HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 367 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 08 svi 2009, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
slika

Grb Kiseljaka

Kiseljak se nalazi u srednjoj Bosni, na mjestu gdje se križaju putevi koji povezuju sve njene dijelove. Prosječna nadmorska visina je 475 m. Teritorij na kojem je naselje razvijeno, dio je Kiseljačke kotline koja se proteže od Paleške Ćuprije na jugu, do Gromiljaka na sjeveru, a koju okružuju Jasikovica, Graščica, Berberuša i druga brda s nadmorskom visinom od 700 m do 1.250 m. Kroz Kiseljak protječe rijeka Lepenica, koja u naselju prima pritoke Kreševčicu i Rotiljski potok, te se na sjeveroistočnoj periferiji naselja ulijeva u Fojničku rijeku.

Po posljednjem službenom popisu stanovništva iz 1991. godine, općina Kiseljak imala je 24.164 stanovnika, raspoređenih u 82 naselja.

Nacionalni sastav:

* Hrvati - 12.550 (51,93%)
* Muslimani - Bošnjaci - 9.778 (40,46%)
* Srbi - 740 (3,06%)
* Jugoslaveni - 600 (2,48%)
* ostali - 496 (2,07%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 10 svi 2009, 02:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 11 svi 2009, 09:29 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Inače, skupina naših momaka (njih jedno 15) kad su se vraćali iz Gradačca su svratili u jednu kafanu u Kiseljak. Gazda prvo mislio da su ******, a kad su oni zatražili da im pusti Thompsona, Bulića... okren'o im je turu. :)

Sve od Drave pa do Jadrana isto srce kuca u nama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 11 svi 2009, 09:32 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Inače, skupina naših momaka (njih jedno 15) kad su se vraćali iz Gradačca su svratili u jednu kafanu u Kiseljak. Gazda prvo mislio da su ******, a kad su oni zatražili da im pusti Thompsona, Bulića... okren'o im je turu. :)

Sve od Drave pa do Jadrana isto srce kuca u nama.


to je standradna ruta prilikom vracanja sa gostovanja...Vitez, Busovača, Kiseljak...

...Kreševska cesta gori :)

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 11 svi 2009, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
west je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Inače, skupina naših momaka (njih jedno 15) kad su se vraćali iz Gradačca su svratili u jednu kafanu u Kiseljak. Gazda prvo mislio da su ******, a kad su oni zatražili da im pusti Thompsona, Bulića... okren'o im je turu. :)

Sve od Drave pa do Jadrana isto srce kuca u nama.


to je standradna ruta prilikom vracanja sa gostovanja...Vitez, Busovača, Kiseljak...

...Kreševska cesta gori :)


;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 15 svi 2009, 23:51 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Hrvati prema izborima

Godina-- Hrvati--- Ukupno-- Hrvati %
2004---- 3525---- 6091---- 57.87%
2006---- 4698---- 8146---- 57.67%
2008---- 6423---- 9067---- 70.84% ???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ultras1986 je napisao/la:
Hrvati prema izborima

Godina-- Hrvati--- Ukupno-- Hrvati %
2004---- 3525---- 6091---- 57.87%
2006---- 4698---- 8146---- 57.67%
2008---- 6423---- 9067---- 70.84% ???


I ja sam primjetio taj ogromni skok.
Ako ti išta znači, ja znam jednu osobu koja je prije 2 godine prodala stan u Sarajevu, kupila ga u Kiseljaku i preselila se tamo s obitelji.
"Među svoje". Više nisu mogli izdržat. "To više nije ono Sarajevo". Sudeći po ovim rezultatima izbora, vjerojatno nisu izdvojen primjer.
S druge strane gledaj, bošnjaci se masovno doseljavaju u Sarajevo jer tamo ima posla. Oko 5000 godišnje ih dolazi. (toliki je migracijski saldo sarajeva).
Što je neko naselje bliže Sarajevu, jače ga privlači. Isto tako što je veća bijeda, više ga Sarajevo privlači.
A baš su takva bošnjačke sela općine kiseljak. Blizu sarajeva, a bijeda.
Ko Konjic i Goražde- blizu Sarajeva, loše ekonomsko stanje = 2 najjače iseljeničke općine. (Konjic ima natalitet 7 upravo jer mladi u potrazi za poslom sele u Sarajevo)


Kakogod, odlična stvar za Kiseljak.
Kiseljak je uber jaka hrvatska općina. :-top2

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vidi kako se sprdaju ovi sa Poskoka sa fakultetima u Kiseljaku. (ima ih 4?!)
Upišao sam se do sam čitao ovaj zlobni članak. :-oleole
http://www.poskok.info/index.php?option ... Itemid=221

Jebiga, snalaze se ljudi. Ako može Istočni Mostar imat kobajagi 5000 studenata a ustvari se radi o štampariji diploma i prodavaonici ispita, onda nek i Kiseljak zaradi na istim takvim nemoralnim ljudima. Ako ne kupe u Kiseljaku diplomu, kupit će ju u istočnom Mostaru.

Univerzitet Kiseljak. :mrgreen:
I još kažu uveli bolonjski proces. hahahahhahahaah :-klanjam

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Gradnja i prodaja stanova u Kiseljaku:

http://barbic.kiseljak.ba/
42 stana ovdje
http://barbic.kiseljak.ba/slike/13.JPG

***
Onda, na oglasima prva stvar koju sam naletio:
http://www.pik.ba/artikal/18998/stan-kiseljak/
Lokacija nekretnine: Kiseljak
Cijena: Po dogovoru
Stanje : Polovno
Kvadrata: 57
Broj soba: Dvosoban (2)
Sprat: 1
Vrsta grijanja: Drva
Lokacija prodavača i dostupnost:
Kanton prodavača: Sarajevo
Grad prodavača: Sarajevo-Novi Grad

Znači netko ko sada živi u Sarajevu prodaje stan u Kiseljaku. Sigurno nije Hrvat.
Čini se da je Kiseljak postao za sarajevske hrvate ono što je sarajevskim srbima Istočno Sarajevo.



***

Vijest iz 2009. ide u tom smjeru.
http://www.magazinplus.eu/viewpage.php? ... page_id=2&
Evo šta kaže općinski načelnik općine Kiseljak: (friška vijest, 2009.)

"Od 2000. - 2004. godine sam bio općinski vijećnik, bio sam predsjednik kluba vijećnika HDZ u OV Kiseljak, živjeli smo sa svim problemima, koji su opterećavali svo vrijeme općinu Kiseljak. Kao načelnik naglasak sam stavio na infrastrukturu, jer se bez infrastrukture ne može ništa postići. Kiseljak do posljednjeg rata slovio kao nerazvijena općina, imali smo više uposlenih u inozemstvu, nego što ih je bilo na općini Kiseljak. Što se tiče infrastrukture bili smo posve zapostavljeni. Elektroenergetska mreža je bila blago rečeno katastrofalna. U posljednje dvije godine napravili smo više stanova, nego u proteklih 40 godina. Uradili smo 70 km novoizgrađenih lokalnih putova, 60 km lokalnih putova i ulica je osvijetljeno, imamo 1.500 svjetiljki. U 2009. godini planiramo zamijeniti 600 svjetiljki, a namjeravamo osvijetliti još oko 4 km putova. U protekle četiri godine uložili smo 1.000.000 KM proračunskih sredstava kao pomoć školama u rekonstrukciju istih. Dovršili smo izgradnju športske dvorane. Na području općine Kiseljak se intezivno grade stanovi, prošle godine je OV Kiseljak usvojilo prostorni plan općine Kiseljak, ubrzo ćemo dobiti urbanistički plan grada. U narednom periodu planiramo izgradnju vodovoda Fojnica - Kiseljak, nadam se da će se i općina Visoko priključiti ovom projektu. Općina Kiseljak je osigurala 5.000.000 eura kredita za vodovod, ali i za kanalizacijski kolektor. Prvo ćemo početi izgradnju kanalizacijskog kolektora od Lepenice do Kiseljaka, već smo u izgradnji kanalizacijskog kolektora na Gromiljaku, ovi projekti će trajati u narednih pet godina. U narednih 5 godina planiramo završiti rekonstrukciju vodovodne mreže. Sada intenzivno radimo na rekonstrukciji magistralnog pravca od Kaonika do Blažuja. Koncem ove godine očekujemo početak gradnje autoceste na koridoru Vc, koji prolazi kroz istočni dio naše općine. Planiramo nastaviti rekonstrukciju školskih objekata. Završili smo rekonstrukciju unutarnjeg uređenja Hrvatskog doma, ovih dana dat ćemo ga na upotrebu građanima općine Kiseljak. "

Kome grade te stanove i odakle uopće tolika potražnja za stanovima? Koji će se to hrvati doseliti u Kiseljak? -Jedino sarajevski.
Ovo je jedino moguće objašnjenje za taj nevjerojatni skok Hrvata sa 57% glasova na 70%. slika
Trebalo bi još provjerit, ali čini se da Hrvati sa Stupa (kvart u Ilidži) potiho sele u obližnji Kiseljak. Tamo mogu čak i zadržati radno mjesto u Sarajevu, a mirno živjeti u hrvatskoj općini. Ovo je super po meni. Neka svi idu u Kiseljak.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 02:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Što je lijepo vidjeti kako se razvija Kiseljak. Ai ovi podaci o porastu broja hrvatskih glasova su fantastični. Reklo bi se ta teorija o doseljavanju određenog broja Sarajevskih Hrvata drži vodu.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Robbie MO je napisao/la:

Kome grade te stanove i odakle tolika potražnja? Koji će se to hrvati doseliti u Kiseljak? -Jedino sarajevski.
Ovo je jedino moguće objašnjenje za taj nevjerojatni skok Hrvata sa 57% glasova na 70%. slika
Trebalo bi još provjerit, ali čini se da Hrvati sa Stupa (kvart u Ilidži) potiho sele u obližnji Kiseljak. Tamo mogu čak i zadržati radno mjesto u Sarajevu, a mirno živjeti u hrvatskoj općini. Ovo je super po meni. Neka svi idu u Kiseljak.


Osobno znam za slučajeve da dolaze kakanjski i zenički Hrvati živjeti tu. Većina ih je tu bila u izbjeglištvu, neki su podrijetlom iz Kiseljaka. Sam si rekao i za poneki slučaj sarajevskih Hrvata.

Zanimljiv slučaj za Kiseljak i što je kontra svim ostalim općinama u BiH, što je uvijek u čaršiji živjela ogromna većina Hrvata. Muslimana je bilo oduvijek vrlo malo u gradu.

Recimo u Ljubuškom je na nivou općine tek bilo oko 5 do 5,5% Muslimana, a u gradu su bila dobra četvrtina. Imali su samo jedno omanje selo u ljubuškoj općini.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
u Livnu je bilo još gore. Muslimani većina u gradu a u općini ispod 10%. Slično i u Duvnu, iako su tamo Hrvati bili većina u gradu ali s velikim postotkom muslimana a na razini općine 5%.

nego koliko Hrvata ima sad na području Kiseljačke općine.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
lider30 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Kome grade te stanove i odakle tolika potražnja? Koji će se to hrvati doseliti u Kiseljak? -Jedino sarajevski.
Ovo je jedino moguće objašnjenje za taj nevjerojatni skok Hrvata sa 57% glasova na 70%. slika
Trebalo bi još provjerit, ali čini se da Hrvati sa Stupa (kvart u Ilidži) potiho sele u obližnji Kiseljak. Tamo mogu čak i zadržati radno mjesto u Sarajevu, a mirno živjeti u hrvatskoj općini. Ovo je super po meni. Neka svi idu u Kiseljak.


Osobno znam za slučajeve da dolaze kakanjski i zenički Hrvati živjeti tu. Većina ih je tu bila u izbjeglištvu, neki su podrijetlom iz Kiseljaka. Sam si rekao i za poneki slučaj sarajevskih Hrvata.

Zanimljiv slučaj za Kiseljak i što je kontra svim ostalim općinama u BiH, što je uvijek u čaršiji živjela ogromna većina Hrvata. Muslimana je bilo oduvijek vrlo malo u gradu.

Recimo u Ljubuškom je na nivou općine tek bilo oko 5 do 5,5% Muslimana, a u gradu su bila dobra četvrtina. Imali su samo jedno omanje selo u ljubuškoj općini.


Istina ali sličan slučaj je i Vareš gdje su gradsko stanovništvo većinom bili Hrvati. Travnik i Bugojno većina Hrvata u gradu isto. Ali muslimani su zbilja specifični, pogotovo ako pogledamo Orašje, Odžak, Bijeljina-Janja, Šamac...u selima skoro da i nisu postojali. Mada jasno je zašto je to tako bilo na tom prostoru.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Prema izborima, danas u gradu (čaršiji) živi 94-95% Hrvata. :shock: :-klanjam
(prije rata 20% muslimana i 13% srba+jugoslavena u gradu)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 15:33 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Mislim da su posavski muslimani naseljeni iz srbije tamo u 19 stoljeću nakon što su ih protjerali srbi. To sam negdje procitao ali ne znam odakle mi :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:05
Postovi: 263
Lokacija: Bosanski Šamac
Ultras1986 je napisao/la:
Mislim da su posavski muslimani naseljeni iz srbije tamo u 19 stoljeću nakon što su ih protjerali srbi. To sam negdje procitao ali ne znam odakle mi :)


tocno.protjerani su sa prostora uzica-uzicki turci

_________________
Oduvijek naša je sa oca na sina, zauvijek ostat će naša Posavina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Ti protjerani srbijanci Muslimani iz Uzica, Valjeva, su osnovali Samac i Orasje kao carsije. Otud i vecina muslimana u opcinskim sredistima u tim posavskim opcinama.

Nisam znao da su i u Kiseljak doseljavali.

Sto se tice opcine Kiseljak, dosta sela je bilo muslimanskih, Hrvati su u Kiseljaku ipak oduvijek vecina. U gradu i okolici posebno. Danas tamo zivi dosta Hrvata iz kakanjske i vareske opcine, ima dosta i sarajevskih Hrvata ali to su uglavnom oni koji su iz Kiseljaka otselili u Sarajevo za vrijeme jugoslavije, ekonomska migracija ili kako se to zove.

Komsici su iz Kiseljaka, recimo, pa Stanici (ili su oni iz Kreseva, nisam siguran) i tako dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 16 svi 2009, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
vanjushka je napisao/la:

Komsici su iz Kiseljaka, recimo, pa Stanici (ili su oni iz Kreseva, nisam siguran) i tako dalje.


Stanići su kreševljaci........ :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 17 svi 2009, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
vanjushka je napisao/la:
Ti protjerani srbijanci Muslimani iz Uzica, Valjeva, su osnovali Samac i Orasje kao carsije. Otud i vecina muslimana u opcinskim sredistima u tim posavskim opcinama.

Nisam znao da su i u Kiseljak doseljavali.

Sto se tice opcine Kiseljak, dosta sela je bilo muslimanskih, Hrvati su u Kiseljaku ipak oduvijek vecina. U gradu i okolici posebno. Danas tamo zivi dosta Hrvata iz kakanjske i vareske opcine, ima dosta i sarajevskih Hrvata ali to su uglavnom oni koji su iz Kiseljaka otselili u Sarajevo za vrijeme jugoslavije, ekonomska migracija ili kako se to zove.

Komsici su iz Kiseljaka, recimo, pa Stanici (ili su oni iz Kreseva, nisam siguran) i tako dalje.


I pricali samo o posavini ne o kiseljaku . Pa zar nisu došli u sve posavske općine a ne samo te dvije šta je sa Odžakom, Brčko, Modriča...?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 20 srp 2009, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 08 kol 2009, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
markozzz je napisao/la:
u kiesljačkim župama živi oko 11 300 ljudi(nešto malo otpada na visoko i fojnicu u župi gromiljak)


da se ne otvara nova tema, spomenut ću da u visokom danas živi 392 hrvata


U ovaj broj svi Hrvati ili samo punoljetni?

Broja Hrvata u Visokom pao za 1480 osoba. :ohmy


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 06 lis 2009, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Pogled na crkvu u Kiseljaku...

slika

Sredili korito rijeke,lijep park...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 07 lis 2009, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Mar-kan je napisao/la:
slika



:smajl007 :zivili

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kiseljak
PostPostano: 07 lis 2009, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Robbie MO je napisao/la:
Prema izborima, danas u gradu (čaršiji) živi 94-95% Hrvata. :shock: :-klanjam
(prije rata 20% muslimana i 13% srba+jugoslavena u gradu)



Robi, avatar ti je predobar ! :palacgore2

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 367 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO