HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 12:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1377 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 28 srp 2014, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Zadar1993 je napisao/la:
Mogli bi Kurdi osvojiti Mosul kako sada stvari stoje. Praktično im se taj dio nalazi u poluokruženju. Doduše ne znam koliko bi im se to isplatilo odnosno postoji li značajnija kurdska prisutnost u samom Mosulu.

Mislim da je taj dio jako bogat naftom, pa bi se u tom smislu isplatilo.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 29 srp 2014, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Zadar1993 je napisao/la:
Mogli bi Kurdi osvojiti Mosul kako sada stvari stoje. Praktično im se taj dio nalazi u poluokruženju. Doduše ne znam koliko bi im se to isplatilo odnosno postoji li značajnija kurdska prisutnost u samom Mosulu.

Ali Mosul ima 3 mil. stanovnika, a to je pola Kurdistana (iračkog).
Inače, naravno da se slažem da Kurdi pometu sjever, a šiiti jug "kalifata". Samo mislim da je teško ostvarivo (bar Kurdi sa sjevera).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 29 srp 2014, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
To sam i pitao. Ne znam koji udjel imaju Kurdi u Mosulu ako je svih 3 milijuna Arapa onda je poželjno da taj grad zaobilaze u širokom luku.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 29 srp 2014, 23:28 
Offline

Pridružen/a: 06 tra 2014, 16:38
Postovi: 261
Mosul, Ninive. Ubijene kršćanske žene i djeca (katolici ili ortodoksi?).
Genocid izvršile muslimanske ISIS postrojbe.
slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 30 srp 2014, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Francuska vlada pozvala sve kršćane iz Iraka na azil u Francuskoj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 30 srp 2014, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2013, 19:35
Postovi: 284
Lokacija: Njemacka
mislim da to nisu krscanke iz ninive,ovo su vjerojatno prostitutke iz bagdada koje su neki dan pobili pripadnici neke
siitske milicije

ova je slika bila ispod tog clanka o prostitutkama


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 30 srp 2014, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Francuska vlada pozvala sve kršćane iz Iraka na azil u Francuskoj.

Mogu biti 17 puta kršćani, no opet je to druga kultura, pogledaj koliko smo mi imali problema s Janjevcima koji su samo malo orijentalniji od recimo Hrvata iz Bosne, a ovi su čisti Arapi. Još kombinacija velikog broja dolazaka u isto vrijeme pogoduje getoizaciji.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 30 srp 2014, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58904
Lokacija: DAZP HQ
ma ja, treba uvesti muslimane, oni su kompatibilniji, civilizacijski bliskiji.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 30 srp 2014, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2013, 19:35
Postovi: 284
Lokacija: Njemacka
volvoks je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Francuska vlada pozvala sve kršćane iz Iraka na azil u Francuskoj.

Mogu biti 17 puta kršćani, no opet je to druga kultura, pogledaj koliko smo mi imali problema s Janjevcima koji su samo malo orijentalniji od recimo Hrvata iz Bosne, a ovi su čisti Arapi. Još kombinacija velikog broja dolazaka u isto vrijeme pogoduje getoizaciji.


krscani iz iraka velikom vecinom nisu arapi nego asirci

no svejedno,slazem se da je to drugi mentalitet,bliskiji ostalim narodima i religijama na bliskom istoku nego europi

a i sama francuska je kriva za lose stanje krscana u siriji i iraku i najmanje sto mogu da se iskupe je da im
pruze novi dom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 31 srp 2014, 03:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
volvoks je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Francuska vlada pozvala sve kršćane iz Iraka na azil u Francuskoj.

Mogu biti 17 puta kršćani, no opet je to druga kultura, pogledaj koliko smo mi imali problema s Janjevcima koji su samo malo orijentalniji od recimo Hrvata iz Bosne, a ovi su čisti Arapi. Još kombinacija velikog broja dolazaka u isto vrijeme pogoduje getoizaciji.


Kako ti to možeš znati ako u životu nijednog Iračanina nisi sreo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 31 srp 2014, 07:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Kakvi su točno problem Janjevci i kakvi su problemi s njima. Hajde O.K. sredinom 90-ih sam znao čut za njih, a i tad samo čut. Kretali smo se po istom kvartu praktički i nikad problema. Danas ih se ne kuži skoro nimalo. Pogotovo mlade. Druga generacija u potpunosti purgerizirana, kao uostalom ostali Hrvati koji dođu izvan RH. Zagrebu inače dobro ide asimilacija i stranaca svih vrsta. Jedino s Bošnjacima malo zapinje zadnje vrijeme, to ti je kad im daš previše prava. No, možda je i bolje da su odvojeni.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 31 srp 2014, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
U RH se više manje svatko asimilira kroz maksimalno 3 generacije (Bošnjaci recimo i Albanci muslimani spadaju u skupinu kojoj je potrebno dulje vrijeme asimilacije). Janjevci gotovo i ne stvaraju nikakve probleme u prvoj generaciji a u drugoj ih ne možeš razlikovati od starih purgera, razlika postoji jedino u Kistanju  no tamo nikad nisu ni stvarali probleme, a usput su zadržali vrijednu granu hrvatske kulture.
Ne znam odakle ti to za Bošnjake? Oni su upravo primjer dobre asimilacije u Zgu, jedino u Rijeci i Istri to ide usporenije, jest da obično zahtijeva 2-3 generacije no asimiliraju se vrlo dobro.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 02 kol 2014, 23:28 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Zvijeri na djelu :rigam

http://prepperchimp.com/2014/05/09/video-muslims-force-christian-to-convert-to-islam-then-brutally-behead-him-extremely-graphic/

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 03 kol 2014, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
ISIS/ISIL opet napreduje, ovaj put otima od Kurda.
Usput su unistili jos jedno islamsko svetiste:
slika
Da li je ovo sada vec jos jedan genocid, i da li su ove zrtve manje vrijedne od palestinskih?
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=08&dd=03&nav_category=78&nav_id=884138


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 04 kol 2014, 05:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kurdi se opustili pa gube gradove.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 04 kol 2014, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Ne razumijem na koji način ISIL napreduje tolikom brzinom te uopće pobjeđuje, malobrojni su, bez teškog naoružanja, a pokrivaju velik prostor.
U sukobu su sa svim stranama na području Iraka i Sirije, no opet nezaustavljivi, koja je njihova tajna?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 05 kol 2014, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Nikako da suniti u Sarajevu organizuju demonstracije i plenume protiv zlocina koje cine suniti ISIL-a prema muslimanima u Iraku:
Citat:
Ekstremisti u Iraku ubili 40 dece
IZVOR: BETA
Bagdad -- Četrdesetoro dece iz manjinske iračke verske grupe Jesida ubijeno je u napadu islamskih ekstremista u oblasti Sinđar, na severu Iraka, saopštio je Unicef.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=08&dd=05&nav_category=78&nav_id=884817


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 05 kol 2014, 19:06 
Offline

Pridružen/a: 06 tra 2014, 16:38
Postovi: 261
kao i kršćani, i jesidi će isto najebat. tako je to uvijek kad se negdje pojave kompromislozni krvoločni divljaci koji misle da je njihova istina jedina istina i da druge istine ne smije bit. pol pot je tako ubio pola kambodže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 06 kol 2014, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
volvoks je napisao/la:
Ne razumijem na koji način ISIL napreduje tolikom brzinom te uopće pobjeđuje, malobrojni su, bez teškog naoružanja, a pokrivaju velik prostor.
U sukobu su sa svim stranama na području Iraka i Sirije, no opet nezaustavljivi, koja je njihova tajna?


Sunni civili koji im iz pozadine služe kao ratni špijuni. Mobitelima im jave sve o neprijateljskim snagama. I kad dođe trenutak po unaprijed dogovorenom zapucaju neprijatelju iza leđa.

Shia muslimani ako žele mir i sačuvati glave moraju svoje gradove očistiti od Sunni muslimana. Jednostavno protjerati svojima, mix ne funkcionira. U ovom konkretnom slučaju se to Kurdima osvećuje, iako su Sunni ali drugog plemena.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 06 kol 2014, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Pomazu im i suniti iz Sarajeva.
Salju im dobrovoljce i nigdje ne protestuju protiv njih, niti u UN, plenumima, fudbalskim stadionima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 07 kol 2014, 11:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Tvrde da obožavaju Sotonu.
Na planini od žeđi umiru tisuće djece, bez vode su od nedjelje.

Na planini na kojoj je preko vikenda prognano oko 40.000 sljedbenika drevne predkršćanske sekte, na ljetnoj žezi i bez vode situacija postaje kritična.

Tijekom vikenda su islamistički ekstremisti okupirali grad Sinjar na sjeveru Iraka, što je uzrokovalo egzodus stanovnika. Na obližnjoj planini Sinjar od nedjelje se nalazi oko 40.000 ljudi, kojima prijeti umiranje od žeđi, upozorio je UN.

Riječ je o prognanicima iz Iraka kurdskog porijekla koji pripadaju rijetkoj religiji iz predkršćanskog doba. Jesiti, kako se zove njihova religijska skupina, vjeruju u jednog Boga koji je na svijet poslao sedam anđela, a njihov vođa je Malak Taus, "Paunov anđeo", kojeg muslimani poistovjećuju sa Sotonom.

Umrlo već 40 djece

Očajni prognanici mrtve pokapaju u improvizirane grobove, čitave obitelji bez hrane i vode umiru od utorka. U prvih 48 sati od početka progona na planini je umrlo oko 40 djece, govore podaci Unicefa.

CNN je objavio podatak o čak 25.000 djece koja umiru od žeđi na planini Sinjar. Amnesty International apelira na pomoć međunarodne zajednice.

Što se sad ne jave Bošnje i prosvjeduju, eto nisu u pitanju ni zli cionisti niti križari nego potpuno nevina sekta.

Uzaš ovi Kurdi totalno ne organizirani, nije da se nema oružja Ameri su ih solidno opremili i ljudstva ne nedostaje a oni bježe s linija ko zadnje kukavice ništa bolje nego šie koji samo gledaju hoće li Ameri poslati pomoć i za nih zaprljati ruke.
Dok vi čekate Amere Irak će već biti i kalifatu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 07 kol 2014, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ovdje bi Turska kao članica NATO saveza trebala izvršiti intervenciju, no takvo nešto nećemo gledati ipak su ima draži ovi koljači.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 07 kol 2014, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
volvoks je napisao/la:
Ne razumijem na koji način ISIL napreduje tolikom brzinom te uopće pobjeđuje, malobrojni su, bez teškog naoružanja, a pokrivaju velik prostor.
U sukobu su sa svim stranama na području Iraka i Sirije, no opet nezaustavljivi, koja je njihova tajna?


Strah od mučenja, klanja, terora jači je od želje za opstankom pod svaku cijenu. Vidjeli smo to i na ovim našim prostorima (pad posavine, podrinja, dobrog dijela središnje bosne, sao krajine) kada se bezglavo bježalo od neprijatelja koji je stekao ne toliko vojničku koliko psihološku prednost. A vidjeli smo i suprotne primjere kada se uprkos strahu nije imalo gdje bježati pa se muški tuklo protiv nadmoćnijeg neprijatelja (Vukovar, Žepče, Lašvanska Dolina, Bihaćka krajina)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 07 kol 2014, 12:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Tajna im je što su dobro naoružani, solidno organizirani, dodaj tu fanatizam i eto ti kombinacije za uspjeh.
Dosta boraca s ratnim iskustvom.
Uz to izdajice među protivnicima, ne organiziranost protivnika, i gledanje kako što prije pobjeći pa će valjda Ameri pomoći kad skroz zagusti.

Kako se Ameri fizički ne umješaju samo je pitanje dana kada pada Bagdad.

A ovi Kurdi su mi još ne jasniji toliko se bore za državu u Turskoj i sad imaju povijesnu priliku da je svore na prosturu Iraka i onda ne mogu isprašiti ove bradonje.
Gledao sam izvještavanje uživo mislim CCN i prikazuju Kurde kako se razmiještanju na "liniju" (ono lol debeli starkelja ih razmiješta na dinu da drže liniju, a s druge strane prikazuje ISIL kao se nasuprot utvrđuju u zauzetom selu)

Nema tu nikakve organizacije pa pored njih ovi divljaju godinama i oni se eisu mogli utvrditi i iskopati bunkere nego leže na pijesku, i normalno da ih islamisti pregaze bez pol muke.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Irak - sukobi u 2014
PostPostano: 07 kol 2014, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
daramo je napisao/la:
Tajna im je što su dobro naoružani, solidno organizirani, dodaj tu fanatizam i eto ti kombinacije za uspjeh.
Dosta boraca s ratnim iskustvom.
Uz to izdajice među protivnicima, ne organiziranost protivnika, i gledanje kako što prije pobjeći pa će valjda Ameri pomoći kad skroz zagusti.

Kako se Ameri fizički ne umješaju samo je pitanje dana kada pada Bagdad.

A ovi Kurdi su mi još ne jasniji toliko se bore za državu u Turskoj i sad imaju povijesnu priliku da je svore na prosturu Iraka i onda ne mogu isprašiti ove bradonje.
Gledao sam izvještavanje uživo mislim CCN i prikazuju Kurde kako se razmiještanju na "liniju" (ono lol debeli starkelja ih razmiješta na dinu da drže liniju, a s druge strane prikazuje ISIL kao se nasuprot utvrđuju u zauzetom selu)

Nema tu nikakve organizacije pa pored njih ovi divljaju godinama i oni se eisu mogli utvrditi i iskopati bunkere nego leže na pijesku, i normalno da ih islamisti pregaze bez pol muke.

Pa Kurdima nisu uzeli nešto puno teritorija, zasad se dobro drže. Ne vidim razloga da grade bunkere kada su ISIL-ovci vrlo pokretljivi te se rat vodi na velikom prostoru, a uz to i slabo naoružani, pa i zaklon iza zidova, dina i slično može jako dobro poslužiti.

ISIL-ovaca je ipak premalo da zauzmu Bagdad, vojska bi se tada uključila, jer za sada se Šijitima ne da ići "braniti" sunitske teritorije.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1377 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, VUKsaJUGA i 79 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO