HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 246 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 23 pro 2012, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Pa eto, podijelite se više da nastavimo dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 23 pro 2012, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Lebowski je napisao/la:
Pa eto, podijelite se više da nastavimo dalje.


Pa eto, Srbi već obavili svoj dio posla i odijelili se, a vama se sve nešto sviđa sa nama Hrvatima u istom loncu, pa nećete podjelu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 23 pro 2012, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Pa kakvu hoćeš podjelu? Daj prijedlog. Ja sam za.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 02:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Lebowski je napisao/la:
Pa kakvu hoćeš podjelu? Daj prijedlog. Ja sam za.


Jedino je problem što Sulejman, Bakir i ekipa (uključujući tvoje kolege sa foruma poput Nebule, Zeničana i sličnih) ne dijele to mišljenje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 03:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Lebowski je napisao/la:
Pa kakvu hoćeš podjelu? Daj prijedlog. Ja sam za.


Kakva podjela? Poštena!

U hrvatski entitet sve općine gdje dotični na sljedećem popisu budi činili 2/3 populacije. :osama

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 04:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Kao što rekoh, od muslimana ništa nova... samo se držite one "ja sam mali ****, moj je tito alija", daleko ćete tako dogurati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Sandalj je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Pa kakvu hoćeš podjelu? Daj prijedlog. Ja sam za.


Kakva podjela? Poštena!

U hrvatski entitet sve općine gdje dotični na sljedećem popisu budi činili 2/3 populacije. :osama


Evo odmah pristajem na to, a ne vjerujem ni da bi se drugi bunili. Trebate iznijeti TAKAV prijedlog bošnjačkim političarima da vidimo šta oni misle.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 11:28 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Lebowski je napisao/la:
Pa eto, podijelite se više da nastavimo dalje.


Podjela ce doci kada onima koji odrzavaju BiH, na aparatima vise bude dosta ove budalastine i nereda. Kada izgube INTERES! Do tada ce mo slusati lokalne patriote,koji ce puniti depove a gradani ce se i dalje gristi medusobno.

Neznam koje bi drugo uredenje moglo zadovoljiti sve tri strane, ako ne aludiras da je Fedracija pripala Muslimanima/Bosnjacima!? Stim da podjela nije zanaci nuzno razdruzivanje,ali se mora znati sto je cije, u svim vidovima funkcionalnosti drzave, ovdje to nije slucaj!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Sandalj je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Pa kakvu hoćeš podjelu? Daj prijedlog. Ja sam za.

Kakva podjela? Poštena!
U hrvatski entitet sve općine gdje dotični na sljedećem popisu budi činili 2/3 populacije. :osama

U muslimanski entitet sve općine gdje dotični na sljedećem popisu budu činili 3/4 populacije :D
S time da se i iz tih općina daju otcjepiti neka hrvatska sela :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2012, 09:19
Postovi: 210
zomby je napisao/la:

Podjela ce doci kada onima koji odrzavaju BiH, na aparatima vise bude dosta ove budalastine i nereda. Kada izgube INTERES! Do tada ce mo slusati lokalne patriote,koji ce puniti depove a gradani ce se i dalje gristi medusobno.

Neznam koje bi drugo uredenje moglo zadovoljiti sve tri strane, ako ne aludiras da je Fedracija pripala Muslimanima/Bosnjacima!? Stim da podjela nije zanaci nuzno razdruzivanje,ali se mora znati sto je cije, u svim vidovima funkcionalnosti drzave, ovdje to nije slucaj!


Koje balkanoidno fulanje smisla. Podjele apsolutno nisu rješenje niti je zapadu uopće stalo do nekakvih sitnih interesa još sitnijih balkanskih plemena, tako nam kazuje vrijeme. Evo, Srbi su najbolji primjer da patološko stremljenje kao podjelama i etnički čistim prostorima samo vodi u samouništenje, izolaciju i nazadovanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Popisnova je napisao/la:
rbi su najbolji primjer da patološko stremljenje kao podjelama i etnički čistim prostorima samo vodi u samouništenje, izolaciju i nazadovanje.

Upravo suprotno, Srbi su primjer da protivljenje podjelama vodi samouništenju i izolacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2012, 09:19
Postovi: 210
budimo realni je napisao/la:
Popisnova je napisao/la:
rbi su najbolji primjer da patološko stremljenje kao podjelama i etnički čistim prostorima samo vodi u samouništenje, izolaciju i nazadovanje.

Upravo suprotno, Srbi su primjer da protivljenje podjelama vodi samouništenju i izolacije.


Hm, kada bismo odignorirali Krajinu, Kosovo, sankcije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Popisnova je napisao/la:
budimo realni je napisao/la:
Upravo suprotno, Srbi su primjer da protivljenje podjelama vodi samouništenju i izolacije.


Hm, kada bismo odignorirali Krajinu, Kosovo, sankcije...

Pa prvi srpski cilj je bila Kraljevina 2.0 , tek kada to nisu uspjeli krenuli su s Velikom Srbijom...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Što se teritorijalnih pretenzija tiče, Srbi su primjer koji treba proučiti... objašnjenje... oni su doista zagrizli više no što mogu progutati i spušili dijelove željenog teritorija, no zato su osigurali svoj etnički čist teritorij RS u okviru BiH, dok su suprotno tome Hrvati igrali pošteno i na finjaka, pa su dobili RH, no također svojim naivnim ponašanjem izgubili entitet u BiH i ostavili sve Hrvate u Federaciji u gomili govana.

Kao što je jedan srpski forumaš rekao... traži puno više da bi dobio to što želiš, jer ako kreneš samo sa onim što želiš, dobit ćeš puno manje... a to nije samo srpska misao, tako to ide u životu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 24 pro 2012, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Čika Božo je napisao/la:
Što se teritorijalnih pretenzija tiče, Srbi su primjer koji treba proučiti... objašnjenje... oni su doista zagrizli više no što mogu progutati i spušili dijelove željenog teritorija, no zato su osigurali svoj etnički čist teritorij RS u okviru BiH, dok su suprotno tome Hrvati igrali pošteno i na finjaka, pa su dobili RH, no također svojim naivnim ponašanjem izgubili entitet u BiH i ostavili sve Hrvate u Federaciji u gomili govana.
Kao što je jedan srpski forumaš rekao... traži puno više da bi dobio to što želiš, jer ako kreneš samo sa onim što želiš, dobit ćeš puno manje... a to nije samo srpska misao, tako to ide u životu.

Nije to rekao Srbin, već ja i to su osnove pregovaranja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 25 pro 2012, 01:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Ma baš sam danas nešto čitao staru temu o strankama iz RH koje bi podržavale Hrvate u BiH, pa sam naletio na ovaj komentar...

Carmello Šešelj je napisao/la:
Da bi ste dobili manje, morate da tražite više.

Ako budete tražili pripajanje Hrvatskoj, možda vam daju nezavisnost da vas smire, ako tražite nezavisnost, možda vam daju entitet da vas smire. Ako tražite entitet, možda vam daju neko simbolično povećanje ovlašćenja (ili spajanje više) kantona.


... i recimo tako preveo ga na hrvatski te usporedio sa srpskim primjerom iz rata, mislio sam tamo staviti i koju kartu o interesima RH u BiH, al reko bolje da ne uznemirujem i srdim naše ljude u ovo blagdansko vrijeme :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 25 pro 2012, 01:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Čika Božo je napisao/la:
Ma baš sam danas nešto čitao staru temu o strankama iz RH koje bi podržavale Hrvate u BiH, pa sam naletio na ovaj komentar...
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da bi ste dobili manje, morate da tražite više.
Ako budete tražili pripajanje Hrvatskoj, možda vam daju nezavisnost da vas smire, ako tražite nezavisnost, možda vam daju entitet da vas smire. Ako tražite entitet, možda vam daju neko simbolično povećanje ovlašćenja (ili spajanje više) kantona.

... i recimo tako preveo ga na hrvatski te usporedio sa srpskim primjerom iz rata, mislio sam tamo staviti i koju kartu o interesima RH u BiH, al reko bolje da ne uznemirujem i srdim naše ljude u ovo blagdansko vrijeme :zubati

Carmello je to komentirao neke od mojih karata (nadam se da će ti sada linije na rijeci Bosni postati jasnije). Ali pogledaj par stranica prije toga i moje komentare, naći ćeš i originalnu moju izjavu. Ima ih i više i to na par tema.

Moje je mišljenje da su eksklave minimum minimuma, a da se prije toga treba uletjeti sa svim mogućim što smo držali/držimo. Od 5% teritorija oko Mrkonjića koje smo dali za Sarajevo, do sprečavanja povratka i terorizma nad našim povratnicima, gospodarske pljačke, iseljavanja, banovinskih granica i svakog drugog prava koje nam govore da je 29% (30 uz Vareš) ono što je naše i s čime se treba ući u pregovore.
70% muslimana živi u trokutu, 15% još u USK-u, tako da im ovaj gubitak, odnsono naš krš i planine ne znači apsolutno ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Citat:
Split -- Stvaranje velike Srbije i velike Hrvatske na uštrb Bosne bilo je dogovoreno između Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana, tvrdi hrvatski general Ivo Jelić.

Jelić kaže da je rat u SFRJ pokrenuo London.

Hrvatski general i komandant Četvrte gardijske brigade Ivo Jelić tvrdi da su se dvojica nekadašnjih predsednika sastajala tokom ratnih godina 42 puta.

"U slučaju Tuđmana i Miloševićeve ponude suština je bila podela Bosne, to je bio jedini razlog njihovog sastajanja. Iz tog saveza trebalo je da nastanu velika Srbija i velika Hrvatska, s granicama na rekama Bosni i Neretvi, kao što pokazuje i Tuđmanova salveta koja je danas u Hagu", kaže Jelić za Slobodnu Dalmaciju.

Prema njegovom obrazloženju, "uoči rata Srpska akademija nauka i umetnosti ocenjuje problem Kosova kao najveću rak-ranu Beograda, koju konačno treba razrešiti i to stvaranjem velike Srbije".

"Da bi to postigli, bio im je potreban partner na Balkanu, a to je Zagreb. Partneru je ponuđena velika Hrvatska, koja je trebalo da uzme čitavu zapadnu Bosnu, po uzoru na nekadašnju Banovinu Hrvatsku, ali je Zagreb bio zadovoljan i zapadnom Hercegovinom. Beograd je želeo rat kako bi Srbe iz kninske i bosanske Krajine preselio na Kosovo i tako promenio tamošnju krvnu sliku", kaže Jelić.


On tvrdi i da je rat pokrenut iz Londona jer je britanska prestonica "pokretač svih geopolitičkih događanja, ratova, kriza, naftnih šokova pa su tako i ratovi u bivšoj Jugoslaviji deo britanskog geopolitičkog projekta kao što je to i kompletno arapsko proleće".

Jelić smatra da je cilj Londona bio rušenje komunizma, a bilo im je svejedno hoće li se Srbi i Hrvati pobiti.


:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bome vrlo su nisko pali. Što kažu bivši pripadnici slavne četvrte brigade na to.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Možda je istina, a možda smo otkrili identitet Tome Diabla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Notorna klosarcina.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 21:05 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Ovaj Jelic je prvi komandant cetvrte brigade, nije zadnji, a zanimljiv je taj clanak u kojemu bas i spominje pripadnike cetvrte brigade koji su kao u zabludi sto se tice domovinskog rata i Tudjmana, kaze majmun na jednoj strani da je sve izrezirano, a na drugoj sam sebe hvali kako je kao eto on podiga cetvrtu...samozaljubljena Titovska izdrkotina, koja samo pohvalno svoje kolege iz JNA spominje, ostali generali su za kosovca valjda ***. Manjak paznje dovodi do svacega, bolje mu je da zaveze i sidi na rivi.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
slika
Prijatelja dva.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 tra 2013, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemoj ti nama ovdje to. Ovo treba u Splitu kod branitelja pravu buru dignuti. Neka mu sjebu auto, razbiju prozore.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 246 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO