HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 16 ožu 2010, 22:55 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
danas je bio zakazn prosvjed djelatnika Suma HercegBosne koji su oblijepili mostar sa plakatima u kojima pozivaju raju da im se priidruzi prsovjedu kojeg su najavili sa motornim pilama...

zeljeznicari u capljini vec nekoliko dana blokiraju prugu...
djelatnici radia Hb i hercegovacke televezije su odavno u strajku i vec se spominje strajk gladju jer nije velika razlika zivljenja bez sredstava za zivot do strajka gladju..svejdeno nemas sta za jest..

u ZHŽ..sinidikat skolstva se stalno bije sa zupanisjkom vlasti za osnovna prava...

uglavnom sve u qrcu... sa tendeceijom nagore..daljnjim otpustanjem radnika uiz drzavnih preduzeca.. smanjiveanjem placa ..

pitanje je kada ce esklairati ovo u totalno bezvlasce...
jer niti trenutna vlast lici na vlast i ponasa se kao da su oni tu slucajno a kad imse postavi direktno pitanje odgovonrosit onda lukavo sklanjanju i prebacuju tu odgovornost na "neke tamo" odjele i uredde koji su zajebai zasto je nekome lose..a nitko nece da se potrudi da ispravi ono sto je ocigledan nerpavda..vec s samo skrece upereni prst sirotinje sa sebe,,,na tamo nekog zlobnika koji ne da narodu posteno zaradjene pare i topli obrok....


ovo je samo pocetak i to vise fakticki nikome nijeni vijest osim onima koje to stavrno zulja..dakle onih koji nemaju placa i prava...ostali sute ili zbog straha ili zbog bezvoljnosti isebicnosti..jer ih se to ne tice...

cak i na ovom forumu tema o svakodnevnom zivotu i dogadjanjima maltene i nema..sve se vrti oko higj poltike i svi rado crtaju granice entiteta i opcina...

kakvi ste da malo zaronite ispod povrsine i upoznate glad sa ljudima koji je vec smatraju maltene clanom obitelji...
da se malo oto me razglaba..lako cemo mi za kolumne i preseravanj raznoraznih pametnjakovica koji brojeci klikove na svom textu msle da je broj klikova ekvivalentan njihovom IQ..

svkako ovom forum fali solidarnosti..a socijlne teme su idelane su iskazivanje toga..izvolite ...razglabajte o socijalnm nemirima u vasoj sredini..o pravim priostiscima na odgovorne za tu situaciju ..jer ako se ne prica ..onda izgleda kao i da taj problem ne postoji ili da je blokada pruge u capljini u najmanju ruku negdje amo u Kazahstanu ..

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 17 ožu 2010, 01:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Jako dobra tema za raspravu, nažalost ljudi bježe od negativnosti i to je izvor nedovoljne solidarnosti. (iako se ne može reć da je nema, ali se uglavnom svodi na sažalijevanje)
Svatko je zadovoljan i ne mari za tuđe probleme previše dok se i njima samima nešto slično ne desi.
Mi možemo učiniti bar toliko da damo ovoj temi veću pozornost na portalu, i tako dodatno povećamo socijalni pritisak na vlast.
Najprije treba identificirat tko je točno i gdje odgovoran za ove probleme.
Stranke i imena.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 18 ožu 2010, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Imaš pravo da se ponekad previše ode u teoriju i neke teze koje su miljama daleko od pukog preživljavanja i teške svakodnevnice ali doista ne znam što se na forumu može učiniti. Imamo podforum za humanitarne akcije, kao i dio na portalu za istu stvar. Apeli su uglavnom za teško oboljele osobe ili teške socijalne slučajeve.

No što je činiti sa simptomima države i gospodarstva koje je u kolapsu i samim time zahvata širi sloj ljudi? Nema tu lakih rješenja niti novca koji će se materijalizirati ako se "pritisne" određeni političar. Eventualno možemo kritizirati političare za krađu, ili težak državni aparat koji bi trebalo skresati, ali što osim toga?

Mislim da se i zbog toga zalaže neko konačno rješenje stanja i napetosti u državi da bi se u potpunosi moglo posvetiti gospodarstvu, a sa vlasti svrgnuti nesposobnjakoviće koji se drže jer narod glasa po inerciji i strahu od drugih naroda.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 18 ožu 2010, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
pomozite kome možete mimo foruma,nema od pisanja velike pomoći...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 18 ožu 2010, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Evo ja bih htio pomoći. Para nemam ali imam krvi... nulta grupa, prvoklasna, svakom paše. Ako kome treba moje krvi nek se javi, samo nemojte svi odjednom.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 18 ožu 2010, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
Mar-kan je napisao/la:
pomozite kome možete mimo foruma,nema od pisanja velike pomoći...


:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 18 ožu 2010, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Dao sam ja do sada par puta krv. Pare ionako kvare ljude, pa je ovo bolje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 18 ožu 2010, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Mar-kan je napisao/la:
pomozite kome možete mimo foruma,nema od pisanja velike pomoći...



nisam ni namjeravao da skupljam pare po forumu markane...

ali ako cemo vodit se tom misli od cega ima tko vece pomoci...ja onda ne vidjeh ni od ovoliko preseravanja po politici nekih velikih pomaka po pitanju napretka hrvatske politke u BiH..a svi vole bistrit vodu na takvim temama..
ili...isto tako vazi i za sve ostale teme na forumu ..nemamo mi od pisanja velike pomoci isto kao ni oni o kojima se pise...
ali mislim da je red da se preogovori i o takvim temama i uputi koja rijec podrske tim ljudima pa bilo to i preko ovakvih tema na forumu...

ljudi su gladni kruha..ali su gladni i paznje i boli ih sto vecinu nas zaboli *** sto njima krce crijeva...

na ovom forumu je ovo moj doprinos njima..a sta ce tko raditi uzivo to svakako i nije za foruma..sto izgleda mnogi ovdje ne razumiju... djelovanje na forumu i djelovanje u svakodnevnici su razlicte stvari koje se katkad istina isprepletu ..ali jedan forum i sva pisanja po njemu su obicna karina naspram djelovanju u stvarnom zivotu...

fala zivili

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 19 ožu 2010, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
west je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
pomozite kome možete mimo foruma,nema od pisanja velike pomoći...



nisam ni namjeravao da skupljam pare po forumu markane...

ali ako cemo vodit se tom misli od cega ima tko vece pomoci...ja onda ne vidjeh ni od ovoliko preseravanja po politici nekih velikih pomaka po pitanju napretka hrvatske politke u BiH..a svi vole bistrit vodu na takvim temama..
ili...isto tako vazi i za sve ostale teme na forumu ..nemamo mi od pisanja velike pomoci isto kao ni oni o kojima se pise...
ali mislim da je red da se preogovori i o takvim temama i uputi koja rijec podrske tim ljudima pa bilo to i preko ovakvih tema na forumu...

ljudi su gladni kruha..ali su gladni i paznje i boli ih sto vecinu nas zaboli *** sto njima krce crijeva...

na ovom forumu je ovo moj doprinos njima..a sta ce tko raditi uzivo to svakako i nije za foruma..sto izgleda mnogi ovdje ne razumiju... djelovanje na forumu i djelovanje u svakodnevnici su razlicte stvari koje se katkad istina isprepletu ..ali jedan forum i sva pisanja po njemu su obicna karina naspram djelovanju u stvarnom zivotu...

fala zivili


O tome sam i govorio-djelovati u stvarnom svijetu,pomoći kako god tko može.Ako nam treba netko stalno to ukazivati,nema ništa od nas kao ljudi...Neka ljevica ne zna što radi desnica :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 19 ožu 2010, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Samo narod može sebi pomoći. Postoje izbori i trebalo bi svaki put mjenjati vlast dok ne dođe ona koja će manje misliti o sebi a više o onima koje zastupa. I treba pokazivati nezadovoljstvo svaki put kad je to opravdano naravno u skladu sa zakonom. Naravno da svak od nas može prvo poći od sebe i pomoći zajednici ali za stvarno rješavanje socijalnih problema potrebna su cjelovita rješenja koje samo politika može donijeti i sprovesti. Ima tu i objektivnih problema kao što je sama država koja ne može privući nikakva strana ulaganja zbog stanja u kojem se nalazi tako da mjere lokalne zajednice neće puno pomoći ako nema strategije na državnoj razini. Sve u svemu u narodu je ključ jer on bira one koji ga predstavljaju i ako narodu nije dobro sam si je kriv. To je nažalost tako. Kad sve ogolimo do kraja ostaje to kao suština.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 19 ožu 2010, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Citat:
Posljednji zov očajnika Herceg-Bosne


Svi pravni subjekti, osim Elektroprivrede HZHB i same Hrvatske zajednice Herceg-Bosne, koji su nosili ili nose prefiks Herceg-Bosne ili samo hrvatski, a pravodobno se nisu sklonili pod „politički kišobran“ neke institucije, već dulje razdoblje su prepušteni sami sebi, zapali su u duboku agoniju i pred gašenjem su.


Piše: Ilija Šagolj

Unatoč činjenici što već dulje razdoblje djelatnici poduzeća „Šume Herceg Bosne“, Hercegovačke radiotelevizije (HRTV) i Radija „Herceg-Bosne“ traže svog titulara, na njihov se očajnički zov nitko ne odziva. Jedino ih razumije i daje im potporu Unija neovisnih sindikata Federacije BiH, koja traži od odgovornih državnih tijela sustavno rješavanje njihovog statusa. Problem, uglavnom, lociraju u HDZ 1990. zbog čega već nekoliko puta ispred Središnjice te stranke organiziraju prosvjede.

Bez obzira jesu li na pravoj adresi, njihovi su zahtjevi sasvim opravdani. Traže plaće i uplatu doprinosa za zdravstveno i mirovinsko osiguranje što se nekim subjektima uskraćuje skoro godinu i pol. Spremni su i na reprogramiranje dugovanja s tim da mjerodavni trajno riješe njihov status. Međutim, poslije niza neuspješnih dogovora s predstavnicima vladajućih struktura već dulje razdoblje u šumama Herceg-Bosne se ne stvara dohodak, a u HRTV-u je i ranije slaba kvaliteta programa spala još više ispod razine.

Kvaliteta programa se nije popravila ni unatoč činjenici što je nedavno u HRTV-u imenovano novo vodstvo – ravnateljica i glavni urednik. Djelatnici te kuće su upravo nakon imenovanja glavnog urednika Tihomira Bradvice krajnje nezadovoljni i uz nestručnost spočitavaju mu ucjene i mobing. Iako bolji poznavatelji Bradvice odgovorno tvrde da je daleko od novinarstva i njegovo imenovanje na tu dužnost drže apsurdnim kao što to konstatiraju i tamošnji novinari, opravdanim se postavlja pitanje kako po istom aršinu nisu vrednovali i ranije svoje vodstvo.

Naime, riječ je o Vlatku Menixu, bivšem ravnatelju koji je bio glavni 'kapo' svega i svačega u toj kući. Novinari nikad nisu mogli odgonetnuti kojim je kanalima taj kadrovik HDZ-a BiH iz daleke Australije u poratnom razdoblju nabasao na ove prostore da štiti hrvatske nacionalne interese. Od, kako kažu njegovi poznavatelji, pitura kojeg su iznajmljivale dokone dame u Australiji, Menix je postao prva palica HRTV-a.

Što je još apsurdnije, bio je i predsjednikom Udruge hrvatskih useljenika u BiH za čijeg se mandata upravo iz BiH iselilo, skoro, oko polovice Hrvata. Iako politički maksimalno angažiran, neimar Menix je za kratko vrijeme stekao i novinarsku diplomu na mostarskom Sveučilištu što ga je još više „osnažilo“ kao poznavatelja te branše. Rezultat toga su golemi financijski dugovi i neriješeni status djelatnika te kuće, zbog čega danas i vape za pomoći.

Budući da su u tijeku aktivnosti na uspostavi hrvatskoga kanala u BiH, još više ukazuje na potrebu žurnog rješavanja statusa djelatnika HRTV-a. Upravo bi novinari ove kuće mogli biti nukleus buduće televizije s kanalom na hrvatskom jeziku. Nije li prioritet svih hrvatskih političkih stranaka, posebice potpisnica kreševske Deklaracije, da zajednički porade na rješenju ovoga problema?

Unatoč svim propustima menadžmenta Radija Herceg-Bosne oko neriješenog statusa tog medija i tamošnjih djelatnika, bilo bi krajnje pogubno ne pronaći način njegove opstojnosti.

Ništa manje značajno nije i rješavanje statusa djelatnika Šuma Herceg-Bosne.

Na kraju, opravdanim se postavlja pitanje: Nije li to možda kazna uposlenicima koji rade u tvrtkama s prefiksom Herceg-Bosne ili hrvatskim?

Podsjećanja radi, pri uspostavi Federacije BiH visoki su hrvatski dužnosnici kazali da se Herceg-Bosna transformira u HZHB kao krovnu i zbornu instituciju hrvatskoga naroda u BiH. Što je HZHB danas, koga zastupa i zašto se ne čuje njezin glas?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: socijalni bunt gladnih ljudi u HB
PostPostano: 19 ožu 2010, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Ne mogu da iskopam slike plakata i poruka sa njihovog prosvjeda, pa ako netko ima bilo bi dobro da postavi ovde...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO