HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Mar-kan je napisao/la:
oliver je napisao/la:


A ko to kaze da nema vise problema sa cetnicima jer su vas ocistili iz Posavine , Prijedora, Kotor Varosi pa im sada ne samo da ne smijete pokazati zube vec i trazite od njih pomoc ?
I sta to znaci : dok im dopustamo ? Jel to prijetis da ti vise neces dopustati ili se nadas da ce cetnici ili MZ da to urade ?


Pročitaj..
viewtopic.php?f=43&t=1161&start=0



I kakve veze ima taj link sa tvrdnjom da je ABiH postupala sa vojnicima ne-bosnjacima kao sto je HVO sa vojnicima ne-hrvatima ? Imas lijepo post gdje ti kolega ( ako ne smatras da je ubaceni mudzahedinski provolator) opisuje kako im se komadant korpusa obratio i rekao da rizikuju zatvor ako budu pravili probleme ( obrati paznju ZATVOR ne LOGOR , ne UBIJANJE; ne PROTJERIVANJE, ne PROTJERIVANJE zene i djece, ne PLACKANJE I PALJENJE KUCA, ne PALJENJE I MINIRANJE VJERSKIH OBJEKATA i to sve pripadnicima njihove vojske tj njihovim suborcima. Lijepo ti to kaze betanvind a ti meni dajes link koji nema veze sa ovim.
Kad vec vidim da dajes takve linkove a hvalis se sa Vitezom sto ne stavis i link za Ahmice , to je barem tvoj kraj, mora da se danas mozes javno pohvaliti gdje god da stanes da si bio u toj slavnoj vojnoj operaciji.

I ne rece eti meni : ko ce da prekine to dopustanje ,ti ili se nadas cetnicima i MZ kao i za sve ostalo ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Pa tako je i Zapovjednik HVO rekao-rečeno im da rizikuju zatvor ako budu pravili probleme (obrati pažnju ZATVOR ne LOGOR,ne UBIJANJE; ne PROTJERIVANJE, ne PROTJERIVANJE žena i djece, ne PLJAČKANJE I PALJENJE KUĆA, ne PALJENJE I MINIRANJE VJERSKIH OBJEKATA!!).

A inače je armija tako nježna i dobra bila,ma privit na ranu samo.

Što bi rekli u mom kraju-M'RŠ !!!E,ajd sad ti ovo napiši sa kvačicama...

Ja evo sjedim u LD,ostali smo ovdje i bez pomoći MZ i četnika,a ti,gdje si ti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
On o Ahmićima a tema Hercegovina, problemi sa zemljopisom. Više je bilo stratišta u središnjoj Bosni nisu samo Ahmići a i žrtve su tu negdje. Na neku čudnu foru su se kamere pojavile odmah i u Ahmićima i u Stupnom dolu a zanimljivo niti na jednom stratištu gdje su Hrvati stradali. Meni to smrdi na posao kao i cijeli MH rat na britansko maslo. No...

Što se tiče crtanja Banovine pa nije to ništa drukčije od crtanja RS, možda malo blaže jer je trebala ostat u državi BiH.

No nažalost neće osuditi one koji su htjeli nacrtati cijelu BiH za sebe, i isto tako ubijali i protjerivali gdje su mogli, a priznat ćeš da je to puno podliji plan od zauzimanja trećine ili polovice.

Zanimljivo, da su Hrvatska ili Srbija htjeli cijelu BiH to ne bi bilo kazneno djelo a ako hoćeš dio onda jest. Čudna logika...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
oliver je napisao/la:

ABIH nije hapsila i zatvarala u logore vojnike ABIH kao sto je to radio HVO koji je zatvarao u logore , mucio i poslije protjerao vojnike koji su bili bas u HVO-u. Nije ni hapsila pripadnike HVO na citavoj teritoriji pod svojom kontrolom vec smao tamo gdje je HVO napao ABIH ( u Tuzli , Brckom, Usori su bile citavo to vrijeme jedinice HVO-a i niko ih nije protjeravao ili slao u logore ). U Sarajevu nisu uhapseni ili protjerani vec je preuezeta komanda nad jedinicom kad je pokusala da se izvuce iz lanca komande na isti nacin kao i kad su to pokusale pojedine jedinice ABIH .
I vi navodite da je to bio izgovor sto je citava jedinica prebjegla na cetnicku stranu ? Navedite mi slucaj da su pripadnici HVO Bosnjacke nacinalnosti predali polozaj cetnicima ili da su prebjegli na njihovu stranu kao sto je to bio slucaj sa pripadnicima HVO -a tu a i na drugim linijama?


Oli, možemo objasniti grad po grad, idemo redom:

Orašje - HVO ne razoružava Muslimane u svojim redovima

Brčko - prevelika opasnost i za jedne i druge, pa samim time i suradnja

Tuzla - O tome ima na topicu o Tuzli, i HVO brigada "Zrinski" je pod prisilom potpala pod zapovjedništvo 2 korpusa ABiH, mada je sve prošlo OK zbog dobrih odnosa u gradu, i činjenice da Hrvati svojim malim brojem nisu mogli ugroziti ABiH

Kakanj - napad ABiH na HVO i istjeravanje civila prema Varešu

Vareš - povlačenje HVO-a pred ofanzivom 2 i 3 korpusa

Sarajevo - nasilno ukidanje (bezrazložno) HVO brigade i zlostavljanje određenih pripadnika. Zaista čudno za grad gdje su Muslimani imali prednost od 20:1.

Usora - međusobna suradnja protiv Srba, tu su Hrvati i Muslimani bili potrebni jedni drugima.

Žepče - napad ABiH na grad, i poraz Armije. Zarobljeni pripadnici sprovedeni u Hercegovinu preko srpskog teritorija.

Kiseljak i Kreševo - rat, ne znam gdje su smještali zarobljenike

Lašvanska dolina - rat, mislim da su zarobljene Armijaše smještali u "Kaonik".

Zenica - Napad ABiH na malobrojne Hrvate u HVO-u, njihovo zarobljavanje i zlostavljanje na više lokacija (Muzička škola itd)

Travnik - većina pripadnika HVO-a se izvukla

Bugojno - poraz HVO-a, smještaj zarobljenika na stadio Iskre, zlostavljanje i nestanak preko 20 zarobljenika

Konjic i Jablanica - napad ABiH na HVO i brza pobjeda zbog ogromne brojčane prednosti, zarobljeni vojnici smješteni u logor "Muzej", gdje je bilo ubojstava i zlostavljanja

Prozor - Pobjeda HVO-a nad malobrojnijom ABiH, ne znam je li bilo zarobljenika ili su se izvukli na dio općine pod kontrolom ABiH (Kute, Here)

Mostar - 13.5 pobjeda HVO-a u okršaju na zapadnoj obali, 30.6 totalni rat nakon što su Muslimani pripadnici HVO-a u sjevernom Logoru okrenuli oružje na Hrvate u HVO-u, nakon toga počinje razoružanje i sprovođenje svih muškaraca Muslimana u Heliodrom. Kad smo već kod Mostara, tu je 4 korpus ABiH uspostavio odličnu suradnju sa nevesinjskim korpusim VRS, suradnja je uključivala i topničku podršku, granatiranje zapadnog Mostara

Stolac i Čapljina - početkom 7 mjeseca razoružani su svi Muslimani u HVO-u kao i ABiH brigada "Bregava" i sprovedeni u Dretelj i Gabelu

Tomislavgrad i Livno - u 7 mjesecu razoružani svi Muslimani, u TG mirno, a u Livnu sa kraćim okršajima - koliko znam ovi nisu sprovedeni u logore.

I to je to.

Zanima me ima li kod vas iko konkretne podatke o broju ubijenih u logorima Dretelj, Heliodrom i Gabela. Koliko mi se čini, više je Hrvata nestalo u logoru NK Iskra, nego zajedno Muslimana u sva ova tri logora.

Jednostavno, Hrvati nisu imali neki ogroman grad gdje su imali nadmoć od 10:1 ili 20:1 nad Muslimanima, da bi se mogli priuštiti luksuz da ih ne razoružaju, svugdje je bilo na egal ili problematično.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Citat:
In his cross-examination, Rudi Gerritsen, former EC monitor in BH, confirmed defense arguments that the Croats were “naive”, while Muslims “knew how to play” with the international community

Bosnian Croats were “naïve” while Muslims “knew how to play the game”. When the defense counsel of the former Herceg Bosna leaders put this to prosecution witness Rudi Gerritsen, he confirmed them. Gerritsen is a Dutchman who used to be an EC monitor in BH in 1993. The witness kept agreeing with what the defense counsel put to him throughout his cross-examination.

Michael Karnavas, American attorney representing the accused Jadranko Prlic, claims that the BH Army was a past master in misleading the public about its real intentions. In this “game for the public”, as Karnavas termed it, the Muslims duped the “naïve” international community, convincing it that they wanted to protect the Croats in the Bugojno area. In the actual fact, what they wanted was to keep the Croats there in order to be able to “steal” their humanitarian relief supplies, Karnavas claims. The witness agreed with everything Karnavas said.

http://www.sense-agency.com/en/stream.php?kat=3&pid=9739&sta=3


_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
A komu vi to objašnjavate?Znaju to bolje od nas,samo se najlakše praviti budala.Doduše,ima i nekih koji se ne prave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Dobio je i "Radogost" svojih 5 minuta "slave" pa je ekspresno odletio nakon što je samo mehanički ponavljao dogme. Da vidimo hoće li Oli pokazat fleksibilnost u razmišljanju i ne inatit se bezze nego uvažit neke činjenice. A i boli me za Olija uostalom, važno mi je da ovo čitaju gosti kao i neupućeni Hrvati (ako ih ima).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Digresija. Znam da su jedinice HVO-a u Brčkom bile razoružane od ABiH, tuzlanskog korpusa, pa tek poslije se to opet smirilo. To što nije bilo sukoba ne znači da nije bilo sranja. Mislim da je slično bilo i u Gradačcu i Tuzli.

Zanimljivo opet kamere na heliodromu a gdje su na stadionu u Bugojnu i danas se priča puno više o 50-ak tisuća Bošnjaka iz Hercegovine a što je samo u dva grada Travniku i Bugojnu toliko Hrvata nestalo nema veze...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Platit će Mlaćo za Bugojno, u to možeš biti siguran, samo ti ne mogu dati rok!

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 16:01 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
jeste me se ovaj Oliver svez'o niđe veze , samo da mu odgovorim , jarane, jebalo vas je to sto je u Sarajevu pun klinac stranih tv kuca ,ambasada i svasta nesta od medjunarodne zajednice prepuno bilo , pa je zato bilo tako kak je bilo , nije zgodno bilo da oni vide šta radite pa ste odigrali tako fino , pito bi te ja da nije stranaca pun kufer bilo sta bi bilo i kako bi bilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
RajvoSa je napisao/la:
oliver je napisao/la:

ABIH nije hapsila i zatvarala u logore vojnike ABIH kao sto je to radio HVO koji je zatvarao u logore , mucio i poslije protjerao vojnike koji su bili bas u HVO-u. Nije ni hapsila pripadnike HVO na citavoj teritoriji pod svojom kontrolom vec smao tamo gdje je HVO napao ABIH ( u Tuzli , Brckom, Usori su bile citavo to vrijeme jedinice HVO-a i niko ih nije protjeravao ili slao u logore ). U Sarajevu nisu uhapseni ili protjerani vec je preuezeta komanda nad jedinicom kad je pokusala da se izvuce iz lanca komande na isti nacin kao i kad su to pokusale pojedine jedinice ABIH .
I vi navodite da je to bio izgovor sto je citava jedinica prebjegla na cetnicku stranu ? Navedite mi slucaj da su pripadnici HVO Bosnjacke nacinalnosti predali polozaj cetnicima ili da su prebjegli na njihovu stranu kao sto je to bio slucaj sa pripadnicima HVO -a tu a i na drugim linijama?


Oli, možemo objasniti grad po grad, idemo redom:

Orašje - HVO ne razoružava Muslimane u svojim redovima HVO Orasje je dobio naredbu iz Gruda da uhapsi Muslimane ali lokalni Katolici to nisu dozvolili i svaka im cast

Brčko - prevelika opasnost i za jedne i druge, pa samim time i suradnja ABiH nije hapsila i protjeravala Katolike svuda gdje su bili na njihovoj teritoriji kao sto je HVO radio sa Muslimanima

Tuzla - O tome ima na topicu o Tuzli, i HVO brigada "Zrinski" je pod prisilom potpala pod zapovjedništvo 2 korpusa ABiH, mada je sve prošlo OK zbog dobrih odnosa u gradu, i činjenice da Hrvati svojim malim brojem nisu mogli ugroziti ABiH
Znaci sam priznajes da ABiH nije protjerivala Katolike ne samo one koji su bili u njenim redovima vec i one iz vojske koja je aktivno suradzivala sa cetnicima na drugim frontovima, slala ih u logore, protjerivala njihove zene i djecu, pljackala i rusila kuce ,pljackala i rusila vjerske objekte svuda na svojoj teritoriji kao sto je HVO radio

Kakanj - napad ABiH na HVO i istjeravanje civila prema Varešu Poslije svog propalog napada HVO koristi Katolike civile da bi se izvukao na cetnicku teritoriju. Imas svjedocenje katolickih svjestenika kako su ih bas "bojovnici " tjerali u bijeg na cetnicku teritoriju.

Vareš - povlačenje HVO-a pred ofanzivom 2 i 3 korpusa Izazivanje sukoba od strane Katolika iz Kiseljaka koji su dosli bas sa namjerom da to urade ( Stupni Do, zatvaranje civila i zlostavljanje u skoli itd) i onda kad su ostvarili cilj pobjegli cetnicima da ih oni zastite

Sarajevo - nasilno ukidanje (bezrazložno) HVO brigade i zlostavljanje određenih pripadnika. Zaista čudno za grad gdje su Muslimani imali prednost od 20:1. Postupak prema Katolicima u HVO na isti nacin kao i prema Muslimanima u ABIH koji se ne odzaivaju na lanac komande: ko bude pravio probleme u zatvor. Nema ubijanja, logora, protjerivanja , paljenja kuca i pljacke, paljenje i pljacke vjerskih objekata kao sto je slucaj tamno gdje su Katolici sa HVO bili u vecini.



Usora - međusobna suradnja protiv Srba, tu su Hrvati i Muslimani bili potrebni jedni drugima. HVO Usora odbio da napadne ABIH i time izazvao bijes HVO iz Zepca

Žepče - napad ABiH na grad, i poraz Armije. Zarobljeni pripadnici sprovedeni u Hercegovinu preko srpskog teritorija. Poraz Armije od HVO koji je napado rame uz rame sa cetnicima koji su zanat ispekli u Vukovaru

Kiseljak i Kreševo - rat, ne znam gdje su smještali zarobljenike

Lašvanska dolina - rat, mislim da su zarobljene Armijaše smještali u "Kaonik". Napad i pljacka humanitarnog konvoja, Ahmici, zarobljeni civil zavezan za volan kamiona punog eksploziva u Mahali, zarobljeni vojnici ABiH privezani za eksploziv i tako dizani u zrak ..

Zenica - Napad ABiH na malobrojne Hrvate u HVO-u, njihovo zarobljavanje i zlostavljanje na više lokacija (Muzička škola itd) Zahtjev HVO da se Zenica podjeli i dio pripoji HB

Travnik - većina pripadnika HVO-a se izvukla Tek kad su dali ultimatum ABIH da se povuce iz Travnika jer je po njima Travnik" stolni Katolicki grad" ... i onda bjeg na Vlasic i cetnicima

Bugojno - poraz HVO-a, smještaj zarobljenika na stadio Iskre, zlostavljanje i nestanak preko 20 zarobljenika Ukopavanje HVO sa oruzjem oko grada skroz na suprotinoj strani od linija prema cetnicima koje je dobio od TO ( ABIH ) , napadi na mjesovite patrole policije , zarobljavanje policajca i masakar nad njima, masakar nad civilima u Vrbanji i kad su vojnicki razbijeni bijeg iz grada naoruzani do zuba a ostavljenog naoruzanja da je ABiH naoruzala citavu brigadu poslije.

Konjic i Jablanica - napad ABiH na HVO i brza pobjeda zbog ogromne brojčane prednosti, zarobljeni vojnici smješteni u logor "Muzej", gdje je bilo ubojstava i zlostavljanja

Konjic i Jablanica koji su bili na direktnom udaru iz Prozora i Hercegovine i kazete da je ABIH imala brojcanu prednost :aleale

Prozor - Pobjeda HVO-a nad malobrojnijom ABiH, ne znam je li bilo zarobljenika ili su se izvukli na dio općine pod kontrolom ABiH (Kute, Here) Napad na malobrojne pripadnike ABiH vec krajem 1991 i protjeravanje Muslimana iz grada

Mostar - 13.5 pobjeda HVO-a u okršaju na zapadnoj obali, 30.6 totalni rat nakon što su Muslimani pripadnici HVO-a u sjevernom Logoru okrenuli oružje na Hrvate u HVO-u, nakon toga počinje razoružanje i sprovođenje svih muškaraca Muslimana u Heliodrom. Kad smo već kod Mostara, tu je 4 korpus ABiH uspostavio odličnu suradnju sa nevesinjskim korpusim VRS, suradnja je uključivala i topničku podršku, granatiranje zapadnog Mostara

[color=#40FF00]Totalni rat je trajao jos od trenutka kad su Katolici iz HVO napali komandu 4 Korpusa , zarobili vojnike, pokazali pred kamerama i poslije ih mucili , ubili i tek prije nekoliko godina izvadzeni iz jama
[/color]

Stolac i Čapljina - početkom 7 mjeseca razoružani su svi Muslimani u HVO-u kao i ABiH brigada "Bregava" i sprovedeni u Dretelj i Gabelu

Suborci Muslimani iz redova HVO-a su uhapseni i zatvoreni u logore, njihova djeca i zene protjerani , kuce opljackane i popaljnene, vjerski objekti isto tako i sve u gradovima gdje nije bilo sukoba ( pogledaj Tuzlu i Sarajevo )

Tomislavgrad i Livno - u 7 mjesecu razoružani svi Muslimani, u TG mirno, a u Livnu sa kraćim okršajima - koliko znam ovi nisu sprovedeni u logore.

U Duvnu i Livnu razoruzali suborce Muslimane i protjerali ih iz grada

I to je to.
I to je to

Zanima me ima li kod vas iko konkretne podatke o broju ubijenih u logorima Dretelj, Heliodrom i Gabela. Koliko mi se čini, više je Hrvata nestalo u logoru NK Iskra, nego zajedno Muslimana u sva ova tri logora.

Jednostavno, Hrvati nisu imali neki ogroman grad gdje su imali nadmoć od 10:1 ili 20:1 nad Muslimanima, da bi se mogli priuštiti luksuz da ih ne razoružaju, svugdje je bilo na egal ili problematično. Pogledaj Duvno , Livno i Orasje ( nisu razoruzali tu ali je stigla naredba )


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
RajvoSa je napisao/la:
Citat:
In his cross-examination, Rudi Gerritsen, former EC monitor in BH, confirmed defense arguments that the Croats were “naive”, while Muslims “knew how to play” with the international community

Bosnian Croats were “naïve” while Muslims “knew how to play the game”. When the defense counsel of the former Herceg Bosna leaders put this to prosecution witness Rudi Gerritsen, he confirmed them. Gerritsen is a Dutchman who used to be an EC monitor in BH in 1993. The witness kept agreeing with what the defense counsel put to him throughout his cross-examination.

Michael Karnavas, American attorney representing the accused Jadranko Prlic, claims that the BH Army was a past master in misleading the public about its real intentions. In this “game for the public”, as Karnavas termed it, the Muslims duped the “naïve” international community, convincing it that they wanted to protect the Croats in the Bugojno area. In the actual fact, what they wanted was to keep the Croats there in order to be able to “steal” their humanitarian relief supplies, Karnavas claims. The witness agreed with everything Karnavas said.

http://www.sense-agency.com/en/stream.php?kat=3&pid=9739&sta=3


'
To Bin Ladine , samo sam cekao da neko pocne da koristi podatke iz Haaga pa da vidim da moderatoru ne smeta. Bujrum pa se nacitaj :

Jadranko Prlic, Bruno Stojic, Slobodan Praljak,Milivoje Petkovic, Valentin Coric, Berislav Pusic:
http://www.icty.org/x/cases/prlic/cis/b ... al_bcs.pdf

Naletalic i Martinovic:
http://www.icty.org/x/cases/naletilic_m ... ic_bcs.pdf
Blaskic
http://www.icty.org/x/cases/blaskic/cis ... ic_BCS.pdf
Aleksovski
http://www.icty.org/x/cases/aleksovski/ ... ki_bcs.pdf
Kordic i Cerkez
http://www.icty.org/case/kordic_cerkez/4
Ljubicic
http://www.icty.org/x/cases/ljubicic/ci ... ic_BCS.pdf
Marincic
http://www.icty.org/x/cases/marini_zora ... ic_bcs.pdf
Bralo
http://www.icty.org/case/bralo/4
Furundzija
http://www.icty.org/x/cases/furundzija/ ... ja_BCS.pdf
Zoran Kupreskic, Drago Josipovic, Vladimir Santic, Mirjan Kupreskic, Vlatko Kupreskic, Dragan Papic
http://www.icty.org/x/cases/kupreskic/c ... al_bcs.pdf
...........................itd............itd
..........................itd........itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Upozorenje.br. 2 za olivera

Ja sam mislio, da smo se dogovrili o upotrebi naziva. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 21:09 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
lider30 je napisao/la:
Upozorenje.br. 2 za olivera

Ja sam mislio, da smo se dogovrili o upotrebi naziva. :zubati



Ok , reci mi kad pocnete da koriste Srpsko-Hrvatski u skoli i opstini i ja cu da se vratim na stanje iz 1991. Ili da se koriste rezultati iz popisa 1991 u Stocu , Mostaru, Livnu, Grahovu, Drvaru, Jajcu . Moze ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
oliver je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Upozorenje.br. 2 za olivera

Ja sam mislio, da smo se dogovrili o upotrebi naziva. :zubati



Ok , reci mi kad pocnete da koriste Srpsko-Hrvatski u skoli i opstini i ja cu da se vratim na stanje iz 1991. Ili da se koriste rezultati iz popisa 1991 u Stocu , Mostaru, Livnu, Grahovu, Drvaru, Jajcu . Moze ?


To nisu bile popisne kategorije. Ti totalno miješaš pojmove. Nije bilo poslije 1991. godine službenog popisa stanovništva. Popisivanje ne obuhvaća službenu valutu jedne zemlje ili koje izraze netko koristi u razgovornom jeziku. :ucelo :zubati

Na popisu su točno Hrvati naveli, da im je maternji jezik hrvatski. Muslimani su naveli da im je srpsko-hrvatski maternji.

I sad se u Stocu, Mostaru, Livnu, Grahovu za političke svrhe koriste popisi iz 1991. godine, jer su to zadnji službeni popisi.
Npr. popis iz 1991. godine je relevantan da je i sada u Čapljini predsjednik Općinskog vijeća Musliman, iako po trenutnom brojčanom stanju, to ne može biti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 26 stu 2009, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
lider30 je napisao/la:
oliver je napisao/la:


Ok , reci mi kad pocnete da koriste Srpsko-Hrvatski u skoli i opstini i ja cu da se vratim na stanje iz 1991. Ili da se koriste rezultati iz popisa 1991 u Stocu , Mostaru, Livnu, Grahovu, Drvaru, Jajcu . Moze ?


To nisu bile popisne kategorije. Ti totalno miješaš pojmove. Nije bilo poslije 1991. godine službenog popisa stanovništva. Popisivanje ne obuhvaća službenu valutu jedne zemlje ili koje izraze netko koristi u razgovornom jeziku. :ucelo :zubati

Na popisu su točno Hrvati naveli, da im je maternji jezik hrvatski. Muslimani su naveli da im je srpsko-hrvatski maternji.

I sad se u Stocu, Mostaru, Livnu, Grahovu za političke svrhe koriste popisi iz 1991. godine, jer su to zadnji službeni popisi.
Npr. popis iz 1991. godine je relevantan da je i sada u Čapljini predsjednik Općinskog vijeća Musliman, iako po trenutnom brojčanom stanju, to ne može biti.


Hajde onda da vidimo te podatke, koliki se postotak stanovnistva izjasnio da koristi Hrvatski u Bosni i Hercegovini 1991 .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 14 pro 2009, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 16:36
Postovi: 54
oliver je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:


Možda sam zakasnio odgovoriti na ovo i možda tema nije više aktualna ali svjedno ću objasniti. U pravu je Oliver u svezi ovih događanja, samo je promašio vrijeme. U paravu je i za scenarij, kako se to odigralo.Mi jesmo prepustili Srbima jedan položaj ali na Lohovskim brdima (Gradina i Mrđa) ne Debeljaču i to je bilo u ljeto 1993.g., u jeku sukoba ABiH i HVO u ostalim krajevima BiH. Za to su nam Srbi trebali pomoći oko evakuacije civila ako nas napadne 5.K.
Debeljaču u ofanzivi 1994./95. je branila 502.br. 5.K. i brdo su napustili bez borbe, čak prije civila iz bošnjačkog naselja Sokolac. To je omogućilo Srbima da bez borbe zauzmu Sokolac i spuste se u Privilicu (500 metara zračne udaljenosti od središta grada) a i nas je natjeralo da se povuučeno sa ruba Zavaljskog platoa i prepustimo ga Srbima. Ponavljam još jednom, gen. Šantić nije bio u Bihaću u vrijeme kad su Srbi imali incijativu. Nije on izgubio glavu ni zbog Debeljače ni zbog Abdića. Od njega se zahtjevalo da podredi HVO 5.K. i to je razlog za njegovu otmicu i smaknuće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 27 pro 2009, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
RajvoSa je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

U Mostaru se pucalo već u 5. mjesecu 93' :wink ,a u Stocu su počekla masovna hapšenja tek 2.7. što znači 2 mjeseca :wink


Smoking Gun i casus belli je bio Sjeverni Logor i izdaja Muslimana u HVO-u, a to je bilo 30.6.93.


Ae sarajlijica ne mori, kakav ba sjeverni logor i 30.6. Jel se ti sjećaš vranice kada je bila i kojeg datuma?
Šuplja ti priča


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 27 pro 2009, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Sultan je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Smoking Gun i casus belli je bio Sjeverni Logor i izdaja Muslimana u HVO-u, a to je bilo 30.6.93.


Ae sarajlijica ne mori, kakav ba sjeverni logor i 30.6. Jel se ti sjećaš vranice kada je bila i kojeg datuma?
Šuplja ti priča


Šuplja je tebi glava !

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 14 kol 2014, 07:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Citat:
Ratnički spomenar
Mostar

Bio sam pripadnik Hrvatskog vijeća obrane, I. bojne Bijelo Polje koja je s ostalim bojnama oslobodila to mjesto od srbijansko-crnogo- rskog agresora 19. lipnja 1992. godine. Nakon toga sam u Vojarni Tihomir Mišić, koja se nalazi na lijevoj obali Neretve, u preustroju, imenovan za načelnika Prometne službe i zapovjednika Vojarne Tihomir Mišić.

Početak sukoba

Nakon što su Hrvati oslobodili dolinu Neretve, a samim tim i Bijelo Polje, Muslimani su se u velikom broju počeli vraćati na oslobođena područja. Tada Muslimani formiraju i samostalnu vojnu jedinicu. Hrvati su im nudili podjelu vlasti 50 prema 50 posto, međutim, Muslimani to ne prihvaćaju. Smatrali su kako im pripada veći dio kolača.

U sklopu Vojarne djelovala je i Zaštitna satnija HVO-a u kojoj je bilo preko 65 posto Muslimana. Od nas su dobili oružje, uniforme i hranu, no to im nije bilo dovoljno, te je došlo do razdora. Osjetilo se da Muslimani nešto žele. Formirali su Muslimanske oružane snage (MOS). Barut je mirisao u zraku ali vjerujući u suživot s Muslimanima nismo vjerovali u muslimansko-hrvatski sukob. Ipak, 9.svibnja 1993. godine dolazi do obostranog granatiranja. Krvavi sukob je započeo.

Pošto su svi mostovi u Mostaru bili srušeni, a naša Vojarna Tihomir Mišić nalazila u istočnom dijelu gradu, napravili smo žičaru preko Neretve kako bi se povezali sa slobodnim područjem u zapadnom Mostaru.
U noći 30. lipnja javljaju mi kako MOS ima vježbu u blizini Vojarne. Odjednom su se čule poruke - USTAŠE, PREDAJTE SE, ZAUZELI SMO SVE! U Vojarnu su ih pustili oni koji su bili u Zaštitnoj satniji HVO-a a mi smo imali malo ljudi. Pucali su na nas iz svih raspoloživih sredstava. Tada je palo i Bijelo Polje i Blagaj gdje su počinjeni stravični zločini. Došla nam je dojava u 12 sati da su zaklani ljudi koji su bili na žičari što je značilo da smo opkoljeni sa svih strana. Tražili smo pomoć preko veze, ali pomoć nije stizala. Mogao sam pobjeći ali nisam htio. Pružali smo otpor koliko smo mogli, međutim Muslimani su bili nadmoćniji. Kroz prozor su počeli ručnim bacačima ubacivati granate kako bi stvorili paniku, a jedna od tih granata me je ranila.

Doktor je vikao: Prebit ću ti i drugu nogu!

Ošamućen izgubio sam svijest. Kada su Muslimani u cijelosti okupirali Vojarnu izvukli su me naši ljudi iz prostorije, a sam se nisam mogao pokrenuti jer sam bio ranjen u nogu. Osjećao sam bol u cijelom tijelu. Pokušao sam podići glavu, međutim, jedan me pripadnik MOS-a udario kundakom. Tako je započelo zlostavljanje koje nije prestajalo svih dana zatočeništva.
Ubacili su me u kombi i namjestili su da mi se noge vuku po cesti. Nakon te krvave vožnje noge su mi bile iskrvavljene a nokti počupani. Vozač je - pokazujući na mene - govorio narodu koji se okupio kako su uhitili najvećega ustašu. Tada su me počeli tući i neki moji stari poznanici. Toliko su me udarali u glavu da sam izgubio svijest. Došao sam svijesti i vidio da su me ubacili u prostoriju bez prozora gdje sam bio dva dana i dvije noći. Muslimani su naredili svojim ljudima da mi nitko ne prilazi misleći kako ću sam umrijeti od nevjerojatnih bolova koje sam osjećao. Pošto sam krvario i mokrio cijela prostorija je plivala. Treći dan ucrvala mi se noga, a u tih devet dana samo su mi tri puta unijeli po jedan tanjur tople vode s deset do dvadeset zrna riže. Bio sam u samici a pored moje prostorije bile su dvije sabirne sobe gdje su bili ostali zatočenici.
Anestiziolog dr. Milavić odbio me je pregledati ali na nagovor zapovjednika Ćupine i mojih strahovitih bolova, pristao je previti mi ranu. Svaki pokret značio je i bol u nozi te sam ječao, na što mi je jedan bolničar kazao - ŠUTI JER ĆU TI PREBITI I DRUGU!
Očistili su mi nogu te su mi stavili oštru žičanu longetu okrenuvši njezin vrh u moje stopalo. Kasnije me je više boljela ta rana od longete nego ranjena noga. Nije bilo ni lijekova, međutim iz Bijelog Polja kasnije s nama u zatočeništvo dovode dr. Dinu Vlahu i stomatologa Darka Kneževića.

Mučenje Himlije zvanog Crnogorac

Tek petnaesti dan u zatvoru imao sam stolicu. Svaku večer su dolazili stražari koji su pili destilirani alkohol kako bi tukli naše zarobljenike. No ni to im nije bilo dovoljno, nabavili su bokserske rukavice te su nagovarali zatočenike da se međusobno tuku, a tko bi odbio to učiniti stražari bi ga udarali lopatama i bejzbol palicama.

Katkada bi na nekoliko trenutaka otvorili vrata kako bi bar malo svježeg zraka ušlo u zagušljivu prostoriju. Jedini posjet koji sam imao je onaj generala Arifa Pašalića, jer smo se znali od prije za vrijeme zajedničke borbe protiv srbijansko-crno- gorskog agresora, tada me je Pašalić pitao kakav je plan HVO-a, međutim nisam mu odgovorio na to pitanje jer nisam imao uvid kakvo je stanje na bojišnici. Ošamario me povikavši: uši- ustaška! Vidjevši kako od mene ne može niša izvući počelo je strahovito udaranje palicama iz noći u noć.

Nakon toga dolazi Keljić koji je u doba komunizma radio u Službi sigurnosti. Nas dvojica smo se već ranije poznavali. Obećavao mi je kako će me pustiti i izliječiti ako im kažem za nakane HVO-a. Prijetio mi je sudom i smrtnom kaznom jer sam, kako je kazao, dvadeset i dva Muslimana zadavio golim rukama. Naravno da to nisam učinio, ali sam mu kazao zbog nesnošljivih bolova i zbog želje da umrem kako mi je žao što to nisam učinio. Pored svih mojih muka došao je jedan Himlija, zvani Crnogorac, koji je sa svojim ljudima upao u moju prostoriju i tada su me počeli ponovo udarati. Jedan od njih mi je naslonio na glavu cijev od strojnice, dok mi je drugi gurnuo pištolj u usta. Izvadili su novčanice i pitali me je li ovo tisuća ili hiljada, na što sam odgovorio tisuća jer je to moj hrvatski jezik i jer se za to borim. Maltretiranje se, naravno, nastavilo. Ipak, nikada neću zaboraviti to što sam morao piti mokraću, tako sam tijekom svoga zatočeništva popio zasigurno 5 do 6 litara mokraće.

Muslimanski stražari bi mi govorili kako je to pivo koje mi pripada zbog ratnih zasluga. Unatoč svemu svaki put poslije maltretiranja govorio sam oprosti im Bože jer ne znaju što čine a i nisu znali jer su svaki put bili pijani od destilata. Zanimljivo je to da sam jedini ja od 180 zarobljenika doveden ranjen u logor. Većina naših zatočenika radila je na prvoj crti, kopali su rovove, nosili vreće, prokopavali tunele, a tu je poginulo 26 zatočenih Hrvata, dok je više od 20 naših ljudi postalo teškim invalidima. Mučenje je bilo takvo da su od nas tražili krv, a ako se ne javite zlostavljanje bi ilo još svirepije i češće. Nije bilo problem dati krv jednom ili dvaput ali oni su to tražili neprestano. Dva puta je dolazio Crveni križ i prozivao zatočenike, no mene na popisu nije bilo. Ipak nakon 70 dana zatočeništva i pripadnici Crvenog križa imali su popis na kome sam i ja bio. Kada su me prozvali nastala je tišina. Iz samice sam se svom snagom zaderao - tu sam! U Crvenom križu su tražili da me posjete, međutim muslimanski stražar im to nije dopustio.
Ipak sutra su uspjeli doći do mene, ugledavši me nisu mogli vjerovati da čovjek čovjeku nešto takvo može učiniti.

Zahvala bolničaru Dviscu

Nakon pet dana Muslimani su naredili da se svi ranjenici iz našeg logora premjeste u jednu prostoriju te da nam se ukaže prva pomoć. U prostoriji u koju smo smješteni širio se neugodan miris, jer je imala samo jedan mali prozor a nas je bilo mnoštvo. Zlostavljanje se i dalje nastavilo ali sada i od njihovih civila koji su nas kroz taj prozor gađali kamenicama. Naši ljudi su onako izgladnjeli pali psihički, a spavali bi najviše jedan sat. Nakon dva dana u našu prostoriju smještaju Himliju Crnogorca zbog trgovanja oružjem. Unatoč svemu Himlija mi je ponovno prijetio kako će me zaklati. U toj prostoriji smo bili 12 dana, a jedina razonoda bi nam bio opušak od cigarete. Kako nije bilo zavoja rane su nam previjali plahtama koje su zarobljenici nalazili na prvoj crti.

Jedina pozitivna osoba u 80 dana moga zatočeništva je bolničar zvani Dvizac koji me je pregledao i zavio mi nogu. Kazao mi je kako će moliti doktora da me prebaci u bolnicu, što nije odobreno, ali sam vidio da mi čovjek želi pomoći i zato sam mu zahvalan.

Muslimani u našu prostoriju dovode i trojicu topnika sa Širokog Brijega. Neprestano su bili maltretirani, a jedan od njih je podlegao ranama. Pošto sam bio u samici nisam mogao vidjeti tko te naše ljude maltretira i zlostavlja ali sam sve čuo kroz zidove.

Napokon, 8. rujna u 22 sata njihov stražar pozvao je našeg doktora Dinu Vlahu koji je također bio s nama u zatočeništvu. Prvo što mi je prošlo kroz glavu je razmjena. Nakon sat vremena donio je sanduk u kome su se nalazili zavoji. Stražari su mu naredili da nam previje rane jer će sutra doći Crveni križ kako bi se izvršila razmjena. Oko jedan sat iza ponoći nastalo je opće granatiranje s obje strane. Pomislili smo kako će to granatiranje odgoditi razmjenu, te smo se molili da se situacija smiri. Situacija se ipak smiruje i sutra oko 12 sati dolazi Crveni križ. Mene su iz zatvora iznijeli drugog. Njihov zapovjednik Ćupina mi je kazao kako će ako imalo jauknem, svi zarobljenici nastradati. Kada su me iznosili osjetio sam jaku bol, no nisam smio izustiti ni riječi bojeći se da se ne osvete ostalima. Zašto je to Ćupina kazao ne znam? Moram kazati da me on nije ni jednom udario, ali je to dopuštao svojim vojnicima. Dolazio je u moju ćeliju nekoliko puta pitajući me zašto sam se borio protiv njih? Razmjena je napokon obavljena i ušli smo u transportere. Međutim, u blizini se skupio veliki broj civila koji su govorili: DAJTE GA NAMA DA MU MI PRESUDIMO!

Razmjena u Žitomisliću

Nismo znali kuda nas voze. Mislili smo da idemo na gubilište u Blagaj, ali kad sam osjetio udar auta u most u Žitomisliću znao sam da se bliži kraj našim mukama. Kada smo došli na slobodno područje. Zadnjeg su me iznijeli iz transportera, nisam mogao vjerovati da se nalazim na slobodi.
Imao sam veliku bradu, sva kosa mi je opala. Svi nokti su mi ispali, također i zubi kutnjaci, a smršavio sam nevjerojatnih 60 kila. Nitko me osim moje sestre nije mogao prepoznati.

Unatoč tom što smo sve preživjeti nismo htjeli naše muke iznositi u javnosti jer su nas na to zakleli zarobljenici koji su ostali u logoru kao ih muslimanski stražari ne bi još više maltretirali. Cijelu tu noć nisam spavao a iako sam bio gladan nisam smio jesti, međutim tu noć popušio sam deset kutija cigareta. Sutra ujutro došla je komisija koja nas je poslala u bolnicu, a don Luka Pavlović je dao novac za gorivo kako bi nas prevezli do Zagreba. Tamo su se borili da nam podignu tlak i da nas ojačaju. Svaki dan morali smo popiti 6 do 7 litara tekućine, kako bi nas mogli operirati.
Deset mjeseci sam bio u Novoj bolnici u Dubravi, gdje se za nas brinuo dr. Zlatko Reljica, liječnik kome smo neizmjerno zahvalni za pomoć koju nam je pružio u Zagrebu. On me je operirao osam puta i zahvaljujući njemu nije mi otkinuta noga".

To je priča Stanka Golemca, čovjeka koji unatoč svemu nikog ne mrzi. Golemac i dan danas ima snove vezane za teške zatočeničke dane. Što se tiče procesa koji je pokrenut protiv Muslimana na Županijskom sudu u Mostaru zbog zločina u Bijelom Polju, Gnojnicama i IV. Osnovnoj školi, kaže kako je Bog jedini pravedni sudac koji će nam svima presuditi pa i onima koji su ga mučili u logoru, a bude li pozvan na sud će se odazvati kao svjedok.
Nakon svega što je preživio Golemac poručuje "Ne bih nekome htio nanijeti bol, ne bih želio da bilo tko bude osuđen za ono što nije učinio, ali u ovoj priči veliki broj njih će se prepoznat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 14 kol 2014, 07:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ovako zeleni dobiju lovu od ko zna koga za "kulturu", zovnu recimo Lucića i Jergovića:

http://www.stolac.co/stolac/vijesti/849 ... na-u-stocu

Evo piše ko ih podupire:

slika

Taj dio je u redu. Manifestacija i Mak Dizdar. Onda oni malo žderu i piju, pa se osjete dužni malo za to. I onda dobiješ red Dretelja, red fašista u Stocu, red srušenog Stoca:

http://www.zabranjeni.hr/miljenko-jergovi ... u/1212583/

Jedino što je doista kako piše u tekstu je problem što Mak nema ulicu u Stocu kao što i Ivo Andrić nema ulicu u Travniku (što je veći krimen jer je Andrić puuuno veći). Ostalo, toliko razvlačenje logora koji su valjda pozitivan ratni primjer po trajanju i nastradalima i kojih je bilo bar podjednako kao i onih od ABiH o kojima svi šute, zatim razrušeni Stolac, ako ga je neko rušio to je JNA, a islamske građevine su sve kao nove, vidio ljetos. Što se zastava tiče, ima hrvatskih i otrcanih i novih ali doslovno ratnih zastava ABiH ima na svakom ćošku, i doista mi je smiješno kako Jerga to ne vidi.

Uvijek sam cijenio Jergovića ali doista ne mogu vjerovat kako se ljudi ovako prodaju za ćevape.

Dakle, Muslimani preuzmu preglasavanjem i uz pomoć američke ambasade Federaciju, preusmjere pare sebi, iste ukradene pare od Hrvata vraćaju na hrvatska područja preko "kulturnih" institucija, zovnu dilkane poput Jerge i Lucića koji onda tovare fašistički krimen koji nam tovare već preko 70 godina, i to isti oni koji se služe fašizmom jer ova igra s Federacijom je upravo fašizam pod krinkom antifašizma (fakat je recept jedinstven).

Ukratko, Jerga, *** si.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 14 kol 2014, 08:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Pa jebote Junuze ti o njima dvojici pričaš kao da su izašli iz sjemeništa, a ne iz sredina u kojima je mito i korupcija ritual kao dobar dan i zašto bi onda njih dvojica bili imuni na podmićivanje, običaj "ruka-ruku mije" i slične uvriježene rituale.

To što se oni javno pokušavaju svrstati u neutralce, je samo dobra maska u koju ulažu puno energije ili svog štiva, a samo s jednim razlogom da zarade svakodnevnu crkavicu na ovaj ili onaj način, što može biti ponekad uspješno samo kod onih koji iz ko zna kakvih razloga briju na njih i njihove priče pa se kasnije razočaraju.

Korektorima javnog mišljenja i stupovima istine i pravde, kakvim se oni smatraju je moralno pljačkati, vrijeđati i do kraja istrijebiti svaku drugačiju misao koja uz to još dolazi iz krajeva, naroda iliti mentaliteta koji je klicao Tuđmanu, Bobanu, HV, HVO,..., naravno zajednički nazivnik im je ova rugoba od ostataka fašizma i velikobošnjačkog nacionalizma kakva je Federacija koja im je posljednji otok da priskrbe koju crkavicu i da prodaju još jednu svoju standup komediju.

Znaju oni sve dobro kako se kapa kroji u Federaciji, ali šute i grabe dok se može, jer je još uvijek mutno, a iz mutne vode su i izronili kao "veliki pisci i spisatelji", pa zato i dalje dobro plutaju,... kao ona rambova: "kao *** kroz kanalizaciju, plivaju bivši komunisti kroz demokraciju".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Logori u Hercegovini
PostPostano: 15 lis 2014, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Sultan je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:



Nećemo sada hipotetske scenarije, ali glupo je očekivati da bi oni mirno sjedili i šutili dok se ratuje 15ak km dalje u Mostaru :neznam
Imali bi još jedno Bugojno gdje su Hrvati čekali i na kraju dobili po p....


U Mostaru se pucalo već u 5. mjesecu 93' :wink ,a u Stocu su počekla masovna hapšenja tek 2.7. što znači 2 mjeseca :wink
Uostalom, da smo mi i počeli rat protiv HVO-a kao što tvrdite,onda bi ga vodili na cijelom području BIH protiv HVO-a, a ne samo ne nekim područjima( Šta je sa Sarajevom, Tuzlom i mnogim drugim mjestima gdje su bošnjacu bili u većinin a hrvatima nije falila dlaka sa glave??? )


u mostaru se pucalo vec krajem 92,pa i prije

stolac je bio logisticki predaleko za armiju.mostar pokrili mts-om hvo-a,kao i ostala mjesta

konjic cekali da se snijeg povuce preko ivana,da snesu mts i udare na hvo

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO