HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 03:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
A ovaj Carmello je nekad bio solidan sugovornik... :kava

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
volvoks je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ma jašta, kako to da onda kontinentalni Hrvati ne govore mađarskim ili nemačkim? Ili dalmatinski Hrvati italijanskim?

A to su, mora se priznati, daleko superiornije kulture u odnosu na osmansku.

Ipak ste vi bili presuperiorna kultura za ova tri naroda, mora se priznati. :zubati




Slažem se da su Irci imali tragičnu istoriju, ali slobodni su već skoro 100 godina i imali su vremena na pretek da vrate svoj jezik i kulturu. Izraelcima je to uspelo za trećinu vremena.

Nema izgovora što Irci forsiraju Engleski. Englezi su davno otišli odande.

Među višom klasom, posebno otočnim plemstvom, je došlo do talijanizacije, mnogi su mijenjali svoja prezimena(Nižetić-Niseteo i slično). Hvala bogu da je feudalno vrijeme kod nas potrajalo pa je masovno školovanje došlo u doba narodnog preporoda, tako da asimilacija šireg stanovništva nije bila moguća. Ustvari, u 19. stoljeću smo mi ti koji asimiliramo, pola prvaka narodnog preporoda su bili stranci, a i danas ima puno Hrvata s češkim, njemačkim, pa čak i talijanskim prezimenima.


Oni su bili izrodi, nisu se ni smatrali Hrvatima, a na kraju ih je većina i završila via Italia. A ovi u Irskoj su bili 100% patriote. :D Ili obični seljaci i slično.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
doc je napisao/la:
I što si ti sad rekao?

Ne čudim se ja tome da jači tlači, nego tome što zadnji u selu ima potrebu se uživiti dok taj jači tlači slabijeg. Ljudska priroda obično suosjeća sa Davidom, a ne Golijatom (osim ako nije mali luđi pa maltretira dobrodušnu ljudinu, ali to je za drugu priču...)

Ne znam jel ovo srbovanje/troling ili šta na kraju...

Ja ne uživam u njihovoj sudbini, meni ih je jako žao. I ako nešto mrzim, to je kada jači zlostavlja slabijeg. Osećaj koji, nekim čudom, tebi promakne kada plemenita američka vojska sprži nevine svatove u Avganistanu ili napravi neku sličnu akciju za "odbranu slobode i demokratije".

Ili se sablažnjavaj na svaki zločin, pa i onda kada neustrašivi pilot Apača pobije civile, ili budi licemer kao ekipa sa FOX News, pa smatraj da je zatvorska kazna za Pussy Riot najveća pretnja svetkom napretku, slobodi i demokratiji, a za američke svinjarije se pravi blesav.

Meni se gadi šta su Englezi radili Ircima, ali mi se u isto vreme gade Irci u šta su se pretvorili, anglificirani narod sa engleskom kulturom, čija jedina narodna karakteristika je "We are not bloody English!" (napisano i izgovoreno na "mrskom" engleskom, razume se).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Trolaš dragi moj. Češeš po nekom stereotipu i mene trpaš u taj kalup.

Ništa od toga što si rekao ne stoji niti sam ja govorio takve stvari.

Itekako sam ja kritičan prema Američanima i itekako ja držim recimo Rusiji stranu kad su u pravu i na strani dobra (samo to tebi i drugima promakne).

Isto tako smatram da je zatvorska kazna za Pussy Riot sjajna stvar i žao mi je što ih je Putin pomilovao (nitko nije savršen).

Fulao si ceo fudbal ali ajde uključio ti se taj mod za prepirke tako svojstven vama Srbima pa ajde...lupaš pa možda nešto i pogodiš...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SDB je napisao/la:
A ovaj Carmello je nekad bio solidan sugovornik... :kava

Jebi ga, šta ću, stari se, udarila demencija. :zubati

Iako i ja potpuno razumem zašto su Irci preuzeli jezik svojih najvećih istorijskih neprijatelja, razlozi za to, uzrokovani istorijskim okolnostima, su logični i prirodni.

Ali meni se to gadi, ja to ne odobravam (koliku god težinu moje neodobravanje imalo) i mislim da su sise ako agresivno ne krenu u uskrsnuće gaelica i to sa ciljem da to postane potpuno dominantan jezik u Irskoj, kao što je to danas Engleski. I to naravno ne znači da u isto vreme treba da "zaborave" Engleski kao što neki misle da sam ja za tu glupost.

A ako neće da nauče svoj jezik, i draže im je da pričaju jezikom svojih mučitelja, onda ne treba da budu polovični, nego lepo neka teraju ceo fazon do kraja. Ne moraju da postanu deo UK, ali treba da priznaju babu sa šeširima kao vrhovnog vladara, kao Kanada ili Australija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
doc je napisao/la:
Trolaš dragi moj. Češeš po nekom stereotipu i mene trpaš u taj kalup.

Ništa od toga što si rekao ne stoji niti sam ja govorio takve stvari.

:hajduk Itekako sam ja kritičan prema Američanima i itekako ja držim recimo Rusiji stranu kad su u pravu i na strani dobra (samo to tebi i drugima promakne).

Isto tako smatram da je zatvorska kazna za Pussy Riot sjajna stvar i žao mi je što ih je Putin pomilovao (nitko nije savršen).

Fulao si ceo fudbal ali ajde uključio ti se taj mod za prepirke tako svojstven vama Srbima pa ajde...lupaš pa možda nešto i pogodiš...

Prema liberalnim hipicima sa MSNBC jesi kritičan, to ti priznajem. :zubati

Prema "libertijancima" sa FOX NEWSA baš i nisi. Naprotiv, spreman si za borbu za njihove ideale Amerike sve u skladu sa drugim amandmanom. U taj kalup sam te stavio, i biću jako izne nađen što si se našao uvređen tako ukalupljen, valjda si ponosan na taj tvoj "mindset".


Doc negde ravnici Michigana. Exercising his right to openly bear arms. :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Gade četnički :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
SDB je napisao/la:
Da su Turci vladali Srbijom do 1922. i da je njihova država mogla išta kulturološki ponuditi balkanskim narodima, Srbi bi govorili turski jednako kao Irci engleski.

To je manje-više to, kratko i jasno, s tim da su i Turci ipak ostavili nešto nematerijalne kulturološke baštine u svim krajevima koje su zaposjeli.

U onim krajevima koje su dulje držali, ti kulturološki fenomeni dublje su ukorijenjeni. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Carmello Šešelj je napisao/la:
SDB je napisao/la:
A ovaj Carmello je nekad bio solidan sugovornik... :kava

Jebi ga, šta ću, stari se, udarila demencija. :zubati

Iako i ja potpuno razumem zašto su Irci preuzeli jezik svojih najvećih istorijskih neprijatelja, razlozi za to, uzrokovani istorijskim okolnostima, su logični i prirodni.

Ali meni se to gadi, ja to ne odobravam (koliku god težinu moje neodobravanje imalo) i mislim da su sise ako agresivno ne krenu u uskrsnuće gaelica i to sa ciljem da to postane potpuno dominantan jezik u Irskoj, kao što je to danas Engleski. I to naravno ne znači da u isto vreme treba da "zaborave" Engleski kao što neki misle da sam ja za tu glupost.

A ako neće da nauče svoj jezik, i draže im je da pričaju jezikom svojih mučitelja, onda ne treba da budu polovični, nego lepo neka teraju ceo fazon do kraja. Ne moraju da postanu deo UK, ali treba da priznaju babu sa šeširima kao vrhovnog vladara, kao Kanada ili Australija.


Ovo boldano je na razini logike malog djeteta. UK nema neke pretjerane koristi od toga što Irci govore engleski, a sami Irci itekako imaju gospodarske koristi od toga, tako da nema razloga da ne nastave na isti način. Uostalom, otkad je Irska (dijelom zahvaljujući i jeziku) privukla hrpu američkih firmi na svoj teritorij, ona puno manje gospodarski ovisi o UK (na koju je vezana geografski, a ne samo jezikom). :whistling

Da malo bolje poznajete Irsku, puno biste im veće zamjerke mogli uputiti a konto trenutne nespremnosti na ujedinjenje sa Sjeverom, a ne ove glupe priče o jeziku.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Pessimus dux je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Da su Turci vladali Srbijom do 1922. i da je njihova država mogla išta kulturološki ponuditi balkanskim narodima, Srbi bi govorili turski jednako kao Irci engleski.

To je manje-više to, kratko i jasno, s tim da su i Turci ipak ostavili nešto nematerijalne kulturološke baštine u svim krajevima koje su zaposjeli.

U onim krajevima koje su dulje držali, ti kulturološki fenomeni dublje su ukorijenjeni. :wink


Jesu, to ne sporim. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 29 pro 2013, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
SDB je napisao/la:
Ovo boldano je na razini logike malog djeteta. UK nema neke pretjerane koristi od toga što Irci govore engleski, a sami Irci itekako imaju gospodarske koristi od toga, tako da nema razloga da ne nastave na isti način. Uostalom, otkad je Irska (dijelom zahvaljujući i jeziku) privukla hrpu američkih firmi na svoj teritorij, ona puno manje gospodarski ovisi o UK (na koju je vezana geografski, a ne samo jezikom). :whistling

To je cijela poanta. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SDB je napisao/la:

Ovo boldano je na razini logike malog djeteta. UK nema neke pretjerane koristi od toga što Irci govore engleski, a sami Irci itekako imaju gospodarske koristi od toga, tako da nema razloga da ne nastave na isti način. Uostalom, otkad je Irska (dijelom zahvaljujući i jeziku) privukla hrpu američkih firmi na svoj teritorij, ona puno manje gospodarski ovisi o UK (na koju je vezana geografski, a ne samo jezikom). :whistling

Ma znam, nego sam to predložio kao kompromisno rešenje, jer sam video da ste svi pozeleneli od besa zbog moje želje da vratim engleskogovoreće smaragdno ostrvo u naručje svoje dobre starateljke, a zašto ne reći i majke, Engleske. Volite vi vašu katoličku braću, baš je lepo to. :wub

Da li postoje neki planovi i za katolički sever Engleske, ili sam ipak uzeo previše slobode što to pitam? :zubati


Citat:
Da malo bolje poznajete Irsku, puno biste im veće zamjerke mogli uputiti a konto trenutne nespremnosti na ujedinjenje sa Sjeverom, a ne ove glupe priče o jeziku.

Zameram im ja to, i to je jedan od glavnih razloga što mislim za njih to što mislim. Samo ta nespremnost (tačniji termin bi bio "boli nas tuki za Ulster, nek se ganjaju gore sa Englezima, njihov problem") nije nova pojava, nego traje još od 1922.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Još bih da dodam da je taj irski ekonomski bum prilično otišao u *** od finansijske krize 2008. Nisu oni danas beda, naravno, ali daleko je to od ružičastih dana pre kraha američkih banaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Za koga Srbi navijaju, čiji jezik uče, čiju muziku slušaju napredni Srbi, gdje emigriraju... ? :ninja

Srbi uče engleski, slušaju anglo-američku muziku i srpski turbo-folk. Emigriraju u Austriju, Švajcarsku i Nemačku uglavnom, ali mi ne pričamo o Ircima emigrantima, nego o Ircima koji žive u republici Irskoj.

Maternji jezik i jezik kojim se služe u svakodnevnom govoru je srpski (govorim o ljudima koji žive u Srbiji, a ne o emigrantima, koje si nekim razlogom uvukao u priču sa kojom nemaju veze.) a ne ingleški kao kod braće Iraca (u Irskoj, ne u Bostonu).

Ja ne govorim o soft power uticaju i sveopštoj amerikanizaciji planete (što se dešava, mada jenjava poslednjih godina), nego o ljudima koji imaju svoju državu, svoj jezik i svoju krvavu istoriju za koju su zaslužni upravo ovi pegavi zlotvori čije dupe danas ližu i čiji jezik ponosno govore.

Ovo se uglavnom odnosi na republiku Irsku, mada je i Ulster danas bleda slika svoje prošlosti.


Čekaj bre, ti Irci ljube dupe Englezima, odnosno koriste njihov jezik, posle tisućljetne okupacije. A mi to radimo em bez formalne okupacije em bez koristi u vidu investicija...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mi ne govorimo engleski kao da nam je maternji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Zato što ga ne znamo...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Vjerujem da će nas malo irske glazbe iz srpske metropole sve skupa na ovoj temi oraspoložiti. :D



Pravoslavni Kelti. :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Da ne spominjemo da danas vjerovatno ima više Muslimani i pokatoličenih Srba nego pravoslavnih...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Zato što ga ne znamo...

Ti ga znaš, pa ga ne koristiš u stalnoj komunikaciji. Isto ga zna i još gomila ljudi, pa ga ne koristi u dnevnoj komunikaciji.

Mešaš babe i žabe, svetska dominacija američke kulture je jedno, a irsko prihvatanje jezika svojih porobljivača je nešto drugo.

Potpuno različita stvar od pojave da neka glupača, u želji da ispadne načitana u društvu, upotrebi izraz fešn ili fensi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Nije nemoguće da Irci sa svojim engleskim više drže do svoje kulture, samobitnosti i interesa nego mi sa svojim srpskim.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5926
Budući da sam pročitao kojih 5-6 knjiga o povijesti Irske, malo me čudi
ovo propitivanje.

Irci su porobljeni narod kojih 8 stoljeća, a jako englesko naseljavanje počinje
od 17. st. U tom je periodu oko 60% Iraca ubijeno ili umrlo od gladi.
Još 1798. g. , kad se zbio ustanak protiv Britanaca, kojeg su vodili
uglavnom irski orijentirani potomci engleskih i škotskih naseljenika, protestanti,
gelski ili irsk ije vjerojatno govorilo preko 50% stanovništva.

No, budući da je poredak klanova i ostaloga bio slomljen, a Englezi su imali gradove, novine, školstvo, vojsku,...sve- Irci su mogli, uz pritisak, sačuvati jedino religiju. Da ostave religiju i sačuvaju jezik, nije bilo šanse. Da sačuvaju i religiju i jezik- propalo je nakon velike gladi 1846. kad je uništena većina govornika gelskoga, te je umrlo i iselilose od 2-3 milijuna ljudi.

Uz nemogućnost da imaju svoje škole i sl., Irci su prirodno preuzimali engleski. To i nije bilo preuzimanje, nego jezična asimilacija. Ne zaboravimo da su stariji narodi ostali bez svoga jezika, staroga- Baski u Španjolskoj i sl.

Irci se trude, koliko mogu, no nije realno da nauče svoj jezik sveden na
uski zapadni dio. Hebrejski u Izraelu je bio praktički nužnost; Irci takvu nužnost nemaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Hroboatos je napisao/la:
Budući da sam pročitao kojih 5-6 knjiga o povijesti Irske, malo me čudi
ovo propitivanje.

Irci su porobljeni narod kojih 8 stoljeća, a jako englesko naseljavanje počinje
od 17. st. U tom je periodu oko 60% Iraca ubijeno ili umrlo od gladi.
Još 1798. g. , kad se zbio ustanak protiv Britanaca, kojeg su vodili
uglavnom irski orijentirani potomci engleskih i škotskih naseljenika, protestanti,
gelski ili irsk ije vjerojatno govorilo preko 50% stanovništva.

No, budući da je poredak klanova i ostaloga bio slomljen, a Englezi su imali gradove, novine, školstvo, vojsku,...sve- Irci su mogli, uz pritisak, sačuvati jedino religiju. Da ostave religiju i sačuvaju jezik, nije bilo šanse. Da sačuvaju i religiju i jezik- propalo je nakon velike gladi 1846. kad je uništena većina govornika gelskoga, te je umrlo i iselilose od 2-3 milijuna ljudi.

Uz nemogućnost da imaju svoje škole i sl., Irci su prirodno preuzimali engleski. To i nije bilo preuzimanje, nego jezična asimilacija. Ne zaboravimo da su stariji narodi ostali bez svoga jezika, staroga- Baski u Španjolskoj i sl.

Irci se trude, koliko mogu, no nije realno da nauče svoj jezik sveden na
uski zapadni dio. Hebrejski u Izraelu je bio praktički nužnost; Irci takvu nužnost nemaju.


Ovo je, manje-više, sukus naših prijašnjih postova. A što se pokretanja rasprave tiče, Srbi ko Srbi, moraju naći nešto na čemu će se virtualno kurčiti (makar i bez pokrića). :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Carmello Šešelj je napisao/la:
SDB je napisao/la:

Ovo boldano je na razini logike malog djeteta. UK nema neke pretjerane koristi od toga što Irci govore engleski, a sami Irci itekako imaju gospodarske koristi od toga, tako da nema razloga da ne nastave na isti način. Uostalom, otkad je Irska (dijelom zahvaljujući i jeziku) privukla hrpu američkih firmi na svoj teritorij, ona puno manje gospodarski ovisi o UK (na koju je vezana geografski, a ne samo jezikom). :whistling

Ma znam, nego sam to predložio kao kompromisno rešenje, jer sam video da ste svi pozeleneli od besa zbog moje želje da vratim engleskogovoreće smaragdno ostrvo u naručje svoje dobre starateljke, a zašto ne reći i majke, Engleske. Volite vi vašu katoličku braću, baš je lepo to. :wub

Da li postoje neki planovi i za katolički sever Engleske, ili sam ipak uzeo previše slobode što to pitam? :zubati


Citat:
Da malo bolje poznajete Irsku, puno biste im veće zamjerke mogli uputiti a konto trenutne nespremnosti na ujedinjenje sa Sjeverom, a ne ove glupe priče o jeziku.

Zameram im ja to, i to je jedan od glavnih razloga što mislim za njih to što mislim. Samo ta nespremnost (tačniji termin bi bio "boli nas tuki za Ulster, nek se ganjaju gore sa Englezima, njihov problem") nije nova pojava, nego traje još od 1922.


Gospodine Carmello, ovo boldano je enormna glupost koja pokazuje da irsko pitanje poznajete toliko površno da Vam je stvarno najbolje da se prestanete brukati i odete na temu o Srbiji. :kava

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SDB je napisao/la:
Ovo je, manje-više, sukus naših prijašnjih postova. A što se pokretanja rasprave tiče, Srbi ko Srbi, moraju naći nešto na čemu će se virtualno kurčiti (makar i bez pokrića). :zubati

Zar je moguće da je opterećenje kod vas toliko veliko da u raspravi o irskom identitetu, gde Srbi ni jednom nisu pomenuti, pronalazite srpsko kurčenje (sa obaveznim naglaskom da je bez pokrića)!? :sega

Pročistite malo um, bojim se da vam previše zlih i neopravdano kurčevitih Srba živi u njemu.

Citat:
Gospodine Carmello, ovo boldano je enormna glupost koja pokazuje da irsko pitanje poznajete toliko površno da Vam je stvarno najbolje da se prestanete brukati i odete na temu o Srbiji

Poznajem Irsku površno, priznajem. Ali barem koliko ja znam, ispravite me ako grešim, ponuda je tada bila "ili Irska bez Ulstera kao nezavisna" ili ništa ni od čega. Postojale su velike unutarfrakcijske borbe između Iraca zbog toga, i na kraju je pobedila ideja da se odjebe Ulster i uzme ono što se može uzeti. To sam saznao iz raznih izvora, ali nijednu knjigu o Irskoj nisam pročitao, priznajem.

Što mi opet ne oduzima pravo da mislim da su jad i beda zato što govore engleskim.

Ali to je samo zato što sam kurčeviti Srbin bez pokrića. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SINN FEIN: Želi referendum o ujedinjenju Sjeverne Irske s Irskom
PostPostano: 30 pro 2013, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Carmello Šešelj je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Ovo je, manje-više, sukus naših prijašnjih postova. A što se pokretanja rasprave tiče, Srbi ko Srbi, moraju naći nešto na čemu će se virtualno kurčiti (makar i bez pokrića). :zubati

Zar je moguće da je opterećenje kod vas toliko veliko da u raspravi o irskom identitetu, gde Srbi ni jednom nisu pomenuti, pronalazite srpsko kurčenje (sa obaveznim naglaskom da je bez pokrića)!? :sega

Pročistite malo um, bojim se da vam previše zlih i neopravdano kurčevitih Srba živi u njemu.

Citat:
Gospodine Carmello, ovo boldano je enormna glupost koja pokazuje da irsko pitanje poznajete toliko površno da Vam je stvarno najbolje da se prestanete brukati i odete na temu o Srbiji

Poznajem Irsku površno, priznajem. Ali barem koliko ja znam, ispravite me ako grešim, ponuda je tada bila "ili Irska bez Ulstera kao nezavisna" ili ništa ni od čega. Postojale su velike unutarfrakcijske borbe između Iraca zbog toga, i na kraju je pobedila ideja da se odjebe Ulster i uzme ono što se može uzeti. To sam saznao iz raznih izvora, ali nijednu knjigu o Irskoj nisam pročitao, priznajem.

Što mi opet ne oduzima pravo da mislim da su jad i beda zato što govore engleskim.

Ali to je samo zato što sam kurčeviti Srbin bez pokrića. :zubati


Ma znam vas predugo. Vi sebe doživljavate kao slavenski Pijemont s mesijanskom funkcijom (što ima povijesnu pozadinu, najranije de facto osamostaljenje, itd.) i ne možete se maknuti od te svoje uloge belosvetskih pravednika i slobodarskih Srba. To je jednostavno činjenica, bez vrijednosnih sudova, a jedino što mi ide na živce je što sami sebe niste u stanju analizirati iole objektivno. Uostalom, ako pričamo o opterećenju, vi pišete na hrvatskom forumu, a Hrvati zanemarivo na srpskim forumima. :D Sad dosta o tome.

Dalje, Irska uopće nije postala nezavisna 1922. (nego je to bio postupni proces koji je trajao do kraja četrdesetih) jer nije bila u poziciji tražiti tako nešto, to je prvo. Drugo, oni koji su se u Irskoj borili za Sporazum (Collins i njegova vlada) su istovremeno maksimalno podupirali IRA-u na sjeveru, gdje je ona prvenstveno imala zadaću obrane katolika od terora protestantskih naoružanih skupina. Collins se više puta sastajao s Craigom i pokušavao postići dogovor koji bi koliko-toliko išao u korist sjevernoirskih katolika (kojih je tada tamo bilo svega oko 30%), ali zbog britanske sile i Churchilla to nije prošlo.

Osim toga, IRA je vodila oružanu borbu na granici Sjevera i debelo prije sedamdesetih (stavljam link na Wiki samo radi osnovnih informacija).

http://en.wikipedia.org/wiki/Border_Cam ... lican_Army)

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO