HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH!
PostPostano: 11 kol 2012, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/1 ... i-bih.html

Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH!

Marjan Hajnal i Ibrahim Halilović pokušali objasniti da se radi o nekada zvaničnoj zastavi BiH

Autor V. S. | Objavljeno 10.08.2012. u 06:18

Policajac Republike Srpske Dragan Kaurin izazvao je 6. avgusta incident u Mrkonjić-Gradu kada je zaprijetio da će od Marjana Hajnala i Ibrahima Halilovića oduzeti zastavu BiH s ljiljanima tvrdeći da je nelegalna.

Kaurin se s njima upustio u raspravu u kojoj je vidno izgubio živce te zaprijetio da će "srušiti BiH"! Hajnal i Halilović prethodno su se s nekada zvaničnom zastavom RBiH slikali ispred historijske zgrade ZAVNOBiH-a u Mrkonjić-Gradu.

Krenuli pješice

Policajci su to isprva mirno posmatrali, a onda im prišli tvrdeći da su im se žalili stanovnici i zaprijetili da će im oduzeti zastavu, što su Hajnal i Halilović odbili, nakon čega je krenula rasprava. Kompletan incident su Hajnal, inače publicista i državljanin Izraela, i Halilović, slobodni novinar iz Mrkonjić-Grada, snimili kamerom i postavili na internet-stranicu YouTube.

- Kada smo Marjan i ja završili snimanje, u čemu nam je pomogao jedan dječak, ostavili smo zastavu u naš auto koji je bio parkiran prekoputa Muzeja ZAVNOBiH-a. Krenuli smo pješice na mjesto gdje je četiri stotine godina stajala džamija Mustafe-age, koju su barbari srušili 1992. Tada smo se sreli s milicionerima koji su tvrdili da smo mi istakli i koristili nevažeću, zabranjenu zastavu Armije RBiH. Kada smo mu proturječili, taj milicioner počeo je prijetiti hapšenjem ako se usudimo opet razviti zastavu - objasnio je Halilović prilikom postavljanja videosnimka.

Žal za orlovima

Kako se može vidjeti sa snimka, Kaurin je, u pratnji još jednog neidentificiranog kolege, ušao u raspravu s Hajnalom i Halilovićem tvrdeći da se radi o zabranjenoj zastavi. Rekao je da su "skinuti orlovi i četiri S", pa tako nema mjesta ni za ljiljane.

Odmah jučer reagirali su iz Boračke organizacije Republike Srpske nazivajući slikanje sa zastavom s ljiljanima provokacijom koja se treba ispitati. Pokušali smo jučer dobiti komentar od portparola policije RS na slučaj, ali nismo dobili odgovor na naše pozive i upit.

"Nećete provoditi zakone džamahirije"

Kaurin je Hajnalu i Haliloviću prijetio i privođenjem, a već vidno iznerviran njihovom smirenom reakcijom uzviknuo je: "Nemojte vi meni ovdje provoditi zakone džamahirije!"

- Četiri S i orlovi skinuti su kao obilježja. Nema toga, nema ni "ljiljana". Trokut žuti i zvjezdice, tako izgleda zastava BiH. I Dodik i Silajdžić da nazovu, ne možete to raditi. To je kao da ja istaknem orlove i četiri S. Dejton za mene važi. Srušite vi Dejton, srušit ćemo mi BiH - kazao je policajac.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
"Patrijote" imaju određenih problema van svojih 30-ak %.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
http://www.source.ba/clanak/9049446104126/vijesti/Policajac-Republike-Srpske-prijetio-da-ce-%E2%80%9Esrusiti-BiH%E2%80%9C!/?ref=ostali

Evo tu i video, cirkus živi, ismijao sam se. :zubati

Ali valja primjetiti kako Avaz plasira informacije, uvijek nešto promijene, dodaju, obmane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Srbi su dosta tolerantni. Ovi nisu dobili batina, došli tu Srbe provocirati sa zastavom pod kojom su mudžahedini klali Srbe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
"Taj ustav ne važi". Ovo je nova BiH zastava". "Ja taj trokut ne priznam".
Sa ciljem i namjerno dođu sa zastavom da provociraju da bi mogli druge narode prikazivati kao negativne, već viđeno i kontra Hrvata.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
BiH je de facto već podijeljena na 3 dijela. I to do mjere da je na ulazu na Stari most izvješena ta zastava, a 500metara dalje bi netko vjerojatno zapalio

A ovaj kreten samo provocira, najsretniji bi bio da su ga priveli, bilo bi "đenosajd, help baznija" Dobro ova dvojica imaju živaca ikako. Posrala ih zastava s ljiljanima. Očitao bi ja njemu predavanje o legitimnosti te zastave


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Sta lik nasra u ovome djelu dole. Sramota drzave, sramota grada i onda prica da svi narodi na ovim teritorijima su zajednicki a drzi zastavu Armije BiH. Koliki kreten moras biti za ovakve akcije. Lik glumi Jugoslavena sa prikrivenom dozom Bosnjastva.

Policajac je odradio kulturno i profesionalno i u pravu je. A ovaj lik govori da ne prizna Deytonski ustav i obiljezja koja su dogovorena zastavu i grb. Ovo je provokacija koju bi Angelina trebala malo kroz Twitter objaviti..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
s@lko dinamita$ je napisao/la:
BiH je de facto već podijeljena na 3 dijela. I to do mjere da je na ulazu na Stari most izvješena ta zastava, a 500metara dalje bi netko vjerojatno zapalio

A ovaj kreten samo provocira, najsretniji bi bio da su ga priveli, bilo bi "đenosajd, help baznija" Dobro ova dvojica imaju živaca ikako. Posrala ih zastava s ljiljanima. Očitao bi ja njemu predavanje o legitimnosti te zastave


Ma isti scenarij kao i za "slučaj Ljubuški". "Slučaj Mrkonjić", možda ne toliko organiziran i koordiniran, ali ostaje da vidimo sljedećih dana.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Nevjerojatno koliko policajci imaju živaca za raspravljanje sa tim idiotom koji iznosi svoje povijesno-pravne nebuloze.

Uostalom, u svakoj normalnoj državi bi taj u autu pri susretu sa policijom morao ugasiti kameru. Imao je taj kreten sreće, ja bih mu je na mjestu policajca opucao u glavu.

Sve u svemu oni su odlično prošli i nikakvu pa ni najmanju pritužbu ne smiju imati. Jedina pritužba se može odnositi na neprofesionalni rad i odnos policajaca koji su se uopće izložili blamiranju da ih se snima u polemici sa tim idiotima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
Policajac je odlično reagirao, pokazao je veću kulturu i profesionalnost i napravio veću reklamu na RS nego što će ovaj kreten "ja ne priznam dayton i tu zastavu" ikad napraviti za "RBIH"

A moj Hajnalu, hajvan li si


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Koliko sam ja primjetio policajac se zove Dragan Kalinić a ne Dragan KAURIN kako izvještavaju muslimanski mediji.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nevjerojatno da postoji ovako autističan narod kao Bošnjaci u sred Europe, godine 2012-e.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
ovaj policajac je previše tolerantan. pendrek čuda radi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Avaz iz videa izrezao fotografije, ali nije video stavio u članak jer im ne odgovara propagandi krvožednih i zlih policajaca RS.

Bošnjaci sa tim otrovom žive već 20 godina, djeca i nove generacije se na tom otrovu odgajaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Nevjerojatno da postoji ovako autističan narod kao Bošnjaci u sred Europe, godine 2012-e.

Citat:
Marjan Hajnal i Ibrahim Halilović pokušali objasniti da se radi o nekada zvaničnoj zastavi BiH

Autor V. S. | Objavljeno 10.08.2012. u 06:18

Policajac Republike Srpske Dragan Kaurin izazvao je 6. avgusta incident u Mrkonjić-Gradu kada je zaprijetio da će od Marjana Hajnala i Ibrahima Halilovića oduzeti zastavu BiH s ljiljanima tvrdeći da je nelegalna.


Marjan Hajnal Bosnjak ?Smijesan si sa spinovima i dizanjem tenzija :klanjam

Ja ne znam nijednog Marjana muslica :D
Je li svjesno zanemarujete drugog ucesnika u incidentu ?:)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakve to veze ima. Neki mentalni Bošnjak kao i Komšić.
Bit je jesu li u pravu ili ne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
A vidite ovog majmuna

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/koment ... aurin.html

Policajac neznalica
Autor Admir MUSLIMOVIĆ 2012-08-11 06:00:00


Zabrana zastave s ljiljanima nije incident, već zvanična politika manjeg entiteta
Pripadnik policije Republike Srpske Dragan Kaurin 6. avgusta u Mrkonjić-Gradu propisno se obrukao pozivajući se na Dejtonski mirovni sporazum. Na časovim historije očito je slušao samo što mu odgovara. Marjanu Hajnalu i Ibrahimu Haliloviću zaprijetio je oduzimanjem "nelegalne" zastave s ljiljanima, kada su se s njom htjeli slikati ispred historijske zgrade ZAVNOBiH-a, procjenjujući da zastavom "provociraju građane".

Lupetajući kao maksim po diviziji, Dragan Kaurin pozivao se na Dejton, praveći paralelu između ljiljana i orlova sa četiri S. Reče Kaurin, a ne zacrveni se. Da je samo pročitao prve rečenice Dejtona, Kaurin bi odmah saznao da je višestoljetna opstojnost BiH zagarantirana i samim sporazumom.

Prva zvanična zastava međunarodno priznate države Republike BiH bila je ona ista koja je policajcu iz manjeg bh. entiteta zasmetala, i kao takva ona ima puni historijski legitimitet. Za razliku od nje, orlove i četiri S priznavali su samo agresori i pokretači genocida kojima je rušenje države BiH bio cilj.

No, nažalost, slučaj "Kaurin" nije samo incident, već rezultat politike falsificiranja historije koju godinama provodi entitet koji ovaj policajac štiti. Stoga će Kaurin, prije nego disciplinsku prijavu koju zaslužuje zbog prijetnji i govora mržnje, od vlasti RS dobiti Orden Nemanjića.

..............................................

Policajac je samo trebao reći da ta zastava nema nikakav legitimitet jer Srbi na referendumu nisu glasali za to. Cijela država nema legitimitet od starta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Kakve to veze ima. Neki mentalni Bošnjak kao i Komšić.
Bit je jesu li u pravu ili ne.

Bit je da bi ti trebao makar procitati tekst prije no bacis
spin.Ovako se provaljujes bespotrebno, zanemarujuci totalno tko je bio sa tim Bosnjakom.

Odvalili drvlje i kamenje po Bosnji a niko Marjana ne pominje.Jos kad im skrenes pozornost, kaze BBC nemoralan poput Komsica. :sega

Uljepsa mi dan:))

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Eh moja Sarajko, još se čeka vaša katarza. Previše relativizirate vaše gluposti. Ne može se tako u budućnost.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Imaju sreću da Mrkonjić nije Široki Brijeg. Kad dođu u Široki provocirati policajac ih samo upuca.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Eh moja Sarajko, još se čeka vaša katarza. Previše relativizirate vaše gluposti. Ne može se tako u budućnost.

Brini se ti za mentalne Bosnjake, inace izgledas licemjerno.Vjeruj mi :D

I to objektivnom neutralnom promatracu.
A sad nastavi spinati.Komso, Seher, Trokut, 100 % patriote :))

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Jbt šta ti je tolerancija. Ovi naši bi već pomerali bubrege uvaženoj gospodi.

I još napljuvaše policajca zato što brani ustav BiH i RS. Svašta. :zubati

Bravo Dragane!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dobro, dosta si trolala.
Već nam lijepo daj svoje mišljenje. Je li fino ići Srbe provocirati sa zastavom pod kojom su mudžahedini klali ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
Mrkonjić-Grad ispao tolerantniji od Amsterdama :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zabranili slikanje s ljiljanima ispred Muzeja ZAVNOBiH-a: Policajac zaprijetio da će srušiti BiH
PostPostano: 11 kol 2012, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Vidjeli smo jagnje vašu toleranciju na djelu.Gradjansku pogotovo.Vjerovatno će vam Evropa slijedeci put ( poslije onih incidenata na sportskom natjecanju - rukometa ) dozvoliti da organizujete kakvu balvanijadu.Sjekire, cigle i ostali sportski rekviziti po kolonama navijaca, zena i djece.Mir, suzivot, tolerancija nove su krilatice srpske nacionalne drzave.

Ah moguce da bude iduce takmicenje u bacanju cigla u dalj :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 418 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO