HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 264 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 09 vel 2010, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 16:36
Postovi: 54
djovani je napisao/la:
samo vas slusam i gledam, sve sami znalci

reci te mi par stvari :

evo pod br 1- zamislite da ste vi srbi i da trebate uzimati bihac... kako bi ste to izveli? sa koje strane bi to izveli i na koji nacin?

uzmite u obzir moguce gubitke i kao i ponasanje civilne vlasti rs, db srbije i vlasti u rsk, te njihovo opskrbljivanje sa hranom, oruzjem i municijom...
molom vas da uporedite situaciju na grmusko-grabeskom platou sa onim sto se na izacicu desavalo i tom dijelu (mislim na robno-novcanu razmjenu) ? od cega je zavisila cijena brasna i ulja?
kako se iz hr dolazilo u coralice? da li se sa pljesevice vide coralici?


1. Bihać je u dva rata dva puta napadan i oba puta sa Plješevice i sa hrvatske strane. I partizani su ga s te strane napali. Plješevica je ogroman prostor koji je nemoguće zatvoriti pogotovo logistikom kakvu smo mi imali. (bez vozila, goriva, samo konjskim zapregama). Svi dotadašnji napadi su išli preko Grabeža i bez većih problema zaustavljeni. Pokušali su i preko Golubića ali dalje nije išlo.
2. Pazite, to opskrbljivanje od strane Srba je uvijek obustavljeno kad bi krenula ofanziva. Zato su cijene prehrambenih proizvoda bile astronomske. Vreća brašna 900 DM, kava 250, šećer 70, rakija 70, sol 70. Nema šverca kad je napad a nitko u Bihaću ne može stvoriti dovoljne zalihe za nekoliko mjeseci. Šest mjeseci dva puta dnevno vojska je jela grah (ja ga više ne jedem). To je samo opravdanje Srbima zato što nisu zauzeli Bihać. Kod njih je uvijek neka izdaja.
3. Na ćoraliće se stizalo avionom, nosivosti 1000 kg., uglavnom noćnim letovima. Sa Plješevice se ne može vidjeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 09 vel 2010, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2009, 17:27
Postovi: 53
asantic1 je napisao/la:
djovani je napisao/la:
samo vas slusam i gledam, sve sami znalci

reci te mi par stvari :

evo pod br 1- zamislite da ste vi srbi i da trebate uzimati bihac... kako bi ste to izveli? sa koje strane bi to izveli i na koji nacin?

uzmite u obzir moguce gubitke i kao i ponasanje civilne vlasti rs, db srbije i vlasti u rsk, te njihovo opskrbljivanje sa hranom, oruzjem i municijom...
molom vas da uporedite situaciju na grmusko-grabeskom platou sa onim sto se na izacicu desavalo i tom dijelu (mislim na robno-novcanu razmjenu) ? od cega je zavisila cijena brasna i ulja?
kako se iz hr dolazilo u coralice? da li se sa pljesevice vide coralici?


1. Bihać je u dva rata dva puta napadan i oba puta sa Plješevice i sa hrvatske strane. I partizani su ga s te strane napali. Plješevica je ogroman prostor koji je nemoguće zatvoriti pogotovo logistikom kakvu smo mi imali. (bez vozila, goriva, samo konjskim zapregama). Svi dotadašnji napadi su išli preko Grabeža i bez većih problema zaustavljeni. Pokušali su i preko Golubića ali dalje nije išlo.
2. Pazite, to opskrbljivanje od strane Srba je uvijek obustavljeno kad bi krenula ofanziva. Zato su cijene prehrambenih proizvoda bile astronomske. Vreća brašna 900 DM, kava 250, šećer 70, rakija 70, sol 70. Nema šverca kad je napad a nitko u Bihaću ne može stvoriti dovoljne zalihe za nekoliko mjeseci. Šest mjeseci dva puta dnevno vojska je jela grah (ja ga više ne jedem). To je samo opravdanje Srbima zato što nisu zauzeli Bihać. Kod njih je uvijek neka izdaja.
3. Na ćoraliće se stizalo avionom, nosivosti 1000 kg., uglavnom noćnim letovima. Sa Plješevice se ne može vidjeti.



Pa to ti je taktika ovih crvenih beretki iz db sto bi prodavali dzak necega za 500 kad mogu kao fol organizovati neki satro napad i podici cenu duplo ili troduplo vise to ti se zove zakon trgovine u ratnim uslovima a vi mislili hoce srbi da vam uzmu bihac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 10 vel 2010, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
asantic1 je napisao/la:
To je samo opravdanje Srbima zato što nisu zauzeli Bihać. Kod njih je uvijek neka izdaja.


Prvo ih smrzla ZIMA,a zatim otpuhala OLUJA...kakva izdaja? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 10 vel 2010, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 16:36
Postovi: 54
morpheus je napisao/la:
@asantic1
Da li je na ovoj slici Radovan K. ?

Inace snimak iz Vedrog Polja poslije oslobadjanja u sjecnju 1995.


Krajnje lijevo je Draga iz Vedrog polja a krajnje lijevo je pokojni Zenga. Poginuo na Skočaju kad su Srbi iz zrakoplova bacili kasetnu bombu na selo. Pomogao je da se prevezu ranjenici do bolnice i tamo preminuo od unutarnjeg krvarenja a da nije ni znao da je ranjen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 10 vel 2010, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 16:36
Postovi: 54
HitniLopticuUsumicu je napisao/la:
asantic1 je napisao/la:

1. Bihać je u dva rata dva puta napadan i oba puta sa Plješevice i sa hrvatske strane. I partizani su ga s te strane napali. Plješevica je ogroman prostor koji je nemoguće zatvoriti pogotovo logistikom kakvu smo mi imali. (bez vozila, goriva, samo konjskim zapregama). Svi dotadašnji napadi su išli preko Grabeža i bez većih problema zaustavljeni. Pokušali su i preko Golubića ali dalje nije išlo.
2. Pazite, to opskrbljivanje od strane Srba je uvijek obustavljeno kad bi krenula ofanziva. Zato su cijene prehrambenih proizvoda bile astronomske. Vreća brašna 900 DM, kava 250, šećer 70, rakija 70, sol 70. Nema šverca kad je napad a nitko u Bihaću ne može stvoriti dovoljne zalihe za nekoliko mjeseci. Šest mjeseci dva puta dnevno vojska je jela grah (ja ga više ne jedem). To je samo opravdanje Srbima zato što nisu zauzeli Bihać. Kod njih je uvijek neka izdaja.
3. Na ćoraliće se stizalo avionom, nosivosti 1000 kg., uglavnom noćnim letovima. Sa Plješevice se ne može vidjeti.



Pa to ti je taktika ovih crvenih beretki iz db sto bi prodavali dzak necega za 500 kad mogu kao fol organizovati neki satro napad i podici cenu duplo ili troduplo vise to ti se zove zakon trgovine u ratnim uslovima a vi mislili hoce srbi da vam uzmu bihac.


Na tom brašnu nisu zarađivale crvene bereretke već domaći šverceri koji bi robu kupili po znatno nižoj cijeni i uskladištili a kad nevolja pritisne grad i trgovina se obustavi onda se prodaje po cijenama koje sam naveo. E, tu ti je pare uzeo Betonov junak Hamdo Tigar i Dudaković jer to je uglavnom bila njihova roba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 12 vel 2010, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2009, 16:10
Postovi: 3
Mar-kan je napisao/la:
asantic1 je napisao/la:
To je samo opravdanje Srbima zato što nisu zauzeli Bihać. Kod njih je uvijek neka izdaja.


Prvo ih smrzla ZIMA,a zatim otpuhala OLUJA...kakva izdaja? :kava

cekaj pa ko je prodavao brasno, ulje , kafu itd ? mislim odakle je stizala u okrug?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 12 vel 2010, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2009, 17:27
Postovi: 53
asantic1 je napisao/la:
HitniLopticuUsumicu je napisao/la:


Pa to ti je taktika ovih crvenih beretki iz db sto bi prodavali dzak necega za 500 kad mogu kao fol organizovati neki satro napad i podici cenu duplo ili troduplo vise to ti se zove zakon trgovine u ratnim uslovima a vi mislili hoce srbi da vam uzmu bihac.


Na tom brašnu nisu zarađivale crvene bereretke već domaći šverceri koji bi robu kupili po znatno nižoj cijeni i uskladištili a kad nevolja pritisne grad i trgovina se obustavi onda se prodaje po cijenama koje sam naveo. E, tu ti je pare uzeo Betonov junak Hamdo Tigar i Dudaković jer to je uglavnom bila njihova roba.



Aha,dobro a imas i onu Dudakovu pricu pre napada marka tri metka a kad srbi napadnu jedan metak marka ali meni nije bitno kad placa vlada kantona da je i deset maraka metak,e sad ovi sto napadaju po direktivi iz komande pauk citaj crvene beretke jel napadaju da uzmu bihac ili da podignu cenu suludo je i misliti na nesto ozbiljno kad paralelno sa napadom naoruzavas onoga kojeg napadas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 14 vel 2010, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 16:36
Postovi: 54
djovani je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Prvo ih smrzla ZIMA,a zatim otpuhala OLUJA...kakva izdaja? :kava

cekaj pa ko je prodavao brasno, ulje , kafu itd ? mislim odakle je stizala u okrug?


Stizala je iz RSK i tro cijelo vrijeme rata, puno prije nego su došle Crvene beretke. Crvene beretke su došle 1994. a na Tržačkim raštelama trgovalo se dvije godine prije njih. Ali ponavljam nema šverca sa Srbima kad je napad. Tko stvori zalihe u Bihaću tu robu prodaje po deset puća većim cijenama. Dudaković je plaćao streljivo cijelo vrijeme rata a ne samo kad je frka. 1994.g. uoči Božića dolazi zrakoplov iz Zagreba i donosi streljivo koje je već bilo na izmaku, nije kupljeno od Crvenih beretki.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 24 vel 2010, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
asantic1 je napisao/la:
-Pročitao sam postove na nekoliko tema koje je napisao ''Beton''. Najsmješnije je što uvijek naglašava kako on nema namjeru vrijeđati Hrvate Bihaća i bihaćki HVO a vrijeđa ih svakim svojim slovom. 85 pripadnika HVO je poginulo u obrani Bihaća i još 20-tak Hrvata u 5.k. i to je, po njemu, zanemariva uloga u obrani Bihaća. Što je trebalo, da nas pogine oko 500 i onda bi nam on odao priznanje.
-Prije svega, bio bi red da se predstavio (ne mora imenom i prezimenom) i da kaže u kojoj postrojbi 5.k. se borio i koje je dužnosti obnašao. Po nama su pljuvali uvijek kuhari, kuriri, personalci, logističari 5.k., pa vjerujem kako je i on iz te branše. Po njemu ispada kako je dovoljno biti samo pripadnik 5.k. i junak si domovinskog rata i bolji od svakog pripadnika HVO.
-502. br. je sudjelovala samo u vraćanju Skočaja, u rujnu mjesecu i nije imala žrtava. U ostalim operacijama nije se pojavljivala u našoj zoni odgovornosti do kraja ofanzive. Izgubila je Debeljaču bez borbe. Hamdine snimke datiraju iz tog prvog vraćanja Skočaja.
-Feliks Ploh jest napravio sranje u gradu ali nije Beton napisao što se dogodilo nekoliko minuta prije toga. Nekoliko pripadnika 5.k. ga je fizički maltretiralo i razbili mu akumulator koji je vraćao sa punjenja (ne bi me iznenadilo da je i on bio s tom skupinom). Felix je otišao u stan po pušku i uradio što je uradio.
- Enko je moj dobar prijatelj i nije malo puta prenoćio kod mene a u akciji na Baljevcu nije bio sam, još desetak pripadnika 2. satnije je bilo s njim.
-1993.g. jesmo plandovali ali smo to iskihali u 1994.g. Pitao bih Betona što je 5.k. radio 1993. i 1994. s kim su ratovali. Vjerujte sa Srbima nisu.
- Već sam napisao kako je u ofanzivi 1994./95., u dvije bihaćke brigade nedostajalo oko 1200 ljudi (podaci od VP 5.k.). To je za oko 400 više nego što je HVO imao pripadnika.
-Taj Maćan, kojeg je spomenu, nije bio pripadnik AT-a, već 1. satnije Žegar. Momak je išao u školu sa mnom i dobro ga znam. Ako mu je on dao podatke, o kojima piše, onda me je razočarao.
- Ako sam promašio neke datume (dolazak generala) to ne znači kako lažem. Napisao sam kako su svi podaci samo po sjećanju i kako ne raspolažem nikakvim dokumentima. O generalu, njegovom ponašanju i postupcima, sam dao i svoje mišljenje i koliko god se Beton trudio popljuvati ga ne može jer on i nije junak Bošnjaka već Hrvata. To što on piše o njemu mogu i ja reći i za Dudakovića i za Hamdu Tigra pa su oni svejedno bošnjački junaci. Svakom svoje. Činjenica je samo jedna ge. Šantić je dva puta došao u Bihać kad je bilo najteže, kad bi polovica Hrvata i Bošnjaka razgulila bez problema. Drugi put je došao kad je palo Vedro polje i četnici stigli 500 m od bolnice. Ja ne bih došao da sam imao izbora. Došao sam 1991.g. (nisam morao) i ne kajem se, ali 1995.g. ne bih sigurno.
- Hrvati Bihaća nikad neće ružno govoriti o pripadnicima 5.k. jer nemaju razloga. Ne moramo im se diviti ali pljuvati po njima nećemo. A ti, Beton, sram neka te bude. Da imaš obraza ne bi se ni pojavio ovdje na forumu. Jedino mi je drago što njegovo mišljenje ne dijele svi Bošnjaci jer znam ja i mnoge druge.
- Za ono, diglo se i staro i mlado, nije istina. Stare su na silu mobilizirali a mladi se skrivali. Šargan je bjegunce šišao na nulericu, VP je prebijala ljude koji se nisu htjeli boriti. Mi smo svoje zatvarali u sušanu (po 15 ljudi u 2 kvadrata na -20 stupnjeva. Brojno stanje prepolovljeno i u HVO i u 5.k. Ali da nisu mogli ući, nisu jer oni što su ostajali na položajima su junaci. Za zaustavljanje napada dovoljno je tridesetak pravih momaka u to sam se uvjerio.



Pozdrav za asantic,
i ujedno se duboko izvinjavam ako sam te uvrijedio nekim mojim postom nije bila namjera ako vjerujes,
sto se tice Felixa sigurno je postupio ispravno kad se branio i imao je pravo da se brani od olosa kakav su Tayson i Medo rahmetli kojeg je svakako malo poslije Felixa policija expresno preselila na Ahiret,samo sam htio reci da nije trebao tako kaubojski postupiti ,mogao je lijepo prici opaliti svakome po jedan metak u glavu ,pa onda ih ovjeriti sa po jos jednim u prsa i mirna Bosna ,a ne ono istrese cijeli BK i uz ove gore pomentu izrafalane jos 2-3 neduzna...kazes Hamdo bosnjacki heroj??Kakav heroj bolan ,heroji su na Humcima i slicnim destinacijama...on je olos ,alkoholicar koji je dobro naplatio svoje ratne zasluge i svaki normalni gradjanin naseg grada misli ovako...kakav crni heroj...
sto se tice Macana znas i sam da taj nije u stanju mrava zgaziti kamoli slagati nesto,on u ovoj prici nije luk jeo a ni mirisao...znas i sam kakvi su on i brat mu stoga nemoj ni da pomislis da je on nesto srao...
izvini jos jednom ako sam te uvrijedio nisam isao s tom namjerom...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 04 svi 2010, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2010, 09:29
Postovi: 46
Ako smijem primjetiti,ovdje se najmanje pise o Vladi Santicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 04 svi 2010, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
Orao Grmeca je napisao/la:
Ako smijem primjetiti,ovdje se najmanje pise o Vladi Santicu.


Ne brini si ti za generala.. istina će kad tad izići na vidjelo a krivci odgovorati...
Evo jednoga (general je zadnji put viđen u društvu te osobe) već gaze i GUZE, da GUZE po KPD Zenica !!!
Nego šta ćemo mi sa Stevom Beslaćem ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 05 svi 2010, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2010, 09:29
Postovi: 46
Pa ne znam,vjerovatno ce odgovarati ako ga optuze mada sam misljenja da se on pitao tada otprilike kao Rodni kod Troterovih. Nikakva optuznica nije podignuta protiv ljudi sa tog prostora sto je za nepovjerovati s obzirom na broj istih protiv Srba,mozda s tim cuvaju Atifa jer je i ovako omjer nesrazmjeran.Srpski oficir bi vec visio za onakve naredbe i to pred kamerama,a vi mozete zamisliti sta je uradio Vladi Santicu kad su kamere info-sluzbe 5 korpusa bile ugasene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 05 svi 2010, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Orao Grmeca je napisao/la:
Pa ne znam,vjerovatno ce odgovarati ako ga optuze mada sam misljenja da se on pitao tada otprilike kao Rodni kod Troterovih. Nikakva optuznica nije podignuta protiv ljudi sa tog prostora sto je za nepovjerovati s obzirom na broj istih protiv Srba,mozda s tim cuvaju Atifa jer je i ovako omjer nesrazmjeran.Srpski oficir bi vec visio za onakve naredbe i to pred kamerama,a vi mozete zamisliti sta je uradio Vladi Santicu kad su kamere info-sluzbe 5 korpusa bile ugasene.


Sta ti znas sta bi bilo i gdje je Vlado Santic?Mozda je covjek negdje u Brazilu,mozda negdje u Argentini,ne mozes ti porediti vase ratne zlocince sa nasim herojima poput Dudaka,ja znam da je tebi sad zao sto nema ni 20 Srba u Bihacu i sto ste popushili na Bihacu kao nigdje,a nekad ste se qurcili po istom i mislili da cete ga zemiti za dva-tri dana ,ali kita dzaba JNA oprema dzaba Grabezi ,Lohovska Brda i ostale dominantne kote kad se Bosnje isprse onda nejma zajebancije...sad tipkaj od Bog zna kud i mastaj o Bihacu :palacgore1

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 05 svi 2010, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2010, 09:29
Postovi: 46
VJEROVATNO JE POSLIJE 8 MARTA PREBACEN KOD CETNIKA DA PROSLAVI DJURDJEVDAN I TU MU SE GUBI SVAKI TRAG ILI SU GA VASI HEROJI CARTER LETOM OTPREMILI DO BRAZILA,VEOMA MOGUCE,MUDRO ZBORIS,SVAKA TI JE ZA SAMARCINE.DOBRO STE ODBRANILI BIHAC,SRECA PA FEDERACIJI NISU DALI 61 %,MOZDA BI STIGAO OSLOBODITI I MANJACU,JADNICE JADNI U CETRI GODINE RATA ODBRANILI STE KOTU CILJ IZNAD RIPCA ALI SAMO JEDAN DAN,VEC SUTRA VAM JE BATALJON SLAVNE 502 RAZGULIO DO ORLJANA.ZA REDOM STE ODBRANILI I VAKUF,DUBOVSKO,KLANAC,RIPAC,GOLUBIC,PRIVILICU,SOKOLAC I VAS NEOSVOJIVI CULUMAK...I ZNAJ DOBRO JADNICE NEZAHVALNI DA HRVATIMA MOZES ZAHVALITI ZBOG DINARE :whistling A TI SE SAMO KURCI STO VAM JE I ODLIKA.OD POCETKA DECEMBRA DO 14 JANUARA KAO UDARNA JEDINICA NISMO ISPALILI NI METKA,LINIJASI SU NAPRAVILI ZEMUNICE I UBACILI BUBNJARE,ZASTO NAS NISU DIGLI U AKCIJU NI NA JEDNOM PRAVCU NE ZNAM,NECU RECI NI DA JE PLACENO,NI DA JE NATO PRIJETIO BOMBARDOVANJEM,NI DA BI BILA HUMANITARNA KATASTROFA,NI DA JE VEC DOGOVOREN POSTOTAK A IMALI SMO DOBROG VISKA, ALI ZNAM JEDNO DA NAS NISI TI ZAUSTAVIO NI TEBI SLICNI STO SE TICE 20 SRBA U BIHACU,DOBRO JE TO,SA VAMA NI U SNU.CUJEM DA IMA DOSTA HRVATA,JEVREJA,CIGANA SA RUZICE...NEKA,VI STE POZNATI KAO TOLERANTNA NARODNOST POCEV OD SULTANA FATIHA KOJI DODJE OVAMO SA CVIJECEM..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 05 svi 2010, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
Orao Grmeca je napisao/la:
VJEROVATNO JE POSLIJE 8 MARTA PREBACEN KOD CETNIKA DA PROSLAVI DJURDJEVDAN I TU MU SE GUBI SVAKI TRAG ILI SU GA VASI HEROJI CARTER LETOM OTPREMILI DO BRAZILA,VEOMA MOGUCE,MUDRO ZBORIS,SVAKA TI JE ZA SAMARCINE.DOBRO STE ODBRANILI BIHAC,SRECA PA FEDERACIJI NISU DALI 61 %,MOZDA BI STIGAO OSLOBODITI I MANJACU,JADNICE JADNI U CETRI GODINE RATA ODBRANILI STE KOTU CILJ IZNAD RIPCA ALI SAMO JEDAN DAN,VEC SUTRA VAM JE BATALJON SLAVNE 502 RAZGULIO DO ORLJANA.ZA REDOM STE ODBRANILI I VAKUF,DUBOVSKO,KLANAC,RIPAC,GOLUBIC,PRIVILICU,SOKOLAC I VAS NEOSVOJIVI CULUMAK...I ZNAJ DOBRO JADNICE NEZAHVALNI DA HRVATIMA MOZES ZAHVALITI ZBOG DINARE :whistling A TI SE SAMO KURCI STO VAM JE I ODLIKA.OD POCETKA DECEMBRA DO 14 JANUARA KAO UDARNA JEDINICA NISMO ISPALILI NI METKA,LINIJASI SU NAPRAVILI ZEMUNICE I UBACILI BUBNJARE,ZASTO NAS NISU DIGLI U AKCIJU NI NA JEDNOM PRAVCU NE ZNAM,NECU RECI NI DA JE PLACENO,NI DA JE NATO PRIJETIO BOMBARDOVANJEM,NI DA BI BILA HUMANITARNA KATASTROFA,NI DA JE VEC DOGOVOREN POSTOTAK A IMALI SMO DOBROG VISKA, ALI ZNAM JEDNO DA NAS NISI TI ZAUSTAVIO NI TEBI SLICNI STO SE TICE 20 SRBA U BIHACU,DOBRO JE TO,SA VAMA NI U SNU.CUJEM DA IMA DOSTA HRVATA,JEVREJA,CIGANA SA RUZICE...NEKA,VI STE POZNATI KAO TOLERANTNA NARODNOST POCEV OD SULTANA FATIHA KOJI DODJE OVAMO SA CVIJECEM..


:zubati :zubati :zubati ovo govori jedan Bišćanin :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 06 svi 2010, 07:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2010, 09:29
Postovi: 46
Istina,doduse nekad Biscanin,nemam ja problem sa Bihacem ni 92 ni sada nego sa Betonom i njemu slicnima ,zamislite njegovu vlast hehehe,hvala brate neka vladaju ali sami sa sobom.Ne lozite se na te njihove teorije kao oni branili Grad a mi napadali Grad.Da smo jasni,ako sam se branio,branio sam se od njega i njemu slicnima a ako sam napadao,napadao sam njih bez obzira da li se nalaze na nekim cukama ili u gradu ili mozda cak u mojoj kuci,sto ne znaci da ne volim svoju kucu,tako da su meta i cilj gdje god da su.PA tako mogu pricati i Dobojlije koji su se cijeli rat nalazili u gradu i odbranili ga po betonovoj teoriji a muslimani po okolnim cukama tipa Grabeza i Lohovskih Brda..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 06 svi 2010, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2009, 17:27
Postovi: 53
Orao Grmeca je napisao/la:
Istina,doduse nekad Biscanin,nemam ja problem sa Bihacem ni 92 ni sada nego sa Betonom i njemu slicnima ,zamislite njegovu vlast hehehe,hvala brate neka vladaju ali sami sa sobom.Ne lozite se na te njihove teorije kao oni branili Grad a mi napadali Grad.Da smo jasni,ako sam se branio,branio sam se od njega i njemu slicnima a ako sam napadao,napadao sam njih bez obzira da li se nalaze na nekim cukama ili u gradu ili mozda cak u mojoj kuci,sto ne znaci da ne volim svoju kucu,tako da su meta i cilj gdje god da su.PA tako mogu pricati i Dobojlije koji su se cijeli rat nalazili u gradu i odbranili ga po betonovoj teoriji a muslimani po okolnim cukama tipa Grabeza i Lohovskih Brda..



Klasicna muslimanska propaganda najvise upotrebljavana na primeru sarajeva kao srbi iz sarajeva otisli na brda pa pucaju po svome gradu a ovi ga kao brane,znaju li oni da su u sani 95 muslimani iz sanskog mosta, kljuca,krupe i ostalih pucali na svoje gradove sram ih bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 06 svi 2010, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 18 stu 2009, 17:27
Postovi: 53
Orao Grmeca je napisao/la:
VJEROVATNO JE POSLIJE 8 MARTA PREBACEN KOD CETNIKA DA PROSLAVI DJURDJEVDAN I TU MU SE GUBI SVAKI TRAG ILI SU GA VASI HEROJI CARTER LETOM OTPREMILI DO BRAZILA,VEOMA MOGUCE,MUDRO ZBORIS,SVAKA TI JE ZA SAMARCINE.DOBRO STE ODBRANILI BIHAC,SRECA PA FEDERACIJI NISU DALI 61 %,MOZDA BI STIGAO OSLOBODITI I MANJACU,JADNICE JADNI U CETRI GODINE RATA ODBRANILI STE KOTU CILJ IZNAD RIPCA ALI SAMO JEDAN DAN,VEC SUTRA VAM JE BATALJON SLAVNE 502 RAZGULIO DO ORLJANA.ZA REDOM STE ODBRANILI I VAKUF,DUBOVSKO,KLANAC,RIPAC,GOLUBIC,PRIVILICU,SOKOLAC I VAS NEOSVOJIVI CULUMAK...I ZNAJ DOBRO JADNICE NEZAHVALNI DA HRVATIMA MOZES ZAHVALITI ZBOG DINARE :whistling A TI SE SAMO KURCI STO VAM JE I ODLIKA.OD POCETKA DECEMBRA DO 14 JANUARA KAO UDARNA JEDINICA NISMO ISPALILI NI METKA,LINIJASI SU NAPRAVILI ZEMUNICE I UBACILI BUBNJARE,ZASTO NAS NISU DIGLI U AKCIJU NI NA JEDNOM PRAVCU NE ZNAM,NECU RECI NI DA JE PLACENO,NI DA JE NATO PRIJETIO BOMBARDOVANJEM,NI DA BI BILA HUMANITARNA KATASTROFA,NI DA JE VEC DOGOVOREN POSTOTAK A IMALI SMO DOBROG VISKA, ALI ZNAM JEDNO DA NAS NISI TI ZAUSTAVIO NI TEBI SLICNI STO SE TICE 20 SRBA U BIHACU,DOBRO JE TO,SA VAMA NI U SNU.CUJEM DA IMA DOSTA HRVATA,JEVREJA,CIGANA SA RUZICE...NEKA,VI STE POZNATI KAO TOLERANTNA NARODNOST POCEV OD SULTANA FATIHA KOJI DODJE OVAMO SA CVIJECEM..



Kazes od pocetka decembra do 14.januara niste metka opalili pa covece u tom periodu vam je pala trecina ako ne i polovina teritorije vaseg dva kk, hrvati vam dosli pred grahovo,jel ti ozbiljno ovo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 06 svi 2010, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Jedinica o kojoj govori @orao i nije.Sve ofanzivne formacije sa predznakom spec. su povučene kao i mobilisane studentske brigade koje su tretirane kao pojačanje statičnim pješadijskim jedinicama.A procjena o trećini ili polovini teritorije koju je kontrolisao korpus ti nije na mjestu.HVO i HV su napravile pomak do Kazanaca a 5.korpus do Ripča,znači ušli su manje od deset kilometara


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 06 svi 2010, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Orao Grmeca je napisao/la:
VJEROVATNO JE POSLIJE 8 MARTA PREBACEN KOD CETNIKA DA PROSLAVI DJURDJEVDAN I TU MU SE GUBI SVAKI TRAG ILI SU GA VASI HEROJI CARTER LETOM OTPREMILI DO BRAZILA,VEOMA MOGUCE,MUDRO ZBORIS,SVAKA TI JE ZA SAMARCINE.DOBRO STE ODBRANILI BIHAC,SRECA PA FEDERACIJI NISU DALI 61 %,MOZDA BI STIGAO OSLOBODITI I MANJACU,JADNICE JADNI U CETRI GODINE RATA ODBRANILI STE KOTU CILJ IZNAD RIPCA ALI SAMO JEDAN DAN,VEC SUTRA VAM JE BATALJON SLAVNE 502 RAZGULIO DO ORLJANA.ZA REDOM STE ODBRANILI I VAKUF,DUBOVSKO,KLANAC,RIPAC,GOLUBIC,PRIVILICU,SOKOLAC I VAS NEOSVOJIVI CULUMAK...I ZNAJ DOBRO JADNICE NEZAHVALNI DA HRVATIMA MOZES ZAHVALITI ZBOG DINARE :whistling A TI SE SAMO KURCI STO VAM JE I ODLIKA.OD POCETKA DECEMBRA DO 14 JANUARA KAO UDARNA JEDINICA NISMO ISPALILI NI METKA,LINIJASI SU NAPRAVILI ZEMUNICE I UBACILI BUBNJARE,ZASTO NAS NISU DIGLI U AKCIJU NI NA JEDNOM PRAVCU NE ZNAM,NECU RECI NI DA JE PLACENO,NI DA JE NATO PRIJETIO BOMBARDOVANJEM,NI DA BI BILA HUMANITARNA KATASTROFA,NI DA JE VEC DOGOVOREN POSTOTAK A IMALI SMO DOBROG VISKA, ALI ZNAM JEDNO DA NAS NISI TI ZAUSTAVIO NI TEBI SLICNI STO SE TICE 20 SRBA U BIHACU,DOBRO JE TO,SA VAMA NI U SNU.CUJEM DA IMA DOSTA HRVATA,JEVREJA,CIGANA SA RUZICE...NEKA,VI STE POZNATI KAO TOLERANTNA NARODNOST POCEV OD SULTANA FATIHA KOJI DODJE OVAMO SA CVIJECEM..

Eselamu Alejkum :palacgore1
E Srbine junacino,
mozda Santic i nije u Brazilu ,ali moram priznati da je i on dao svoj doprinos u ciscenju Bihaca od Srba ,pa ma koliko mi bio nesimpatican svaka mu cast sto je licno ustrijelio kao dzukelu onog Bozickovica.D kod Robne Kuce (nekadasnje Beograd :palacgore1 ) e sad sto se tice nase odbrane, ovako sto znam ,pa na Golubicu ste dobili po picki kao nikad ,selo je odbranilo 9 momaka ,imali smo jednog poginulog u vasem napadu ,a naslagali smo vas pravo ,ona debela svinja iz Pritoke vam je isto zijanila taj dan,mislili ste usetati onako nonsalantno niz Kosirnicu ,al qurac ne ide to tako lahko... a sto se tice vas bihacki cetnika ,nagledao sam vas se dosta u mrtvacnici ,zijanli ste mnogi na Bihacu ,od Mrazica,do vojvode Zorica ,mislim da znas svoje saborce o kojim pricam,a jedan koji je zarobljen u Racicu je nataknut na razanj ko brav i ti meni pricas o nekim vasim pobjedama...pa ti i sad se useres u gace kad cujes "tekbir" i preko TV-a,a licno sam imao priliku gledati expresno povlacenje hrabrijeh srpskih "junaka" toliko ste brzi bili da smo nailazili po Pritoci ,Prascijaku i Ripcu na vruce sporete...kako ste brzi samo kad se povlacite pickice ...
i nemoj mi ovdje kenjati o vasem herojstvu ,jer cijeli svijet zna da ste vece pickice od talijana
I hajde Bujrum na vrati u Bisce da vidis poceli smo praviti dzamiju u Pritoci, :palacgore1 (salim se nismo jos ,ali ubrzo cemo)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 07 svi 2010, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2010, 09:29
Postovi: 46
Ma heroji ste vi znam,najbolji,najaci,najnaj,samo si mi nesto sikirljiv i taman da ti to priznam kad ti se jasno ofira kakvi ste u stvari,te ubili Bozickovica,te nabijali na razanj,zaboravio si spomenuti vec kad si poceo da ste na Gorjevcu zaklali dida Ljubisu Vujinovica u Racicu one starce sa Nove Cetvrti...Ali sve ja to znam pa me grad gdje vi vladate ne privlaci nesto,a u Pritoci napravite 2 dzamije,malo je jedna,i to kraj one zidine stare pravoslavne crkve koju srusise i zapalise prije pola vijeka japanske trupe koje su zalutale u toku vojne vjezbe.U stvari odosmo mi od teme a mozda i ne,Vlado Santic je vama vjerovao isto kao i moj djed i stric pa zavrsise na Garavicama.Hvala Betone,daleko ti kuca bila.Neko od onoh stranaca rece,da se nije ovako zavrsilo,muslimani bi bili isfrustrirani,zavladao bi defetizam iliti nevjerovanje u vlastite ciljeve...ovako slave "oslobadjanje". Pa tvoj mozak jos vjeruje da su Srbi odbranili koridor a Muslimani Bihac,doduse priznam da nisam ni ja odmah skontao,"zborno mjesto Sanski Most" pa raspored na liniju oko B.japre i sela Halilovci koja je ubrzo postala entiteska granica.Ali heroju prodje otad 15 godina a ti jos brojis Srbe po Bihacu i sjecas se referenduma 92,mozda ga i docekas samo ovaj put ti neces izaci na ref.glasacka mjesta.FREE SRPSKA :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 07 svi 2010, 08:16 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Orao Grmeca je napisao/la:
Ma heroji ste vi znam,najbolji,najaci,najnaj,samo si mi nesto sikirljiv i taman da ti to priznam kad ti se jasno ofira kakvi ste u stvari,te ubili Bozickovica,te nabijali na razanj,zaboravio si spomenuti vec kad si poceo da ste na Gorjevcu zaklali dida Ljubisu Vujinovica u Racicu one starce sa Nove Cetvrti...Ali sve ja to znam pa me grad gdje vi vladate ne privlaci nesto,a u Pritoci napravite 2 dzamije,malo je jedna,i to kraj one zidine stare pravoslavne crkve koju srusise i zapalise prije pola vijeka japanske trupe koje su zalutale u toku vojne vjezbe.U stvari odosmo mi od teme a mozda i ne,Vlado Santic je vama vjerovao isto kao i moj djed i stric pa zavrsise na Garavicama.Hvala Betone,daleko ti kuca bila.Neko od onoh stranaca rece,da se nije ovako zavrsilo,muslimani bi bili isfrustrirani,zavladao bi defetizam iliti nevjerovanje u vlastite ciljeve...ovako slave "oslobadjanje". Pa tvoj mozak jos vjeruje da su Srbi odbranili koridor a Muslimani Bihac,doduse priznam da nisam ni ja odmah skontao,"zborno mjesto Sanski Most" pa raspored na liniju oko B.japre i sela Halilovci koja je ubrzo postala entiteska granica.Ali heroju prodje otad 15 godina a ti jos brojis Srbe po Bihacu i sjecas se referenduma 92,mozda ga i docekas samo ovaj put ti neces izaci na ref.glasacka mjesta.FREE SRPSKA :aleale


Free Srpska velis?aha, al kad na vrbi rodi grozdje,a mozda ni tada...sto se tice Bihaca ,to je grad primjer u svijetu kako se odnosilo u totalnom okruzenju prema drugim narodima,niti jednom Srbinu ,a kamoli Hrvatu nije falila dlaka s glave za sve vrijeme opsade,jedan jedini slucaj ubistva Srbina civila je onaj koji je iskoristen od vase propagande kao teror nad preostalim Srbima Bihaca u kojem je stradao prof Cazic Mirko inace dobar covjek kojeg je ubio iz koristoljublja najveci olos bihacki koji je i osudjen za to nedjelo,eto toliko o tvojim klanjima staraca N.cetvrti i ostalim nebulozama,daj bolan vi jos zivite u 1942-oj probudite se!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 07 svi 2010, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
multikulturalni,urbani,arijevci takvim hoćeš da se prestaviš?O šehadetu pojma nemaš jer nik si zaslužio na mješalici bauštelajući u Sloveniji i ti i babo tvoj,jedući krmetinu i pijući pivu.Otamo si dovukao reparirani pentium II u Orašac pa sad kenjaš prodajući se kao bišćanin.Škrbonja sa tarzankom



nek moderatori brišu sve off topic-e


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 07 svi 2010, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
stratilat je napisao/la:
multikulturalni,urbani,arijevci takvim hoćeš da se prestaviš?O šehadetu pojma nemaš jer nik si zaslužio na mješalici bauštelajući u Sloveniji i ti i babo tvoj,jedući krmetinu i pijući pivu.Otamo si dovukao reparirani pentium II u Orašac pa sad kenjaš prodajući se kao bišćanin.Škrbonja sa tarzankom



nek moderatori brišu sve off topic-e



Doista s ne bih htio miješati u ovu iznad svega argumentiranu plodonosnu raspravu niti ikome posebno i osobno držati stranu iako su manje više svima poznata moja uvjerenja i stavovi što se tiče proteklog rata ali ne mogu a da ne se nasmijem. dosjetljivo nema šta. =)) =)) =)) =)) .

Valjda će biti i neka kontrafora.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vlado Šantić
PostPostano: 07 svi 2010, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
Beton je napisao/la:
sto se tice Bihaca ,to je grad primjer u svijetu kako se odnosilo u totalnom okruzenju prema drugim narodima,niti jednom Srbinu ,a kamoli Hrvatu nije falila dlaka s glave za sve vrijeme opsade


Vlado Šantić? :kava


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO