HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8176 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 328  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 03 pro 2014, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Citat:
Bosnian residents in St Louis are demanding take a more active presence in their neighbourhood
On early Sunday morning in St Louis, Zemir Begic was beaten to death by hammer-wielding assailants.
According to St Louis police, the 32-year-old Bosnian immigrant was driving his car with two passengers, including his fiance, when something hit his vehicle. Begic got out and was confronted and murdered by multiple attackers.
Begic was unconscious when emergency personnel arrived on the scene, and he later died at a local hospital.
Police have arrested three teenage suspects and charged them with murder. They are still looking for a fourth.
Although the suspects are black or Hispanic, and Begic was white, St Louis police say that they have no indication that race was a factor in the attack.
"We think it was wrong place, wrong time," police representative Schron Jackson told the St Louis Post-Dispatch.
The murder has stunned the city's Bosnian community, one of the largest in the US. On Sunday more than 150 residents took to the street to protest what they see as increasing incidents of violence in their neighbourhood.
Given that the attack occurred less than 14 miles from the town of Ferguson, which has been under a bright media spotlight since the August shooting of a black teen by a white police officer, local residents have been quick to draw comparisons.
"In Ferguson, they want to make a protest about nothing and yet that attracted attention across the nation," Adam Esmerovic told the Washington Post's Todd C Frankel. "We're just trying to keep more police down here because of these little thugs."

A GoFundMe online campaign has raised more than $31,000 (£20,000) for Zemir Begic's funeral expenses
Frankel observes that it's police inaction, not action, that has demonstrators angered. He describes the scene at the protests, drawing an implied comparison to the occasionally violent demonstrations that took place after officer Darren Wilson was cleared by a grand jury last week in the shooting death of Michael Brown:
"The protesters did not chant. The protesters didn't hurl insults at police. Some huddled around a bonfire on a garage's parking lot. A memorial for Begic with stuffed animals began to take shape in a corner. The protesters only edged into the street whenever police showed signs of losing interest and departing."
Beyond the local reaction, the story has gained traction among conservative commentators and bloggers, who view it as an example of media and liberal activist hypocrisy for expressing outrage over Brown's death but ignoring the Begic attack.
If the episode can somehow be linked to the Ferguson demonstrations, that fact could be used to discredit the protest as a whole, characterising it as the work of lawless and violent malcontents (a theme also raised during recent episodes of looting and vandalism).
"Where is the national media?" asks the conservative social-media-gazing website Twitchy.
Another conservative blog collected blank search results for "Begic" on news sites like Buzzfeed, Mother Jones and MSNBC.
Twitter posters widely circulated a screen capture showing that the only "Begic" hit on a New York Times search was for an article on dry-cured hams.
The media, writes Arnold Ahlert of the Patriot Post, refuse "to consider the possibility that Begic was killed because of his race, or as a spill-over reaction to the jury verdict and subsequent rioting in Ferguson".
"The same media that descended on Ferguson en masse, in all their fact-free, hysteria-inducing, narrative-perpetrating glory, will be nowhere to be found," he writes. "The thugs who roamed the streets with hammers, 'just for the fun of it', will never have a bounty placed on their heads, or be forced to go into hiding in fear of their lives. Attorney General Eric Holder will not descend upon the scene to determine the motives of those thugs, or conduct a follow-up investigation to see if Begic's civil rights were violated."
He says the Begic story will be buried in the backs of newspapers and then "completely forgotten".
This hasn't exactly proven to be the case, however. Possibly due to the growing conservative outrage - which has more influence on mainstream journalists than right-wing advocates usually acknowledge - numerous media outlets have begun taking notice of the story, such as the aforementioned Washington Post, several New York City papers, CNN and NBC.

Conservative commentators note that the Bosnian protests have been peaceful
But is it fair to draw connections between Ferguson and this attack - beyond their close proximity? Like Ferguson, there are conflicting eyewitness accounts being reported. Although police assert that ethnicity was not a factor, some aren't so sure - and point to locals who say the attackers yelled racial epithets.
It's impossible to ignore, however, that Brown died at the hands of a police officer. In Ferguson, police were part of the story - and the focus of the black community's anger. Black-on-white crime, which appears to be the primary concern of some conservatives in the Begic case, is relatively infrequent. According to recent statistics, 83% of whites are killed by other whites, while 93% of blacks are killed by other blacks (although that last figure is also a subject of concern for Republicans like former New York Mayor Rudy Giuliani).
Given the long, troubled relations between law enforcement and blacks in the US - and the challenge of race relations in the US as a whole - the Ferguson incident was a match struck in the proverbial tinderbox.
The subsequent demonstrations, and a police response that was criticised as disproportionate and overly militarised, added fuel to the fire with visuals that captured the attention of the media - and the nation.
There can be no doubt that Begic's murder has failed to generate the same level of attention as the Brown shooting. And Begic's death, like the death of all victims of violent crime, is unquestionably tragic.
But what if the problem isn't that Brown's death received too much attention compared to Begic's murder? More than 15,000 homicides have been committed in the US so far in 2014 - black and white, police and civilian, immigrant and native-born.
Shouldn't every one of these deaths be a national outrage?

Ovaj slučaj ubojstva lagano dolazi do najvećih medija, a u nekim manjim konzervativnim glasilima se koristi kao bjelački odgovor na Ferguson.
https://www.linkedin.com/pub/schron-jac ... =pub-pbmap
Gospođa lijepog imena koja tvrdi da ubojstvo nije rasno motivirano i da se Zemir jednostavno našao na krivom mjestu u krivo vrijeme. Tko mu je kriv što nije ležao u krevetu, tako bi se izbjeglo njegovo ubojstvo. :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 06 pro 2014, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Jedna od novijih slika Detroita. Ne bih baš rekao, da je od bankrotiranog grada ostala samo ruina. :neznam

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 08:01 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
AJAOOOO!!!CRNCI SE SPREMAJU DA NAPRAVE ĐENOSAJD NAD BUŠNJACIMA!!!!!
IZVALILI IH CRNCI.SAD ĆE DA IH K.RAJU.


http://www.breitbart.com/InstaBlog/2014 ... d-Beat-Her


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 08:07 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Bušnjaci uzimaju posao crncima i troše njihovu socijalu.Crnci su ih brzinski skapirali i odmah preuzeli adekvatne mere.
Jbt.opet đenosajd!
hahahaha...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 08:20 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Crnci su srpska braća i hrvatski poluburazeri.
:zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 08:36 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
A evo šta je istina i povod svemu.
Bušnjačke bande koje terorišu Amerikance!

http://www.riverfronttimes.com/2005-04- ... -straight/


Primiš go.vna u svoju državu a oni krkaju socijalu i prave bande da terorišu narod.
I onaj što se preselio na čekićima i ova drolja su očigledno članovi tih bandi.
Zanima me hoće li sad i crnce terati za Hag?
Jadne male izđenosidisane Bušnje.Crnci rešili da se brane od njihovih bandi.Baš su zli ti crnci,pravi srboćetnićki agresori.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
A evo šta je istina i povod svemu.
Bušnjačke bande koje terorišu Amerikance!

http://www.riverfronttimes.com/2005-04- ... -straight/


Primiš go.vna u svoju državu a oni krkaju socijalu i prave bande da terorišu narod.
I onaj što se preselio na čekićima i ova drolja su očigledno članovi tih bandi.
Zanima me hoće li sad i crnce terati za Hag?
Jadne male izđenosidisane Bušnje.Crnci rešili da se brane od njihovih bandi.Baš su zli ti crnci,pravi srboćetnićki agresori.


Nikako da se odlučite jesu li Bošnjaci go.vna ili braća Srbi? Ako vam jesu braća a go.vna su, što to govori o...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 12:03 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Hunter je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
A evo šta je istina i povod svemu.
Bušnjačke bande koje terorišu Amerikance!

http://www.riverfronttimes.com/2005-04- ... -straight/


Primiš go.vna u svoju državu a oni krkaju socijalu i prave bande da terorišu narod.
I onaj što se preselio na čekićima i ova drolja su očigledno članovi tih bandi.
Zanima me hoće li sad i crnce terati za Hag?
Jadne male izđenosidisane Bušnje.Crnci rešili da se brane od njihovih bandi.Baš su zli ti crnci,pravi srboćetnićki agresori.


Nikako da se odlučite jesu li Bošnjaci go.vna ili braća Srbi? Ako vam jesu braća a go.vna su, što to govori o...

Hrvatsko cvijeće.Najljepše.
(ovo si napisao i na +ti) :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Nikako da se odlučite jesu li Bošnjaci go.vna ili braća Srbi? Ako vam jesu braća a go.vna su, što to govori o...

Hrvatsko cvijeće.Najljepše.
(ovo si napisao i na +ti) :zubati


Koji je *** onda ovo?

Како ти се звао отац? - Хусеин! Његов отац? - Кемал! Чији је Кемал? - Шефкијин ! Даље? - Шефкија је Ибров, Ибро је Рушидов, Рушид, Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? - Нема даље... Ко је родио Алију? - Откуд ја знам?! Опет неки Хусеин, неки Кемал... Није! - Него ко? Њега су родили Цвета и Спасоје Југовић. А ако кренеш уназад, сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак, Момчило, Вук...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
To ti degeneracija.
Ima ljudi koji se rode kao Srbi.
Pa se Muslimani i umisle da su-Turci.
Posle toga odluče da budu Hrvati islamske veroispovesti(će-cve).
Posle im padne na pamet da budu Bošnjaci.Pa Iliri,Goti,Kelti..svašta nešto.
Onda se odluče da sve to nije važno nego da je važna vera pa postanu isilovci.
Na kraju završe kao banditi po EU i SAD sa čekićem-u glavi.
Tragična priča koja ima tužan kraj.
Nego kaži ti meni šta ti misliš,kako crnoćetnici u onoj masi raznih vera i rasa prepoznaju Bušnjake i čekićaju ih,izvlače iz kola itd?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 07 pro 2014, 23:44 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Neka neko ovo prevede i dostavi crnoćetnicima.



http://sandzakpress.net/muslimani-otkri ... je-kolumba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 00:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
Na kraju završe kao banditi po EU i SAD sa čekićem-u glavi.


http://sr.wikipedia.org/wiki/Pink_Panteri


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Hunter je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Na kraju završe kao banditi po EU i SAD sa čekićem-u glavi.


http://sr.wikipedia.org/wiki/Pink_Panteri

Smatraš da je ovo realno poređenje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Razumem ja mržnju ali kad počne da se gubi smisao za realnost onda to izgleda jadno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
Razumem ja mržnju ali kad počne da se gubi smisao za realnost onda to izgleda jadno.


Razumiješ mržnju prema ljigavim *** nalik tebi, koji ismijavaju tuđu smrt i identitet?

Good. Now piss off.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 13:38 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Hunter je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Razumem ja mržnju ali kad počne da se gubi smisao za realnost onda to izgleda jadno.


Razumiješ mržnju prema ljigavim *** nalik tebi, koji ismijavaju tuđu smrt i identitet?

Good. Now piss off.

Ma nosi se debilu. :smajl054


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Hunter je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Razumem ja mržnju ali kad počne da se gubi smisao za realnost onda to izgleda jadno.


Razumiješ mržnju prema ljigavim *** nalik tebi, koji ismijavaju tuđu smrt i identitet?

Good. Now piss off.

Mrzim Muslimane. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 pro 2014, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Razumiješ mržnju prema ljigavim *** nalik tebi, koji ismijavaju tuđu smrt i identitet?

Good. Now piss off.

Mrzim Muslimane. :kava


A ja ljude koji misle da su nešto posebno uradili da bi se kakvi jesu rodili.

Zapravo, gade mi se. Za mržnju je potreban opsesivan um i dosta slobodnog vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 pro 2014, 01:15 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Nemam slobodnog vremena puno radim po dva ipo posla.Ovo pola posla mi je wifi zezancija i malo forum a što se tiče opsesivnog uma,ooooo daaaaaaaaa....Ja sam vrlo opsesivan to si upravu..mmmmmmm daaaa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 pro 2014, 01:18 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Nisam ja ništa posebno uradio.Drugi su uradili.Ja sam njihova kreacija.Mene su stvorili Hrvati i Muslimani.
Ja sam njihovih postupaka prema mojoj familiji i mom narodu,delo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 pro 2014, 01:48 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
Nisam ja ništa posebno uradio.Drugi su uradili.Ja sam njihova kreacija.Mene su stvorili Hrvati i Muslimani.
Ja sam njihovih postupaka prema mojoj familiji i mom narodu,delo.


Jesi. Bio si inertan i dozvolio si drugima da od tebe naprave što im je volja, umjesto da ti budeš jači duhom i oblikuješ sebe.

Šteta, trebao si se boriti s tom mržnjom u sebi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 pro 2014, 02:02 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Hunter je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Nisam ja ništa posebno uradio.Drugi su uradili.Ja sam njihova kreacija.Mene su stvorili Hrvati i Muslimani.
Ja sam njihovih postupaka prema mojoj familiji i mom narodu,delo.


Jesi. Bio si inertan i dozvolio si drugima da od tebe naprave što im je volja, umjesto da ti budeš jači duhom i oblikuješ sebe.

Šteta, trebao si se boriti s tom mržnjom u sebi.

Ne razumeš ti to.Ti si,bez uvrede,vojvođanski Hrvat.Ne razumeju to ni Srbi iz Srbije..pusti to.Bolje da se zezamo.

Crnja kuje Muju po mjesecu. :-)

Znaš šta Lovac?Sve je ovo jedno veliko sranje...i pusti.Menjaj temu..
Imam jednu temu.Nema je nigde.Čuvam je.Staviću je sutra ili ovih dana..Nema veze sa svim ovim a opet važi za sva tri naroda.Trebalo bi da bude zanimljiva..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 pro 2014, 02:24 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
chat nick je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Jesi. Bio si inertan i dozvolio si drugima da od tebe naprave što im je volja, umjesto da ti budeš jači duhom i oblikuješ sebe.

Šteta, trebao si se boriti s tom mržnjom u sebi.

Ne razumeš ti to.Ti si,bez uvrede,vojvođanski Hrvat.Ne razumeju to ni Srbi iz Srbije..pusti to.Bolje da se zezamo.

Crnja kuje Muju po mjesecu. :-)

Znaš šta Lovac?Sve je ovo jedno veliko sranje...i pusti.Menjaj temu..
Imam jednu temu.Nema je nigde.Čuvam je.Staviću je sutra ili ovih dana..Nema veze sa svim ovim a opet važi za sva tri naroda.Trebalo bi da bude zanimljiva..


As you wish.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 pro 2014, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
U USA još traju ove nasilne demonstracije. Dobro je se uzburkalo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 10 pro 2014, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/517861...ju-
zatvorenika @DolphinBrowser
MRAČNE TAJNE CIA Drške od metle, bušilice i
davljenje korišćeni u mučenju zatvorenika
V. Filipović - Agencije | 09. 12. 2014. - 13:55h
18:03h | Komentara: 35
Obaveštajna komisija američkog Senata objavila
je izveštaj o protivterorističkoj taktici Centralne
obaveštajne agencije (CIA), koji uključuje
najrazličitija mučenja, poput slikovitih prikaza
seksualnih pretnji i drugih surovih metoda
ispitivanja.
Izveštaj na 480 strana opisuje neljudske metode
mučenja
CIA je ove neljudske metode koristila protiv
uhvaćenih militanata u godinama nakon napada
na SAD 11. septembra, navodno piše u
dokumentima koji su objavljeni danas.
Program "pojačanog ispitivanja", koji je CIA
primjenjivala nad osumnjičenima za terorizam
nakon napada 11. septembra 2001. godine bio je
mnogo brutalniji nego što je to agencija priznala,
navodi se u izveštaju američkog Senata.
U dokumentu se dodaje da CIA nije obezbedila
informaciju da je time sprečila bilo kakav napad.
U izveštaju se ističe da je CIA javnosti i
političarima davala pogrešne informacije o
programu, na čijem su razvoju, delovanju i
proceni najviše radila po ugovoru dva spoljna
subjekta.
Izveštaj na 480 strana, između ostalog opisuje
kako je operativcu Al Kaide Abdelu Rahmanu al
Naširiju, osumnjičenom za organizaciju
bombaškog napada na američki brod razarač
"USS Kole" 2000. godine, prećeno da će na njemu
upotrebiti električnu bušilicu, koja na kraju ipak
nije upotrebljena.
Navodi se, takođe, kako je jednom zatvoreniku
prećeno seksualno zlostavljanje drškom od metle,
navode izvori.
Zlostavljano je više od 100 zatvorenika, koji su
držani u takozvanim "crnim rupama", lokacijama
van SAD. Zatvorenici su mučeni davljenjem,
izlaganjem ekstremnoj hladnoći,
onemogućavanjem sna, konstantnim
ponižavanjem i premlaćivanjem."
Pripremajući se za javnu osudu nakon
objavljivanja ovih podataka, Bela kuća i američki
obaveštajni agenti rekli su danas da su pojačali
mere bezbednosti u američkim institucijama širom
sveta. Ambasade su pod posebim, pojačanim
nadzorom obezbeđenja usled mogiće odmazde.
Izveštaj, koji je rađen godinama, opisuje istoriju
programa CIA "Privođenje i ispitivanje", koji je
odobrio američki predsednik Džordž Buš nakon
terorističkog napada na Sjedinjene Države 11.
septembra.
Hejgel: Naložio sam oprez svim komandantima
Čak Hejgel
Ministar odbrane SAD u ostavci, Čak Hejgel
izjavio je danas da je naložio istaknutim vojnim
komandantima širom sveta da ispolje visok oprez
zbog izveštaja o metodama CIA, koji će uskoro
biti objavljen.
- Naložio sam svim našim borbenim
komandantima svuda u svetu da budu u stanju
visokog opreza - rekao je Hejgel novinarima u
Bagdadu, dodajući da za sada nema informacija ni
o jednoj konkretnoj pretnji.
Izvori navode da su metode, čiji je cilj bio da
primoraju pritvorenike da otkriju informacije o
terorističkim zaverama i terorističkim ćelijama,
izlazile izvan okvira tehnika koje su odobrili Bela
kuća, CIA i advokati u ministarstvu pravde u
administraciji predsednika Džordža Buša mlađeg.
Nadzorne kamere iz američkog vojnog zatvora
U izveštaju se zaključuje da oštre tehnike
ispitivanja nisu proizvele nijedan kritični
obaveštajni podatak do koga se nije moglo doći
nenasilnim sredstvima.
Portparol Bele kuće Džoš Ernest izjavio je u
ponedeljak da predsednik Barak Obama podržava
objavljivanje dokumenata "kako bi ljudi širom
sveta i ljudi u domovini razumeli tačno šta se
dešavalo".
Komitet američkog Senata proveo je četiri godine
istražujući "voterbording" (simulirano davljenje) i
druge kontroverzne metode koje je CIA koristila
tokom ispitivanja osumnjičenih za terorizam, za
vreme administracije bivšeg predsednika Džordža
Buša mlađeg.
Izveštaj je u aprilu bio gotov za objavljivanje, ali
to nije učinjeno, uglavnom zbog prigovora CIA.
Tri ključna pitanja
Tri stvari su ključne u ispitivanju ovih surovih
tehnika ispitivanja CIA:
Prvo: Da li su ova mučenja bila surovija od onih
koja su se dešavala pre 11. septembra? Sudeći
po mnogim američkim, ali i svetskim
analitičarima, odgovor je da jesu.
Drugo: Da li su ove tehnike ispitivanja doprinele
dobijanju nekih informacija koje su od krucijalne
važnosti za SAD? Ne bi se reklo, tvrde analitičari
Bi-Bi-Sija.
Treće: Da li je CIA bila potpuno otvorena i
transparentna prema Beloj kući što se tiče metoda
izvlačenja informacija? Ponovo, odgovor je ne.
Pročitajte još
Rodžers: Izveštaj Senata o CIA izazvaće nasilje
ekstremista
Keri tražio da se razmotri objavljivanje izveštaja o
CIA
Britanski analitičari takođe navode da možemo
očekivati pravu bujicu raznih tekstova i govora
iza kojih će stajati ljudi bliski Centralnoj
obaveštajnoj agenciji, kako bi opravdali svoje
brutalne metode ispitivanja.
- To se da očekivati - kaže Džon Sopel, urednik i
politički analitičar Bi-Bi-Sija.
Postoji veliki broj zvaničnika Bele kuće koji
urgiraju da se još jednom razmisli o posledicama
objavljivanja ovakog izveštaja. Međutim, njihovi
napori da se sakriju ove mračne tajne nisu urodili
plodom.
Ipak, nije baš sve tako transparentno. Pun
izveštaj sastoji se od 6.480 stranica. Tu se
postavlja pitanje: ako je poenta da se obelodane i
osude surovi metodi ispitivanja Centralne
obaveštajne agencije, šta je sa preostalih 6.000
stranica?
............


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8176 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 328  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: krstjanin, Naša Kvačica, Navodni Poslanik i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO