HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 29 kol 2021, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nakon jednog dužeg perioda 90ih gdje su domoroci nemilo čerupali naivce iz dijaspore, kolo sreće se okrenulo. Bilo je doduše i tad kontraprimjera ali ih ne smijem spominjati inače će me 90% foruma zamrziti.

Svjedočimo sve većem broju ljudi koji se vraćaju iz dijaspore, i koji kroz ublehe, kao i očekivanja domorodaca da su svi u dijaspori puni kao brod, izvode prevare u BiH, Hrvatskoj, Srbiji. Nerijetko se koriste i kao javno lice nekih projekata kako bi prikrili činjenicu da iza tih projekata stoje domaći političari ili bogataši.

Evo par primjera.

1. Ivan Žilić iz Vareša - prevario cijelu BiH i Hrvatsku da je "težak" 24 milijarde Eura. Meni je odmah cijela stvar smrdila, jer sam mu pregledao osobnu stranicu (http://www.ivan-zilic.de/englisch/enbeginn.htm) i vidio da lik nije sav svoj. U roku par sati sam vidio da je to cijelo njegovo bogatstvo fiktivno, a sastoji se od njegovih potraživanja prema Fordu, na osnovu tužbe za neki patent, a tužba ima 0.000001% šanse za uspjeh. Rekao sam svima koji su me bili voljni slušati, ali džaba, to se po medijima vuklo još godinu dana.

Najsmješniji dio priče je taj što su na sve to nasjela dva najveća kokošara, Živko Budimir i Lijanović, koji su Žiliću otišli u Njemačku i nudili se kao "posrednici" pri njegovom investiranju u Hercegovinu i Aluminij.

Ipak, ispalo je benigno, jer ovaj čikica je jednostavno lud, i nije imao nikakvu želju okoristiti se kroz ovu laž.

2. Samir Cerić iz Londona - Čovjek s dobrim smislom za modu i za spin, ali s katastrofalnim word i powerpoint vještinama. Ovaj lik, za koga se ispostavilo da na računu firme u Londonu ima 50 funti, je upravi Želje složio priču da iza sebe ima novac, kontakte, što sve ne. Predstavio im je neku svoju "viziju", koja je bila u najgore dizajniranom dokumentu kojeg sam ikad vidio, a ispostavilo se da je fotografije ukrao od Dinama iz Dresdena. Na kraju je postao predsjednik Željezničara. No, ublehe ipak imaju ograničen rok trajanja, pa čim se ispostavilo da iza njega nema apsolutno ništa, promptno je nogiran prije nego što je uspio prodati vrijedne nekretnine u vlasništvu Želje.

Glede nekretnina i velikih firmi, mogu samo reći da na HB prostorima postoji jedan dobro poznati hotel kojeg je izradio "bogati ujak iz SAD". Cijela stvar je naravno paravan za vlasništvo jednog domaćeg moćnika ili političara.

Uglavnom domoroci dragi pamet u glavu, stvari se okreću i vi lovci sve više postajete plijen.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 29 kol 2021, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68243
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 29 kol 2021, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
Tek nakon onog video zapisa, krenula je lavina. :zubati
Izgleda da su se mnogi dali upecati.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 29 kol 2021, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
I Rimac je imao sličnog iskustva, doduše ne domaći dijasporaš, nego strani.

https://www.vecernji.hr/techsci/rimac-z ... ta-1499762

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 30 kol 2021, 13:37 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Preuveličavanje vlastite važnosti i veličine firme je klišej balkanskog poduzetnika, to nema previše veze da li je iz dijaspore ili domaći. Neki od njih su i sami uvjereni u to što pričaju.

Zanimljivije od toga mi je kad dijasporaši objašnjavaju kako tamo kod njih ima nešto što i kod nas postoji već 30-40 godina, a kao da mi za to ne znamo. Tako mi je ovo ljeto jedan pričao da oni tamo u Njemačkoj imaju Mercedesovu "garažu" gdje su samo Mercedesi pa sam na kraju shvatio da misli na običnu auto kuću ili ovlašteni servis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 26 pro 2021, 03:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:

2. Samir Cerić iz Londona - Čovjek s dobrim smislom za modu i za spin, ali s katastrofalnim word i powerpoint vještinama. Ovaj lik, za koga se ispostavilo da na računu firme u Londonu ima 50 funti, je upravi Želje složio priču da iza sebe ima novac, kontakte, što sve ne. Predstavio im je neku svoju "viziju", koja je bila u najgore dizajniranom dokumentu kojeg sam ikad vidio, a ispostavilo se da je fotografije ukrao od Dinama iz Dresdena. Na kraju je postao predsjednik Željezničara. No, ublehe ipak imaju ograničen rok trajanja, pa čim se ispostavilo da iza njega nema apsolutno ništa, promptno je nogiran prije nego što je uspio prodati vrijedne nekretnine u vlasništvu Želje.



Nije samo prevario Želju, nego je sudjelovao i u prevari oko nabave Malina respiratora!

Citat:
Marić je ispričao da su tada on, Sanja Lekić, Borna Cicero, Danijel Edmund te biznismen iz Londona Samir Cerić osmislili plan kako da pomognu Sanji Lekić da vrati novac Srbiji ,a i da oni zarade ekstra profit prodajom respiratora za BiH.

Naknadno su shvatili da moraju uključiti i Fikreta Hodžića te je on pristao na taj plan, na ekstra profit, uz Marićevo obećanje da će biti dobro počašćen.

Ugovorena je kupovina 100 respiratora za 10 milijuna KM, a danas je Marić objasnio da je njihova realna cijena zapravo 1,5 milijuna eura.

Dogovor je bio da poslije te isporuke za BiH naruče još 200 respiratora te da bi onda nakon tog drugog završenog posla podijelili ekstra dobit od 2,4 milijuna eura.

Dakle, druga nabava trebala je biti plaćena 20 milijuna maraka. Fikret Hodžić je, kako je danas naveo Marić, tada rekao da se ništa ne brinu te da će ta sredstva biti osigurana.

Kristijan Marić je potvrdio kako mu je poznato da je Vlada FBiH pisala dva jamstvena pisma za obje vrste respiratora, a također mu je poznato da je jamstveno pismo pisao i veleposlanik BiH u Kini Tarik Bukvić za kupovinu druge pošiljke od 200 respiratora, koja na kraju nije realizirana.

On je također danas potvrdio da je, kada je prvi put pozvan na saslušanje u Tužiteljstvo BiH, ljut nazvao Fikreta Hodžića, a ovaj mu je rekao: "Ti radi svoj posao, ali nemoj spominjati respiratore, premijera FBiH i Federalnu upravu civilne zaštite".

Marić je također danas iznio šokantnu informaciju da je Samir Cerić iz Londona posredovao kod Kineza da načine lažnu fakturu na višu cijenu 100 respiratora ACM-812A.


slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 26 pro 2021, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68243
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
hahaha

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prevaranti iz dijaspore
PostPostano: 01 sij 2022, 06:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat





_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO