HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Ubijaju se kršćani između sebe 1 i 2 svjetski rat.
A i Turska iako je sekularna ona ima značajan broj muslimanskog stanovništva pa onda Indonezija MALEZIJA
Krscani i muslimani su dobro zivili dok zapad nije poveo petljati se dole.
Sta sta ih briga pa imaju resurse nemoj mi samo te dvolične brige i ljubavi.

I na ovim prostorima Balkanskim su kršćani međusobno mirno živjeli dok nisu došli Turci!
Islamizirali vas u BiH mnoge,izmješali stanovništvo u Hrvatskoj (pravosalvci od tada naselše) i eto ti zla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Jašta ste živjeli ratovali svako malo mojne meni petljati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 25 stu 2017, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Jašta ste živjeli ratovali svako malo mojne meni petljati.

Vi niste,pa islam je nastao ratom,ta kako je Muhamed osvojio Meku i Medinu?Lipim riječima.
Ratovi se vode i vodili su se tokom cjele ljudske povjesti,oni su samo dokaz da ljudi ne slušaju Boga,da su u suštini zli,i da postoji Sotona koji njima manipulira.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 26 stu 2017, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bog naredjuje nekad ratove i u Sz i u Nz nemoj mi propovijedat bezveze da je sve od sotone, ko je jaci od sotone ko ce po krscanstvu doci i sta ce raditi kad dodje vakat.
Rat nije ni dobar ni zao rat je rat, isto kao sto je smrt smrt sta njoj mozes reci da je zla.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 26 stu 2017, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Bog naredjuje nekad ratove i u Sz i u Nz nemoj mi propovijedat bezveze da je sve od sotone, ko je jaci od sotone ko ce po krscanstvu doci i sta ce raditi kad dodje vakat.
Rat nije ni dobar ni zao rat je rat, isto kao sto je smrt smrt sta njoj mozes reci da je zla.

Gdje u Novom Zavjetu piše da je Bog naredio rat?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 27 stu 2017, 04:04 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2017, 10:24
Postovi: 8
Mislim da je Chris religija zanimljiva religija.


slot online


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 27 stu 2017, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Bog naredjuje nekad ratove i u Sz i u Nz nemoj mi propovijedat bezveze da je sve od sotone, ko je jaci od sotone ko ce po krscanstvu doci i sta ce raditi kad dodje vakat.
Rat nije ni dobar ni zao rat je rat, isto kao sto je smrt smrt sta njoj mozes reci da je zla.

Gdje u Novom Zavjetu piše da je Bog naredio rat?




Očistit će zemlju. Kad Isus dođe ponovno, doći će u moći i velikoj slavi. U to će vrijeme svi opaki biti uništeni. Sve što je iskvareno bit će spaljeno, i zemlja će biti očišćena vatrom (vidi NiS 101:24–25).

Sudit će svojem narodu. Kad Isus dođe ponovno, sudit će narodima i razdijelit će pravedne od opakih (vidi Matej 25:31–46; vidi i 46. poglavlje u ovoj knjizi). Ivan Objavitelj napisao je o ovom sudu: »Zatim ʻopazih prijestoljaʼ, i onima što sjedoše na njih ʻbî dana vlast da sudeʼ. Opazih i duše pogubljenih zbog Isusova svjedočanstva i Riječi Božje… Oni oživješe i kraljevaše s Kristom tisuću godina.« Opaki koje je vidio »ne oživješe dok se nije navršilo tisuću godina« (Otkrivenje 20:4–5; vidi i NiS 88:95–98).

Najavit će Tisućljetnicu. Tisućljetnica je razdoblje od tisuću godina kada će Isus vladati na zemlji. Pravedni će biti poneseni u susret Isusu kod njegovog dolaska (vidi NiS 88:96). Njegov će dolazak započeti tisućljetnu vladavinu. (Vidi 45. poglavlje u ovoj knjizi.)

Predsjednik Brigham Young je rekao:

»Tijekom Tisućljetnice, kada se kraljevstvo Božje uspostavi na zemlji u moći, slavi i savršenstvu, a vladavina opačine koja je toliko dugo prevladavala bude potčinjena, sveci će Božji imati povlasticu graditi svoje hramove i ulaziti u njih, postajući, tako reći, stupovi u hramovima Božjim [vidi Otkrivenje 3:12], te će posluživati za svoje mrtve. Tada ćemo vidjeti svoje prijatelje kako prilaze, i to možda neke koje smo poznavali ovdje. … I imat ćemo objave da otkrijemo svoje pretke sve do oca Adama i majke Eve, te ćemo ulaziti u hramove Božje i služiti za njih. Tad će [djeca] biti zapečaćena za [roditelje] sve dok lanac ne bude usavršen unatrag do Adama, tako da će postojati savršen lanac svećeništva od Adama do krajnjeg


Ima kad govori da nece kamen na kamenu ostati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 27 stu 2017, 14:22 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Gdje u Novom Zavjetu piše da je Bog naredio rat?




Očistit će zemlju. Kad Isus dođe ponovno, doći će u moći i velikoj slavi. U to će vrijeme svi opaki biti uništeni. Sve što je iskvareno bit će spaljeno, i zemlja će biti očišćena vatrom (vidi NiS 101:24–25).

Sudit će svojem narodu. Kad Isus dođe ponovno, sudit će narodima i razdijelit će pravedne od opakih (vidi Matej 25:31–46; vidi i 46. poglavlje u ovoj knjizi). Ivan Objavitelj napisao je o ovom sudu: »Zatim ʻopazih prijestoljaʼ, i onima što sjedoše na njih ʻbî dana vlast da sudeʼ. Opazih i duše pogubljenih zbog Isusova svjedočanstva i Riječi Božje… Oni oživješe i kraljevaše s Kristom tisuću godina.« Opaki koje je vidio »ne oživješe dok se nije navršilo tisuću godina« (Otkrivenje 20:4–5; vidi i NiS 88:95–98).

Najavit će Tisućljetnicu. Tisućljetnica je razdoblje od tisuću godina kada će Isus vladati na zemlji. Pravedni će biti poneseni u susret Isusu kod njegovog dolaska (vidi NiS 88:96). Njegov će dolazak započeti tisućljetnu vladavinu. (Vidi 45. poglavlje u ovoj knjizi.)

Predsjednik Brigham Young je rekao:

»Tijekom Tisućljetnice, kada se kraljevstvo Božje uspostavi na zemlji u moći, slavi i savršenstvu, a vladavina opačine koja je toliko dugo prevladavala bude potčinjena, sveci će Božji imati povlasticu graditi svoje hramove i ulaziti u njih, postajući, tako reći, stupovi u hramovima Božjim [vidi Otkrivenje 3:12], te će posluživati za svoje mrtve. Tada ćemo vidjeti svoje prijatelje kako prilaze, i to možda neke koje smo poznavali ovdje. … I imat ćemo objave da otkrijemo svoje pretke sve do oca Adama i majke Eve, te ćemo ulaziti u hramove Božje i služiti za njih. Tad će [djeca] biti zapečaćena za [roditelje] sve dok lanac ne bude usavršen unatrag do Adama, tako da će postojati savršen lanac svećeništva od Adama do krajnjeg


Ima kad govori da nece kamen na kamenu ostati.


Falio si cjeli "fudbal".Ili ja nisam tebe razumio prije.Isus nije naredio ljudima da ratuju jedni protiv drugih,da istrebljuju,uništavaju,ubijaju.Ovdje se radi o posljednjem sudu kad će Bog odjeliti zle od dobrih!
"Dobrih" je uvjetno,dobri su oni koji su se pred Bogom pokajali.I za života se TRUDILI ne činiti zlo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 30 stu 2017, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Smaknuti Ce uči biti i to je poenta

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 01 pro 2017, 10:29 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Smaknuti Ce uči biti i to je poenta

Ne kužim,rečenica ti je bez smisla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 09 pro 2017, 08:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 stu 2016, 11:47
Postovi: 430
Saudijski princ kupio "Spasitelja svijeta" za 450 milijuna dolara:

Citat:
Otkriven kupac najskuplje slike na svijetu, Da Vincijevog remek-djela

Ulje na platnu Leonarda da Vincija "Salvator Mundi", koje je u studenome na dražbi prodano za rekordnih 450,3 milijuna dolara, bit će izloženo u novome Louvreu u Abu Dabiju, izvijestila je uprava muzeja na Twitteru.

"Salvator Mundi stiže u Louvre Abu Dabi", tweetala je uprava muzeja, na čemu su im tweetom čestitali iz aukcijske kuće Christie's, koja je u studenome u New Yorku organizirala prodaju slike slavnoga talijanskog umjetnika. Premda se nagađalo da je novi vlasnik slike ruski milijarder Dmitrij Ribolovljev koji ju je 2013. kupio za 127,3 milijuna dolara, što je po mišljenju stručnjaka bila preniska cijena za takvo remek-djelo, New York Times doznaje kako ju je kupio malo poznati saudijski princ Bader bin Abdullah bin Mohammed bin Farhan al-Saud. Sudeći po dokumentima koje su vidjekli novinari Timesa, princ je Christie'su rekao kako je spreman platiti cjelokupni iznos odjednom. No, bez obzira na to odobreno mu je da zbog velikog iznosa plati u šest rata. Zanimljivo je da je "Salvator Mundi" jedina poznata slika Leonarda da Vincija koja je bila u privatnoj umjetničkoj zbirci. Sve ostale vlasništvo su svjetskih muzeja.

https://www.vecernji.hr/kultura/salvato ... ci-1212619


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 10 pro 2017, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Smaknuti Ce uči biti i to je poenta

Ne kužim,rečenica ti je bez smisla.



Nisam ni vidio autocorect sta uradi, smaknuti će drugi biti.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 11 pro 2017, 04:18 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Ne kužim,rečenica ti je bez smisla.



Nisam ni vidio autocorect sta uradi, smaknuti će drugi biti.

Misliš na ono što uči Islam da su nekog drugog smaknuli a ne Isusa?
Na to može nasjest samo plitka osoba.Neima logike ba.Zar istinu o smaknuću Isusa bolje može znati netko 700 g. poslije od onih koji su to pisali 70 g poslije ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 11 pro 2017, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ne nego će biti smaknuti antikristi oni koji ne budu kršćani "Neće ostati kamen na kamenu a da neće se prevrnuti."

Spasitelj je Muhamed a.s on kod Boga će se za svoj najboli Ummet zalagati kod Boga i prvi će muslimani biti pitani, onda će kršćani biti pitani i židovi samo što će se Isa a.s odreći nekih kršćana "Reci Isa a.s sine Merjemin jesi li ti rekao da ja imam sina"
Hvaljen neka si ti to meni ne priliči.
Mojsije će se za Židove na Sudnjem danu zalagati itd.
Isto tako Muhamed a.s će biti tužitelj nekim muslimanima.
"Prenosi se od Abdullaha ibn Omera da je Poslanik s.a.v.s., rekao: ”Ko nepravedno ubije štićenika islamske države, neće osjetiti ni miris Dženneta na Sudnjem danu, a njegov miris se osjeća na udaljenosti od četrdeset godina hoda.” (Buharija)

U drugoj predaji stoji: ”Ko potvori zimiju, na Sudnjem danu bit će kažnjavan bičem od vatre.”

Zatim: ”Ko učini nasilje zimiji, ja ću mu biti tužitelj na Sudnjem danu.” (Taberani)

Rekao je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: „Ko učini nepravdu nemuslimanu pod ugovorom (mu’ahid), ili mu uskrati njegovo pravo ili ga optereti iznad njegovih mogućnosti ili od njega nešto uzme preko njegove volje, ja ću mu biti tužitelj na Sudnjem danu.“ (Sunen Ebi Davud, Sunenul-Bejheki)
"
Draga moji muslimani nek znamo,Da mi od njeg boljeg dosta nemamo.
Naš Pejgamber znamo nama najvoli, Zato što smo sljedbenici njegovi.
Cio život on je tom proveo,Da budemo sretni Boga molio.
Umirući on je nas dozivao,»Moj ummete, Bog vam dragi pomogao«.
Pripadnici pravi njemu ako smo, Radit ćemo ono što je korisno.
Prvo slušat dragog Boga i Njega,Jer nam spasa neimade drugoga.
Zašto ovdje na ovom svijetu živimo,Zato da mi dobra djela činimo.
Svi mi znamo da moramo umrijeti, Naša djela pred Allaha iznijeti.
Na mahšeru kad svi tamo budemo, Šta će biti od nas tamo ne znamo.
Tu će biti puno svega svačega,Dosta dobra a i jada svakoga.
Trebamo se zato dobro smisliti,Šta nas čeka pa o tome misliti.
Ružnih djela kod nas puno imade,Dobrih malo al' Bog dragi sve znade.
Zato nam je naš Pejgamber rekao, Za života svoga on je kazao.
»Moj ummete, neka dobro svi znate, Na mahšeru kada tamo budete.
Dragi Alah vas će prve pozvati,I za djela vaša prve pitati.
Vi ćete se tada jako prepasti,Kuda ćete vi nećete ni znati.
Muhammede, vikat ćete u strahu,A ja ću se tada molit Allahu.
Na vaš povik ja ću vama trčati, Brzo ću vas u skupinu sabrati.
Ja ću s vama skupa doći pred Boga,Molit ću Ga da vas spasi svakoga.
Moj ummete, to trebate svi znati,Da ću s vama veliku brugu imati.
Ali jada mene Allah posluša,Pa se moja molba kod Njeg usliša«.
Eto, braćo, svima nam je sad jasno,Bez njega bi nama bilo opasno.
Pa tko želi Pejgambera vidjeti,On će na njeg sve salevat učiti.
Esalatu vesalamu alejke ja resulellah.

To su Bošnjaci otpjevali u svojim pjesmama o Pegamberu Muhamedu a.s

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 12 pro 2017, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"korrisnik"
Ne nego će biti smaknuti antikristi oni koji ne budu kršćani "Neće ostati kamen na kamenu a da neće se prevrnuti."


Ovo se odnosi isključivo na Židovski Hram što se obistinilo 70.-te g kad je Tit razvalio isti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 12 pro 2017, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
A šta će biti sa onima koji ne prihvate Isusa tad kad ide Apokalipsa ?
Sveti zapisi su univerzalni zasto hram opet nece biti srušen?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
A šta će biti sa onima koji ne prihvate Isusa tad kad ide Apokalipsa ?
Sveti zapisi su univerzalni zasto hram opet nece biti srušen?

Kako opet kad je srušen odavno?
Na prvo,ako je Isus Spasitelj JEDINI onda je jasno što će biti sa onima koji ga ne prihvate kao Spasitelja.
Nego da ja tebe pitamo ovo,kad bi ti nekako saznao da je Isus jedini Spasitelj a Muhamed lažni učitelj,dali bi odbacio Islam i zamolio Isusa da te spasi.Govorim o vječnom životu , dakako?
Kad bih ja saznao(na neki način) da je većina toga što je o Isusu pisano laž,a ono o Muhamedu istina i da nas vjera u Muhameda može spasiti,postao bih njegov sljedbenik.
kako to spoznati?Pitaj Boga.On je dužan da nas uputi u istinu.
Boli me ona stvar što su moji preci vjerovali,ja želim znati istinu.A Bog,ako je pošten,mora mi ju obznaniti,inače nije pošten.Ali ako se ja navežem na vjeru otaca,i ako mi je ona važnija od istine,onda nisam zaslužio ništa drugo nego osudu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pa boli i mene ona stvar šta su mi predci vjerovali ali u kršćanstvu mi se ne sviđa što Bog hoće da bude good guy, pušta Adamada jede jabuku i kasnije ljude krivi za to i onda svog sina žrtvuje koji je on.
Taj Bog je meni puno nemoćan i taj način viđenja Boga.
Kako da ti kažem manipuliše sa ljudima.
Nema svoje JASTVO i ono što on Kaže da tako bude, nego igra se trikova.
Adame ti si proklet što si pojeo jabuku, to je moja volja bila da ti je pojedeš, nema veze poslati ću ja svog sina na zemlju, i onda ću te spasiti, a to sam mogao prije uraditi, neću namjerno hoću da te patim na zemlji, i da tvoju ženu patim, dao sam i Sotonu u obliku zmije, žena će je gaziti i njeni potomci, mrziti će se Adamovi potomci i zmija.
U Islamu Bog nije zao ako radi ono što mi smatramo da je zlo, jer on je i iznad dobra i zla nedokučiv je ljudskim umom, da te pitam nešto ovo je škakljivo pitanje ako je Bog stvorio Sotonu da li Bog zna kakvo zlo sotona može uraditi, i da li je Bog mudriji od Sotone?
Ako je Bog mudriji i lukaviji od Sotone, da li je Bog zao onda ako zna šta je zlo ili Božije Bistvo ne možemo obuhvatiti.
Sotona je zao Iblis Lucifer, ali Bog je njega nadmudrio i na kraju će Lucifer dobiti pakao.
Ja mislim da Bog nije Zao jer ne možemo obuhvatiti njegove osobine sa svojim umom i tumačenjima.
Je li bol zla je li smrt zla?
Da li je pakao zao, ako u njemu gori ljudska koža, ako se crijeva vade, ljudi zatvaraju u peći, to kad bi čovjek čovjeku uradio rekli bi da je zao ali kad to Bog kontroliše ne možemo mjeriti.


Kršćanstvo mi je nelogično licemjerno nedostojno samoga sebe po sebi, sve je na fazon Ljubav oprost ali pod uvjet.
Islam mi je najdostojnija religija pa Judaizam, Judaizam mi nije zanimljiv zato što je samo jednom Narodu koji je odabran, Kršćanstvo zato što nema BOga Apsuluta i nema Boga nepokolebljivog, Islam mi je najbolji od ove tri zato što udjedno je i : Najmlađa religija i najstarija, Muhameda a.s je poslan svim ljudima a Isus izgubljenom stadu Izraelovom, da bi kasnije nakon uskrsnuća apostoli rekli da je razapet zbog grijeha ljudskih, izuzmi raspeće gubiš obuhvatost kršćanstva na narode van sinova Israilovim tj jabeni Israeil, Jabeni je na arapski sinovi.
Dakle Muhamed a.s koji je nepismeni trgovac dobije Objavu koju oralno prenosi svojim drugovima ashabima i oni pamete to zapisuju za vrijeme njegova poslanstva.
Istina je da Muhamed a.s nije bio mirotvorac puno kao što je Isus, ali Isusova etapa i Muhameda a.s nije ista, Muhamed a.s je zadnja šansa i od njegovog doba vremena se mijenjaju dolazi smak svijeta ubrzo nema više poslanika, nema novih šansi, ZAkon Šerijat je rigorozniji od Isusovog nemojte je kamenovati, iako ženu nije ni trebalo nije počinila bluda ni po Šerijatu je ne bi kamenovali jer nije imala muža, kurvala se onako.
U Šerijatu bi je bičovali npr.
Kao što su alkoholičare udarali papučama što su pili.


Isusovo okruženje tiranija Rimljana mora se šutiti ispovijedati tajno vjera itd.
Muhameda a.s vrijeme anarhija bezakonje zakopavanje ženske djece novorođene, treba uvesti red.

Kad se osvrćemo na Isusa a.s i Muhameda a.s moramo se osvrnuti i na civilizacije u kojima su živjeli.
Dok je kod jednog vladala RImska tiranija kod drugog je vladalo arapsko bezakonje.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Kad bi citirali sve pozive na ratove i ubojstva nevjernika iz Kurana trebalo bi neki 800 stranica. Ajde korisnik ne kenjaj
i u bh ratu su vaši jaran i ubijali u ime Alaha a ne zbog države bh kao takve

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pa imaš dogovre sa nevjernicima u Kur'anu možemo citirati Kuran van konteksta nije problem.
I u bih ratu su katolici i pravoslavci pod patronatom Vatikana i Otrodoksije ubijali muslimane palili džamije. Nisu njihovi popovi iz Kur'ana čitali.
Šta hoš sad sa politikom.
Nemoj ti kenjati ovo je topic religija.

Da se vratim na temu.

Dobro nam došo najveći sine arapskog roda i domovine, koji će slabe dići na noge i spasit robstva narode mnoge,
Suri Israfil (anđeo koji puše u rog najavljuje prestanak svijeta) kada zapuše u te se naše uzdaće duše.
Ti nesretniku blazit ces muke, ti griješniku pružat ćeš ruke.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 17:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
U BiH nije bio međuvjerski rat nego međunarodni.
Mogao si spomenuti da ste se sami tamanili Alijin hezbolah i Babin fatah.
Vas nitko ne bi dirao da ste izjasnili Hrvatima ili Srbima, htjeli ste biti poseban narod i potuć se s Hrvatima i Srbima.
Šta ste tražili to ste i dobili.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Sa sve tri strane je bilo onih koji su osveštavali oružija tekbirali bilo je i toga, ali je bio isključivo nacionalistički ako ćeš pravedno.
Alii zašto prebacujete na politiku temu koja pripada-
Početna » Društvo » Religija

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 13 pro 2017, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Malo si se zajebo da su u BiH kršćani bilo koji ubijali u ime Boga. Vaši jaran i jesu i to je to. Sve ostalo je laprdanje

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 14 pro 2017, 08:32 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"korrisnik"
Pa boli i mene ona stvar šta su mi predci vjerovali ali u kršćanstvu mi se ne sviđa što Bog hoće da bude good guy, pušta Adamada jede jabuku i kasnije ljude krivi za to i onda svog sina žrtvuje koji je on.
Taj Bog je meni puno nemoćan i taj način viđenja Boga.
Kako da ti kažem manipuliše sa ljudima.
Nema svoje JASTVO i ono što on Kaže da tako bude, nego igra se trikova.
Adame ti si proklet što si pojeo jabuku, to je moja volja bila da ti je pojedeš, nema veze poslati ću ja svog sina na zemlju, i onda ću te spasiti, a to sam mogao prije uraditi, neću namjerno hoću da te patim na zemlji, i da tvoju ženu patim, dao sam i Sotonu u obliku zmije, žena će je gaziti i njeni potomci, mrziti će se Adamovi potomci i zmija.

Čovjek,taj prvi,znao je (za razliku od mnogih ljudi poslije a i dan danas) tko ga je stvorio.Ako je išto zaslužio kao znak zahvalnosti što čovjek postoji je poslušnost.Ima sve,samo mu je jedna sitnica zabranjena baš stoga da se vidi dali će mu biti odan.Nije stvorio robota,stvorio je biće koje ima slobodu izbora.Iz ljubavi prema Bogu treba vjerovati da je sve dobro što je Bog rekao da je dobro.
Zamisli,imaš ženu , dali bi volio da ti je vjerna iz straha ili iz ljubavi?I može li te žena prevariti sa drugim?Ako te jako voli,neće-ako te se jako boji hoće kad je sigurna da si daleko i da nećeš saznat.Đavo nije stvoren tada da bi čovjeka naveo na krivi put,on je već prije čovjeka postojao i baš u tom području je zglajzao,nije bio Bogu poslušan,nije mu bio vjeran.Đavo mrzi Boga ali mrzi i Božje stvorenje,u nekom smislu Božje dijete.Vara čovjeka da bi naudio i čovjeku ali i Bogu.Isus dolazi da čovjeka iskupi,Bog podmeće leđa za čovjeka.Otima ga iz ralja Sotone,uz mnogo patnje.Zar nebi ti za svoje dijete učinio isto?
Citat:
U Islamu Bog nije zao ako radi ono što mi smatramo da je zlo, jer on je i iznad dobra i zla nedokučiv je ljudskim umom, da te pitam nešto ovo je škakljivo pitanje ako je Bog stvorio Sotonu da li Bog zna kakvo zlo sotona može uraditi, i da li je Bog mudriji od Sotone?
Ako je Bog mudriji i lukaviji od Sotone, da li je Bog zao onda ako zna šta je zlo ili Božije Bistvo ne možemo obuhvatiti.
Sotona je zao Iblis Lucifer, ali Bog je njega nadmudrio i na kraju će Lucifer dobiti pakao.
Ja mislim da Bog nije Zao jer ne možemo obuhvatiti njegove osobine sa svojim umom i tumačenjima.
Je li bol zla je li smrt zla?
Da li je pakao zao, ako u njemu gori ljudska koža, ako se crijeva vade, ljudi zatvaraju u peći, to kad bi čovjek čovjeku uradio rekli bi da je zao ali kad to Bog kontroliše ne možemo mjeriti.

Dali si ti zao ako tvoj sin čini zle stvari?Ako je neposlušan i radi suprotno od onog što si ga ti savjetovao?
Opet,vezano uz sotonu,ista stvar kao i kod čovjeka,on je stvoren sa mogućnosti da bude dobar ali kao slobodno biće izabire zlo.
Pitanje pakla sam objasnio negdje ,ovako.Imaš sina,učiš ga svemu što je zlo i da to ne čini,npr. sve mu kažeš koje su posljedice uzimanja droge,no on se,odrastavši krene drogirati.Stvori pakao od svog života.Jesi li ti kriv?Tako i vječni pakao,sami izabiremo,
naša je to odluka.Možemo se spasiti jedino pokajanjem,plaća za grijeh je smrt a Isus uzima na sebe naš grijeh jedino ako to sami hoćemo.Ne nasilno.Eto,meni nije više problem ni smrt ni patnja ni sotona.Zahvaljujući Isusu ja neću u pakao.Tako možeš i ti.
Nisi bio konkretan,ako bi saznao da je Krist Bog i spasitelj,dali bi odbacio učenje Islama ?Zar ti je toliko teško reći Bogu:"Pristajem prihvatiti tvoju istinu ma koja ona bila samo mi ju obznani."




Citat:
Kršćanstvo mi je nelogično licemjerno nedostojno samoga sebe po sebi, sve je na fazon Ljubav oprost ali pod uvjet.
Islam mi je najdostojnija religija pa Judaizam, Judaizam mi nije zanimljiv zato što je samo jednom Narodu koji je odabran, Kršćanstvo zato što nema BOga Apsuluta i nema Boga nepokolebljivog, Islam mi je najbolji od ove tri zato što udjedno je i : Najmlađa religija i najstarija, Muhameda a.s je poslan svim ljudima a Isus izgubljenom stadu Izraelovom, da bi kasnije nakon uskrsnuća apostoli rekli da je razapet zbog grijeha ljudskih, izuzmi raspeće gubiš obuhvatost kršćanstva na narode van sinova Israilovim tj jabeni Israeil, Jabeni je na arapski sinovi.
Dakle Muhamed a.s koji je nepismeni trgovac dobije Objavu koju oralno prenosi svojim drugovima ashabima i oni pamete to zapisuju za vrijeme njegova poslanstva.
Istina je da Muhamed a.s nije bio mirotvorac puno kao što je Isus, ali Isusova etapa i Muhameda a.s nije ista, Muhamed a.s je zadnja šansa i od njegovog doba vremena se mijenjaju dolazi smak svijeta ubrzo nema više poslanika, nema novih šansi, ZAkon Šerijat je rigorozniji od Isusovog nemojte je kamenovati, iako ženu nije ni trebalo nije počinila bluda ni po Šerijatu je ne bi kamenovali jer nije imala muža, kurvala se onako.
U Šerijatu bi je bičovali npr.
Kao što su alkoholičare udarali papučama što su pili.

Isus je pohvalio nekoliko puta nežidove,npr. Rimskog satnika,Sirofeničanku,razgovara sa Samarijankom koja je 7 muževa promjenila,oprašta bludnici neda je kamenovati.Ako se neka žena pua okolo a nije udana ona je isto kurva.Ne piše da ova nije imala muža.Možda je.Naš Bog je milostiv,vaš strog ka vrag ha ha.Naš Bog voli i grešnike,vaš ne.Zato ja volim takvog Boga jer grešnici smo svi.Isusovi učenici idu nežidovima jer ih On njima šalje.Bog voli sve narode,pa i Arapa ima kršćana podosta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!
PostPostano: 14 pro 2017, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Objasnimtisve na tenanre , i ne slazem se sa pooredjenjem ti imas sina ti ga kaznjavas, jer mi nismoBozija djeca.
A ko subozijaunucad , stricevi, stricevici vidis sta si napravio,Bog mrzi i Srarog Zavjet grjesnike

Sto je tebi tesko priznati istinu i reci da je Bog vječan da nije rodio niti je rođen, da ništa se sa Bogom porediti ne može jer njega nije dostojno.


Bog je ujedno i Milostiv Samilosti a ujedno i Gordi i Strogi pa kako tako ima kontradiktorne osobine, jedu za ljude kontradiktorne i njihov um ali ovo je Božije Biće pa nikad ga nećemo moći shvatiti i obuhvatiti na kraju krajeva kad bi obuhvatili to ne bi bio Bog Univerzalni Kreator.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO