HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 03:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 284  Sljedeća

Koga podržavate u sirijskom konfliktu?
Assada i vladine snage 66%  66%  [ 118 ]
Pobunjenike 2%  2%  [ 4 ]
Nikoga, nijedni mi nisu simpatični i ne pratim 13%  13%  [ 24 ]
Samo gledam, da se Kurdi odvoje od Sirije 9%  9%  [ 16 ]
Sirija se treba raspasti na više država 9%  9%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 178
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 10 sij 2017, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Tuta je napisao/la:
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:

Assadova Sirija je više komunistička od Kurdskih kantona.


Je, po tvojoj definiciji.


Ne po mojoj nego objektivno. Što je KPJ bila u Jugoslaviji, to je Assadova partija u Siriji. Što je Tito bio u Jugi, to je Assad njima. Sve isto. Socijalizam i integralni nacionalizam. Veliki vođa.

Taj oblik vladavine je dobar za sunite. Jugoslavenske muslimane je komunizam civilizirao.

Ali zazivati pobjedu Assada nad Kurdima kako bi se iskorijenio komunizam je prosto smiješno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 11 sij 2017, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Turci grad veličine Mostara-Zenice potpuno poravnali sa zemljom i opet ne mogu ući, ISIL ih zajebava kao male majmune. U tom ratu još neviđeno uništenje jednog grada. Ne može se ratovati sa tim džepnim džihadistima, ne znaju ni pucati iz puške.

Jučer i danas i Assad svojim zrakoplovima pomaže Turcima ovi ne smiju ući u grad.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Je, po tvojoj definiciji.


Ne po mojoj nego objektivno. Što je KPJ bila u Jugoslaviji, to je Assadova partija u Siriji. Što je Tito bio u Jugi, to je Assad njima. Sve isto. Socijalizam i integralni nacionalizam. Veliki vođa.

Taj oblik vladavine je dobar za sunite. Jugoslavenske muslimane je komunizam civilizirao.

Ali zazivati pobjedu Assada nad Kurdima kako bi se iskorijenio komunizam je prosto smiješno.


Nije smiješno. Ne da mi se s tobom natezat. Tako je kako sam ja napisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
U pravu si da nije smiješno. Samo glupo.

Ideologija kurdske države nije ništa više komunistička od ideologije sirijske države. Isto sranje - drugi nacionalizam. Nešto kao RH i SFRJ. Iste vrijednosti, samo se nacija promijenila. Nije više jugoslavenska, već erhazijska. E tako je to i sa Kurdima iz Sirije. Oni bi svoj socijalizam po uzoru na Assadovog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
U pravu si da nije smiješno. Samo glupo.

Ideologija kurdske države nije ništa više komunistička od ideologije sirijske države. Isto sranje - drugi nacionalizam. Nešto kao RH i SFRJ. Iste vrijednosti, samo se nacija promijenila. Nije više jugoslavenska, već erhazijska. E tako je to i sa Kurdima iz Sirije. Oni bi svoj socijalizam po uzoru na Assadovog.


Assad nije komunist. Međutim, po tvojoj definiciji, komunizam je sve što nije libertarijanli, pa je tako i Asad socijalist/komunist itd. Šta ja imam tu s tobom raspravljat? Meni je tvoja pozicija savršeno jasna.

Kurde mrzim jer su komunisti, navijam za Erdoana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 02:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Assad nije komunist već socijalist. Gdje je razlika? U tome što mu nije potrebna revolucija da bi zavladao. I Tito je bio prije svega socijalist nakon revolucije. Kurdi nisu komunisti/socijalisti ništa više od Assadovaca. Ne po nekim imaginarnim mojim mjerilima, već objektivno gledajući državnu ideologiju i ustroj.

A ti mrzi i navijaj za koga hoćeš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 02:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Assad nije komunist već socijalist. Gdje je razlika? U tome što mu nije potrebna revolucija da bi zavladao. I Tito je bio prije svega socijalist nakon revolucije. Kurdi nisu komunisti/socijalisti ništa više od Assadovaca. Ne po nekim imaginarnim mojim mjerilima, već objektivno gledajući državnu ideologiju i ustroj.

A ti mrzi i navijaj za koga hoćeš.


Pročitaj šta sam ja napiso i šta si ti komentiro... Pišeš bezvezarije. Dosadan si.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 03:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Dobro bi tebi došlo da pročitaš štogod sa strane prije nego valjaš. Uostalom, šta me briga. Trolaj dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 12 sij 2017, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Dobro bi tebi došlo da pročitaš štogod sa strane prije nego valjaš. Uostalom, šta me briga. Trolaj dalje.


Šta si se nakačio...? Odjebi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 05:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ja bih rekao da je svaki mjesec de-facto neovisnosti za Kurde bitan.

Sto vise "povijesti" i "tradicije" samostalnosti nakupe, to ce Sirija biti dalje od nekadasnjeg uredjenja gdje nisu imali nista.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Robbie MO je napisao/la:
Ja bih rekao da je svaki mjesec de-facto neovisnosti za Kurde bitan.

Sto vise "povijesti" i "tradicije" samostalnosti nakupe, to ce Sirija biti dalje od nekadasnjeg uredjenja gdje nisu imali nista.


Ne znam kako se itko može nadati bilo kakvoj autonomiji Kurda u Siriji kada su svi protiv njih, uključujući Siriju, Tursku i Iran. SAD Sirija više ne zanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Robbie MO je napisao/la:
Ja bih rekao da je svaki mjesec de-facto neovisnosti za Kurde bitan.

Sto vise "povijesti" i "tradicije" samostalnosti nakupe, to ce Sirija biti dalje od nekadasnjeg uredjenja gdje nisu imali nista.


Okusili su slobodu i nema natrag. Možda ih utrpaju natrag u Siriju, ali nekakvu autonomiju će sigurno imati. Bar onoliku koliku imaju Hrvati u BiH, nekakve kantone, makar miješane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tuta je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ja bih rekao da je svaki mjesec de-facto neovisnosti za Kurde bitan.

Sto vise "povijesti" i "tradicije" samostalnosti nakupe, to ce Sirija biti dalje od nekadasnjeg uredjenja gdje nisu imali nista.


Ne znam kako se itko može nadati bilo kakvoj autonomiji Kurda u Siriji kada su svi protiv njih, uključujući Siriju, Tursku i Iran. SAD Sirija više ne zanima.


Ti stvarno misliš da alawite zanima čitava Sirija. Pa da na izborima budu donji i dobiju po nosu za osvetu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Cak i jedna Kina zbog "nakupljenog staza i tradicije" postuje mali Tajvan.

Da je Tajvan star 2 godine, danasnja Kina bi ga u roku ODMAH na brutalan nacin vratila nazad u ustavnopravni poredak Kine.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Ne znam kako se itko može nadati bilo kakvoj autonomiji Kurda u Siriji kada su svi protiv njih, uključujući Siriju, Tursku i Iran. SAD Sirija više ne zanima.


Ti stvarno misliš da alawite zanima čitava Sirija. Pa da na izborima budu donji i dobiju po nosu za osvetu.


Pa nisu u pitanju samo alaviti. Asad je imao podršku i drugih vjerskih manjina, kršćana, Druza itd., ali svakako i urbanog stanovništva, koji su uglavnom suniti. Puno je šira Asadova podrška od njegove matične alavitske baze. Pobunjenici su imali podršku ruralnih sunita. Naravno da će i Asad računat na maksimalističke ciljeve, pa ako dobije - dobije, a ako izgubi gradit će državu za alavite u Latakiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Kurdi se dijele na stotine plemena i vi o njima pričate kao o nekakvoj kompaktnoj cjelini koja se bori za slobodu. Arapski historičar Ibn Haldun je prepoznao koncept asabije kod Arapa, a mislim da i vrijedi za sve bliskoistočne narode, pa i Kurde. Asabija je društvena solidarnost utemeljena na najnižem - krvnom - srodstvu. Asabija je jedino što vrijedi kod bliskoistočnih naroda, nikakvi europski koncepti šireg, apstraktnijeg društva. Jedina ideologija koja je uvezala te narode na nekom apstraktnom nivou je islam. Kurdi nikad ne će steć državu ni slobodu, jer je to veoma heterogen konglomerat različitih plemena koji funkcionira po načelima asabije. Danas-sutra će Turci držat na platnoj listi pet plemena, Asad četiri, Iranci dva, ostali će vodit neku svoju priču i tako će uništit bilo kakvu mogućnost ikakve autonomije, a kamo li države za Kurde. Imate i sada situaciju da Turska obučava određene kurdske borce protiv Islamske Države i danas Turska ima više no dobre odnose s Iračkim Kurdistanom. Kurdi sami govore nekoliko jezika i nije prvi put da se okrenu jedni protiv drugih. Irački Kurdi će se vrlo lako odreć sirijskih Kurda. To uzevši u obzir, tu rasparčanost Kurda, pa i unutar same Sirije, i međunarodnu nenaklonost za autonomiju sirijskih Kurda, jasno je da nikakve autonomije niti državnosti za njih ne će bit. U ostalom, na sjeveru Sirije ne žive samo Kurdi. Postoji tu snažna asirska, sirijačka i arapska manjina i ne treba zaboravit da i oni drže dio poluga vlasti u nedavno proglašenoj autonomiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 13 sij 2017, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Robbie MO je napisao/la:
Cak i jedna Kina zbog "nakupljenog staza i tradicije" postuje mali Tajvan.

Da je Tajvan star 2 godine, danasnja Kina bi ga u roku ODMAH na brutalan nacin vratila nazad u ustavnopravni poredak Kine.


Države se ne poštuju zbog "nakupljenog staža i tradicije". Znaš i sam kakve su bile međunarodne okolnosti u vrijeme nakon građanskog rata u Kini i da sama komunistička vlast nije dobila priznanje nekih zapadnih država do 1970-ih godina (uključujući i SAD koji je komunističku vlast priznao tek 1979.). Da se uistinu radi o "nakupljenom stažu i tradiciji", danas bi postojala i Republike Srpska Krajina, koja ima duži staž od ovog "sustava" ("sistema") na sjeveru Sirije, a postojao bi i Južni Vijetnam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 15 sij 2017, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2016, 19:18
Postovi: 125
Lokacija: D60
Iran repopulates Syria with Shia Muslims to help tighten regime's control

https://www.theguardian.com/world/2017/jan/13/irans-syria-project-pushing-population-shifts-to-increase-influence?CMP=twt_gu

slika

_________________
Pauca sed matura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 15 sij 2017, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Guardian treba nazvati ispravnim imenom "warmongering newspaper".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 15 sij 2017, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2016, 19:18
Postovi: 125
Lokacija: D60
Guardian je svakako smeće od novina, ali ne bi me čudilo da u ovome ima istine. Šijitski demografski bum u Siriji može samo ojačati Assadov položaj, a demografija je u očima svih aktera na Bliskom istoku samo još jedna sfera tamošnjih sukoba. Istina, razlike između Alavita i "normalnih" šijita iz Irana, Libanona i Iraka su velike, ali ih homogenizira to što su svi dugoročno ugroženi od sunita.

_________________
Pauca sed matura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 16 sij 2017, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2016, 11:05
Postovi: 38
ISIL gadno udara po Deir Ezzoru navodno napali sa oko 14.000 đihadista (svakome tko sudjeluje obećali ženu i kuću). Udaraju i Rusi i Syrijci zrakoplovstvom ali to izgleda nedovoljno .Sam aerodrom je izgleda trenutno neupotrebljiv jer je u dometu ISIL-a.Valjda neće biti kao sa Palyrom!!Evo sranja javlja Amaq News Agency prepolovili su aerodrom od grada zauzeli Al Assad bolnicu pa SAA u kontri povratio nazad!Trenutno nakupljaju ljudstvo za napad na 137 Artillery Brigade Base.Ako to padne a onda jbg !

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 17 sij 2017, 04:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
petric1 je napisao/la:
ISIL gadno udara po Deir Ezzoru navodno napali sa oko 14.000 đihadista (svakome tko sudjeluje obećali ženu i kuću). Udaraju i Rusi i Syrijci zrakoplovstvom ali to izgleda nedovoljno .Sam aerodrom je izgleda trenutno neupotrebljiv jer je u dometu ISIL-a.Valjda neće biti kao sa Palyrom!!Evo sranja javlja Amaq News Agency prepolovili su aerodrom od grada zauzeli Al Assad bolnicu pa SAA u kontri povratio nazad!Trenutno nakupljaju ljudstvo za napad na 137 Artillery Brigade Base.Ako to padne a onda jbg !

slika


Prepolovili su enklavu na dva dijela. Odvojen grad od aerodroma, kojima se dostavljala opsrba.
Ocito jako teska situacija.

Valjda zele Deir ez Zor za novo sjediste jer ce Raka pasti, ali je glavni problem klanje koje ce nastupiti ako isis udje. Zenevska konvencija kod njih ne vrijedi, dapace sto ju vise krse to su Alahu miliji i Muamedu vise nalik.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 17 sij 2017, 04:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sto kazes, obecali im po 1 kucu u Deir ez Zoru, i po 1 zenu Deirezoranku dodati u harem, nakon sto im zive zapale i obezglave muzeve.

Jesu li domace vehabije culi za ovako velikodusnu nagradu?

Deir ez Zor je raj na zemlji prije rata bio:
slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 17 sij 2017, 04:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ISILovke koje su isle u Siriju biti rasplodne zenke i radjati kao na pokretnoj traci po jednog malog isilovca svake godine, su valjda dio neke dugorocne strategije.

Rat traje vec oko 6 godina i najstarija djeca ISILa vec imaju 6 godina, krecu u skolu ilitiga mekteb. Za 3 godine ce vec moci nosit pusku. U situaciji kada im je otezan dolazak Bosnjaka i drugih stranih boraca, to im je izvor nove borbene snage.

Strategija raznosenja vjerujem da im jest najefikasnija, jer je strah od smrti Ahilova peta svakog normalnog gradjanina ovog planeta. Za zivot 1 isilovca ovi mijenjaju 10-100 zivota protivnika. Visoka efikasnost. Jedino su dronovi efikasniji. 0 za 10.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Siriji
PostPostano: 17 sij 2017, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2016, 11:05
Postovi: 38
Ako se skoro nešto ne promjeni ode Derir Ezzor u ruke koljača ,zauzeli su sjeverni dio aerodroma .Male su šanse da se obrani aerodrom pojačanja helikopterima nije moguće dovesti iz Qamishlija i Homsa.Izgleda da će pasti i DE. :(


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 284  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO