HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 07:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 75  Sljedeća

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 34%  34%  [ 64 ]
2. Ne 46%  46%  [ 85 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 186
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Hunter je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Da,i oni su ljudi...griješni.Ako je Papa,ne znači da apriori živi(o) savršenim životom,dapače,bilo ih je dosta potpuno suprotnih osobina koje bi pape trebale imati...


Pa je li onda logično da grešnog čoveka zovu Sveti otac? :D


Ne ulazim u te priče.

Bolest nastaje kao rezultat ljudskog (na temelju slobodne volje) odbacivanja Božjeg Zakona.To je sva poanta ove priče.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 22:34 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Mar-kan je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Pa je li onda logično da grešnog čoveka zovu Sveti otac? :D


Ne ulazim u te priče.

Bolest nastaje kao rezultat ljudskog (na temelju slobodne volje) odbacivanja Božjeg Zakona.To je sva poanta ove priče.


A jesi čuo nekad da se dete recimo rodi bolesno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Mar-kan je napisao/la:
osa je napisao/la:

ako bolest pobijedi, znači li to da je zlo jače od boga, Markane....


Bio si u ratu,vidio svašta...Da li te zanimalo zašto sve to,otkud sva ta silna zla...?Ili si prihvatio evolucijska objašnjenja-jači prežive?

Bog nam je dao uputstva za život i obećao svakome tko ih bude slijedio,da niti jedna bolest neće da zadesi čovjeka...


s obzirom da različite vjere daju različita uputstva, koja su prava, a po ovom ti tvrdiš da onaj tko se drži uputstava nikad neće oboljeti, e moj Markane, jedan virus gipe, poruši kompletnu ovu teoriju...
I isina je da jači prežive, preciznije to je bilo tako dok gospodin Samuel Colt, nije ljude izjednačio, od tada brži preživljavaju, i ni jedan bog na to ne može utjecati....Nego Markane zašto 99,99% vjernika, kad ih stvoritelj pozove sebi, grebu rukama i nogama, da to izbjegnu, što je duže moguće....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Hunter je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Ne ulazim u te priče.

Bolest nastaje kao rezultat ljudskog (na temelju slobodne volje) odbacivanja Božjeg Zakona.To je sva poanta ove priče.


A jesi čuo nekad da se dete recimo rodi bolesno?


Problem kod roditelja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
osa je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Bio si u ratu,vidio svašta...Da li te zanimalo zašto sve to,otkud sva ta silna zla...?Ili si prihvatio evolucijska objašnjenja-jači prežive?

Bog nam je dao uputstva za život i obećao svakome tko ih bude slijedio,da niti jedna bolest neće da zadesi čovjeka...


s obzirom da različite vjere daju različita uputstva, koja su prava, a po ovom ti tvrdiš da onaj tko se drži uputstava nikad neće oboljeti, e moj Markane, jedan virus gipe, poruši kompletnu ovu teoriju...
I isina je da jači prežive, preciznije to je bilo tako dok gospodin Samuel Colt, nije ljude izjednačio, od tada brži preživljavaju, i ni jedan bog na to ne može utjecati....Nego Markane zašto 99,99% vjernika, kad ih stvoritelj pozove sebi, grebu rukama i nogama, da to izbjegnu, što je duže moguće....


Jedan virus gripe može samo da poruši one koji nezdravo žive,pa im oslabio imunitet.

Moja baka,kad je umrla,tražila je svoju krunicu,rekla da pozdrave sve,rekla Zbogom,i zaspala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Mar-kan je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

A jesi čuo nekad da se dete recimo rodi bolesno?


Problem kod roditelja.


:ucelo

Ok, važi. Slobodna volja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Hunter je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Problem kod roditelja.


:ucelo

Ok, važi. Slobodna volja...


U čelo se lupaj kad se budeš ženio,a da nisi skužio što dovodiš u kuću...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 kol 2014, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

:ucelo

Ok, važi. Slobodna volja...


U čelo se lupaj kad se budeš ženio,a da nisi skužio što dovodiš u kuću...


Kad se pjan oženiš.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2014, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mar-kan je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Pa je li onda logično da grešnog čoveka zovu Sveti otac? :D


Ne ulazim u te priče.

Bolest nastaje kao rezultat ljudskog (na temelju slobodne volje) odbacivanja Božjeg Zakona.To je sva poanta ove priče.


Imam takvog u bližem okruženju. Nagovara sve druge da ne idu liječnicima, liječnici vas namjerno ubijaju, samo molitva sve liječi, i prirodna hrana. Kad je dobio tumor ode na kirurški stol pjevajući. I izliječio se. Sad je druga spika, liječnici vas namjerno ubijaju i truju, ali kirurzi za neko divno čudo nisu, oni iskreno pomažu ljudima.

Još ga ja pod stare dane nagovorio na Internet vezu pa se prihvatio Kurira i Dnevno,hr, štanca li štanca konspiracije, vanzemaljce i gluposti. I on i žena mu.

Najgore je sam sebe lagati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2014, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
BBC je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Ne ulazim u te priče.

Bolest nastaje kao rezultat ljudskog (na temelju slobodne volje) odbacivanja Božjeg Zakona.To je sva poanta ove priče.


Imam takvog u bližem okruženju. Nagovara sve druge da ne idu liječnicima, liječnici vas namjerno ubijaju, samo molitva sve liječi, i prirodna hrana. Kad je dobio tumor ode na kirurški stol pjevajući. I izliječio se. Sad je druga spika, liječnici vas namjerno ubijaju i truju, ali kirurzi za neko divno čudo nisu, oni iskreno pomažu ljudima.

Još ga ja pod stare dane nagovorio na Internet vezu pa se prihvatio Kurira i Dnevno,hr, štanca li štanca konspiracije, vanzemaljce i gluposti. I on i žena mu.

Najgore je sam sebe lagati.


To su tzv. sablažnjivači,sablažnjuju druge ljude svojim agresivnim pristupom religiji,nametanjem svojih kvazistavova itd.

Znam dosta takvih i u drugim aspektima. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2014, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ličiš ti na takve.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2014, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
BBC je napisao/la:
Ličiš ti na takve.


Budalama se prikazujem u raznim varijantama. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2014, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Mar-kan je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ličiš ti na takve.


Budalama se prikazujem u raznim varijantama. :zubati


dobar Markane, dobar, :palacgore1

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2014, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
korrisnik je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

U čelo se lupaj kad se budeš ženio,a da nisi skužio što dovodiš u kuću...


Kad se pjan oženiš.


Have some fried bacon...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 ruj 2014, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58830
Lokacija: DAZP HQ
slusam sad na Radio Mir Medjugorje gdje neki albanski svecenik govori: nitko ne voli Hercegovinu i Hrvatsku kao Albanci katolici u Crnoj Gori. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 ruj 2014, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
Tu treba biti poslovično oprezan jer postavlja se pitanje zbog čega bi Gospa došla tamo a da nije pitala dozvole od Mostarskog biskupa,a silne ispovijedi,obraćenja su mi nekako previše sumnjiva.A i ozdravljenja..hm čudno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 ruj 2014, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
herceg1 je napisao/la:
Tu treba biti poslovično oprezan jer postavlja se pitanje zbog čega bi Gospa došla tamo a da nije pitala dozvole od Mostarskog biskupa,a silne ispovijedi,obraćenja su mi nekako previše sumnjiva.A i ozdravljenja..hm čudno.

To što se ljudi tamo ispovijedaju i obraćaju nije nikakav dokaz da su sama ukazanja autentična.

Crkva je uvijek sa sumnjom pristupala takvim događajima prije nego što ih je eventualno priznala, a bojim se da za Međugorje ima i previše razloga za sumnju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 ruj 2014, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
ledolomac je napisao/la:
herceg1 je napisao/la:
Tu treba biti poslovično oprezan jer postavlja se pitanje zbog čega bi Gospa došla tamo a da nije pitala dozvole od Mostarskog biskupa,a silne ispovijedi,obraćenja su mi nekako previše sumnjiva.A i ozdravljenja..hm čudno.

To što se ljudi tamo ispovijedaju i obraćaju nije nikakav dokaz da su sama ukazanja autentična.

Crkva je uvijek sa sumnjom pristupala takvim događajima prije nego što ih je eventualno priznala, a bojim se da za Međugorje ima i previše razloga za sumnju.


Umjesto da se lijepo ispovjede u svojoj župi eto njih sa kraja svijeta da se ispovjede u neko zabačeno hercegovačko selo.Tu je nešto sumljivo,neznam trebalo bi možda obaviti informativne razgovore sa tih milion ljudi na godinu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 15 ruj 2014, 09:04 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Kao što rekoh, ispovijedi nisu nikakav dokaz autentičnosti ukazanja. Bog može djelovati na ljude neovisno o ukazanjima.

Ne znam je li dosad u raspravi spomenuta knjiga 'Ogledalo pravde' koju je izdao Biskupski ordinarijat 2001. Knjiga jest dosta ošto intonirana prema Međugorju, ali ako je samo pola stvari koje su tamo iznijete istinito, to baca ozbiljnu sjenu na međugorska ukazanja. Pogotovo su problematične prve godine kada su se Gospi pripisivale svakakve izjave od stvari suprotnih katoličkom nauku (primjera ima u knjizi) pa do izjava za koje se iz aviona vidi da su izjave fratara protiv biskupa. Da su ukazanja autentična, mislite da Gospa ne bi reagirala na takvo blaćenje vlastitog imena? Zar mislite da bi Gospa podržavala neposluh prema biskupu? Zar mislite da bi Gospa govorila stvari suprotne katoličkom nauku? :rolleyes

Još jedna stvar - kako komentirate ovaj video:




Žao mi je što ne mogu nigdje naći čist zapis bez engleskog komentatora, posebno radi ovog drugog dijela...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 15 ruj 2014, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
ledolomac je napisao/la:
Kao što rekoh, ispovijedi nisu nikakav dokaz autentičnosti ukazanja. Bog može djelovati na ljude neovisno o ukazanjima.

Ne znam je li dosad u raspravi spomenuta knjiga 'Ogledalo pravde' koju je izdao Biskupski ordinarijat 2001. Knjiga jest dosta ošto intonirana prema Međugorju, ali ako je samo pola stvari koje su tamo iznijete istinito, to baca ozbiljnu sjenu na međugorska ukazanja. Pogotovo su problematične prve godine kada su se Gospi pripisivale svakakve izjave od stvari suprotnih katoličkom nauku (primjera ima u knjizi) pa do izjava za koje se iz aviona vidi da su izjave fratara protiv biskupa. Da su ukazanja autentična, mislite da Gospa ne bi reagirala na takvo blaćenje vlastitog imena? Zar mislite da bi Gospa podržavala neposluh prema biskupu? Zar mislite da bi Gospa govorila stvari suprotne katoličkom nauku? :rolleyes

Još jedna stvar - kako komentirate ovaj video:




Žao mi je što ne mogu nigdje naći čist zapis bez engleskog komentatora, posebno radi ovog drugog dijela...

U KNJIZI ,,Ogledalo pravde,, čitav niz stvari u svezi tkz. vidioca se tumači potpuno zlonamjerno,dok se neka svjedočenja izvlače iz konteksta.Kada bi u prvim godinama tkz. ukazanja i bilo nešto nerazumljivo treba shvatiti da su u pitanju bila djeca izvrgnuta strahovitom pritisku ondašnjih komunističkih vlasti a i mjesne crkve!Jakov je imao manje od deset godina i smjelo je bez straha svjedočio ono što vidi i doživljava.Zar su djeca unatoč tolikim ispitivanjima,zastrašivanjima čak i ucjenama mogla lagati??Ne vjerujem da bi Gospa ikada huškala protiv Biskupa niti govorila stvari suprotne katoličkom nauku.Osobno za mene ,,Hercegovački slučaj ,,ne postoji.U pitanju je neposluh vrlo malog broja fratara koji su izopćeni iz franjevačkog reda.Ako me pitate za Biskupa reći ću da su redom svi Mostarski biskupi totalno i godinama nastojali ispolitizirati nepostojeći sukob između Njega i franjevaca,i pri tome baš uvijek i nisu birali saveznike.Crkva u tim krajevima je poštovana i cijenjena od strane vjernika,a Biskup bi trebao biti sluga ne i vladar.Hijerarhija unutar crkve proizilazi is stanja na terenu i na osnovu toga donešenih odluka.Dojam je da bi Mostarski Biskup u konačnici sve Hercegovačke fratre vratio natrag u samostane i svima oduzeo župe.Možda sam subjektivan kao neki u svezi ukazanja u Međugorju,neznam to,ali tako se čini.
,,Po plodovima ćete ih prepoznati,,kaže On,a plodovi jasno govore sve o Biskupu,fratrima i ukazanjima u Međugorju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 15 ruj 2014, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
herceg1 je napisao/la:
U KNJIZI ,,Ogledalo pravde,, čitav niz stvari u svezi tkz. vidioca se tumači potpuno zlonamjerno,dok se neka svjedočenja izvlače iz konteksta.

Čuj, slažem se da se vidioce ne štedi, ali neke stvari ne možeš pripisati zlonamjernosti ili izvlačenju iz konteksta, jer je riječ o faktima, a ne o nečijim dojmovima ili simpatijama. Dakle, ili je istina ili nije. Ako vidioci tvrde da te stvari što tamo pišu nisu istina, neka dokažu da nisu. Biskupija navodno ima dokaze tj. dokumente, pisma, Vickin dnevnik, tonske zapise razgovora i sl.

herceg1 je napisao/la:
Kada bi u prvim godinama tkz. ukazanja i bilo nešto nerazumljivo treba shvatiti da su u pitanju bila djeca izvrgnuta strahovitom pritisku ondašnjih komunističkih vlasti a i mjesne crkve!Jakov je imao manje od deset godina i smjelo je bez straha svjedočio ono što vidi i doživljava.

Pritisak komunističkih vlasti ne može objasniti nedosljednosti u izjavama vidjelaca i nedolične stvari koje su bez problema pripisivane Gospi.

herceg1 je napisao/la:
Ne vjerujem da bi Gospa ikada huškala protiv Biskupa niti govorila stvari suprotne katoličkom nauku. Osobno za mene ,,Hercegovački slučaj ,,ne postoji.U pitanju je neposluh vrlo malog broja fratara koji su izopćeni iz franjevačkog reda.

Ali u Međugorju je upravo to bio slučaj. Gospa je navodno stala na stranu nekih od tih franjevaca i obrušila se na biskupa.
Što se tiče stvari suprotnih katoličkom nauku, recimo izjava "Sve su vjere pred Bogom iste" je čista hereza, a pripisana je Gospi.

herceg1 je napisao/la:
Crkva u tim krajevima je poštovana i cijenjena od strane vjernika,a Biskup bi trebao biti sluga ne i vladar.Hijerarhija unutar crkve proizilazi is stanja na terenu i na osnovu toga donešenih odluka.

Nisi u pravu. Glavna biskupova zadaća u Crkvi je upravo to da bude vladar u biskupiji i da ne dopušta neposluh i krivovjerje. Kada bi hijerarhija unutar Crkve proizlazila isključivo od stanja na terenu, imali bismo kaos jer bi onda svako selo moglo gurati svoju priču i svako bi se selo moglo pobuniti za svaku biskupovu odluku. Gdje bi onda došli?

Druga bi stvar bila kad bi biskup krenuo činiti nešto protiv nauka Crkva ili protiv morala, ali ovdje se ne radi o tome nego o nepoštivanju legitimnih odluka ne samo biskupa nego i samog pape.

herceg1 je napisao/la:
,,Po plodovima ćete ih prepoznati,,kaže On,a plodovi jasno govore sve o Biskupu,fratrima i ukazanjima u Međugorju!

Plodovi će se znati tek kad cijela priča završi, a ovi plodovi koje danas vidimo ne znače ništa ako se priča na kraju završi neslavno. Imaš u crkvenoj povijesti primjera ukazanja i mističnih zbivanja koja su isto imala "dobre plodove" u početku, a na kraju su završavala herezom i šizmom. Džaba ti svi dobri plodovi ako na kraju dobiješ skupinu fanatika kojima privatno ukazanje postane važnije od 2000 godina crkvenog nauka. Međugorje još nije takvo, ali bojim se da ima potencijala da postane.

I nisi komentirao video koji sam stavio, a koji po svemu sudeći pokazuje muljanje nekih vidjelaca. To što je Vicka trepnula na podražaj i ne govori puno, ali ono opravdavanje poslije je ispod svake razine. Ne znam stvarno kako zagovornici Međugorja uvijek olako prelaze preko te epizode, kao i preko svih ostalih zamjerki. Uvijek se priča okrene na subjektivnu stranu tj. na "plodove", na obraćenja i ispovijedi a objektivne stvari koje kompromitiraju vidioce i sama ukazanja se guraju pod tepih. To jednostavno nije zdrav vjernički stav i kad-tad vam se može obiti o glavu a onda će najveće razočaranje i duhovnu štetu pretrpjeti upravo oni koji su najžešće promovirali Međugorje i iskreno vjerovali u to. Ne znam kako to ne vidite... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 15 ruj 2014, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
ledolomac je napisao/la:
Kao što rekoh, ispovijedi nisu nikakav dokaz autentičnosti ukazanja. Bog može djelovati na ljude neovisno o ukazanjima.

Ne znam je li dosad u raspravi spomenuta knjiga 'Ogledalo pravde' koju je izdao Biskupski ordinarijat 2001. Knjiga jest dosta ošto intonirana prema Međugorju, ali ako je samo pola stvari koje su tamo iznijete istinito, to baca ozbiljnu sjenu na međugorska ukazanja. Pogotovo su problematične prve godine kada su se Gospi pripisivale svakakve izjave od stvari suprotnih katoličkom nauku (primjera ima u knjizi) pa do izjava za koje se iz aviona vidi da su izjave fratara protiv biskupa. Da su ukazanja autentična, mislite da Gospa ne bi reagirala na takvo blaćenje vlastitog imena? Zar mislite da bi Gospa podržavala neposluh prema biskupu? Zar mislite da bi Gospa govorila stvari suprotne katoličkom nauku? :rolleyes

Još jedna stvar - kako komentirate ovaj video:




Žao mi je što ne mogu nigdje naći čist zapis bez engleskog komentatora, posebno radi ovog drugog dijela...
ili biskupiju, biskup krenuo o boj protiv partizana, a bog ni da nas krajičkom oka pogleda...

daj prosvjetli nas, kako, evo mi u sisku dva puta plivamo u jednoj godini, a ljudi se mole maksimalno, dob

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 ruj 2014, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
osa je napisao/la:

daj prosvjetli nas, kako, evo mi u sisku dva puta plivamo u jednoj godini, a ljudi se mole maksimalno, dob


možda je do Merzelice i njenih jataka. da su ukradenu lovu iskoristili za gradnju nasipa, ne bi vas kaznilo potopom.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 ruj 2014, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
Plodovi će se znati tek kad cijela priča završi, a ovi plodovi koje danas vidimo ne znače ništa ako se priča na kraju završi neslavno. Imaš u crkvenoj povijesti primjera ukazanja i mističnih zbivanja koja su isto imala "dobre plodove" u početku, a na kraju su završavala herezom i šizmom. Džaba ti svi dobri plodovi ako na kraju dobiješ skupinu fanatika kojima privatno ukazanje postane važnije od 2000 godina crkvenog nauka. Međugorje još nije takvo, ali bojim se da ima potencijala da postane.

I nisi komentirao video koji sam stavio, a koji po svemu sudeći pokazuje muljanje nekih vidjelaca. To što je Vicka trepnula na podražaj i ne govori puno, ali ono opravdavanje poslije je ispod svake razine. Ne znam stvarno kako zagovornici Međugorja uvijek olako prelaze preko te epizode, kao i preko svih ostalih zamjerki. Uvijek se priča okrene na subjektivnu stranu tj. na "plodove", na obraćenja i ispovijedi a objektivne stvari koje kompromitiraju vidioce i sama ukazanja se guraju pod tepih. To jednostavno nije zdrav vjernički stav i kad-tad vam se može obiti o glavu a onda će najveće razočaranje i duhovnu štetu pretrpjeti upravo oni koji su


najžešće promovirali Međugorje i iskreno vjerovali u to. Ne znam kako to ne vidite... :neznam

Video nisam čuo,tj ton sa videa nisam čuo jer neznam engleski..žao mi je.
,,obraćenja i ispovijedi,, su objektivna stvarnost Međugorskog fenomena i nitko tko se srcem ispovijeda kao što je to masovna pojava u tom mjestu,nemože i nikada neće pretrpjeti duhovnu štetu.No Međugorje još i više,ono je globalni svjetski problem i sigurno ima puno subjektivnih neprijatelja,čak i u redovima crkve.Tamo se samo ponavlja Biblijski poziv na obraćenje i na promjenu života ,to je poziv upućen prvenstveno nama kršćanima,jer upravo mi smo bljutava sol koja često ne služi nićemu.Ono predstavlja logičan i vapijući poziv čovjeku ovog vremena propasti osnovnih ljudskih vrijednosti novom i snažnom snagom Duha Svetoga ,koja se tamo posebno osjeća na svakom koraku..Ne vjerujem u ono što o vidiocima piše u knjizi ,,Ogledalo pravde,,,a u ostalom sva slična događanja u povijesti crkve(Guadalupa,Lourd,Fatima..)bilježe snažnu opravdanu ili ne, opoziciju unutar crkve.Oprez je nužan,no do konačne i zvanične potvrde istinitosti ukazanja ništa nas ne košta pokušati živjeti poruke i u tom duhu osluškivati znakove vremena!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 ruj 2014, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
ZGabriel je napisao/la:
osa je napisao/la:

daj prosvjetli nas, kako, evo mi u sisku dva puta plivamo u jednoj godini, a ljudi se mole maksimalno, dob


možda je do Merzelice i njenih jataka. da su ukradenu lovu iskoristili za gradnju nasipa, ne bi vas kaznilo potopom.


nije bilo potopa dok ne dobismo biskupiju i dok biskup košić nije krenuo u odsudnu borbu protiv partizana, inače sisak teško može biti potopljen, okolica da, za grad treba 1.5 metara veći vodostaj od ovog rekordnog....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 75  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO