposobni casnici bi blokirali sve puteve i obranu oslonili na dominante kote kojih je tamo pun qrac. Imas opskrbu preko srpske teritorije, pun grad hrane, oruzja kao u prici, ali dzaba kad su se razbjezali gotovo bez borbe.
Vitez se drzao u daleko gorim uvjetima, u sred grada ti muslimani, juzno od grada dominante kote koje drze muslimani, pun qrac krajisnika oko Viteza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 24 svi 2009, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
vanjushka je napisao/la:
E pa tu smo sami sebi krivi.

Razbjezali se kakanjci, razbjezali se varesani, razbjezali se bugojanci, travnicani, i da ne nabrajam dalje. Eto i konjicani, manje vise.

Kuzim da je muslimanska vojska bila brojnija, da su nadirali sa svih strana, ali bili su brojniji i od 111. iz Zepca, i Vitezani su bili malobrojniji, i Kiseljak, Kresevo, pa su se borili.

Istina je i da podrska iz Hercegovine i Hrvatske nije bila na nivou, ali o tome bi se dalo raspravljati. Jel stvarno moguce da je njima tek trebao puk iz Sredisnje Bosne, da se popune prazni predjeli odakle ce otici Srbi, ne znam ali sve vise vjerujem u to. Jer ne mogu shvatiti da bas nikako nisu pomogli Hrvate sredisnje Bosne, osim nekim humanitarnim konvojima i mozda sa nesto oruzja. I ovak i onak Hrvatska je proglasena agresorom, pa daj onda posalji trupe, moglo se preko srpskih teritorija. Da je bilo zelje i volje.

Mada, zasto bi tamo neki splicanin ginuo za Bugojno, ako bugojanac nije spreman. A i oni (bugojanci, kakanjci, varesani itd.) svi kao papagaji, mi smo prodani, mi smo prodani.
Znas ti nas, jebo ti nas.


E , to je onaj procenat 15-20%-ak jednog naroda , ona sol , što drži ostale da se ne ubljutave.Zato smo išli da ako treba ginemo i u Slavoniju , i Knin , gdje već treba.Zato su i Splićani išli , i Purgeri , Slavonci , Istrijani itd...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO