HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 03 srp 2014, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Junuz Djipalo je napisao/la:
E ove godine se teze od ocekivanog dopedalao do Plocnog. 2228 m nv. Makadam koji vodi gore je jako nezgodan za voznju. Prosuo sam se pri spustu. Pamtljivo iskustvo. Fenomenalni krajolici,zanimljiv objekt na vrhu i ekipa u njemu. Idealno mjestoza stozer hb.org. imaju vec neke PC-jeve. :D

Inace, tek prije 10 dana odblomiran od snijega put za vozila.


Ako si se prosuo garant ti je bilo rizle (ostatke kamenčića) u tijelu. Jesil išao doktoru ili si samo isprao rakijom :zubati

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 03 srp 2014, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
U pravu si. Jednostavno otisao na more i ispralo more. Trebam li napominjat da stavljanje soli na rane nije samo izreka. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 03 srp 2014, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Junuz Djipalo je napisao/la:
U pravu si. Jednostavno otisao na more i ispralo more. Trebam li napominjat da stavljanje soli na rane nije samo izreka. :D


Jest znam nekog ko malo falilo nije ostao bez stopala radi soljenja rane. Ali koristilo onu Tuzlansku sol.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 03 srp 2014, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kaze ekipa koja je danas bila gire da je vrh pod snijegom a srpanj je.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 07 srp 2014, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zanimljiv je popis GSS stanica koje osiguravaju događaj:

GSS Široki Brijeg
GSS Jablanica
GSS Foča
GSS Banjaluka
HGSS Čitluk
HGSS Posušje
ISS Mostar
HGSS Mostar

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 10 srp 2014, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 18 srp 2014, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
juka jesi ikad nagazio malo nizbrdo?



pa kad te adrenalin ožeže, divota :D
samo skupe ove mašine što ih gospoda iz klipa ćeraju, preskupe :sad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 srp 2014, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Dasta sam. Mislio sam si i tamo neku downhill jurilicu zbavit jer sam par puta odletio s obicnim bicom. A onda sam skontao da bi samo brze isao a kad bi pao to bi bilo jos puno gore. Privlaci me ali sam prestar i previse volim svoje dijelove tijela. Nekako sam se navikao na njih. :D

Zato sad sam se prebacio na treking. Kretanje po planinama je brzo, slobodnije i sigurnije te primjerenije mojoj dobi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 srp 2014, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja imam neku želju za crosserom. ali nek to ostane samo na želji....
Inače i kad vozim skuter max idem 50km/h.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 srp 2014, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
korrisnik je napisao/la:
Ja imam neku želju za crosserom. ali nek to ostane samo na želji....
Inače i kad vozim skuter max idem 50km/h.


Pa ja s mojim biciklom nabijem 40 km/h :zubati

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 srp 2014, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kamov je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Ja imam neku želju za crosserom. ali nek to ostane samo na želji....
Inače i kad vozim skuter max idem 50km/h.


Pa ja s mojim biciklom nabijem 40 km/h :zubati


Ma ja da sa mojom skalamerijom od bicikla biž tam ba
Maks sam možda išao sa 40-50 pretpostavljam niz brod :zubati

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 28 srp 2014, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
U prilogu su GPX trakovi za Vran i Čvrsnicu po kojima se utrkivalo.

U gpx-u za Čvrsnicu nedostaje dio od V. Vilinca do Hajdučkih vrata.

Općenito planinarske staze na Čvrsnici su bolje označene nego na Sljemenu, jako se teško izgubit i fulat markaciju. Staze su onako, srednje teške, recimo ne bih djecu vodio ali nisu nešto sad dramatične, može svako ko je odrastao svladat, bar u više etapa, nema ni nekih opsanosti. Ovaj trek nije išao na Pločno.

Ovdje se vide crvenom bojom označene glavne planinarske staze:

slika


Privitak/ci:
Cvrsnica_2014_Trekkovi_final[1].zip [90.51 KiB]
Preuzeto 142 put/a.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 28 srp 2014, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Malo i fotki, imam ih puno ali izdvojio sam dvije.


Privitak/ci:
Opaska: Jezero Crljenak na malo manje od 2k m nv, ko bi rekao da ću žalit što nisam ponio kupaće. Planinari su mi kasnije rekli da se ljudi kupaju u njemu. Voda čista i toplija od Trebižata. Jedinstvena prilika za plivanje s tritonima.
20140724_141834.jpg
20140724_141834.jpg [ 59.62 KiB | Pogledano 13685 put/a. ]
Opaska: Pločno slikano s mjesta koje je otprilike iste nadmorske kao najviši vrh u RH. Fascinantno zar ne?!
20140724_170501.jpg
20140724_170501.jpg [ 28.8 KiB | Pogledano 13685 put/a. ]

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 28 srp 2014, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Još dvije ipak. Ne mogu ne stavit drugi najviši vrh i Hajdučka vrata.


Privitak/ci:
Opaska: Kažu da prolaskom kroz vrata postaješ hajduk i da za tebe od tada vrijede zakoni hajduka. E pa, prošao sam...
20140724_142802.jpg
20140724_142802.jpg [ 57.05 KiB | Pogledano 13683 put/a. ]
Opaska: Veliki Vilinac
20140724_132453.jpg
20140724_132453.jpg [ 47.56 KiB | Pogledano 13683 put/a. ]

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 29 srp 2014, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Evo kako je bilo na utrci Treking lige:

http://www.hgss.ba/index.php/novosti/298-treking-liga

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 29 srp 2014, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kako je zanimljivo sad kad si prošao neke lokacije na Čvrsnici razgledat sve i online. Planinari u domu su mi spomenuli neki jeben uspon iz kanjona koji se vidi s Hajdučkih vrata, gledao sam dolje i vidilo se da je zajebano ali nisam znao da je to jedina prava (ima još kraća na Magliću) dugačka via ferata u BiH.

Gledam snimku, pa to je baš ono... Ne znam hoću li se ikad usudit.



Ljudi za ovakvo što hrle u Dolomite, a vidi ti to, tu u avliji.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 20 vel 2015, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Zimska idila na dva sata vožnje od Jadrana

BLIDINJE - Iako je bio radni dan, na skijalištu na Blidinju uživa više desetaka skijaša. Njihov broj vikendom bude znatno veći i dostiže nekoliko stotina. Ekipa Anadolu Agency (AA) tokom posjete Blidinju zabilježila je i brojne goste koji su se nakon skijanja ili sankanja odmarali na planinskom suncu.

Do Blidinja smo stigli putem iz Tomislav-grada za što nam je trebalo oko sat vremena. Iako je Blidinje od Tomislav-grada udaljeno 26 kilometara, od čega je desetak kilometara makadam, u zimskom periodu nužan je poseban oprez, ne samo iz razloga što je put sužen, jer je očišćena samo njegova sredina, već zato i što je dio dionice potpuno zaleđen, posebno u usjecima do kojih ne dopiru sunčeve zrake, zbog čega treba voziti sporije.

- Loši putevi brzo se zaborave -

Slična je situacija i kada se odlučite da dođete ili se vratite putem koji vodi za Jablanicu, koji je u povratku bio i naša ruta. Od Blidinja do Jablanice potrebno je oko sat vremena iako je zvanična udaljenost svega 25 kilometara. I na toj dionici postoje potpuno zaleđeni usjeci na cesti, a od 25 kilometara, čak 15 kilometara puta je makadam.

Osim iz pravca Tomislav-Grada i Jablanice u ili sa Blidinja može se stići i putem od Prozora/Rame ili Posušja (udaljenost oko 28 kilometara).

Ma iz kojeg pravca se odlučite zaputiti u ovaj rezervat prirodne ljepote, jasno je naznačeno da je tokom zime veliki problem neadekvatna cestovna infrastruktura i makadamske seoske ceste. Ovaj problem djelimično rješava zimska služba koja redovno čisti ceste, ali je obavezno korištenje zimske opreme.

No, na sve eventualne poteškoće na putu se zaboravi onog trenutka kada se dođe na odredište. Čist zrak, sunce, snijeg, tišina i mir bit će dovoljan razlog za uživanje. Oko Ski centra "Staza" na Blidinju niklo je na desetine privatnih kuća i objekata koji se koriste kao vikendice, ali i apartmanskih sadržaja koji su na usluzi posjetiocima.

U podnožju skijališta smještenom na 1.293 metra nadmorske visine brojni skijaši čekaju da se četverosjedom zapute na vrh. Visinski uspon od oko 255 metara, s obzirom na to da se vrh glavne skijaške staze nalazi na 1.548 metara nadmorske visine, žičarom se pređe za oko desetak minuta. Naime, skijaški centar na Blidinju raspolaže žičarom četverosjedom - Doppelmeyr kapaciteta 1.942 osobe na sat.

Zahvaljujući ljubaznim domaćinima, ekipa Anadolu Agency provozala se ski žičarom što nam je omogućilo da napravimo predivne fotografije parka prirode Blidinje.

"Sa ovom sezonom smo za sada dosta zadovoljni. Prvi snijeg nam je pao krajem 12 mjeseca. A, prvi skijaški dan, odnosno staza je bila otvorena 30. prosinca 2014. godine. U prvom dijelu prvog mjeseca imali smo nešto manje količine snijega. Uz naš trud i rad uspjeli smo osposobiti staze, pa je bila u upotrebi. U tom periodu imali smo dosta dobru posjećenost gostiju kao i u ovom ostalom dijelu sezone. Zadovoljni smo sa posjetiteljima. Veći je broj posjetitelja. Pogotovo dobru posjećenost imamo za vikend - petak, subota i nedjelja, dok nešto manji broj posjetitelja, u biti znatno manji, imamo radnim danima", kazao je u razgovoru za Anadolu Agency Ivica Rezo, voditelj skijališta Blidinje.

- Najviše posjetitelja iz Dalmacije -

Naglašava kako veliki broj posjetitelja dolazi iz Republike Hrvatske - sa područja Dalmacije i dubrovačkog područja, te sa prostora Hercegovine.

"Uvjeti za skijanje su odlični. Staze su dobro urađene. Temperatura je dobra za staze. Dnevna je oko četiri-pet stepeni, a noćne su dosta niske tako da staza ostaje uvijek u dobrom stanju. Skijaši su zadovoljni stazama. I sve se odvija u najboljem redu", navodi Rezo.

Voditelj skijališta Blidinje kaže kako je teško govoriti o broju posjetitelja jer "ima veliki broj izletnika koji vikend i lijepe zimske dane provode na Blidinju, a dio njih su skijaši".

"Za vikend dnevna ponuda se kreće oko 200 skijaša. Dužina velike staze je 1.200 metara, a imamo dvije popratne staze uz glavnu, kao i baby stazu i sankalište. Noćno skijanje se odvija vikendom - petak, subota i nedjelja od 18 do 21 sat", navodi Rezo.

Kompleks Ski @ nature park Blidinje, inače, koji je ujedno i prirodna atrakcija za posjet u svim godišnjim dobima smješten je u podnožju planine Čvrsnice, u srcu parka prirode Blidinje i obuhvaća površinu od oko 30.000 metara kvadratnih.

- Gosti zadovoljni uslovima i cijenama -

Dugogodišnji skijaš Renato Rodić, iz Mostara, kako kaže za AA uživa u skijanju.

"Imamo tu kuću tu i dolazimo kada imamo slobodnog vremena - subota, nedjelja. Ali i radnim danima kada imamo slobodnog vremena. Fenomenalni su uvjeti za skijanje. Prezadovoljan sam", navodi Renato.

Mostarac je probao i noćno skijanje na Blidinju.

"Jesam i oduševljen sam. Jedino što je kraća staza pa, ne može se uživati onako u komadu koliko je duga. Ostalo je sve OK. Stvarno, staza je dobro pripremljena. Sve je OK", navodi Renato, koji skija više od četrdeset godina.

Navodi da bi bilo dobro "možda malo više uvesti kulture u skijanje".

"Malo više zavesti reda. Skloniti sa staze one koji voze spust, koji voze brzo, a ne znaju. Uvesti neke redare koji bi bili na stazi 'filteri' za recimo ove koji slabije skijaju", preporučuje Renato.

Svim građanima Bosne i Hercegovine, regije, a posebno Republike Hrvatske, s obzirom na to da je Blidinje udaljeno tek nešto više od dva sata vožnje od Jadranskog mora, savjetuje samo jedno - "doći na Blidinje i skijati se".

"Osjeti se veliki napredak: od staza, ljudi koji rade tu, do restorana, organizacije, puta, čišćenja, parkinga...", navodi Renato, upoređujući Blidinje nekada i sada.

U pripremi za jedan od spustova sa 1.584 metra nadmorske visine, ekipa Anadolu Agency zatekla je i mladog Stipu Lesku iz Čitluka.

"Dođem dva puta mjesečno. Imamo tu kuću. Budemo jedan dan, dva dana. Danas je staza malo tvrđa. Teže je malo skijati. Volim za borda kad je malo mekše. Ljepše je. Nekada padneš", priča za AA Lesko koji na Blidinje dođe sa ekipom.

Iako voli skijanje, Stipe kaže kako nije probao noćno skijanje.

"Nisam. Nema ni nekih uvjeta za veliku stazu. Mala je tek za početnike. Većinom se to početnicima sviđa", ističe Stipe.

Njegov prijedlog je da se upravo noćnom skijanju na Blidinju posveti više pažnje.

"Mogli bi možda noćno skijanje razviti, ali to je velika investicija", ističe Stipe.

On i njegova ekipa, kaže za AA, zadovoljni su zimskom sezonom, ali i cijenama.

- Brojne endemske biljne i životinjske vrste -

"Je, bolja je ovogodišnja sezona. Ima puno više snijega. Još ovo sunce bilo je ovih dana, zapravo tjedan dana. Idila je prava. Cijene su odlične: naprimjer cijena na Kupresu dnevna za skijaše je 30 KM (oko 15 eura), a ovdje 25 KM (12,5 eura). Poludnevna karta ovdje je 18 KM (oko devet eura), a tamo, na Kupresu mislim 23 KM (oko 11,5 eura)", ističe Stipe.

Park prirode Blidinje nalazi se na prostoru općina Posušje, Tomislav-Grad i Jablanica odnosno Zapadnohercegovačkog, Hercegovačko-neretvanskog i Kantona 10 (Livanjskog). Planinski masivi Čvrsnice (Pločno 2.228 m) i Vrana (Veliki Vran 2.074 m) te Blidinjsko jezero i Polja čine najistaknutije dijelove ovog prostora.

Područje Blidinja jedinstvena je prirodna pojava prekrasnih krajolika na kojem žive mnoge endemske vrste biljnog i životinjskog svijeta od kojih je napoznatija bor Munika. Blidinjsko jezero, površine šest kilometara kvadratnih, smješteno je na nadmorskoj visini od 1.184 metra.

Takva pozicija čini da je to lokacija idealna za posjetu u svim godišnjim dobima, bilo da se zimi želi skijati ili ljeti uhvatiti hlad pred velikim vrućinama. Moguće je voziti bicikl ili planinariti po jedinstvenim planinama Čvrsnici i Vranu, ali i jednostavno uživati u šetnjama u čarobnom prirodnom okruženju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 16 lip 2017, 02:43 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Citat:
Blidinje: Počela gradnja 15-metarskog križa!

Projekt se provodi uz podršku općina Posušje i Tomislavgrad, Hrvatskog planinarskog društva "Pločno" Posušje, Udruge "Visit-Blidinje" i Franjevačke kuće molitve "Masna luka", kazao je Feni predsjednik Planinarskog društva "Orlova stina" Ante Vukadin.

Prema idejnom projektu, veličina križa, koji bi bio izrađen od betona s osvjetljenjem, iznosila bi 15 metara, piše Fena.

Sredstva za prvu fazu izgradnje su osigurana, kazao je Vukadnin koji je pozvao sve zainteresirane da financijski pomognu u idućim fazama izgradnje velikog križa iznad Blidinjskog jezera, koji će dominirati cijelim ovim prostorom smještenim između velebnih planina Čvrsnice i Vrana.

Križ će biti postavljen u čast sv. Bernarda, zaštitnika planinara, a plan je i izgradnja male kapelice nedaleko od križa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 16 lip 2017, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Bolje bi bilo kada bi se izgradio u čast svetog Josipa - zaštitnika izbjeglica. :D Pogotovo kada je u pitanju Duvno, a inače i čitav taj dio.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 16 lip 2017, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
Amiđa je napisao/la:
Bolje bi bilo kada bi se izgradio u čast svetog Josipa - zaštitnika izbjeglica. :D Pogotovo kada je u pitanju Duvno, a inače i čitav taj dio.


Kasno, ali dobar ti prijedlog za - Sanski Most. Ispunjava duplu svrhu. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 17 lip 2017, 01:29 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Amiđa je napisao/la:
Bolje bi bilo kada bi se izgradio u čast svetog Josipa - zaštitnika izbjeglica. :D Pogotovo kada je u pitanju Duvno, a inače i čitav taj dio.


Opcine tg i posusje su jedne od rijetkih kojima je broj stanovnika porastao zadnji popis. Iduci ce jos vise da poraste, inshallah :D
A vi mozete samo da se grizete od muke iz geteborga i sejnt luisa :crying


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 lip 2017, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ne sviđa mi se dizanje vjerskih objekata na planinama. Bilo kakvih. Pogotovo ne tamo gdje ih nikad nije bilo. Blidinju treba puno sadržaja kako bi postalo još privlačnijom destinacijom. To je teško, treba mozga imati za napraviti nešto što će privlačiti ljude da dolaze, a lako je uzet pare i križinu nabit.

Sarajlije prave via ferrate na Čvrsnici a naši križ. Ma sjajno. Oduševljen sam.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 lip 2017, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja mislio ozbiljno odmarati nekoliko dana u onoj poznatoj planinskoj konobi, smještaj i sve to. Pa malo okolo tulumariti i planinariti ljeti.
Ali sam odustao samo zbog jedne stvari i ne mogu preko nje preći. Kad popizdim od jakog sunca gdje ću se bar na minut skloniti ? Nigdje hlada nema na kilometre okolo. Čitav dan si izložen direktnom ljetnom suncu. Ne znam, respektiram da nekim ljudima to ne smeta, ne mislim da su glupi. Ali meni osobno se ne da, ne bih imao volje za tim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 lip 2017, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Je brate, ko ce u šumi naci hlad, nema ga na kilometre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blidinje
PostPostano: 19 lip 2017, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Oko jezera ga malo ima. Skijalište me ljeti baš ne zanima previše.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO