HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 05:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 svi 2016, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
RIČA O JEDNOJ ŽENI KOJOJ JE PROPAO MEZAR A KOJA JE KLANJALA I POSTILA I PIJANICI KOJEM JE MEZAR OSTAO NETAKNUT





Klanjala i postila, ali je sve zanimalo, svakom je imala šta reći…







U jednom selu bila žena koja je klanjala svaki namaz, postila svaki ramazan, ali je bila takva da je sve zanimalo.. Svakom je imala nešto reći, o svakom je volila tračati i širiti laži. U kući do njene, živio je jedan pijanac, koji se nikad trijeznio nije. Kad god je neko od njega nešto zatražio, odmah je on trčao da dadne.. Ako je nekom trebala pomoć, išao je da pomogne. Desi se jednog dana da oboje umru, i bude im dženaza. Kad je sve završilo, sutradan od pijanca mezar stoji netaknut, a ženin sav propao unutra. Familija to popravi, a ono sutradan isto. I tako oni popravljali dva-tri dana. Odu oni hodži da ga pitaju zašto se to dešava, u čemu bi mogao biti problem?? Kažu hodži da je to bila žena koja je stalno klanjala, postila, u džamiju išla, a ovo se dešava.. Zatim im hodža kaže:”Jest, klanjala je, dolazila u džamiju, postila, ali u selu nije bilo insana kojeg ona nije spomenula, ogovarala.. A pijanac je pio za sebe, nikog dirao nije, svakom je pomogao kad je od njega neko pomoć zatražio. Zadnji zalagaj bi drugom dao. I nikad ga niko nije čuo da trača o bilo kome. Neka nam to svima bude pouka. Čistimo smeće ispred svojih vrata.. Imamo ga toliko da nam je malo još 100 godina da sve počistimo, i pitanje je opet da li bi stigli sve počistit.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 svi 2016, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
RIČA O JEDNOJ ŽENI KOJOJ JE PROPAO MEZAR A KOJA JE KLANJALA I POSTILA I PIJANICI KOJEM JE MEZAR OSTAO NETAKNUT





Klanjala i postila, ali je sve zanimalo, svakom je imala šta reći…







U jednom selu bila žena koja je klanjala svaki namaz, postila svaki ramazan, ali je bila takva da je sve zanimalo.. Svakom je imala nešto reći, o svakom je volila tračati i širiti laži. U kući do njene, živio je jedan pijanac, koji se nikad trijeznio nije. Kad god je neko od njega nešto zatražio, odmah je on trčao da dadne.. Ako je nekom trebala pomoć, išao je da pomogne. Desi se jednog dana da oboje umru, i bude im dženaza. Kad je sve završilo, sutradan od pijanca mezar stoji netaknut, a ženin sav propao unutra. Familija to popravi, a ono sutradan isto. I tako oni popravljali dva-tri dana. Odu oni hodži da ga pitaju zašto se to dešava, u čemu bi mogao biti problem?? Kažu hodži da je to bila žena koja je stalno klanjala, postila, u džamiju išla, a ovo se dešava.. Zatim im hodža kaže:”Jest, klanjala je, dolazila u džamiju, postila, ali u selu nije bilo insana kojeg ona nije spomenula, ogovarala.. A pijanac je pio za sebe, nikog dirao nije, svakom je pomogao kad je od njega neko pomoć zatražio. Zadnji zalagaj bi drugom dao. I nikad ga niko nije čuo da trača o bilo kome. Neka nam to svima bude pouka. Čistimo smeće ispred svojih vrata.. Imamo ga toliko da nam je malo još 100 godina da sve počistimo, i pitanje je opet da li bi stigli sve počistit."

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 svi 2016, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
"Kada se prema podanicima drugih vjera bude nepravedno postupalo, vlast prelazi u ruke protivnika; kada se raširi blud, uveć
ava se broj zarobljenika; a kada se raširi homoseksualnost, Allah uskraćuje rahmet tom narodu, i neće biti važno u kojoj će nesreći nastradati."

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 svi 2016, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2016, 23:22
Postovi: 34
Naravno, sve što smo i do sada znali, ti fenomenalni citati još jednom dokazuju kako je islam uistinu religija mira i ljubavi (a one zle duše koje ga žele prikazati u drugom svjetlu su obični lažovi)!
Nego, kako vidim da si veliki vjernik upućen u tematiku, daj mi reci, ganjaš li curice od 6 godina po uzoru na proroka ili ipak ideš na nešto starije od 12-13 godina?

I da, naravno, vidim da ne smiješ direktno odgovoriti na većinu pitanja pa možeš pejstati dio odgovora za kjafire što vam je hodža dao. Alternativno, kakva kvalitetna sura od min. 1000 riječi će biti ok :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 svi 2016, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Crna Suboto ovako mene mišljenje Kafira ne zanima, jer je predvođeno emocijama kao i kod muslimana, ono nije objektivno.
Ne osjećam se odgovornim za zločnice koje čine neki ljudi.
Kafir nije onaj ko ne zna ništa i nemusliman je, po definiciji kafir je onaj ko zna o vjeri, i kafir/arapski onaj koji prekriva tj rarest pepe, e kafir bi bila osoba koja je čula poruku Islama i mrzi muslimane, bori se protiv njih svim sredstvima.
Tvoj pokušaj humora mene neće izbaciti iz takta, mnogi zbog svoje arogancije zaboravljaju na Islamske mudrosti, suzdržavanje jezika, srca, razuma i duše.
Neprijateljova kula se ne osvaja tako što se neprijatelj ignorira ili što se neprijatelj smatra nebitnim, to je glupo, potrebno je izučavati knjige "neprijatelja"
Da nije bilo napada na Kur'an ja ne bi čitao Stari i Novi Zavjet, isto tako čitao sam i Richarda Dawkinsa i njegovu "Iluziju u Bogu", da bi znao šta drugi mislie o "onima iz drugog tora". Musliman mora tražiti znanje, u 21 stoljeću prijeti mu opasnost ako samo viče Allah ekber i povodi se za emocijama, nekad je dobro povoditi se za emocijama da onaj ko napada Islam ne zna sa kim ima posla.
A nekad je to samo manipulaciaj onog ko želi da isprovocira muslimana.
Musliman ne smije dozvoliti da ga neko izbaci iz takta, tu ima sabur, i posebne su tehnike ovladavanja sabura, Islamske ravnoteže koji neki smatraju paradoksom.
Za jednu stvar mogu vrijediti dva pravila, ona može biti u isto vrijeme i dozvoljena i zabranjena, zašto pa Božija volja se ne može "uhvatiti" i konteksti vremena i stanja u kojem se neki narodi nalaze se mijenjaju.
Muslimanu nije bitna rasprava, on kaže šta hoće ne raspravlja se jer rasprava o vjeri je znak slabosti vjere, onaj ko puno nešto propituje ispituje sa drugima nije siguran u svoju vjeru.
Ispitivanje vjere i sumnja smije samo biti između Boga i čovjeka, nikako da ona prelazi dalje.
Sa ispitivanjem vjere kod drugih religija je dolazilo do raskola.
Mogu ja pričati o ovome do sutra, nekima je svejedno, Bog ih u zabludi ostavlja, ne može svako čitati Kur'an jer će se zapetljati u njemu.
Treba pročitati Suru Krava sedam ajeta, i dobro ih učiti /tj iqre ( Uči čitaj u ime Gospodara svoga koji stvara, stvara čovjeka od ugruška, Plemenit je Gospodar tvoj, koji poučava čovjeka peru, koji poučava čovjeka onome što ne zna.
Vrijeme je dragocjeno, ono se ne može vratiti, ovaj post dok napišem, ja kod Boga na Sudnjem Danu odgovaram za njeg, da li sam svoje vrijeme mogao bolje potrošiti ili nisam.
KAd čovjek postane musliman, pravila se mijenjaju on ide pod Šerijat (Pod šerijat ne mislim na jurdisikciju nego na propise Kur'ana i Sunneta Božijeg Poslanika Muhameda a.s-
Sve dok nisi musliman, ti nisi ni odgovoran toliko za svoje grijehe dok ne čuješ za Islam, kad čuješ za Islamsku vjeru a pređeš na nju automatski se grijesi brišu, ali onda kad postaneš musliman život se mijenja, jer biti musliman nije lahko, i ako je neko musliman to ne znači da automatski ulazi u Raj.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 svi 2016, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Crna Suboto ovako mene mišljenje Kafira ne zanima, jer je predvođeno emocijama kao i kod muslimana, ono nije objektivno.
Ne osjećam se odgovornim za zločnice koje čine neki ljudi.
Kafir nije onaj ko ne zna ništa i nemusliman je, po definiciji kafir je onaj ko zna o vjeri, i kafir/arapski onaj koji prekriva tj rarest pepe, e kafir bi bila osoba koja je čula poruku Islama i mrzi muslimane, bori se protiv njih svim sredstvima.
Tvoj pokušaj humora mene neće izbaciti iz takta, mnogi zbog svoje arogancije zaboravljaju na Islamske mudrosti, suzdržavanje jezika, srca, razuma i duše.
Neprijateljova kula se ne osvaja tako što se neprijatelj ignorira ili što se neprijatelj smatra nebitnim, to je glupo, potrebno je izučavati knjige "neprijatelja"
Da nije bilo napada na Kur'an ja ne bi čitao Stari i Novi Zavjet, isto tako čitao sam i Richarda Dawkinsa i njegovu "Iluziju u Bogu", da bi znao šta drugi mislie o "onima iz drugog tora". Musliman mora tražiti znanje, u 21 stoljeću prijeti mu opasnost ako samo viče Allah ekber i povodi se za emocijama, nekad je dobro povoditi se za emocijama da onaj ko napada Islam ne zna sa kim ima posla.
A nekad je to samo manipulaciaj onog ko želi da isprovocira muslimana.
Musliman ne smije dozvoliti da ga neko izbaci iz takta, tu ima sabur, i posebne su tehnike ovladavanja sabura, Islamske ravnoteže koji neki smatraju paradoksom.
Za jednu stvar mogu vrijediti dva pravila, ona može biti u isto vrijeme i dozvoljena i zabranjena, zašto pa Božija volja se ne može "uhvatiti" i konteksti vremena i stanja u kojem se neki narodi nalaze se mijenjaju.
Muslimanu nije bitna rasprava, on kaže šta hoće ne raspravlja se jer rasprava o vjeri je znak slabosti vjere, onaj ko puno nešto propituje ispituje sa drugima nije siguran u svoju vjeru.
Ispitivanje vjere i sumnja smije samo biti između Boga i čovjeka, nikako da ona prelazi dalje.
Sa ispitivanjem vjere kod drugih religija je dolazilo do raskola.
Mogu ja pričati o ovome do sutra, nekima je svejedno, Bog ih u zabludi ostavlja, ne može svako čitati Kur'an jer će se zapetljati u njemu.
Treba pročitati Suru Krava sedam ajeta, i dobro ih učiti /tj iqre ( Uči čitaj u ime Gospodara svoga koji stvara, stvara čovjeka od ugruška, Plemenit je Gospodar tvoj, koji poučava čovjeka peru, koji poučava čovjeka onome što ne zna.
Vrijeme je dragocjeno, ono se ne može vratiti, ovaj post dok napišem, ja kod Boga na Sudnjem Danu odgovaram za njeg, da li sam svoje vrijeme mogao bolje potrošiti ili nisam.
KAd čovjek postane musliman, pravila se mijenjaju on ide pod Šerijat (Pod šerijat ne mislim na jurdisikciju nego na propise Kur'ana i Sunneta Božijeg Poslanika Muhameda a.s-
Sve dok nisi musliman, ti nisi ni odgovoran toliko za svoje grijehe dok ne čuješ za Islam, kad čuješ za Islamsku vjeru a pređeš na nju automatski se grijesi brišu, ali onda kad postaneš musliman život se mijenja, jer biti musliman nije lahko, i ako je neko musliman to ne znači da automatski ulazi u Raj.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 29 svi 2016, 21:13 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
korrisnik je napisao/la:
Sve dok nisi musliman, ti nisi ni odgovoran toliko za svoje grijehe dok ne čuješ za Islam, kad čuješ za Islamsku vjeru a pređeš na nju automatski se grijesi brišu, ali onda kad postaneš musliman život se mijenja, jer biti musliman nije lahko, i ako je neko musliman to ne znači da automatski ulazi u Raj.


Ubijes, pređeš na islam i eto te u raju. (ako je u islamu grijeh ubiti).
Glupost teška.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 10:46 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2016, 23:22
Postovi: 34
korrisnik je napisao/la:
Crna Suboto ovako mene mišljenje Kafira ne zanima, jer je predvođeno emocijama kao i kod muslimana, ono nije objektivno....


Apsolutno, sama činjenica da si registriran na većinski hrvatski (samim tim i većinski katolički) forum te da si nabio 11000 postova pokazuje kako te mišljenje drugih ne zanima.
Tvoje pravo da "suzdržavaš jezik" totalno razumijem, nije da baš imaš puno opcija. Možeš ili osuditi spolne odnose sa djecom, što bi značilo da sumnjaš u proroka i kuran te da nisi pravi musliman, ili možeš javno odobriti takvo ponašanje.
No, kako i sam kažeš, rasprava i propitkivanje o vjeri, kuranu, proroku... je znak slabosti pa mislim da sam dobio odgovor na moje pitanje. Prorok zna najbolje i ne treba sumnjati u njegove riječi i djela!

Standarni set "islamofobi, mrzitelji..." koji koristiš kada ne smiješ odgovoriti na pitanje možeš ostaviti za nekog drugoga. Jer, korisniče, postavljanje jako jasnog i direktnog pitanja se nikako ne može okarakterizirati kao bilo kakva fobija. No, strah od istine i odgovora na moje pitanje se stručno zove "alethephobia" :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Prorok ne zna najbolje nego Bog, kršćani vi ne možete stavljati muslimanima Muhameda a.s kao što ste vi Isuusa stavljali pa ste postali veledalin- to jest zalutali.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Black Saturday je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Crna Suboto ovako mene mišljenje Kafira ne zanima, jer je predvođeno emocijama kao i kod muslimana, ono nije objektivno....


Apsolutno, sama činjenica da si registriran na većinski hrvatski (samim tim i većinski katolički) forum te da si nabio 11000 postova pokazuje kako te mišljenje drugih ne zanima.
Tvoje pravo da "suzdržavaš jezik" totalno razumijem, nije da baš imaš puno opcija. Možeš ili osuditi spolne odnose sa djecom, što bi značilo da sumnjaš u proroka i kuran te da nisi pravi musliman, ili možeš javno odobriti takvo ponašanje.
No, kako i sam kažeš, rasprava i propitkivanje o vjeri, kuranu, proroku... je znak slabosti pa mislim da sam dobio odgovor na moje pitanje. Prorok zna najbolje i ne treba sumnjati u njegove riječi i djela!

Standarni set "islamofobi, mrzitelji..." koji koristiš kada ne smiješ odgovoriti na pitanje možeš ostaviti za nekog drugoga. Jer, korisniče, postavljanje jako jasnog i direktnog pitanja se nikako ne može okarakterizirati kao bilo kakva fobija. No, strah od istine i odgovora na moje pitanje se stručno zove "alethephobia" :yes


Ti si samo uvjeren u nešto što ne shvataš kao što rekoh.

Tvoja ironija ne ide dobro, ti kažeš da Islam ne valja automatski uzdižeš kršćanstvo, koje je malo mutno i nejasno ali kad se pročita knjiga i shvati ubleha "trojstva" onda sve bude jasnije.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
bura je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Sve dok nisi musliman, ti nisi ni odgovoran toliko za svoje grijehe dok ne čuješ za Islam, kad čuješ za Islamsku vjeru a pređeš na nju automatski se grijesi brišu, ali onda kad postaneš musliman život se mijenja, jer biti musliman nije lahko, i ako je neko musliman to ne znači da automatski ulazi u Raj.


Ubijes, pređeš na islam i eto te u raju. (ako je u islamu grijeh ubiti).
Glupost teška.


Burence ti ignoriraš.
U Islamu Bog se ne miješa za ljudske hatere tj ono što je između ljudi i to će ljudi naplaćivati jedni drugima na Sudnjem danu djelo za djelo.
Nego :"
Vidiš trn u oku brata svog a ne vidiš balvan u svom oku "Novi Zavjet"

Evo ga Sveti Pavao prvi apostol koji je bio silovitelj i ubojica a "oprošteno mu je"
Whether he actually killed Christians himself we do not know but we do know that he headed up the group that hunted, persecuted and killed Christians. St Stephen was their first victim.

Acts 7:57-59

57 And casting him out the city, they stoned him: and the witnesses laid down their garments at the feet of a young man, whose name was Saul.

58 And they stoned Stephen, invoking and saying; Lord Jesus, receive my spirit.

59 And falling on his knees, he cried out with a loud voice, saying; Lord, lay not this sin to their charge. And when he had said this, he fell asleep in the Lord. And Saul was consenting to his death.

Acts 8:1-3

1 Now Saul was consenting to his execution .On that day, there broke out a severe persecution of the church in Jerusalem, and all were scattered throughout the countryside of Judea and Samaria, except the apostles.

2 Devout men buried Stephen and made a loud lament over him.

3 Saul, meanwhile, was trying to destroy the church; entering house after house and dragging out men and women, he handed them over for imprisonment.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2016, 23:22
Postovi: 34
korrisnik je napisao/la:

Ti si samo uvjeren u nešto što ne shvataš kao što rekoh.

Tvoja ironija ne ide dobro, ti kažeš da Islam ne valja automatski uzdižeš kršćanstvo, koje je malo mutno i nejasno ali kad se pročita knjiga i shvati ubleha "trojstva" onda sve bude jasnije.


Ne znam kako kod tebe i braće, no mi ostali jako dobro "shvatamo" da je spolni odnos sa djetetom odvratan i bolestan čin koji najgoru kaznu zaslužuje. No eto, kod tebe je situacija drugačija. Ti ne propitkuješ svoju vjeru jer je to zabranjeno i prorok ti je moralna vertikala koja je uvijek u pravu.

Ja o kršćanstvu (ili bilo kojoj drugoj religiji) nisam raspravljao. Svaka čast na pokušaju, više sreće drugi put.
Ukoliko imaš pitanja o tome, slobodno ih možeš napisati na odgovarajućoj temi i 100% sam siguran da ćeš dobiti direktne i iskrene odgovore. Nitko neće podvući rep, lagati i govoriti "ti to ne razumiješ" jer ih je stid odgovora. Katolici se svojom vjerom ponose i otvoreno razgovaraju o njoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
korrisnik je napisao/la:
Evo ga Sveti Pavao prvi apostol koji je bio silovitelj i ubojica a "oprošteno mu je"
Whether he actually killed Christians himself we do not know but we do know that he headed up the group that hunted, persecuted and killed Christians. St Stephen was their first victim.

Zašto lažeš?Ili je to takija? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2016, 23:22
Postovi: 34
Tražiš odgovore od osobe koja podatke dobiva na stranim forumima gdje "katolici" pišu da su to čuli od svojih prijatelja muslimana pa ih zanima dali je to istina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 30 svi 2016, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Black Saturday je napisao/la:
Tražiš odgovore od osobe koja podatke dobiva na stranim forumima gdje "katolici" pišu da su to čuli od svojih prijatelja muslimana pa ih zanima dali je to istina.


To je bilo retoričko pitanje.Ljudi se bave glupostima i traže extra glupe razloge da bi u ovom slučaju opravdavali svoju religiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 svi 2016, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Evo ga Sveti Pavao prvi apostol koji je bio silovitelj i ubojica a "oprošteno mu je"
Whether he actually killed Christians himself we do not know but we do know that he headed up the group that hunted, persecuted and killed Christians. St Stephen was their first victim.

Zašto lažeš?Ili je to takija? :kava


Nije bio silovatelj laže wikipedija ali je činjenica da se pokajao nakon progona kršćana, koliko ih je ubio ne znam.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 svi 2016, 00:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
Black Saturday je napisao/la:
Tražiš odgovore od osobe koja podatke dobiva na stranim forumima gdje "katolici" pišu da su to čuli od svojih prijatelja muslimana pa ih zanima dali je to istina.


To je bilo retoričko pitanje.Ljudi se bave glupostima i traže extra glupe razloge da bi u ovom slučaju opravdavali svoju religiju.


Neki uzimaju dio Knjige koji im paše i jedan dio knjige zanemaruju.
Kako lijepo čuj "sin" je milostiv i oprašta, a kasnije dolazi na Zemlju i čini ogromna ubijanja, kao što rekoh ko shvati da kršćani vjeruju da su Otac Sin i Duh Sveti kao jedna osoba i da se manifestuju kako kršćanima paše shvati kako je kršćanstvo lažno.
Čas govori o ljubavi i oprostu čas govori o Paklu.
DA nema raspeća kršćanstvo ne bi obuhvatala cijelo čovječanstvo, jer "Isus" se razapeo radi ljudi, i žrtvovao se za Oca koji je i on sam, jasno je ko dan da su Sina izmislili apostoli kako bi bolje mogli zgrćati lovu i plašiti narod.
Sin nije ništa drugo do "Crkve" na zemlji i njeno upravljanje narodima.
Isus je poslan Jevrejima i sam je bio Jevrej i u samom Novom Zavjetu on kaže " Ni anđeli ni Sin ne znaju kad će biti Smak svijeta".
Ovo jest tema Islam, ako ko misli da je of topic.
Muslimani su barem iskreni po svojim iskazima ne lažu da Bog voli sve ljude i da su ljudi njegova djeca, Bog ljude više voli nego što majka voli svoje dijete, ali ako oni odaberu stranputicu, pa to je njihov izbor.
Kao što rekoh floskula da je Isus milostiv je na prvu ruku primamljiva i djeluje hipi, ali ko shvati da je Isus zapravo kod kršćana i Jahve u Starom Zavjetu sve postaje jasnije, ako Isus nije taj Bog Starog Zavjeta onda Isus i nije Bog, nego on ima svog Boga koji mu određuje ako jeste iz Starog Zavjeta onda on nije miroljubiv.
Po svojoj lukavošću kršćani će napadati Islam jer ga vide kao prijetnju širenju kršćanstva vide spas čovječanstva samo zbog svoje dominacije i zgrćanja imetka, ne treba nikakav primjer davati.
Muslimani će biti još više na udaru, sve je to od Boga propisano.

32. Oni žele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah želi vidljivim učiniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima.

33. On je poslao Poslanika Svoga s uputstvom i pravom vjerom da bi je izdigao iznad ostalih vjera, makar ne bilo po volji mnogobošcima.

34. O vjernici, mnogi svećenici i monasi doista na nedozvoljen način tuđa imanja jedu i od Allahova puta odvraćaju. Onima koji zlato i srebro gomilaju i ne troše ga na Allahovom putu - navijesti bolnu patnju

35. na Dan kad se ono u vatri džehennemskoj bude usijalo, pa se njime čela njihova i slabine njihove i leđa njihova budu žigosala. "Ovo je ono što ste za sebe zgrtali; iskusite zato kaznu za ono što ste gomilali!"
Muhamed a.s je poslan kao milost svjetovima, poslije njega nema više poslanika, kad dođe vrijeme i narod ode u bezdan, dolazi Mehdi i Isa sin Merjemin slabo će ko vidjeti Božiju milost tad, bolje je i umrijeti prije tog dana nego ga doživjeti.
Muslimane mogu samo ismijavati oni koji o svojoj vjeri znaju površno i koji Knjigu zdravo za gotovo uzimaju, liberalizuju se, samo da bi sve ljigavije mogli dokazati da su tolerantni ali nisu, sami će za taj grijeh kod Boga ispostiti.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 svi 2016, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Black Saturday je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Ti si samo uvjeren u nešto što ne shvataš kao što rekoh.

Tvoja ironija ne ide dobro, ti kažeš da Islam ne valja automatski uzdižeš kršćanstvo, koje je malo mutno i nejasno ali kad se pročita knjiga i shvati ubleha "trojstva" onda sve bude jasnije.


Ne znam kako kod tebe i braće, no mi ostali jako dobro "shvatamo" da je spolni odnos sa djetetom odvratan i bolestan čin koji najgoru kaznu zaslužuje. No eto, kod tebe je situacija drugačija. Ti ne propitkuješ svoju vjeru jer je to zabranjeno i prorok ti je moralna vertikala koja je uvijek u pravu.

Ja o kršćanstvu (ili bilo kojoj drugoj religiji) nisam raspravljao. Svaka čast na pokušaju, više sreće drugi put.
Ukoliko imaš pitanja o tome, slobodno ih možeš napisati na odgovarajućoj temi i 100% sam siguran da ćeš dobiti direktne i iskrene odgovore. Nitko neće podvući rep, lagati i govoriti "ti to ne razumiješ" jer ih je stid odgovora. Katolici se svojom vjerom ponose i otvoreno razgovaraju o njoj.


Ovo rasprava ide u toku moj je penis veći od tvog.
Nego šta vas interesuje duša muslimana, da je ne želite spasiti od "Pakla", upravo to šta je za muslimane Pakao, to je za kršćane Raj, što je za kršćane Pakao to je za muslimane Raj.
Vi samo imate dobre namjere.
"Put u Pakao je popločan dobrim namjerama"
Ja mogu uzimati BIbliju kako hoću i interpretirati je kako hoću kao što neki interpretiraju Kur'an.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 svi 2016, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2016, 23:22
Postovi: 34
Hm, ne, krivo, rasprava uopće nije išla u tom pravcu (kako rekoh, ja o drugim religijama uopće nisam raspravljao). Ti si taj koji je odmah krenuo tražiti mane kod drugih (kojih svakako ima) kako bi opravdao svoju religiju. No, kako rekoh, katolici se svojom vjerom ponose i otvoreno razgovaraju o njoj. Neki drugi to ne smiju.

Tema je jednostavna, bila i ostala, spolni odnosi proroka sa djetetom te dali ih odobravaš ili ne. Normalnoj osobi je apsolutno suludo postavljati takvo pitanje, no tebe, kojem je osoba koja je to radila moralna vertikala, se to ipak mora direktno pitati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 svi 2016, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
korrisnik je napisao/la:
kad čuješ za Islamsku vjeru a pređeš na nju automatski se grijesi brišu, ali onda kad postaneš musliman život se mijenja, jer biti musliman nije lahko, i ako je neko musliman to ne znači da automatski ulazi u Raj.
[/quote]

A što ako pređeš na islam, atomatski se grijesi brišu i npr.umreš.
Da li u tom slucaju automatski ideš u raj?

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 02 lip 2016, 06:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ne mora značiti da ideš u raj automatski Bog najbolje zna a i ima raznih vrsta Raja

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 02 lip 2016, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
S djevicama i bez njih, jel' tako?

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 02 lip 2016, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
protein je napisao/la:
S djevicama i bez njih, jel' tako?

Ne
Istraži čačkaj sam mrsko mi crtati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 03 lip 2016, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Gdje idu djevojcice? U Muhamedov krevet?

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 03 lip 2016, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Reci:"On je Allah-Jedan! Allah je utociste svakom ! Nije rodio i rodjen nije, i niko Mu ravan nije ! " (Kur`an, Sura Ihlas);

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO