HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
Selam alejkum, braćo i sestre, dragi Bošnjaci i Bošnjakinje, cijenjeni članovi Stranke Demokratske Akcije,...

..mi smo da sada šutjeli i sjedili spuštene glave, e nećemo više šutjeti, niti ćemo više sjediti, niti ćemo gledati u pod.
Došlo je vrijeme da mi Bošnjaci ustanemo i dignemo glavu i glas protiv nepravde koja nas okružuje, došlo je vrijeme da odlučno i glasno kažemo, nećemo, ne možemo, nedamo..

Pa kažimo glasno, neka čitav svijet čuje:

-Nećemo više razbijati BiH, nećemo više svojim neradom i propagandom tjerati Hrvate u stvaranje Herceg-Bosne,nećemo više srpski narod nazivati genocidnim, a hrvatski fašistima!
-Ne možemo i nećemo više tolerirati da pojedini pripadnici našeg naroda i naše stranke slobodno hodaju ovom zemljom, a pouzdano se zna ili se naslućuje da su odgovorni za ratne zločine, progone naših komšija iz reda nebošnjačkoga stanovništva, ucjene, iznude, sprečavanje povratka protjeranih.

-Ne možemo više dopustiti da se skriva istina o zločinima naše armije BIH nad našim sugrađanima i komšijama, ne smijemo sebi više lagati da nismo činili zločine u ratu, moramo otkriti imena svih koji su odgovorni za popaljena sela srednje bosne i sjeverne hercegovine.
-Ne damo da se više vrši kulturološki pritisak na naše sugrađane Srbe i Hrvate, moramo osuditi godine laži i obmana javnosti koja koliko to god bolno bilo dolazila iz naše kuhinje.
-Ne damo više stranim i dalekim zemljama da se miješaju u naše unutarnje odnose, kažimo im glasno i jasno, nećete i ne možete više imati vaše agente i političare u BiH sa plaćom iz Rijada, Kuvajta, Ankare, Teherana. Nama su preče naše komšije Hrvati i Srbi, to su ljudi na koje smo naslonjeni i sa kojima ćemo živjeti. Sad jasno poručujem Ankari, Teheranu, Rijadu, nećete i ne možete više preko svojih političkih i vjerskih poltrona raditi na štetu BiH i njenih naroda.
-Mi Stranka Demokratske Akcije, Nećemo i ne možemo više tolerirati da nas građani BiH smatraju za destruktivnu, nacionalističku i prijeteću snagu za mir i stabilnost u zemlji, od ovog trenutka pokazati ćemo svima što je tolerancija i zalaganje za suživot, nećemo više remetiti demokratsku volju naših sugrađana i komšija, svojim primjerom demokracije pokazati ćemo put kojim treba da idu Hrvati i Srbi, taj put je put najviših demokratskih i civilizacijskih dostignuća, to je put ljubavi prema BiH, zajedničkoj nam državi.
-Nećemo dopustiti da nam zemlja liči na jednu Tursku, Saudijsku Arabiju, Iran, Pakistam, gdje nema tolerancije prema drugim narodima, nacionalnim manjinama i religijskim skupinama.
-Nećemo više upirati prstom u druge za sve nedaće koje su nas snašle, zato moramo sami snositi odgovornost za stanje u državi i našem narodu.
-Nećemo više biti hinje i ići u koaliciju sa strankom koja ima 2000 glasova i slogan "Neću izdat ja"!

NASTAVI NIZ..

-prije par dana na internetu su se pojavile video montaže našeg govora u kojemu se prikazujem kao da prijetim nekome, želi me se ocrniti i sve nas prikazati kao fundamentaliste. Asja, molim pusti te video montaže da se uvjerimo svi skupa u podlost onih koji rade na razbijanju BiH.



Dragi moji kao što vidite, želi me se ocrniti i prikazati kao onog koji želi primjenjivati nedemokratske metode, da sam onaj tko želi remetiti dobre komšijske odnose, onaj tko želi obespraviti druge narode i neistomišljenike...

Ovaj tekst nema veze sa stvarnošću i djelo je demokratski nastrojenih herceg-bosanaca, koji državu BiH vide kao modernu europsku višenacionalnu zajednicu, visokih demokratskih principa i uzajamne tolerancije



Hajde dodajte još koji red u ovaj 'transkript'

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
- "Nećemo ići u koaliciju sa strankom koja ima 2000 glasova i slogan "Neću izdat ja". :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bakir otežava život Bošnjacima koji žive kao nacionalna manjina u tuđim općinama. Ako nastradaju on će biti glavni krivac.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
BBC, stavio sam

Nego drugari imate li ideju za još koji red?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Nećemo Hrvatima birati predstavnike.
Nećemo ponižavati RVI Hrvatskog vijeća obrane
Nećemo otimati i šikanirati područja sa većinskim hrvatskim stanovništvom.
Nećemo otimati novac poreznih obveznika sa područja sa većinskim hrvatskim stanovništvom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
- nećemo dopustiti da Bugojno bude dio većinski bošnjačkog entiteta, to ne dolazi u obzir!

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
''Nećemo upadati u stanove ljudima koje smo u ratu odveli iz tog stana i za koje se još do danas ne zna,mislim stvarno,to nije naš nivo nikad bio,rahmeta mi Alijinog.''
''Nećemo osuđene ratne zločince slaviti kao heroje Bosne.''

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Oh čime se i vi bavite...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
Selam alejkum, braćo i sestre, dragi Bošnjaci i Bošnjakinje, cijenjeni članovi Stranke Demokratske Akcije,...

..mi smo da sada šutjeli i sjedili spuštene glave, e nećemo više šutjeti, niti ćemo više sjediti, niti ćemo gledati u pod.
Došlo je vrijeme da mi Bošnjaci ustanemo i dignemo glavu i glas protiv nepravde koja nas okružuje, došlo je vrijeme da odlučno i glasno kažemo, nećemo, ne možemo, nedamo..

Pa kažimo glasno, neka čitav svijet čuje:

-Nećemo više razbijati BiH, nećemo više svojim neradom i propagandom tjerati Hrvate u stvaranje Herceg-Bosne,nećemo više srpski narod nazivati genocidnim, a hrvatski fašistima!
-Ne možemo i nećemo više tolerirati da pojedini pripadnici našeg naroda i naše stranke slobodno hodaju ovom zemljom, a pouzdano se zna ili se naslućuje da su odgovorni za ratne zločine, progone naših komšija iz reda nebošnjačkoga stanovništva, ucjene, iznude, sprečavanje povratka protjeranih.

-Ne možemo više dopustiti da se skriva istina o zločinima naše armije BIH nad našim sugrađanima i komšijama, ne smijemo sebi više lagati da nismo činili zločine u ratu, moramo otkriti imena svih koji su odgovorni za popaljena sela srednje bosne i sjeverne hercegovine.
-Ne damo da se više vrši kulturološki pritisak na naše sugrađane Srbe i Hrvate, moramo osuditi godine laži i obmana javnosti koja koliko to god bolno bilo dolazila iz naše kuhinje.
-Ne damo više stranim i dalekim zemljama da se miješaju u naše unutarnje odnose, kažimo im glasno i jasno, nećete i ne možete više imati vaše agente i političare u BiH sa plaćom iz Rijada, Kuvajta, Ankare, Teherana. Nama su preče naše komšije Hrvati i Srbi, to su ljudi na koje smo naslonjeni i sa kojima ćemo živjeti. Sad jasno poručujem Ankari, Teheranu, Rijadu, nećete i ne možete više preko svojih političkih i vjerskih poltrona raditi na štetu BiH i njenih naroda.
-Mi Stranka Demokratske Akcije, Nećemo i ne možemo više tolerirati da nas građani BiH smatraju za destruktivnu, nacionalističku i prijeteću snagu za mir i stabilnost u zemlji, od ovog trenutka pokazati ćemo svima što je tolerancija i zalaganje za suživot, nećemo više remetiti demokratsku volju naših sugrađana i komšija, svojim primjerom demokracije pokazati ćemo put kojim treba da idu Hrvati i Srbi, taj put je put najviših demokratskih i civilizacijskih dostignuća, to je put ljubavi prema BiH, zajedničkoj nam državi.
-Nećemo dopustiti da nam zemlja liči na jednu Tursku, Saudijsku Arabiju, Iran, Pakistan, gdje nema tolerancije prema drugim narodima, nacionalnim manjinama i religijskim skupinama.
-Nećemo više upirati prstom u druge za sve nedaće koje su nas snašle, zato moramo sami snositi odgovornost za stanje u državi i našem narodu.
-Nećemo više biti hinje i ići u koaliciju sa strankom koja ima 2000 glasova i slogan "Neću izdat ja"!
-Nećemo i ne smijem sebi dopustiti da Hrvatima biramo predstavnike.
-Nećemo ponižavati RVI Hrvatskog vijeća obrane, ljude koji su prvi stali u obranu naše domovine.
-Nećemo otimati i šikanirati područja sa većinskim hrvatskim stanovništvom, jer mi ne smijemo se dovesti u situaciju da zbog toga i naš narod u drugim mjestima šikaniraju.
-Nećemo više uzimati novac poreznih obveznika sa područja naseljenih većinski hrvatskim stanovništvom, i tim novcem financirati naše projekte.
-Nećemo upadati u stanove ljudima koje smo u ratu odveli iz tog stana i za koje se još do danas njihovi najmiliji ne znaju gdje su skončali, mislim stvarno,to nije naš nivo nikad bio.
-Nećemo i ne smijemo više slaviti i doživljavati otomanske okupatore kraljevine Bosne kao osloboditelje. Oni su uništili naše plemiće i jednu snažnu Bosnu!

-prije par dana na internetu su se pojavile video montaže našeg govora u kojemu se prikazujem kao da prijetim nekome, želi me se ocrniti i sve nas prikazati kao fundamentaliste. Asja, molim pusti te video montaže da se uvjerimo svi skupa u podlost onih koji rade na razbijanju BiH.



Dragi moji kao što vidite, želi me se ocrniti i prikazati kao onog koji želi primjenjivati nedemokratske metode, da sam onaj tko želi remetiti dobre komšijske odnose, onaj tko želi obespraviti druge narode i neistomišljenike...

Ovaj tekst nema veze sa stvarnošću i djelo je demokratski nastrojenih herceg-bosanaca, koji državu BiH vide kao modernu europsku višenacionalnu zajednicu, visokih demokratskih principa i uzajamne tolerancije


_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
- Nećemo nikada dozvoliti da OHR ode, jer onda mi Bošnjaci ne bi imali muda nekome reći "nećemo" i "ne damo".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 14:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
ManInBlack je napisao/la:









"Bakire bolan šuti, cijeli rat si sjedio kod oca u kabinetu! Nemoj..."

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izvod iz transkripta obraćanja Bakira Izetbegovića članovima SDA 04.10.2012
PostPostano: 05 lis 2012, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
:sega plačem

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Bošnjak..007, Hagresor, Patriota i 259 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO