HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne sjećam se je li ili nije ali ti brodovi su vraćeni ukrajinskoj mornarici i to su stvari stare nekoliko mjeseci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Premijer Ukrajine podneo ostavku zbog,kako kaze,raspada vladajuce koalicije i neprihvatanja nekoliko predloga zakona.Nego gospodine Aga,jel vas vas prijatelj Arsenij ranije obavestio o ovome? :D http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=880558


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ministry of Sound je napisao/la:
Neokonzervativna politika je itekako živa. Obama ju je samo djelomično otupio, pa ga prozivaju zbog "slabosti". Baš ovih dana US desničari masovno dijele video klip debate Obama-Romney u kojoj je Romney mali milijun puta ponovio da je Rusija glavni geopolitički neprijatelj, i da se prema njima treba još žešće postaviti. To je sukus republikanaca i dobrog dijela demokrata.

a) Nije uopće jasno u kojoj mjeri narodi "bježe od Rusa", a u kojoj od komunizma, a u kojoj mjeri je riječ o težnji da se vrate tamo gdje misle da povijesno i pripadaju. Ulazak u EU je glavni vanjskopolitički, čak i "nacionalno-sudbinski" cilj mnogih zemalja koji nisu imali nikakvih dodira sa Rusima.

b) Veliki dio SSSR-a je i dalje u jako bliskoj vezi sa Rusijom, odnosno, puno je veći broj bivših republika koje gravitiraju Moskvi, nego onih koji bježe glavom bez obzira.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Customs_Union

Apropos ove Unije, i američkog zabadanja nos tamo gdje ne pripada:

Citat:
United States foreign policy opposes the Customs Union, claiming it as an attempt to "reestablish a Russian-dominated USSR-type union among the Post-Soviet states"


Koji qrac daje SAD pravo da agitiraju protiv saveza ovog tipa, baziranog na harmoniziranju protoka roba i ljudi?!?!

Čisti imperijalizam.

Gdje su to Rusi intervenirali u maniri nekakvog ekspanzivnog imperijalizma, a da nije riječ o konfliktima koji jako sliče onome što se dogodilo u EX-YU, gdje se vode etnički sukobi koji prelaze administrativne granice?

Od raspada SSSR-a, Rusija je dopustila da se broj Rusa u velikom broju republika (i onih koje su prijateljske i neprijateljske prema Moskvi) prepolovi. Iako su itekako imali mogućnost da kroz nasilje i razne oblike pritiska zadrže ili povećaju ruski utjecaj. Imperijalist ne bi dopustio da u nekim od tih država Rusi faktički postanu građani drugoga reda.

Promatranje prostora nastalih raspadom SSSR-a kroz optiku BiH (pa i šire, Hrvatske, Srbije, Kosova itd) ne samo da ima smisla, nego nam je to jedina logična i primjenjiva optika. Kako promatrati odnose u višenacionalnim državama u sferi Rusije ako ne kroz prizmu BiH?

Ako praktički u svom dvorištu (BiH) imamo primjer američke politike koja je netolerantna, lažljiva, manipulativna, i sklona favoriziranju svojih "favorita" - zašto bi onda pomislili da je to kao nekakva iznimka, a da su Ameri u drugim zemljama pravedni?

Mnogi od nas "prirodnih" Amerikofila (ja sam studirao u SAD, radio za američke kompanije, imam nekoliko desetina američkih prijatelja) smo zadnjih 15-ak godina (a pogotovo u zadnje četiri), kroz njihovo djelovanje u BiH, doživjeli bolno otrježnjenje, pa i konačno skontali zašto SAD baš i nije omiljena diljem svijeta.

Imam puno simpatija prema Ukrajincima i njihovim nastojanjima da se nacionalno profiliraju i pridruže EU. Ali to je nekih možda 60% zemlje. Ne mogu se oni proglasiti "ukrajinskim građanima" i zaobići legitimnu volju onih ostalih 40%. Ukrajina nije građanska država, i u njoj ne može funkcionirati "winner takes all" sistem. Ona je i Huntingtonova originalna fault-line state. I Amerikanci tu igraju prljavu igru jer podstiču konflikt, i tim 60% daju nerealne nade da mogu uzeti sve (zvuči poznato?!). Pri tome ih koriste kao pijune kako bi Rusiji stvorili stalni izvor nestabilnosti pred vratima Moskve. A jadne Ukrajince koriste kao pijune. Zašto SAD ima legitimne interese u Ukrajini, a Rusija nema iako joj je to najbliži susjed (opet paralela sa "miješanjem" Hrvatske u "pitanja BiH").

Ne ulazim u neki izbor i rangiranje benevolentnih imperija. Nema sumnje da je SAD odmah nakon 2 sr učinila velike stvari, i da i dalje imamo tu stariju generaciju koju je praktički nahranio Truman (moj stari idolizira SAD), i kojim je SAD predstavljala pojam slobode.

Ovdje ne diskutiramo o tome koja bi sila bila humanija i benevolentnija kada bi imali totalnu svjetsku premoć. Ja ne bih htio živjeti u svijetu u kojem Kina ili Rusija imaju apsolutnu moć. No SAD je puno bolja i normalnija u multipolarnom svijetu, i zato nama malim narodima trebaju i jaka Kina i Rusija kako bi i mi mali narodi malo dobili na cijeni.


Na boldano potpis.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
chubura je napisao/la:
Premijer Ukrajine podneo ostavku zbog,kako kaze,raspada vladajuce koalicije i neprihvatanja nekoliko predloga zakona.Nego gospodine Aga,jel vas vas prijatelj Arsenij ranije obavestio o ovome? :D http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=880558


Nije :D

post770762.html#p770762 :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Glazbenik je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Ti ukrajinski brodovi su odavno vraćeni Ukrajini a posade su mogle birati hoće li ostati ili ne. Većina ih je ostala u ruskoj mornarici.


Hetman Sahajdačni nikada nije dospio u ruske ruke niti je vijao rusku zastavu, nego je iz Bospora pod ukrajinskom zastavom zaplovio ravno u sigurnu Odesu, umjesto u matičnu luku Sevastopolj.

Potpuno tacno.Ruska zastava i mjenjanje dresova se desavalo prije Bosfora.Na putu od Adenskog zaliva prema Kritu.
Cak je i Agin prijatelj gospodin Arsenij trazio od Turske da ga ne puste kroz Bosfor ako ima rusku zastavu.
Sporazum je postignut, lojalni su ostali na brodu, vratili ukrajinsku zastavu i pusteni su kroz Bosfor uz pratnju turskog ratnog broda sve do Odese.

Citat:
Ukrainian frigate Hetman Sahaidachny passing through the Bosphorus

slika


Citat:
Turkish frigate F-240 TCG Yavuz sailing towards the Black Sea

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
U SAD-u porasla potražnja za Kalašnjikovom nakon objave sankcija Rusiji :D


Stanovnici mnogih država smatraju da će proizvodi koncerna Kalašnjikov uskoro značajno poskupjeti te će nestati iz prodaje. Nakon objave novih sanckija SAD-a Rusiji Amerikanci su počeli aktivnije nego što je to bio slučaj ranije kupovati automate Kalašnjikov, jer se boje da bi oružje uskoro moglo nestati, to prenose lokalni mediji.

slika

avtomat Kalašnjikova




Ističe se da je nakon donošenja zadnjih sankcija uvedena zabrana uvoza u SAD proizvoda koncerna Kalašnjikov koji ulazi u sastav državne korporacije Rosteh. Pritom je prodaja i upotreba oružja, koje se nalazi na teritoriju SAD-a, i dalje dopuštena. Stanovnici mnogih država žele kupiti automat Kalašnjikov, jer smatraju da će uskoro poskupjeti ili nestati iz prodaje.

''Prodajemo proizvode koncerna Kalašnjikov, i oni jako brzo nestaju'', rekao je Robert Keller, predstavnik mreža trgovina oružjem K-Var Corp. Prema njegovom mišljenju, postojeća zaliha tog oružja već je rasprodana. Keller želi kupiti nove automate Kalašnjikov kojih zasad ima u skladištima američkih distributera. Prema njegovim riječima, na valu popularnosti proizvoda koncerna povećala se prodaja drugog oružja koje podsjeća na Kalašnjikov.

Smatra se da su ruski automat i njegove različite modifikacije najrasprostranjenije streljačko oružje na planeti. Prema podacima državne korporacije Rosteh, kamo ulazi i koncern Kalašnjikov, tijekom posljednjih 65 godina u svijetu je pušteno u prodaju oko 100 milijuna jedinica automata.


http://hr.rbth.com/science/2014/07/23/u ... 28947.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Raspala se Vlada

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
chubura je napisao/la:
Premijer Ukrajine podneo ostavku zbog,kako kaze,raspada vladajuce koalicije i neprihvatanja nekoliko predloga zakona.Nego gospodine Aga,jel vas vas prijatelj Arsenij ranije obavestio o ovome? :D http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=880558

Steta .. :001_huh
Rjetko markantan i harizmatican lik.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Originalna demokratija parlamenta bez zabrane slobode govora izabranim predstavnicima naroda:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
=))


Ovaj lik na samom početku klipa koji je prvi priletio tom poslaniku i gurnuo ga je ovaj kosoš sa 0:30 i na koji god klip sam naletio a da se radilo o ovakvim scenama gdje se napada govornik, on je prvi ulijetao =))

Inače iz Svobode je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА


To je ovaj degen :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Agathonikos je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Premijer Ukrajine podneo ostavku zbog,kako kaze,raspada vladajuce koalicije i neprihvatanja nekoliko predloga zakona.Nego gospodine Aga,jel vas vas prijatelj Arsenij ranije obavestio o ovome? :D http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=880558


Nije :D

post770762.html#p770762 :D


Gospodine Agatone,

Dok primate ovo pismo situacija na istocnoj bojisnici je sve teza, moram sa vama podeliti veliku zabrinutost sta ce biti sa nasom voljenom Ukrajinom. Secate li se koliiko smo se svih ovih godina borili za njenu nezavisnost, napredak, pomagali smo sve koji su radili na trnovitom putu EU i euro-atlantskih integracija. Secate li se i koliko smo puta stajali proruskoj zmiji na rep, onoj koja je lazljivo optuzivala sve nase suborce i prijatelje da su "nacike". Posebno u tome se isticao jedan spoljni saradnik, poreklom, zamislite, sa Livanjskog polja iz daleke nam Bosnie an Hercegov"i"ne...skoro sam saznao da je nastanjen u Banjaluci, i vec poslao proverene ljude da ga konacno ucutkaju...

A sad da predjem da predjem na stvar zbog koje vam se i javljam... dok pisem ovo pismo obuzimaju me i tuga i bol, ali i velika sreca sto sam vas vec desetleca imao kao prijatelja. U nasoj poslednjoj konverzaciji lepo ste mi rekli nesto u sta ja nisam zeleo da verujem, mislio sam da se po starom dobrom obicaju samo malo salite, da prekratite vreme u cekanju sumornih vesti iz Donbasa. Odbijao sam to kao racionalnu mogucnost, mislio da je to naprosto nemoguce...

Nas zajednicki prijatelj gospodin Arsenij, rekao bi i uzor, zvezda vodilja, nije me sramota reci i idol...onaj koji je verovao dok smo svi strepeli, onaj koji nas je hrabrio da izdrzimo u ovim odsudnim trenucima, onaj koji je imao hrabrosti da azijatskih hordama kaze povijesno NJET... onaj koji je obnovio nasu krhku armiju i sa poklicem "Slava Ukraini" poslao nase najvece sinove da zatru taj moskaljski izrod...(suze ponosnice mi liju dok ovo pisem)... je konacno morao da odstupi...

Nemojte se obeshrabriti... znam, i ja sam prvo pomislio da je bitka izgubljena... ali pomislite ovako... samo velikani se povlace kad su u zenitu svojih moci, samo oni umeju da prepoznaju taj trenutak... nemam uopste dilemu da je vec isplanirao svog naslednika koji ce nastaviti tamo gde se stalo... lako ce njemu biti, jer je dosao vec na gotovo, na sazidanu kucu koju je nas Arsenij iz temelja podigao...

Nadam se da ste vi dobro, da ste u ovim teskim vremenima ostali stamenog stava, da je zdravlje kako treba... drzim vas za rec i dogovor da cemo se koliko sledece godine okupiti u nasem herojskom Lvovu i proslaviti rodjenje oca nacije, Stipana Bandere...a onda prosetati ulicama slobodnog Donbasa.

Puno zdravlja i srece zeli vam vas kamarad Nikolai...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
=))


Moj naklon, gospodine Džoni :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Jacenjuk je, kako prenosi ukrajinska državna agencija, izrazio i revolt zbog raspada koalicije pre usvajanja izmena u budžetu i odbijanja poslanika da "predaju 49 odsto ukrajinskog sistema za transport gasa Evropi i SAD".

slika

:klanjam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 22:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Donedavno smo zivjeli u multipolarnom svijetu pa smo mi mali narodi zivjeli pod terorom.
Zasto SAD blokira ruske saveze , pŕotok roba i usluga, predpostavljam da nije zato sto je to zli SAD, nego zato sto je to vjerovatno ,a povjest uci i opasno jacanje Rusije, a sto je prijetnja americkoj nacionalnoj sigurnosti, odnosno cijelom svijetu, barem to tako vide Ameri , a oni to bolje od nas znaju.
Danas Loso tumaci kako je to sve posljedica jer su Rusi ojacali i preko Krima stavili Crno more pod svoju kontrolu i on to prikazuje kao zavjeru amerikanaca koji kao ne podnose da itko jaca i tako sugerira da treba biti na strani rusa, medjutim preskace koliko je opsano da da rusi preuzimaju kontole i jacaju, kao da je ruski teror bio prije 500 godina po cijeloj istocnoj europi, a nemoze se prepustiti slucaju da ti isti ponovno opasno ojacaju.

Evo danas je izasla vijest kako ovi manijaci u Iraku planiraju spolno sakacenje zena, i sad bi kao teralo takve pustiti izvan kontrole i prepustit slucaju, pustiti da ojacaju i ugroze svijet.
Ameri kao najnormalnija sila svijeta jednostavno moraju kontrolrati da manijacke drzave vojno ne ojacaju, a osim njih sve su manijacke , od Njemacke, engleske, kine, rusije i ostalih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 24 srp 2014, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Amerikanci da kontrolišu manijačke države? Jesi li ti prespavao poslednje dvije decenije?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 srp 2014, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ona sve zna :D


Glasnogovornica američkog State Departmenta, Marie Harf, jučer je objavila informaciju kako SAD ima "dokaze da Rusija artiljerijom gađa ukrajinsku vojsku" te kako Rusija dovodi dodatne raketne sustave koje planira predati pobunjenicima. Upitana od strane novinara AP-a za eventualne dokaze tih tvrdnji, Harf ističe kako se radi o "obavještajnim podacima" te kako iste ne može priložiti.

Novinar AP-a, Matthew Lee, bio je uporan i nekoliko puta argumentirao da bi se uz takve optužbe trebalo prezentirati i konkretne dokaze, a ne da se optužbe svode na to "zato jer sam ja tako rekla". No, Harf ustraje na optužbama protiv Rusije, tvrdeći pritom kako "svijet" zna da su pobunjenici srušili MH17.




http://www.advance.hr/vijesti/sad-tvrdi ... iljerijom/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 srp 2014, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
US caught planning terror attacks in Ukraine

In a series of hacked emails received from “Anonymous Ukraine” it is clear that Pentagon officials working in concert with extremist elements in the Ukraine have carried out and are planning more attacks in Ukraine.

http://www.presstv.com/detail/2014/03/14/354594/us-planning-terror-attacks-in-ukraine/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Gospodine Aga, što kažete na ovu curku:

http://www.index.hr/black/clanak/pohval ... 62132.aspx

"Ekatarina se deklarira kao "separatistica koja mrzi sve ukrajinsko"

:D

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Eh ta neobuzdana mladost... (mislim na Divlju svinju, ne na "Ekatarinu"... )

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Citat:
Ukrajinska vojska nadomak Donjecka
IZVOR: BETA
Kijev -- Snage ukrajinske vojske došle su do predgrađa Donjecka, jednog od glavnih uporišta proruskih separatista, rekao je portparol ukrajinskih bezbednosnih snaga.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=07&dd=26&nav_category=78&nav_id=881339
Sta konkretno znaci nadomak, i do sada su bili nadomak?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Srbin u Ukrajini na početku avanture

slika


i na kraju

slika

http://vse.rv.ua/news/1406376335-viysko ... -terorista

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Gdje ih pohvataše?

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Kum Bečo je napisao/la:
Gdje ih pohvataše?


Južno od Bihaća, gdje će drugo???



Pošto je srbin bio snajperista, ne ginu mu vješala.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 srp 2014, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Kakvo je stanje u onom pojasu uz granicu s Rusijom, jel snage lojalne Kijevu i dalje trpe velike žrtve ili se to lagano pacificiralo?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO