HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 14:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Te karte postoje na pdf H-M sukob,preuzete sa Praljkovog sajta.Nisu extra precizne,ali dovoljno za shvatanje situacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ukratko,zenica je bila na koljenima jer nisu vise znali sta znaci HRANA.kolega iz zepca mi je rekao da su hanume dolazile na njihove linije moleci za hranu.

mozda ce nekima zvucati smijesno,ali 94 i sami napad na zenicu je bio izvjestan.dakle napad na grad takve velicine je bio vojno ostvariv. u SB logistika se pojacava....

nakon fijaska muslimanske akcije na potezu hercegovine sa ciljem proboja na more i daljnji niz besmislenih akcija na istom prostoru protiv srba,armija gubi ca. 300-400 ljudi.
nas kontraudar izvrsen je u uskoplju,ali naravno nase drago vodstvo nas blokira i nismo smjeli naprijed.da ne spominjem hercegovinu i vezane ruke naspram muslimana,tolika logistika i potencijal,a ne smijes prstom mrdnut na istok..kapa do poda nasem vodstvu,hvala ima

realno govoreci,armija je vecim djelom krahirala i stvoreni su fantasticni preduvjeti za kontraudar...koji nikad nije uslijedio

HVALA pantovscaku........ umjesto papinog spomenika u vrhbosni,stavite tudjmanovu bistu,da ga ljubite svaki dan...drage komsije

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
pagan je napisao/la:
mozda ce nekima zvucati smijesno,ali 94 i sami napad na zenicu je bio izvjestan.dakle napad na grad takve velicine je bio vojno ostvariv. u SB logistika se pojacava....


hahaha evo meni je smiješno,znaš li ti bolan o čemu pričaš o kojem odnosu snaga ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
HVO-u Središnja Bosna se mora skinuti kapa s obzirom u kakvim su uvjetima djelovali da bi na kraju još bili u situaciji da potpuno razbucaju ABIH. :klanjam

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
Betandwin je napisao/la:
pagan je napisao/la:
mozda ce nekima zvucati smijesno,ali 94 i sami napad na zenicu je bio izvjestan.dakle napad na grad takve velicine je bio vojno ostvariv. u SB logistika se pojacava....


hahaha evo meni je smiješno,znaš li ti bolan o čemu pričaš o kojem odnosu snaga ?


to je bilo posve nerealno jer nikad Hrvati ne bi bili spremni na tolike ljudske gubitke u slučaju napada na veliko urbano područje, a što je neminovno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Betandwin je napisao/la:
pagan je napisao/la:
mozda ce nekima zvucati smijesno,ali 94 i sami napad na zenicu je bio izvjestan.dakle napad na grad takve velicine je bio vojno ostvariv. u SB logistika se pojacava....


hahaha evo meni je smiješno,znaš li ti bolan o čemu pričaš o kojem odnosu snaga ?


kako ti nije smijesan sami opstanak hrvata u SB????


popricaj sa ziteljima zenice koji su bili tada prisutni

koliko si dana zivio bez hrane dok nisi umro....doduse srbi su im uletili malo sto se tice hrane,al ne pretjerano

ista stvar i u mostaru...bacao im NATO hranu avionima ponoci,al sve padalo na nasu stranu :zubati

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 01 lis 2009, 18:48
Postovi: 66
Lokacija: Lašvanska dolina
pagan je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
hahaha evo meni je smiješno,znaš li ti bolan o čemu pričaš o kojem odnosu snaga ?


kako ti nije smijesan sami opstanak hrvata u SB????


popricaj sa ziteljima zenice koji su bili tada prisutni

koliko si dana zivio bez hrane dok nisi umro....doduse srbi su im uletili malo sto se tice hrane,al ne pretjerano

ista stvar i u mostaru...bacao im NATO hranu avionima ponoci,al sve padalo na nasu stranu :zubati


Ja mislim da si se malo zaletio sa ovim za Zenicu.
Moje je mišljenje (šta bi bilo da je bilo) da je isvršen spoj sa srednjom bosnom preko Uskoplja, da bi se samo išlo na ostvarivanje što bolje strateške pozicije oko poteza Kiseljak-Busovača, N.Travnik-Uskoplje te ovladavanje određenih kota oko Viteza.
Zenica sigurno nije bila ni u kakvim opcijama. S tim da bi se onda vjerojatno na nekim dijelovima, tipa Vlašić, "možda moglo" dakle jako teško, nešto pokušati iz pravca N.Bile, preko G.Gore spojiti sa VRS i dovesti Travnik u neko okruženje. Ali sumnjam da bi to bilo trajno.

A sada, znamo svi kako je bilo u Zenici u to vrijeme. Prava glad. Znam za slučaj koji mi je pričao jedan doktor iz Ze kada su vršili obdukciju jednog civila da vide uzrok smrti. Našli mu u stomaku deku. Nije jadnik imao hrane te pojeo deku. Strašno. Žao mi je silnog naroda koji je žrtvovao onaj ludi Alija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 21:04 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Sa ovim napadima na Zenicu i sl ispadate neozbiljni da ne upotrijebim težu riječ ...

Manite se tih "mi bi pomeli sve redom" ... To su puste tlapnje

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 08 vel 2011, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Vitez je napisao/la:
pagan je napisao/la:

kako ti nije smijesan sami opstanak hrvata u SB????


popricaj sa ziteljima zenice koji su bili tada prisutni

koliko si dana zivio bez hrane dok nisi umro....doduse srbi su im uletili malo sto se tice hrane,al ne pretjerano

ista stvar i u mostaru...bacao im NATO hranu avionima ponoci,al sve padalo na nasu stranu :zubati


Ja mislim da si se malo zaletio sa ovim za Zenicu.
Moje je mišljenje (šta bi bilo da je bilo) da je isvršen spoj sa srednjom bosnom preko Uskoplja, da bi se samo išlo na ostvarivanje što bolje strateške pozicije oko poteza Kiseljak-Busovača, N.Travnik-Uskoplje te ovladavanje određenih kota oko Viteza.
Zenica sigurno nije bila ni u kakvim opcijama. S tim da bi se onda vjerojatno na nekim dijelovima, tipa Vlašić, "možda moglo" dakle jako teško, nešto pokušati iz pravca N.Bile, preko G.Gore spojiti sa VRS i dovesti Travnik u neko okruženje. Ali sumnjam da bi to bilo trajno.

A sada, znamo svi kako je bilo u Zenici u to vrijeme. Prava glad. Znam za slučaj koji mi je pričao jedan doktor iz Ze kada su vršili obdukciju jednog civila da vide uzrok smrti. Našli mu u stomaku deku. Nije jadnik imao hrane te pojeo deku. Strašno. Žao mi je silnog naroda koji je žrtvovao onaj ludi Alija.



ja samo govorim kakvo je stanje na terenu bilo kod njih u to vrijeme.prenosim njihove rijeci,odnosno rijeci mojih poznanika.
da u pravu si,malo jeste grandiozno napadati zenicu (osim mozda juznih prigradskih naselja),ali u ratu nista nije nemoguce,pogotovo kad su bili u takvom polozaju

sa druge strane,puno je pametnijeg posla bilo u to vrijeme od same zenice

te moguce nase napade izgubili smo za zelenim stolom,a ne na terenu...politicari svoga kova

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
pjosip je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Da se sve poklopilo, vjerojatno bi svjetloplavo područje mogli zauzeti
slika
Ali kao što rekoh, to je šbb-kbb

Ja mislim da bi oni potpuno krahirali. Pogledaj kako bi se dolazilo do Bugojna, nekakvim slijepim crijevom.
A i šta bi im dostavljali?
Kažem ti u povijesti je bilo dosta neuspješnih opsada. Razliku je činilo pitanje samo da li je bilo hrane. Njihovu borbu je ustvari održala humanitarna pomoć.

I šverc unprofora sa metcima i sličnim potrepštinama.
Vjerujem da imaš pravo za njihov potpun krah :herceg_bosna , međutim ne znam dokle bi mi smijeli ići.
Ne znam jesi li čitao knjigu balkanska odiseja od lorda Owena, u njoj ti se opisuju pregovori u Ženevi, tipa muslimani traže 1 do 2 posto od Srba u istočnoj bosni, onda lord kaže da će se to podijeliti, pa na kraju mi ostanemo bez nekog gradića u srednjoj Bosni.
I onaj legendarni citat britanskog pukovnika Rose-a kako treba bombardirati Hrvate da bi Srbi shvatili poruku.
Situacija na terenu je definitivno krenula u našu korist. U par mjeseci bi onda vjerojatno HVO izbio na granicu banovine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Ceha je napisao/la:
Situacija na terenu je definitivno krenula u našu korist. U par mjeseci bi onda vjerojatno HVO izbio na granicu banovine?


Ne znam za tu banovinu. To bi bila stvar pregovora koji bi sigurno bili lakši kad vojska drži teren.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Vitez je napisao/la:
pagan je napisao/la:
kako ti nije smijesan sami opstanak hrvata u SB????
popricaj sa ziteljima zenice koji su bili tada prisutni
koliko si dana zivio bez hrane dok nisi umro....doduse srbi su im uletili malo sto se tice hrane,al ne pretjerano
ista stvar i u mostaru...bacao im NATO hranu avionima ponoci,al sve padalo na nasu stranu :zubati

Ja mislim da si se malo zaletio sa ovim za Zenicu.
Moje je mišljenje (šta bi bilo da je bilo) da je isvršen spoj sa srednjom bosnom preko Uskoplja, da bi se samo išlo na ostvarivanje što bolje strateške pozicije oko poteza Kiseljak-Busovača, N.Travnik-Uskoplje te ovladavanje određenih kota oko Viteza.
Zenica sigurno nije bila ni u kakvim opcijama. S tim da bi se onda vjerojatno na nekim dijelovima, tipa Vlašić, "možda moglo" dakle jako teško, nešto pokušati iz pravca N.Bile, preko G.Gore spojiti sa VRS i dovesti Travnik u neko okruženje. Ali sumnjam da bi to bilo trajno.
A sada, znamo svi kako je bilo u Zenici u to vrijeme. Prava glad. Znam za slučaj koji mi je pričao jedan doktor iz Ze kada su vršili obdukciju jednog civila da vide uzrok smrti. Našli mu u stomaku deku. Nije jadnik imao hrane te pojeo deku. Strašno. Žao mi je silnog naroda koji je žrtvovao onaj ludi Alija.

Da je bio protuudar, mislim da bi u njemu i uzeli Travnik, napokon po urbanim mjesnim zajednicama(grad s predgrađima) je to bio hrvatski grad.
Dakle linija banovine, ne bi imalo smisla ostavljat im Bugojno i Travnik.
Za Zenicu je bilo kružilo nešto da je postojao plan da HVO zauzme južni dio i raspolovi grad, kao da su Muslimani pričali nešto o blaškićevom planu za zauzimanje Zenice i da im je to služilo kao opravdanje za agresiju na hrvatske prostore.
Linija banovine je neki maksimum, eventualno da se moglo osloboditi Kakanj i Vareš te dovesti Zenicu u okruženje. ZeniĆistan Samo to je posve fiktivni scenario, sumnjam da bi to više sile dozvolile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
pjosip je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Situacija na terenu je definitivno krenula u našu korist. U par mjeseci bi onda vjerojatno HVO izbio na granicu banovine?

Ne znam za tu banovinu. To bi bila stvar pregovora koji bi sigurno bili lakši kad vojska drži teren.

Dobro, da li bi se dosegnute crte zadržale za zelenim stolom to je drugo pitanje.
Osim toga ima dosta hrvatskih prostora izvan banovine (Žepče, Usora.....)
Ne treba idealizirati neke linije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Da je došlo do spajanja Lašvanske d. sa Kiseljakom,ili Uskopljem,to bi značilo totalni rat HV-HVO protiv ABiH,u tom scenariju izlazak na brda sa južne strane Zenice bi bio sasvim izgledan.Dosta hrvatskih naselja se nalazi na tom potezu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
to bez potpunog upliva HVa bi bilo teško izvodivo, a to kada bi se dogodilo i Trebević bi bio na dometu :HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 09 vel 2011, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
bumbar92 je napisao/la:
to bez potpunog upliva HVa bi bilo teško izvodivo, a to kada bi se dogodilo i Trebević bi bio na dometu :HVO


Naravno.VS UN je prijetilo sankcijama RH,međutim Tuđman je oštro odgovorio da će,ako se nastave napadi na hr enklave u BiH,RH maximalno uključiti u sukob i neće dopustiti njihov pad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
Mar-kan je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
to bez potpunog upliva HVa bi bilo teško izvodivo, a to kada bi se dogodilo i Trebević bi bio na dometu :HVO


Naravno.VS UN je prijetilo sankcijama RH,međutim Tuđman je oštro odgovorio da će,ako se nastave napadi na hr enklave u BiH,RH maximalno uključiti u sukob i neće dopustiti njihov pad.

Ranije sam pisao o nazocnosti puma u Uskoplju neki manji broj,nije nama trebalo mnogo da se probijemo preko Rostova i onda samo ono selo Sinokos vec je spojeno sa NT :herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
pucanj u noci je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Naravno.VS UN je prijetilo sankcijama RH,međutim Tuđman je oštro odgovorio da će,ako se nastave napadi na hr enklave u BiH,RH maximalno uključiti u sukob i neće dopustiti njihov pad.

Ranije sam pisao o nazocnosti puma u Uskoplju neki manji broj,nije nama trebalo mnogo da se probijemo preko Rostova i onda samo ono selo Sinokos vec je spojeno sa NT :herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna


Pričamo o nekoj fiktivnoj situaciji,šta bi bilo kad bi bilo.Podrazumjevao bi se totalni angažman HV-a.E,sad bi to povuklo neke druge konsenkvence-Bihać,Slavonija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Mar-kan je napisao/la:
pucanj u noci je napisao/la:
Ranije sam pisao o nazocnosti puma u Uskoplju neki manji broj,nije nama trebalo mnogo da se probijemo preko Rostova i onda samo ono selo Sinokos vec je spojeno sa NT :herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna

Pričamo o nekoj fiktivnoj situaciji,šta bi bilo kad bi bilo.Podrazumjevao bi se totalni angažman HV-a.E,sad bi to povuklo neke druge konsenkvence-Bihać,Slavonija...

Sumnjam. Eventualno bi neke stvari duže trajale. Srbi onoliko zauzeto područje nisu mogli zadržati, a da su i zauzeli Bihać i pobili 50ak tisuća ljudi nakon toga bi samo brže bježali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:27
Postovi: 104
Ovako treba malo realnije sagledati sliku oko moguceg proboja. Vjerovali ili ne nasim su se gace tresle od spomena rijeci proboj , zasto? zato sto je svatko normalan znao da ce biti ogroman broj poginulih. Trebalo je dovuci dodatnih 1000 vojnika koji ce ici u proboj , a HVO je do tada radio samo aktivnu obranu nije uopce izvodio ofanzivne akcije. Problem cuvanja bokova ako bi se islo na liniju proboja Busovaca-Kiseljak, nedostatak MTS-a ono sto se imalo bilo je ponavljam dovoljno za obranu ali NE i za napad. Sa Kiseljacke strane se mogla postici velika vatrena moc kad bi se kopnenim putem uz pomoc VRS prebacila artiljerija i ljudstvo , ali opet sa Busovacke strane ne vjerujem da bi mogli udarit toliko snazno da ih rasturimo na liniji proboja. Kad se uzme u obzir stalne pogibije i ranjavanja dodjemo do zakljucka da je veliki dio nasih vojnika izbacen iz stroja.

Da ne bude sve crno i moral A.BiH je bio jako nizak nisu imali hrane , nisu imali ni nekih velikih vojnih uspjeha , ali su imali mnoogo vise ljudi od nas. Tada bi morali iskoristiti svu svoju snagu da se obrane od proboja i onda Srbima nebi bio problem rasturit takvu Armiju a HVO? Il pukovnik il pokojnik ili bi unistili Armiju ili bi totalno nestali.

Najrealnija opcija koja bi mogla dati uspjeh jeste ono sto je Markann naveo da nasi vezu snage na Uskoplju i da se istodobno vrsi proboj Bus-Kis , ali to vezivanje snaga bi moralo trajati danima i nebo i zemlja bi gorila a kako bi na to MZ gledala? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
quick_nick je napisao/la:
Najrealnija opcija koja bi mogla dati uspjeh jeste ono sto je Markann naveo da nasi vezu snage na Uskoplju i da se istodobno vrsi proboj Bus-Kis , ali to vezivanje snaga bi moralo trajati danima i nebo i zemlja bi gorila a kako bi na to MZ gledala? :neznam


Kiseljak-Kaćuni-Busovača točnije.To je područje relativno nenaseljeno,bitna je cesta da se ubace svježe snage u Lašvansku dolinu skupa sa MTS-om.Ne bi se ni išlo u 1. fazi na zadržavanje prohodnosti.a VRS je imao brdo tehnike stacionirane u Kiseljaku,poslije povlačenja oko Sarajeva.Drugi dan kad je potpisan Wash. sporazum,sve su prebacili na druge lokacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 20:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Problem je što i kada bi se izvršio proboj, tj spajanje Kiseljaka sa Busovačom, da bi položaj takve jedne velike, duge i tanke enklave bio nepovoljan i pogodan za ponovno presjecanje pa bi moguće opet bili na istom. Nama je bila potrebna strateška dubina teritorija koja se nije mogla osigurati bez osvajanja Fojnice.

Dalje, gore je rečeno da bi za spajanje sa Busovačom trebalo dodatnih 1000 vojnika. Zapravo HVO je u tom području imao neiskorištenu cijelu varešku brigadu Bobovac, stacioniranih na onih par sela na rubu vareške općine prema srbima. Istina, pitanje je da li bi srpskoj strani odgovaralo izmještanje tih snaga i kakav bi moral bio tog HVO-a, ali vjerujem da bi se nekako našla jedna bojna kao ispomoć za takvu operaciju.
Druga stvar, na području hercegovine je u to vrijeme u sklopu brigade Knez Domagoj djelovala jedna bojna kakanjaca. Početkom 1994 godine su kolale glasine da bi se jedan dio ljudstva, dragovoljaca, iz hercegovine (i bosanaca i hercegovaca) prebacio u Kiseljak. E sad, ako u cijeloj hercegovini nije bilo ukupno nekoliko stotina dragovoljaca voljnih za tako nešto onda se možemo svi zajedno skupa hebat i pljunut na naše "hrvatstvo".

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 20:56 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
Kako vi gledate proci a Bugojno,Travnik nam jos uvijek iza ledja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:27
Postovi: 104
Mar-kan je napisao/la:
quick_nick je napisao/la:
Najrealnija opcija koja bi mogla dati uspjeh jeste ono sto je Markann naveo da nasi vezu snage na Uskoplju i da se istodobno vrsi proboj Bus-Kis , ali to vezivanje snaga bi moralo trajati danima i nebo i zemlja bi gorila a kako bi na to MZ gledala? :neznam


Kiseljak-Kaćuni-Busovača točnije.To je područje relativno nenaseljeno,bitna je cesta da se ubace svježe snage u Lašvansku dolinu skupa sa MTS-om.Ne bi se ni išlo u 1. fazi na zadržavanje prohodnosti.a VRS je imao brdo tehnike stacionirane u Kiseljaku,poslije povlačenja oko Sarajeva.Drugi dan kad je potpisan Wash. sporazum,sve su prebacili na druge lokacije.


Sva sela sa lijeve i desne strane ceste su uvijek bila vecinski muslimanska , jos im je gore bila vojarna silos odnosno skladiste TO , preko Kacuna im je prolazio vazan koridor za njihove snage oni bi svim silama to branili. Tako da bas nije tocno da to nije nenaseljeno podrucije ono sto vidis na jednom dijelu ceste da sa strane nema kuca moze zavarati jer su u brdima ogromna sela.

Takav proboj bi trebalo isplanirat tako da bude savrsen sa svim rezervnim opcijama itd , jer je postojala mogucnost da upadnemo u klin i onda smo jeza u ledja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavrtaljka
PostPostano: 10 vel 2011, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Zašto je zauzeta Zavrtaljka?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO