HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Nema BBC- a, no to nije razlog da propustimo nešto bombastično.

Citat:
NASLOVNICA » VIJESTI » TEME | OBJAVLJENO: 11.03.2013. 06:04 | AUTOR: B. TURKOVIĆ ŠTA SE KRIJE IZA POMPEZNO NAJAVLJENOG PROJEKTA "SARAJEVO RESORT"Investiraju 400 miliona KM, a nemaju ni kancelariju?!Sarajevo Resort navodno će ugostiti odabranu klijentelu iz arapskih zemaljaFOTO: AVAZ
Kompanija "Bosnia for Investment and Development", navodno iz Kuvajta, najavila je prije nekoliko mjeseci ulaganje 400 miliona maraka u izgradnju elitnog naselja u mjestu Osenik, nedaleko od Hadžića kod Sarajeva. Prema dostupnim informacijama, Kuvajćani su kupili zemlju, no investiciji niti kuvajtskim investitorima ni traga ni glasa. Sjenu na cijeli projekt bacaju i informacije do kojih je došao naš list, a govore da ni Ambasada i ni jedna zvanična institucija nemaju nikakvih kontakata ni informacija o kuvajtskim investitorima.

Ko je multimilioner

slika

Muhamed Fadel Khalaf, ambasador Kuvajta u BiH, izjavio je za "Avaz" da ta firma nije registrirana u Ambasadi Kuvajta u BiH te da nisu upoznati s aktivnostima navedene kompanije.

- Ukoliko je, hipotetički, projekt izgradnje naselja Sarajevo Resort i započet, Ambasada nije ni na koji način uključena u njegovu realizaciju, a informaciju da će kompletan projekt izgradnje naselja koštati 400 miliona KM dobili smo iz medija i nismo upoznati s tim je li taj novac već osiguran - kaže ambasador Khalaf.

Mediji su pompezno najavljivali projekt stambeno-rezidencijalnog naselja Sarajevo Resort. Kako se spominje, Kuvajćani su se za ovaj projekt odlučili jer žele dovesti odabranu klijentelu iz Kuvajta i Saudijske Arabije.

Prema šturim informacijama, "Bosnia for Investment and Development" navodno će izgraditi luksuzno rezidencijalno naselje, u što će uložiti 400 miliona maraka, za što je već kupljeno oko 160 hiljada kvadrata zemljišta. Kako nam je potvrđeno, predstavnici ove kompanije nisu se obraćali ni Agenciji za promociju stranih investicija (FIPA), što bi bilo očekivano, s obzirom na to da se najavljuje megalomanski investicijski projekt.

U općini Hadžići prethodnih nekoliko dana nisu mogli zvanično odgovoriti na naš upit. Međutim, kako neslužbeno saznajemo u općinskoj administraciji, Kuvajćani su kupili dvostruko više zemlje nego što se do sada spominjalo, a investitor je, navodno, „izvjesni kuvajtski multimilioner, parlamentarac u toj zemlji".

Usvojen plan

Inače, vijećnici općine Hadžići nedavno su jednoglasno usvojili parcelarni plan Osenik, koji podrazumijeva izgradnju Sarajevo Resorta. U nastojanju da provjerimo namjere investitora, u više navrata pokušali smo doći i do odgovornih u ovoj kompaniji, čije se kancelarije, prema dostupnim informacijama na internetu, nalaze u Poslovnom centru UNITIC.

Iako je na internetskoj stranici centra navedeno da se "Bosnia for Investment and Development" nalazi na 11. spratu B tornja ovog centra, na recepciji UNITIC-a nam je rečeno da nemaju registriranu kompaniju s tim nazivom. Osim toga, na stranici nije naveden nijedan kontakt telefon ili e-mail kompanije, a kao kontakt osoba samo je naveden izvjesni Irfan Lušničkić.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja bi stavio drugačiji naslov.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Sad bar znamo koliko je Bakir sklonio para tokom 90-ih. U Rusiji politički funkcioneri podnose ostavke zbog posjedovanja bankovnih računa u inostranstvu, dok ovdje možeš čitavu državu pokrasti i opet nikom ništa.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 12:28
Postovi: 520
Upozorenja: -1
Dobro jutro! Multimilioner koji je stekao sve zahvaljujući ocu i sirotinji koju je odrao do kože. Kao i većina SDA mafije. Ne znam zašto bi ovo bilo "bombastično". Tačno čovjek kad ih služa može komotno optužnicu sastavit'.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Vladimir RUS je napisao/la:
U Rusiji politički funkcioneri podnose ostavke zbog posjedovanja bankovnih računa u inostranstvu

Ovo je neki vrhunski sarkazam, ironija ili šta već?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Vladimir RUS je napisao/la:
Sad bar znamo koliko je Bakir sklonio para tokom 90-ih. U Rusiji politički funkcioneri podnose ostavke zbog posjedovanja bankovnih računa u inostranstvu, dok ovdje možeš čitavu državu pokrasti i opet nikom ništa.



:sega

Da Vladimire, u tvom svijetu ogradjenom kineskim zidom iz Borine pjesme Rusija je demokratski uredjena drzava.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nije to naš problem. Bakir krade muslimanima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 11 ožu 2013, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Nije to naš problem. Bakir krade muslimanima.



:zubati

Tješi se

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 06 lip 2013, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
“Kad je manje, ja trošim, kad je više, šaljem u Sarajevo“

Specijalni 19-minutni film o prikupljanju donatorskih sredstava tokom agresije na BiH pod nazivom „Gospodari bošnjačkih prstenova“, koji je u utorak navečer emitirala Televizija Alfa, uzburkao je javnost u BiH. Većina bh. građana, posebno Bošnjaka, prvi put se suočila s razmjerama i načinom na koji je jedna porodica u BiH kontrolirala i prisvojila ovlasti za prikupljanje novca i pomoći širom svijeta namijenjenih svim građanima BiH, a posebno braniteljima.

Naš list objavljuje drugi i završni dio sadržaja šokantnog filma, iz kojeg je vidljivo da su mediji u Turskoj još za vrijeme agresije na BiH sumnjali da prikupljena sredstva ne završavaju na pravoj adresi:

Scenarij režiran

Gospođa Izetbegović bi se, naime, tokom '95. godine okupljenima na raznim manifestacijama obavezno žalila zbog činjenice da je ostala usamljena u misiji prikupljanja pomoći za Bosnu, jer su joj u tome, tokom svih ratnih godina, pomagali svi članovi njene porodice i neki vanjski saradnici od povjerenja.

- Do sada, do septembra mjeseca sam radila sa svoje dvije kćerke i četiri unuke i jednom nevjestom. I bilo mi je dosta lako, jer smo se o svemu dogovarali i mnogo smo radili, i mnogo smo uradili. Ama, od septembra, kad su moja djeca morala odvesti svoju djecu u Sarajevo u školu, ja sam ostala sama. Žao mi je bilo što su svi otišli, a ja ostala sama, ali sam sigurna da sam više ovako iskorištena. U Bosni bih samo sjedila u jednoj sobi. Vjerovatno ne bih smjela izlaziti vani, hladno je, vode nema, ni za abdest... Pa, odlučila sam da kažem djeci: imali ste pravo - govorila je na snimku gospođa Izetbegović.

Ona je znala koje pitanje uvijek visi u zraku te bi ga sama sebi postavljala i pokušavala dati odgovor na njega:

- A pitat ćete se i želim da me pitate šta još radim osim što uzimam novac od turskih prijatelja. Šta radim u Turskoj osim što dobivam novac od naroda i trošim? Trošim ga, evo čuli ste. Kad je veća gomila novca, trošim ga, s tim što šaljem u Sarajevo, a kad je manje novaca, onda sam se posavjetovala sa svojim Ali-efendijom da od tih novaca kupujem ono što treba u Krkleri kamp, što treba u bolnice, što treba u Takiderli kamp..., tako da sam ovih dana bila puno sretna, jer sam imala dovoljno novaca da kupim dimije svim našim muslimankama koje se nalaze u Istanbulu.

To je topli veš, žene dimije nove, poneku šamiju, poneki šal, ešarpu, kako vi kažete, i malo kahve. Limuna sam im kupovala i pomalo novaca sam muškoj djeci dijelila... Posjećujem i bolnicu u Istanbulu. I tamo ponesem ponešto, tene, trenirke, nešto novaca i ono što mi traže naši ranjenici. Oni su jako sretni kad im dođem. Dobit će i još lijepih stvari za ramazan. Za lanjski Bajram su dobili tri televizora velika i jedan mali. Sve su to kupile djevojke - kazala je u objavljenom snimku gospođa Izetbegović.

U atmosferi snažnih emocija pristupalo bi se prikupljanju pomoći. Građani Turske nesebično su davali sve što su imali. S obzirom na to da su kroz sve godine rata brojni turski mediji govorili o netransparentnosti prikupljanja i utroška novca u ovoj akciji prikupljanja pomoći u kojoj je gospođa Izetbegović sama, bez pomoći svoje porodice nastupila, porađeno je na uvjerljivosti namjera. Kamerama jedne lokalne televizije prikazan je učinak akcije - zlatni nakit i prikupljeni novac u različitim monetama.

Iako je bila '95. godina, dakle četvrta godina rata u BiH, rezultati donatorskog skupa bili su zavidni, ali ni blizu onima iz ranijih godina. Nije propuštena prilika da u smišljenom scenariju pred kamerama jedna djevojčica preda svoj nakit gospođi Izetbegović.

- Evo, ova djevojčica je donijela zlato, pa da odneseš tamo - govori na jednom snimku prevodilac obraćajući se gospođi Izetbegović. Ona pita: „Hoćemo li kupiti kuršume?“

U toku emisije neizbježno je bilo pitanje gledalaca o onome što su turski mediji pisali o netransparentnosti akcija pomoći za BiH. Jedan efendija koji je bio u pratnji gospođe Izetbegović je smušeno pokušavao dati odgovore, ističući da je radikalno krilo Refah partije bilo od najveće koristi. Gospođa Izetbegović se o ovome nije izjašnjavala.

- U Turskoj sad nekakve novine i televizije svaki dan govore da skupljena pomoć za BiH nije predata u Bosni. Kako vi to komentarišete - glasilo je jedno pitanje.

Muftija je pokušao odgovoriti:

Refah partija

- Ja s ovim posljednjim slučajem nisam upoznat, jer ne znam o tome ništa. To se misli na ovaj slučaj Sulejman Nedžme. O tome ne mogu ništa reći jer ne znam, a ranije, poznato je, od partija najviše pomaže Refah partija (sadašnja AKP, op. a.). Zna se da su oni dali pomoć u svim oblicima, novcem, odjećom, obućom, lijekovima, u svakom pogledu - kazao je efendija.

Objavljeni snimak bio je samo jedan u nizu dokumenata o akcijama prikupljanja pomoći za BiH u ratu koje su organizirane širom svijeta. O nekim drugima, kao što je zima '94. u zapadnoj Evropi i još nekim širom Turske - nekom drugom prilikom, poručili su s TV Alfa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 06 lip 2013, 19:06 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Gospodari bošnjačkih prstenova, dobar filmic...dokaz da se radilo prvo za svoje zepove :osama ...a BiH ako sta ostanje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bakir Izetbegović " pere" nelegalno stečen novac
PostPostano: 03 stu 2014, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Nedžad Latić TV Alfa

https://www.youtube.com/watch?v=0TRWs3c ... freload=10

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO