HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 02:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
hinterland je napisao/la:
Rekao se da se srednja Bosna neće moći obraniti jer je Bošnjaka najmanje 1,5 milijuna a Hrvata u srednjoj Bosni 200 tisuća. Doći će Sarajlije, Tuzlaši, Zeničani osvajati te prostore. Slično tako kao što vi zborite su zborili Srbi za vrijeme RSK pa znamo kako su prošli. Neće se za te krajeve boriti samo stanovnici tih krajeva. Bez vojne intervencije HV-a Bošnjaci uzimaju cijelu srednju Bosnu. To vam je valdja jasno. Sam zakon brojeva govori tako.


Jesi čuo za Termopilski klanac :D ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Jesam, podsjeti me malo. Tu si neke sitne snage masakrirale velike.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
hinterland je napisao/la:
Jesam, podsjeti me malo. Tu si neke sitne snage masakrirale velike.


Bingo, a da nije bilo izdaje izmasakrirali bi ih sve. http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Thermopylae
LD ti je slična, ima malo mjesta za pristup, okružena brdima, savršena obrambena pozicija.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Zadar, oni su izdrzali 5 dana od toga im je 3 dana dano da razmisle o ponudi da se predaju :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
jopa_od je napisao/la:
Zadar, oni su izdrzali 5 dana od toga im je 3 dana dano da razmisle o ponudi da se predaju :D


Jbg, Grci, lijeni su, bit će im se nije dalo poslije :D .
Šalu na stranu da nije bilo izdaje još bi izdržali, a i k tome radi se o 200 000 naspram 300, kolko misliš da su mogli izdržati :D ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Ma kakvih 300 bilo ih je jos najmanje x 6. Pusti film i njegova izmišljanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
jopa_od je napisao/la:
Ma kakvih 300 bilo ih je jos najmanje x 6. Pusti film i njegova izmišljanja.


Ma treba malo začiniti nacionalnim romantizmom :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21527
Ceha je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Koliko se sela nalazi na cestovnom potezu iz doline Lasve do Hercegovine?

Od Sebešića do Uskoplja misliš?
http://img101.imageshack.us/img101/4154/hrvatskouskopljeprsten.jpg
Samo Bistrica i Krupa. A i jedna i druga su prije rata bile hrvatske.
http://img259.imageshack.us/img259/6713/uskopljevoljevac.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2012, 11:14
Postovi: 372
Lokacija: Evo me u kući
hinterland je napisao/la:
Rekao se da se srednja Bosna neće moći obraniti jer je Bošnjaka najmanje 1,5 milijuna a Hrvata u srednjoj Bosni 200 tisuća. Doći će Sarajlije, Tuzlaši, Zeničani osvajati te prostore. Slično tako kao što vi zborite su zborili Srbi za vrijeme RSK pa znamo kako su prošli. Neće se za te krajeve boriti samo stanovnici tih krajeva. Bez vojne intervencije HV-a Bošnjaci uzimaju cijelu srednju Bosnu. To vam je valdja jasno. Sam zakon brojeva govori tako.


Taj scenarij je već bio 1993.-1994. i što je bilo? Imam utisak da ti uopće nisi informiran a želiš diskutirati! Pa zar ne primjetiš da je na forumu masa ljudi odozdo koji poznaju stanje do u detalje i devedesetih i sada?

_________________
Naše ja nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati, i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Informiran sam. Znam dobro u ratu HVO-a i ARBIH u srednjoj Bosni.












_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2012, 11:14
Postovi: 372
Lokacija: Evo me u kući
hinterland je napisao/la:
Informiran sam. Znam dobro u ratu HVO-a i ARBIH u srednjoj Bosni.













Tih par videozapisa nije bogzna šta. Trebaš proučiti literaturu, izjave svjedoka, suđenja u Haagu....

_________________
Naše ja nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati, i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 ruj 2012, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Čitao sam dosta toga. Znam ja kako je krenulo. Prvo ste probali zauzeti Prozor pa vam propalo pa onda ispipali situaciju tako da ste napali HVO kod Dusine onda je krenulo u srednjoj Bosni. Probali razbit Lašvu, Gornji Vakuf i na kraju Mostar zauzet. Sve vam propalo. Što se tiče Haga nisam. On nije relevantan.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2012, 11:14
Postovi: 372
Lokacija: Evo me u kući
hinterland je napisao/la:
Čitao sam dosta toga. Znam ja kako je krenulo. Prvo ste probali zauzeti Prozor pa vam propalo pa onda ispipali situaciju tako da ste napali HVO kod Dusine onda je krenulo u srednjoj Bosni. Probali razbit Lašvu, Gornji Vakuf i na kraju Mostar zauzet. Sve vam propalo. Što se tiče Haga nisam. On nije relevantan.


Dečko da ja to tebi malo pojasnim;Prvih incidenata između HVO-a i armije BiH bilo je već u travnju 1992. kad je HVO zauzeo vojarnu u Busovači. Prvi veći sukobi su bili na području Uskoplja negdje početkom siječnja 1993. pa onda Kaćuni(kod Busovače) 19. siječnja,kratko iza toga daljnje ofanzive armije BiH na području općine Fojnica,onda sukobi u Kiseljaku i Busovači...
Zatim ratni zločini koje su muslimanske snage počinile u selu Dusina,pa na području Travničke općine itd. itd.
Zato ne lupetaj nego se informiraj prvo!

_________________
Naše ja nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati, i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Informiran sam ja. NA FTv-u su rekli da je sukob započela ARBIH napadom na HVO u Dusini.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 07:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
Nasjedaš na muslimansko-fašističku propagandu sa FTV-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
Pustite priču i mitove, LD se teško može održati dugo vremena bez ikakve pomoći. Između ostalog, zato je GV/Uskoplje bio ključ rata s Bošnjacima. Da je ABiH uzela GV/Uskoplje, pala bi Rama, vjerojatno i Mostar. LD bi bila izgubljena u takvim okolnostima, Hrvatima bi vjerojatno ostala samo zapadna Hercegovina bez Mostara. Bez obzira na to što je ono što je HVO uradio u LD u onakvim uvjetima herojstvo i podvig. Puno veći nego obrana Vukovara 3 mjeseca od napada one JNA soldateske. Uvjeti u LD su bili puno gori. Oni napadi JNA s kolonom tenkova su smiješni, zaostali. Veće gradsko područje što je Vukovar je puno lakše za braniti pogotovo od onakvih napada kakvi su bili na početku. Takav prostor se zauzima ili uzimanjem kuću po kuću čime nastaju ogromni ljudski gubici ili time da sravnate grad sa zemljom. Trebalo im je vremena da se sjete ovog drugog, sjetili su se, kad nisu više imali drugog izbora. Nažalost

davor marijan je to odlično razradio u svojoj knjizi. nije mi jasno što su i uzimali vukovar, nagrnuli na njega i izgubili vrijeme. to se trebalo rješavati kao u bih kasnije. uzeti što veći željeni prostor, a ove enklave koje se nisu uspjele uzeti, držati pod opsadom i kasnije riješiti kad se okolnosti poklope


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
s@lko dinamita$ je napisao/la:
Pustite priču i mitove, LD se teško može održati dugo vremena bez ikakve pomoći. Između ostalog, zato je GV/Uskoplje bio ključ rata s Bošnjacima. Da je ABiH uzela GV/Uskoplje, pala bi Rama, vjerojatno i Mostar. LD bi bila izgubljena u takvim okolnostima, Hrvatima bi vjerojatno ostala samo zapadna Hercegovina bez Mostara. Bez obzira na to što je ono što je HVO uradio u LD u onakvim uvjetima herojstvo i podvig. Puno veći nego obrana Vukovara 3 mjeseca od napada one JNA soldateske. Uvjeti u LD su bili puno gori. Oni napadi JNA s kolonom tenkova su smiješni, zaostali. Veće gradsko područje što je Vukovar je puno lakše za braniti pogotovo od onakvih napada kakvi su bili na početku. Takav prostor se zauzima ili uzimanjem kuću po kuću čime nastaju ogromni ljudski gubici ili time da sravnate grad sa zemljom. Trebalo im je vremena da se sjete ovog drugog, sjetili su se, kad nisu više imali drugog izbora. Nažalost

davor marijan je to odlično razradio u svojoj knjizi. nije mi jasno što su i uzimali vukovar, nagrnuli na njega i izgubili vrijeme. to se trebalo rješavati kao u bih kasnije. uzeti što veći željeni prostor, a ove enklave koje se nisu uspjele uzeti, držati pod opsadom i kasnije riješiti kad se okolnosti poklope


Malo spustas Vukovarcima a uzdizes u nebesa Hrvate S.Bosne. Niko ne kaze da se ovi nisu junacki branili al de brate lakse malo mislim ispast ce ne samo 10 puta bolje od Vukovaraca nego jace i od Termopilskog klanca :zubati

Malo pogledaj karte sa Slavonskog bojista i procitaj nesto o borbama izvan samog Vukovara i svim zrtvama koje je neprijatelj imao..

A sto se tice S.Bosne svakako bi sad to bila druga pjesma u slucaju da Muslimani ne bi imali front sa Srbima. U smislu ljudstva bi nas nadbrojali debelo. Morali bi izvuc nesto u rangu Zidovske genijalnosti da ih zadrzimo i pobijedimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
koje vojskovođe kukala nam majka. ne budite naivni, bude li ikad više rata, il će Zagreb biti muslimanski ili Sarajevo hrvatski (eventualno srpski). nema druge.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
dudu je napisao/la:
koje vojskovođe kukala nam majka. ne budite naivni, bude li ikad više rata, il će Zagreb biti muslimanski ili Sarajevo hrvatski (eventualno srpski). nema druge.


Ako se rat zesce rasplamsa ko zna . Al za to bi trebao bit neki sukob sirih razmjera. Europski mozda cak i svijetski.

A Zagreb turska mahala :zubati Nikad pa ni tad. To je ipak nepokoreni grad :zivili

A Sarajevo kazes Hrvati i Srbi dijele lapo lapo :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
dudu je napisao/la:
koje vojskovođe kukala nam majka. ne budite naivni, bude li ikad više rata, il će Zagreb biti muslimanski ili Sarajevo hrvatski (eventualno srpski). nema druge.


Zagreb muslimanski, a Sarajevo srpski grad. Može. :zubati

Kakav bre rat... Sa čime? Kamenjem i motkama? 200 bošnjinih tenkova iz Tuzle ne računam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 06 ruj 2012, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
dudu je napisao/la:
koje vojskovođe kukala nam majka. ne budite naivni, bude li ikad više rata, il će Zagreb biti muslimanski ili Sarajevo hrvatski (eventualno srpski). nema druge.


Zagreb muslimanski, a Sarajevo srpski grad. Može. :zubati

Kakav bre rat... Sa čime? Kamenjem i motkama? 200 bošnjinih tenkova iz Tuzle ne računam.


A je li :zubati A onda vi krscani Sarajeva bratski dodete pomoc oslobodit Zagreb i potjerat Muslimane do beca.. A Zagreb srpski postane :zubati :zubati

Vehabije imaju stare turske sablje na tavanu :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 srp 2013, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2013, 17:52
Postovi: 142
Lokacija: Bobovac
hinterland je napisao/la:
slika



Dali se ova republiak odnosi bez Kiseljak i Kreseva ?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=VhQVWWM06R0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 05 srp 2013, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
To je bio osnovni plan, s jasnim mogućnostima dodatne razrade(što je u osnovi i bilo predviđeno), vjerojatno bi iz HRHBa izbacili Bugojno , a dodali Kreševo, Kiseljak i Jajce i Žepče.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 12 srp 2013, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21527
Zadar1993 je napisao/la:
To je bio osnovni plan, s jasnim mogućnostima dodatne razrade(što je u osnovi i bilo predviđeno), vjerojatno bi iz HRHBa izbacili Bugojno , a dodali Kreševo, Kiseljak i Jajce i Žepče.

Ne bi. U varijanti prije ove su bili Kiseljak i Kreševo (i djelovi Fojnice), a u varijanti prije te su bili Jajce i DVakuf.
Jajce i DVakuf su "pušteni" pregovorima kad su muslimani uspjeli nažicati DVakuf, pa se skužilo da nema prometnica, a okolo šuma i brda, a Kiseljak i Kreševo (s djelovima Fojnice) su pušteni kad je lord Owen nažicao nove ustupke za muslimane (s time da karta ima grešku, Sarajevo je trebalo biti distrikt, a ne zeleno) i spoj srednjobosanskih i hercegovačkih muslimana. Za uzvrat je hrvatska strana dobila sjever Bugojna (i sam grad) te muslimansku kasabicu u GVakufu. I da, promjenjena je linija u Posavini, tako da su Srbi trebali vratiti Brod, Šamac i Plehan.
Radi micanja linija u srednjoj Bosni (od Hrvata tamo po ovom planu ne bi puno ostalo) je traženo izuzeće lorda Owena iz daljnjih pregovora. Jer "čovjek" je htio uopće maknuti Hrvate iz Srednje. Početni uvjet, s kojima je počeo novi krug je bilo muslimansko traženje par postotaka od Srba u zapadnoj i istočnoj Bosni. On je to riješio preko Kiseljaka, Kreševa (i Fojnice).
Žepče u tim planovima nikad nije ulazilo u hrv. entitet, ali ljudi tamo su se samo (i pametno) koncentrirali na stanje na terenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Owen-Stoltenbergov plan
PostPostano: 12 srp 2013, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Nije li sam plan tek bio osnova?
Imao sam dojam da je karta izuzetno nerazrađena, osim toga Bošnjaci su povezani i bez Kiseljaka i Kreševa sa Sarajevom preko Ivan Sedla .

No ovo oko Srednje Bosne ima smisla, Otočani su tokom čitavog rata na sve moguće načine pomagali nestanak Hrvata Središnje Bosne jer su oni zapravo bili u jednom dijelu sukoba jedina karika koja je osigurala opstanak BiH . Da njih nije bilo ili da su protjerani svi iz svojih područja, BiH bi se raspala, Hercegovina i ostatci Posavine Hrvatskoj, RS Srbiji, a između Bošnjačka Republika (Alija je ovo i nudio Tuđmanu, a prihvaćanje te ponude je Tuđman odbio upravo zbog Hrvata Središnje Bosne, jasno je što bi se dogodilo da nije bilo istih).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO