HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 00:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
krstjanin je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ne bih sada da tu ispadam neki, no u pravu je što se tiče RKC u Njemačkoj. Ona je isto na razini protestanskih crkava. Njemački katolički biskupi su među najliberalnijim na svijetu i čak bi mogli Franju nadmašiti.

Glavni njemački biskup, onaj smješten u Kölnu se otvoreno miješa u politiku i poziva vjernike da glasaju protiv glavne konzervativne stranke tamo, a to je AfD. Zatim je branio gradnju džamija u Njemačkoj, rekavši ako crkvena zvona smiju zvoniti onda se mora isto vrijediti za minarete. otvoreno hvali imigracijsku politiku Angele Merkel. U Katedrali u Kölnu (jel tamo gdje se dogodilo ono na Novoj godini) je na oltar stavio čamac koji su koristili muslimanski migranti pri prelasku Mediterana.

Dakle, da RKC u Njemačkoj je smijurija. Kao rezultat došlo je do paradoksa, a to da su njemački desničari svi redom ateisti.

upravo tako i to je samo onaj nevazni dio. Vazniji je onaj da su te tetke koje sebe nazivaju biskupima predvodnici najliberalnije struje koji zagovaraju najvece hereze kakvih bi se postidio i martin luter. O njihovim misama i crkvama necu ni komentirati jer sam rekao cega je to posljedica i kamo ide

Koliko sam shvatio iz razgovora sa nekim Švabama, od 1930ih katolički svečenici u Njemačkoj su državni službenici te moraju provoditi politiku zbog čega su plačeni. Pri tome moraju se obvezati da će uvijek podržavati svaku vladu. Razlog tome je konkordad što je Hitler potpisao sa Vatikanom gdje je tako dogovoreno.

U Hrvatskoj to nije slučaj. Crkva i Država su odvojeni entiteti koji jedan na drugoj nemaju utjecaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
ledolomac je napisao/la:
bura je napisao/la:

??!! Precasnom?!?!
To je onaj sto brani pedofiliju i sto je rekao da su za pojavu pedofilije u crkvi krive zene....!?

Čovjek kritizira radikalni feminizam i feminizaciju klera i odmah ga se optužuje da je pedofil koji mrzi žene. :ucelo

A činjenica je da su ogroman dio pedofilskih skandala uzrokovali svećenici koji nisu baš ogledan primjer muškosti. Kao što su neki već pisali ovdje, prije je u percepciji ljudi svećeništvo bilo posao za muškarce, a danas je to za slabiće i mlakonje. I sami svećenici su u zadnjih 50 godina krivi za takvu percepciju. Većini im se propovijedi svode na jeftini emocionalizam, a liturgiju su pretvorili u školsku priredbu. Par puta mi se dogodilo da moram izaći s mise jer nisam mogao podnijeti toliku količinu sladunjavosti i cirkusa.

krstjanin je napisao/la:
Nije to taj

Vjerojatno misli na njega. Prošli tjedan sam vidio da je tiskani Globus objavio nekakav pljuvački članak o Burkeu, a vjerojatno će takvih stvari biti još kad stigne u Zagreb. Sjeti se samo Judith Reisman.


Znam znam na sta misli. Samo se pravi glup pa je napisao zene, a kardinal vrlo jasno govori o radikalnpm feminizmu pa sam se i ja malo lud pravio. Tko zeli shvatiti o cemu govori procitat ce kardinal vrlo jasno i otvoreno govori za razliku od drugih.
Sto se tice pedofilije i o tome je vrlo jasno rekao pametnom dosta.
Upravo zbog toga ga se i degradira svakojakim optuzbama pa cak i onom da je platio misno ruho 20 000 dolara. Ja kazem malo ga je platio trebo je duplo ta zar najuzviseniji cin Katolicke Crkve sluzi u carsafu i poplunu kako to rade modernisti ali zato na vlastite troskove izdvajaju tisuce?!

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
master_mind_ je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
upravo tako i to je samo onaj nevazni dio. Vazniji je onaj da su te tetke koje sebe nazivaju biskupima predvodnici najliberalnije struje koji zagovaraju najvece hereze kakvih bi se postidio i martin luter. O njihovim misama i crkvama necu ni komentirati jer sam rekao cega je to posljedica i kamo ide

Koliko sam shvatio iz razgovora sa nekim Švabama, od 1930ih katolički svečenici u Njemačkoj su državni službenici te moraju provoditi politiku zbog čega su plačeni. Pri tome moraju se obvezati da će uvijek podržavati svaku vladu. Razlog tome je konkordad što je Hitler potpisao sa Vatikanom gdje je tako dogovoreno.

U Hrvatskoj to nije slučaj. Crkva i Država su odvojeni entiteti koji jedan na drugoj nemaju utjecaj.


Ma jok to nije istina.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
daramo je napisao/la:


Nešto što je dopušteno u Poljskoj zabranjuje se u navodno katoličkoj Hrvatskoj?



Uzoritog kardinala Burke-a treba pozvati u Herceg Bosnu da služi misu u Mostaru i uspostavi diplomatske odnose, predstavnik Suverenog malteškog reda je uvijek dobro došao među nas sa svim poštovanjem.


Nazalost u mostaru ni jedna crkva nema oltar na kojemu bi se mogla sluziti latinska misa :zubati

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
krstjanin je napisao/la:
vezista je napisao/la:

Njemačka katolička crkva nikad nije bila predominantna crkva u toj zemlji, to valjda znamo iz povijesti zadnjih sto stopedeset godina.
Poznato mi je da naši hrvatski svećenici idu u Njemačku i održavaju mise za naše ljude, kako ljudi ne bi lutali po kojekakvim crkvama sudnjeg dana, kristovih ljubimaca, te kojekakvih denominacija kojima je konačno netko (država) odlučio da stane u kraj dokidajući ih jer počesto su to sekte koje za sebe tvrde da su kršćani i imaju jedva stotinjak sljedbenika, pa će se zatvoriti te "crkve" i još poneku ruiniranu, koje će ostati turistička atrakcija nakon renoviranja.O tom broju govorimo kada govorimo o "dokidanju crkvi"kao objekata, koji su počesto velike kao prosjećna đačka učionica.

A to u svezi protestanata, otiđi lijepo u Britaniju pa izgovori naglas to što ovdje pišeš, a isto tako i pravoslavcima kreni srati po crkvi i govoritiim da im je Crkva u Njemačkoj smijurija, a ja njima nećeš, nego ti je zanimljivije se zevzečiti sa Katoličkom crkvom, jer znaš da te od lajanja ovdje neće zaboliti glava, ali nisam te "krstjanine" čuo da ismijavaš islamsku zajednicu, niti pravoslavlje, neee, ti si zajahao na katoličku crkvu, jer računaš da je na ovom mjestu sve dozvoljeno pa i to da KC nazoveš smijurijom, bilo gdje ti to naslovljavao pa čak i u jednoj Njemačkoj.
Ti si Krstjanine jedan žalostan i bezobrazan čovjek i sada ću te zamoliti da prestaneš lajati na KC, jer tema nije olajavanje KC, zašto ti nitko ne brani da otvoriš novu temu, ali ovdje je tema kako vidimo nešto drugo.
Jel ovo OK?
Ak omisliš govoriti argumentima, onda kreni s brojevima a ne svojim autorskim nedotupavnim deluzijama. :kava


ja sam katolik koji vrlo dobro poznaje katolicanstvo i krscanstvo u vecem djelu Europe zbog toga i uzimam sebi za pravo komentirati i kritizirati. Islam je religija sotone pa me kao takvo puno ni ne zanima niti se bavim njime iako jako dobro poznajem


Niti jedan rimokatolik neće huliti na "vrhove" KC niti na Papu, dakle, potrebna ti je debela duhovna obnova i ne, nemaš pravo na takav način komentirati nešto što se tebi tek čini, što ti kao misliš, što su neke tvoje osobne opservacije.
Krstjanine, ti se možeš izjašnjavati kako želiš, to je tvoje pravo ali jedno je izjašnjavanje, a jedno je to što ti pišeš i kako pišeš.

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
krstjanin je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ne bih sada da tu ispadam neki, no u pravu je što se tiče RKC u Njemačkoj. Ona je isto na razini protestanskih crkava. Njemački katolički biskupi su među najliberalnijim na svijetu i čak bi mogli Franju nadmašiti.

Glavni njemački biskup, onaj smješten u Kölnu se otvoreno miješa u politiku i poziva vjernike da glasaju protiv glavne konzervativne stranke tamo, a to je AfD. Zatim je branio gradnju džamija u Njemačkoj, rekavši ako crkvena zvona smiju zvoniti onda se mora isto vrijediti za minarete. otvoreno hvali imigracijsku politiku Angele Merkel. U Katedrali u Kölnu (jel tamo gdje se dogodilo ono na Novoj godini) je na oltar stavio čamac koji su koristili muslimanski migranti pri prelasku Mediterana.

Dakle, da RKC u Njemačkoj je smijurija. Kao rezultat došlo je do paradoksa, a to da su njemački desničari svi redom ateisti.

upravo tako i to je samo onaj nevazni dio. Vazniji je onaj da su te tetke koje sebe nazivaju biskupima predvodnici najliberalnije struje koji zagovaraju najvece hereze kakvih bi se postidio i martin luter. O njihovim misama i crkvama necu ni komentirati jer sam rekao cega je to posljedica i kamo ide


Navedi imena biskupa koja su na oltaru izgovarali hereze i navedi koje su to hereze bile.
Ako to ne učiniš ti si obični antipropagandista u tko zna čijoj službi, u ime tko zna koje religije i funkciji stvaranja zabune među vjernicima i dakako, lažov. :kava

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
Hmm odakle poceti? Ajmo recimo od vrha i od prije par dana kad je rimski biskup Bergoglio proslavio lutera u rimu i dan reformacije. Stovise postavio luterov kip i ni vise ni manje izjavio: da su katolici i protestanti dio jednog te istog"tijela Kristovog" uz sva svoja krivovjerna blebetanja zaboravio je katolicki nauk koji veli i kao što je časni sluga Božji Pio XII. svečano potvrdio u skladu sa svekolikom Predajom:
"Među članove Crkve broje se stvarno samo oni koji su primili kupelj preporođenja i ispovijedaju pravu vjeru, te se nisu po nesreći odcijepili od cjeline Tijela, niti ih je zakonita vlast isključila zbog preteških prekršaja. Jer, kaže Apostol, 'jednim smo Duhom svi kršteni u jedno tijelo, bili Židovi ili Nežidovi, robovi ili slobodni'. Kao što je dakle u pravoj kršćanskoj zajednici samo jedno Tijelo, jedan Duh, jedan Gospodin i jedno Krštenje, tako ne može biti nego samo jedna i vjera."

Kao što je Pio XI., u sklopu osude "ekumenskog pokreta", također inzistirao:
"Budući da Kristovo Otajstveno Tijelo, na jednak način kao i njegovo fizičko tijelo, jest jedno, skladno povezano i sraslo, bilo bi ludo i neumjesno reći da je Otajstveno Tijelo sastavljeno od udova koji su razjedinjeni i raspršeni; stoga tko god nije sjedinjen s tijelom, nije njegov ud, niti je u jedinstvu s Kristom, njegovom glavom."

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
A sta apostolski kanoni kazu o onima koji se usude moliti skrivovjernicima:

"Neka bilo koji biskup, ili svećenik, ili đakon, koji se pridruži u molitvi krovjernicima, bude suspendiran, a ako im je dopustio da vrše službu kao svećenici, neka bude svrgnut" (Kanon 45)
"Neka bilo koji klerik ili laik koji uđe u sinagogu židova, ili u kuće sastanka krivovjernika, da se s njima zajedno moli, bude svrgnut i izopćen" (Kanon 65)

KONCIL U KARTAGI (257. godine):
"Nije dopušteno ni moliti ni pjevati psalme s krivovjernicima (hereticima), i tko god se moli s onima koji su izopćeni iz Crkve [communicatio in sacris], bilo klerik ili laik: neka bude izopćen (Kart. IV. 72,73)

KONCIL U LAODICEJI (363. god.):
"Nije dopušteno krivovjernicima da ulaze u kuću Božju dok ustraju u svom krivovjerju." (Kanon 6)
"Nitko se ne smije moliti zajedno s krivovjernicima i raskolnicima." (Kanon 33)

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
krstjanin je napisao/la:
Hmm odakle poceti? Ajmo recimo od vrha i od prije par dana kad je rimski biskup Bergoglio proslavio lutera u rimu i dan reformacije. Stovise postavio luterov kip i ni vise ni manje izjavio: da su katolici i protestanti dio jednog te istog"tijela Kristovog" uz sva svoja krivovjerna blebetanja zaboravio je katolicki nauk koji veli i kao što je časni sluga Božji Pio XII. svečano potvrdio u skladu sa svekolikom Predajom:
"Među članove Crkve broje se stvarno samo oni koji su primili kupelj preporođenja i ispovijedaju pravu vjeru, te se nisu po nesreći odcijepili od cjeline Tijela, niti ih je zakonita vlast isključila zbog preteških prekršaja. Jer, kaže Apostol, 'jednim smo Duhom svi kršteni u jedno tijelo, bili Židovi ili Nežidovi, robovi ili slobodni'. Kao što je dakle u pravoj kršćanskoj zajednici samo jedno Tijelo, jedan Duh, jedan Gospodin i jedno Krštenje, tako ne može biti nego samo jedna i vjera."

Kao što je Pio XI., u sklopu osude "ekumenskog pokreta", također inzistirao:
"Budući da Kristovo Otajstveno Tijelo, na jednak način kao i njegovo fizičko tijelo, jest jedno, skladno povezano i sraslo, bilo bi ludo i neumjesno reći da je Otajstveno Tijelo sastavljeno od udova koji su razjedinjeni i raspršeni; stoga tko god nije sjedinjen s tijelom, nije njegov ud, niti je u jedinstvu s Kristom, njegovom glavom."


Krstjanine nije majka sina karala što se kockao, nego što se vadio... :zubati

Gdje su ti silni biskupi, o kojem si govor držao, koji su herezu činili, gdje je taj vrh KC koji je herezu činio...
Ne citiraj mi ono što treba, nego ono što ne treba, što je herez bila na oltaru... :basket

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
@vezista, ako tebi Lutherov kip u Vatikanu nije problematičan i ako ne vidiš herezu u tome da netko kaže da su katolici i luterani dio istog tijela Kristovog, onda se s tobom nema što razgovarati.

Inače sam se već uvjerio da je argumentirana rasprava o ovim temama nemoguća s takvima poput tebe. Da Franjo sutra pretvori vatikansku baziliku u džamiju, ti bi to pohvalio kao pozitivan iskorak i napadao kritičare da nisu dobri katolici jer "govore protiv pape". :closedeyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
ledolomac je napisao/la:
i ako ne vidiš herezu u tome da netko kaže da su katolici i luterani dio istog tijela Kristovog, onda se s tobom nema što razgovarati.

A u čemu je hereza, gore navedenog?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Kipovi kao takvi, bez obzira koga predstavljaju, su hereza.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Amiđa je napisao/la:
Kipovi kao takvi, bez obzira koga predstavljaju, su hereza.

Kao ovo?
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2016, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Cmokni me !

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 00:05 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Mar-kan je napisao/la:
A u čemu je hereza, gore navedenog?


Znaš vrlo dobro u čemu. Ali ovo nije tema za katoličko-protestantske rasprave, tako da ne bih ulazio u detalje. Bit je u tome da je papa poglavar KC i valjda bi se trebao držati nauka KC zaboga, a ne lupati što mu padne na pamet samo zato što mu zvuči dobro u tom trenutku bez da razmišlja o teološkim implikacijama svojih lupetanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
ledolomac je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
A u čemu je hereza, gore navedenog?


Znaš vrlo dobro u čemu. Ali ovo nije tema za katoličko-protestantske rasprave, tako da ne bih ulazio u detalje. Bit je u tome da je papa poglavar KC i valjda bi se trebao držati nauka KC zaboga, a ne lupati što mu padne na pamet samo zato što mu zvuči dobro u tom trenutku bez da razmišlja o teološkim implikacijama svojih lupetanja.

Istu grešku su napravili Židovi, tumačeći pogrešno jasnu Božju objavu.Elitizam, fanatizam, nedostojnost drugih Božjih darova i spasenja itd. Mi ne možemo činiti takve greške, jer svi ljudi su Božja stvorenja, i jasno je navedeno tko je Kristovo 'tijelo', ne onaj tko se deklariše kao pripadnik KC ili bilo koje druge vjere nego tko svojim djelima i životom pokazuje tko je.Pred Isusom postoje samo dvije vrste ljudi - oni koji su uz Njega i oni koji nisu.

Papine izjave se generalno izvlače iz konteksta i tumače na razne načine.Doktrinalne stvari su lako provjerljive - uzmeš Bibliju i filtriraš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Kao što sam rekao, ovo nije tema za te rasprave. Ovdje je bitna samo činjenica da Katolička crkva naučava jedno, a papa govori drugo.

Što se tiče izvlačenja iz konteksta, stvari poput Lutherovog kipa u Vatikanu ili papinog odlaska na proslavu reformacije se ne mogu izvući iz konteksta. One jesu kontekst.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
U Katolickoj Crkvi nema greske. Ona jest misticno Tijelo Kristovo svi drugi su amputirani i kao takvi se samo mogu nakalemiti da ozive ili ostati mrtvi. Oni niti imaju zajednistva u Kristovoj zrtvi te ne piju iz iste Case niti jedu od istog Kruha. Zbog samog Kristovog obecanja nemaju zivota u sebi govorili oni Kristovi smo ili nismo hodajuci mrtvaci su... Tako kazem ne ja, ne papa vec sam Krist... Tko kaze i navjesti drukcije proklet je

Tijelo i Krv Kristova sacuvali me za Zivot vjecni. Amen. Tako jest i neka bude jer drukcije nije i ne moze biti.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
ledolomac je napisao/la:
@vezista, ako tebi Lutherov kip u Vatikanu nije problematičan i ako ne vidiš herezu u tome da netko kaže da su katolici i luterani dio istog tijela Kristovog, onda se s tobom nema što razgovarati.

Inače sam se već uvjerio da je argumentirana rasprava o ovim temama nemoguća s takvima poput tebe. Da Franjo sutra pretvori vatikansku baziliku u džamiju, ti bi to pohvalio kao pozitivan iskorak i napadao kritičare da nisu dobri katolici jer "govore protiv pape". :closedeyes


Ti si jedini lik ovdje kojem argumenti uopće nisu bitni, bitno ti je samo da po svaku cijenu olajavaš KC, Papu i proturaš nekakvo svoje viđenje religije operirane od apostolskih djela, pa i samih evanđelja. :kava
An pasan jesi li čuo možda za Vatikanski muzej ?

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
ledolomac je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
A u čemu je hereza, gore navedenog?


Znaš vrlo dobro u čemu. Ali ovo nije tema za katoličko-protestantske rasprave, tako da ne bih ulazio u detalje. Bit je u tome da je papa poglavar KC i valjda bi se trebao držati nauka KC zaboga, a ne lupati što mu padne na pamet samo zato što mu zvuči dobro u tom trenutku bez da razmišlja o teološkim implikacijama svojih lupetanja.


Ma čovjeće , ti lupaš što ti padne na pamet... ti si nekakav ovdje meritorum da sudiš o Papi, kako te samo nije sramota vrijeđati katolike na ovom forumu...
Samo još nedostaje pa da pođeš psovati.. e još bi i to trebalo... :biceovodobro

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 23 lis 2016, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
vezista je napisao/la:
ledolomac je napisao/la:
@vezista, ako tebi Lutherov kip u Vatikanu nije problematičan i ako ne vidiš herezu u tome da netko kaže da su katolici i luterani dio istog tijela Kristovog, onda se s tobom nema što razgovarati.

Inače sam se već uvjerio da je argumentirana rasprava o ovim temama nemoguća s takvima poput tebe. Da Franjo sutra pretvori vatikansku baziliku u džamiju, ti bi to pohvalio kao pozitivan iskorak i napadao kritičare da nisu dobri katolici jer "govore protiv pape". :closedeyes


Ti si jedini lik ovdje kojem argumenti uopće nisu bitni, bitno ti je samo da po svaku cijenu olajavaš KC, Papu i proturaš nekakvo svoje viđenje religije operirane od apostolskih djela, pa i samih evanđelja. :kava
An pasan jesi li čuo možda za Vatikanski muzej ?


Pa dobro ti i kažu , KC je danas totalno obesmišljena i van svoje izvorne funkcije , i kao takva treba sama sebe da ukine.
A sads druge strane ovi koji tebe kritikuju ne znaju zapravo za đta se zalažu jer da znaju onda bi već morali imati noćne more od od lomače i inkvizicije.

Sam odnos spram pravoslavnih je lažan tj.nije u skladu sa samom suštinom institucije katoličke crkve , jer ne možee papa i samo papastvo poštovati šizmatike , a to važi i za pravoslavne jer i bilo koja PC ako drži do svoje suštine institucije ne može poštovati jeretika iz Vatikana.

Ako papa Franjo ide na proslave protestanata,voli gejeve,druži se sa pravoslavnim bradonjama i muslimanima , očito je da katolička crkva gubi i odlazi van svog poznatog puta kojim su uz pomoć svetog duha hodili gotovo 2000 godina , a taj put za koji se zalažu ovi što te napaju je nešto najnemoralnije ikada u svetskoj istoriji.

I ti i oni grešiite , jer ti bespogovorno prihvataš sve vatikanske i papske namere u današnjici , do ovi koji te napadaju bi KC vratili na pravi istinski puut jer ovaj Franjov istinski svakako nije , ali sami ne znaju kakav je to put jer ako se ugledaju na bilo koji detalj iz prošlosti to ih čini zlikovcima i ludacima.

Tako da ako moram birati između tebe i njih u moralnim i ljudskom smislu , biram tebe , jer sa tobom neće biti toliko mržnje i ludila , dok sa njima hoće , ali sa njima bi katolička brže propala dok sa tobom će duuže osttati ali kao jedna cirkuska medijska atrakcija tipa kao kraljevske porodice iz Evrope.

:zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 24 lis 2016, 19:36 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
ledolomac je napisao/la:
Vjerojatno misli na njega. Prošli tjedan sam vidio da je tiskani Globus objavio nekakav pljuvački članak o Burkeu, a vjerojatno će takvih stvari biti još kad stigne u Zagreb. Sjeti se samo Judith Reisman.


Za tvoju info. tu njegovu bolesnu izjavu mozeš procitat na xy portala.
Evo index npr.
Necu kopi pejstat nego otvori pa citaj

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=924841

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 24 lis 2016, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
index je pravi izvor informacija. :kava

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 24 lis 2016, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
ZGabriel je napisao/la:
index je pravi izvor informacija. :kava


Rekoh, ima na više portala.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 24 lis 2016, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
bura je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
index je pravi izvor informacija. :kava


Rekoh, ima na više portala.


I sta je pogresno rekao? Radikalni feminizam jest kriv za mnoge stvari u Crkvi koje se dogadjaju pa i to

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO