HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 23:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
Cpt Ivan je napisao/la:
MelMel je napisao/la:
Ma eto, omaklo mi se.

Nikad se ne zna, mozda nesto i pozelim reci.

Evo npr, interesuje me da li postoji bratsto i jedinstvo tj multi-kulti drustvo u Tuzli?


A kako bi bilo počet prvo s tvojim čuđenjem, dakle da objasniš što te to toliko čudom čudi ovdje, možda je to bolji temelj za početak razgovora?


Pa evo za pocetak, cudi me npr sam naziv foruma "forum Hrvata BiH". Jednostavno, nisam nikada dosla u susret sa forumima koji se iskljucivo zovu npr forum Nijemaca, forum Engleza, forum Francuza, itd, itd. Obicno je forum - kao sto samo ime kaze forum, gdje raznorazni ljudi razmjenjuju raznorazna misljenja o svemu i svacemu.
Doduse, ja vec duze vrijeme ne zivim na balkanu, tako da se i nije za cuditi zbog cega se ja cudim.

Vjerovatno postoje i forumi Srba BiH i forumi Bosnjaka BiH. Samo valjda trebam otkriti i takve, pa da moje cudjenje bude kompletno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naviknut ćeš se vremenom. Kao i na to da više nećete moći Hrvatima birati razne Komšiće i ostalo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Kaže u večernjaku da stranke HNSa idu skupa vjerojatno i u Tuzli.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Zadar1993 je napisao/la:
Kaže u večernjaku da stranke HNSa idu skupa vjerojatno i u Tuzli.

To samo može pogodovati SDPu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Cpt Ivan je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Kaže u večernjaku da stranke HNSa idu skupa vjerojatno i u Tuzli.

To samo može pogodovati SDPu.


Kako to misliš ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
MelMel je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:


Naziv je potekao iz potrebe, a od kuda potreba....e da bi saznala, treba ti mnogo više od obične znatiželje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Zadar1993 je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:
To samo može pogodovati SDPu.


Kako to misliš ?


Biračko tijelo je tu ionako rasuto između HDZa i SDPa i suzdržanih. Sad ako upliva još jedna stranka sa hrvatskim predznakom i sa agresivnijom kampanjom, to je onda dodatno rasipanje. Ne znam, možda griješim. Plus, što ESDEPEOVCI također mogu glasovati za HNS, čisto miniranja radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Gluposti. Otkud ti ideja da Hrvati uopće glasuju za bošnjački SDP.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 13:17 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
BBC je napisao/la:
Gluposti. Otkud ti ideja da Hrvati uopće glasuju za bošnjački SDP.


Glasuju, il lažu da glasuju.

No, ja sam u komentaru načinio grešku glede HNSa, zamijenio ga. Povlačim komentar, naravno da bi to bio pravi potez u TZ, ako ima uspije dogovoriti se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Cpt Ivan je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Kako to misliš ?


Biračko tijelo je tu ionako rasuto između HDZa i SDPa i suzdržanih. Sad ako upliva još jedna stranka sa hrvatskim predznakom i sa agresivnijom kampanjom, to je onda dodatno rasipanje. Ne znam, možda griješim. Plus, što ESDEPEOVCI također mogu glasovati za HNS, čisto miniranja radi.


Pa stranke okupljene oko HNS-a su i oba HDZ-a. To ne znači formiranje NOVE stranke nego ujedinjenje tih 7-8 hrvatskih stranaka. Nisi ti dobro razumio čini mi se...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
MelMel je napisao/la:
Pa evo za pocetak, cudi me npr sam naziv foruma "forum Hrvata BiH". Jednostavno, nisam nikada dosla u susret sa forumima koji se iskljucivo zovu npr forum Nijemaca, forum Engleza, forum Francuza, itd, itd. Obicno je forum - kao sto samo ime kaze forum, gdje raznorazni ljudi razmjenjuju raznorazna misljenja o svemu i svacemu.
Doduse, ja vec duze vrijeme ne zivim na balkanu, tako da se i nije za cuditi zbog cega se ja cudim.

Vjerovatno postoje i forumi Srba BiH i forumi Bosnjaka BiH. Samo valjda trebam otkriti i takve, pa da moje cudjenje bude kompletno.


Forum je nastao kao nužno zlo i iz protesta zbog manipulacija od strane medija koji su pod punom partijskom/stranačkom kontrolom bošnjaka i srba. Na tim online medijima većini smeta uporaba hrvatskog jezika, i isti se označavaju kao extremisti. Ovaj forum i portal su u par navrata uzdrmali medijski prostor u BiH i regiji i opet će :zubati

Žalosno je da i na tuzlarijama sa kojih sam i ja došao ovdje, obitavaju ljudi koji pod plaštom nacional-socijaldemokracije pljuju sve što ne odgovara njihovim nacionalnim interesima. Svjedoci smo da se hrvatski kao ustavom zagarantirani jezik na tuzlarijama uredno pljuje, čak i one vijesti koje preuzimaju sa indexa, prevode na 'bosanski' pa tako čitamo februar umjesto veljača što je standardi naziv za mjesece u srednjovijekovnoj bosni....

Odmah da te upozorim da ovo nije forum kojim upravlja hdz kadar, mada imamo 1-2 istaknuta hdz-ejca koji često uzimaju riječ ovdje. Ovdje nije dopušteno spominjanje matera bilo čijih, možemo o svemu razgovarati bez vrijeđanja, pa tako ovdje imamo npr 'zlatnog ljiljana' sa zavidim fondom postova koji brani bošnjačke stvari na kvalitetan način. Puno je i hrvata ovdje dobilo ban i opomene, zbog prosipanja ustaske ideologije itd.

Da ti malo razbistrim vidike, islambosnia, bosnjaci i jos neki su itekakvi bosnjacki forumi, postoje i srpski, no ja na njih ne zalazim.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:02 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
MRSHO je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:

Biračko tijelo je tu ionako rasuto između HDZa i SDPa i suzdržanih. Sad ako upliva još jedna stranka sa hrvatskim predznakom i sa agresivnijom kampanjom, to je onda dodatno rasipanje. Ne znam, možda griješim. Plus, što ESDEPEOVCI također mogu glasovati za HNS, čisto miniranja radi.


Pa stranke okupljene oko HNS-a su i oba HDZ-a. To ne znači formiranje NOVE stranke nego ujedinjenje tih 7-8 hrvatskih stranaka. Nisi ti dobro razumio čini mi se...


Ma ne, nego nisam dobar sa skraćenicama, već sam povukao komentar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
ManInBlack je napisao/la:
MelMel je napisao/la:
Pa evo za pocetak, cudi me npr sam naziv foruma "forum Hrvata BiH". Jednostavno, nisam nikada dosla u susret sa forumima koji se iskljucivo zovu npr forum Nijemaca, forum Engleza, forum Francuza, itd, itd. Obicno je forum - kao sto samo ime kaze forum, gdje raznorazni ljudi razmjenjuju raznorazna misljenja o svemu i svacemu.
Doduse, ja vec duze vrijeme ne zivim na balkanu, tako da se i nije za cuditi zbog cega se ja cudim.

Vjerovatno postoje i forumi Srba BiH i forumi Bosnjaka BiH. Samo valjda trebam otkriti i takve, pa da moje cudjenje bude kompletno.


Forum je nastao kao nužno zlo i iz protesta zbog manipulacija od strane medija koji su pod punom partijskom/stranačkom kontrolom bošnjaka i srba. Na tim online medijima većini smeta uporaba hrvatskog jezika, i isti se označavaju kao extremisti. Ovaj forum i portal su u par navrata uzdrmali medijski prostor u BiH i regiji i opet će :zubati

Žalosno je da i na tuzlarijama sa kojih sam i ja došao ovdje, obitavaju ljudi koji pod plaštom nacional-socijaldemokracije pljuju sve što ne odgovara njihovim nacionalnim interesima. Svjedoci smo da se hrvatski kao ustavom zagarantirani jezik na tuzlarijama uredno pljuje, čak i one vijesti koje preuzimaju sa indexa, prevode na 'bosanski' pa tako čitamo februar umjesto veljača što je standardi naziv za mjesece u srednjovijekovnoj bosni....

Odmah da te upozorim da ovo nije forum kojim upravlja hdz kadar, mada imamo 1-2 istaknuta hdz-ejca koji često uzimaju riječ ovdje. Ovdje nije dopušteno spominjanje matera bilo čijih, možemo o svemu razgovarati bez vrijeđanja, pa tako ovdje imamo npr 'zlatnog ljiljana' sa zavidim fondom postova koji brani bošnjačke stvari na kvalitetan način. Puno je i hrvata ovdje dobilo ban i opomene, zbog prosipanja ustaske ideologije itd.

Da ti malo razbistrim vidike, islambosnia, bosnjaci i jos neki su itekakvi bosnjacki forumi, postoje i srpski, no ja na njih ne zalazim.

Tvoj prvi paragraf shvatam kao sljedece, a ti me demantuj ako nisam u pravu. Znaci Hrvati u tuzlanskom kantonu, pa i sirom BIH se osjecaju ugrozenima od strane Srba i Bosnjaka. Ako je ovo tacno, hajde mi lijepo objasni zbog cega i sta vam to Srbi i Bosnjaci osporavaju!

Drugi tvoj paragraf govori o hrvatskom jeziku i bosanskom pod navodnike jeziku. Molim te da mi objasnis ovaj bosanski jezik pod navodnicima. Da li to znaci da bosanski jezik ne postoji ili ako mislis da postoji molila bih te da mi objasnis ko zapravo u BIH prica bosanskim jezikom.

Sto se tice vrijedjanja, nemam namjeru spominjati icije majke. To ostavljam papcima na raspolaganju da se posluze takvim udarcima. Medjutim, ako mi se neko dohvati majke, rodbine ili mene na bilo kakav standardni balkanski nacin sa je i be, garantujem da cu se i ja toj osobi sjetiti familije, cisto da ne ostanem nikome duzna.

Eto hvala ti sto si mi razbistrio vidike da pored hrvatskog foruma u BiH postoje takodjer i srpski i bosnjacki forumi. Bila bih ti zahvalna ako bi mi otvorio vidike jos vise, pa me uputio na neki bosansko-hercegovacki forum gdje svi gradjani drzave BiH raspravljaju o svemu i svacemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
MelMel je napisao/la:
Bila bih ti zahvalna ako bi mi otvorio vidike jos vise, pa me uputio na neki bosansko-hercegovacki forum gdje svi gradjani drzave BiH raspravljaju o svemu i svacemu.


Ne postoji takav. Ako te netko nije upozorio bih je duboko podijeljena zemlja i protektorat.

Imaš neke forume sa Jugonostalgičarima gdje pišu o Yugu, stavljaju sa Youtube JNA pjesmice i slično. Probaj tamo pronaći to što tražiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Forum je na kraju privatni i pisat će na njemu, što gazda hoće. Mislim, poneki odu na Zapad i još dugo vremena nemaju pojma o kapitalizmu. Koji su to likovi :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
BBC je napisao/la:
MelMel je napisao/la:
Bila bih ti zahvalna ako bi mi otvorio vidike jos vise, pa me uputio na neki bosansko-hercegovacki forum gdje svi gradjani drzave BiH raspravljaju o svemu i svacemu.


Ne postoji takav. Ako te netko nije upozorio bih je duboko podijeljena zemlja i protektorat.

Imaš neke forume sa Jugonostalgičarima gdje pišu o Yugu, stavljaju sa Youtube JNA pjesmice i slično. Probaj tamo pronaći to što tražiš.


hmmmmmmmmmm, mozda ne postoji takav u okviru tvojih vidika. Raspitat cu se sirom BiH, cisto da utvrdim istinitost ili neistinitost tvoje tvrdnje. A to da ste u BiH podijeljeni u torove, to je jasno i vrapcima na grani. Mene samo interesuje je li vam lijepo u tim torovima, vidite li prosperitet i napredak, onako svi skupa u svojim pojedinacnim torovima.

Sto se tice Jugonostalgicara, ni to me ne interesuje. Interesuje me strogo BiH i samim time iskljucivo bosanci i hercegovci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne znam gdje živiš. Narodi iz BiH su podijeljeni i na zapadu. Klubovi za Bošnjake gdje bi Srbe prebili da dođu na pivu. Klubovi za Srbe gdje drugi ne idu. Klubovi za Hrvate u koje dolaze samo Hrvati.

Par "zalutalih" ponekad ne mijenja na stvari.

Uostalom na ovom forumu su svi Bosanci i Hercegovci. Ima i puno Bošnjaka koji bi htjeli dominirati nad druga dva naroda, ali nisu dovoljno jaki da se nametnu. Mislim naravno na stvarnost, ne virtualu. Vidim da ti stvarnost pravi probleme.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
MelMel je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Ne postoji takav. Ako te netko nije upozorio bih je duboko podijeljena zemlja i protektorat.

Imaš neke forume sa Jugonostalgičarima gdje pišu o Yugu, stavljaju sa Youtube JNA pjesmice i slično. Probaj tamo pronaći to što tražiš.


hmmmmmmmmmm, mozda ne postoji takav u okviru tvojih vidika. Raspitat cu se sirom BiH, cisto da utvrdim istinitost ili neistinitost tvoje tvrdnje. A to da ste u BiH podijeljeni u torove, to je jasno i vrapcima na grani. Mene samo interesuje je li vam lijepo u tim torovima, vidite li prosperitet i napredak, onako svi skupa u svojim pojedinacnim torovima.

Sto se tice Jugonostalgicara, ni to me ne interesuje. Interesuje me strogo BiH i samim time iskljucivo bosanci i hercegovci.


Pa zar se nije cijeli svijet podijelio u torove - nacionalne države? To je normalna faza u razvoju društva, koju očigledno svi moraju proći.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
MelMel je napisao/la:
Tvoj prvi paragraf shvatam kao sljedece, a ti me demantuj ako nisam u pravu. Znaci Hrvati u tuzlanskom kantonu, pa i sirom BIH se osjecaju ugrozenima od strane Srba i Bosnjaka. Ako je ovo tacno, hajde mi lijepo objasni zbog cega i sta vam to Srbi i Bosnjaci osporavaju!


Prvenstveno od Bošnjaka, tamo gdje su Srbi i nema Hrvata, osim Brčko distrikta gdje je sve riješeno kako treba. Hrvati u Tuzlanskom kraju su na pragu nestanka. Već danas ne postoji kritična masa mladih ljudi koji su spremni ostati na svome i tu rađati djecu. Iz Tuzle i okoline podjednako odlaze djeca glasača sdp-a i hdz-a, najčešća destinacija je RH. Svi oni hoće da žive sa 'svojima'. Pritisci se ne osjećaju u gradu, ali na periferiji općine Tuzla i okolnih općina snažno je prisutno ignoriranje životnih potreba tamošnjeg hrvatskog življa.

MelMel je napisao/la:
Drugi tvoj paragraf govori o hrvatskom jeziku i bosanskom pod navodnike jeziku. Molim te da mi objasnis ovaj bosanski jezik pod navodnicima. Da li to znaci da bosanski jezik ne postoji ili ako mislis da postoji molila bih te da mi objasnis ko zapravo u BIH prica bosanskim jezikom..


Pod navodnicima je jer mislim da i sami pobornici bosanskog jezika ne znaju što hoće i što jeste a što nije bosanski jezik. Ismijavaju riječi koje se spominju u najstarijim pisanim dokumenitma o bosni , npr nazivi mjeseci, kruh itd i smatraju to kroatiziranjem bosanskog jezika. Mislim smiješno da ne može biti smješnije. U bosni nitko ne priča bosanskim jezikom, već dominantno mješavinom SH ijekavice sa turcizmima.

MelMel je napisao/la:
Eto hvala ti sto si mi razbistrio vidike da pored hrvatskog foruma u BiH postoje takodjer i srpski i bosnjacki forumi. Bila bih ti zahvalna ako bi mi otvorio vidike jos vise, pa me uputio na neki bosansko-hercegovacki forum gdje svi gradjani drzave BiH raspravljaju o svemu i svacemu.


Ne postoji takav forum. Portali i forumi imaju svoje gazde, koji pak ližu dupe svojim političkim idolima. Sreća pa su gazde ovog portala i foruma izvan politike i neovisni o foteljama koje nude stranke. :zivili

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
MelMel je napisao/la:
[
A to da ste u BiH podijeljeni u torove, to je jasno i vrapcima na grani. Mene samo interesuje je li vam lijepo u tim torovima, vidite li prosperitet i napredak, onako svi skupa u svojim pojedinacnim torovima.


A čuj maco, zašto su npr Austrijanci izišli iz Njemačkog tora i ušli u svoj vlastiti, 10x manji?
Te floskule o nekim "nacionalnim torovima možeš objesiti mačku o rep. A što bi bila jedna jedinstvena i unitarna BiH ako ne jedan mali tor? Ti težnju Srba i Hrvata da žive u Velikoj Srbiji i Hrvatskoj, ili Bošnjaka da žive u Velikoj Bosni, a koje su duplo veće od sadašnje BiH, zoveš svrstavanje u torove? Ne šećeru, ovdje se upravo radi u rušenju granica torova, o ukidanju barijera među narodima. Što je jača BiH to je npr više blokiranih cesta prema, u mom slučaju, Hrvatskoj. Sve je manje graničnih prijelaza i mogućnosti za lagani prelazak granice i normalnu komunikaciju. E to je zatvaranje u torove, a ne težnja da se ta granica izbriše.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Citat:
Tvoj prvi paragraf shvatam kao sljedece, a ti me demantuj ako nisam u pravu. Znaci Hrvati u tuzlanskom kantonu, pa i sirom BIH se osjecaju ugrozenima od strane Srba i Bosnjaka. Ako je ovo tacno, hajde mi lijepo objasni zbog cega i sta vam to Srbi i Bosnjaci osporavaju!


Prvo, pri osporavanju prava, treba odvojit Srbe i Bošnjake. Ne znam koja ti je nakana kad to stavljaš u isti koš, jer RS je potpuno druga tema. Hrvati u TZ nisu ugroženi od Srba i ti to vrlo dobro znaš.

Drugo, ne radi se o osjećaju ugroženosti, već o stvarnom stanju. Možeš i sama pokušat, npr., prijavi se na tuzlarijama kao Hrvatica iz TZ, piši naravno hrvatskim i pri tomu izjavi kako nisi nimalo zadovoljna što su Komšića izabrali Bošnjaci za hrvatskog predstvanika. Il ne moraš ništa politički izjaviti, već jednostavno piši o bilo čemu na hrvatskom, pa ćeš vidit. A kad izađeš iz vitrualnog u stvarni život, pokušaj se zaposlit kao Hrvatica, i ako već nekako i dobiješ posao, pokušaj zadržat svoj jezik.

A u osobnom životu, pokušaj sa prijateljima Bošnjacima pričat o onome što te boli...e to ti nekako ne bih savjetovao, jer ćeš ostat sama, tj. proglasit će te nepodobnom Hrvaticom, koja manje voli BiH od njih, koji opet imaju ekskluzivno pravo na tu ljubav.

Citat:
Drugi tvoj paragraf govori o hrvatskom jeziku i bosanskom pod navodnike jeziku. Molim te da mi objasnis ovaj bosanski jezik pod navodnicima. Da li to znaci da bosanski jezik ne postoji ili ako mislis da postoji molila bih te da mi objasnis ko zapravo u BIH prica bosanskim jezikom.


Kad je o bosanskom, mene desetogodišnjak pita 'zašto oni pričaju kao Srbi'? A onda, ako ima bosanski, onda treba imati i hercegovački, zar ne?

Citat:
Eto hvala ti sto si mi razbistrio vidike da pored hrvatskog foruma u BiH postoje takodjer i srpski i bosnjacki forumi. Bila bih ti zahvalna ako bi mi otvorio vidike jos vise, pa me uputio na neki bosansko-hercegovacki forum gdje svi gradjani drzave BiH raspravljaju o svemu i svacemu.


Tko ne priznaje Hrvate, Srbe i Bošnjake kao ustavnopravne kategorije u BiH, već fura građansku, taj svakako radi protiv BiH. Čini se da je u posjeti još jedan esdepeovac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
ManInBlackl je napisao/la:
Prvenstveno od Bošnjaka, tamo gdje su Srbi i nema Hrvata, osim Brčko distrikta gdje je sve riješeno kako treba. Hrvati u Tuzlanskom kraju su na pragu nestanka. Već danas ne postoji kritična masa mladih ljudi koji su spremni ostati na svome i tu rađati djecu. Iz Tuzle i okoline podjednako odlaze djeca glasača sdp-a i hdz-a, najčešća destinacija je RH. Svi oni hoće da žive sa 'svojima'. Pritisci se ne osjećaju u gradu, ali na periferiji općine Tuzla i okolnih općina snažno je prisutno ignoriranje životnih potreba tamošnjeg hrvatskog življa.

Pa eto sam si rekao da odlaze, jer zele da zive sa 'svojima'. Dakle nisu Bosnjaci krivi sto neki bosanski Hrvat zeli iskljucivo da zivi okruzen Hrvatima, pa zato pravi odluku da ode u Hrvatsku.

ManInBlackl je napisao/la:
Pod navodnicima je jer mislim da i sami pobornici bosanskog jezika ne znaju što hoće i što jeste a što nije bosanski jezik. Ismijavaju riječi koje se spominju u najstarijim pisanim dokumenitma o bosni , npr nazivi mjeseci, kruh itd i smatraju to kroatiziranjem bosanskog jezika. Mislim smiješno da ne može biti smješnije. U bosni nitko ne priča bosanskim jezikom, već dominantno mješavinom SH ijekavice sa turcizmima.


Pa zar svi ti jezici nisu u principu jedan te isti jezik? Meni je licno logicno da ga zovemo bosansko-hercegovacki jezik, a sad da li ces ti ili ja reci kruh ili hljeb, nije bitno.

ManInBlackl je napisao/la:
Ne postoji takav forum. Portali i forumi imaju svoje gazde, koji pak ližu dupe svojim političkim idolima. Sreća pa su gazde ovog portala i foruma izvan politike i neovisni o foteljama koje nude stranke. :zivili


Jesi li 100% siguran da su gazde ovog portala izvan politike?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 22:15 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
Bobovac je napisao/la:
MelMel je napisao/la:
[
A to da ste u BiH podijeljeni u torove, to je jasno i vrapcima na grani. Mene samo interesuje je li vam lijepo u tim torovima, vidite li prosperitet i napredak, onako svi skupa u svojim pojedinacnim torovima.


A čuj maco, zašto su npr Austrijanci izišli iz Njemačkog tora i ušli u svoj vlastiti, 10x manji?
Te floskule o nekim "nacionalnim torovima možeš objesiti mačku o rep. A što bi bila jedna jedinstvena i unitarna BiH ako ne jedan mali tor? Ti težnju Srba i Hrvata da žive u Velikoj Srbiji i Hrvatskoj, ili Bošnjaka da žive u Velikoj Bosni, a koje su duplo veće od sadašnje BiH, zoveš svrstavanje u torove? Ne šećeru, ovdje se upravo radi u rušenju granica torova, o ukidanju barijera među narodima. Što je jača BiH to je npr više blokiranih cesta prema, u mom slučaju, Hrvatskoj. Sve je manje graničnih prijelaza i mogućnosti za lagani prelazak granice i normalnu komunikaciju. E to je zatvaranje u torove, a ne težnja da se ta granica izbriše.


Meni se ne obracaj niti sa maco, niti sa seceru, nego iskljucivo sa MelMel. Kada se korigujes, mozda i razmijenimo misljenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti ćeš biti naša ministrica obrazovanja Herceg-Bosne.
Emt ti je ukrala mjesto ministrice vanjskih poslova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 02 vel 2012, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
MelMel je napisao/la:

Pa eto sam si rekao da odlaze, jer zele da zive sa 'svojima'. Dakle nisu Bosnjaci krivi sto neki bosanski Hrvat zeli iskljucivo da zivi okruzen Hrvatima, pa zato pravi odluku da ode u Hrvatsku.


Teška i slomljena srca odlaze, uostalom najavljeni popis stanovništva će sve staviti crno na bijelo i jasno dati do znanja da Tuzla nije više multietnička općina, nego općina iz koje je zbog poremećenih odnosa i međuljudskih vrijednosti iscurilo % hrvata.

MelMel je napisao/la:
Pa zar svi ti jezici nisu u principu jedan te isti jezik? Meni je licno logicno da ga zovemo bosansko-hercegovacki jezik, a sad da li ces ti ili ja reci kruh ili hljeb, nije bitno.


Nama jesu jer ih podjednako dobro razumijemo, kao što neki ovdje podjednako dobro razumiju engleski poslovni i engleski us ili njemački sa sjevera i onaj u švicarskoj. Zamisli stranca koji na nekom kursu pred ljetovanje nauči natucati hrvatski da se može sporazumjeti i onda mu dođe neko i na bosanskom umjesto tjedan, kaže sedmica itd, hoće li ga skontati? Neće, jer ne govori jezikom koji stranac 'razumije'.

PS, siguran sam da nisu kadar hdz-a ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO