HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 356 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 17 kol 2016, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
http://rs-lat.sputniknews.com/analize/2 ... 52964.html

Slijedećeg dana u Knin stižu Njegova svetost patrijarh srpski Pavle, general Mladić, „kapetan“ Dragan…

Nije lako ni neprijateljima našim

Kamp Unprofora u Kninu, Srbi zarobljeni u „Oluji“
© FOTO: WWW.VERITAS.ORG.RS
Zašto je Knin pao za manje od 24 časa
Patrijarh Pavle je u centru Knina, pred nekoliko stotina okupljenih Kninjana (više ih nije ni moglo biti zbog ratnog okruženja), nadjačavajući glasom jeku topovskih plotuna s dinarskih visova poručio:

„… Vi ste, braćo moja i sestre, ovde ne od juče. Nismo uljezi, nismo okupatori, nego smo kroz vekove ovde živeli do dana današnjeg, da danas predstavljamo narod srpski i veru pravoslavnu, da čuvajući svoje domove, svoje grobove i svoje svetinje ostanemo svoji na svome, za istinu, pravdu i slobodu zlatnu. Nije lako na ovome svetu. Nije lako ni neprijateljima našim. I kad bi znali šta rade, bili bi spremni da prekinu krvoproliće, da se na miran, ljudski i dostojanstven način raspravlja o pitanjima koja su bila među ljudima i koja će uvek da postoje…

Nemojte da nas zanesu ideje da na ovom svetu postoje samo strvinari i strvine i da čovek mora da bude ili strvina ili strvinar. Mi znamo i verujemo da postoje i mučitelji i mučenici. Ako ne možemo ni da bežimo, ni da se borimo, moramo da budemo mučenici za pravdu i istinu. I to je pred nama. Kao što je kroz vekove majka Srpkinja učila svoju decu zajedno sa majkom Jevrosimom bolje ti je izgubiti glavu, nego svoju ogrešiti dušu.

Gospode milostivi, Bože istine i pravde, pošalji mir zemlji našoj i nama i neprijateljima našim. Svima nam je potreban. Ovo što nas je zadesilo, Gospode, ne daj da snađe bilo koji narod na svetu.“

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 17 kol 2016, 14:25 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
KiM je napisao/la:
Momci to je za nas bolna tema i ja ne zelim da se tu kacim, kurcim, psujem, proklinjem. Izgubili smo, popusili kurcinu crnacku od 35 cm.

@ Markan a HV i druge postrojbe su u BiH dosle sa pozivnicom i bili zastitari ili nekaj trece...?

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 17 kol 2016, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mar-kan je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Ovo mi je najjače, uvijek je tu da podsjeti da ste vi i muslimani produkt iste kuhinje.

Živio neki narod u Krajini, odjednom se pokupio i nestao, niko ne zna zašto i zbog čega, slučajno se prilikom tog nestanka tu našla HV, ubijajući starce i paleći kuće, ali samo budala može dovesti te dvije stvari u vezu...

Tko o čemu,kurva o poštenju...
Kolega,što je radio taj isti narod 90.-95.?Nigdje ne próčitah neslaganje sa tadašnjom srpskom politikom,čast pojedincima možebitnim?Rokni balvane,zaseri pa onda čuđenje kad se desi reakcija?


Opet ta muslimanska priča, "a Srebrenica".
Ja kažem da je priča da nije bilo protjerivanja sranje, a ti odmah uskačeš "a što ne osudiš... ".
Oću, odsad ću svaki put kad se usudim nešto da kažem da naglasim da "osuđujem sve zločine"...

Citat:
I Krajina je Hrvatska.Nije Srbija.


Jel to hoćeš da me banuješ? :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 17 kol 2016, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A što bi ti volio gledati Metemma ? Danas u HR iste gluposti kao sa RS u BiH. Ili misliš da bi nekim božjim proviđenjem bila drugačija situacija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 17 kol 2016, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Metemma je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Tko o čemu,kurva o poštenju...
Kolega,što je radio taj isti narod 90.-95.?Nigdje ne próčitah neslaganje sa tadašnjom srpskom politikom,čast pojedincima možebitnim?Rokni balvane,zaseri pa onda čuđenje kad se desi reakcija?


Opet ta muslimanska priča, "a Srebrenica".
Ja kažem da je priča da nije bilo protjerivanja sranje, a ti odmah uskačeš "a što ne osudiš... ".
Oću, odsad ću svaki put kad se usudim nešto da kažem da naglasim da "osuđujem sve zločine"...

Citat:
I Krajina je Hrvatska.Nije Srbija.


Jel to hoćeš da me banuješ? :zubati

Sva ta priča nema smisla nakon postupaka četničke bagre 91.Ja nikad nisam izjednačavao narod sa njima,znam kako fercera sustav u takvim vremenima.Moglo se sve urediti na obostrano zadovoljstvo.Ali ta priča od 95. ne pije vode.Znamo odlično što je uzrok svega toga.

Zašto bih te banirao?Dok ne pređeš granice nema razloga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 06:27 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
BBC je napisao/la:
A što bi ti volio gledati Metemma ? Danas u HR iste gluposti kao sa RS u BiH. Ili misliš da bi nekim božjim proviđenjem bila drugačija situacija.

Pa ako bi se ponašali kao muslimani,a očigledno je da bi,da naravno da bi bio isti scenario.
Valja napomenuti da su Srbi bili sasvim zadovoljni originalnim DS i niko nije govorio nekom otcepljenju dok se taj DS nije počeo deformisati do neprepoznatljivosti.Sada više niko ne govori o BiH ma kakva da je a sva je snaga uprta u otcepljenje.Jesu za to krivi Srbi ili muslimani i stranci?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 06:32 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Mar-kan je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Opet ta muslimanska priča, "a Srebrenica".
Ja kažem da je priča da nije bilo protjerivanja sranje, a ti odmah uskačeš "a što ne osudiš... ".
Oću, odsad ću svaki put kad se usudim nešto da kažem da naglasim da "osuđujem sve zločine"...



Jel to hoćeš da me banuješ? :zubati

Sva ta priča nema smisla nakon postupaka četničke bagre 91.Ja nikad nisam izjednačavao narod sa njima,znam kako fercera sustav u takvim vremenima.Moglo se sve urediti na obostrano zadovoljstvo.Ali ta priča od 95. ne pije vode.Znamo odlično što je uzrok svega toga.

Zašto bih te banirao?Dok ne pređeš granice nema razloga.

Što preskačeš masovna otpuštanja Srba sa posla?Divljanje kroz srpska naselja?Ukidanje konstitutivnosti?Šikaniranje običnog naroda?Jel to bilo pre ili posle tih tvojih četničkih hordi?

Nemoj od govana da praviš pitu.Znate vi nas znamo mi vas.Da ste vi bili u našoj situaciji kako bi se ponašali?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 07:20 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Čisto da primetim.U Hrvatskoj se ne slavi dan kad je recimo Hr priznata kao država,nego se slavi dan kad se desilo proterivanje Srba i zauzimanje RSK.To dovoljno govori i o Hrvatima i o Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
chat nick je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A što bi ti volio gledati Metemma ? Danas u HR iste gluposti kao sa RS u BiH. Ili misliš da bi nekim božjim proviđenjem bila drugačija situacija.

Pa ako bi se ponašali kao muslimani,a očigledno je da bi,da naravno da bi bio isti scenario.
Valja napomenuti da su Srbi bili sasvim zadovoljni originalnim DS i niko nije govorio nekom otcepljenju dok se taj DS nije počeo deformisati do neprepoznatljivosti.Sada više niko ne govori o BiH ma kakva da je a sva je snaga uprta u otcepljenje.Jesu za to krivi Srbi ili muslimani i stranci?


Je, časna izviđačka. Ne prdi bezveze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
chat nick je napisao/la:
Znate vi nas znamo mi vas.Da ste vi bili u našoj situaciji kako bi se ponašali?


:kava
https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_mas ... nskom_ratu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mar-kan je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Opet ta muslimanska priča, "a Srebrenica".
Ja kažem da je priča da nije bilo protjerivanja sranje, a ti odmah uskačeš "a što ne osudiš... ".
Oću, odsad ću svaki put kad se usudim nešto da kažem da naglasim da "osuđujem sve zločine"...



Jel to hoćeš da me banuješ? :zubati

Sva ta priča nema smisla nakon postupaka četničke bagre 91.Ja nikad nisam izjednačavao narod sa njima,znam kako fercera sustav u takvim vremenima.Moglo se sve urediti na obostrano zadovoljstvo.Ali ta priča od 95. ne pije vode.Znamo odlično što je uzrok svega toga.

Zašto bih te banirao?Dok ne pređeš granice nema razloga.


Pričalo se o 95. a ti si upao sa 91. Pa eto, onda ću i ja da upadnem sa onim prije 91, sa politikom i dešavanjima u organizaciji HDZa, a možemo malo da se vratimo i na 41, kad se već vraćamo.

Reagovao sam na priču kako eto Hrvatska nikog nije protjerala, slučajno se organizovali i otišli baš u vrijeme Oluje, a mi im slučajno pobili starce i spalili kuće. Plus Brionski transkripti.

Ako ćeš to pravdati postupcima RSK, to nije isto što i negiranje.

Glede banovanja je ta priča "Krajina je Hrvatska nije Srbija", kao da je Krajinu došao praviti neko iz Gadžinog Hana a ne ljudi čija je to zemlja i čiji preci su je branili par stotina godina, a bogme i Hrvate i Austriju i ako ćemo pravo, i hrišćansku Evropu. To što je krepali Broz tako nacrtao AVNOJevske granice ne znači da je to manje srpska zemlja, zemlja Srba koji na njoj žive.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Metemma je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Sva ta priča nema smisla nakon postupaka četničke bagre 91.Ja nikad nisam izjednačavao narod sa njima,znam kako fercera sustav u takvim vremenima.Moglo se sve urediti na obostrano zadovoljstvo.Ali ta priča od 95. ne pije vode.Znamo odlično što je uzrok svega toga.

Zašto bih te banirao?Dok ne pređeš granice nema razloga.


Pričalo se o 95. a ti si upao sa 91. Pa eto, onda ću i ja da upadnem sa onim prije 91, sa politikom i dešavanjima u organizaciji HDZa, a možemo malo da se vratimo i na 41, kad se već vraćamo.

Reagovao sam na priču kako eto Hrvatska nikog nije protjerala, slučajno se organizovali i otišli baš u vrijeme Oluje, a mi im slučajno pobili starce i spalili kuće. Plus Brionski transkripti.

Ako ćeš to pravdati postupcima RSK, to nije isto što i negiranje.

Glede banovanja je ta priča "Krajina je Hrvatska nije Srbija", kao da je Krajinu došao praviti neko iz Gadžinog Hana a ne ljudi čija je to zemlja i čiji preci su je branili par stotina godina, a bogme i Hrvate i Austriju i ako ćemo pravo, i hrišćansku Evropu. To što je krepali Broz tako nacrtao AVNOJevske granice ne znači da je to manje srpska zemlja, zemlja Srba koji na njoj žive.


Možemo se vraćati do Adama i Eve...

Sve ima svoj uzrok,pa tako i stradavanje srpskog naroda.Ništa nije slučajno,eto digao se Hrvatima pa tek tako ratovali sa Srbima...Vaša politika je krenula u opasnu avanturu,koja se obila svima o glavu.

Tko je što branio,duga priča...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mar-kan je napisao/la:
Možemo se vraćati do Adama i Eve...

Sve ima svoj uzrok,pa tako i stradavanje srpskog naroda.Ništa nije slučajno,eto digao se Hrvatima pa tek tako ratovali sa Srbima...Vaša politika je krenula u opasnu avanturu,koja se obila svima o glavu.

Tko je što branio,duga priča...


Naravno da ima, Srbi su smetali HDZu u rušenju Jugoslavije i stvaranju nezavisne Hrvatske. Tako je počelo. Za detalje pitati Boljkovca i suprugu Josipa Rajhl-Kira.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Metemma je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Možemo se vraćati do Adama i Eve...

Sve ima svoj uzrok,pa tako i stradavanje srpskog naroda.Ništa nije slučajno,eto digao se Hrvatima pa tek tako ratovali sa Srbima...Vaša politika je krenula u opasnu avanturu,koja se obila svima o glavu.

Tko je što branio,duga priča...


Naravno da ima, Srbi su smetali HDZu u rušenju Jugoslavije i stvaranju nezavisne Hrvatske. Tako je počelo. Za detalje pitati Boljkovca i suprugu Josipa Rajhl-Kira.


:kava
https://hr.wikipedia.org/wiki/Balvan-revolucija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27103
Metemma je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Možemo se vraćati do Adama i Eve...

Sve ima svoj uzrok,pa tako i stradavanje srpskog naroda.Ništa nije slučajno,eto digao se Hrvatima pa tek tako ratovali sa Srbima...Vaša politika je krenula u opasnu avanturu,koja se obila svima o glavu.

Tko je što branio,duga priča...


Naravno da ima, Srbi su smetali HDZu u rušenju Jugoslavije i stvaranju nezavisne Hrvatske. Tako je počelo. Za detalje pitati Boljkovca i suprugu Josipa Rajhl-Kira.


Srbi su glavni kreatori rušenja Juge i na njenim ostatcima pokušaja sklepanja V. Srbije. Za to ne treba nikoga
pitati. "Antibirokratska revolucija", upadanje Srbije u monetarni sustav NBJ, preuzimanje kontrole u Predsjedništvu Jug., preuzimanje kontrole u vojsci... Biti će da je obrnuto, da je Srbima
smetao HDZ i demokratski izbarani sustav, jer bez toga bi lako odradili započeti plan. I da, Juga je
najmanje jednu deceniju i prije toga bila u procesu raspadanja, od HDZ-a nije bilo ni traga.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mar-kan je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Naravno da ima, Srbi su smetali HDZu u rušenju Jugoslavije i stvaranju nezavisne Hrvatske. Tako je počelo. Za detalje pitati Boljkovca i suprugu Josipa Rajhl-Kira.


:kava
https://hr.wikipedia.org/wiki/Balvan-revolucija


https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%88%D0 ... 0%B8%D1%80

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... azvala-rat

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
novem je napisao/la:
Srbi su glavni kreatori rušenja Juge i na njenim ostatcima pokušaja sklepanja V. Srbije. Za to ne treba nikoga
pitati. "Antibirokratska revolucija", upadanje Srbije u monetarni sustav NBJ, preuzimanje kontrole u Predsjedništvu Jug., preuzimanje kontrole u vojsci... Biti će da je obrnuto, da je Srbima
smetao HDZ i demokratski izbarani sustav, jer bez toga bi lako odradili započeti plan. I da, Juga je
najmanje jednu deceniju i prije toga bila u procesu raspadanja, od HDZ-a nije bilo ni traga.


Upadanje u NBJ je naćeralo Tuđmana da promijeni npr ustav SRH.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Metemma je napisao/la:
novem je napisao/la:
Srbi su glavni kreatori rušenja Juge i na njenim ostatcima pokušaja sklepanja V. Srbije. Za to ne treba nikoga
pitati. "Antibirokratska revolucija", upadanje Srbije u monetarni sustav NBJ, preuzimanje kontrole u Predsjedništvu Jug., preuzimanje kontrole u vojsci... Biti će da je obrnuto, da je Srbima
smetao HDZ i demokratski izbarani sustav, jer bez toga bi lako odradili započeti plan. I da, Juga je
najmanje jednu deceniju i prije toga bila u procesu raspadanja, od HDZ-a nije bilo ni traga.


Upadanje u NBJ je naćeralo Tuđmana da promijeni npr ustav SRH.


Jedina stvarna konstitutivnost je ona iza koje prezicno definirani mehanizmi odlucivanja, kvote, vetoi, te naravno teritorijalna autonomija s nadleznostima (pokrajina, kanton, republika, stogod).

Primjeri konstitutivnosti "na papiru":
Konstitutivnost Hrvata u BiH 1991
Konstitutivnost Srba u BiH 1991
Konstitutivnost Bosnjaka u BiH 1991
Konstitutivnost Hrvata u RS 2016
Konstitutivnost Bosnjaka u RS 2016
Konstitutivnost Srba u Federaciji 2016
i na kraju naravno:
Konstitutivnost Srba u Hrvatskoj 1991.

Konstitutivnost Srba u Hrvatskoj moze se usporediti s konstitutivnoscu Bosnjaka u RS danas. Srba u RH i Bosnjaka u danasnjoj RS je slican postotak.
Pri uspostavi RS, RS je definirana kao "drzava srpskog naroda", ne drzava "Srba, Hrvata i Bosnjaka koji zive u RS", iako je nesrba bilo 45%.


Srbi u Hrvatskoj su bili brojna ali tipicna manjina do 1945. Vrlo bitna i utjecajna manjina (sjetimo se hrvatsko-srpske koalicije s Pribicevicem).
Autohtoni su, medjutim ipak je rijec o starim doseljenicima i iz tog razloga nikakva srpska drzava na tom prostoru nikada nije postojala.
Autohtoni su onoliko koliko su bijelci autohtoni u Americi, jer su i jedni i drugi dosli u otprilike isto vrijeme (prodor Turaka koincidira s otkricem Amerike). Medjutim to je nebitno, bili su tu 5 stoljeca, sto je kao da su "oduvijek".

Poseban status po prvi put su dobili 1945. godine, zahvaljujuci antifasistickoj borbi u kojoj su sukreirali novu komunisticku hrvatsku vlast i novi poredak. Mozemo reci da su hrvatski Srbi te Hrvati antifasisti/komunisti u koaliciji zajedno pobijedili Hrvate fasiste, te uspostavili novu drzavu u kojoj su Srbi nagradjeni posebnim statusom, po prvi puta u povijesti. Davanjem posebnog statusa vjerojatno se sprijecilo hrvatske Srbe da traze izdvajanje prostora na kojem su bili vecina iz Hrvatske vec 1945., ili uspostavu neke AP pokrajine na prostoru Hrvatske.
No isto tako su komunisti "zajebali" i Srbe i Hrvate u BiH, ostavljanjem BiH kao posebne republike, a niti jedan od tri naroda nije dobio ni AP pokrajine po BiH, nego je stvorena unitarna republika. Sto se tice Hrvatske, jedino sto je 1945. pisalo je da su "Antifasisti Hrvati i Srbi, zajedno s drugim narodnostima.... izvojevali pobjedu...", a u amandmanima na Ustav iz 1971.-1972.
u njega prvi put ulazi formulacija da je SRH „nacionalna država hrvatskog naroda, država srpskog naroda u Hrvatskoj i država narodnosti koje u njoj žive“. Dakle Srbi su bili prakticki konstitutivni, ali bez pravne sustine, slicno kao i u BiH.

Ja tvrdim da su narodi u BiH po prvi puta postali konstitutivni 1995. godine, kada je uvedeno 1000 raznih mehanizama zastite i kontrole teritorija kojeg nastanjuju. 1991. prakticki nije bilo nikakvih mehanizama, samo ustavne formulacije tipa "narodima BiH je zajamceno afirmiranje nacionalnih osobenosti" (?!?!)... Za promjenu ustava BiH bila je dovoljna dvotrecinska vecina u predstavnickom domu i tzv. "Vijecu opcina" gdje je svaka opcina imala jednog zastupnika. Danas dvotrecinska vecina vise nije dovoljna. Danas se parlament sastoji od dva doma, i za izmjenu ustava potrebna je dvotrecinska vecina u Predstavnickom, vecina u sva tri nacionalna
kluba u Domu naroda, te zadovoljeno entitetsko glasanje u Predstavnickom.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Evo i danas je 6 naroda konstitutivno u Crnoj gori, ali nemaju nikakva posebna prava osim prava na koristenje jezika.
Npr. nemaju pravo na odcjepljenje od Crne Gore, isto kao ni Srbi u SRH 1991.

http://www.skupstina.me/images/dokument ... e-gore.pdf

U preambuli se spominju samo "gradjani Crne Gore", a narodi se u preambuli spominju ravnopravno: "pripadnici naroda i nacionalnih manjina koji zive u Crnoj Gori: Crnogorci, Srbi, Bosnjaci, Albanci, Muslimani, Hrvati i drugi".

Znaci spominje se "narodi" (mnozina), uopce se ne prezirira tko su narodi a tko nacionalne manjine (ili su svi i jedno i drugo, ili se ne radi o strogoj pravnoj nego "neprecizno opisnoj" kategoriji), a Crnogorci su stavljeni u istu ravan s drugim etnickim grupama. U danasnjem ustavu Srbije i Hrvatske, srpski odnosno hrvatski narod se spominju na poceetku u posebnim recenicama, a tek zatim iza toga nacionalne manjine koje se nabrajaju.

I sto ti imas od ovakve "konstitutivnosti" u Crnoj Gori?
Imaju li Srbi pravo na komad Crne Gore, s obzirom na brojnost, jacinu veza i povijesni utjecaj? Cak i srpski jezik je bio sluzbeni prije (i Engleski je u Irskoj i Americi).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Robbie MO je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Upadanje u NBJ je naćeralo Tuđmana da promijeni npr ustav SRH.


Jedina stvarna konstitutivnost je ona iza koje prezicno definirani mehanizmi odlucivanja, kvote, vetoi, te naravno teritorijalna autonomija s nadleznostima (pokrajina, kanton, republika, stogod).

Primjeri konstitutivnosti "na papiru":
Konstitutivnost Hrvata u BiH 1991
Konstitutivnost Srba u BiH 1991
Konstitutivnost Bosnjaka u BiH 1991
Konstitutivnost Hrvata u RS 2016
Konstitutivnost Bosnjaka u RS 2016
Konstitutivnost Srba u Federaciji 2016
i na kraju naravno:
Konstitutivnost Srba u Hrvatskoj 1991.


Suština je: Srbi nikad posle 1918. nisu bili manjina u hrvatskoj državi na prostorima RSK. Da ne idemo sad prije 18.

Bili su svoji na svome, u svojoj državi, Jugoslaviji. A onda je došao Franjo koji je želio da ih petvori u manjinu u tuđoj državi, uz pokoje egzemplarno skidanje glave, protjerivanje i slično (Bilogora 91 npr).

Moj je skromni utisak da je Srbe HDZ smatrao smetnjom hrvatskoj nezavisnosti, što su i bili, jer je nisu željeli. Ne smetnjom tipa protivljenja već smetnjom tipa postojanja.

Na krajiške Srbe se od početka krenulo đonom, nametalo im se nešto silom što svakako ne bi prihvatili da je bilo medom namazano. I sad pričamo dal je to baš bila prava konstitutivnost, te kako je postojanje RSK znate jebiga Hrvatskoj bilo veliki problem.

HDZ je u ostvarivanje svog projekta krenuo konfrontacijom, i da je na srpskoj strani bio neko ko je stvarno pametno planirao Veliku Srbiju još od Memoranduma 85, veliko je pitanje kako bi prošao.

Srbi su imali svako pravo da se suprotstave.

Citat:
Konstitutivnost Srba u Hrvatskoj moze se usporediti s konstitutivnoscu Bosnjaka u RS danas. Srba u RH i Bosnjaka u danasnjoj RS je slican postotak.
Pri uspostavi RS, RS je definirana kao "drzava srpskog naroda", ne drzava "Srba, Hrvata i Bosnjaka koji zive u RS", iako je nesrba bilo 45%.


Konstitutivnost u entitetima danas je budalaština koju su nametnuli OHR i *** od Ustavnog suda, te nije relevantna ni za šta.

Citat:
Srbi u Hrvatskoj su bili brojna ali tipicna manjina do 1945. Vrlo bitna i utjecajna manjina (sjetimo se hrvatsko-srpske koalicije s Pribicevicem).
Autohtoni su, medjutim ipak je rijec o starim doseljenicima i iz tog razloga nikakva srpska drzava na tom prostoru nikada nije postojala.
Autohtoni su onoliko koliko su bijelci autohtoni u Americi, jer su i jedni i drugi dosli u otprilike isto vrijeme (prodor Turaka koincidira s otkricem Amerike). Medjutim to je nebitno, bili su tu 5 stoljeca, sto je kao da su "oduvijek".

Poseban status po prvi put su dobili 1945. godine, zahvaljujuci antifasistickoj borbi u kojoj su sukreirali novu komunisticku hrvatsku vlast i novi poredak. Mozemo reci da su hrvatski Srbi te Hrvati antifasisti/komunisti u koaliciji zajedno pobijedili Hrvate fasiste, te uspostavili novu drzavu u kojoj su Srbi nagradjeni posebnim statusom, po prvi puta u povijesti. Davanjem posebnog statusa vjerojatno se sprijecilo hrvatske Srbe da traze izdvajanje prostora na kojem su bili vecina iz Hrvatske vec 1945., ili uspostavu neke AP pokrajine na prostoru Hrvatske.


Što će reći da je za samo postojanje SRH i njene ovakve granice uslov bila ravnopravnost Srba.
Što bi rekli Bošnjaci, ako je nema, nema ni SRH...

Citat:
No isto tako su komunisti "zajebali" i Srbe i Hrvate u BiH, ostavljanjem BiH kao posebne republike, a niti jedan od tri naroda nije dobio ni AP pokrajine po BiH, nego je stvorena unitarna republika. Sto se tice Hrvatske, jedino sto je 1945. pisalo je da su "Antifasisti Hrvati i Srbi, zajedno s drugim narodnostima.... izvojevali pobjedu...", a u amandmanima na Ustav iz 1971.-1972.
u njega prvi put ulazi formulacija da je SRH „nacionalna država hrvatskog naroda, država srpskog naroda u Hrvatskoj i država narodnosti koje u njoj žive“. Dakle Srbi su bili prakticki konstitutivni, ali bez pravne sustine, slicno kao i u BiH.


Bez pravne suštine je današnja bh. konstitutivnost nametnuta od OHRa i stranaca bez podloge u Ustavu BiH.

Ravnopravnost Srba je, kako si lijepo ilustrovao, bila uslov postojanja i granica SRH. Teško da je to bez suštine.

Citat:
Ja tvrdim da su narodi u BiH po prvi puta postali konstitutivni 1995. godine, kada je uvedeno 1000 raznih mehanizama zastite i kontrole teritorija kojeg nastanjuju. 1991. prakticki nije bilo nikakvih mehanizama, samo ustavne formulacije tipa "narodima BiH je zajamceno afirmiranje nacionalnih osobenosti" (?!?!)... Za promjenu ustava BiH bila je dovoljna dvotrecinska vecina u predstavnickom domu i tzv. "Vijecu opcina" gdje je svaka opcina imala jednog zastupnika. Danas dvotrecinska vecina vise nije dovoljna. Danas se parlament sastoji od dva doma, i za izmjenu ustava potrebna je dvotrecinska vecina u Predstavnickom, vecina u sva tri nacionalna
kluba u Domu naroda, te zadovoljeno entitetsko glasanje u Predstavnickom.


Ustavnopravna konstitutivnost koliko je bitna toliko i nije. Jer nikada u toj Bosni Srbi nisu mogli biti narod drugog reda čija to zemlja nije. Šta god i gdje god to pisalo. To je neka "prirodna konstitutivnost", kad si svoj na svome, na svojoj zemlji.

Glede 91:
http://www.uciteljneznalica.org/item-Sk ... ve-427.htm

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Robbie MO je napisao/la:
Evo i danas je 6 naroda konstitutivno u Crnoj gori, ali nemaju nikakva posebna prava osim prava na koristenje jezika.
Npr. nemaju pravo na odcjepljenje od Crne Gore, isto kao ni Srbi u SRH 1991.

http://www.skupstina.me/images/dokument ... e-gore.pdf

U preambuli se spominju samo "gradjani Crne Gore", a narodi se u preambuli spominju ravnopravno: "pripadnici naroda i nacionalnih manjina koji zive u Crnoj Gori: Crnogorci, Srbi, Bosnjaci, Albanci, Muslimani, Hrvati i drugi".

Znaci spominje se "narodi" (mnozina), uopce se ne prezirira tko su narodi a tko nacionalne manjine (ili su svi i jedno i drugo, ili se ne radi o strogoj pravnoj nego "neprecizno opisnoj" kategoriji), a Crnogorci su stavljeni u istu ravan s drugim etnickim grupama. U danasnjem ustavu Srbije i Hrvatske, srpski odnosno hrvatski narod se spominju na poceetku u posebnim recenicama, a tek zatim iza toga nacionalne manjine koje se nabrajaju.

I sto ti imas od ovakve "konstitutivnosti" u Crnoj Gori?
Imaju li Srbi pravo na komad Crne Gore, s obzirom na brojnost, jacinu veza i povijesni utjecaj? Cak i srpski jezik je bio sluzbeni prije (i Engleski je u Irskoj i Americi).


Kakvih crnih 6 konstitutivnih naroda u državi u čijem ustavu jasno piše da se radi o građanskoj državi?
  
Naravno, Milova diktatura nema legitimitet za pisanje Ustava CG anyway.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nadji mi u njihovom ustavu pojam "gradjanska drzava". Pise "gradjani Crne Gore", isto kao sto je u ustavu SRBiH pisalo "gradjani SRBiH".

Ako se ne varam Crnogoraca je u Crnoj gori ispod 50%, tako da nisu sami mogli izglasati ovaj novi ustav.
Srbi ne bi glasali ustav u kojem se izbacuje srpski jezik kao sluzbeni i uvodi crnogorski, tako da su morali podmititi Bosnjake, Albance, Muslimane i Hrvate davanjem necega sto ce ovi shvatit kao "konstitutivnost" (Bosnjaci u Crnoj Gori npr. zaista misle da su konstitutivni!! http://bosnapress.net/predsjednik-sbk-d ... vni-narod/ , http://www.ntv.ba/bosnjaci-zele-vazne-p ... rnoj-gori/).

Pravi gradjanski ustav je onaj Francuske.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Konstitutivnost nista ne znaci dok se precizno ne stavi u pravne recenice i taksativno navedu prava, procedure, zastupljenost i mehanizmi. Sama fraza "konstitutivni narodi" postoji samo u modernom ustavu BiH. "Konstitivnost" na neki nacin znaci federacija naroda, a ne teritorija. U BiH imamo dvostruko federiranje: na principijelnoj razini izmedju naroda, i na teritorijalnoj razini (federacija kantona i konfederacija izmedju FBiH i RS, a tu je i Brcko kao nekakav grad-drzava).

Kada je konstitutivnost definirana (nedefinirana) sa "ravnopravnost" (ravnopravnost u cemu?), "ispoljavanje potreba za posebnoscu", "nesmetano upraznjavanje kulture", "afirmiranje nacionalnih vrijednosti", lol.... i kada imas 3 naroda od kojih dva manja imaju zaledje koje ce uletit da pomogne, onda imas rat.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Metemma je napisao/la:
Što će reći da je za samo postojanje SRH i njene ovakve granice uslov bila ravnopravnost Srba.
Što bi rekli Bošnjaci, ako je nema, nema ni SRH...


A gde je pecat?
Mozda je bila uvjet nekada, negdje i nesluzbeno - 1945., u internim razgovorima Tita i komunistickog vodstva po Titovim pecinama kad su crtali granice SRH, i ne na papiru. Price, legende, i prepricavanja tih istih prica pola stoljeca kasnije nemaju pravnu snagu; papir, dokument i sporazum imaju.

Komunisti su imali neke druge ciljeve i razne druge stvari su im bile tada bitne. Prvenstveno Jugoslavija kao cjelina. Republicke stvari su imale prakticki drugorazrednu vaznost, pored pitanja kao sto su stabilnost i snaga Jugoslavije i opasnost od vanjskoj neprijatelja :zubati te unutrasnjih ideoloskih neprijatelja, sto se vidi po lakoci stvaranja AP pokrajina po Srbiji radi nekakve savezne ravnoteze, i lakoci s kojom su srpski komunisti prihvatili iste pokrajine.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto je maksimum kojeg su Srbi u Hrvatskoj mogli izvuci?
PostPostano: 18 kol 2016, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Robbie MO je napisao/la:
Nadji mi u njihovom ustavu pojam "gradjanska drzava". Pise "gradjani Crne Gore", isto kao sto je u ustavu SRBiH pisalo "gradjani SRBiH".


Zajebavaš me? Pa piše samo u članu 1 ustava...

Citat:
Ako se ne varam Crnogoraca je u Crnoj gori ispod 50%, tako da nisu sami mogli izglasati ovaj novi ustav.
Srbi ne bi glasali ustav u kojem se izbacuje srpski jezik kao sluzbeni i uvodi crnogorski, tako da su morali podmititi Bosnjake, Albance, Muslimane i Hrvate davanjem necega sto ce ovi shvatit kao "konstitutivnost" (Bosnjaci u Crnoj Gori npr. zaista misle da su konstitutivni!! http://bosnapress.net/predsjednik-sbk-d ... vni-narod/ , http://www.ntv.ba/bosnjaci-zele-vazne-p ... rnoj-gori/).

Pravi gradjanski ustav je onaj Francuske.


Za dokaz nepostojanja konstitutivnosti si uzeo državu koja se svojim ustavom deklariše kao građanska.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 356 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO