HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 26 ruj 2014, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562


Zanimljiva emisija o raznim pitanjima iz rata, Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Od 4:00 minute je zanimljivo jer objašnjava kako je došlo do primirja (suradnje) između Kiseljaka i Ilidže sa Kordićem i Blaškićem. Ovom voditelju iz Srbije objašnjava kako šahovnica nije ustaška nego legitimno hrvatsko nacionalno obilježje :D

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Metemma je napisao/la:
Zanimljiva emisija o raznim pitanjima iz rata, Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac.

U svakom slučaju zanimljivo, posebno kad objašnjava situaciju oko Srebrenice i Mladića, ne ulazeći u vjerodostojnost iskaza...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Vredi pogledati...Bacio je drugo svetlo na mnoge dogadjaje...

Koliko moze da se veruje u sve to... nesto mi izgleda verodostojno, nesto napola, nesto uopste... ipak je on covek sistema, i ne zeli da diskredituje politiku opcije kojoj je bio veran...

Nema sumnje da je Beara jedna od vaznijih karika Srebrenice, ali odgovornost nosi i Mladic, koji ako nije direktno odlucivao, kriv je sto nije znao sta se desava...a ja mislim da je znao, ali da ga je bas brigalo...u zadnjoj godini rata njegovo psihicko stanje je bilo na nivou smanjene uracunljivosti, mnogi govore da posle smrti cerke da ga je za mnoge stvari bas brigalo, ukljucujuci i to da li ce ostati ziv...isao je na prve linije i pucao...

Ono o cemu je trebao da govori, a jasno je sto nije...je svedocanstvo mnogih, i Hrvata i Srba, da od 1994 i Miloseviceve granice na Drini, Karadzic pravi deal sa Tudjmanom oko snabdevanja naftom RS-a... a pod uslovom da se VRS ne mesa u predstojece napade HV u Slavoniji i Krajini...

Milomir Maric, voditelj emisije je bruka i sramota za novinarstvo, kao da je blago mentalno retardiran...povremeno u maniru primitivnih novobogatasa povlaci dim iz one olovke, pitanja i opservacije su mu na nivou prodavca paprika na pijaci... rekao bi mu otvoreno - kakvo ti dupe glumis sa tom pozom...ajde skloni se...frajer sjebe svaku potencijalno odlicnu emisiju...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
DzoniBG je napisao/la:
Vredi pogledati...Bacio je drugo svetlo na mnoge dogadjaje...

Koliko moze da se veruje u sve to... nesto mi izgleda verodostojno, nesto napola, nesto uopste... ipak je on covek sistema, i ne zeli da diskredituje politiku opcije kojoj je bio veran...

Nema sumnje da je Beara jedna od vaznijih karika Srebrenice, ali odgovornost nosi i Mladic, koji ako nije direktno odlucivao, kriv je sto nije znao sta se desava...a ja mislim da je znao, ali da ga je bas brigalo...u zadnjoj godini rata njegovo psihicko stanje je bilo na nivou smanjene uracunljivosti, mnogi govore da posle smrti cerke da ga je za mnoge stvari bas brigalo, ukljucujuci i to da li ce ostati ziv...isao je na prve linije i pucao...

Ono o cemu je trebao da govori, a jasno je sto nije...je svedocanstvo mnogih, i Hrvata i Srba, da od 1994 i Miloseviceve granice na Drini, Karadzic pravi deal sa Tudjmanom oko snabdevanja naftom RS-a... a pod uslovom da se VRS ne mesa u predstojece napade HV u Slavoniji i Krajini...

Milomir Maric, voditelj emisije je bruka i sramota za novinarstvo, kao da je blago mentalno retardiran...povremeno u maniru primitivnih novobogatasa povlaci dim iz one olovke, pitanja i opservacije su mu na nivou prodavca paprika na pijaci... rekao bi mu otvoreno - kakvo ti dupe glumis sa tom pozom...ajde skloni se...frajer sjebe svaku potencijalno odlicnu emisiju...


Znaš li ti uopće da je HV zauzela Knin nakon 7-8 mjeseci teških borbi protiv VRS u Livanjskom polju i na Dinari?

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Koliko god je zanimljivo što je rečeno, bar dvije trećine je ostalo nespomenuto :)
Opasan je Tomo, nisam znao da je ovakav.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5391
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
SDB je napisao/la:
Znaš li ti uopće da je HV zauzela Knin nakon 7-8 mjeseci teških borbi protiv VRS u Livanjskom polju i na Dinari?


:biceovodobro :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
SDB je napisao/la:

Znaš li ti uopće da je HV zauzela Knin nakon 7-8 mjeseci teških borbi protiv VRS u Livanjskom polju i na Dinari?


Koliko su to bile teske borbe...koliko je gubitaka pretrpeo HV... koliko je pojacanja VRS poslao u taj region za koji se znalo ako padne, Knin je na pljuvomet, dolaze mu sa ledja, i ne moze da se brani...

Sta je uradila VRS kad je pocela Oluja... sta se radilo posle...o tome prica i Kovac... sve je to bilo fingirano da se rat sto pre zavrsi, i nacrtaju nove karte koje su vec bile spremne...

I da je bilo puno ucesce VRS, veliko je pitanje dal bi to ista promenilo na terenu... ali nista nije ni pokusano...licno mislim da bi to samo malo odgodilo neminovno, ali to u ovome o cemu pricamo nije vazno...

Moje pitanje je bilo da li je tacno da se Karadzic dogovorio sa Tudjmanom?!



Od 39.40 o tome...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
E hebemu, Kovač tvrdi da se Slobo dogovarao s Tuđmanom Karadžiću iza leđa, a ti sad da se Karadžić dogovarao i opet se pozivaš na Kovača. :zubati

Što se Kovača tiče, jasno je da ima interes pričati to što priča da se sebe opere i uljepša vlastitu ulogu, isto kao i Mate Granić kod nas recimo.

I da, bile su teške borbe, i o tome su mi pričali ljudi koji su prvi ušli u Grahovo i Knin. I nakon Oluje je bilo težih borbi kad je VRS napala cestu Grahovo-Knin, tamo su izginuli dečki iz Kaštela i Trogira, ako se dobro sjećam.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Interesantno je vidjeti kako Srbi evoluiraju. Od teorije urote po kojoj Slobo nije htio pomoći Kninu, došli smo do toga da ni VRS zapravo nije ozbiljno učestvovala u borbama, čak ni kada je gubila preko 20% RS. :zubati

Uglavnom, Srbi ne mogu izgubiti ni jednu bitku ako nije namještena. Smehotres.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
SDB je napisao/la:
E hebemu, Kovač tvrdi da se Slobo dogovarao s Tuđmanom Karadžiću iza leđa, a ti sad da se Karadžić dogovarao i opet se pozivaš na Kovača. :zubati

Što se Kovača tiče, jasno je da ima interes pričati to što priča da se sebe opere i uljepša vlastitu ulogu, isto kao i Mate Granić kod nas recimo.

I da, bile su teške borbe, i o tome su mi iz prve ruke pričali ljudi koji su prvi ušli u Grahovo i Knin. I nakon Oluje je bilo težih borbi tamo kad je VRS napala cestu Grahovo-Knin, tamo su izginuli dečki iz Kaštela i Trogira, ako se dobro sjećam.


Ja se ne pozivam na Kovaca, nego na tvrdnje i Hrvoja Sarinica, i ovog drugog Hrvata koji je proucavao to... zato sam i stavio video... pogledaj i ostatak filma, sta prica Hrvoje Sarinic, glavni Tudjmanov covek za dogovore sa Milosevicem...

Sto bi on to izmisljao...pa njemu nije u interesu da se to spominje, a nije mogao da precuti koliko je puta jos za vreme rata bio u Beogradu... sta je on radio u Beogradu?! Po meni nema sumnje da su nesto pregovarali i dogovarali... sta i koliko su se dogovorili...necemo znati nikad... ali da nije bilo nekih dogovora u razlicitim fazama, i sa Milosevicem, i Karadzicem... to je slepilo...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
DzoniBG je napisao/la:
SDB je napisao/la:
E hebemu, Kovač tvrdi da se Slobo dogovarao s Tuđmanom Karadžiću iza leđa, a ti sad da se Karadžić dogovarao i opet se pozivaš na Kovača. :zubati

Što se Kovača tiče, jasno je da ima interes pričati to što priča da se sebe opere i uljepša vlastitu ulogu, isto kao i Mate Granić kod nas recimo.

I da, bile su teške borbe, i o tome su mi iz prve ruke pričali ljudi koji su prvi ušli u Grahovo i Knin. I nakon Oluje je bilo težih borbi tamo kad je VRS napala cestu Grahovo-Knin, tamo su izginuli dečki iz Kaštela i Trogira, ako se dobro sjećam.


Ja se ne pozivam na Kovaca, nego na tvrdnje i Hrvoja Sarinica, i ovog drugog Hrvata koji je proucavao to... zato sam i stavio video... pogledaj i ostatak filma, sta prica Hrvoje Sarinic, glavni Tudjmanov covek za dogovore sa Milosevicem...

Sto bi on to izmisljao...pa njemu nije u interesu da se to spominje, a nije mogao da precuti koliko je puta jos za vreme rata bio u Beogradu... sta je on radio u Beogradu?! Po meni nema sumnje da su nesto pregovarali i dogovarali... sta i koliko su se dogovorili...necemo znati nikad... ali da nije bilo nekih dogovora u razlicitim fazama, i sa Milosevicem, i Karadzicem... to je slepilo...


Pozivaš se, pročitaj vlastiti post. Naravno, nitko ne negira pregovore i nekakve dogovore (niti je to nekakva velika tajna), ali ti si počeo s dogovorenim ratom pa sad reteriraš (što je pozitivno, budući da forumski Srbi to jako rijetko rade :zubati ).

Uglavnom, površno poznaješ materiju, malo ju sustavnije izuči, inače ćeš ispadati blesav.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Činjenica je da se posle pada Glamoča i Grahova znalo šta slijedi, i da niko nije ništa preduzeo, a par mjeseci vremena je bilo...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Kojih par mjeseci? Glamoč i Grahovo su pali 28. i 29.7., a Oluja je počela 4.8.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:05 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Klasicna balkanska krkanska prica - mi smo najjaci i ne moze nam nitko nista, a kad nas netko polomi to je naravno - izdaja a ne zato jer je protivnik bolji i jaci...
Najbolje zapravo procitat ovo, direktno iz usta glavnih srpskih protagonista da se vidi koliko je zapravo "sati bilo", kliknite na 41.sjednica VSO 14.8.95

http://www.sense-agency.com/tribunal_(mksj).58.html

Obratite posebno pozornost na "psihotronsko oruzje kojim su Hrvati i Zapad dejstvovali na Srbe koji bi onda bezali glavom bez obzira"

Jasno nedaj Boze da Srbi bjeze zato sto su se usrali i sto su bili pizde i sto su potpuno popucali po savovima kad ih se ozbiljno ugazilo... Krivac nije to jasno je Srbi su junacine koje ne bjeze osim kad ih NATO i Ustase bombarduju psihotronskim aplikacijama za iPad...

Balkanski krkanluk at its finest... :sega

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
SDB je napisao/la:
Kojih par mjeseci? Glamoč i Grahovo su pali 28. i 29.7., a Oluja je počela 4.8.


Može biti da se loše sjećam onda... (evo još malo reteriranja :) )

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
SDB je napisao/la:

Pozivaš se, pročitaj vlastiti post. Naravno, nitko ne negira pregovore i nekakve dogovore (niti je to nekakva velika tajna), ali ti si počeo s dogovorenim ratom pa sad reteriraš (što je pozitivno, budući da forumski Srbi to jako rijetko rade :zubati ).

Uglavnom, površno poznaješ materiju, malo ju sustavnije izuči, inače ćeš ispadati blesav.


Kovaca sam spomenuo u delu kad je pricao o namernom povlacenju srpskih snaga kad su zdruzene HV-ABIH jedinice dosle blizu Banjaluke... o tome on prica u ovom intervjuu... sto negde pripisuje VRS i uticaju Beograda da se sto pre napravi Dejton...

Kakav dogovoreni rat... to si sam ubacio... dogovoreni rat je prica da je od pocetka sve bilo izrezirano... ne, to nije istina, to je budalastina... ja sam govorio striktno o dogovoru Tudjmana i Karadzica oko nafte i Krajine(sto sam zamerio Kovacu da nije ni spomenuo, a nije jer je to kompromitujuce za Karazica), i dogovorima Tudjmana i Milosevica preko Sarinica...

Pitao sam koje su to teske borbe oko Grahova i Livanjskog polja, koliki su gubici HV u ljudstvu i naoruzanju...teske borbe nose teske gubitke koji posle onesposobljavaju dalji laki prodor... to nije istina, a da bi me demantovao, iznesi koliko je ljudi HV tu izgubio, i koliko je to znacajno u siroj slici... a da ne bude da su poginuli decki iz kastela...

Pitao sam gde je bilo pojacanje VRS na toj neuralgicnoj tacki cijim padom definitivno pada Krajina... jel znas koliko su Martic i Babic kukali kod Mladica da im salje pojacanje... obecao je kontraudar na Grahovo, a nije se pojavio ni sa pojacanjem ni kontraudarom...

Jel mislis da ovaj Hrvat sto govori posle Sarinica ne govori istinu?! Zasto bi lagao, mislis da ne zna dovoljno... ja mislim da on savseno zna to, jer se time bavio, a ima hrabrosti da kaze javno... jel iko u Hrvatskoj pokrenuo pricu o dogovoru Tudjmana i Karadzica...ja nisam cuo, jer bi to bilo jako kompromitujuce za crno belu postavku...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
E hebemu, Kovač tvrdi da se Slobo dogovarao s Tuđmanom Karadžiću iza leđa, a ti sad da se Karadžić dogovarao i opet se pozivaš na Kovača. :zubati

Što se Kovača tiče, jasno je da ima interes pričati to što priča da se sebe opere i uljepša vlastitu ulogu, isto kao i Mate Granić kod nas recimo.

I da, bile su teške borbe, i o tome su mi pričali ljudi koji su prvi ušli u Grahovo i Knin. I nakon Oluje je bilo težih borbi kad je VRS napala cestu Grahovo-Knin, tamo su izginuli dečki iz Kaštela i Trogira, ako se dobro sjećam.

16 momaka iz Kaštela u jednom danu točnije, linija je bila blizu pucanja jer ti momci nisu bili veterani već tek mobilizirani ako se ne varam. Kada su kao pojačanja došli elementi gardijskih brigada(mislim baš Tigrova) VRS je potučen, a crte su se negdje vratile na početne položaje a negdje su naši izbili par kilometara dalje nego prije.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
DzoniBG je napisao/la:
SDB je napisao/la:

Pozivaš se, pročitaj vlastiti post. Naravno, nitko ne negira pregovore i nekakve dogovore (niti je to nekakva velika tajna), ali ti si počeo s dogovorenim ratom pa sad reteriraš (što je pozitivno, budući da forumski Srbi to jako rijetko rade :zubati ).

Uglavnom, površno poznaješ materiju, malo ju sustavnije izuči, inače ćeš ispadati blesav.


Kovaca sam spomenuo u delu kad je pricao o namernom povlacenju srpskih snaga kad su zdruzene HV-ABIH jedinice dosle blizu Banjaluke... o tome on prica u ovom intervjuu... sto negde pripisuje VRS i uticaju Beograda da se sto pre napravi Dejton...

Kakav dogovoreni rat... to si sam ubacio... dogovoreni rat je prica da je od pocetka sve bilo izrezirano... ne, to nije istina, to je budalastina... ja sam govorio striktno o dogovoru Tudjmana i Karadzica oko nafte i Krajine(sto sam zamerio Kovacu da nije ni spomenuo, a nije jer je to kompromitujuce za Karazica), i dogovorima Tudjmana i Milosevica preko Sarinica...

Pitao sam koje su to teske borbe oko Grahova i Livanjskog polja, koliki su gubici HV u ljudstvu i naoruzanju...teske borbe nose teske gubitke koji posle onesposobljavaju dalji laki prodor... to nije istina, a da bi me demantovao, iznesi koliko je ljudi HV tu izgubio, i koliko je to znacajno u siroj slici... a da ne bude da su poginuli decki iz kastela...

Pitao sam gde je bilo pojacanje VRS na toj neuralgicnoj tacki cijim padom definitivno pada Krajina... jel znas koliko su Martic i Babic kukali kod Mladica da im salje pojacanje... obecao je kontraudar na Grahovo, a nije se pojavio ni sa pojacanjem ni kontraudarom...

Jel mislis da ovaj Hrvat sto govori posle Sarinica ne govori istinu?! Zasto bi lagao, mislis da ne zna dovoljno... ja mislim da on savseno zna to, jer se time bavio, a ima hrabrosti da kaze javno... jel iko u Hrvatskoj pokrenuo pricu o dogovoru Tudjmana i Karadzica...ja nisam cuo, jer bi to bilo jako kompromitujuce za crno belu postavku...


To je bio niz operacija počev od borbi za Kupres u jesen 1994., zaključno s Ljetom 95. Svi podaci su na netu i slobodno zbrajaj poginule (govorimo o nekoliko stotina vojnika sveukupno).

VRS je tamo imala 2. krajiški korpus koji je razbijen 1995. Osim toga, VRS je bila razvučena na dugoj liniji fronta i nije imala dovoljno ljudi za nekakva velika pregrupiranja i manevriranja. Pa 12 000 vojnika je držalo cijelo Sarajevo (Metemma neka me demantira ako nije točno)

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Cifre idu od 14 do 17, zavisi šta se sve računa, tu su i dobrovoljci povremeni i policija...

Nego, čisto da naglasim, nisam ovo okačio samo zbog 95, inače mi se učinilo zanimljivo svjedočenje, naravno upitne vjerodostojnosti, ali svejedno, ako laže npr za Mladića, to samo po sebi govori o odnosu civilne i vojne vlasti, bosanske i Slobine struje i sl.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Uglavnom, moguće je da se Slobo nakon 1992. posvetio konsolidaciji svoje vlasti i da ga nije bilo previše briga za rubne krajeve tipa Knina, odnosno, važnije mu je bilo da mu se Radovan ne odmetne kontroli nego koliko će postotaka teritorija BiH kontrolirati na kraju. To mogu donekle priznati, ali isto tako je činjenica da Srbija zbog sankcija nije ni imala velike mogućnosti djelovanja, pogotovo zbog nedostatka te famozne nafte. Da to nije bio nekakav veliki deal, pokazuje činjenica da je HV digla preko 50 000 vojnika i 2 gardijske brigade da bi spriječila eventualni napad iz Srbije u vrijeme Oluje.

Što se RS tiče, bilo je parcijalnih dogovora (oko Babe, recimo, ili radi spašavanja hrvatskih enklava u Bosni), ali nekakvog velikog dogovora ne može biti među stranama čiji su glavni interesi međusobno suprotstavljeni. Elementarna logika.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Metemma je napisao/la:
Cifre idu od 14 do 17, zavisi šta se sve računa, tu su i dobrovoljci povremeni i policija...

Nego, čisto da naglasim, nisam ovo okačio samo zbog 95, inače mi se učinilo zanimljivo svjedočenje, naravno upitne vjerodostojnosti, ali svejedno, ako laže npr za Mladića, to samo po sebi govori o odnosu civilne i vojne vlasti, bosanske i Slobine struje i sl.


To je taj red veličine. Dakle, s obzirom na duljinu fronte, jasno je da VRS nije imala ljudstva da šalje ne znam kakva pojačanja u Livanjsko polje.

Intereview je interesantan upravo iz ovih razloga, još ga slušam dok tipkam.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
SDB je napisao/la:

To je bio niz operacija počev od borbi za Kupres u jesen 1994., zaključno s Ljetom 95. Svi podaci su na netu i slobodno zbrajaj poginule (govorimo o nekoliko stotina vojnika sveukupno).

VRS je tamo imala 2. krajiški korpus koji je razbijen 1995. Osim toga, VRS je bila razvučena na dugoj liniji fronta i nije imala dovoljno ljudi za nekakva velika pregrupiranja i manevriranja. Pa 12 000 vojnika je držalo cijelo Sarajevo (Metemma neka me demantira ako nije točno)


http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_ ... %281994%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Summer_%2795

18+5=23 poginula, i 170 ranjenih... to je rezultat malo jaceg bombardovanja u gradskoj sredini... za HV kao armiju ti gubici su minimalni, da ne kazem smesni... pa uzmi i da je bilo borbi izmedju te dve glavne akcije... nema smisla tvrdnja da su to bile teske borbe...

VRS jeste imala problema sa ljudstvom, ali da je bila ozbiljna namera da se brani Grahovo i tako zastiti Knin, poslali bi tamo mnogo ozbiljnije jedinice... u leto 1995 za 4 dana je sve palo...imas i snimke kako HV lako napreduje, da je otpor minimalan... zarobljavaju onog nekog matorog borca koji kaze da su svi polozaji napusteni...tako se ne brani nesto od cega zavisi opstanak RSK...

Sta mi to u siroj slici govori... nije postojala namera ni da se pokusa ozbiljna odbrana... nije da nisu znali sta se sprema, nego je to otpisano, i cilj je bio da se u 2-3 meseca stvori takva situacija u kojoj je moguc Dejton...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Metemma je napisao/la:
Cifre idu od 14 do 17, zavisi šta se sve računa, tu su i dobrovoljci povremeni i policija...

Nego, čisto da naglasim, nisam ovo okačio samo zbog 95, inače mi se učinilo zanimljivo svjedočenje, naravno upitne vjerodostojnosti, ali svejedno, ako laže npr za Mladića, to samo po sebi govori o odnosu civilne i vojne vlasti, bosanske i Slobine struje i sl.


Losi su odnosi bili izmedju civilne i vojne vlasti veci deo rata... prosto je cudo kako je RS uspela da odoli i pored sankcija i unutrasnjeg sukoba...

Kad slusas Kovaca, i mnoge druge koji iskreno progovore o ovoj temi, dodje ti da im svima kolektivno hebes mater...ljudi ginu, a oni se svadjaju oko vlasti i uticaja...dodaj tome i Slobino mesetarenje... Dejton je mila majka u odnosu na ono sto je moglo da se desi...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Zadar1993 je napisao/la:
16 momaka iz Kaštela u jednom danu točnije, linija je bila blizu pucanja jer ti momci nisu bili veterani već tek mobilizirani ako se ne varam. Kada su kao pojačanja došli elementi gardijskih brigada(mislim baš Tigrova) VRS je potučen, a crte su se negdje vratile na početne položaje a negdje su naši izbili par kilometara dalje nego prije.


To su momci što su poginuli uhvaćeni na spavanju , tokom dva dana borbi oko Derala poginula su 43 pripadnika HV-a (prema ministru Kotromanoviću).

Medijski se dogođaji prije i poslije "Oluje" vrte oko brzine te akcije , pa je riječ o izdaji , ako je sa srpske strane ili su se Srbi uskukavičili ako je sa hrvatske strane , ili su se Zloba i Francek neš dogovorili s obje strane. Istina je da je VRS pružala otpor i sa je HV+HVO znao imat i teške gubitke ali srpski i hrvatski mediji o tome šute svaki zbog svoijih razloga.

No, što se mene tiče, ako ima nečega u tome da je Karadžić učinio sve da JZ Bosna padne u ruke Hrvata , to je bila državnička odluka. Istina , gorka pilula u smislu gubitaka gotovo iskljčivo srpskih krajeva ali RS je ipak na kraju dobila povoljniju teritoriju , prije svega u ekonomskom smislu. RS bez Prijedora , Doboja , Broda i Dervente nebi bila održiva tvorevina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO