HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 11:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 lis 2015, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje. #

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 lis 2015, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
A news article by CNN arabic reported that Khalid ben Abdel-Rahman El-Shaye, assistant secretary general of the Global Commission for Introducing the Messenger, affiliating to the Muslim World League said:

الحقيقة أن هذا الكلام مختلقٌ ومفترى على سماحة الشيخ من أساسه، فهو كلام ممجوجٌ وتصورٌ سقيمٌ لا يمكن أن يصدر من أي مسلم أو مسلمة، فضلاً عن عالم جليل وشيخ كبير يرجع إليه المسلمون في بقاع شتى في شؤون دينهم. والقصد من اختلاقه التشويش والإساءة.
Translation:

The truth is that this is fabricated and made up from its basis. These ill thoughts cannot come from any Muslim, regardless of a great scholar who Muslims refer to from around the world. Their aim is to create harm.
Furthermore, the official Saudi Press Agency quotes the Sheikh's explicitly saying that the claim is false:

enter image description here

Translation:

The Grand Mufti Sheikh Abdulaziz bin Abdullah al-Sheikh, denied that fatwā attributed to him claiming that "eat women meat in the event of severe hunger," stressing that this false claim aims stand behind the leadership against attempts to distract the nation from the Nile.

He said his eminence in a statement to Saudi Press Agency: This false fatwā comes in the context of distorting the image of Islam, which is the highest human affair and generosity, without exception, man or woman, and kept the rights to his religion and himself and his mind and presented, citing words of Almighty God (O ye who believe that the news come to you punk Vtbinwa that Tsibwa folk in ignorance of what you did repentant).

The Grand Mufti stressed the urgent need to unite the community and strengthen its resolve against the common enemy that lurks nation, and not to pay attention to the lies and falsehoods promoted in order to destabilize society, and dispersing its objectives, and the Nile from our country and the Muslim countries.
Additionally, the official website of Grand Mufti Sheikh Abdul Aziz Al-Sheikh, binbaz.org.sa, shows no evidence of any fatwā of that kind:
t is also reported that the alleged fatwā, has actually appeared first on a satire website in a Northern-African Arab country, has stoked controversy as many shared it over various social media platforms like Twitter and Facebook.

A fatwā in the Islamic faith is the term for the legal opinion or learned interpretation that the Sheikhul Islam, a qualified jurist or mufti, can give on issues pertaining to the Islamic law.
Kako nepriatelji Islama mogu nisko pasti izmišljati i širiti fitneluke da bi napravili šubhu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 lis 2015, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel "neprijatelji islama" izmišljaju da u islamskim zemljama riječ žene na sudu nema istu težinu kao riječ muškarca.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 lis 2015, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ova tema nema dobar nijet.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 03 stu 2015, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 03 stu 2015, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 04 stu 2015, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kaba 1922 godine.slika
slika 2015

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 04 stu 2015, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
-

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 07 stu 2015, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 07 stu 2015, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
"Ebu Hurejre, r.a., kaže da je neki čovjek došao Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., i upitao:

- Allahov Poslaniče! Ko među ljudima zaslužuje moje najveće poštovanje?

"Tvoja majka", rekao je on.

- A ko zatim - upitao je?

"Opet tvoja majka", odgovorio je.

- A ko zatim? - upitao je.

"Opet tvoja majka", odgovorio je.

- A ko zatim? - upitao je.

"A zatim tvoj otac", odgovorio je.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Korrisniče stari Arapine i Turčine , aj ako hoćeš da malo logički i filozofski obradimo tvoj potpis?!

Ako Alah nije rodio i rođen nije i niko mu ravan nije , onda ni mi ne možemo biti stvoreni već postojimo oduvek , jer onaj koji ne rađa niti je rođen i tako je veliki nema potrebe da stvara , jer ako nešto stvori to je znak da nije veliki već ograničen jer samo ograničena i nesavršena bića ima potrebu stvarati.

Međuti i ti i hrišćani na ovo filozofsko pitanje imate "odgovor" tako što kažete da je bog previše veliki da bi se ikada smeli upitati koji su njegovi razlozi za stvaranje nas i svega ostalog.

A to nije odgovor već iracionalna mantra bez ijednog dokaza.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
Korrisniče stari Arapine i Turčine , aj ako hoćeš da malo logički i filozofski obradimo tvoj potpis?!

Ako Alah nije rodio i rođen nije i niko mu ravan nije , onda ni mi ne možemo biti stvoreni već postojimo oduvek , jer onaj koji ne rađa niti je rođen i tako je veliki nema potrebe da stvara , jer ako nešto stvori to je znak da nije veliki već ograničen jer samo ograničena i nesavršena bića ima potrebu stvarati.

Međuti i ti i hrišćani na ovo filozofsko pitanje imate "odgovor" tako što kažete da je bog previše veliki da bi se ikada smeli upitati koji su njegovi razlozi za stvaranje nas i svega ostalog.

A to nije odgovor već iracionalna mantra bez ijednog dokaza.


Imaš Božije Sifate i izuči ih malo-

1. Bog ima i postoji
2. Bog je jedan
3. Bog je oduvijek, jer nije postao
4. Bog je zauvijek, jer ga nece nestati
5. Bog nije nicemu slican
6. Bog sam o Sebi opstoji, jer nije o nikom ovisan
7. Bog zivi Svojim vjecnim zivotom
8. Bog sve zna
9. Bog sve cuje
10. Bog sve vidi
11. Bog sve svojom voljom cini
12. Bog je Svemocan
13. Bog govori Svojim bozanskim govorom
14. Bog sve stvara, uzdrzava i rastvara.
U sahih‐hadisu Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Tako mi Onoga u Čijoj je ruci moja duša, da ne griješite, Allah bi vas uništio i stvorio novi narod koji bi griješio i tražio oprosta od Allaha Uzvišenoga, pa bi im se On smilovao. Zato molite Allaha za oprost, dobit ćete ga.”

Nadalje, Poslanik, sallallahua lejhi ve sellem, kaže: “Tako mi Onoga u Čijoj je ruci moja duša, da ne griješite, pobojao bih se za vas nečega što je teže i gore od griješenja. To je samoljublje i egoizam.”

U drugom hadisu kazano je: “Svi ste vi grešnici, a najbolji grešnici jesu oni koji se kaju.”
Allah voli da prašta zato i ima naziv ER RAHMAN-Mislostivi

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Momče ti očito ne znaš šta je dijalog i rasprava argumetnima , jer da znaš ne bi mi citirao ono što već odavno znam.

Ovde je poenta da ti napišeš svoj stav i opovrgneš moje tvrdnje i moj stav , a ne da biflaš citate.

Jesi li u stanju , ili da napustim temu i ostavim te da biflaš i dalje svoje mantre??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
Momče ti očito ne znaš šta je dijalog i rasprava argumetnima , jer da znaš ne bi mi citirao ono što već odavno znam.

Ovde je poenta da ti napišeš svoj stav i opovrgneš moje tvrdnje i moj stav , a ne da biflaš citate.

Jesi li u stanju , ili da napustim temu i ostavim te da biflaš i dalje svoje mantre??


Bog je stvorio ljude da bi vidili njegovu Veličinu i Uzvišenost.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
korrisnik je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Momče ti očito ne znaš šta je dijalog i rasprava argumetnima , jer da znaš ne bi mi citirao ono što već odavno znam.

Ovde je poenta da ti napišeš svoj stav i opovrgneš moje tvrdnje i moj stav , a ne da biflaš citate.

Jesi li u stanju , ili da napustim temu i ostavim te da biflaš i dalje svoje mantre??


Bog je stvorio ljude da bi vidili njegovu Veličinu i Uzvišenost.


Opet daješ samo saopštenja.

Zašto bi svemoćni i sveprisutni bog imao potrebu da stvori neke ljude da vide njegovu svemoćnost ako je već svemoćan??
Ako je već svemoćan onda je dovoljan sam sebi , i zato ako neko biće stvara ono može biti samo nesavršeno i koje nije svemoćno već falično jer ima potrebu za stvarati ne bi li svoju faličnost popunjanavalo i sebe unapređivalo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 18:32 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13485
Lokacija: ZG
Evo "religija mira" otela neke Srbe u Libiji danas ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Bog je stvorio ljude da bi vidili njegovu Veličinu i Uzvišenost.


Opet daješ samo saopštenja.

Zašto bi svemoćni i sveprisutni bog imao potrebu da stvori neke ljude da vide njegovu svemoćnost ako je već svemoćan??
Ako je već svemoćan onda je dovoljan sam sebi , i zato ako neko biće stvara ono može biti samo nesavršeno i koje nije svemoćno već falično jer ima potrebu za stvarati ne bi li svoju faličnost popunjanavalo i sebe unapređivalo.


A koja je tvoja teorija :neznam

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
korrisnik je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Opet daješ samo saopštenja.

Zašto bi svemoćni i sveprisutni bog imao potrebu da stvori neke ljude da vide njegovu svemoćnost ako je već svemoćan??
Ako je već svemoćan onda je dovoljan sam sebi , i zato ako neko biće stvara ono može biti samo nesavršeno i koje nije svemoćno već falično jer ima potrebu za stvarati ne bi li svoju faličnost popunjanavalo i sebe unapređivalo.


A koja je tvoja teorija :neznam


Ti ne umeš da vodiš dijalog i raspravu , jer ne kontaš smisao rečenica izgleda.

U mojem predhodnom postu ja govorim da religija zasnovana na tzv.SVEMOGUĆEM BOGU je nelogična i protivrečna. :kava

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 stu 2015, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

A koja je tvoja teorija :neznam


Ti ne umeš da vodiš dijalog i raspravu , jer ne kontaš smisao rečenica izgleda.

U mojem predhodnom postu ja govorim da religija zasnovana na tzv.SVEMOGUĆEM BOGU je nelogična i protivrečna. :kava


Pa potežeš za Evolucijom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 stu 2015, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Za tebe je islam izmišljen i jedini mogući , i leži ti taman k'o Muji iz viceva prazna glava , jer ili imaš 10 godina pa si na tom nivou , ili ti Allah prosto nije dao bistrine ni mrve.

Odustajem od priče sa tobom i neću ti se više obraćati.
Uživaj.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 stu 2015, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ti si gluh i nijem i ne možeš shvatiti.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 stu 2015, 13:06 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Ti si gluh i nijem i ne možeš shvatiti.


Kaze covjek koji vjeruje da je ubojstvo od 600 ljudi sveta akcija i da je covjek koji je to uradio Boziji poslanik.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 stu 2015, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Nije pobijeno 600 nego samo glavešine. Dao sam dugi odgovor na to vrati se na temu.
To je iz Sire IBN ISHAKA.
Nemoguće je to bilo izvesti na tržnici a da muslimani ne obilježavaju to mjesto danas, kao što se zna gdje je bila bitka na Bedru.
700 ljudi da ubiju 2 čovjeka.
Znači, grupa koja je ubijena, koja se spominje u Časnom ajetu, bila je poznata (kao objekat) onome koje izvršilac, odnosno, ubijena je grupa koja je bila poznata Poslaniku, a.s., i to po zlu, a to su bile glavne vojskovođe, poglavari plemena, upravo oni koji koji su podsticali izdaju i koji su podsticali na rat a među njima su bili i vojnici koji su gađali ashabe tri dana prije opsade. Znači njihov broj je bio određen, bili su poznati po svojim nedjelima u tom sukobu a to su izdaja i podsticanje na borbu. Zato Muhamed ibn Ishak, kad spominje i nabraja broj boraca plemena Benu Kurejza, spominje da ih je bilo SAMO 17! Vjerovatno se radilo o glavešinama i vojnim zapovjednicima koji su odlučivali o svemu i vjerovatno oni koji su bili ubijeni, da je tih 17 a ne više, kao glavne kolovođe svega što se dešavalo. Allah zna najbolje. Bilo kako bilo, ovaj ajet dokazuje da nisu svi UBIJENI! Neko će kazati:“Pa dobro, i nisu, ostali su žene i djecu.“ Žene i djece su pravi zarobljenici, zato se kaže u ajetu, pazite: GRUPU UBIJATE a ZAROBLJAVATE GRUPU!, Dakle, velika većina je bila zarobljena i nisu svi ubijeni, ubijeni su samo oni koji su pokazali otvoreno neprijateljstvo a to su njihove vojskovođe i njihove vođe, jer ajet kaže o njima jasno:“ A sljedbenike Knjige, KOJI SU IH POMOGLI!” Znači, koji su otvoreno stali na stranu mušrika i koji su jasno izdali a to su poglavari i njihove vođe. Isto tako, ako ste pratili u prvom dijelu, u sahih predaji kod Imama Muslima od Ebu Seid el-Hudrija, r.a. se kaže, da je Sa’d ibn Muaz, r.a., presudio da se ubiju samo RATNICI, i svakako, ovo mišljenje je ako Bog da najispravnije, dakle samo RATNICI, ne svi muškarci, nego sam ratnici. Dobro, ko je onda ratnik? Ratnik može da bude osoba koja se stvarno borila oružjem ili osoba koja je sposobna za borbu. Ako uzmemo ovaj časni ajet i ako uzmemo broj ratnika Benu Kurejze koje spominje ibn Ishak i Imam Es-Suhejli u svom djelu “Er-revdu-l-enf”, koja je tefsir Ibn Hišamove Sire, a naveli su, ponavaljam, samo 17 ratnika, onda smatramo da je tih 17 ratnika, ustvari 17 boraca koji su se stvarno oružjem borili protiv Poslanika, a.s. i ashaba, posebno u prva tri dana zajedno sa svojim vođama. Allah zna, ali određena objašnjenja kao i dokazi, ukazuju, da su taj dan ubijeni samo vojnici koji su pružali otpor a koji je bilo od 17 pa do 40 (kako stoji u jednoj predaju od Imama ez-Zuhrija), ali da su ih ubili na stotine, odnosno između 400 I 900, jednostavno po svim kriterijima, je nemoguće. Ono što je također zanimljivo u vezi prenosilaca ovog događaja, posebno u vezi ubijanja i broja ubijenih, jeste da su nam prenosioci uglavnom JEVREJI, koji su tada bili dječaci i jevreji koji su taj dan primili islam iz plemena Benu Kurejze. Od njih prenose Ibn ishak, Ibn Sa’d I el-Vakidi. . Zanimljivo, baš da nam oni prenose broj i način ubijenih. Primili su islam, neka su hvala Allahu, ali ulema smatra da bi se trebala imati određena doza opreznosti, posebno što su oni preživjeli navodno taj maskar nad njihovim očevima i braćom. Tako hadis kojeg nam je prenio Atije el-Kuredi u kojem on opisuje šta se desilo, a to je, da su njega skinuli da vide da li je punoljetan, kad su vidjeli da nema stidnih dlaka, pustili su ga. Taj Atije je dakle bio svjedok navodnih pogubljenja i on nam prenosi način na koji su ubijani njegovi vršnjaci. Zar nakon svega što su uradili Poslaniku, s.a.v.s., ne bi trebali da budemo oprezni u vez njih, pa makar i islam primili? Koliko su puta Poslanika, s.a.v.s., iznevjerili, prevarili, izdali? A posebno u tim vremenima, kad su već dva plemena bila iseljena i normalno nakon poraza i trećeg plemena Benu Kurejze, da je se njihova želja za osvetom pojačala. Zato Ibn Hiban, rhm, u svom djelu “Es-Sikat”, spominje da je Imam Malik, Imam daru-l-hidžre, zamjerao ibn Ishaku, autoru Sire, što je uzimao predaje od jevreja i njihovih sinova koji su primili islam u vezi BITAKA POSLANIKA; s.a.v.s.! . Zamjerao mu i to žestoko na tome. Imam Malik, rhm., poznavajući njihovu prirodu kroz historiju, znao je da je to naučna greška u prenošenju predaja. Znao je, da od muhe znaju napraviti medvjeda, da znaju slagati i promijeniti podatke. Ovo je spomenuo i Imam ez-Zehebi i drugi. Prenosioci priče ili događaja su: Muhamed ibn Ka’b el-Kuredi a njegov otac Ka’b el-Kuredi je bio od zarobljenih nakon bitke pa preživio. Zatim, dijelove događaja, prenose nam Atije el-Kuredi, zatim el-Misver ibn Rif’a ibn Ebi Malik el-Kuredi koji prenosi od svog amdiže a koji je također bio od zarobljenih, zatim Saleba ibn Malik el-Kuredi. Dakle, nekoliko osoba, koji su bili svjedoci navodnog ubijanja njihovih očeva i braće, prenose nam te događaje i tu slučajnost ne smijemo da zapostavimo. Dalje, što je posebno važno napomenuti a to je hadis koji se često spominje kad je ovaj slučaj u pitanju. "Od Eslema el-Ensarija se prenosi da je rekao:"Postavio me je Poslanik, s.a.v.s., da nadgledam zarobljene plemena Benu Kurejza, pa sam imao zadatak da gledam u polne organe DJEČAKA, pa ako sam vidio stidne dlake, ODSJEKAO BIH MU GLAVU, ako nije bilo ništa, svrstao bih ga u ratni plijen muslimana." Hm, zanimljiva predaja, nema šta. Ovaj hadis je DAIF u SVAKOM OBLIKU, znači veoma slab i kao takav se odbacuje, hem što je slab senedom hem je za odbaciti i metnom, odnosnom tekstom hadisa, jer zaista zvuči strašno. Pazite, tekst hadisa: Gledao sam u polne organe DJEČAKA i ako su bile stidne dlake, ODSJECAO SAM IM GLAVE." Jel ovo Poslanik, savs naredio? Da se ubijaju dječaci? Koji je njihov grijeh bio? Da li su bili vojnici, da li su bili od onih koji su digli bunu, izdali Poslanika, savs? NISU, to su bila djeca i samo DJECA koja su navodno otimana od majki i ubijana. OVO JE LAŽ DA NE MOŽE BITI VEĆA! A i senedom, kao što smo rekli, hadis je daif. On se spominje kod: Ibn Adija u djelu "El.Kamil fi dua'fa", u njemu se nalazi ravija Ishak ibn Ebi Fevre, a on je DAIF. Dalje, spominje se u djelu "Zehiretu Hufaz" od el-Kajserija, u njemu je ravija Ishak ibn Abdullah ibn Fevre, ovdje je metruk (odbačen), tako da je i hadis metruk. Dalje, spominje se u djelu od ibn Hadžera, zatim El-Hejsemi u "Medžem'a zevaid" sa istim ravijom, a svi su ga ocijenli kao daif i metruk, slabi i odbačen, Dalje, također dvije predaje koje su navodno sahih, u jednoj se kaže da je ubijeno 400 a u drugoj da je ubijeno 600 muškaraca (bilježe Ahmed, Tirmzi, Hakim, Ibn Hiban) Postoji očita kontradiktornost u brojevima a i ovo je suprotno kur'anskom ajetu koji objašnjava stanje ubijenih i zarobljenih kako smo već objasnili. Nije ovdje razlika u ova dva hadisa u 5 ili 10 ljudi, razlika je u DVIJE STOTINE a da ne govorim za druge predaje koje kažu da ih je ubijeno 600, 700 ili 900. E sad, vjerovatno će neko kazati kao i određena ulema, što me žalosti, ali imam stav koji sam uzeo od druge uleme, koji se ne slažu po ovom pitanju. Tako da jedan dio uleme objašnjavajući razliku između 400 i 900, kažu :"U početku ih je ubijeno 400 a onda kasnije sve do 900, ubijani su njihove sluge, robovi i ostali." Jel' može ovo da prihvati razum jednog vjernika? Šta to znači? Dakle, kad su ashabi pobili 400 muškaraca, onda je izdata naredba da se ubijaju sluge i robovi, e kad su i njih pobili, na red su došli dječaci. Kako su znali koga treba zaklati? Pa lijepo, skidali su te dječake pred svima, ako bude stidnih dlaka, kolji! Jel ovo naš Poslanik? NIKAD, on nije bio onaj koji se svetio nad djecom, robovima i slugama, !Šta su oni krivi? Oni uopšte nisu imali oružje, oni su bili CIVILI. Ali očito se neko ovdje poigravao sa ciframa kako bi se Poslanik, savs prikazao kao ratni zločinac. Naš Poslanik, savs se nije osvetio zarobljenicima Bedra, na Uhudu su mu izmasakarirali amidžu i 70 ashaba, pa je rekao"Gospodaru, oni su narod koji ne znaju.", oprostio je stanovnicima Meke koji su ga 13 godina mučili i od kojih je morao da pobjegne, oprostio je onima koji su ga ponizili u Taifu i drugi primjeri, dakle, nije njegov sunet bio vršiti zločine na ljudima! Na kraju, želim da kažem, kao vjernik musliman, ne mogu i neću da prihvatim predaje u kojima se na stravičan način prikazuje navodna okrutnost Poslanika, s.a.v.s., i njegovih ashaba. Ne mogu da prihvatim a na tu podmetnutu laž, jasno hvala Allahu ukazuju i jasni dokazi, od kur’anskog ajeta, do hadisa objašenjenja uleme, a to je, da je Poslanik, .a.s. naredio da se u toku tri dana nad iskopanim jamama medinske pijace zakolje od 400 do 900 muškaraca a koje su navodno ubijali samo Zubjer I Alija, r.a. Ne mogu da prihvatim da su ashabi, nakon što su navodno izvršili pogubljenje muškaraca, uzimali dječake od njihovih majki, skidali ih pred svima i ako su im bile odbrasle stidne dlake (malje),odsjecali bi im glave. Ja ove ne prihvatam i ne vjerujem. Ko želi da dokaže i ko želi da vjeruje, da je naš Poslanik, s.a.v.s., koji je ukorio ashaba samo što je pretovarao svoju devu, uradio tako nešto strašno, bujrum ima pravo, ali neka zna, za posljedice širenja takve smutnje, smutnje koja je puna nejasnoća i koja ide na štetu i čast, kako Poslaniku, s.a.v.s., tako i islamu. Naš Poslanik, s.a.v.s., je bio vojnik, vojskovođa i hrabar insane i bez ovog slučaja, nema potrebe da se uzdižemo i hvalimo ovakvim stvarima od kojih je naš Poslanik, s.a.v.s., ČIST! Allah zna najbolje! - See more at: http://www.akos.ba/izdvojeno/je-li-posl ... mcOcs.dpuf

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 stu 2015, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
The Jews were made to come down, and Allah’s Messenger imprisoned them. Then the Prophet went out into the marketplace of Medina (it is still its marketplace today), and he had trenches dug in it. He sent for the Jewish men and had them beheaded in those trenches. They were brought out to him in batches. They numbered 800 to 900 boys and men. As they were being taken in small groups to the Prophet, they said to one another, ‘What do you think will be done to us?’ Someone said, ‘Do you not understand. On each occasion do you not see that the summoner never stops? He does not discharge anyone. And that those who are taken away do not come back. By God, it is death!’ The affair continued until the Messenger of Allah had finished with them all.”

Al-Tabari, Vol. 8, p. 35, See Also Ishaq:464

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 stu 2015, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Primitivni muslimanski divljaci maltretiraju starog religioznog protestana u Britaniji.

https://www.youtube.com/watch?v=ArTPpXSnSRo#t=14


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO