HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 18 stu 2017, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Zašto to vjerujem?Zato je je sam Isus to rekao: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni."
Ako laže On lažem i ja!Ili ":„Nema uistinu pod nebom drugog imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti.“ (Dj 4,12).

Stoga im Isus ponovno reče: "Zaista, zaista, kažem vam: ja sam vrata ovcama. Svi koji dođoše prije mene, kradljivci su i razbojnici; ali ih ovce ne poslušaše. Ja sam vrata. Kroza me tko uđe, spasit će se: i ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti. Kradljivac dolazi samo da ukrade, zakolje i pogubi. Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju.

Iv 10,1-10
Ovi stihovi napisani od Ivana Apostola b se mogli odnositi bitno na Muhameda koji je tvrdio da Isus NIJE Sin Božji:
"22 Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist? Antikrist je onaj

23 tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca, a tko priznaje Sina, ima i Oca.

24 A vi - što čuste od početka, u vama nek ostane. Ako u vama ostane što čuste od početka, i vi ćete ostati u Sinu i Ocu."
Isus je Božji Sin zato što je začet po Duhu Svetomu. Luka 1,35 obznanjuje: „Duh Sveti sići će na te – odgovori joj anđeo – sila Previšnjega zasjenit će te; zato će se dijete koje ćeš roditi zvati svetim, Sinom Božjim.“
l Novi Zavjet laže pa tako Isus i Apostoli ili je ovo sve istina!Nije moja insinuacija,ne napadam vas ja koji ovo napisah,napada vaše uvjerenje sam Novi Zavjet!Bez ljutnje,please!Samo debatiramo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 06:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Tvrdnja o neoprostivosti grijeha protiv Duha Svetoga je, prema sinopticima Mateju, Marku i Luki, potekla direktno od Isusa. »Svaki će se grijeh i bogohulstvo oprostiti ljudima, ali rekne li tko bogohulstvo protiv Duha, neće se oprostiti… Tko rekne (riječ) protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti« (Mt 12,31–32).Ili: »Sve će se oprostiti sinovima ljudskim, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule. No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga.« Jer govorahu: »Duha nečistoga ima!«(Mk 3,28–30). Ili: »I tko god rekne riječ na Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali, tko pohuli protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti« (Lk 12,10).

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 06:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ko je Duh Sveti?
Da nije na arapskom Ruj el Quds Allah Elohim Jahve Bog Dios God??

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 09:56 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Tvrdnja o neoprostivosti grijeha protiv Duha Svetoga je, prema sinopticima Mateju, Marku i Luki, potekla direktno od Isusa. »Svaki će se grijeh i bogohulstvo oprostiti ljudima, ali rekne li tko bogohulstvo protiv Duha, neće se oprostiti… Tko rekne (riječ) protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti« (Mt 12,31–32).Ili: »Sve će se oprostiti sinovima ljudskim, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule. No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga.« Jer govorahu: »Duha nečistoga ima!«(Mk 3,28–30). Ili: »I tko god rekne riječ na Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali, tko pohuli protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti« (Lk 12,10).


Jako dobro!
Dakle,ako Duh Sveti djeluje na neki način a netko to pripisuje Đavlu,to je hula koja se ne oprašta!
To je jedno teološko mišljenje,drugo je da Duh Sveti djeluje na svakog čovjeka da ga približi Bogu,Kristu,oproštenju i spasenju!
Ako netko konstantno odbacuje Njegov poticaj taj će u pakao!Nema oprosta za one koje Bog poziva (po Duhu) a oni se zatvore!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 10:00 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Ko je Duh Sveti?
Da nije na arapskom Ruj el Quds Allah Elohim Jahve Bog Dios God??

Meni su po pitanju mnogih istina vezanih uz Biblijske istne ovi najbolji!Iako su protestanti a ja naginjem malo više ka katolicizmu!
https://www.gotquestions.org/Bosanski/Duh-Sveti.html
Pitanje: Ko je Duh Sveti?

Odgovor: Postoji mnogo pogrešnih shvatanja u vezi identiteta Duha Svetog. Neko ga vidi kao mističnu silu. Neko, opet, misli da je Duh Sveti bezlična snaga koju Bog čini pristupačnom Kristovim sljedbenicima. Šta Biblija kaže o identitetu Svetog Duha? Jednostavno rečeno – Biblija kaže da je Duh Sveti Bog. Ona nam, također, kaže da je Duh Sveti osoba, biće sa umom, emocijama i voljom.

Činjenica da Duh Sveti jeste Bog se može jasno pronaći u mnogim dijelovima Pisma, uključujući Djela 5:3-4. U ovim stihovima Petar konfrontuje Ananiju, govoreći mu da je slagao Duhu Svetom i da na taj način nije “slagao ljudima, nego Bogu!” To je jasna izjava da je laganje Duhu Svetom laganje Bogu. Možemo također da znamo da je Duh Sveti Bog zbog činjenice da on posjeduje iste osobine, ili karakteristike, kao i Bog. Na primjer, činjenica da je Duh Sveti sveprisutan se nalazi u Psalmu 139:7-8, “Kamo da idem od duha tvojega, i kamo da od tvog lica pobjegnem? Ako se na nebo popnem, ondje si, ako u Podzemlje legnem, i ondje si.” Zatim, u 1.Korinćanima 2:10 vidimo karakteristike sveznanja kod Duha Svetog. “A nama je to Bog objavio po Duhu. Jer Duh sve ispituje, čak i dubine Božje. Ta tko od ljudi zna čovjkove tajne, osim čovječjega duha koji je u njemu? Tako nitko ne zna Božjih tajna, osim Božjega Duha.”

Možemo znati da je Duh Sveti zaista osoba, jer on ima um, emocije i volju. Duh Sveti misli i zna (1.Korinćanima 2:10). On može da bude žalostan (Efežanima 4:30). Duh se zalaže za nas (Rimljanima 8:26-27). Duh Sveti donosi odluke u skladu sa svojom voljom (1.Korinćanima 12:7-11). Duh Sveti je Bog, treća “osoba” Trojstva. Kao Bog, on može istinski da djeluje kao Branitelj i Savjetnik, što je Isus i obećao da će da bude (Ivan 14:16, 26; 15:26).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ima i kad pitaju apostoli Isusa kad Ce biti sudnji dan.
Ovaj im odgovara:" Ni sin ni andjeli nebeski ne znaju samo Duh Sveti zna.

Ne pogriješio sam on kaze da Otac samo zna.

Jasno iz pisma se vidi da se Isus nije proglasio sam Bogom
. Isus je rekao: “O tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac” (Matej 24:36).

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pa mi svi imamo u sebi milost Boziju sto smo zivi e to je u nas udahnuo sto ne znaci da smo mi bogovi jer je to bogohuljenje, ali da bi postali zivi on je u zemlju ilovacu udahnuo tu svoju Milost, " I kad udahnem u Adema od svog Ruha vi mu se poklonite."

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 21 stu 2017, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je Bog sunčevog planetarnog sustava. On ne može znati kakvi asteroidi lete prema planeti Zemlji a trenutno su van sunčevog sustava.
Zovem kviska Markana da nam pomogne. On sigurno zna kad je sudnji dan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 09:37 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Ima i kad pitaju apostoli Isusa kad Ce biti sudnji dan.
Ovaj im odgovara:" Ni sin ni andjeli nebeski ne znaju samo Duh Sveti zna.

Ne pogriješio sam on kaze da Otac samo zna.

Jasno iz pisma se vidi da se Isus nije proglasio sam Bogom
. Isus je rekao: “O tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac” (Matej 24:36).

Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog.« No, to ne znači da On nije objavio da je Bog. Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?

Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika, izjavio je o Isusu: »Gospod moj i Bog moj« (Ivan 20,28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«

U Otkrivenju jedan, anđeo upućuje apostola Ivana da štuje jedino Boga (Otkrivenje 19,10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvaća štovanje (Matej 2,11; 14,33; 28,9. 17; Luka 24,52; Ivan 9,38). On nikada ne kori ljude kada ga štuju. Da Isus nije bio Bog, On bi ljudima rekao da ga ne štuju, baš kao što je to učinio anđeo u Otkrivenju. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojega Isus treba biti Bog jest taj što, u slučaju da nije Bog, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavoga svijeta (1. Ivanova 2,2). Samo je Bog mogao platiti tako veliku kaznu. Samo je Bog mogao preuzeti grijeh cijeloga svijeta (2. Korinćanima 5,21), umrijeti i uskrsnuti, dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrti.
Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog.« No, to ne znači da On nije objavio da je Bog. Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?

Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika, izjavio je o Isusu: »Gospod moj i Bog moj« (Ivan 20,28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«

U Otkrivenju jedan, anđeo upućuje apostola Ivana da štuje jedino Boga (Otkrivenje 19,10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvaća štovanje (Matej 2,11; 14,33; 28,9. 17; Luka 24,52; Ivan 9,38). On nikada ne kori ljude kada ga štuju. Da Isus nije bio Bog, On bi ljudima rekao da ga ne štuju, baš kao što je to učinio anđeo u Otkrivenju. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojega Isus treba biti Bog jest taj što, u slučaju da nije Bog, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavoga svijeta (1. Ivanova 2,2). Samo je Bog mogao platiti tako veliku kaznu. Samo je Bog mogao preuzeti grijeh cijeloga svijeta (2. Korinćanima 5,21), umrijeti i uskrsnuti, dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrti.
Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog.« No, to ne znači da On nije objavio da je Bog. Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?

Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika, izjavio je o Isusu: »Gospod moj i Bog moj« (Ivan 20,28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«

U Otkrivenju jedan, anđeo upućuje apostola Ivana da štuje jedino Boga (Otkrivenje 19,10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvaća štovanje (Matej 2,11; 14,33; 28,9. 17; Luka 24,52; Ivan 9,38). On nikada ne kori ljude kada ga štuju. Da Isus nije bio Bog, On bi ljudima rekao da ga ne štuju, baš kao što je to učinio anđeo u Otkrivenju. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojega Isus treba biti Bog jest taj što, u slučaju da nije Bog, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavoga svijeta (1. Ivanova 2,2). Samo je Bog mogao platiti tako veliku kaznu. Samo je Bog mogao preuzeti grijeh cijeloga svijeta (2. Korinćanima 5,21), umrijeti i uskrsnuti, dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 09:37 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Ima i kad pitaju apostoli Isusa kad Ce biti sudnji dan.
Ovaj im odgovara:" Ni sin ni andjeli nebeski ne znaju samo Duh Sveti zna.

Ne pogriješio sam on kaze da Otac samo zna.

Jasno iz pisma se vidi da se Isus nije proglasio sam Bogom
. Isus je rekao: “O tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac” (Matej 24:36).

Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog.« No, to ne znači da On nije objavio da je Bog. Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?

Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika, izjavio je o Isusu: »Gospod moj i Bog moj« (Ivan 20,28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«

U Otkrivenju jedan, anđeo upućuje apostola Ivana da štuje jedino Boga (Otkrivenje 19,10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvaća štovanje (Matej 2,11; 14,33; 28,9. 17; Luka 24,52; Ivan 9,38). On nikada ne kori ljude kada ga štuju. Da Isus nije bio Bog, On bi ljudima rekao da ga ne štuju, baš kao što je to učinio anđeo u Otkrivenju. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojega Isus treba biti Bog jest taj što, u slučaju da nije Bog, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavoga svijeta (1. Ivanova 2,2). Samo je Bog mogao platiti tako veliku kaznu. Samo je Bog mogao preuzeti grijeh cijeloga svijeta (2. Korinćanima 5,21), umrijeti i uskrsnuti, dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Isus je suviše ponizan i skroman da bi ikad objavio da je Bog, iz aviona se vidi da je apostol Pavle lazi izmisljao (prekinuo obrezivanje savez sa Bogom iz SZ) i ostali poslije njega vladari mijenjali Novi Zavjet kako bi pogane zadobili na vjeru krscanstvo ubacili su neke elemente politeizam i kad je krscanstvo poslije ojačalo počelo dobijati vlast pogane pokrštavali nasilno.
Pa prvi spor kršćana je bio samo 3 stoljeća poslije Mesije i dijeli se na Istočnu i Zapadnu crkvu.
Nisu se mogli dogovoriti oko prirode Boga na Nikejskom saboru, mijenjaju i simbol posta odnosno ribe, prvi simbol krscanstvo nije ni bio krst nego riba dok je jos u sebi imao Arijevskog monoteizma.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 15:40 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Isus je suviše ponizan i skroman da bi ikad objavio da je Bog, iz aviona se vidi da je apostol Pavle lazi izmisljao (prekinuo obrezivanje savez sa Bogom iz SZ) i ostali poslije njega vladari mijenjali Novi Zavjet kako bi pogane zadobili na vjeru krscanstvo ubacili su neke elemente politeizam i kad je krscanstvo poslije ojačalo počelo dobijati vlast pogane pokrštavali nasilno.
Pa prvi spor kršćana je bio samo 3 stoljeća poslije Mesije i dijeli se na Istočnu i Zapadnu crkvu.
Nisu se mogli dogovoriti oko prirode Boga na Nikejskom saboru, mijenjaju i simbol posta odnosno ribe, prvi simbol krscanstvo nije ni bio krst nego riba dok je jos u sebi imao Arijevskog monoteizma.

Kod tebe je "ne-znanje" majka mudrosti!
Da je Isus Bog napisao je Ivan u svom Evanđelju!Npr. kad Toma kaže Isusu"Gospod moj i Bog moj".-jasno je da je Isus Bog i iz toga jer bi Isus ,da nije Bog ispravio Tomu!On ga čak hvali,ne špota!
Nitko nije mjenjao Novi Zavjet jer je on pisan prije sabora,do 100-te godine sve knjige su već bile napisane!
Kršćanstvo se dijeli na Istočnu i Zapadnu 1054-te godine a ne u trećem stoljeću!
Riba je bila tajni simbol jer se tada na Grčkom riba zvala Ichthus a oni su od toga izveli" Isus Krist sin Božji i spasitelj!"
Vrlo precizno objašnjenje pronašli smo na portalu Novi život. Grčka riječ za ‘ribu’ je ‘ichthus’, a prvi kršćani su iz te riječi oblikovali akronim na sljedeći način: I = Iesous; Ch = Christos; Th = Theou; U = Uios; S = Soter, koje znače Isus Krist, Sin Božji, Spasitelj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vi nemate vise saveza sa Bogom kao sto muslimani i Jevreji imaju, jesi li svjestan koja je posljedica Pavlova rečenica " Treba biti obrezan sa srcem" a Isus je bio obrezanje i svi poslanici do Abrahama.
Prekinuo vam je vezu sa Ibrahimom i Išmaelu sinu jedne robinje dao priliku, Išmael - Bog ga je čuo.

Muslimani su uvijek spašavali Židove od kršćana i imali alijanse protiv kršćana, jer i muslimani i Jehudi jedne drugim smatraju istinitim monoteistima.
Od oslobađanja Jeruzaleme pod vodstvom Salahudina, pa progona u Španiji Sefarda, iako dva najljuća neprijatelja muslimani i Jehudi su uvijek kršćane smatrali nižim od sebe zbog trojstva.
Ni jedan narod ni religija sa Jehudijama ne može imati trajnu vezu ni savez, jer se smatraju odabranim narodom od Boga, a muslimani odabranom skupinom od Boga.
I muslimani ni Jevreji nikad ne mogu odani biti drzavi (koja im ne paše)tj ne stavljaju drzavuce ispred Boga, nego Boga ispred države.
Kršćani mogu jer su ponizili Boga pa se mogu uklopiti u nacije i asimilirati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 19:19 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
korrisnik"
Vi nemate vise saveza sa Bogom kao sto muslimani i Jevreji imaju, jesi li svjestan koja je posljedica Pavlova rečenica " Treba biti obrezan sa srcem" a Isus je bio obrezanje i svi poslanici do Abrahama.
Prekinuo vam je vezu sa Ibrahimom i Išmaelu sinu jedne robinje dao priliku, Išmael - Bog ga je čuo.

Jadnog li saveza,skratiš nekome "kitu" i sad je to Bogu jako važno,zato bi tebe trebao više voliti nego mene.Smješno.

Citat:
Muslimani su uvijek spašavali Židove od kršćana i imali alijanse protiv kršćana, jer i muslimani i Jehudi jedne drugim smatraju istinitim monoteistima.
Od oslobađanja Jeruzaleme pod vodstvom Salahudina, pa progona u Španiji Sefarda, iako dva najljuća neprijatelja muslimani i Jehudi su uvijek kršćane smatrali nižim od sebe zbog trojstva.
Ni jedan narod ni religija sa Jehudijama ne može imati trajnu vezu ni savez, jer se smatraju odabranim narodom od Boga, a muslimani odabranom skupinom od Boga.
I muslimani ni Jevreji nikad ne mogu odani biti drzavi (koja im ne paše)tj ne stavljaju drzavuce ispred Boga, nego Boga ispred države.
Kršćani mogu jer su ponizili Boga pa se mogu uklopiti u nacije i asimilirati.

Jako vole Židove i danas,pojeli bi ih žive da mogu.
Muhamed je puno toga iz Novog Zavjeta preuzeo a bome i od Židovske Tore!
Islamska religija, čiji su pobornici većina Arapa, učinila je to neprijateljstvo još dubljim. Qur'an sadrži pomalo proturječne upute muslimanima o Židovima. Na jednome mjestu muslimane poučava da se prema Židovima ophode kao s braćom, a na drugome im naređuje da napadaju Židove koji se ne žele obratiti na Islam. Qur’an također oslovljava sukob oko toga koji je Abrahamov sin zbilja sin obećanja. Hebrejsko Sveto pismo tvrdi da je to bio Izak. Qur’an kaže da je to bio Jišmael. Qur’an uči da je Abraham skoro žrtvovao Gospodinu Jišmaela, a ne Izaka (čime proturječi Postanku 22). Ova rasprava o tome tko je bio obećani sin pogoduje današnjem neprijateljstvu.

Međutum, drevni korjen ogorčenosti između Izaka i Jišmaela ne objašnjava svo neprijateljstvo između Židova i Arapa danas. Ustvari, tijekom tisućâ godina povijesti Bliskoga istoka, Židovi i Arapi živjeli su u relativnom miru i ravnodušnosti jedni prema drugima. Glavni razlog neprijateljstva suvremena je podrijetla. Nakon Drugog svjetskog rata, kada su Ujedinjeni narodi dali dio zemlje koja je nekoć pripadala Izraelu židovskom narodu, zemlju su u to vrijeme uglavnom nastanjivali Arapi (Palestinci). Većina Arapa veoma se žestoko usprotivila izraelskom zaposjednuću te zemlje. Arapski narodi ujedinili su se i napali Izrael u pokušaju da ih izbace iz zemlje, no Izrael ih je potukao do nogu. Od tada postoji veliko neprijateljstvo između Izraela i njihovih arapskih susjeda. Ako pogledate na kartu, Izrael ima samo jedan mali komad zemlje i okružen je puno većim arapskim nacijama: tu su Jordan, Sirija, Saudijska Arabija, Irak i Egipat. Smatramo da Izrael, s biblijskoga gledišta, ima pravo postojati kao nacija u svojoj zemlji – da je Bog dao izraelsku zemlju potomcima Jakova, Abrahamova unuka. U isto vrijeme, vjerujemo da bi Izrael trebao težiti za mirom i iskazati poštovanje prema svojim arapskim susjedima. Psalam 122,6 kaže: »Molite za mir Jeruzalemov! Blago onima koji tebe ljube!«
https://www.gotquestions.org/Hrvatski/Zidovi-Arapi.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 22 stu 2017, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Izrael ne može ništa muslimanima, i nije potukao Izrael muslimane i proglasio državu Izrael nego druge sile dakle kršćani su tome kumovali iz grižnje savjesti zbog Holokausta kojeg su nad Židovima učinili.
Muslimani će saburati i čekati Mehdija i Isa a.s pa ćemo vidjeti ko je bio sljedbenik Abrahama Izakovci ili Išmaelci.
Išmaelci neće služiti Židovima nego Bogu a ako kršćani budu htjeti topovsko židovsko meso sa antikristom je njihov problem jer su puno lagali na Krista Mesiju Isa a.s neka ja na njeg Božiji spas i mir ,sina Merjemina.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 23 stu 2017, 11:12 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Izrael ne može ništa muslimanima, i nije potukao Izrael muslimane i proglasio državu Izrael nego druge sile dakle kršćani su tome kumovali iz grižnje savjesti zbog Holokausta kojeg su nad Židovima učinili.
Muslimani će saburati i čekati Mehdija i Isa a.s pa ćemo vidjeti ko je bio sljedbenik Abrahama Izakovci ili Išmaelci.
Išmaelci neće služiti Židovima nego Bogu a ako kršćani budu htjeti topovsko židovsko meso sa antikristom je njihov problem jer su puno lagali na Krista Mesiju Isa a.s neka ja na njeg Božiji spas i mir ,sina Merjemina.


Jes ba.Osnuju državu,možda i zahvaljujući pomoći kršćana,onda navale na njih Arapi sa svih strana i to 1000 na jednoga i ovi ih potuku ko šlape!Slučajno?Ma daj,Bog je bio na njihovoj strani!
Muhamed nije imao pojma o Bogu,bio je kao i ostali Arapi sljedbenik animizma,onda se susretao sa Židovskim trgovcima i Kršćanima,pokupio nešto iz njhovih vjera i tamo u špilji mu se uazivao Džibrijel anđeo(po meni upitno jel bio anđeo il đavao) i formirao novu religiju!Doista,puno bolju nego relgija koju su dotad imali!Pozitiva.
Sad usporedi Muhameda i Isusa,Muhamed vodo ratove,lično ubijao,ženio i starice i curice i sad je on vama moralna vertikala.Promisli!
A Isus:"Ne vraćajte zlo za zlo,ljub svoje neprijatelje,ljubi Boga i blžnje kao samog sebe,oprosti 7X70,na pitanje tko je bližnji Židovu on kaže Samarijanac,ma milina.
https://www.gotquestions.org/Hrvatski/Isus-Bog.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 24 stu 2017, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
korrisnik je napisao/la:
Vi nemate vise saveza sa Bogom kao sto muslimani i Jevreji imaju, jesi li svjestan koja je posljedica Pavlova rečenica " Treba biti obrezan sa srcem" a Isus je bio obrezanje i svi poslanici do Abrahama.
Prekinuo vam je vezu sa Ibrahimom i Išmaelu sinu jedne robinje dao priliku, Išmael - Bog ga je čuo.

Muslimani su uvijek spašavali Židove od kršćana i imali alijanse protiv kršćana, jer i muslimani i Jehudi jedne drugim smatraju istinitim monoteistima.
Od oslobađanja Jeruzaleme pod vodstvom Salahudina, pa progona u Španiji Sefarda, iako dva najljuća neprijatelja muslimani i Jehudi su uvijek kršćane smatrali nižim od sebe zbog trojstva.
Ni jedan narod ni religija sa Jehudijama ne može imati trajnu vezu ni savez, jer se smatraju odabranim narodom od Boga, a muslimani odabranom skupinom od Boga.
I muslimani ni Jevreji nikad ne mogu odani biti drzavi (koja im ne paše)tj ne stavljaju drzavuce ispred Boga, nego Boga ispred države.
Kršćani mogu jer su ponizili Boga pa se mogu uklopiti u nacije i asimilirati.


koju hrpu gluposti si napisao, da mi se ne da niti komentirati :kava

O Isusu Bogu se pisalo naširoko na ovom forumu..
religija/islam-i-pitanja-o-islamu-t8603-425.html

Kao što reče jedan pametan profesor...

Na ovoj našoj planeti postoje različiti putevi,različite staze, različiti autoputevi življenja. Raskrižja su postala tako zagonetna, tako komplikovana, da mnogi smatraju da više nema apsolutnih puteva i da svi putevi konačno vode u istom pravcu, i ljudska bol je zbog toga veća nego ikada ranije.

Danas sve više i više možemo pronaći ljude, pogotovo mlade, koji smatraju da ništa više nije loše, nema više grijeha. Grijeh je postao zastarjela kategorija i nema više prekršaja određenih normi. Svaki put je konačno dobar.

Sa biblijskog aspekta to je neodrživo!! Isus kaže:“Ja sam put.”

Jedan novinar je dao sljedeći naslov: “Samo su Kristove cipele po mjeri čovjeka.” Što to znači? To znači da je čovjek, njegova infrastruktura,njegovo duhovno i fizičko biće, stvoreno da hoda “Kristovim putem”.
Što to praktično znači? To znači da je čovjek stvoren da hoda putem ljubavi, mira, morala, praštanja, pravde,i stine, i to je Kristov put. Svaki drugi put, svaka druga staza, je staza otuđenja od bitne prirode samoga čovjeka. To je stanje u kome čovjek sam sebe uništava. Isus je dakle rekao da je čovjek stvoren da hoda Njegovim putem. Svaki drugi put je put bola i stradanja. To ne znači da će oni koji hodaju putem istine, pravde, ljubavi i mira imati savršen život dok žive na ovoj Zemlji. Ali je sigurno da oni koji hodaju Kristovim putem mogu biti mnogo sretniji već danas.

Isus kaže: “Ja sam istina.” Sad ovdje dolazimo do vrlo kompleksnog problema.
Ne samo da je Isus kazao da je On istina, nego su i mnogi drugi ljudi u povijesti kazali za sebe da su oni jedina istina. Tko je onda istina,tj. što je istina? To je vječno pitanje na ovozemaljskim prostorima,i veoma bitno pitanje. Ako je nešto istina, onda za to vrijedi i život dati...

Islam kaže da je Muhamed istina, Buda kaže da je on,itd.

Komu vjerovati na ovom svijetu? Ako uzmemo Bibliju,ona će nam reći da je Krist istina.Ako uzmemo hinduističke spise,ili kasnije budističke,tamo će reći: “Buda je jedina istina!” Ako uzmemo Kuran, tamo će reći:“Muhamed je istina!”
Zato mi ne možemo da uzmemo Bibliju u ruke i na osnovu nje da dokazujemo da je Krist istina. Svatko od nas treba da razmišlja svojom glavom, i ne treba zdravo za gotovo prihvaćati što drugi pričaju.

Dakle,treba poći od sljedeće postavke - pošto se ne možemo po ovom pitanju služiti Biblijom, ni Vedama, ni Upanišadama, ni Bagavadgitom, niti Kuranom, jer svatko ima svoje mišljenje, očigledno je da je čovječanstvo tijekom svoje povijesti izgradilo određene vrijednosti koje možemo nazvati općeljudskim,bitnim ili esencijalnim za ljudsku prirodu-jjubav,pravda,mir,istina,život...

I onda lijepo sve ove bitne osobine ljudske prirode, koje čine duhovni skelet svih ljudi svih vremena, uzmeš kao kriterijum, kao aršin, kao mjerilo za sve one koji su govorili da su istina. Dakle,pošto ne možemo koristiti Bibliju, Kuran ili neki drugi spis, onda koristi nešto što predstavlja povijesno iskustvo čovječanstva, da bismo izmjerili sve one koji su za sebe tvrdili da su istina.

Sad o svemu ovome možemo pojedinačno govoriti, provući kroz "filtere" i donijeti zaključke...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 24 stu 2017, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Samo ti copy paste, činjenica je da su kršćani više pobili Židova u historiji nego muslimani u cijeloj historiji kršćanstva i islama, kod muslimana su imali status zimnija, čak i Muhamed a.s nije pobio pleme Benu Qurejzw što su Židovi nego što su napali ih sa mušricima.
Benu Nadir i Benu Qajnuka su prošli bolje, pa i sam event o ubojstvu Židova kojih je bilo oko 800 u Siriji ibn Ishaqa je lažan jer u Kur'anu nema navedena broja i zato što je sira treća po autentičnosti u Islamu, prvo su Quran i hadis pa onda sira- biografija.
Siru su pisali 200 godina poslije smrti Muhameda a.s.
Navodno su nakon bitke na Hendeku tj kanalima muslimani uzeli sve Jevreji i pobili ih u Medijskoj tržnici zasto ih jednostavno nisu pobili i pobacali u kanale?
Ibn Ishaqa tu nije izjasnio se.
Nego su muslimani nakon bitke sa mušricima i Jevreja onako i sami izmoreni odveli Jevreji i čitav dan mahali sa sabljom i otkidali im glave.
I onda dalje u svojoj siri piše da su išli svi redom i pitali se kud idu i išli su u nedogled.
Ovaj događaj se spominje u Kur'anu ali ne pod ovolikom brojim jer je prosto nemoguće.
Ali ako se uzme kontekst kad je pisana ova sira vidjeti cemo da je to bilo doba za vrijeme 4 pravedne halife, i da je ibn sin Ishaqov neke stvari i preuveličavao u svojoj biografiji kako bi pojačao moral muslimana.
Onda bilo je i hadisa koji su izmišljeni u politicke svrhe pa npr " Tražite znanje pa makar i u Kini" je daif-slab zbog slabog lanca prenosica.
Jevreji i muslimani su zivjeli zajedno stoljećima , e sad pošto su stariji i od krscanstvo i muslimana normalno je da su arogantni, odbacili su Isusa pa bili su i Mojsiju u laž uginonili, takav je to narod Benu israil.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 24 stu 2017, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Pročitaš li kad naslov teme? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 24 stu 2017, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kakva je rasprava ako ja klimam glavom na ovaj naslov.
Bujrum raspravljajte se između se.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 11:43 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Samo ti copy paste, činjenica je da su kršćani više pobili Židova u historiji nego muslimani u cijeloj historiji kršćanstva i islama, kod muslimana su imali status zimnija, čak i Muhamed a.s nije pobio pleme Benu Qurejzw što su Židovi nego što su napali ih sa mušricima.
Benu Nadir i Benu Qajnuka su prošli bolje, pa i sam event o ubojstvu Židova kojih je bilo oko 800 u Siriji ibn Ishaqa je lažan jer u Kur'anu nema navedena broja i zato što je sira treća po autentičnosti u Islamu, prvo su Quran i hadis pa onda sira- biografija.
Siru su pisali 200 godina poslije smrti Muhameda a.s.
Navodno su nakon bitke na Hendeku tj kanalima muslimani uzeli sve Jevreji i pobili ih u Medijskoj tržnici zasto ih jednostavno nisu pobili i pobacali u kanale?
Ibn Ishaqa tu nije izjasnio se.
Nego su muslimani nakon bitke sa mušricima i Jevreja onako i sami izmoreni odveli Jevreji i čitav dan mahali sa sabljom i otkidali im glave.
I onda dalje u svojoj siri piše da su išli svi redom i pitali se kud idu i išli su u nedogled.
Ovaj događaj se spominje u Kur'anu ali ne pod ovolikom brojim jer je prosto nemoguće.
Ali ako se uzme kontekst kad je pisana ova sira vidjeti cemo da je to bilo doba za vrijeme 4 pravedne halife, i da je ibn sin Ishaqov neke stvari i preuveličavao u svojoj biografiji kako bi pojačao moral muslimana.
Onda bilo je i hadisa koji su izmišljeni u politicke svrhe pa npr " Tražite znanje pa makar i u Kini" je daif-slab zbog slabog lanca prenosica.
Jevreji i muslimani su zivjeli zajedno stoljećima , e sad pošto su stariji i od krscanstvo i muslimana normalno je da su arogantni, odbacili su Isusa pa bili su i Mojsiju u laž uginonili, takav je to narod Benu israil.

http://misija.slobodnadalmacija.hr/bast ... -povijesti
Zato danas kršćane progone najviše muslimani!A Židove bi žive pojeli da mogu!
Zašto je danas tako?Koji su uzroci?
Citat:"U dvadeset i tri države, od kojih je 14 muslimanskih, nemaju nikakvu slobodu vjeroispovijesti a najveći progoni i likvidacije kršćana su u Eritreji, Pakistanu, Iranu, Sjevernoj Koreji, Somaliji, Sudanu, Indiji, Iraku, Vijetnamu, Nigeriji, Kini, Egiptu i Siriji. U izvješću zaklade Pomoć Crkvi u nevolji za 2016. godinu navodi se i kako su u porastu slučajevi antisemitizma u Europi i na Bliskom istoku, kao i progoni muslimana od strane muslimana, ali i nastojanja zapadnih zemalja da se vjerska sloboda ograniči na privatni život."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kad bude se mogo cuti ezan u krscanskim drzavama onda cemo razgovarati o progonima, i muslimanskim drzavama ima zvonjave.
Dalje krscani u rukavicama i zapadni i istocni ubijaku muslimane jos od sedamdesetih godina Rusija Afganistan, pa Amerika i Irak pa Sirija pa Libija ne zaboravimo da su neke muslimanske zemlje bile i kolonije,
Ne Islamskim nego u muslimanskim zemljama crkve zvone.

Razlika je drzava muslimanska i islamska

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Kad bude se mogo cuti ezan u krscanskim drzavama onda cemo razgovarati o progonima, i muslimanskim drzavama ima zvonjave.
Dalje krscani u rukavicama i zapadni i istocni ubijaku muslimane jos od sedamdesetih godina Rusija Afganistan, pa Amerika i Irak pa Sirija pa Libija ne zaboravimo da su neke muslimanske zemlje bile i kolonije,

Ubijate se vi uredno i između sebe,npr i u Afganistanu i u Iraku muslimani tabanaju jedni druge.
SAD i Velika Britanija su vodile zračne bombaške napade udružene s kopnenom vojskom koju su činile prije svega
Citat:
snage afganistanskog Sjevernog saveza
. 2002. u rat je uključeno američko, britansko i kanadsko pješaštvo zajedno sa specijalnim snagama iz nekoliko država saveznica. Kasnije su se pridružile i NATO-ve trupe.
Jesu li snage sjevernog saveza kršćani?
U Iraku Kurdi i ostali koji se bore protiv ISILA jesu li kršćani?Jučer na Sinaju 200 mrtvih,muslimani pobili svoje.Znači,kad se međusobno ubijate,no problem,samo VI nemojte dirati u nas.
Rat Rusa u Afganistanu nema veze sa Kršćanstvom,Rusija je tada bila komunističko - ateistička zemlja.Čak su sami Rusi progonili u svojoj zemlji predane vjernike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Kad bude se mogo cuti ezan u krscanskim drzavama onda cemo razgovarati o progonima, i muslimanskim drzavama ima zvonjave.
Dalje krscani u rukavicama i zapadni i istocni ubijaku muslimane jos od sedamdesetih godina Rusija Afganistan, pa Amerika i Irak pa Sirija pa Libija ne zaboravimo da su neke muslimanske zemlje bile i kolonije,
Ne Islamskim nego u muslimanskim zemljama crkve zvone.

Razlika je drzava muslimanska i islamska

Pogledaj ovaj popis,jes li ti tup?
:"U dvadeset i tri države, od kojih je 14 muslimanskih, nemaju nikakvu slobodu vjeroispovijesti a najveći progoni i likvidacije kršćana su u Eritreji, Pakistanu, Iranu, Sjevernoj Koreji, Somaliji, Sudanu, Indiji, Iraku, Vijetnamu, Nigeriji, Kini, Egiptu i Siriji.
U koliko zemalja koje su većinski kršćanske postoje džamije?Pa i Americi ih ima.U koliko gdje su muslimani većina ima crkava kršćanskih?Da ne govorim o tome da su kršćani autohtono stanovništvo u tim zemljama,a muslimani doseliše u zadnjih 50 g. u zemlje sa kršćanskom većinom i imaju džamije.
Zašto progoniti kršćane u Somaliji ili Sudanu npr. jer tamo u Iraku se "kršćani" petljaju u Iračku stvar?Da se razumimo,ja ne kužim Amere,što se petljaju u Irak ili Afganistan?Zašto idu tamo ratovat?Da bi donijeli demokraciju?Idioti.Nek žive kako hoće,nek ih Sadam ili Gadafi i dalje teroriziraju,što njih briga?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ubijaju se kršćani između sebe 1 i 2 svjetski rat.
A i Turska iako je sekularna ona ima značajan broj muslimanskog stanovništva pa onda Indonezija MALEZIJA
Krscani i muslimani su dobro zivili dok zapad nije poveo petljati se dole.
Sta sta ih briga pa imaju resurse nemoj mi samo te dvolične brige i ljubavi.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO