HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 09:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 857 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 18 vel 2012, 13:50 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
KRVAVI OBRAČUN UBIJEN ISPRED MOTELA, JEDNA OSOBA RANJENA
Subota, 18 Veljača 2012 12:09
NOVA BILA – Tone Kutleša, 40-godišnji Novotravničanin, jučer je umro u bolnici u Novoj Biloj nakon što je pogođen u grudi hicem iz pištolja pred motelom “Dany” u tom srednjobosanskom gradiću.
Prema prvim informacijama, Kutleša je jučer došao pred motel te je s odmah s vrata počeo pucati iz pištolja, no tada ga je pogodio metak koji je ispalio vlasnik motela Marinko Andrić zvani Bilac. Što se jučer točno događalo u motelu, nitko nam jučer nije mogao reći budući da je do popodnevnih sati trajao očevid na mjestu događaja. Zasad se samo zna da je radnica u motelu oko 10.20 sati pozvala policiju i rekla da je u motelu došlo do pucnjave u kojoj ima ranjenih. Policajci i liječnici su brzo stigli pred motel te su ranjene odvezli u bolnicu. U bolnicu su odvezeni vlasnik motela Marinko Andrić, koji je pogođen u nogu, i Tone Kutleša, koji je imao ranu na grudima. Nepunih sat vremena nakon ranjavanja, Kutleša je podlegao ozljedama. Marinko Andrić je zadržan na liječenju, a policajci ga nisu ispitali do popodnevnih sati jučerašnjeg dana. U motelu su istražitelji našli pištolje iz kojih je pucano te ispaljena zrna i čahure. Zasad se sumnja da su se Kutleša i Andrić čuli mobitelom prije pucnjave. O čemu su pričali, ne zna se. Uglavnom, kada je Kutleša s pištoljem jučer došao pred motel, Andrić je na to, očito, bio spreman, budući da mu je odmah uzvratio istom mjerom. Inače, Kutleša je jučer iz Novog Travnika došao u Novu Bilu. Prije no što se s pištoljem zaputio u motel “Dany” pretukao je Andrićevog prijatelja Milka Gazibarića zvanog Meka, inače vlasnika kafića “Nova Bila MGM“. Kako doznajemo, dan prije kobne pucnjave netko je bacio bombu na kafić koji je u vlasništvu Tone Kutleše u Novom Travniku. U policiji kažu da je u četvrtak oko tri sata ujutro na kafić “Code” bačena neka naprava koja je izazvala požar u kafiću. Prilikom gašenja tog požara bio je ozlijeđen i jedan vatrogasac.
Piše: I. Herceg


...ljudi su zgrozeni...sigurnost nikada gora...a u opcini debili...ljepota od zivota !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 18 vel 2012, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
ma mafija zomby sirom sorom kriminal jos ce nakraju hrvate iz bih hrvati otjerat zalosno jadno i bijedno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 19 vel 2012, 00:53 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Ibar je napisao/la:
ma mafija zomby sirom sorom kriminal jos ce nakraju hrvate iz bih hrvati otjerat zalosno jadno i bijedno


...ovo se uveliko radi...kako od strane kriminlaca...pa do politicara koji nas brane...a niti crkvenjaci nisu nista bolji...

...ovaj zadnji dogadaj je dno dna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 19 vel 2012, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
...komunalci prizivaju snjeg,kao indijanci kisu,da prekrije sramotu! Naravno,naplata ide ali odvlacenje...e to tesko...

slika

...slikano prije par dana...ova kamara je jos veca...!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 21 vel 2012, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
...sigurnost u ovom gradu,u cjeloj zupaniji je ravna NULI! Za ovo su direkno odgovorni predstavnici vlasti i MUP-a...tolika rabojnistva,pljace,pucnjave,ubojstva,...sve vise lici na divlji zapad!

Zanimljivo je da opcinske vlasti NISTA ne cine da bi povecali sigurnost gradana...ova nesposobnost granici sa idiotizmom, a jedino objasnjenje koje se logicki postavlja je DA SU NA NECIJEM PLATNOM SPISKU, pored onog redovnog!

Kako je moguce da pojedni ugostiteljski objekti rade do iznemoglosti pri tome maltretirajuci cjeli grad!? Nevjerojatno...a da pri tome opcinska vlast nemoze radno vrjeme jednostavno odrediti do prihvatljivih 23h!

Vlasnici su toliko bahati, da im sud nemoze nista...pa se sa pravom postavlja pitanje "na cijem platnom spisku je sud",da se prijava (i one koje se cak napisu) na sudu obara bez obzira sto je se prijave podnose svakog vikenda. Na kraju su toliko bahati da jednostavno kazu "iselite se"?!

Vlasti,opcinske,zupaniske, a i federalne...jednostavno bi trebalo ukuniti jer je obicnom covjeku nejasno radi cega postoje!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 21 vel 2012, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Imamo li kakve svježe demografske podatke za općinu NT ?
U vezi primjerice djece u školama itd...

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 21 vel 2012, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Zadar1993 je napisao/la:
Imamo li kakve svježe demografske podatke za općinu NT ?
U vezi primjerice djece u školama itd...


...poslje elementarnih nepogoda doslo je do obustave skolstva...tak da nije sigurno kad buju poceli v radom!

...nes slicno kao u poreskoj u Zadru ... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 21 vel 2012, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
zomby je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Imamo li kakve svježe demografske podatke za općinu NT ?
U vezi primjerice djece u školama itd...


...poslje elementarnih nepogoda doslo je do obustave skolstva...tak da nije sigurno kad buju poceli v radom!

...nes slicno kao u poreskoj u Zadru ... :zubati


Auuu gadno je onda :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 28 vel 2012, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Općina Novi Travnik uputila zahtjev za hitno poduzimanje mjera na sprječavanju nelegalne sječe šume
NEDJELJA, 26 VELJAČA 2012 03:15

Načelnik općine Novi Travnik, Refik Lendo proteklog je tjedna uputio Zahtjev za hitno poduzimanje mjera na sprječavanju nelegalne sječe šume, ministarstvu šumarstva, poljoprivrede i vodoprivrede SBŽ.

Zahtjev prenosimo u cijelosti.

"Uvaženi ministre,

Želim da Vas upoznam o masovnoj nelegalnoj sječi šume na području općine Novi Travnik, posebno u Mjesnoj zajednici Rostovo – Sebešić. S obzirom na veće snježne padavine šuma se sada sječe pored samog puta tako da je bukovo stablo palo na autobus koji je prevozio djecu i putnike.

Poznata je grupa koja svakodnevno sječe i prevozi drva prema gradu i dalje bez papira, motornim vozilima ne registrovana a šumari i policija obezbjeđuju nesmetan prolaz.

Jasno je da je oblast šumarstva ostala potpuno pravno neregulisana i da je Uredba stavljena van snage, a Zakon nije donesen. Građani Novog Travnika traže od mene da se šuma zaštiti i da se radi po zakonu.

Potpuno ste se oglušili o naš akt i zahtjev za obustavu radova na sječi i eksploataciji i moram Vas obavijestiti da će građani mjesnih zajednica vrlo brzo spriječiti Vašu nelegalnu sječu i „genocid“ nad šumom u Novom Travniku.

S poštovanjem", stoji u zahtjevu kojega je postpisao načelnik općine Novi Travnik Refik Lendo.


... :smijeh :osama da nije zalosno bilo bi smijesno...pa od kuda napad,onaj moralni nacelniku?! Ovo je da umres od smjeha...stavi punkt u Oparu mozes i na Trenicu...Zagrlje,Bistro...samo ako smijes...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 28 vel 2012, 20:31 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4363
"genocid nad sumom"

Majko mila pa tu rijec upotrebljuju u svakom kontekstu. :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 29 vel 2012, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
ode bih kvragu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 29 vel 2012, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12308
Negiranje šumocida je krajnji čin šumocida.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 29 vel 2012, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Novi Novi Travnik je nastao na šumocidu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:15
Postovi: 102
Koliko je postotak stanovništva u ovom gradu jer gradonačelnik je iz SDA?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
grad je posve hrvatski, izuzev jedne ulice (Kalinska) koja je bošnjačka, a dođe kao predgrađe. općina je 50-50.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:15
Postovi: 102
Kakvi su odnosi tamo? Uvažavanje ili mržnja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
niti je uvažavanje, niti je mržnja, to je prejaka riječ, više je snošljivost u pitanju kao i posvuda u BIH. da je mržnja izražena bilo bi stalnih incidenata.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:15
Postovi: 102
Ja sam od nekih Bošnjaka čuo da tamo nije bilo sukoba za vrijeme rata. Sad jel to točno ne znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
urednik je napisao/la:
Ja sam od nekih Bošnjaka čuo da tamo nije bilo sukoba za vrijeme rata. Sad jel to točno ne znam.


Novi Travnik je itekako bio poprište sukoba, jedno od glavnih . NT je činio uz Vitez i grad Busovaču zapadnu hrvatsku srednjobosansku enklavu, probijanjem NTa "multietniĆna" Armija bi bila nadomak Vitezu te bi mogla udariti na Novu Bilu iza leđa, čime bi od hrvatske enkave ostao jedino sjever općine Vitez i zapad općine Busovača .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Držim ovog "herca" na oku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
BBC je napisao/la:
Držim ovog "herca" na oku.


Herc nas napustio, ovo je neki novi :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:13 
Offline

Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:15
Postovi: 102
Zadar1993 je napisao/la:
urednik je napisao/la:
Ja sam od nekih Bošnjaka čuo da tamo nije bilo sukoba za vrijeme rata. Sad jel to točno ne znam.


Novi Travnik je itekako bio poprište sukoba, jedno od glavnih . NT je činio uz Vitez i grad Busovaču zapadnu hrvatsku srednjobosansku enklavu, probijanjem NTa "multietniĆna" Armija bi bila nadomak Vitezu te bi mogla udariti na Novu Bilu iza leđa, čime bi od hrvatske enkave ostao jedino sjever općine Vitez i zapad općine Busovača .


A zašto nije spojen Novi Travnik s Vakufom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
Novi Travnik je na samoj liniji razgraničenja, crta obrane je išla kroz grad i ti pitaš je li bilo sukoba, a u Lašvi bio najintenzivniji sukob uopće. :ucelo

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
urednik je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Novi Travnik je itekako bio poprište sukoba, jedno od glavnih . NT je činio uz Vitez i grad Busovaču zapadnu hrvatsku srednjobosansku enklavu, probijanjem NTa "multietniĆna" Armija bi bila nadomak Vitezu te bi mogla udariti na Novu Bilu iza leđa, čime bi od hrvatske enkave ostao jedino sjever općine Vitez i zapad općine Busovača .


A zašto nije spojen Novi Travnik s Vakufom?


Misliš sa Uskopljom, Vakuf nije ime toga grada , bar ne Hrvatima .
Iz prostog razloga da nismo imali snage održati taj koridor , da smo ga i probili nastale bi dodatne komplikacije te je pitanje bi li došlo do Oluje i oslobađanja zapadne Bosne . Mar-kan je napravio dobru analizu tog slučaja na pdfu povijest .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 02 ožu 2012, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
dudu je napisao/la:
Novi Travnik je na samoj liniji razgraničenja, crta obrane je išla kroz grad i ti pitaš je li bilo sukoba, a u Lašvi bio najintenzivniji sukob uopće. :ucelo

slika


puno pita mali, na svakoj temi po nesto... malo mi je sumnjiv

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 857 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO