HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 05:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5064 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 203  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 09 vel 2015, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
slika

http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&idnovost=71536&catnovosti=3&Rusija-drugu-godinu-za-redom-belezi-porast-nataliteta#.VNkcKSzfzyE

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 09 vel 2015, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ludi rusi ...


_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 10 vel 2015, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Snimljena serijska Lada Vesta

slika

Lada je u avgustu prošle godine na sajmu automobila u Moskvi izložila i sedan Vesta u koncept izdanju, dok će serijski model po ranijim najavama u proizvodnju krenuti 25. septembra ove godine. U međuvremenu, evo i novih slika serijske verzije ovog modela snimljenog u fabrici u Rusiji.

Prvo će se u prodaji pojaviti sedan, a kasnije bi ponuda trebalo da bude proširena i drugim karoserijskim verzijama (uključujući i hatchback i karavan).

slika

Za Vestu se kaže da će biti prostranija, bezbednija, komfornija, dinamičnija i atraktivnija u odnosu na prethodne Lade.

Vesta sedan je dugačka 4410 cm, široka 1764 mm, visoka 1497 mm, međuosovinsko rastojanje iznosi 2635 mm, a ima i određene komponente sa Renault Megana.

Vesta Hatchback će biti kraća za 160 mm (imaće 4250 mm), a što se težine tiče, u zavisnosti od verzije, ona će se kretati od 1150 do 1195 kg.

U opremi će se između ostalog naći i ABS, ESP, vazdušni jastuci i klima uređaj.

Od motora se za sada pominju samo benzinci, i to 1.6L sa 87KS i 1.6L 16V sa 106KS (u paru sa petostepenim manuelnim menjačem ili automatikom). U ponudi će biti i Nissanov 1.6L 16V agregat sa 114KS koji se ugrađuje u Nissan Sentru.

Izvor: http://auto.blog.rs/blog/auto/top-secret/2015/02/09/snimljena-serijska-lada-vesta

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 10 vel 2015, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Gasprom: Ovo je mapa Turskog toka

slika

Početak gasovoda je na ruskoj obali u blizini Anape i ide ispod Crnog mora, navodi se u saopštenju.

Tačka ulaska na kopno će biti u blizini sela Kajakoj.

Tačka isporuke gasa turskim potrošačima će biti u oblasti Luleburgaza, a i izlazna tačka na tursko-grčkoj granici biće oko Ipsala.

Rusija i Turska objavile su juče da su utvrdile trasu gasovoda Turski tok teritorijom te zemlje, koja je istovremeno povećala zahtev za isporuku gasa tim gasovodom.

Turska je, naime, zatražila da kapacitet bude povećan sa 14 na 16 milijardi kubnih metara godišnje.

To je istovetno sadašnjem kapacitetu morskog gasovoda Plavi tok, koji obezbeđuje polovinu isporuka ruskog gasa u Tursku, preneo je Interfaks.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 10 vel 2015, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Da li ima logika sto Grci hoce da napuste EU? Majku mu, cudne neke koincidencije se dogadjaju.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 10 vel 2015, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
slika



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 15 vel 2015, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
http://www.nspm.rs/hronika/izborni-rejting-vladimira-putina-na-istorijskom-maksimumu-%E2%80%93-74-odsto.html?alphabet=l#yvComment123991

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 16 vel 2015, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ovo mi djeluje kao da od sporazuma MINSK - 2 nema nista:


Citat:
Crna lista EU, Moskva najavljuje kontramere

PONEDELJAK, 16. FEB 2015
Dva zamenika ruskog ministra odbrane, Kozačka nacionalna garda i pokret "Novorusija" nalaze se na listi pravnih i fizičkih lica iz Rusije i Ukrajine kojima je Evropska unija uvela sankcije. Moskva najavljuje kontramere.

Prvi zamenik ministra odbrane Rusije Arkadij Bahin, zamenik ministra Anatolij Antonov i zamenik načelnika Generalštaba Andrej Kartapolov jesu na listi 14 Ukrajinaca i pet ruskih funkcionera kojima je od danas zabranjeno da putuju u EU i raspolažu imovinom na njenoj teritoriji, prenosi Tanjug.

Odluku o proširenju sankcija na 19 novih imena i devet pravnih lica doneli su prošle nedelje ministri spoljnih poslova zemalja članica EU, a ona je danas objavljivanjem liste sankcionisanih stupila na snagu.

Većina ostalih osoba kojima su uvedene sankcije jesu civilni i vojni lideri samoproglašenih "Narodnih republika" Donjecka i Luganjska.

Kada je reč o entitetima, na listi se našlo osam bataljona proruskih snaga na istoku Ukrajine, uključujući i Kozačku nacionalnu gardu, a njihovi komandanti su takođe pod sankcijama.

Kolektivne sankcije je "zaradio" i pokret "Novorusija", koji se zalaže za otcepljenje Donbasa od Ukrajine i njegovo pripajanje Rusiji.

Sa druge strane, rusko Ministarstvo inostranih poslova saopštilo je da će "adekvatno" odgovoriti na nove snakcije, dodavši da usvajanje tih mera neće pomoći u rešavanju sukoba u Ukrajini.

Primetan je nedostatak doslednosti i logike u delovanju Brisela koji žuri da uvede nove snakcije Rusiji svakoga puta kada se pojavi nada da će biti postignuto rešenje krize u Ukrajini, navedeno je u saopštenju ruskog Ministarstva inostranih poslova.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 16 vel 2015, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Europa te budaleštine uvodi da se ne zamjeri Rusima zbog plina ni Amerikancima. Čuj "sankcije".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 16 vel 2015, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Zašto na crnoj listi ne završe i proukrajinski paravojni bataljuni, realno to bi i Ukrajincima pomoglo jer bi se mogli diatancirati od tih polunacista, a istodobno bi se stvorio privid jednakosti.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 16 vel 2015, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Dolazi Medvedev kod Putina i nervozno mu predlaze da ukinu vise ove vremenske zone, pita njega Putin;
- Zasto ?
- Pa ne snalazim se vise, odletim u drugi grad, zovem kuci a oni svi spavaju.
Prosli put tebe probudim u 4 ujutru a mislio sam da je vece. Zovem Angelu Merkel da joj cestitam rodjendan, kaze bio juce. Predsedniku Kine cestitam Novu godinu, kaze da je sutra.
- Ma dobro, sve su to pizdarije - govori mu Putin
- Ma kakve pizdarije, secas se kad se srusio onaj Poljski predsednicki avion?
Ja zovem da im izjavim saucesce, kaze covek da avion jos nije ni poleteo.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 17 vel 2015, 20:03 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Dve fiktivne posete Tolstoju i Dostojevskom
Posted on jul 20, 2010 /Grlom u jagode – Tolstoj


Te 1828..rodio se Lav Nikolajevič Tolstoj na imanju Jasna Poljana u kraju Tula, nedaleko od Moskve. Prvi utisak prilikom posete Tuli : transportovani ste u jedan od Tolstojevih romana ili Puškinovih pripovedaka. Za razliku od Moskve u kojoj se u vazduhu može osetiti stres, nervoza i turobnost života našeg, Tula je mala oaza gde vreme sporije teče, a ljudi vas zaista gledaju u oči i osmehuju se.Da je pesma bila bi ruska verzija ‘What a wonderful world’. Bilo je to Tolstojevo utočište u kojem je kontemplovao, znojio se i pisao Anu Karenjinu i Rat i mir. 1910, već bolestan odlazi od kuće i umire od upale pluća na stanici Astapovo..

Njegov grob nalazi se u Jasnoj Poljani, mesto gde je sahranjen nazvano je Mesto zelenog štapića ( Tolstoj se kao dečak igrao sa bratom potrage za zelenim štapićem..a ko pronadje zeleni štapić nikad neće biti bolestan ili umreti).

Dalje https://bonnieleigh.wordpress.com/2010/ ... tojevskom/

Te 1821 rodjen je Fjodor Mihajlovič Dostojevski, otac egzenstencijalizma, najveći psiholog od svih pisaca, po nekima (i izmedju ostalih i mene male) najveći pisac koji je ikada živeo. U svet Dostojevskog prosto budete uvučeni ili ne. Ja sam uvučena onog trena kada sam počela da čitam Zločin i kaznu po drugi put u 17oj godini..prvi put ne računam, bila sam premlada i preglupa. Iskreno njegove kjige su one kojima čovek treba da se vraća u životu i više puta iščitava da bi ih razumeo, ali recimo da sam ja neke svoje životne stavove izgradila uz Dostojevskog i njegove likove. U Peterburgu sam baš i bila u tom periodu..zato je moja fiktivna poseta meni toliko draga.

U Peterburgu je Dostojevski živeo kada je bio mlad i iako se rodio u Moskvi, Peterburg je smatrao svojim gradom. U njemu je proveo i poslednje 4 godine svog života. Živeo je sa ženom i dvoje dece u malom stanu, koji je danas pretvoren u muzej. Stan se nalazi na uglu ulice Dostojevskog i Kuznečne ulice.

Ono što je za mene bilo razočaranje u samu sebe..bilo je ‘Eto Tolstoja, čiji nisam die hard fan..osetih tako divno, a ne mogu uopšte svog omiljenog ruskog čoveka da osetim :(‘..to ja onako spiritualno. Dok čitam, volim ga i kao da se znamo Fjodor i ja, ali nikako ne mogu da ga zamislim da je zaista postojao.

Stan je zaista skroman, ali charming. Najveća soba pripada deci Dostojevskog, u kojoj je uočljiv portret devojčice i dečaka ( ali ne zaista njegove dece, već crno beli portret dvoje dece koji gledaju jedno u drugo) i veliki kutak za igru i drveni konjić koga je napravio Dostojevski. Noću je pisao a danju spavao, ali kad god je bio odmoran svaki svoj trenutak posvećivao je deci i igrao se sa njima. Njegova ćerka Ljubov, kasnije se prisećala kako je sem što se igrao sa njima jako voleo da im čita Puškinovog ‘Viteza tužnog lika’, koga takodje u Idiotu recituje Aglaja knezu Miškinu.Trpezarija u kojoj su obedovali je mala a odmah do nje nalaze se dve sobe: jedna manja soba njegove žene Ane sa radnim stolom, gde je sredjivala pravne stvari pošto je bila pravnik po obrazovanju i druga soba Dostojevskog, u kojoj je pisao i provodio većinu vremena. Tu je napisao Zločin i kaznu i Braću Kramazove. Već bolestan, drugi deo Braće Karamazova morao je da diktira supruzi, dok je on ležao na skromnom crnom ležaju na kome je i preminuo. Na zidu njegove sobe visi njegova omiljena slika Rafaelova ‘Sikstinska Madona’. Ista slika nalazi se i u Tolstojevoj sobi na njegovom imanju, ali deluje mnogo impozantnije i u delovima je.

U muzeju nisu bile dozvoljene slike koliko se sećam..a i da budem iskrena ne bih tu kliktala fotoaparatom..nekako mi nije bilo do toga…U Jasnoj Poljani mi je nekako bilo drugačije..tu sam vala bila kao Kinez kad dohvati fotoaparat. Moj paparaco instinkt proradio je kad sam izasla iz stana i uputila se kao ‘Zločin i kazna’ mestima. Kad dodjoh u Beograd provalih na svoju nesreću da je bilo mnogo više takvih mesta, nego što sam ja obišla..glupi dzepni vodič! Elem, dva Raskoljnikova mesta:

Senski trg..tamo se Raskoljnikov često šetkao dok se premišljao to kill or not to kill..to nisam slikala jer je bilo prenagurano i delovalo kao Cvetkova pijaca..tako da nije bilo neke magije koju sam mogla da uhvatim na fotografiji. Senski most se zato nalazi tik pored trga i to je most sa koga Raskoljnikov želi da skoči kad se premišlja to be or not to be..

Inače mali skromni stan u kome je Raskoljnikov obitavao nalazi se u ulici odmah do ulice Dostojevskog. Ja sam bila smeštena (ne namerno) u hostelu u ulici Dostojevskog..

Naravno..reka Neva koja se nekoliko puta spominje u Zločinu i kazni..a i u pripoveci Bele Noći ( glavni junak se stalno sastaje sa Nastenjkom, devojkom u koju je zaljubljen pored Neve)

Tvrdjava Petropavlovsk..u kojoj je Dostojevski bio zatvoren kao mladić 1849 godine zbog učešća u liberalnom intelektualnom pokretu Petraševaca, za koje se sumnjalo da spremaju atentat na cara. Bio je osudjen na smrt, izveden na giljotinu, medjutim u poslednjem trenutku, kazna je promenjena..otposlat je u Sibir..i ostalo je istorija.

Hm..e sad nekima je morbidno..ja inače ne idem okolo po grobljima poznatih, niti me interesuje..ali mesto gde je Dostojevski sahranjen je zaista zanimljivo. To je groblje nekoliko ruskih umetnika ( Čajkovski, Glinka izmedju ostalih) koje se nalazi pored manastira Aleksandra Nevskog. Na nadgrobnoj ploči uklesan je citat iz Biblije korišćen u Braći Karamazovima :Ako psenicno zrno pavši na zemlju ne umre – ostace jedno , a ako umre – donece mnogo ploda „

Dostojevski & Tolstoj


Nikada se nisu upoznali iako su gajili duboko poštovanje jedan prema drugome. Dostojevski je nazvao Anu Karenjinu besprekornim umetničkim delom. Svome knezu Miškinu iz Idiota dao je ime Lav Nikolajevič. Često je govorio (i to sa pravom), da su Tolstojevi romani savršeni delom zbog toga što je Tolstoj imao vremena na pretek da ih prepravlja i ulepšava. Sa druge strane Dostojevski je bio siromašan, pisao je za novac i dokaz njegovog genija upravo je činjenica da jeste štancovao roman za romanom ali svaki je bez preterivanja remek delo.

Tolstoj je zamerao Dostojevskom što je previše sentimentalan prema svojim junacima i nazivao ga traljavim piscem, ali sa napomenom da je i jedna traljavo napisana strana Dostojevskog vrednija od mnogo knjiga tadašnjih pisaca. Roman Zločin i kazna, smatrao je previše predvidivim. Medjutim posle smrti Dostojevskog priznao je da je bio ljubomoran na umetnost Dostojevskog..ali ne i na njegovo srce..jer kako neko može biti ljubomoran na nečije veliko srce? U pismu prijatelju napisao je da je istinski zaplakao kad je čuo za smrt Dostojevskog, ne zbog toga što je Rusija izgubila velikog pisca, već zaista dobrog čoveka.

Poslednji roman koji je Tolstoj čitao su Braća Karamazovi. Knjiga se i dalje nalazi na stočiću pored njegovog kreveta u kući u Jasnoj Poljani. Interesantno je to što se čuvena rečenica kojom se završava Ana Karenjina, izgovorena od strane Ljevina ( u čijem liku se prepoznaje dosta Tolstojevih osobina i verovanja) ‘U Boga verujem ali u kog Boga ne znam ‘može zaista pripisati Tolsoju. On je bio vernik ali u ‘my way’ stilu..odbacivao je crkvena učenja, Hristovo božanstvo, ideju o začeću Bogorodice, ideju o zagrobnom životu. Verovao je u Hristova propovedanja i smatrao da samo ovaj život imamo, u kome treba da se ponašamo u skladu sa tim propovedanjima. Crkva ga je smatrala raskolnikom. Izgleda kao da je do kraja života tragao za odgovorom u kog Boga veruje. Dostojevski je nasuprot Tolstoju prihvatao crkvena učenja i ideju o zagrobnom životu, a svoju ideju o vaseljenskom hrišćanstvu u potpunosti je izložio upravo u Karamazovima.

Moj omiljeni citat Dostojevskog : Lepota će spasiti svet…izmedju redova..mi treba da spasavamo lepotu.

Izvor: bonnieleigh.wordpress.com


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 20 vel 2015, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=960332

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 21 vel 2015, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940


A sada se malo naježite. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 23 vel 2015, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Alexander Statiev: The Nature of Anti-Soviet Armed Resistance, 1942–44 The North Caucasus, the Kalmyk Autonomous Republic, and Crimea
http://www.lvin.ru/documents/statiev/02statiev.pdf => str. 289

Broj dezertera iz sovjetske vojske u razdoblju lipanj 1941. - lipanj 1944.

Bjelorusija = 4406
Sjeverni Kavkaz = 62 751
Središnja Azija = 149 849
Ukrajina = 128 527

***

Postotak poginulih sovjetskih vojnika u Drugom svjetskom ratu u odnosu na brojnost svojih skupina na popisu 1939.

Gruzijci = 79 500 / 2 249 636 = 3.53
Oseti = 10 700 / 354 818 = 3.02
Kabardinci i Balkarci = 3400 / 164 185 + 46 685 (210 870) = 1.61
Dagestanci = 11 100 / 857 499 = 1.29
Čečenci i Inguši = 2300 / 407 968 + 92 120 (500 008) = 0.46


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 24 vel 2015, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Dešavanja koja su uznemirila stručnjake
MISTERIOZNI KRATERI U RUSIJI Naučnici pronašli još četiri rupe: Svijet je u problemu!
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/165586/mister ... id8kE.dpuf

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 00:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
slika

slika

slika

Nemcov R.I.P.
Rusko proleće R.I.P.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 06:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Rusija ce s ovim otici u samo vecu diktaturu i kaos. Vi rusofili bi trebali biti zabrinuti, a ne radovati se.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sad će opet onaj vic kako se Medvedev ili Putin zbunio s ruskim vremenskim zonama, pa u priopćenju izrazio sućut i obećao da će počinitelje privesti pravdi sat vremena prije ubojstva.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
u duhu monarhizma 16. stoljeca. koja oporba, kill em all.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
dudu je napisao/la:
u duhu monarhizma 16. stoljeca. koja oporba, kill em all.

A Putinu to baš treba dok ima podršku od 85% i dok tom Nemcovu na prosvjede dolazi 20 000 ljudi :kava
Ili je Nemcov imao problema s mafijom ili tu ima prste neka zapadna služba.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
85% podrske u najboljim danima nije imao ni Josipovic, a nekmoli Putin.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
dudu je napisao/la:
85% podrske u najboljim danima nije imao ni Josipovic, a nekmoli Putin.

Citat:
(CNN)The economy's in the tank, the currency's crumbling, and he's risking diplomatic isolation for doubling down on Ukraine.

So how is it that Russian President Vladimir Putin's popularity is at a whopping 86%?

That's the conclusion of a poll conducted this month by the Levada Center. Last month, Putin's approval rating was at 85%.

The Levada-Center describes itself as an independent, non-governmental polling and sociological research organization.

And it has found that Putin's approval ratings have been holding steady in the mid-80s since around May last year, which incidentally is when the Ukraine/Crimea conflict bubbled up.


_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Od kad je izbila ukrajinska kriza Putinu je podrška dobila snažan uzlet.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 28 vel 2015, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
niste shvatili poantu. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5064 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 203  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO