HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 16:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Osim toga, Rusi u Gruziji nisu počinili ni jedan ozbiljni zločin, za razliku od Ameru u Iraku. Da su hrobijeve tvrdnje istinite danas bi imali gomilu plavkastih kavkazoida od Gorija do Tbilisija.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 00:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5895
SDB je napisao/la:
Da Rusi imaju azijatskog u sebi i da zapadnjačka demokracija nije za njih, to stoji. Koliko je ona za bilo koga, pitanje je (ja vjerujem u prosvijećeni apsolutizam).

Ove priče o zvjerstvima su promašene. Talijani su, recimo, kroz cijeli rat u našem priobalju radili nezamislive gadarije, što sami što s četnicima, pa ih nitko ne smatra patološkim narodom.


Nije da branim Talijane- zašto bih ? I drago mi je da smo ih nogirali, male ciganske histerike- no, činjernica je da je zbroj njihovih zločina, kad se uzme količina njihove vojske, opseg operacije i sl. mali po svim kriterijima (daleko veći je bio, npr. u Etiopiji).

Kod Rusa je problem što oni ni u čemu nisu Azijci u kulturi, a u nečem- ne u množini- jesu u "temperamentu". Realno, to su "Bizantinci", a ne srednje-i dalekoistočnjaci. I njihov grijeh je što autokraciju "uzgajaju" u sebi, mjesto da jačaju dominantnu europsku komponentu.

Odavno sam došao do toga da ih treba natjerati u EU, bar kao vanjskoga ili pridruženoga člana, i to je jedini način da se riješe imperijalnih projekcija. Ono svakako tu spadaju, za razliku od Osmanlija ili raznih koje je bolje ne spominjati ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hroboatos je napisao/la:

b) naravno da s eRusima to ne sviđa, no ja bih se upitao- kako to da me svi mrze ? Kako to da oni koji su bili najgrlatiji naši prijatelji ne trpe nas ni zeru, pa makar bili iz istoga civilizacijskoga kruga (n.pr. Gruzini i Ukrajinci).



Isto kako su do prije nešto godina mrzili Tuđmana. Pa kad su vidjeli da se hrvatski narod ne da prestali sa tim glupostima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Inače ovaj manje-više otvoreni rat USA i Rusije se može locirati vrlo precizno u ono vrijeme kad je Putin osobno dao nogu u guzicu Sorosu i zatvorio mu sve urede u Rusiji.
Kad se ovaj počeo petljati u knjige za djecu u školama i htio ubacivati i uređivati povijesne i ostale knjige po svojim željama. Soros i njegovi kepeci apsolutno nemaju kapacitet za takvo nešto bez rada tajnih službi. Mislim na sadržaj u knjigama, ne na tehnički dio posla.

Sad to poredite sa Hrvatskom i što je sorosev ured sve izmjenio u knjigama. Ima slika sa Račanom i Mesićem kad im daje 2 milijuna $$ za nove školske knjige. To je ono što se javno zna, a Putin je stari KGB-ovac pa je ipak morao znati puno više od prosječnog Pereca.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 01:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5895
BBC je napisao/la:
Inače ovaj manje-više otvoreni rat USA i Rusije se može locirati vrlo precizno u ono vrijeme kad je Putin osobno dao nogu u guzicu Sorosu i zatvorio mu sve urede u Rusiji.
Kad se ovaj počeo petljati u knjige za djecu u školama i htio ubacivati i uređivati povijesne i ostale knjige po svojim željama. Soros i njegovi kepeci apsolutno nemaju kapacitet za takvo nešto bez rada tajnih službi. Mislim na sadržaj u knjigama, ne na tehnički dio posla.

Sad to poredite sa Hrvatskom i što je sorosev ured sve izmjenio u knjigama. Ima slika sa Račanom i Mesićem kad im daje 2 milijuna $$ za nove školske knjige. To je ono što se javno zna, a Putin je stari KGB-ovac pa je ipak morao znati puno više od prosječnog Pereca.


Šupakmeraklijstvo je samo hrana za raju, dok se radi o ruskom imperijalizmu (homo lobby je dobro došao Putinu da napravi image kod tradicionalista- iako ima dosta šansi da je on sam homos). Ti mali mišićavi egzibicionisti su najbolji kandidati za ********.

Financijski, SAD drži neizmjerno veće izvore energije preko svojih poltrona, i od Rusa ne trpi neki veću štetu (za razliku od Kineza). To je daleko više qrčenje tipa 19. st., a ne nešto ekonomski ili kulturalno definirano.

Radi se o zarobljenicima olinjalih i zastarjelih Mackinderovih doktrina, u koje je Hitler vjerovao kao u sv. Pismo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 01:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Trolaš. Homo problematika ima najmanje veze sa ovim.
Nisi se uopće osvrnuo na to da USA tajne službe preko sorosevih fondacija mijenjaju sadržaj knjiga za djecu u Hrvatskoj. Dok se god budeš brinuo više za Ukrajince igraš kako oni hoće.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da si zabrzao i krivo shvatio. Nije "seksualni odgoj" ili "prava LGTB" ono što soroseve fondacije mijenjaju u knjigama. Već druge puno opasnije i razornije stvari.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8165
Lokacija: Na rubu egzistencije
PCM je napisao/la:
Kao (relativno) neutralni promatrac - Hrobi ima kvalitetnije argumente. Eto :)

Ne smatram se ni rusofobom ni rusofilom, u BIH ih smatram cak i saveznicima na neki nacin a pogotovo kad ih usporedim sa USA politikom u BIH.

Al mislim da im je Krim dosta i da bi sad trebali stat sa sranjima. Da se razumijemo Ukrajince smatram za debelo namagarcene glupane. Jasnija mi je USA od Ukrajine u cijeloj ovoj prici...

pa mislim da to i je cilj.

dok se priča o ukrajini, donjecku i dr. gradovima, neće se međunarodna politika usmjeriti na okupaciju krima.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
Graničar Jozo je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Kao (relativno) neutralni promatrac - Hrobi ima kvalitetnije argumente. Eto :)

Ne smatram se ni rusofobom ni rusofilom, u BIH ih smatram cak i saveznicima na neki nacin a pogotovo kad ih usporedim sa USA politikom u BIH.

Al mislim da im je Krim dosta i da bi sad trebali stat sa sranjima. Da se razumijemo Ukrajince smatram za debelo namagarcene glupane. Jasnija mi je USA od Ukrajine u cijeloj ovoj prici...

pa mislim da to i je cilj.

dok se priča o ukrajini, donjecku i dr. gradovima, neće se međunarodna politika usmjeriti na okupaciju krima.


Pa neće se usmjeriti više nikako jer je to gotova stvar, Krim će sada ostati dio Rusije dok god ta država postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 srp 2014, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Juče je ruska strana optužila ukrajinsku za obaranje malezijskog aviona...

http://www.vestinet.rs/tema-dana/ministarstvo-odbrane-rusije-ukrajinski-lovac-su-25-oborio-malezijski-avion

...a danas medijima kruži vijest koja to potvrđuje.

http://www.istinito.com/index.php/svijet/vijesti/item/22962-americki-satelit-pokazuje-da-su-ukrajinci-srusili-avion.html

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 09:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Citat:
DARIJO SRNA kao kapetan Šahtara podigao je pehar pobjednika ukrajinskog Superkupa. Njegova momčad svladala je kijevski Dinamo s 2:0, a utakmica je odigrana u Ljvivu.

Treći uzastopni naslov pobjednika Superkupa Šahtaru su osigurali Oleksandr Gladkij i Marlos. Srna je, kao i Domagoj Vida s druge strane, odigrao svih 90 minuta, dok Ognjen Vukojević nije ulazio na teren.



Srna: Navijači Šahtara, svi smo uz vas!



Inače, Srna je ovom pobjedom uzeo 20. trofej kao igrač Šahtara, što niti jednom hrvatskom igraču u inozemstvu nije pošlo za rukom. Međutim, kapetan hrvatske reprezentacije nije imao razloga za slavlje. Šestorica njegovih suigrača nedavno su pobjegla iz kluba zbog nestabilne političke situacije u Ukrajini, posebice u regiji Donbas.

"Ovo je pobjeda za sve naše navijače! Za Donbas! Za sve one koji prolaze kroz ova teška ratna vremena. Ne znam što bih rekao", zastao je Srna.

"Srce me boli, duša me boli... Večeras smo dali sve od sebe za naše navijače", nadodao je kapetan Šahtara, koji je za kraj poručio:

"Poruka svim našim navijačima: Ja sam uz vas, cijela ekipa je uz vas!".


Ovo je rekao usred Lavova. Pravi kapetan, ostaje uz svoj klub i u najtežim trenutcima :palacgore1

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Citat:
PRORUSKI separatisti srušili su u srijedu dva ukrajinska borbena zrakoplova, nedaleko od mjesta pada malezijskog putničkog aviona s 298 putnika, koji je oboren projektilom zemlja-zrak iznad istočne područja pod kontrolom pobunjenika.

Zrakoplovi tipa Suhoj Su-25 srušeni su nedaleko od Savur Mogila u području Šahtarski, na mjestu brežuljka sa spomenikom podignutim u znak sjećanja na sovjetsku vojsku koja je iz zasjeda napadala nacističke postrojbe tijekom Drugog svjetskog rata, rekao je glasnogovornik ukrajinske vojske Oleksij Dmitračkivskij, koji nije znao reći kakva je sudbina pilota srušenih zrakoplova.

Drugi vojni glasnogovornik, Vladislav Seleznev rekao je da su se piloti uspjeli spasiti katapultiranjem nad područjem pod nadzorom ruskih separatista.

Igor Strelkov, koji zapovijeda pobunjeničkim trupama u Donjecku, kazao je da su separatisti srušili jedan zrakoplov te da je pilot iskočio.

Žestoke borbe vode se u blizini dvaju pobunjeničkih središta Donjecka i Luhanska, kamo je ukrajinska vojska stjerala pobunjenike. Ukrajinska vojska je zauzela okolna sela i predgrađa tih gradova i nastavlja pritisak na pobunjenike, koji se povlače prema gradskim središtima. U utorak je Kijev objavio da separatisti napuštaju svoje položaje na prilazima Donjecku i da se povlače prema središtu grada.

Ukrajina uvodi sankcije Rusima i tvrtkama koje podupiru pobunjenike



Ukrajinski premijer Arsenij Jacenjuk u srijedu je izjavio da će Kijev uvesti sankcije ruskim pojedincima i tvrtkama koje izravno ili neizravno podupiru "teroriste" koji se na istoku Ukrajine bore protiv vladinih snaga i koji podržavaju aneksiju Krima.

Jacenjuk je rekao da je utemeljio poseban odbor koji će raditi na provedbi kaznenih mjera.

"Dao sam odboru naputak da u roku od 10 dana vladi na razmatranje dostavi popis ruskih pojedinaca i tvrtki koje financiraju terorizam u Ukrajini", kazao je Jacenjuk. Nije objasnio detalje o vrsti sankcija koje namjerava uvesti.

Ukrajina je uvjerena, dodao je premijer, da je "Rusija izravno umiješana u financiranje terorista na ukrajinskom teritoriju, u dostave oružja i obučenih stručnjaka teroristima i potporu banditima i teroristima koji čine zločine protiv čovječnosti" u Ukrajini.

U sukobima na istoku Ukrajine dosad je poginulo oko tisuću ljudi.

PODIJELI


Fino, još dvije ubojice vlastitih građana s drukčijim pogledom na ustroj države su srušeni.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Hroboatos je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Čudi me da si ti toliko pao pod utjecaj američke neo-con, warhawk, chicken hawk propagande. Od kraha varšavskog pakta, SAD se prema Rusiji postavila izrazito neprijateljski, koristeći svaku priliku da anuliraju ruski nuklearni arsenal i uđu što dublje u rusku sferu utjecaja i ugroze rusku sigurnost (ipak je riječ o zemlji koja je u zadnjih 200 godina pretrpjela 3 skoro fatalne invazije).

Ovo u Ukrajini (naravno, poštujući pravo i dijela ukrajinskog naroda na EU-NATO budućnost) je opet klasični američki bezobrazluk, i poslovično nerazumijevanje višenacionalnih država (koje smo nažalost okusili i u BiH), gdje se opet promoviraju nekakvi "građani" koji će odlučivati za 100% države i 100% stanovništva, iako su realno na nekih 50-60%.

Zašto Rusija ne bi imala utjecaj u Ukrajini, uz samu granicu, i to gdje živi ruski narod? Je li to opet ista matrica kao u BiH, gdje je Hrvatska imperijalistički agresor, i svaka fukara od SAD, preko Turske i Saudijske Arabije, smije imati svoje interese u BiH, samo ne Hrvatska (ili Srbija?).

Da ne govorimo u jadnim usporedbama sa Hitlerom i slično.

Ukrajina će biti visoko decentralizirana konsocijacijska država ili je neće biti, prosto ko pasulj, a Putin je u ovom slučaju imperijalist otprilike toliko koliko je bio i Tuđman.



Neokonzervativna politika jednostavno više ne postoji. Priče o tom kako je na djelu neka teška urota koja bi išla i na, eto, komadanje Rusije su obične bajke. Situacija je takva da :

a) svi narodi koji su imali ikakve veze s Rusima bježe od njih kao vrag od tamjana. I ulazak u NATO i EU je za njih garancija da ne će u bilo kakvoj budućnosti s ruskom imperijalizmom lomiti glavu.

b) naravno da s eRusima to ne sviđa, no ja bih se upitao- kako to da me svi mrze ? Kako to da oni koji su bili najgrlatiji naši prijatelji ne trpe nas ni zeru, pa makar bili iz istoga civilizacijskoga kruga (n.pr. Gruzini i Ukrajinci).

Točno je da SAD širi utjecaj gdje može- kao što bi svaka zemlja koja to može. No, jedno je imperijalizam toga tipa, intervencionistički, koji na kraju daje rezultate da navodno "osvojeni" kukaju i jadikuju kad se strašni američki osvajač makne (Filipini) ili bi se uvaljivali i majmunski oponašali tu zemlju i kulturu gdje god mogu (Kuba, Meksiko, a i Vijetnam ..).
Jednostavno, SAD ne ide na klasično komadanje i etničko čišćenje protivnika, i njih se ne doživljava kao prijetnj unacionalnom biću.

Rusi su, s druge strane, uobičajeni imperijalisti tipa 19. st., s čišćenjem i aneksijama (talijanski iredentizam, njemački nacizam itd.). Tko normalan može zamjeriti nekoj baltičkoj zemlji što je ujurila u NATO, prije sovjetske okupacije nije imala ni 2% Rusa, a stjecanjem slobode 40% ? Pa naravno da ih ne mogu vidjeti očima.

U Ukrajini je taj narod procvao otkad se raspao SSSR. U Kijevu, n.pr., ruski jezik je dominirao na svim razinama, i na sveučilištu. Više ne. Zemlja je u 15 godina više ukrajinizirana nego u 300 godina od glupoga poteza Hmeljnickoga u utapanju u rusku imperiju.

Veliš da je Rusija ugrožena time što je njezin utjecaj-poglavito geopolitički- smanjen širenjem NATO pakta i na druge načine. Pa i treba tako. I mora biti ugrožena dok se ne otarasi ponašanja nasilnika, bullyja u školi.

Kina i Indija imaju američku nazočnost pod nosom, s brodovljem i vojnicima, desetljećima- i , osim ludovanja Mao Ce Tunga, u normalnije vrijem, ne prave od toga nikave drame. Kad su Kinezi malo digli nos, prošetala im je flotica u blizini i bili su kao bubice. I nikakvih drama.

Da zaključim.

Promatranje svega toga kroz optiku BH nema veze sa zbiljom (govorim ne o samoj BH kao državi, nego promjenama u pozitivnom smislu koje State dept koči.). Američka globalna politika se ne može reducirati na loše poteze te politike.

Nema, ponavljam- nema baš nikakvih namjera SAD ili bilo kog da se Rusija raskomada ili bilo što slično. Ima, itekako ima, napora da ih se ugura u granice u kojima im je i mjesto- pa najveća su zemlja na svijetu, konačno. To što su Rusi nesposobni da postanu suradljivi partneri sa susjedima i dovedu sebe u poziciju da druge zemlje i žele suradnju s njima, ter nisu sposobni da se gospodarski dignu na normalniji način (svakako bih radije, u ekstremnim situacijama, kupio ruski nego kineski bofl)- to je njihov problem. Rusija, Kina i Indija. To su zemlje iz kojih se bježi, a ne kamo se ide u "potragu za srećom". Rusija sada je nešto kao Turska više razine- zemlja u krizi identiteta, a usto zinula da popravi ranjeni ego zbog zaostajanja.

Kao što je cijeli civilizirani svijet mrzio ruski carski imperijalizam u 19. st., tako stvar dolazi na svoje sada. Tvoj stil razmišljanja je sličan ovom: http://takimag.com/article/do_we_really ... z37tMhde4v

Na sreću, na koncu prevaranti prevare sami sebe. Poznato je da je Bismarck rekao da cijeli Balkan ne vrijedi kosti jednoga pruskoga grenadira. I onda je njemačko carstvo potonulo baš zbog te bezvrijedne rupe. Hibris se plaća.


Neokonzervativna politika je itekako živa. Obama ju je samo djelomično otupio, pa ga prozivaju zbog "slabosti". Baš ovih dana US desničari masovno dijele video klip debate Obama-Romney u kojoj je Romney mali milijun puta ponovio da je Rusija glavni geopolitički neprijatelj, i da se prema njima treba još žešće postaviti. To je sukus republikanaca i dobrog dijela demokrata.

a) Nije uopće jasno u kojoj mjeri narodi "bježe od Rusa", a u kojoj od komunizma, a u kojoj mjeri je riječ o težnji da se vrate tamo gdje misle da povijesno i pripadaju. Ulazak u EU je glavni vanjskopolitički, čak i "nacionalno-sudbinski" cilj mnogih zemalja koji nisu imali nikakvih dodira sa Rusima.

b) Veliki dio SSSR-a je i dalje u jako bliskoj vezi sa Rusijom, odnosno, puno je veći broj bivših republika koje gravitiraju Moskvi, nego onih koji bježe glavom bez obzira.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Customs_Union

Apropos ove Unije, i američkog zabadanja nos tamo gdje ne pripada:

Citat:
United States foreign policy opposes the Customs Union, claiming it as an attempt to "reestablish a Russian-dominated USSR-type union among the Post-Soviet states"


Koji qrac daje SAD pravo da agitiraju protiv saveza ovog tipa, baziranog na harmoniziranju protoka roba i ljudi?!?!

Čisti imperijalizam.

Gdje su to Rusi intervenirali u maniri nekakvog ekspanzivnog imperijalizma, a da nije riječ o konfliktima koji jako sliče onome što se dogodilo u EX-YU, gdje se vode etnički sukobi koji prelaze administrativne granice?

Od raspada SSSR-a, Rusija je dopustila da se broj Rusa u velikom broju republika (i onih koje su prijateljske i neprijateljske prema Moskvi) prepolovi. Iako su itekako imali mogućnost da kroz nasilje i razne oblike pritiska zadrže ili povećaju ruski utjecaj. Imperijalist ne bi dopustio da u nekim od tih država Rusi faktički postanu građani drugoga reda.

Promatranje prostora nastalih raspadom SSSR-a kroz optiku BiH (pa i šire, Hrvatske, Srbije, Kosova itd) ne samo da ima smisla, nego nam je to jedina logična i primjenjiva optika. Kako promatrati odnose u višenacionalnim državama u sferi Rusije ako ne kroz prizmu BiH?

Ako praktički u svom dvorištu (BiH) imamo primjer američke politike koja je netolerantna, lažljiva, manipulativna, i sklona favoriziranju svojih "favorita" - zašto bi onda pomislili da je to kao nekakva iznimka, a da su Ameri u drugim zemljama pravedni?

Mnogi od nas "prirodnih" Amerikofila (ja sam studirao u SAD, radio za američke kompanije, imam nekoliko desetina američkih prijatelja) smo zadnjih 15-ak godina (a pogotovo u zadnje četiri), kroz njihovo djelovanje u BiH, doživjeli bolno otrježnjenje, pa i konačno skontali zašto SAD baš i nije omiljena diljem svijeta.

Imam puno simpatija prema Ukrajincima i njihovim nastojanjima da se nacionalno profiliraju i pridruže EU. Ali to je nekih možda 60% zemlje. Ne mogu se oni proglasiti "ukrajinskim građanima" i zaobići legitimnu volju onih ostalih 40%. Ukrajina nije građanska država, i u njoj ne može funkcionirati "winner takes all" sistem. Ona je i Huntingtonova originalna fault-line state. I Amerikanci tu igraju prljavu igru jer podstiču konflikt, i tim 60% daju nerealne nade da mogu uzeti sve (zvuči poznato?!). Pri tome ih koriste kao pijune kako bi Rusiji stvorili stalni izvor nestabilnosti pred vratima Moskve. A jadne Ukrajince koriste kao pijune. Zašto SAD ima legitimne interese u Ukrajini, a Rusija nema iako joj je to najbliži susjed (opet paralela sa "miješanjem" Hrvatske u "pitanja BiH").

Ne ulazim u neki izbor i rangiranje benevolentnih imperija. Nema sumnje da je SAD odmah nakon 2 sr učinila velike stvari, i da i dalje imamo tu stariju generaciju koju je praktički nahranio Truman (moj stari idolizira SAD), i kojim je SAD predstavljala pojam slobode.

Ovdje ne diskutiramo o tome koja bi sila bila humanija i benevolentnija kada bi imali totalnu svjetsku premoć. Ja ne bih htio živjeti u svijetu u kojem Kina ili Rusija imaju apsolutnu moć. No SAD je puno bolja i normalnija u multipolarnom svijetu, i zato nama malim narodima trebaju i jaka Kina i Rusija kako bi i mi mali narodi malo dobili na cijeni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 16:07 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
SOLŽENJICIN JE JOŠ 1968. GODINE REKAO: S Ukrajinom će stvari biti izuzetno bolne

U „Arhipelagu Gulag” Solženjicin je još 1968. pisao o bolnom pitanju Ukrajine.

Napominjući (u poglavlju 5) da je za njega veoma bolno da piše o Ukrajini jer su „Ukrajina i Rusija spojene u mojoj krvi, u mom srcu i u mojim mislima”, Solženjicin kaže da mu je iskustvo u prijateljskim kontaktima s Ukrajincima u logorima pokazalo koliko bolan grč oni nose…

„S Ukrajinom, stvari će biti izuzetno bolne. Ali morali bismo da shvatimo stepen napetosti koji oni osećaju. Kao što je bilo nemoguće da ga reše vekovima, sada je do nas da pokažemo dobar osećaj. Moramo predati na odlučivanje njima: federalisti ili separatisti, koji god od njih da pobede. Nadam se da nećemo biti ludi i okrutni. Ako se pokažemo blaži, strpljiviji, koherentniji sada, ostaje više nade da se obnovi jedinstvo u budućnosti.

Neka se nacionalizam iživi, testirajmo ga. Oni će uskoro shvatiti da nisu svi problemi rešeni kroz odvajanje. Pošto u različitim regionima Ukrajine postoji različit procenat onih koji sebe smatraju Ukrajincima i onih koji se smatraju Rusima, tu će biti mnogo teškoća.

Možda će biti potrebno da se referendum održi u svakom regionu, a zatim obezbediti preferencijalni i delikatan tretman onih koji bi želeli da odu. Nije cela Ukrajina u svojim sadašnjim granicama formalnih sovjetskih republika zaista Ukrajina.

Neki regioni na levoj obali Dnjepra jasno se oslanjaju više na Rusiju. Što se tiče Krima, odluka Hruščova da ga preda Ukrajini bila je potpuno proizvoljna. A šta je s Karpatskom Rusijom – Rutenijom? To će poslužiti kao test više: Dok zahtevaju pravdu za sebe, kako će se Ukrajinci odnositi prema karpatskim Rusima?”

Kasnije, u aprilu 1981. godine, u pismu Konferenciji o rusko-ukrajinskim odnosima u Torontu, koju je organizovao Harvardski ukrajinski institut, Solženjicin piše:

„… Ja doživljavam ovu žestoku netrpeljivost u raspravi o rusko-ukrajinskom problemu (fatalnu za oba naroda i korisnu samo za njihove neprijatelje) posebno bolno, jer sam i sam mešovitog, rusko-ukrajinskog porekla, odrastao sam pod zajedničkim uticajem obe kulture i nikada nisam video i ne vidim nikakav antagonizam između njih. Ja imam u brojnim prilikama pisane i govore u javnosti o Ukrajini i njenom narodu, o tragediji ukrajinske gladi. Imam mnogo starih prijatelja u Ukrajini; oduvek sam znao da patnja Rusa i Ukrajinaca jeste patnja istog reda izazvana komunizmom. U mom srcu nema mesta za rusko-ukrajinski konflikt, i ako, ne daj Bože, stvari pređu u krajnost, ja mogu da kažem: Nikada, ni pod kakvim okolnostima, ni ja ni moji sinovi nećemo se pridružiti rusko-ukrajinskom sukobu, bez obzira na to koliko neke usijane glave mogu da nas guraju ka njemu.”

Konačno, ovaj nobelovac u tekstu „Obnova Rusija” (1990) piše:

„Samo razmislite kako se meša stanovništvo; postoje čitavi regioni u Ukrajini s pretežno ruskim stanovništvom; koliko ljudi ima kojima je teško da izaberu kojoj od dve nacionalnosti pripadaju; koliko ljudi ima mešovitog porekla; koliki mešoviti brakovi postoje (uzgred, niko do sada o njima nije mislio kao mešovitim). U jeku opšte dezintegracije, ne postoji nagoveštaj jedne netrpeljivosti između Ukrajinaca i Rusa. Naravno, ako bi ukrajinski narod zaista sam odlučio da se otcepi, niko ne bi trebalo da se usudi i pokuša da ga drži silom. Ali, ovo prostranstvo je raznovrsno i tu je samo lokalno stanovništvo ono koje može da odluči o sudbini njihovog lokaliteta, njihovog regiona, a svaka novoformirana etnička manjina na tom lokalitetu treba da se tretira na isti način nenasilja…”

Izvor: intermagazin.rs


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Ministry of Sound je napisao/la:
Neokonzervativna politika je itekako živa. Obama ju je samo djelomično otupio, pa ga prozivaju zbog "slabosti". Baš ovih dana US desničari masovno dijele video klip debate Obama-Romney u kojoj je Romney mali milijun puta ponovio da je Rusija glavni geopolitički neprijatelj, i da se prema njima treba još žešće postaviti. To je sukus republikanaca i dobrog dijela demokrata.


:palacgore1
Ko nije procitao Huntingtona treba to hitno uraditi.
Bez obzira na neke promasaje (pisano relativno davno), pozicija prema Rusiji se nije promijenila.
Strateski neprijatelj bila i ostala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Neovisno o svemu ukoliko se ne dogodi direktan upliv Rusije (u što sumnjam) i DNR i LNR nestaju s mape vrlo brzo.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 19:53 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
volvoks je napisao/la:
Citat:
DARIJO SRNA kao kapetan Šahtara podigao je pehar pobjednika ukrajinskog Superkupa. Njegova momčad svladala je kijevski Dinamo s 2:0, a utakmica je odigrana u Ljvivu.

Treći uzastopni naslov pobjednika Superkupa Šahtaru su osigurali Oleksandr Gladkij i Marlos. Srna je, kao i Domagoj Vida s druge strane, odigrao svih 90 minuta, dok Ognjen Vukojević nije ulazio na teren.



Srna: Navijači Šahtara, svi smo uz vas!



Inače, Srna je ovom pobjedom uzeo 20. trofej kao igrač Šahtara, što niti jednom hrvatskom igraču u inozemstvu nije pošlo za rukom. Međutim, kapetan hrvatske reprezentacije nije imao razloga za slavlje. Šestorica njegovih suigrača nedavno su pobjegla iz kluba zbog nestabilne političke situacije u Ukrajini, posebice u regiji Donbas.

"Ovo je pobjeda za sve naše navijače! Za Donbas! Za sve one koji prolaze kroz ova teška ratna vremena. Ne znam što bih rekao", zastao je Srna.

"Srce me boli, duša me boli... Večeras smo dali sve od sebe za naše navijače", nadodao je kapetan Šahtara, koji je za kraj poručio:

"Poruka svim našim navijačima: Ja sam uz vas, cijela ekipa je uz vas!".


Ovo je rekao usred Lavova. Pravi kapetan, ostaje uz svoj klub i u najtežim trenutcima :palacgore1


Koja hrabrost, čudno da je izvukao živu glavu od tih nacika. :rolleyes

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 srp 2014, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Nesto ima u toj Ukrajini.Padaju kao kruske:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 00:27 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
bezimeni12 je napisao/la:
Nesto ima u toj Ukrajini.Padaju kao kruske:


Naravno da ima. Vi neki stvarno mislite da Rusija nije umiješana? Kladim se da su im poslali na tone municije, topova, tenkova, PZO sredstava, dobrovoljaca, vjerojatno i specijalnih postrojbi bilo u cilju obuke ili borbenih djelovanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Bora je napisao/la:
Kladim se da su im poslali na tone municije, topova, tenkova, PZO sredstava, dobrovoljaca, vjerojatno i specijalnih postrojbi bilo u cilju obuke ili borbenih djelovanja.


Evo ih, samo su se malo zbunili i otišli malo južnije.

slika =))


Pored ovih dobrovoljaca, snage mog prijatelja gospodina Arsenija ne samo da će zgaziti Donbas, već se do Moskve neće zaustavljati :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
bezimeni12 je napisao/la:

Čečen, Oset?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
Bora je napisao/la:
Kladim se da su im poslali na tone municije, topova, tenkova, PZO sredstava, dobrovoljaca, vjerojatno i specijalnih postrojbi bilo u cilju obuke ili borbenih djelovanja.


Evo ih, samo su se malo zbunili i otišli malo južnije.

slika =))


Pored ovih dobrovoljaca, snage mog prijatelja gospodina Arsenija ne samo da će zgaziti Donbas, već se do Moskve neće zaustavljati :D

A u Crnoj Gori propala sezona. Izgleda da je pitanje časti među Rujama otići na Krim. :zubati
Citat:
Nestabilne vremenske prilike koje od početka ljetnje sezone prate turiste u Crnoj Gori jedan su od razloga zašto su turistički poslenici na početku jula ovu sezonu već proglasili propalom.

Međutim, prema podacima Nacionalne turističke organizacije Crne Gore, broj turista je iz dana u dan sve veći. Trenutno na crnogorskom primorju boravi oko 115 hiljada turista. Skoro polovina turista od ukupnog broja odmara se u crnogorskoj metropoli turizma Budvi.

- Budva privlačna za strance -

Ako se zna da je turizam jedna od najvažnijih grana privrede Crne Gore, onda nije ni čudno zašto se u Crnoj Gori skoro svaki dan govori o uspješnosti sezone i broju gostiju. Prema podacima lokalnih turističkih organizacija, u Crnoj Gori boravi 115.215 turista, što je na istom nivou kao i prethodne godine, saopšteno je iz Nacionalne turističke organizacije. Prema njihovim riječima, najveći rast u broju posjeta, od čak 11 odsto, bilježi Budva.

"Tome je doprinio upravo završeni Sea Dance festival. Oko 80 hiljada ljudi je u toku tri dana trajanja festivala posjetilo koncertni prostor na Jazu, a brojni posjetioci su i nakon završetka nastavili boravak u Budvi“, ističu u NATO-u.

Prema tim podacima, u Budvi boravi skoro 60 hiljada turista, polovina od ukupnog broja koji su u Crnoj Gori. Skoro 95 odsto turista koji borave u Budvi su stranci.

Budva je i dalje grad koji turisti iz Rusije ne zaobilaze. Priliv investicija iz Rusije koji je bio prisutan na crnogorskom primorju posljednih deset godina rezultirao je time da veliki broj Rusa kupi nekretnine u Budvi. Takođe, turisti iz Srbije i Bosne i Hercegovine u velikom broju borave u Budvi.

- Kriza u Ukrajini i poplave u regionu utiču na sezonu -

Posjeta u drugim primorskim opštinama nije kakva se očekivala uoči szone. Primjetan je pad broja gostiju. A to što je došlo manje turista, mnogi povezuju sa situacijom u Ukrajini, poplavama u regionu, kao i nedavno održanim Svjetskim prvenstvom u fudbalu.

Zahvaljujući dobroj promociji grada, u Kotor svakodnevno stižu kruzeri koji dovode po nekoliko hiljada turista. Samo u jednom danu, početkom jula, kruzeri su u Kotor doveli osam hiljada turista. U Kotor stižu turisti sa svih strana svijeta. Primjetan je značajan dolazak turista iz Kine i Japana. Takođe, ima i Brazilaca, Španaca i Engleza.

- Visoke cijene u kafićima, jeftinije u prodavnicama -

Kada je riječ o cijenama hrane i pića, kao i u svakom ljetovalištu, što ste bliže plaži, to je skuplje. Tako u Budvi za sendvič ili hamburger morate izdvojiti oko dva eura. Espreso kafa košta oko 1,5 euro, dok su sokovi oko dva eura. Za one koji se odluče da hranu i piće kupuju u prodavnicama, hljeb košta 0,60 eura, flaširana voda od jednog litra nešto više od 0,5 eura, mlijeko 0,8 eura, dok su cijene voća i povrća od 0,3-2 eura.

- Ljepote sjevera Crne Gore privlačne za turiste iz svih krajeva svijeta -

Ako je crnogorsko primorje centar dešavanja u ovom periodu godine, na sjeveru Crne Gore zadovoljni su posjetom turista, kojih kako kažu u turističkim organizacijama opština na sjeveru, ima iz svih krajeva svijeta. Visoki planinski vrhovi, čist vazduh, veliki broj planinskih jezera, dobre staze za planinarenje i alpinizam, velika su šansa sjevera Crne Gore.

Iz pljevaljske turističke organizacije kažu da imaju veći broj gostiju, nego prošle godine, a ništa manje nijesu zadovoljni u Plavu, Bijelom Polju i na Žabljaku.

Žabljak uglavnom posjećuju turisti iz Rusije, Poljske, Češke, Slovenije, Francuske. U špicu sezone najveći broj gostiju čine Crnogorci i Srbi, dok Plav sve više posjećuju i Britanci, Nijemci, Francuzi i Belgijanci.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Dobro se prisjetiti ruske propagande (Russia Today) s početka ožujka ove godine da je: "zastavni brod ukrajinske ratne mornarice Hetman Sahajdačni je izvjesio rusku zastavu."
http://rt.com/news/ukraine-navy-flaghsip-protest-389/

Stvarnost: brod je doplovio u Odesu i dan-danas vije ukrajinsku zastavu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ti ukrajinski brodovi su odavno vraćeni Ukrajini a posade su mogle birati hoće li ostati ili ne. Većina ih je ostala u ruskoj mornarici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Agathonikos je napisao/la:
Ti ukrajinski brodovi su odavno vraćeni Ukrajini a posade su mogle birati hoće li ostati ili ne. Većina ih je ostala u ruskoj mornarici.


Hetman Sahajdačni nikada nije dospio u ruske ruke niti je vijao rusku zastavu, nego je iz Bospora pod ukrajinskom zastavom zaplovio ravno u sigurnu Odesu, umjesto u matičnu luku Sevastopolj.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Butch@Cassidy i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO