HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 09:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 ruj 2010, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Neretva73 je napisao/la:
e, da, upravu si..gledao sam taj video zapis.
hvala mar-kane, na informacijama. tuzno je ovo jako citati.
ja sam mislio da smo mi u djelovima hercegovine samo osjetili zulum turski
ali i Vi ste Gospe mi.


Nažalost,osjetili jesmo.Puna groblja mladosti nam ostadoše,ranjenih,osakaćenih,ucviljenih.

Pa i na ovaj način će ostati sjećanje,digitalna forumska uspomena,ljudi će čitati,tražiti i otkrivati što se sve ovdje uopće događalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 ruj 2010, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
Jos i danas razmisljam kako se osvetiti pa na bilo koji nacin,svi koji kazu da je krscanski oprostiti,mislim da ja to nemogu.Jednom sam davno gledao neki film sto su naravno nasi snimali,kako su bas u ovoj dvorani postrojeni poput sardina,i neki doktor poslije obdukcije nije mogao vise da nabraja sta je sve uradjeno nekom covjeku.Potom je rodbina dosla na prepoznavanje svojih ubijenih da bih jedna cura pala i zaplakala "Zeljo brate" sa ovim urezima koji i danas odzvanjaju u mojim mislima razmisljam dali uopce treba da gradimo taj j... suzivot.Ma nevolim vise da cujem da itko pobija argumente sto ih na ovom forumu iznose nasi bojovnici,da meni neki posli spominju neki savez sto ih je Pavelic obveza.Nek to okace macku o rep nasa groblja su puna,majke u crnom a danasnji momci i djevojke se udaju,odnosno zene a oca nema da je otprati do oltara.Reisi tajno novace janjicare da budu spremni preseliti se na ahiret u cast alaha im dragog.Neka je slava poginulim a i vama zivim Vitezovima niste zaboravljeni kako mnogi misle vasa imena sa ponosom pominjemo kad se pomene Sredisnja Bosna.Svi koji misle da nas nema grdno se varaju nakon ovog rata nasi korjeni su cvrsci i od samog Vatikana.Vi ste ti radi kojih vrijedi reci sa podignutom glavom "JA SAM HRVAT IZ LASVANSKE DOLINE" Veliki pozdrav od gorstaka koji svoje obranio nije ....... :smajl037 :smajl037 :smajl037


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 ruj 2010, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
pucanj u noci je napisao/la:
Jos i danas razmisljam kako se osvetiti pa na bilo koji nacin..


Pogrešno je to,prijatelju,nema u osveti blagoslova.

Svi smo mi nešto ili nekog izgubili,ali ako vjeru izgubimo u Božje riječi-"Ne osvećujte se vi sami, ljubljeni moji, već pustite djelovati gnjev Božji, jer, pisano je: Moja je osveta, ja sam taj koji će naplatiti, kaže Gospodin."
-onda gubimo i ljudskost.A onda nema povratka.Nema mira u duši.

Sve gore navedeno pametni će shvatiti kao opomenu.Da se nikad ne ponovi.Jer ako kaos zavlada,onda sve gubi smisao,jer kaos će sve progutati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 ruj 2010, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 vel 2010, 18:53
Postovi: 792
Lokacija: iza kantuna
Ja ti takodjer zelim da oprostis ako mozes,iako si ocito prosao pakao.
Ti ljudi koji pricaju o saveznistvu, i njihov nacin provociranja, obicnih skromni ljudi
kojima je naneseno zlo i nepravda..nije nesto
oko cega trebas da se nerviras.To je njihov jad, sa kojim moraju da zive
i sto im daje neku duhovnu hranu, iako svi mi znamo, da od toga nema, niti ce kad biti sto....Oni misle
da ih to takodjer cini valjda
boljim od drugi, a u biti znamo mi, da to takodjer nije istina, cak sto vise.
Ima ona pjesma od Mise Kovaca, "grobovi im nikad oprostiti nece", ali zato mozda mi mozemo
ako skupimo snagu.

_________________
ujeo vuk magarca


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2010, 09:28 
Offline

Pridružen/a: 01 lis 2009, 18:48
Postovi: 66
Lokacija: Lašvanska dolina
Danas je 17, godišnjica zločina u Krišančevu selu. Takođe, 17. godišnjica kako nitko nije odgovarao i kažnjen za taj zločin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2010, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
caporegime je napisao/la:
za razliku od ostalih srpskih ili muslimaskih logora u hercegovini nije ubije niti jedan jedini logoraš.
kolikogd to bilo krivo nekome ali je tako.
tko tvrdi drukčije laže. neka dokaže.

kad su doveli zarobljenike iz žepča u ljubuški, svakom u ruci metla a čik u zubi, i to za vrijeme kada u muslimaskoj i srpskoj vojsci cigareta ni za lijeka.
nitko pothranjen, a u početku mi je bilo malo čudno vidjeti ekipu kako se nalakti na metlu i čavrlja s prolaznicima.
pravi aushwitz uvjeti nema šta.


u mostaru su jeli iz tanjura,imali iste obroke ko mi,dok se nije promijenio zapovijednik pa im malo spustio kriterij.

a oni nasima vadili krv

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2010, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
sioux111 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Razlog je još banalniji...Kad već spominjete i Žutog,treba biti pošten i reći da je odigrao veliku ulogu u spašavanju Nove Bile u tim danima,poslije pada okolnih sela,bitke za Pješčaru i dr.


Da, njegovo spašavanje se sastojalo i iz ranjavanja izbjeglica, šutanja odnosno maltretiranja ljudi koje je tjerao na crte u onih par dana kad je vladao živi kaos, i to je imalo svoju svrhu pa i određenih efekat.... mada prestavljati ga spasiteljem je meni previše... imao je svoje zasluge ali meni nit heroj nit spasitelj.. a nije to ni danas..


ako je sutao izbjeglice,vojno sposobne zbog bjezanja,sutao bi ih i ja prvi

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2010, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
pucanj u noci je napisao/la:
Jos i danas razmisljam kako se osvetiti pa na bilo koji nacin,svi koji kazu da je krscanski oprostiti,mislim da ja to nemogu.Jednom sam davno gledao neki film sto su naravno nasi snimali,kako su bas u ovoj dvorani postrojeni poput sardina,i neki doktor poslije obdukcije nije mogao vise da nabraja sta je sve uradjeno nekom covjeku.Potom je rodbina dosla na prepoznavanje svojih ubijenih da bih jedna cura pala i zaplakala "Zeljo brate" sa ovim urezima koji i danas odzvanjaju u mojim mislima razmisljam dali uopce treba da gradimo taj j... suzivot.Ma nevolim vise da cujem da itko pobija argumente sto ih na ovom forumu iznose nasi bojovnici,da meni neki posli spominju neki savez sto ih je Pavelic obveza.Nek to okace macku o rep nasa groblja su puna,majke u crnom a danasnji momci i djevojke se udaju,odnosno zene a oca nema da je otprati do oltara.Reisi tajno novace janjicare da budu spremni preseliti se na ahiret u cast alaha im dragog.Neka je slava poginulim a i vama zivim Vitezovima niste zaboravljeni kako mnogi misle vasa imena sa ponosom pominjemo kad se pomene Sredisnja Bosna.Svi koji misle da nas nema grdno se varaju nakon ovog rata nasi korjeni su cvrsci i od samog Vatikana.Vi ste ti radi kojih vrijedi reci sa podignutom glavom "JA SAM HRVAT IZ LASVANSKE DOLINE" Veliki pozdrav od gorstaka koji svoje obranio nije ....... :smajl037 :smajl037 :smajl037



krscanski je bilo stvarat muslimanske jedinice po zagrebu,uvjezbavat ih po vrgorcu,dat im logistiku i pustit da kolju hrvate po hercegovini.to je krscanski

krscanski je da ih je hrvatska opet primila u taj isti zagreb i imaju vece privilegije od nas samih.to je krscanski...dok se ne prelije casa

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2010, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Vitez je napisao/la:
Danas je 17, godišnjica zločina u Krišančevu selu. Takođe, 17. godišnjica kako nitko nije odgovarao i kažnjen za taj zločin.



http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -2554.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2010, 16:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24659
Lokacija: Heartbreak Hotel
Odgovaraće jednog dana... i dobiti sveukupno 18 mjeseci zatvora...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 09 sij 2011, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 pro 2009, 06:01
Postovi: 76
pucanj u noci je napisao/la:
Jos i danas razmisljam kako se osvetiti pa na bilo koji nacin,svi koji kazu da je krscanski oprostiti,mislim da ja to nemogu.Jednom sam davno gledao neki film sto su naravno nasi snimali,kako su bas u ovoj dvorani postrojeni poput sardina,i neki doktor poslije obdukcije nije mogao vise da nabraja sta je sve uradjeno nekom covjeku.Potom je rodbina dosla na prepoznavanje svojih ubijenih da bih jedna cura pala i zaplakala "Zeljo brate" sa ovim urezima koji i danas odzvanjaju u mojim mislima razmisljam dali uopce treba da gradimo taj j... suzivot.Ma nevolim vise da cujem da itko pobija argumente sto ih na ovom forumu iznose nasi bojovnici,da meni neki posli spominju neki savez sto ih je Pavelic obveza.Nek to okace macku o rep nasa groblja su puna,majke u crnom a danasnji momci i djevojke se udaju,odnosno zene a oca nema da je otprati do oltara.Reisi tajno novace janjicare da budu spremni preseliti se na ahiret u cast alaha im dragog.Neka je slava poginulim a i vama zivim Vitezovima niste zaboravljeni kako mnogi misle vasa imena sa ponosom pominjemo kad se pomene Sredisnja Bosna.Svi koji misle da nas nema grdno se varaju nakon ovog rata nasi korjeni su cvrsci i od samog Vatikana.Vi ste ti radi kojih vrijedi reci sa podignutom glavom "JA SAM HRVAT IZ LASVANSKE DOLINE" Veliki pozdrav od gorstaka koji svoje obranio nije ....... :smajl037 :smajl037 :smajl037



Podrska lasvanskoj dolini dolini heroja koji su dokazali kako se brani i kako se voli rodna gruda :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1

_________________
Rasli smo u korijenu,ne u granama.
Ne previsoko,da bi sunca bilo za sve.
Ali duboko,da bi nam niti zivota bile jake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2011, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Danas je 18. godišnjica zločina u Križančevu selu...

Počivali u miru.

Fra Nikola Kozina je održao lijepi prodiku.Njegov otac Zdravko je poginuo kao zapovjednik satnije u K.selu,na današnji dan 1993.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2011, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 19 pro 2011, 20:50
Postovi: 258
Lokacija: Rijeka
Slava im. :zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2011, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Lasva-najveci heroji rata u bosni uopce. Plus zepcani, moji favoriti.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2011, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Da, vec je 18 godina proslo. Neka pocivaju u miru Bozijem

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2011, 10:18 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Slava im i počivali u miru Božjem! :HercegBosanac

još nitko nije odgovarao za ovaj zločin :sad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2011, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Croat je napisao/la:
Slava im i počivali u miru Božjem! :HercegBosanac

još nitko nije odgovarao za ovaj zločin :sad


Nažalost...
Neka ih,ima Boga...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2011, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Godišnjica zločina nad Hrvatima središnje Bosne

slika

Sjećanje - 18 godina je prošlo od tragedije u Križančevu Selu i ubijanja zarobljenika

Godišnjica zločina nad Hrvatima središnje Bosne

Zarobljena su bila 34 pripadnika HVO-a. Nakon 39 dana njihova izmasakrirana tijela Armija BiH je predala Hrvatima


Kada će i hoće li uopće krivci odgovarati za zločine počinjene nad Hrvatima Lašvanske doline 1993. i u prva dva mjeseca 1994. godine? Ova pitanja postavljaju se već godinama, a posebno su naglašavana u vrijeme tužnih godišnjica brojnih zločina koja su, na tom području i u navedenom vremenu počinili pripadnici Armije BiH, u čijim su se redovima borili i brojni mudžahedini. I ta pitanja, ti vapaji Hrvata Lašvanske doline nad čijim je najmilijim počinjen zločin, ostaju bez odgovora, jednostavno se ignoriraju.

Takvo pitanje „oživljeno“ je ponovno jučer kada je obilježena tužna osamnaesta godišnjica tragedije i strašnih zločina počinjenih u Križančevu Selu nadomak Viteza. Naime, tog 22. prosinca 1993., u akciji nazvanoj „Krvavi Badnjak“, najelitnije postrojbe ABiH iz Zenice, Tuzle i Sarajeva probile su crte obrane 1. bojne Viteške brigade HVO-a i nakratko zaposjele Križančevo Selo te ozbiljno zaprijetile obrani Viteza i cijele Lašvanske doline.

slika

Bošnjačka strana i danas ističe da je to bila čista vojnička pobjeda, kako je to svojevremeno potvrdio i specijalni izaslanik generalnog tajnika UN-a, Tadeusz Mazowietzky. Međutim, mora se reći da se nakon te „vojničke pobjede“, nakon upada u selo i nešto kasnije, dogodio pravi pokolj nad zarobljenicima. To baca sasvim drugačiju sliku od one koju želi prikazati bošnjačka strana i čemu je nasjeo i visoki dužnosnik UN-a Mazowietzky.

slika

Nakon proboja crte obrane postrojbe ABiH su upale u selo, opljačkale ga te kuće i gospodarske objekte zapalile. U borbama i prilikom upada u selo, ubijena su 34 vojnika i civila, među kojima je bilo žena i staraca, a trideset vojnika je zarobljeno i odvedeno u selo Počulicu, a kasnije u Zenicu gdje im se jedno vrijeme gubi svaki trag. A trideset devet dana nakon zarobljavanja, pod pritiskom UNPROFOR-a i MCK, u razmjeni, bošnjačka je strana predala tijela ovih zarobljenika, dakle ubijenih i masakriranih.

U ranijim borbama za ovo strateški važno selo i u kasnijim za njegovo oslobađanje, poginulo je još 40 hrvatskih bojovnika, što Križančevo Selo s ukupno 104 poginula i ubijena dovodi u tužni vrh hrvatskih stratišta u BiH.

U borbama za Križančevo Selo 22. prosinca 1993., uz ostale branitelje Viteza, poginuo je i Tomo Križanac, član zapovjedništva „Viteške brigade“ HVO-a, koji se neposredno prije napada na njegovo rodno selo vratio nakon liječenja od ranjavanja, iz Splita. Nekoliko dana kasnije, u potrazi za njegovim tijelom, snajperom je ubijen i njegov otac Jozo.

S brojnim prigodnim svečanostima, s dužnim pijetetom i tužnim sjećanjem, u Vitezu je jučer obilježena osamnaesta godišnjica velike tragedije u Križančevu Selu. Tim povodom u crkvi sv. Leopolda Mandića u Dubravici, u Mjesnoj zajednici u kojoj se nalazi i Križančevo Selo, slavljena je sveta misa zadušnica koju je, uz koncelebraciju šest svećenika, predvodio viteški župnik fra Marko Kepić. U mjesnoj Osnovnoj školi „Dubravica“ održana je komemoracija kojoj su, uz rodbinu, suborce, predstavnike općinskih i županijskih udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, prisutni bili i predstavnici općinskih, županijskih, federalnih i državnih struktura vlasti. Među njima nazočni su bili i izaslanstva dva HDZ-a predvođena predsjednicama županijskih odbora, Lidijom Bradara i Slavicom Josipović.

Prigodnim riječima okupljenim se obratio pukovnik Anto Bertović, ratni zapovjednik 1. bojne „Viteške brigade“ HVO-a, zbor OŠ Dubravica otpjevao je „Lijepu našu“ i „Milost“, a dvije učenice ove škole pročitale su imena 64 žrtve Križančeva Sela.

slika

Svi su se oni, nakon komemoracije, u mimohodu uputili ka spomen-obilježju u Križančevu Selu gdje su položili cvijeće i upalili svijeće. S dužim pijetetom žrtvama ove velike tragedije počast je odao i počasni vod 4. Brigade OS BiH na čelu sa zapovjednikom, brigadirom Tomom Kolendom i zamjenicom ministra obrane BiH, Marinom Pendeš.

„Svaka godina sve je tužnija. Nad Hrvatima Viteza i srednje Bosne počinjeno je toliko zločina, a da još nitko zbog toga nije procesuiran. Dok mi obilježavamo tužne obljetnice i patimo za našim najmilijima, počinitelji se vjerojatno naslađuju našoj boli. Stotinu sam puta rekla, a i sada ponavljam - neka bude sram međunarodni tribunal u Haagu i Tužiteljstvo BiH što u 18 godina nisu učinili ništa po pitanju procesuiranja zločina nad Hrvatima Viteza, ali i sve bošnjačke političare koji se nikad nisu udostojali ispričati za gnusne zločine koje je počinila njihova Armija BiH“, izjavila je Ljubica Garić, predsjednica Udruge obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja Srednjobosanske županije.

| Vitez.info | HB.org |

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 pro 2011, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2011, 11:44
Postovi: 4
Mar-kan je napisao/la:
Postoji video zapis sa obdukcije , kum i ja smo išli na identifikaciju sa našim zapovjednikom da pronađe brata , i naš liječnik je nabrajao - leš taj i taj ubijen tako i tako , odrezano ovo , i došao je do leša br. 18 i rekao - ja to više ne mogu , svi misle da smo mi liječnici navikli na ovo , ali ovo je previše...
slike bolje da ne gledate.

mozes li mi molim te poslati slike ili video pliz zanjimama sve o ovome ja zivim tuj u dubravici pored križancevog sela pa tako da bi volio sve znati :/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 pro 2011, 12:04 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
malo stariji materijal:
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000 ... listak.htm
http://www.hic.hr/dom/374/dom03.htm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 pro 2011, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2011, 11:44
Postovi: 4
molim vas moreli mi iko poslat slike o ovome krvavom badnjaku ili video molim vas zato jer ja zivimo odma kraj tog sela i bas me to zanima :zastava_Hrvata :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 pro 2011, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2011, 11:44
Postovi: 4
mozel mi iko poslat slike od krvavog badnjaka ili videje pliz
bas me sve zanima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 25 pro 2011, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2011, 11:44
Postovi: 4
Mar-kan je napisao/la:
Postoji video zapis sa obdukcije , kum i ja smo išli na identifikaciju sa našim zapovjednikom da pronađe brata , i naš liječnik je nabrajao - leš taj i taj ubijen tako i tako , odrezano ovo , i došao je do leša br. 18 i rekao - ja to više ne mogu , svi misle da smo mi liječnici navikli na ovo , ali ovo je previše...
slike bolje da ne gledate.

evo ja sam ovaj pored ove ženske s bjelim cizmama iza ovi ljudi sto nose zastave i da znate da ja zivim kraj tako zvane "crne kuce" u dubravici toliko je jeziva kad se gleda uvjek kad je ugledam samo sjetim rata i poginuligh ljudi..strasno :crying :crying


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 26 pro 2011, 02:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne mislim da bi se video obdukcije trebao javno objavljivati, prvenstveno zbog obitelji poginulih.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 27 pro 2011, 02:53 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2011, 23:10
Postovi: 41
pucanj u noci je napisao/la:
Jos i danas razmisljam kako se osvetiti pa na bilo koji nacin,svi koji kazu da je krscanski oprostiti,mislim da ja to nemogu.Jednom sam davno gledao neki film sto su naravno nasi snimali,kako su bas u ovoj dvorani postrojeni poput sardina,i neki doktor poslije obdukcije nije mogao vise da nabraja sta je sve uradjeno nekom covjeku.Potom je rodbina dosla na prepoznavanje svojih ubijenih da bih jedna cura pala i zaplakala "Zeljo brate" sa ovim urezima koji i danas odzvanjaju u mojim mislima razmisljam dali uopce treba da gradimo taj j... suzivot.Ma nevolim vise da cujem da itko pobija argumente sto ih na ovom forumu iznose nasi bojovnici,da meni neki posli spominju neki savez sto ih je Pavelic obveza.Nek to okace macku o rep nasa groblja su puna,majke u crnom a danasnji momci i djevojke se udaju,odnosno zene a oca nema da je otprati do oltara.Reisi tajno novace janjicare da budu spremni preseliti se na ahiret u cast alaha im dragog.Neka je slava poginulim a i vama zivim Vitezovima niste zaboravljeni kako mnogi misle vasa imena sa ponosom pominjemo kad se pomene Sredisnja Bosna.Svi koji misle da nas nema grdno se varaju nakon ovog rata nasi korjeni su cvrsci i od samog Vatikana.Vi ste ti radi kojih vrijedi reci sa podignutom glavom "JA SAM HRVAT IZ LASVANSKE DOLINE" Veliki pozdrav od gorstaka koji svoje obranio nije ....... :smajl037 :smajl037 :smajl037


mislim da je markan dobro reka za osvetu ipak smo mi katolici nismo divljaci imamo dusu--

samo bi se u necemu slozia s ovim momkom,ko ih jebe tko su oni sta mi imamo s njima
neka zive svoje zivote dalje od nas
neka se zenu mudusobno neka ne prijateljuju s nama..

mozda ja nisam pravi da govorim o tome jer nisam od tu ali bia sam tu puno puta i volim taj kraj

zaboraviti nikad rat ne zeliti nikad jer je markan u pravu to ne donosi nista dobro

ali neka oruzja u kuci pa neka dodu ako bas hocu

poskidat im glave sve

pozdravljam vas od srca i zelim vam Cestit i Blagoslovljen Bozic


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO