HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Razlika je u tome što je Lagumđija tada imao podršku MZ i SFOR-ovih tenkova, a danas MZ nema, dok su Vatikan, Njemačka i Hrvatska otvoreno protiv Zlajinog nacionalsocijalizma, pa čak i neke relevantne bošnjačke stranke.


Razlika je i u tome što je to tada predstavljeno kao "izbacivanje nacionalističkih stranaka SDA i HDZ", a sada SDP skupa sa SDA, dakle dvije najjače bošnjačke stranke izbacuju Hrvate iz vlasti entiteta koji se zove Federacija, koji je nastao udruživanjem teritorija pod HVO i ABiH, u kojeg su Hrvati unijeli Hercegbosnu i svoj suverenitet, i koji je u prvom članu Washingtonskog sporazuma definiran kao "udruženi teritoriji s većinskim hrvatskim i bošnjačkim stanovništvom".


Epilog? :)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Ovo je danas završna faza pretvaranja Federacije u Bošnjakiju.
I ako se takva vlast forimira počinje i službeno funkcionirati 'Federacija Bošnjačkog naroda i ostalih'

Treba se početi braniti kako se zna i umije.

Uništavati svu federalnu imovinu u svakom trenutku i svakom mjestu a koja nema veze sa Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Sudbina FBIH a time i BiH u ovom trenutku leži u rukama Lijanovića.

Bog je stvarno izdašan cinizmom kad je BiH u pitanju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
RS je u ovom trenutku vanjska politika.
Ona vodi vanjsku politiku prema Federaciji, i iz Federacije se prema RS u novije vrijeme vodi vanjska politika.

Ovaj put obostrano, jer se Lagumdžija izjasnio za potpuno koncentriranje na originalno hrvatsko-bošnjačku Federaciju, a s RS komunicira preko TV-a i jednom mjesečno pošalje nekog emisara, svojevrsnog veleposlanika.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Što Federacija ima od prisilnih sredstava?
Znam da postoji MUP FBIH ,ali kakve su njegove snage i ingerencije?
Postoje li specijalne postrojbe MUP FBiH ili su one samo u kantonalnim policijama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
vipera ammodytes je napisao/la:
Što Federacija ima od prisilnih sredstava?
Znam da postoji MUP FBIH ,ali kakve su njegove snage i ingerencije?
Postoje li specijalne postrojbe MUP FBiH ili su one samo u kantonalnim policijama?



Federacija od "prisilnih sredstava" ima sve što je imala i ministrica obrazovanja Alić prije nego što joj je ukinuto ilegalno ministarstvo.
Prije svega treba istaknuti prisilno sredstvo pismene preporuke koje se može slati poštom iz Sarajeva do Ivan Planine, gdje pošiljku preuzimaju Hrvatske Pošte Mostar, dovoze pošiljku do centra u Mostaru i onda se ona vozi kolima HP Mostar u Kiseljak, gdje lokalna policija zaprima neobvezujuću preporuku.

Također, ima i pod svojim ovlastima i obuku/obrazovanje policajaca, pa može npr. zaprijetiti da će povećati broj godišnjih seminara.

Može zaprijetiti i da će usporiti obradu statističkih podataka koji dolaze iz županijskih MUP-ova. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Evo ga, vipera sa svoje osmatračnice opet diže uzbunu: :aleale


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 22:00 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Robbie MO je napisao/la:
vipera ammodytes je napisao/la:
Što Federacija ima od prisilnih sredstava?
Znam da postoji MUP FBIH ,ali kakve su njegove snage i ingerencije?
Postoje li specijalne postrojbe MUP FBiH ili su one samo u kantonalnim policijama?



Federacija od "prisilnih sredstava" ima sve što je imala i ministrica obrazovanja Alić prije nego što joj je ukinuto ilegalno ministarstvo.
Prije svega treba istaknuti prisilno sredstvo pismene preporuke koje se može slati poštom iz Sarajeva do Ivan Planine, gdje pošiljku preuzimaju Hrvatske Pošte Mostar, dovoze pošiljku do centra u Mostaru i onda se ona vozi kolima HP Mostar u Kiseljak, gdje lokalna policija zaprima neobvezujuću preporuku.

Također, ima i pod svojim ovlastima i obuku/obrazovanje policajaca, pa može npr. zaprijetiti da će povećati broj godišnjih seminara.

Može zaprijetiti i da će usporiti obradu statističkih podataka koji dolaze iz županijskih MUP-ova. :D


Nebi tako gledao na stvari... Sječam se one naše nadmenosti i osječaja nadmoći kad smo počinjali sa projektom samouprave- tj rušenja prve Alijanse, tad u to vrijeme smo imali svoju vojsku koja je brojala ljudi koliko imaju sada OS BiH... plačana iz HR, imali smo odvojenu Carinu maltene, financijski sustav, svoj mirovisnki fond, zdravstveni fond, uvoz u BiH je išao sigurno 50-60 % preko naših tvrtki... Bankarski sustav je bio kod nas najjaći... naši stradalnici domovinskog rata su imali skrbi ili prihod prosječno 3-5 puta viši nego kod bošnjaka (njihov stradalnik dobivao 30-50 maraka dok je naš za istu procijenu 300-500 KM)... da ne govorim dalje... moral je bio daleko iznad svi su imali više duha i jednostavno bili manje razočarani u sve... dosta motiviraniji....

Kako smo prošli procijenite svi... izdavali su nas oni koji su najmanje trebali.. pokazivali svoje pravo lice... Moj je zaključak da su oni koji su nas vodili u to i bili malo avanturisti u svemu s premalo opreza krenuli u sve to... podcijenili protivnika...

Ova Alijansa 2 bi za nas kao politički narod bila pogubna postali bi raja ko za turskog vakta... ništa drugo... zato treba bit mudriji i mudro to spriječit jer treba bit realni mi sile da idemo na silu nemamo... al pameču i lukavstvom... što bi turci rekli latinsko lukavstvo bi nas moglo izvuć.. i preokrenit situaciju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 23:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
sioux111 je napisao/la:

Nebi tako gledao na stvari... Sječam se one naše nadmenosti i osječaja nadmoći kad smo počinjali sa projektom samouprave- tj rušenja prve Alijanse,



Sumnjam da je itko pametan u to vrijeme imao temelja za ikakvu nadmenost i osjećaj nadmoći. Ne znam naprosto otkuda vam to? Pa znali ste da će to izazvati oštre reakcije. Zvuči patetično, ali istinito- tada je praktički "celi svet bio protiv nas", tj vodeće svjetske političke snage, a i sve nehrvatske snage u zemlji, znači 85% snaga u BiH, uz nikakvu potporu HR.
Desilo se ono što je i moja pokojna, jedva pismena baba u to vrijeme predvidjela i pokazale se time pametnijim političkim analitičarem od hrvatskog političkog vodstva: -"Sinko, nemere se glavom kroz zid."

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
sioux111 je napisao/la:

Nebi tako gledao na stvari... Sječam se one naše nadmenosti i osječaja nadmoći kad smo počinjali sa projektom samouprave- tj rušenja prve Alijanse, tad u to vrijeme smo imali svoju vojsku koja je brojala ljudi koliko imaju sada OS BiH... plačana iz HR, imali smo odvojenu Carinu maltene, financijski sustav, svoj mirovisnki fond, zdravstveni fond, uvoz u BiH je išao sigurno 50-60 % preko naših tvrtki... Bankarski sustav je bio kod nas najjaći... naši stradalnici domovinskog rata su imali skrbi ili prihod prosječno 3-5 puta viši nego kod bošnjaka (njihov stradalnik dobivao 30-50 maraka dok je naš za istu procijenu 300-500 KM)... da ne govorim dalje... moral je bio daleko iznad svi su imali više duha i jednostavno bili manje razočarani u sve... dosta motiviraniji....

Kako smo prošli procijenite svi... izdavali su nas oni koji su najmanje trebali.. pokazivali svoje pravo lice... Moj je zaključak da su oni koji su nas vodili u to i bili malo avanturisti u svemu s premalo opreza krenuli u sve to... podcijenili protivnika...

Ova Alijansa 2 bi za nas kao politički narod bila pogubna postali bi raja ko za turskog vakta... ništa drugo... zato treba bit mudriji i mudro to spriječit jer treba bit realni mi sile da idemo na silu nemamo... al pameču i lukavstvom... što bi turci rekli latinsko lukavstvo bi nas moglo izvuć.. i preokrenit situaciju...


Ništa se strašno nije dogodilo slamanjem 'samouprave'.
Prce dobio 5 godina koje mu je kasnije Krišto smanjila na 3 godine i to je sve.
Jelavić se izvukao u Hrvatsku.
Lova koja je propala u hercegovačkoj banci ionako je bila iz RH-a.

Što ne znači da ne pazimo još više sad i mudro da odigramo kako reče ti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Vipera, slamanjem samouprave je rješenje hrvatskog pitanja prilično odgođeno, a sama borba za konačno rješenje je dobrano unazađena. Bilo kakva nova "samouprava" je lopta na volej Bošnjacima i zato ovaj put triba biti puno strpljiviji i pametniji.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 05 sij 2011, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Vipera, slamanjem samouprave je rješenje hrvatskog pitanja prilično odgođeno, a sama borba za konačno rješenje je dobrano unazađena. Bilo kakva nova "samouprava" je lopta na volej Bošnjacima i zato ovaj put triba biti puno strpljiviji i pametniji.



:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 01:44 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Robbie MO je napisao/la:
RS je u ovom trenutku vanjska politika.
Ona vodi vanjsku politiku prema Federaciji, i iz Federacije se prema RS u novije vrijeme vodi vanjska politika.

Ovaj put obostrano, jer se Lagumdžija izjasnio za potpuno koncentriranje na originalno hrvatsko-bošnjačku Federaciju, a s RS komunicira preko TV-a i jednom mjesečno pošalje nekog emisara, svojevrsnog veleposlanika.



Većina nadležnosti je na entitetima(i love dakako), i dan danas 15 godina nakon Daytona, zato ne čudi što su političke stranke zainteresirane prije svega da uspostave vlast na toj razini, a tek onda na državnoj. To dovoljno govori, sa druge strane koliko je BiH kao država slaba, i koliko je hrvatski narod u ovoj luđačkoj košulji zvanoj BiH ugrožen, jer Srbi imaju RS kojom mogu gotovo samostalno upravljati, u FBIH su Bošnjaci dominantni zbog svoje brojnosti prije svega, nad Hrvatima.Hrvati, iako najmalobrojniji su donji, jer nemaju baš puno toga... izuzev Kantona, a i tu su se međunarodni dušebrižnici pobrinuli da nas zakinu te su jedan dio onoga što je pripadalo ovj razini prenjeli na FBIH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 07:17 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
vipera ammodytes je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

Nebi tako gledao na stvari... Sječam se one naše nadmenosti i osječaja nadmoći kad smo počinjali sa projektom samouprave- tj rušenja prve Alijanse, tad u to vrijeme smo imali svoju vojsku koja je brojala ljudi koliko imaju sada OS BiH... plačana iz HR, imali smo odvojenu Carinu maltene, financijski sustav, svoj mirovisnki fond, zdravstveni fond, uvoz u BiH je išao sigurno 50-60 % preko naših tvrtki... Bankarski sustav je bio kod nas najjaći... naši stradalnici domovinskog rata su imali skrbi ili prihod prosječno 3-5 puta viši nego kod bošnjaka (njihov stradalnik dobivao 30-50 maraka dok je naš za istu procijenu 300-500 KM)... da ne govorim dalje... moral je bio daleko iznad svi su imali više duha i jednostavno bili manje razočarani u sve... dosta motiviraniji....

Kako smo prošli procijenite svi... izdavali su nas oni koji su najmanje trebali.. pokazivali svoje pravo lice... Moj je zaključak da su oni koji su nas vodili u to i bili malo avanturisti u svemu s premalo opreza krenuli u sve to... podcijenili protivnika...

Ova Alijansa 2 bi za nas kao politički narod bila pogubna postali bi raja ko za turskog vakta... ništa drugo... zato treba bit mudriji i mudro to spriječit jer treba bit realni mi sile da idemo na silu nemamo... al pameču i lukavstvom... što bi turci rekli latinsko lukavstvo bi nas moglo izvuć.. i preokrenit situaciju...


Ništa se strašno nije dogodilo slamanjem 'samouprave'.
Prce dobio 5 godina koje mu je kasnije Krišto smanjila na 3 godine i to je sve.
Jelavić se izvukao u Hrvatsku.
Lova koja je propala u hercegovačkoj banci ionako je bila iz RH-a.

Što ne znači da ne pazimo još više sad i mudro da odigramo kako reče ti


Moj prijatelju slabo mi ti poznaš stvari ovdje... dao Bog da je to jedina šteta... al nažalost ni blizu

Pogledaj što sam nabrojao gore sve... vojska, mirovinski sustav, zdravstveni, branitelji odvojeni, jako gospodarstvo... gdje je to sad što imamo od tog danas... priupitaj nekog tko je živio, radio primao mirovinu liječio se kako je bilo tad a kako sad....

A sad ono što je najvažnije IZGUBILI SMO PARITET i političku suverenost Hrvata u BiH i dobili Izborni i političi sustav kakav danas imamo... pametnom dosta a ima toga još...

I dalje stoji Alijansa 2 bi nas dokrajčila...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 07:52 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Bobovac je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

Nebi tako gledao na stvari... Sječam se one naše nadmenosti i osječaja nadmoći kad smo počinjali sa projektom samouprave- tj rušenja prve Alijanse,



Sumnjam da je itko pametan u to vrijeme imao temelja za ikakvu nadmenost i osjećaj nadmoći. Ne znam naprosto otkuda vam to? Pa znali ste da će to izazvati oštre reakcije. Zvuči patetično, ali istinito- tada je praktički "celi svet bio protiv nas", tj vodeće svjetske političke snage, a i sve nehrvatske snage u zemlji, znači 85% snaga u BiH, uz nikakvu potporu HR.
Desilo se ono što je i moja pokojna, jedva pismena baba u to vrijeme predvidjela i pokazale se time pametnijim političkim analitičarem od hrvatskog političkog vodstva: -"Sinko, nemere se glavom kroz zid."


Na par mjesta na forumu sam pisao o tom vremenu i događajima i stvarima višpe nako u fragmentima... pa i kritizirao ove stvari koje govoriš...

ali gledaj ovo... da bi ispravno razumili događanja z nekog vremena treba poznavati kontekst tog vremana... znači ambijent i uvijete u kojima se to događa...

Hrvati BiH do 1997-98 su živili u najboljem političkom ambijentu, imali su stabilno nazovimo ga državno uređenje, HR HB je zaista bila država u kojima je manje više sve funkcioniralo kako treba... vlast, zakonodavna, sudska izvršna, državna uprava, socijalna i zdravstvena skrb, školstvo ma sve manje više.... mi smo ra RS i RBiH bili pojam uređenosti... prijatelju po završetku rata dolazim ti ja u svoju prvu posjetu gradu Travniku iz Viteza i N Bile gdje sam bio u progonstvu rad je završio Travnik živio od gibire (oni što su bili u ratu znaju što je to), nekog polušverca, ko biva polumanufakturne proizvodnje u začetku, mirovine su im iznosile 10 -15 KM, 100 KM im je bilo pojam, izbjeglica milion sve prljavo i smrdljivo.... Mi smo za njih bili pojam svega u Sarajevo nekim obvezama privremeno odlazim 1997 na svakoj drugoj zgradi je bilo napiano "pazi ruši se" ili slično tako... Sarajlije su bili oduševljene Fisom i svi su manje više vikendom išli u šoping u Vitez ili Kiseljak... nisu mogli shvatiti otkud od nas redovno plače mirovine... kako to da naš gardista ima preko 1000 KM plaču i sl....

E sad gledaj ovo ukidanjem HR HB uslijedilo je veliko razočarenje svih nas koji smo živjeli pod tim aranžmanom ali raznim uvjeravanjima iz RH raznoraznih veliki autoriteta i obečanja da nas nikad neče iznevjeriti da postoje načini da nas i dalje podržavaju da se sad treba bazirat da mi ekonomski ojačamo, preuzmemo inicijativu u ekonomiji (tad se gradi Hercegovačka banka, Aluminij, Lijanovići, PC -96 Vitez i sl)....
Svi ovi potezi malo su amortizirali to nezadovoljstvo i ta frustracija ukidanja naše političke suverenosti i ravnopravnosti je bila malo potisnuta ali ni blizu nije nestala..čak što više kako su prolazili dani i nizali se događaji ono je raslo... (ubistva povratnika u Travniku, istjeravanja istih, odbijanja da provedu preustroj Travnika po uzoru na Mostar,i razni drugi pritisci i njihove gluposti)

Kulminacija svega je bila Alijansa posebno u trenutku kada je se iz aviona vidila namjera... a to je izmjena Izbornog zakona koja je urađena (pa danas mi iz Goražda imamo uvaženu zastupnicu Hrvaticu) i pitanje je možemo li osim pomoću trikova participirat u vlasti a izborni smo pobjednici (jer je neko i tad planirao da volju Hrvata treba trajno pogazit) ili pak još bolji primjer ukidanja pariteta za koji svi znamo što nam je donio... da ne spominjem masu drugi stvari ujedinjavanje mirovinskog sustava gdje zu zakinuti nši umirovljenici, ujedinjavanja fonda za branitelje tj zajednička kasa gdje je našima u startu isplata umanjena za sigurno 200%....ujedinjavanja zdravstvenog sustava gdje se malo po malo ukida liječenje u RH koje do tad bilo besplatno za nas iz BiH (uz uputnicu i našeg povjerenstva) i sl.... o ovome bi ti moga pisati danima što nam se desilo..

E sad kakav je odgovor bio na to jeli samouprava bila dobro osmišljena urađena i dali je bila adekvatan odgovor na to ne znam... vjerojatno ne to je se tako pokazalo.. nije se uradilo puno.. ili ipak jesta...meni je bitno i neprocijenjivo to iskustvo... u početku su krenuli svi, bio je to pokret manje više jednoglasan svi smo bili razočarani svojim tretmanom ovdje i našim položajem u ovakvoj BiH... tada je krenulo odustajanje i preokreti određeni ljudi, ljudi su se kupovali na razne načine, novcem, položajem, ucjenama, pritiscima, omča oko samouprave je se stezala i nažalost nismo uspijeli.. Ja iz poštovanja prema onima koji si izdržali i nisu se dali prodati ni zakoju cjenu nikada neču reći protiv tog vremana osim prema onima koji su vodili to i svima onima koji ne cijene žrtvu tih naši obićnih ljudi, ljudi koji su ostajali bez posla, i sveg drugog jer su razmišljali svojom glavom i srcem tj voljeli su svoj narod možda više od svoje plače, radnog mjesta, položaja, čina ili šta li već drugo....

Tad smo pokušali nismo uspijeli... al ideja je ostala...i problemi a i razlozi zbog koje smo došli na ideju... sad je stvar tehnike.. BOG I HRVATI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna
Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?

Razlika je u godini i odabiru klimaca glava. Iako je HSP imao katastrofalne rezultate zahvaljujuci HDZ90 i "svehrvatskoj koaliciji" je prosao te je mogao da posluzi "alijansi" kao i stranka radom za boljitak koja je na ne znam koji nacin ikako mogla da nazoci sastanku kresevske grupe sto je opet na cast svim strankama sa hrvatskim predznakom.

Ono sto nema u ovoj alijansi kao u prosloj jeste HSS-NHI zubocolakova stranka, koju je "alijansa" bila prisiljena glede rezultata tiho ispljunuti u stranu.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
sioux111 je napisao/la:
...a to je izmjena Izbornog zakona koja je urađena (pa danas mi iz Goražda imamo uvaženu zastupnicu Hrvaticu) i pitanje je možemo li osim pomoću trikova participirat u vlasti a izborni smo pobjednici (jer je neko i tad planirao da volju Hrvata treba trajno pogazit) ili pak još bolji primjer ukidanja pariteta za koji svi znamo što nam je donio... da ne spominjem masu drugi stvari ujedinjavanje mirovinskog sustava gdje zu zakinuti nši umirovljenici, ujedinjavanja fonda za branitelje tj zajednička kasa gdje je našima u startu isplata umanjena za sigurno 200%....ujedinjavanja zdravstvenog sustava gdje se malo po malo ukida liječenje u RH koje do tad bilo besplatno za nas iz BiH (uz uputnicu i našeg povjerenstva) i sl.... o ovome bi ti moga pisati danima što nam se desilo..


A tko je potpisao šaptom sve te negativnosti,tko je pristao na ta gaženja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Mar-kan je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:
...a to je izmjena Izbornog zakona koja je urađena (pa danas mi iz Goražda imamo uvaženu zastupnicu Hrvaticu) i pitanje je možemo li osim pomoću trikova participirat u vlasti a izborni smo pobjednici (jer je neko i tad planirao da volju Hrvata treba trajno pogazit) ili pak još bolji primjer ukidanja pariteta za koji svi znamo što nam je donio... da ne spominjem masu drugi stvari ujedinjavanje mirovinskog sustava gdje zu zakinuti nši umirovljenici, ujedinjavanja fonda za branitelje tj zajednička kasa gdje je našima u startu isplata umanjena za sigurno 200%....ujedinjavanja zdravstvenog sustava gdje se malo po malo ukida liječenje u RH koje do tad bilo besplatno za nas iz BiH (uz uputnicu i našeg povjerenstva) i sl.... o ovome bi ti moga pisati danima što nam se desilo..


A tko je potpisao šaptom sve te negativnosti,tko je pristao na ta gaženja?


Vrlo dobro znaš da su ih mahom potpisivali drugovi iz Alijanse, Zubak i kompanija... zbog samouprave i razno raznih otpora ovim gore stvarima koji su se dešavale Hrvatima.. raznorazni Visoki predstavnici i drugi nametnuti autoriteti (SFOR, IFOR, IPTF i sl) su smjenili oko 180 ljudi večinom dužnosnika i kadrova HDZ BiH... dosta njih su jedva preživljavali kasnije i oni zaslužuju poštivanje i bar da ih se spomene što su prošli zbog toga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 06 sij 2011, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
sioux111 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

A tko je potpisao šaptom sve te negativnosti,tko je pristao na ta gaženja?


Vrlo dobro znaš da su ih mahom potpisivali drugovi iz Alijanse, Zubak i kompanija... zbog samouprave i razno raznih otpora ovim gore stvarima koji su se dešavale Hrvatima.. raznorazni Visoki predstavnici i drugi nametnuti autoriteti (SFOR, IFOR, IPTF i sl) su smjenili oko 180 ljudi večinom dužnosnika i kadrova HDZ BiH... dosta njih su jedva preživljavali kasnije i oni zaslužuju poštivanje i bar da ih se spomene što su prošli zbog toga...


Nije sve alijansa potpisala,poslije alijanse se dešavalo i drugih "dogovora"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 07 sij 2011, 01:18 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Mar-kan je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

Vrlo dobro znaš da su ih mahom potpisivali drugovi iz Alijanse, Zubak i kompanija... zbog samouprave i razno raznih otpora ovim gore stvarima koji su se dešavale Hrvatima.. raznorazni Visoki predstavnici i drugi nametnuti autoriteti (SFOR, IFOR, IPTF i sl) su smjenili oko 180 ljudi večinom dužnosnika i kadrova HDZ BiH... dosta njih su jedva preživljavali kasnije i oni zaslužuju poštivanje i bar da ih se spomene što su prošli zbog toga...


Nije sve alijansa potpisala,poslije alijanse se dešavalo i drugih "dogovora"...


U ovakvoj državi samo Lagumđija misli i radi sve bez dogovora sa bilo kim... u Bosni su dogovori a ponekad i "dogovori" neminovnost... e sad koliko su štetni ili su bili nužni o tom možemo i ovdje... forum je dobra stvar baš zbog tog te slobode.. kažem vam ja...i to još slobodan a naš hrvatski forum Herceg Bosne... da mi je brat rodjeni treba ga na sunce i oprat..ljudski je griješiti a djavolski ustrajati u greškama... tako kažu stari...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 08 sij 2011, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
http://www.vecernji.ba/vijesti/tihic-oba-hdz-a-trebaju-sudjelovati-vlasti-clanak-236575

Nacionalsocijalistički blok SDA-SDP se povlači?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 08 sij 2011, 02:21 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2010, 11:57
Postovi: 29
vipera ammodytes je napisao/la:


Za lakovjerne se povlaci! Tihica svi mogu hvaliti i kuditi ali je od svih politicara "obojen sa najvise boja". Na oko naivan ali prefrigan do bola. Uvijek spreman za ustupke i dogovore a onda ceh plate Hrvati ili Srbi. Postoji li i jedan DOKAZ da je Tihic nesto pozitivno uradio na uskrb hrvatskog naroda. Ovo je velika zamka gdje ce samo Silajdzica zamjeniti Lagumdzija i dugotrajne razgovore na samom kraju anulirati. Zar Hrvatima nije jasno da su SDA i SDP vec formirali vlast u "svojim" kantonima i da je njihova "talibanska" koalicija cvrsca od "kineskog zida"...Na Covicu je odluka da pokaze sada ono o cemu je govorio cijelo vrijeme. Ili je bitnija fotelja ili hrvatski narod? Zivi bili pa vidjeli?


p.s. Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?

SDP Maglaj je 2002. Slavio pobjedu na izborima, okrecući krme na ražnju.
Ove godine nije bilo krmeta!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja je razlika između Alijanse 2001. i 2011.?
PostPostano: 08 sij 2011, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
gorann je napisao/la:
SDP Maglaj je 2002. Slavio pobjedu na izborima, okrecući krme na ražnju.
Ove godine nije bilo krmeta!


Prase?odojak?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 231 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO