HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 02:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 13 lip 2012, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
Mar-kan je napisao/la:
Zanima me jedna stvar-poznato je da se Vatikan uključio u pregovore oko zaustavljanja H-M sukoba,o čemu Mate Granić piše u svojim memoarima,gdje je skupa sa turskim predstavnikom letio u Sarajevo u 11/93.
Znači,postojao je pritisak Crkve na Tuđmana oko tog problema.Zašto?



Dobro pitanje Markane...
Samo koje Crkve i kojeg Vatikana...Kršćanskog ili judeo-kršćanskog...
Kako je tada na čelu naše KC bio Wojtila,Poljak i Slaven,pretpostavljam da se radilo o pravoj tada dominantnoj kršćanskoj struji unutar Vatikana...pa se zato išlo na mir s Muslimanima...Nekad bilo sad se spominjalo...Nema više...

Ova druga ionako igra na kartu moći i snage novca,odnosno više je interesna i rekao bih kamatarska...ukratko ona koja ima više veze sa ostatkom protestantske Europe...koja je po meni i počela rat između nas i Muslimana...a sve ovo,jasno,uz pomoć domaćih elemenata...Sa obje strane...


Pitanje za život vječni.. :zubati :zubati :zubati
Koji Vatikan???
Bertoneov ili Ruinijev???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 13 lip 2012, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
vira bosanska je napisao/la:
Ono sto svi znamo, da se uvazeni herceg Stjepan Kosaca, nazivao
bosanskim plemicem, vjere bosanske. Ja ne znam ni da je ta herceg-bosna,
ikada i postojala u povijesti. Izuzetak je AU period ali tada se taj naziv, odnosio
na teritorij cijele BiH. ja nemam nista protiv tog naziva i danas, ako se misli na cijelu BiH.

Koga uopće briga za tvoje laprdanje i što ti imaš protiv, a što nemaš? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 13 lip 2012, 15:37 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
...i mene je uvjek ovo zanimalo, ali nikako nisam mogao doci do nekog normalnog zakljucka...sve se svodilo na pretpostavke.
Danas ipak mislim da su nas zbombali zajedno, oni preko bare...e za cije pare i ciji interes...neznam. :neznam

Mi sami nikada na to nebi pristali! Cesto postavim kontra pitanje, da li je moguce uspostava iste, najvise radi zastite nacionalnih interesa samih hrvata,jer ovo sto se desava je doista nevjerojatno, a i neizdrzivo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 13 lip 2012, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Sve je to dio nekog većeg plana, Božija volja. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 30 lip 2012, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 sij 2012, 01:19
Postovi: 165
Jel nije bio uvijekt ukidanje Herceg Bosne za vraćanje istočne Slavonije?

_________________
Ja ne cijenim toliko svoju glavu da bih strahovao za nju,niti mi je život bio toliko sladak da bi žalio za njim.-Ante Bruno Bušić


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 30 lip 2012, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
I pored najbolje volje, ne vidim na osnovu čega bi to mogla biti funkcionalna država. A Balkan je tradicionalno plantaža banana republika...
Možda bi ujedinjenje sa Hrvatskom imalo nekakvog izgleda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 11 srp 2012, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
s one strane dinare je napisao/la:
pagan je napisao/la:
ovaj upit "zasto je ukinuta HB" podsjeti me na tudjmanov monolog na nekoj tv (mozda BBC). kaze otprilike ovako:

....ma vratili smo srbima taj dio, svakako su tu samo neke sume i divljina je..... :smijeh
(odnosilo se na danasnji dio RS-a juzno od banja luke. odgromna regija koju je tudjman vratio, a zauzvrat dobio odzak i
slobodno hrvatsko sarajevo, kao i hrvatsko gorazde)

posmatrajuci sa te strane, izgleda da smo jos i dobro proslo, kako nas je tek mogao jos gore zavalit. trebao nam je rec 91
o cemu se radi, ne bi dzaba ginuli, pustili bi srbe do ispred splita, pa nek onda prodaje i mijenja picku svoje mile matere


Je li ovo točno? Mrkonjić, Šipovo, itd. mjenjani za Goražde, Sarajevo...?


da

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 11 srp 2012, 15:33 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
s one strane dinare je napisao/la:

Je li ovo točno? Mrkonjić, Šipovo, itd. mjenjani za Goražde, Sarajevo...?


Ajme pa kako to dosad nisi skonto. Pa vidiš da nam se Muslimani svaki dan zahvaljuju zbog toga. Vidiš da Federalna napravi svako malo prilog o tome. Dnevni Avaz svako malo spomene nekog hrvatskog političara iz ratnog razdoblja.

Zar ne vidiš koliko nas Muslimani danas vole zbog toga?

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 11 srp 2012, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
I pored najbolje volje, ne vidim na osnovu čega bi to mogla biti funkcionalna država. A Balkan je tradicionalno plantaža banana republika...

Teži se tome da HR-HB postane oblik teritorijalno-administrativne autonomije Hrvata u BIH, s teritorijalnim diskontinuitetom, nikakva samostalnost ili pripajanje RH nisu opcije.
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Možda bi ujedinjenje sa Hrvatskom imalo nekakvog izgleda.

Ne dolazi u obzir. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 11 srp 2012, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Ukinuta je jer je SAD tako htio od početka. davao je hrvatima entitet u 3 mirovna plana kako bi uzrokovao podjele i katoličko-muslimanski sukob koji za koji su Ameri krivi. Kad su mudžahedini počeli ugrožavati sigurnost i stranih trupa u BIH je prekinut i Bošnjaci ubačeni s Hrvatima u isti entitet kako bi se neutralizirali.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 11 srp 2012, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
hinterland je napisao/la:
Ukinuta je jer je SAD tako htio od početka. davao je hrvatima entitet u 3 mirovna plana kako bi uzrokovao podjele i katoličko-muslimanski sukob koji za koji su Ameri krivi. Kad su mudžahedini počeli ugrožavati sigurnost i stranih trupa u BIH je prekinut i Bošnjaci ubačeni s Hrvatima u isti entitet kako bi se neutralizirali.


I kako je to molim te četvrtina ili petina, konstantno preglasavanih Hrvata neutraliziralo mudžahedine?

Evo ja ne znam niti za jedan napad Hrvata na mudžahedine poslije rata.

Ajde pokušaj opet. Ova teorija je fulana. Pa ću ti reći pravu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 22 srp 2012, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Zato jer je Hrvatsko-bošnjačka Federacija 1994. je ustrojena kao entitet 2 ravnopravna naroda po zapadno europskom demoratskom i liberalnom-kapitalsitičkom tipu. Te promjene od 2002. su druga stvar. Pitaj sve na forumu i kazat će ti da su bili sretni položajem Hrvata u FBIH od 1996. do 2002. Većina mudžahedina je napustila BIH nakon rata. Međutim dosta ih je i ostalo nažalost.

Hrvatska je dobila Hrvatsku samo za sebe zauzvrat je dala kompenzacije u BIH. Zato su hrvati u BIH kolateralna šteta.
Tuđman je mogao sačuvati HRHB ali to bi značilo i srpski entitet ili poluentitet u RH. Izabrao je načelo unitarne Hrvatske i BIH i tu su Hrvati došli u takav položaj.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 22 srp 2012, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
hinterland je napisao/la:
Zato jer je Hrvatsko-bošnjačka Federacija 1994. je ustrojena kao entitet 2 ravnopravna naroda po zapadno europskom demoratskom i liberalnom-kapitalsitičkom tipu. Te promjene od 2002. su druga stvar. Pitaj sve na forumu i kazat će ti da su bili sretni položajem Hrvata u FBIH od 1996. do 2002. Većina mudžahedina je napustila BIH nakon rata. Međutim dosta ih je i ostalo nažalost.
Hrvatska je dobila Hrvatsku samo za sebe zauzvrat je dala kompenzacije u BIH. Zato su hrvati u BIH kolateralna šteta.
Tuđman je mogao sačuvati HRHB ali to bi značilo i srpski entitet ili poluentitet u RH. Izabrao je načelo unitarne Hrvatske i BIH i tu su Hrvati došli u takav položaj.

Washingtonom (a djelomično i Daytonom) je predviđeno za Hrvatsku pola BiH (konfederacija, spec. odnosi itd). Jbg, to je bila navlakuša i na kraju je ispalo kako je ispalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 22 srp 2012, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Obje strane su krive da nije došlo do konfederacija jer nisu željele. Ali opet i konfederacija je labava zajednica dvije republike a ne jedna republika. Opet ne bi pola Bosne pripalo Hrvatskoj ali bi bila vezana federacija uz Hrvatsku što bi bilo super rješenje. Nažalost to se nije ostvarilo. Danas ni RS ni Srbija nemaju konfederaciju iako imaju specijalne odnose.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 22 srp 2012, 17:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 vel 2012, 00:16
Postovi: 532
Konfederacija s Bošnjacima? Ne hvala. Hrvatska se u budućnosti može povezivati i ujediniti samo s hrvatskom teritorijalnom jedinicom, Bošnjaci nek imaju svoju, Srbi svoju i sve će biti dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 22 srp 2012, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Icebreaker je napisao/la:
Konfederacija s Bošnjacima? Ne hvala. Hrvatska se u budućnosti može povezivati i ujediniti samo s hrvatskom teritorijalnom jedinicom, Bošnjaci nek imaju svoju, Srbi svoju i sve će biti dobro.


tako je europski je standard da se povezuju regije susjednih država, s kim će se bošnjačke regije u bih povezati, hm, valjda oni znaju....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 23 srp 2012, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Cijela EU je konfederacija koliko ja znam.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 23 srp 2012, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
hinterland je napisao/la:
Obje strane su krive da nije došlo do konfederacija jer nisu željele. Ali opet i konfederacija je labava zajednica dvije republike a ne jedna republika. Opet ne bi pola Bosne pripalo Hrvatskoj ali bi bila vezana federacija uz Hrvatsku što bi bilo super rješenje. Nažalost to se nije ostvarilo. Danas ni RS ni Srbija nemaju konfederaciju iako imaju specijalne odnose.


Ulazak u EU je ista stvar, još bolja jer je i RS obuhvaćena. Zato smo mi na Na europskom putu a Bošnjaci Na putu. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 23 srp 2012, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ulazak u EU je ista stvar, još bolja jer je i RS obuhvaćena. Zato smo mi na Na europskom putu a Bošnjaci Na putu. :D

Za ocekivati je da tamo zavrse i Srbija,CG,MK. SFREU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 23 srp 2012, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Belgija je u EU pa nije imala vlade 2 godine. Ništa ulazak u EU ne riješava.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 18 vel 2014, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Nakon jučerašnjih silnih pregovora i prepucavanja,Lagumdžijinog osornog obraćanja u smislu neću da čujem za hr izbornu jedinicu unutar FBIH (kamoli entitet!!),opet se ponavlja isto pitanje-zašto smo se tako lako odrekli HB?Neshvatljivo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je ukinuta Herceg-Bosna?
PostPostano: 18 vel 2014, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nemoj to spominjat odmah 10 persena moram lupit

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je ukinuta Herceg-Bosna?
PostPostano: 16 stu 2014, 02:05 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
I gde smo stali samo tri stranice za ovako bitnu temu?Dakle zasto je ukinut HB.Zasto nije doslo do konfederacije Hrvatske i FBiH?Zasto se zagreb predomislio?Sta je to Hrvatska dobila od Amerike pa im onda Amerikanci rekli:Dosta to vam je to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je ukinuta Herceg-Bosna?
PostPostano: 16 stu 2014, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nije tvoja briga. Eno ti kosovo pa lupaj glavom

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je ukinuta Herceg-Bosna?
PostPostano: 16 stu 2014, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Naravno da me je briga.Sada bi situacija u bih bila mnogo jednostavnija praktično rešena.
Na temi o KiM ćemo o KiM.
Zašto je Zagreb odustao od konfederacije sa MHF?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO