HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 12:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1565 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
doc je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Jedna IJ u Srbiji je dovela do dominacije Beograđana i u Skupštini i u Vladi.

Ovaj proporcionalni u Bosni je po meni idealan.


Beograd je zapravo prava Srbija. I uopće ne liči na ostatak Srbije. Tako da, to vam je pun pogodak.


Potpuno shvatam šta hoćeš da kažeš. I uopšte ne shvatam.

SDB je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Ne, time rješavam problem lokalnih baja. Korupcija je dublja tema no lokalne baje su obično zaštitnici iste.


Najbolji primjer su imovinska stanja. Lokalni moćnici su u RH općenito znatno bogatiji od političara nacionalne razine.


Poslanik u Saboru iz provincije je takođe političar nacionalne razine, samo što nije iz metropole.

Lokalna samouprava je nešto drugo, na Balkanu, Sodoma i Gomora, ne znam da li je tako i kod vas.

Zadar1993 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Ispada da problem korupcije rješavaš eliminisanjem ravnomjerne regionalne zastupljenosti.


Ne, time rješavam problem lokalnih baja. Korupcija je dublja tema no lokalne baje su obično zaštitnici iste.


Dakle, poslanici u Saboru iz provincije su lopovi, a iz metropole nisu. Stvarno mi neprijatno da se nikad ne složim s tobom, reći ćeš da te mrzim što si katolik...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zadar1993 je napisao/la:
Zbog toga sam ja osobno protiv first-past the post sustava, a kao najbolje riješenje za RH i sve zemlje slične veličine mi se čini proporcionalni sustav gdje je država jedna izborna jedinica sa visokim izbornim pragom (5-8% npr.) i zabranom predizbornog koaliranja.

Osim toga ovakav sustav kakav imaju u UK bi u većini ostalih zemalja europskog kontinenta proizveo lokalne baje i razvalio nacionalne stranke na sličan način kako su razvaljene u SADu (ili još gore).


Kuća od karata HRT 1 20:49. :zubati

Da, nažalost mnoge zemlje nisu zrele za tako nešto.

Ali sumnjam da bi lokalne baje previše prolazile. Za tako personaliziranu kampanju moraš imati jaku stranku iza sebe uz kvalitetnog kandidata. Možeš mislit kako bi Kerumovci prošli u recimo 5-6 splitskih izbornih jedinica. Jedino jake regionalne stranke tipa IDS bi prošle.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zadar1993 je napisao/la:
SDB je napisao/la:

Ne zaboravljam. Uz dobru kadrovsku politiku bi u first-past-the post HDZ riješio Osijek, a SZ ionako nosi dovoljno glasova od kojih bi SDP profitirao i u slučaju jedne izborne jedinice (sad kad HNS nestane).

Što se drugog dijela tiče, pitanje je kako bi se postavila kampanja u tom slučaju. Osim toga, općenito je pitanje kakva je dugoročno budućnost po tom pitanju (nakon što se pokupe krhotine koje će ostati od Zokija).


Nisu ni HDZ i SDP bezgriješni glede situacije sa lokalnim bajama. Ovim sustavom bi nasilno konfederalizirao stranku no umjesto na 21 konfederalni element imao bi ih 150. Osobno smatram da je veća vjerojatnost da će 1,3 ili 21 glava biti zdrava nego 150 njih.
Osijek se sa trenutnom kadrovskom situacijom u gradu i strujama ne će riješiti tako skoro, a tu su i one vrleti uokolo Osijeka koje bi sigurno činile još par izbornih jedinica i gdje bi regionalci imali jak utjecaj. HNS je u Varaždinu de facto nestao, sada su to tamo Reformisti što bi opet bilo problematično za uzimanje od strane bilo koje nacionalne stranke i opet bi dobio bunker istrošenih likova.

Vidjet ćemo što će biti no nikako nisam blizak first-past the post sustavu ni u kojem slučaju.


Ne nužno. Upravo puno malih izbornih jedinica (ali ja bi ih imao oko 100, ne 150) onemogućava lokalnim stranačkim moćnicima da postanu prejaki, za što ti je Engleska odličan primjer. Njihove stranke su jako centralizirane i nema soliranja.

U svakom slučaju, tu je potrebna detaljna i skupa analiza, sa simulacijama svih potencijalnih scenarija. Osobno sam podijeljen između britanskog sustava i jedne izborne jedinice s visokim pragom.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Metemma je napisao/la:
doc je napisao/la:

Beograd je zapravo prava Srbija. I uopće ne liči na ostatak Srbije. Tako da, to vam je pun pogodak.


Potpuno shvatam šta hoćeš da kažeš. I uopšte ne shvatam.

SDB je napisao/la:

Najbolji primjer su imovinska stanja. Lokalni moćnici su u RH općenito znatno bogatiji od političara nacionalne razine.


Poslanik u Saboru iz provincije je takođe političar nacionalne razine, samo što nije iz metropole.

Lokalna samouprava je nešto drugo, na Balkanu, Sodoma i Gomora, ne znam da li je tako i kod vas.

Zadar1993 je napisao/la:

Ne, time rješavam problem lokalnih baja. Korupcija je dublja tema no lokalne baje su obično zaštitnici iste.


Dakle, poslanici u Saboru iz provincije su lopovi, a iz metropole nisu. Stvarno mi neprijatno da se nikad ne složim s tobom, reći ćeš da te mrzim što si katolik...


Točno. O njima i govorim kao o političarima nacionalne razine.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Metemma je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Ne, time rješavam problem lokalnih baja. Korupcija je dublja tema no lokalne baje su obično zaštitnici iste.


Dakle, poslanici u Saboru iz provincije su lopovi, a iz metropole nisu. Stvarno mi neprijatno da se nikad ne složim s tobom, reći ćeš da te mrzim što si katolik...


Ne, krivo si shvatio, nije se odnosilo na Sabornike (mada mogu biti jedna te ista osoba) već na lokalne čelnike stranaka koji na svojem području sastavljaju liste za Sabor.
Upravo zato što je sustav takav da im to dozvoljava oni postaju jaki jer imaju zaleđe kako na lokalnoj razini tako i u svojim ljudima koji sjede u Saboru. Ti isti ne moraju biti loši ljudi, ali daju političku težinu lokalnim bajama.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Nisu ni HDZ i SDP bezgriješni glede situacije sa lokalnim bajama. Ovim sustavom bi nasilno konfederalizirao stranku no umjesto na 21 konfederalni element imao bi ih 150. Osobno smatram da je veća vjerojatnost da će 1,3 ili 21 glava biti zdrava nego 150 njih.
Osijek se sa trenutnom kadrovskom situacijom u gradu i strujama ne će riješiti tako skoro, a tu su i one vrleti uokolo Osijeka koje bi sigurno činile još par izbornih jedinica i gdje bi regionalci imali jak utjecaj. HNS je u Varaždinu de facto nestao, sada su to tamo Reformisti što bi opet bilo problematično za uzimanje od strane bilo koje nacionalne stranke i opet bi dobio bunker istrošenih likova.

Vidjet ćemo što će biti no nikako nisam blizak first-past the post sustavu ni u kojem slučaju.


Ne nužno. Upravo puno malih izbornih jedinica (ali ja bi ih imao oko 100, ne 150) onemogućava lokalnim stranačkim moćnicima da postanu prejaki, za što ti je Engleska odličan primjer. Njihove stranke su jako centralizirane i nema soliranja.

U svakom slučaju, tu je potrebna detaljna i skupa analiza, sa simulacijama svih potencijalnih scenarija. Osobno sam podijeljen između britanskog sustava i jedne izborne jedinice s visokim pragom.


Jest, može se dogoditi da se stranke centraliziraju, a može se dogoditi kao u SADu da se izvrši konfederalizacija stranaka do te mjere da iste više ne liče na stranke već na konglomerate lokalnih politika koje su manje ili više slične. S obzirom na naš mentalni sklop nekako sam bliži potonjoj realizaciji.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Zadar1993 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:


Dakle, poslanici u Saboru iz provincije su lopovi, a iz metropole nisu. Stvarno mi neprijatno da se nikad ne složim s tobom, reći ćeš da te mrzim što si katolik...


Ne, krivo si shvatio, nije se odnosilo na Sabornike (mada mogu biti jedna te ista osoba) već na lokalne čelnike stranaka koji na svojem području sastavljaju liste za Sabor.
Upravo zato što je sustav takav da im to dozvoljava oni postaju jaki jer imaju zaleđe kako na lokalnoj razini tako i u svojim ljudima koji sjede u Saboru. Ti isti ne moraju biti loši ljudi, ali daju političku težinu lokalnim bajama.


Dakle, kao što rekoh, problem korupcije rješavaš premještanjem sve političke aktivnosti u glavni grad? Totalno nedemokratski i štetno po provinciju kojoj se čak oduzima pravo na učestvovanje u politici.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zadar1993 je napisao/la:
SDB je napisao/la:

Ne nužno. Upravo puno malih izbornih jedinica (ali ja bi ih imao oko 100, ne 150) onemogućava lokalnim stranačkim moćnicima da postanu prejaki, za što ti je Engleska odličan primjer. Njihove stranke su jako centralizirane i nema soliranja.

U svakom slučaju, tu je potrebna detaljna i skupa analiza, sa simulacijama svih potencijalnih scenarija. Osobno sam podijeljen između britanskog sustava i jedne izborne jedinice s visokim pragom.


Jest, može se dogoditi da se stranke centraliziraju, a može se dogoditi kao u SADu da se izvrši konfederalizacija stranaka do te mjere da iste više ne liče na stranke već na konglomerate lokalnih politika koje su manje ili više slične. S obzirom na naš mentalni sklop nekako sam bliži potonjoj realizaciji.


Nije tu stvar mentaliteta, a i Amerika je ogromna federacija s jakim nadležnostima na saveznim državama, tako da to nije usporedivo s nama.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Metemma je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Ne, krivo si shvatio, nije se odnosilo na Sabornike (mada mogu biti jedna te ista osoba) već na lokalne čelnike stranaka koji na svojem području sastavljaju liste za Sabor.
Upravo zato što je sustav takav da im to dozvoljava oni postaju jaki jer imaju zaleđe kako na lokalnoj razini tako i u svojim ljudima koji sjede u Saboru. Ti isti ne moraju biti loši ljudi, ali daju političku težinu lokalnim bajama.


Dakle, kao što rekoh, problem korupcije rješavaš premještanjem sve političke aktivnosti u glavni grad? Totalno nedemokratski i štetno po provinciju kojoj se čak oduzima pravo na učestvovanje u politici.


Možda u BiH ili Srbiji, no u RH takvo što ne bi bilo moguće, prvenstveno iz razloga što zagrebačke podružnice svih većih stranaka nemaju ni izbliza toliku težinu da bi mogle preuzeti cjelokupnu političku scenu - štoviše u slučaju HDZa bi vjerojatno Zagreb bio zastupljen ispod prosjeka (što se može jasno vidjeti po članstvu u Zgu), u slučaju SDPa bi se vrtio na nižoj granici prosjeka, a ostale stranke ne treba spominjati. Ne znam koja stranka istinski ima sjedište u Zagrebu da bi tu mogla sve koncentrirati i slati samo zastupnike iz glavnog grada.

Osim toga centralizacija takve vrste kakvu spominješ bi bila izrazito penalizirana na izborima stranci koja ju pokuša provesti, barem u RH. Ponavljam iskustva države se mogu razlikovati i zavisi o njenim političkim strukturama. Srbija je ipak po svojoj prirodi daleko centraliziranija zemlja od Hrvatske - prvenstveno jer ne postoje regionalne samoupravne jedinice vrijedne spomena, okruzi su (osim što su skrojeni po Slobinom gerrymanderingu, bez ikakvog gospodarskog ili političkog uporišta) ako se ne varam samo administrativne jedinice, za razliku od županija koje nose političku težinu za sobom i poništavaju takve mogućnosti centralizacije.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Jest, može se dogoditi da se stranke centraliziraju, a može se dogoditi kao u SADu da se izvrši konfederalizacija stranaka do te mjere da iste više ne liče na stranke već na konglomerate lokalnih politika koje su manje ili više slične. S obzirom na naš mentalni sklop nekako sam bliži potonjoj realizaciji.


Nije tu stvar mentaliteta, a i Amerika je ogromna federacija s jakim nadležnostima na saveznim državama, tako da to nije usporedivo s nama.


Ne slažem se no dobro.
Imat ćemo prilike o ovome razglabati nadugo i naširoko uskoro.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Okruzi u Srbiji nisu teritorijalna autonomija ni decentralizacija, već samo organizacione jedinice vlasti. Nemaju veze sa izborima.

Da se ne vrtimo u krug, mislim da se mora institucionalno obezbijediti ravnomjerna zastupljenost regiona. Sva ostala pitanja se rješavaju na drugi način, ne ukidanjem toga.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Metemma je napisao/la:
Okruzi u Srbiji nisu teritorijalna autonomija ni decentralizacija, već samo organizacione jedinice vlasti. Nemaju veze sa izborima.

Da se ne vrtimo u krug, mislim da se mora institucionalno obezbijediti ravnomjerna zastupljenost regiona. Sva ostala pitanja se rješavaju na drugi način, ne ukidanjem toga.


Da pa to sam i rekao, čiste administrativne jedinice. U Srbiji zapravo ne postoji područna samoupravna jedinica već samo lokalna samoupravna jedinica, po tome ste valjda jedni od zadnjih takvih primjera u Europi.

Slažemo se samo se ne slažemo sa načinom ostvarenja istoga.

Govorimo o političkim strukturama, dakle pitanje nije isključivo pravno evo da demonstriram kakvu vezu imaju slabi okruzi nasuprot županijama.
Slabi okruzi:
- ne dozvoljavaju regionalnu organizaciju stranaka već isključivo lokalnu
- ne dozvoljavaju stvaranje jačih regionalnih središta
- ne dozvoljavaju stvaranje regionalne političke vrhuške koja bi unatoč svemu bila daleko jača nego ona koja je ograničena na lokalnu zajednicu (općinu)

Županije s druge strane:
- dozvoljavaju regionalnu organizaciju stranaka
- dozvoljavaju stvaranje jačih regionalnih središta
- dozvoljavaju stvaranje regionalne političke elite

U prijevodu županije imaju političku težinu te bi u slučaju jedne izborne jedinice središnjice stranaka uvijek u RH saslušale Županijske Odbore stranaka o tome tko bi (i koliko bi osoba) trebao s njihovog područja biti na listi za Sabor sukladno njihovoj političkoj težini.

U Srbiji takve organizacije stranaka i poklapanja sa samoupravnim područnim jedinicama nema, dakle u Srbiji su stranke daleko centraliziranije prateći time i administrativni ustroj same države, rezultat čega jest ovo što si rekao da su cijelu politiku monopolizirali Beograđani.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 svi 2015, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Ministry of Sound je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

S obzirom da u Donjem domu (House of Commons) sjede u stvari zastupnici određenih izbornih jedinica, nije ni to baš toliko nepravedno, ako je nepravedno uopće.

Ako imamo tri općine, npr. Posušje, Ljubuški i Grude, koji u Donji dom pošalju dva HDZ-ovca (Posušje i Grude) i jednog SDP-ovca (Ljubuški) kao svoje autentične predstavnike, a HSP ostvari dobar, bolji rezultat od SDP-a u sve tri općine zajedno... kome da se žali, koga bi oni u stvari predstavljali? Kao čiji predstavnici bi nastupili u Donjem domu? Bez obzira na broj ukupnih glasova, oni nikoga ne predstavljaju, tako je i s izbornim sustavom u UK.

Opet, mogu imati razmjernu zastupljenost kao kod nas u BiH ili negdje drugo, a u multi-nacionalnim državama to je opasno po stabilnost vlasti. Uzmi primjer Italije ili Francuske, koje imaju izrazito nestabilne vlasti. Zašto bi to trebalo jednoj Britaniji? Koja je za razliku od Italije i Francuske multinacionalna.


Primjer ti inače ne valja, jer BiH uz svoje izborne jedinice ima i kompenzacijske mandate koje kompenziraju stranke koje prelaze prag na razini FBiH, ali nisu osvojili direktne mandate u izbornim jedinicama.


Znam, primjer sam naveo bezveze...

----

A što se tiče izbornog sustava RH, iako znam da je tema Britanija... ne mislim da bi bilo ok da se svi zastupnici biraju iz velike izborne jedinice, jer hrvatsko društvo ima dosta izražen regionalni identitet... dalmatinski, istarski, slavonski, zagorski itd. Tako da bi bilo jako loše ako bi se neke regije preglasavale, tako da bi se sve svelo na kraju na jačaje regionalizma, iako možda takva namjera ne bi bila.

A sad kad je Ministar spomenuo gornji dom u Australiji kao nekakvo bolje rješenje. Sjećam se izbornog sustava u Hrvatskoj kakav je bio nekada, pola zastupnika se biralo u malim izbornim jedinicama, a pola u velikoj izbornoj jedinici... možda je to kao bolje rješenje, funkcionalnije, jer bi se izbjegle moguće blokade gornjeg doma, a s druge strane, te stranke koje su dobre na državnoj razini dobile bi nekakav utjecaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 17 svi 2015, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Sever Engleske želi da se pridruži "budućoj nezavisnoj Škotskoj"


Oko 35.000 ljudi sa severa Engleske potpisalo je peticiju, kojom traže da se pridruže budućoj nezavisnoj Škotskoj i otcepe od Londona. Kako se navodi u peticiji britanskoj vladi, objavljenoj na sajtu change.org, "severnjaci" su bliskije povezani sa Škotskom nego sa "ideologijama juga usredsređenim na London, a "pitanja koja se razmatraju u Vestminsterskoj palati postaju sve manje relevantna za sever Engleske".

“Severni gradovi osećaju veći afinitet prema gradovima njihovog reda veličine u Škotskoj, poput Glazgova i Edinburga, nego prema ideologijama juga orijentisanog prema Londonu”, navodi se u dokumentu pod nazivom “Dozvolite severu Engleske da se otcepi od Ujedinjenog Kraljevstva i pridruži Škotskoj”.

Hešteg #TakeUsWithYouScotland (Škotsko, vodi nas sa sobom), koji se pojavio prošle nedelje, retvitovan je više od 25.000 puta.

Engleska bi “trebalo da se pridruži budućoj nezavisnoj Škotskoj i ponovo uspostavi kontrolu nad vlastitom sudbinom”.

“Mi, narod severa, tražimo da se, ukoliko Škotska postane nezavisna, povuče granica između Engleske i Nove Škotske, duž linije između reke Di i zaliva Hamber.”


Stanovnici Njukasla, Mančestera, Liverpula, Šefilda, Lidsa i gotovo svih drugih severnih opština, nameravaju da se pridruže nezavisnoj “Novoj Škotskoj”.

Majkl Ankor iz Liverpula, koji je potpisao peticiju, napisao je na sajtu:

“Dosta mi je toga da Jug gleda Sever s visine”.


Džo Tomalin iz Šefilda je napisao da su “škotski nacionalisti sposobni da vode osetljivu politiku za koju partije u Engleskoj smatraju da su ravne izbornom samoubistvu”.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 19 svi 2015, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Brinu se zbog puno uticaja sveštenika na mlade i zbog nedovoljno uticaja gej aktivista na mlade... stvarno to leglo pedofila i zločinaca treba da se raspadne, kao i njihova država...

http://www.bbc.co.uk/programmes/p02qsymk

http://srbin.info/2015/05/18/bibi-si-na ... e-i-zapad/

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 22 svi 2015, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb


1:35 Koje engleske flegme.
2:48 Koji kuler. :zubati

Kad ti ne daju slobodno jutro...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 22 svi 2015, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Sever Engleske želi da se pridruži "budućoj nezavisnoj Škotskoj"
Oko 35.000 ljudi sa severa Engleske potpisalo je peticiju, kojom traže da se pridruže budućoj nezavisnoj Škotskoj i otcepe od Londona. Kako se navodi u peticiji britanskoj vladi, objavljenoj na sajtu change.org, "severnjaci" su bliskije povezani sa Škotskom nego sa "ideologijama juga usredsređenim na London, a "pitanja koja se razmatraju u Vestminsterskoj palati postaju sve manje relevantna za sever Engleske".
“Severni gradovi osećaju veći afinitet prema gradovima njihovog reda veličine u Škotskoj, poput Glazgova i Edinburga, nego prema ideologijama juga orijentisanog prema Londonu”, navodi se u dokumentu pod nazivom “Dozvolite severu Engleske da se otcepi od Ujedinjenog Kraljevstva i pridruži Škotskoj”.
Hešteg #TakeUsWithYouScotland (Škotsko, vodi nas sa sobom), koji se pojavio prošle nedelje, retvitovan je više od 25.000 puta.
Engleska bi “trebalo da se pridruži budućoj nezavisnoj Škotskoj i ponovo uspostavi kontrolu nad vlastitom sudbinom”.
“Mi, narod severa, tražimo da se, ukoliko Škotska postane nezavisna, povuče granica između Engleske i Nove Škotske, duž linije između reke Di i zaliva Hamber.”
Stanovnici Njukasla, Mančestera, Liverpula, Šefilda, Lidsa i gotovo svih drugih severnih opština, nameravaju da se pridruže nezavisnoj “Novoj Škotskoj”.
Majkl Ankor iz Liverpula, koji je potpisao peticiju, napisao je na sajtu:
“Dosta mi je toga da Jug gleda Sever s visine”.
Džo Tomalin iz Šefilda je napisao da su “škotski nacionalisti sposobni da vode osetljivu politiku za koju partije u Engleskoj smatraju da su ravne izbornom samoubistvu”.

Jbt. koja imena gradova...
Da se sjever Engleske priključi Škotskoj, u novoj državi bi bilo više Engleza nego Škota...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ngland.png
Načelno, podržao bi pripajanje gradića poput Berwicka uppon Tweeda i sličnih, koji ne bi promijenili toliko puno etnički sastav (mislim da se i ljudi tamo smatraju Škotima).
Što se ostatka tiče, sj. Engleska kao sam. država je ok riješenje.
Northumbria ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 23 svi 2015, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
Controversy

In March 2011, the series' producer, Brian True-May, was suspended by All3Media after telling the TV listings magazine Radio Times that racial diversity in the programme was non-existent, because the series was a "bastion of Englishness". When challenged about the term "Englishness" and whether that would exclude different ethnic minorities, True-May responded: "Well, it should do, and maybe I'm not politically correct". He later went on to say that he wanted to make a programme "that appeals to a certain audience, which seems to succeed". True-May's comments were investigated by the production company. He was reinstated, having apologised "if his remarks gave unintended offence to any viewers", but he has since stepped down as producer.

The following series (series 15) saw Asian characters appear on the show in the episodes "The Dark Rider" and "Written in the Stars", though an Asian character had previously appeared in "Orchis Fatalis". Also, series 15 introduces more black characters, although previously they had been seen in background scenes, but had not had many speaking roles except for the Crown Prosecutor in the episode "Last Year's Model" (Series 9, episode 8), who was a black female, and in the episode "Dance With The Dead", in which two black men were among the dancers at a 1940s-themed party. Also, in episode 3 of season 11 ("Left for Dead"), the character Charlotte/Charlie (played by Indra Ové as the adult version and Jade Gould as the younger version) appeared to be of mixed race.


http://en.wikipedia.org/wiki/Midsomer_Murders

Kontroverze u današnjoj Engleskoj.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 23 svi 2015, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pa s obzirom koliko para su im donijeli kojekakvi Rusi, a time i finansirali dio BBCja, u svakoj seriji bi mogla da budu po tri Rusa...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 26 svi 2015, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ne misli se na takve manjine. Rus ako dobro nauči engleski ni prepoznat ga nećeš. Pogle lorda Tolstoja. Da ti ne kaže tko bi pogodio da nije Englez od stoljeća sedmog.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 26 svi 2015, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
"ZVIŽDAČ"
Mcneilly: "Britansko nuklearno naoružanje je tempirana bomba!"
slika
"Ne skrivam se od uhićenja; vratit ću se u Ujedinjeno Kraljevstvo sljedećih dana te ću se predati policiji"

Mladi britanski mornar koji je objavio svoje tvrdnje o sigurnosnim propustima na britanskim nuklearnim podmornicama, izjavio je u ponedjeljak da će se predati te očekuje zatvor, piše AFP.

Mornar William McNeilly tvrdi da je britansko nuklearno naoružanje tempirana bomba. Mladi inženjer bio je odsutan na dužnosti bez dopuštenja te je objavio reportažu na osamnaest stranica imena "Nuklearne tajne". Prikazao je 30 sigurnosnih propusta na nuklearnim podmornicama koje se nalaze na zapadnoj obali Škotske. "Ne skrivam se od uhićenja; vratit ću se u Ujedinjeno Kraljevstvo sljedećih dana te ću se predati policiji", izjavio je za BBC.


McNeilly je rekao da će zatvor biti tako lijepa nagrada za sve što je žrtvovao kako bi upozorio javnost i vladu na propuste. "Sada nemam karijeru, novac, slobodu, a ne mogu ni provesti vrijeme s obitelji i prijateljima. Ali ne žalim."

Izjavio je da su alarmi utišani jer se često pale, postupci za sigurno upravljanje raketama se ignoriraju, a strogo čuvane tajne se uopće ne čuvaju.

Tvrdi da postoje različiti rizici unutar podmornice jer se provjere rijetko izvršavaju. "Samo je pitanje vremena kada će među nas ući psihopat ili terorist", napisao je.


"Većina McNeillyevih tvrdnji je subjektivna te prikazuje osobno mišljenje mornara koji je veoma mlad, a s njegovim tvrdnjama se ne slaže niti pomorska služba", izjavila je Kraljevska ratna mornarica.

http://vojnapovijest.vecernji.hr/propus ... ly-1006327

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 lip 2015, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Preminuo Saruman

slika

Glumac Christopher Lee, legenda ekrana, preminuo je u Londonu. Umro je u nedjelju u jutarnjim satima. Imao je 93 godine, a obilježio je najvažnije filmove današnjice, kao što su "Ratovi zvijezda" i "Gospodar prstenova".

http://www.vecernji.hr/zvijezde/christo ... ta-1010000

Bome ga je dobro protegnuo...93...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 lip 2015, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Legenda :kalnjam. Počivao u miru.

Inače poznat po tome da je jednom u dijalogu između njega i Jacksona izbilo pitanje jedne scene . Govori njemu Jackson "Zvuk mora biti nalik uboda nožem u ljudsko tijelo, probaj zamislit taj zvuk prilikom uboda nožem u ljudsko tijelo" , a Lee njemu odgovara "Ne trebam ja to zamišljat jer znam kako zvuči" :laugh .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 lip 2015, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
Lee mentioned that during the war he was attached to the Special Operations Executive and the Long Range Desert Patrol, the precursor of the SAS, but always declined to go into details.

“ I was attached to the SAS from time to time but we are forbidden – former, present, or future – to discuss any specific operations. Let's just say I was in Special Forces and leave it at that. People can read in to that what they like.


http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Lee

Odmah znaš da je pravi.

Da je Jackson previše zajebavao nikad ga našli nebi. :zubati

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Velika Britanija
PostPostano: 11 lip 2015, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
slika

Multikulti nema alternativu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1565 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO