HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 17:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 10 lis 2009, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 10:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
Inkvizitor je napisao/la:
A ko valja. Hrvatsko narodno kazalište Mostar


Izgubio sam te.

Nešto mi baš ne ide danas pogađanje misli forumaša. :smajl025


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 10 lis 2009, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Anton je napisao/la:
Ovo je u biti zanimljivo, postoje dvije struje među, konkretno hercegovačkim Hrvatima, jedni se furaju na HOS ( svaka čast dečkima tamo, koji su bili, kako čujem hrabri borci ) koji koketira sa ustaštvom, kao u ovom spotu, a drugi se furaju na ekstremnu struju HVO-a na čelu sa Tutom.
Ne bih se pridružio niti jednoj struji, nacionalist sam ( u biti nacionalsocijalist, ali ne u smislu nacističke ideologije ), no svaka od ove dvije struje mi ima mane.Jedna, npr. u ovom spotu koji je TomislavM stavio, zaziva poglavnika, kojeg ja osobno smatram izdajicom hrvatskog naroda, a druga zaziva Tutu ( spot koji je stavio Zepce Jugend ), kojeg smatram kriminalcem.


Nitko nije savršen, ni ti, ni ja, ni Ante Pavelić. On je učinio što je u datom trenutku mogao. Tuta, nek je i sto puta hrvatski branitelj, ali je i kriminalac i ubojica.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 10 lis 2009, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 10:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
TomislavM je napisao/la:
Nitko nije savršen, ni ti, ni ja, ni Ante Pavelić. On je učinio što je u datom trenutku mogao. Tuta, nek je i sto puta hrvatski branitelj, ali je i kriminalac i ubojica.


Ne smatram Antu Pavelića boljim, no dobro, svatko ima svoje mišljenje, ne želim se svađati, samo sam ga iznio.
I naravno da nitko nije savršen, no treba se nekada objektivno i kritički pogledati neke stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 10 lis 2009, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
TomislavM je napisao/la:
Tuta, nek je i sto puta hrvatski branitelj, ali je i kriminalac i ubojica.


zaboravio si napomenuti da jede malu djecu za doručak


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 11 lis 2009, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Starfucker226 je napisao/la:
TomislavM je napisao/la:
Tuta, nek je i sto puta hrvatski branitelj, ali je i kriminalac i ubojica.


zaboravio si napomenuti da jede malu djecu za doručak


Takve bedastoće prepuštam tebi.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 11 lis 2009, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Anton je napisao/la:
Ovo je u biti zanimljivo, postoje dvije struje među, konkretno hercegovačkim Hrvatima, jedni se furaju na HOS ( svaka čast dečkima tamo, koji su bili, kako čujem hrabri borci ) koji koketira sa ustaštvom, kao u ovom spotu, a drugi se furaju na ekstremnu struju HVO-a na čelu sa Tutom.
Ne bih se pridružio niti jednoj struji, nacionalist sam ( u biti nacionalsocijalist, ali ne u smislu nacističke ideologije ), no svaka od ove dvije struje mi ima mane.Jedna, npr. u ovom spotu koji je TomislavM stavio, zaziva poglavnika, kojeg ja osobno smatram izdajicom hrvatskog naroda, a druga zaziva Tutu ( spot koji je stavio Zepce Jugend ), kojeg smatram kriminalcem.

lako je ovako naprđivati u miru , da ti zapuca pod prozorom valjali bi ti i jedan i drugi i nebi im našao mane ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 13 lis 2009, 05:49 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Dr. Franjo Tudjman je napisao/la:

Svaka cast onima koji su se borili casno, dakle onima koji su bili i ostaju u vecinu. :HVO


Tako je kralju :HercegBosanac :HVO

Za mene je heroj onaj invalid što je osto bez noge,onaj što se nije vratio...,Kakav je Tuta heroj ... pljačko,šverco,kurčio se i ponekad kokno neprijatelja ? Ja tu ne vidim herojstva nikakva.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 13 lis 2009, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
znači moraš poginuti ili ostati invalid da bi bio heroj. Ne, hvala.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 13 lis 2009, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30475
Za kažnjeničku samo riječi pohvale. Bili su gdje je trebalo i KAD je trebalo. HVALA!

Glede tih incidenata, pa bilo je toga i između drugih postrojbi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 13 lis 2009, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Dr. Franjo Tudjman je napisao/la:
Anton je napisao/la:

Ne smatram Antu Pavelića boljim, no dobro, svatko ima svoje mišljenje, ne želim se svađati, samo sam ga iznio.
I naravno da nitko nije savršen, no treba se nekada objektivno i kritički pogledati neke stvari.


Kriticno gledano - Pavelic je bio, blago receno, nesposobnjak (3 divizije za njemce dok nije uveo red na teritoriju NDH mislim ne da nije znao sta je taktika niti strategija nego...) -- nije bio veci niti manji kriminalac od Quisling, Tiso, Horthy, Draza Penis Garaza, Nedic, Tito, Che itd. itd. Tuta je bio sposoban, ali mozda i kriminalac. Ali tip koji je imao rezultate i pobijede, dok je Pavelic izgubio (bolje receno, kockao) sve. Lazna usporedba jer su imali razlicite polozaje i moc ali rezultate su rezultate dakle Tuta je ipak bolji.

Nije bilo puno disciplina dok je bio Pavelic na celu Hrvatske; bilo je disciplina pod Tudjmana ali ipak je bio pre mekan prema nasima. Iduci rat metak u koljenu :pistolji za tezi kriminal (posebno kod uniformirani vojnici) da svi znaju sta su radili (metak u koljenu svim kolaboratorima neprijatelja takoder zbog isti razlog), metak u celo za silovanje i ubojstvo :gun_bandana . Onda necemo imati Praljake i Gotovine na sudu (iako su Praljak i Gotovina, posebno Gotovina, bili strogi i pravedni) nakon rata dakle ne damo sansu protivnicima da nas poraze nakon pobijede. Nema mjesta za sljama koji bi/ce kompromitirati rat sa svoje divljanje i cetnicko/mujahadinsko ponasanje.

Svaka cast onima koji su se borili casno, dakle onima koji su bili i ostaju u vecinu. :HVO


Od vojski koje su djelovale u ww2 na ovom području,koja je imala najbolji ustroj?Osim Švaba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mladen Naletilic Tuta
PostPostano: 16 lip 2017, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6895
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Prije 26 godina osnovana "Kažnjenička bojna Tutina"


Glavni stožer Kažnjeničke bojne nalazio se u Širokom Brijegu, zapovjednik je bio Naletilić, a jedinica je u početku brojala stotinjak ljudi.
Kažnjeničku bojnu osnovala su 15. lipnja 1991. četvorica hrvatskih emigranata: Mladen Naletilić Tuta, Ludvig Pavlović, Ivan Andabak i Ivan Tolić.

Glavni stožer Kažnjeničke bojne nalazio se u Širokom Brijegu, zapovjednik je bio Naletilić, a jedinica je u početku brojala stotinjak ljudi. Pripadnici Kažnjeničke bojne su se 1991. borili u Hrvatskoj protiv JNA i paravojnih srpskih snaga kao dobrovoljačka jedinica da bi se početkom 1992. prebacili u BiH i ušli u sastav HVO-a. Postrojba je bila pod izravnim zapovjedništvom Glavnog stožera HVO-a.

U lipnju 1992. Kažnjenička bojna je sudjelovala u operaciji Lipanjske zore gdje se istakla pri oslobađanju Mostara koje je trajalo od 11. do 26. lipnja 1992., kada je Kažnjenička bojna, potpomognuta topništvom i drugim postrojbama HVO-a, odgurnula Vojsku RS-a iz Mostara prema Nevesinju.

U vrijeme sukoba s Muslimanima dolazi i do formiranja dvije jedinice unutar bojne, ATJ Benko Penavić i ATJ Vinko Škrobo (Štelići,dod.a.) Ove dvije postrojbe bile su sastavljene uglavnom od osoba koje su se nalazile u kaznenim evidencijama MUP-a.

Potkraj prosinca 1993. godine Kažnjenička bojna ušla je u sastav 2. gardijske brigade HVO-a. U siječnju 1994. angažirana je u borbama protiv Armije BiH na uskopaljsko-ramskoj bojišnici.

O Kažnjeničkoj bojni su napisane dvije pjesme: “Čuvaj Tuta Mostar” i “Kažnjenička bojna Tutina”.

Tuta je dugo godina boravio u zatvoru iz kojeg je izašao nakon što je odslužio dvije trećine kazne. Pred haaškim sudom Tuta je osuđen za zločin protiv čovječnosti, kršenja odredbi Ženevske konvencije protiv Bošnjaka na području Mostara i Jablanice za vrijeme muslimansko-hrvatskog sukoba 1993. i 1994. godine.

Danas živi u Širokom Brijegu i rijetko ga se može vidjeti u javnosti.

I. Cr. /Dnevnik.ba

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO