HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Glede početnog teksta s telegrafa. Usporedba današnjeg Zapada s Rimskim Carstvom je već viđena i privlačna na prvi pogled. Međutim tu je i previše bitnih razlika da bi se povlačila utemeljena paralela.

Prilikom invazije na Zapadno Rimsko Carstvo ono je već bilo kršćansko, izvana potpuno, među stanovništvom su se naravno još dugo zadržala kojekakva krivovjerja iz poganskih vremena, ali teorija postavljena u članku da Rim odbacuje svoje bogove kao što to čini današnja Europa jednostavno ne stoji. Štoviše, jedino što preživljava pad Z. R. Carstva jest kršćanstvo i zatim ono oblikuje i doseljenike i slijedi polagani, ali kontinuirani uspon. Kršćanstvo je srušilo Rimsko Carstvo, otvorilo ga nama.

Situacija u Zap. Europi je danas potpuno drugačija. Ona zbilja odbacuje svoje temelje. Kršćanske. Ona ne prenosi na doseljenike svoju kulturu. Oni zadržavaju svoj islam i primitivizam, multikulturalizam se pokazuje kao zabluda.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Doc će voljeti ovu fotografiju.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
protein je napisao/la:
Glede početnog teksta s telegrafa. Usporedba današnjeg Zapada s Rimskim Carstvom je već viđena i privlačna na prvi pogled. Međutim tu je i previše bitnih razlika da bi se povlačila utemeljena paralela.

Prilikom invazije na Zapadno Rimsko Carstvo ono je već bilo kršćansko, izvana potpuno, među stanovništvom su se naravno još dugo zadržala kojekakva krivovjerja iz poganskih vremena, ali teorija postavljena u članku da Rim odbacuje svoje bogove kao što to čini današnja Europa jednostavno ne stoji. Štoviše, jedino što preživljava pad Z. R. Carstva jest kršćanstvo i zatim ono oblikuje i doseljenike i slijedi polagani, ali kontinuirani uspon. Kršćanstvo je srušilo Rimsko Carstvo, otvorilo ga nama.

Situacija u Zap. Europi je danas potpuno drugačija. Ona zbilja odbacuje svoje temelje. Kršćanske. Ona ne prenosi na doseljenike svoju kulturu. Oni zadržavaju svoj islam i primitivizam, multikulturalizam se pokazuje kao zabluda.


Dakle ti se slažeš da u Evropu doseli po 100 miliona Arapa, Crnaca i Indijaca, i nek prihvate hrišćanstvo i sve je ok. :zubati

Ja se ne slažem sa docom su neke rase superiornije od drugih. Smatram da je za Evropljane najbolje i najprirodnije okruženje u šumama i stepama Evrope, za Semite u njihovim pustinjama, za Negroide u njihovim savanama i prašumama, za Vijetnamce u poljima pirinča...

Mislim, mogu Etiopljani biti hiljadu puta pravoslavci, ali njihov je dom Etiopska visoravan, a ne makija na Peloponezu ili ruska stepa. Isto vrijedi u suprotnim slučajevima za Grke ili Ruse.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
doc je napisao/la:

Ni blizu. Ja time što sam bijelac nisam po ničemu bolji ili lošiji od ikog drugog druge rase. Takvo što nikad nisam tvrdio.

(to je onaj dio u trpanju u kalupe ljudi i njihovih razmišljanja, što sam dole spomenuo. Zapravo nikad ne slušamo u potpunosti drugu osobu već nakon nekog vremena odlučimo gdje bi pripadala u svrstamo ju u kategoriju. Zato je tako teško braniti i ponovno afirmirati stav o kojem postoje kolektivne predrasude i stereotipi)

Ono što ja smatram jest da unutar neke rase ili naroda ima veći ili manji broj kvalitetnih pojedinaca i da shodno tome je taj narod ili rasa sposobniji ili uspješniji. Nije jednako imati jednog Messija unutar momčadi ili imati još 3-4 igrača koji su mu po kvalitetu blizu. Taj postotak sposobnih iznad ljestvice kako god ju postavili zapravo čini kolektivnu sposobnost.

I taj broj dali unutar jedne momčadi imaš jednog majstora ili njih 3-4 čini razliku između naroda i rasa.

U svakoj se nađe vrhunski igrač. No njihova rasprostranjenost čini razliku.


To je strašno osjetljiva tema. I da nije nametnuta rađe se njome nebi ni bavio. Ali je nametnuta. Netko te maltretira da moraš jednostavno govoriti da si ti jednako pametan kao retardirano dijete. Normalno da ni u kojem slučaju nije lijepo reći retardiranom dijetetu da je retardirano, glupo ili manje vrijedno. I to nikad nebi napravio. Ali da me netko maltretira, pokuša indoktrinirati, nametnuti mi da i sama misao da si pametniji od tog jadnička je nenormalna, da se moraš loše osjećati zbog onog što ne smiješ priznati, e onda se to mora jasno reći. Prestani s tim bedastoćama i pusti me na miru. To je šizofrenija.

To što su u prošlosti ljudi u ime superiornosti rase činili zločine, ne znači da među rasama nema razlika i da je riješenje da se pravimo da tih razlika nema.

Recimo ja kao nacionalist bi se grozio živjeti u vremenu do 1945. u razdoblju virulentnog nacional šovinizma među europskim narodima. Srce bi mi se slamalo da zbog takvih gluposti se ljudi kolju, a ništa dobro ne može iz toga izaći, Prema tome ja kao nacionalist se grozim takvog nacionalizma i da sam živio u tom vremenu borio bi se protiv takvih mišljenja. Ono zbog čega se danas izjašnjavam kao nacionalist je što smatram da smo otišli u drugu krajnost koja može biti i štetnija od te prve krajnosti. I da nam danas treba više nacionalizma, a manje kozmopolitizma.

Iako i jedno i drugo smatram poželjnim. Samo u umjerenim količinama.

Umjerenost je najveća vrlina.

No vidiš kako upadaš u trpanje ljudi u koševe. Postoji kolektivna svijest koja je stereotipna na ovom stupnju razvoja i u ovom vremenu. Ako kažeš da voliš svoje, voliš svoju rasu, onda odmah moraš ne podnositi druge.

Ja druge uopće ne nepodnosim. Želim im svu sreću i napredak. Samo volim svoje, želim očuvati svoj narod i svoju civilizaciju. To želim i njima.

Smatram da oni imaju pravo na svoje mjesto pod suncem, kao i mi. I ne podržavam da Europljani dolaze u Nigeriju i smijene Nigerijce ali niti to da Nigerijci dolaze u Europu i smjene Europljane. Isto mislim i za Kineze ili bilo koji drugi narod.

Smatram da svaki narod, svaka rasa ima pravo na dio zemlje gdje će živjeti, svoj na svome, i stvarati društvo kako smatra da je najbolje. Upravo zato što cijenim takvu raznolikost.

Ono što ja kažem jest da mi po preferencijama najviše odgovara moja rasa i da bi se osjećao kao stranac među Kinezima, Indijcima, Arapima ili Afrikancima.

I kod naroda koje jako cijenim poput Japanaca, da živim tamo osjećao bi se kao Izgubljen u prijevodu.

To nije ono što je meni domaće, ugodno, poželjno.


Moje osoban stav je da su bjelkinje daleko najljepše žene i da među njima ima najveći postotak lijepih. Naravno da ima i među drugima.

No tu sam ionako to branio kao pravo na stav koje se danas pokušava diskreditirti, a po meni nema valjanog uporišta za to (i ako netko voli samo Kineskinje ili Vijetnamke po čemu bi se takav stav trebao problematizirati).

Tu ideju jednakosti i multikulturalnosti smatram opasnošću današnjice, kao što je to bio virulentni nacionalizam i rasizam u prošlosti i zato istupam protiv toga.

I smatram to jednom kolektivnom zabludom koja nas može koštati, a ugađamo si jer je to ugodnije. Nebi ja imao ništa protiv toga da su svi narodi ili rase jednako sposobni. Bilo bi lakše i ugodnije da jesu. Ali jednostavno nisu.

Postoje razlike. I guranjem glave u pijesak na kraju nećemo ništa postići (trenutnu ugodu hoćemo).

Živimo sve više u svijetu u kojem se neki plemeniti ideali i nagnuća dekonstruiraju jer se pokazuju nemogućim u praksi. I meni je žao što živim u takvom vremenu. Volio bi biti optimist što si si prije 40-50 godina mogao dopustiti. Ali danas sa svim podacima i trendovima, ne mogu.

Kao niti biti u zaludi o ljudskoj prirodi. Volio bi imati vjeru u čovjeka ali čovjek je i dobar i zao. Sposoban za najveća i najplemenitija postignuća i za najveće gnjusobe.

Nikad nisam u potpunosti savladao bajku o carevom novom ruhu. A jedna od najbitnijih životnih pouka je tamo. Treba se znati pretvarati kad je car gol da nosi zanimljivo novo ruho, ali ja sam uvije bio blesavi klinac koji izvali očitu istinu. :laugh

Ali nepopularnu i štetnu/opasnu za onog tko je tako glup da ju kaže.



Ovo je vec umereniji post od onog prvog koji je pokrenuo raspravu...

Ako nisi tvrdio da si kao belac ni u cemu bolji ili losiji od drugih rasa, kako se tu uklapa prica o tome da te samo belci zanimaju, a ljudi kao vrsta, i njihova sudbina ne... zar mislis da je to odvojeno, da uticaj drugih rasa na utice na belce?! To je sve povezano u jednu neraskidivu celinu, vezama koje su tako jake na globalnom nivou, da i da hoces, ne mozes ih ignorisati...

Ako vec otvaramo ovu temu, zasto ne reci da su upravo tvoji voljeni belci i protagonisti politika o melting potu...pa nije to izmislio Idi Amin, poglavica Montezuma, car Hirohito, Lao Ce... nego najbogatiji i najuticajniji belci u Engleskoj i Americi... tu ima i posledica i kolonijalne politike, ali pre svega ekonomskog interesa...cilj je razgraditi nacije, njihove posebnosti, njihove pojedinacne kulture, i kroz globalizaciju napraviti jedno ogromno trziste koje ce bespogovorno trositi lovu na sve ono sto im se servira preko medija...a oni postajati sve bogatiji i uticajniji...

Ova prica o brojnosti vrhunskih igraca koji prave razliku... zaobilazis cinjenicu da da bi uopste napravio vrhunskog igraca, treba ti lova... najvise nobelovaca je iz nabogatijih zemalja koje im omogucuju kompleksna istrazivanja... sta moze neki crnac iz Angole, ili urodjenik sa Tonge... moze da bude genije, ali nece moci tu pamet da kanalise...

Mozemo da odemo i korak u nazad, pa da vidimo kako su kroz istoriju odredjeni narodi i rase napredovali, koji su to bili kljucni faktori koji su nekima omogucili da napreduju, a drugima nisu... i tu bi video da su evropski belci naseljavali mnogo pitomije krajeve, bogatije resursima, da im je klima bila naklonjenija uglavnom. Kakve su tvoje mogucnosti da pariras belcima ako zivis u nekoj prashumi Konga, divljini Indije...u odnosu na nekoga ko ima nepregledno plodno zemljiste, sume, velike reke, planine i rude... postoje i izuzeci, Inke su napravile cudo u negostoljubuvim krajevima, ali velika vecina nije uspela nista...

Slazem se oko ove price da treba pustiti svakog da zivi na onom podneblju za koje je vezan... on je tu i bioloski izgradio mehanizme odbrane, telo mu je kalibrisano tako da dobro podnosi klimu, bilo da je vrelo, ledeno, sparno, suvo... crnci u Americi su se navukli na hranu koja im nije svojstvena generacijama, i zato imas brdo uzasno debelih, a to su ljudi koji imaju fizicki najbolje predispozicije...a pretvaraju se u vrecu govana...njegovo telo je naviklo da trci, lovi, penje se, skace... zato su tako uspesni svugde gde treba suva fizikalija...

Nemam neku posebnu identifikaciju sa belcima... jesam deo njih, ali sam mnogo vise vezan za moju zemlju i narod... ostale gledam i kao manje ili vece strance... iznad svega, gledam prvo kakav je covek... svestan sam i cinjenice da bi mi u nekoj nevolji pre pomogao neki anonimus sa Sumatre, nego komsija Sloba koji je vanredno egoisticno djubre od coveka...

Voleo bi da ovom planetom upravljaju najpametniji i najsposobniji ljudi...ma odakle su, koje boje koze, crta lica, jezika... ali to je fantazija... zato cu se fokusirati na sadasnje vreme, a tu nam svojim pogresnim i sebicnim politika corbu prze upravo neki koji pripadaju belcima... zato mi je rasizam kao pokret totalno deplasiran... gadja pogresnu metu koja mu je postavljena upravo od onih koji se iza nje skrivaju...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DzoniBG je napisao/la:

Mozemo da odemo i korak u nazad, pa da vidimo kako su kroz istoriju odredjeni narodi i rase napredovali, koji su to bili kljucni faktori koji su nekima omogucili da napreduju, a drugima nisu... i tu bi video da su evropski belci naseljavali mnogo pitomije krajeve, bogatije resursima, da im je klima bila naklonjenija uglavnom. Kakve su tvoje mogucnosti da pariras belcima ako zivis u nekoj prashumi Konga, divljini Indije...u odnosu na nekoga ko ima nepregledno plodno zemljiste, sume, velike reke, planine i rude... postoje i izuzeci, Inke su napravile cudo u negostoljubuvim krajevima, ali velika vecina nije uspela

Siguran sam da je i među Sumerima i Egipćanima isto bila gomila likova koji su razliku između njih sa civilizacijom i tadašnjih Evropljana koji su živeli po pećinama i jeli koru od drveta objašnjavali genetskim razlozima. Budala ima u svakoj epohi, to je neizbežno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Ovo je vec umereniji post od onog prvog koji je pokrenuo raspravu...

Ako nisi tvrdio da si kao belac ni u cemu bolji ili losiji od drugih rasa, kako se tu uklapa prica o tome da te samo belci zanimaju, a ljudi kao vrsta, i njihova sudbina ne... zar mislis da je to odvojeno, da uticaj drugih rasa na utice na belce?! To je sve povezano u jednu neraskidivu celinu, vezama koje su tako jake na globalnom nivou, da i da hoces, ne mozes ih ignorisati...

Ako vec otvaramo ovu temu, zasto ne reci da su upravo tvoji voljeni belci i protagonisti politika o melting potu...pa nije to izmislio Idi Amin, poglavica Montezuma, car Hirohito, Lao Ce... nego najbogatiji i najuticajniji belci u Engleskoj i Americi... tu ima i posledica i kolonijalne politike, ali pre svega ekonomskog interesa...cilj je razgraditi nacije, njihove posebnosti, njihove pojedinacne kulture, i kroz globalizaciju napraviti jedno ogromno trziste koje ce bespogovorno trositi lovu na sve ono sto im se servira preko medija...a oni postajati sve bogatiji i uticajniji...

Ova prica o brojnosti vrhunskih igraca koji prave razliku... zaobilazis cinjenicu da da bi uopste napravio vrhunskog igraca, treba ti lova... najvise nobelovaca je iz nabogatijih zemalja koje im omogucuju kompleksna istrazivanja... sta moze neki crnac iz Angole, ili urodjenik sa Tonge... moze da bude genije, ali nece moci tu pamet da kanalise...

Mozemo da odemo i korak u nazad, pa da vidimo kako su kroz istoriju odredjeni narodi i rase napredovali, koji su to bili kljucni faktori koji su nekima omogucili da napreduju, a drugima nisu... i tu bi video da su evropski belci naseljavali mnogo pitomije krajeve, bogatije resursima, da im je klima bila naklonjenija uglavnom. Kakve su tvoje mogucnosti da pariras belcima ako zivis u nekoj prashumi Konga, divljini Indije...u odnosu na nekoga ko ima nepregledno plodno zemljiste, sume, velike reke, planine i rude... postoje i izuzeci, Inke su napravile cudo u negostoljubuvim krajevima, ali velika vecina nije uspela nista...

Slazem se oko ove price da treba pustiti svakog da zivi na onom podneblju za koje je vezan... on je tu i bioloski izgradio mehanizme odbrane, telo mu je kalibrisano tako da dobro podnosi klimu, bilo da je vrelo, ledeno, sparno, suvo... crnci u Americi su se navukli na hranu koja im nije svojstvena generacijama, i zato imas brdo uzasno debelih, a to su ljudi koji imaju fizicki najbolje predispozicije...a pretvaraju se u vrecu govana...njegovo telo je naviklo da trci, lovi, penje se, skace... zato su tako uspesni svugde gde treba suva fizikalija...

Nemam neku posebnu identifikaciju sa belcima... jesam deo njih, ali sam mnogo vise vezan za moju zemlju i narod... ostale gledam i kao manje ili vece strance... iznad svega, gledam prvo kakav je covek... svestan sam i cinjenice da bi mi u nekoj nevolji pre pomogao neki anonimus sa Sumatre, nego komsija Sloba koji je vanredno egoisticno djubre od coveka...

Voleo bi da ovom planetom upravljaju najpametniji i najsposobniji ljudi...ma odakle su, koje boje koze, crta lica, jezika... ali to je fantazija... zato cu se fokusirati na sadasnje vreme, a tu nam svojim pogresnim i sebicnim politika corbu prze upravo neki koji pripadaju belcima... zato mi je rasizam kao pokret totalno deplasiran... gadja pogresnu metu koja mu je postavljena upravo od onih koji se iza nje skrivaju...


Ne možeš u tako malo prostora razviti argument do kraja.

Znači ja ocjenjujem ljude kao pojedince na temelju osobnih karakteristika. To što si ti Srbin, Arap, Kinez ne utječe na moje mišljenje o tvojim sposobnostima kao ljudskog bića.

No vjerujem na temelju određenih dokaza da unutar različitih rasa i naroda postoji veći ili manji broj sposobnih pojedinaca koji čine razliku između naroda i rasa.

Moji voljeni bijelci? A tvoji nisu?

Nisam ni rekao da nisu. Ako ja ikoga mrzim, mrzim bijele liberale. Oni su štetočine. Manjine su tu klijenti. U bijelim liberalima je pravi problem.

A zašto je crnac ili urođenik iz Tonge uopće na takvom nivou? Jesi li se to zapitao? A što bi bilo da nije bilo ni "zla kolonijalizma". Još bi goli jurili živinu po pustinji štapovima.

Ono što je temeljno jest da ti koristiš sve druge moguće razloge ili izlike za neuspješnost drugih i drugačijih osim biološke komponente.

Svi smo isti samo eto oni nisu imali sreću.

Nisi otvoren u potpunosti za mogućnost da su neke grupe inteligentnije, sposobnije od drugih.

Ti tvrdiš da eto samo imaju svi iste uvjete, da bi recimo u razredu od 30 ljudi bilo jednako sposobne djece kako god ćemo ih definirati. Da će broj djece koji brže shvaćaju biti 10 bilo da se radi o Nijemcima, Mongolima, Kinezima, Afrikancima.

Oprosti ali meni je to i na prvu smješno.

Logičnije mi zvuči da od tolikog mnoštva različitih skupina među njima postoje razlike.

A taj zdravi razum ili nagađanje ti mogu potvrditi podaci.

Kao što ćemo se složiti da crnci bolje skaču i igraju košarku i zato su razbili sve europske i druge ekipe na prvenstvu. To se nećemo sporiti. Kao ni možda da ju Japanci inferiorniji fizički i da zbog svog stasa nikad neće moći konkurirati fizički moćnijim europskim momčadima u momčadskim sportovima.

Ali tvrditi da su Japanci pametniji, a Afrikanci gluplji to je veliki no no.

Zašto?

Mozak je isto tako organ.

Argument o uvjetima je isto tako dekonstruiran, samo se moraš informirati. Amerikanci najviše po učeniku troše u Washingtonu. Javne škole iz Washingtona su najgore po rezultatima u Americi. 90% učenika čine zna se koji.

Ovdje se radi o umjetno stvorenoj atmosferi koja počiva ne nekim plemenitim idejama i kao rezultatat povijesnog razvoja i nekih specifičnih događaja i pokreta u prošlosti u kojoj je nepoćudno primjetiti istinu.

Rase nisu jednake. To što ja ne vjerujem da jesu, a ne vjerujem, kao što ne vjerujem ni da plesanje oko vatre priziva oblake, zato jer postoje dokazi za to.

Druga strana nudi samo priču kako je to zločesto, nemoralno, rasističko.

To nije rasizam. To je realizam.

Stvari su takve kakve jesu.

AKo je nebo plavo, a sunce žuto to ne može biti ni dobro ni loše. To je tako.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vaša raspravljana o crncima Arapima Indijcima i ostalih u Europi. Ravna su onim Vladimirovim bananama kikirikiju ananasu i ostalim tropskim biljkama kod naših prostora.
Može ono prispjeti ali će imati slabe rezultate i neuporedivo je sa onim u Tropskim krajevima i mjestima određenih za razvoj takve "rase".

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Vujadin je napisao/la:
Smatram da je za Evropljane najbolje i najprirodnije okruženje u šumama i stepama Evrope, za Semite u njihovim pustinjama, za Negroide u njihovim savanama i prašumama, za Vijetnamce u poljima pirinča...

Mislim, mogu Etiopljani biti hiljadu puta pravoslavci, ali njihov je dom Etiopska visoravan, a ne makija na Peloponezu ili ruska stepa. Isto vrijedi u suprotnim slučajevima za Grke ili Ruse.


To se u biologiji zove izbor staništa.On je prisutan i kod primitivnih organizama.Svi organizmi biraju staništa i svatko bira ono što mu odgovara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ekosistem.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Smatram da je za Evropljane najbolje i najprirodnije okruženje u šumama i stepama Evrope, za Semite u njihovim pustinjama, za Negroide u njihovim savanama i prašumama, za Vijetnamce u poljima pirinča...

Mislim, mogu Etiopljani biti hiljadu puta pravoslavci, ali njihov je dom Etiopska visoravan, a ne makija na Peloponezu ili ruska stepa. Isto vrijedi u suprotnim slučajevima za Grke ili Ruse.


To se u biologiji zove izbor staništa.On je prisutan i kod primitivnih organizama.Svi organizmi biraju staništa i svatko bira ono što mu odgovara.


Mogli bi reći da je to gotov evolucija ali nije evolucija zato što se ne mijenjaju vrste. Opet čovjek ostaje čovjek ne postaje neka druga vrsta kao što su majmuni itd.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Vujadin je napisao/la:
protein je napisao/la:
Glede početnog teksta s telegrafa. Usporedba današnjeg Zapada s Rimskim Carstvom je već viđena i privlačna na prvi pogled. Međutim tu je i previše bitnih razlika da bi se povlačila utemeljena paralela.

Prilikom invazije na Zapadno Rimsko Carstvo ono je već bilo kršćansko, izvana potpuno, među stanovništvom su se naravno još dugo zadržala kojekakva krivovjerja iz poganskih vremena, ali teorija postavljena u članku da Rim odbacuje svoje bogove kao što to čini današnja Europa jednostavno ne stoji. Štoviše, jedino što preživljava pad Z. R. Carstva jest kršćanstvo i zatim ono oblikuje i doseljenike i slijedi polagani, ali kontinuirani uspon. Kršćanstvo je srušilo Rimsko Carstvo, otvorilo ga nama.

Situacija u Zap. Europi je danas potpuno drugačija. Ona zbilja odbacuje svoje temelje. Kršćanske. Ona ne prenosi na doseljenike svoju kulturu. Oni zadržavaju svoj islam i primitivizam, multikulturalizam se pokazuje kao zabluda.


Dakle ti se slažeš da u Evropu doseli po 100 miliona Arapa, Crnaca i Indijaca, i nek prihvate hrišćanstvo i sve je ok. :zubati


Teoretski da, u drugoj-trećoj generaciji. Mislim da tada oni ne bi predstavljali problem, tada bi oni bili Europljani kulturom. Kako toga nema, već oni ostaju islamisti imamo palež svako malo, urlikanja oko katoličkih crkava, poplavu "heljp gaza terrorists" plakata po ulicama i sl.
Europa nije sposobna asimilirati jer sama gubi svoj identitet odbacujući kršćanstvo, a multi-kulti projekt je provalija.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
protein je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Dakle ti se slažeš da u Evropu doseli po 100 miliona Arapa, Crnaca i Indijaca, i nek prihvate hrišćanstvo i sve je ok. :zubati


Teoretski da, u drugoj-trećoj generaciji. Mislim da tada oni ne bi predstavljali problem, tada bi oni bili Europljani kulturom. Kako toga nema, već oni ostaju islamisti imamo palež svako malo, urlikanja oko katoličkih crkava, poplavu "heljp gaza terrorists" plakata po ulicama i sl.
Europa nije sposobna asimilirati jer sama gubi svoj identitet odbacujući kršćanstvo, a multi-kulti projekt je provalija.


Imaš Bošnjake koji 500 godina odolijevaju kršćanstvu.
A i bilo je integrisanja ali je ostalo samo nacija. Zašto se zvaše Muslimani, nije džaba.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 22:09 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Sad koliko ste vi bas odolijevali krscanstvu to zaista mozemo vidjet,usvojili ste mnoge nase obicaje i prilagodili ih po svom,kaze onaj glavni bradonja iz ISIL-a da ste pravo dobri muslimani i vjernici a pogotovo ratnici kaze on da se sjebe od radosti kad mu mudje iz Bosne dolaze


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Što jest jest ali realno više smo od Srba prisvojili ili nam je od Srba ostalo.
Joj sad što ga zatrola.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Neznam sto ti tocno znaci ,,vise smo od Srba prisvojili,, mislis na ratni period kad ste hapali sve i svasta ili na ovaj kulturoloski...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja sam mislio konkretno na običaje.
Sugreb
crveni vjetar
Jurijevo -Đurđevdan
Mrve - ograisati
sedmine- sedam dana nakon smrti samo što se kod nas uče tehvidi jasine i hatme
pa Četeresnica -jedžek
onda sad nisu bile prije i neke Godišnjice
pa rođendani dobro to je od Zapada
ima puno liste.
itd
Uglavnom ima novotarija (bidata) kod Bošnjaka koji se upakuju sa Islamom i opravdaju istim. Zbog toga ovi ISIlovci "galame".
Ajvatovica bi bila uništena od Isilovaca, pa turbeta ond možda koja i česmam da bi se ukolopili u Bošnjake, Bošnjaci moraju izbrisati veći dio svoje prošlosti.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Imate li vi za 27 ramazansku noc neki obicaj gdje kako da kazem izadjete vani pa odrzavate kako bi to katolici rekli procesiju neku vrstu kratkog hodocasca ili tako nesto tome slicno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Red Member je napisao/la:
Imate li vi za 27 ramazansku noc neki obicaj gdje kako da kazem izadjete vani pa odrzavate kako bi to katolici rekli procesiju neku vrstu kratkog hodocasca ili tako nesto tome slicno?


To je Islamsko i Lejletul Kadr i opravdano je čak i kod drugih muslimana.
Samo što se ne zna kad je Kadr . Ona je u zadnjoj 1/3 Ramazana ali mi eto uzimamo da bude 27 može biti 25 23 29.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 21 lis 2014, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Znaci hodate vani u to vrijeme to vam je kao neki obred,dakle imate li to neko kratko hodocasce ili neznam kako vi to zovete


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 22 lis 2014, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ne hodamo nego to je noć ka je počela objava Kur'ana sad nije bila 27 bila je neparna noć u mjesecu Ramazanu. Više se ibadeti (klanja posti itd). Smatra se da je ta noć najbolja od 1000 mjeseci.
http://en.wikipedia.org/wiki/Laylat_al-Qadr
Sad ona ne mora biti 27.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 26 lis 2014, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Mar-kan je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Smatram da je za Evropljane najbolje i najprirodnije okruženje u šumama i stepama Evrope, za Semite u njihovim pustinjama, za Negroide u njihovim savanama i prašumama, za Vijetnamce u poljima pirinča...

Mislim, mogu Etiopljani biti hiljadu puta pravoslavci, ali njihov je dom Etiopska visoravan, a ne makija na Peloponezu ili ruska stepa. Isto vrijedi u suprotnim slučajevima za Grke ili Ruse.


To se u biologiji zove izbor staništa.On je prisutan i kod primitivnih organizama.Svi organizmi biraju staništa i svatko bira ono što mu odgovara.


Zašto samo primitivni organizmi? Čovjek je, kao i biljke i životinje, sastavni dio prirode od koje ne može pobjeći. Prostor koji nas okružuje, njegov reljef, klima... utiče kako na fizičke tako i na psihičke osobine čovjeka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 26 lis 2014, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
protein je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Dakle ti se slažeš da u Evropu doseli po 100 miliona Arapa, Crnaca i Indijaca, i nek prihvate hrišćanstvo i sve je ok. :zubati


Teoretski da, u drugoj-trećoj generaciji. Mislim da tada oni ne bi predstavljali problem, tada bi oni bili Europljani kulturom. Kako toga nema, već oni ostaju islamisti imamo palež svako malo, urlikanja oko katoličkih crkava, poplavu "heljp gaza terrorists" plakata po ulicama i sl.
Europa nije sposobna asimilirati jer sama gubi svoj identitet odbacujući kršćanstvo, a multi-kulti projekt je provalija.


Ali ne bi postali Evropljani svojom prirodom. Niti to mogu postati.
I po čemu je hrišćanstvo više evropski identitet od Zevsa ili Peruna?

Jesi li čuo nekad za staru Grčku i civilizaciju koju je ona stvorila prije bilo kakvih veza Evrope sa pustinjama Jugozapadne Azije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 26 lis 2014, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Starogrčka civilizacija je uklopljena u kršćanstvo tj. ono nije odbacilo starogrčku mudrost nego se na nju nadovezalo. Poznato je koliko su Platon i s druge strane Aristotel izučavani na europskim kršćanskim sveučilištima.

A genetski gledano Europa već jest mješavina ljudi i bez priljeva crnaca i ta promjena dolaskom ljudi drugih rasa je zanemariva u odnosu na kulturološku promjenu. Ne radi se o zamjeni stanovništva nego o dodatku. Tu ne vidim nikakav problem.

Zeus i Perun nisu europski identitet jer je njih Europa (hvala Bogu i zdravom razumu) odbacila na vrijeme. E sad, to što Europa odbacuje sada i kršćanstvo je ono što se meni ne sviđa, a nekom ljevičarskom militantu se sviđa. Meni to više nije Europa kada odbaci kršćanski identitet, dok nekome drugome jest tko ju promatra pretežito geografski.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 26 lis 2014, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
protein je napisao/la:
Starogrčka civilizacija je uklopljena u kršćanstvo tj. ono nije odbacilo starogrčku mudrost nego se na nju nadovezalo. Poznato je koliko su Platon i s druge strane Aristotel izučavani na europskim kršćanskim sveučilištima.

Tek u Novom veku. U Srednjem veku bi te spalili na lomači ako bi saznali da čitaš Aristotela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crno nam se piše
PostPostano: 26 lis 2014, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Carmello Šešelj je napisao/la:
protein je napisao/la:
Starogrčka civilizacija je uklopljena u kršćanstvo tj. ono nije odbacilo starogrčku mudrost nego se na nju nadovezalo. Poznato je koliko su Platon i s druge strane Aristotel izučavani na europskim kršćanskim sveučilištima.

Tek u Novom veku. U Srednjem veku bi te spalili na lomači ako bi saznali da čitaš Aristotela.


Možda u ranom srednjem vijeku. Već sv. Toma Akvinski integrira katoličko učenje i Aristotela, slično kao što je sv. Augustin 700 godina prije integrirao Platona.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 43 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO