HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nedavno sam baš na par tema lamentirao zbog činjenice da ljudi i na ljevici i na desnici imaju uniformne stavove o dosta različitim pitanjima. Sve na neki kalup gdje, ako mi kažeš što misliš o jednom pitanju, mogu pogoditi što misliš o deset ostalih stvari.

Jedna stvar gdje me je forum impresionirao, iako naginje desno, je to što je recimo COVID-19 shvaćen poprilično ozbiljno i znanstveno, iako je općenito odbačen od desnice.

Evo, počet ću od sebe, mogli ste već i skužiti.

- Permisivan
- Tolerantan, pogotovo prema LGBT
- Nisam veliki fan crkve kada pričamo kao Hrvati (druga stvar je što ih branim od drugih religija i kripto komunjara u RH)
- Nisam nešto posebno nabrijan na SFRJ
- Ekstremno protiv velikih korporacija (za razliku od npr "desnih" na zapadu koji su toliko dugo štitili korporacije, koje su im na koncu zabili nož u leđa)
- Vrlo ekološki osviješten, pa i aktivan od mlađih dana. Greta Thunberg mi nije objekt mržne niti zajebancije
- Među Srbima, Hrvatima i Slovencima ima puno, puno više sličnosti nego razlika. Za ostale, bumo videli.

Za sad zvuči kao neki Možemo/jugozombi, ALI

- O Hrvatima BiH, kao pitanju svih pitanja, i prioritetu od 1 do 100, to znate
- Ekstremno protiv ilegalne imigracije (a i dobrog dijela legalne). To mi je nakon Hrvata BiH najvažnije pitanje, koje poništava one gornje točke.
- Iako nisam opsjednut sa SFRJ, krv proključa kada pojedini u Hrvatskoj glorificiraju pokolje na Bleiburgu

Neki bućkuriš HSLS-a, Greenpeace, Radničke Fronte i neke anti-imigrantske stranke koja zagovara jake granice.

Dakle, gdje vi iskačete iz kalupa, ali baš ono dobro da odudarate od dominantnog narative desnice ili ljevice (samo nemojte u salonske teorije koliko su podjele toga tipa promašene, prežvakano je to, zna se na što mislim).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
- za hrvatske potrebe/definicije sam desničarka, iako sam zapravo zelena do srži. ali ne na ovaj Možemo/LGBT/anacionalni način.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Politički sam desno, iako će mnogi to ovdje opvrgnuti jer podupirem HDZ (ja u HDZ-u vidim nešta desno što drugi ne vide).

Iako oštro osuđujem svaki savez sa Muslimanima, ipak podržavam ustaški režim iz NDH i ustaše ne smatram kao neke zlikovce koji su željeli nauditi Hrvatima (i drugima), već hrabrim borcima i istinskim domoljubima koji su se našli krivoj strani povijesti.

I sad uz sve to, teški sam ekonomski liberal i najradije bih da se zdravstvo, mirovinski sustav i sve ostalo što se može privatizira. Porezi da se minimaliziraju i da tržište upravlja cijenama.

Hrvati su poduzetni i radišni, takav sustav bi im odgovarao. Ima i onih koji vole ukrasti od države, a ovakav sustav im to ne bi omogućavao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 12:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15481
I ja sam ''zelen'' jako. Podržao bi zakone slične Singapuru.
Inače mi se digne kosa na glavi kad netko papirić baci na pod, a kad bi u prirodi vidio da netko baci npr bocu moglo bi i do fizičkog obračuna doć.
Nije sad da sam fanatik protiv industrije ali industrija sa najvišim svjetskim ekološkim standardima da.

Iako nisam baš siguran da to ''odudara'' od moje ''desničarske'' političke ideologije.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja sam suverenist. Potpuna zabrana petljanja u poslove i stvari drugih naroda i država.
Ne znam koliko je broj Hrvata koji misle da su to isto, pa se nadaju da će im Amerikanci, NATO, EU, EU armija, Brisel, američki veleposlanik ili šta već pomagati kad zagusti.

Da, i protiv sam pomaganja jednom narodu kad je u teškom sranju. Nek se svak sam snalazi i vadi iz govana. Obično je svaki narod sam sebi kriv jer se nalazi u ***. Kao Hrvatska 1991, skrivila petljanje sa Jugoslavijama i morala platiti cijenu te avanture.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ljudi ovdje često govore za mene da sam lijevo. To nije točno, dojam ispada jer imam neke stvari s kojima se ne slažem i onda komentiram pa se dobije iskrivljena slika jer ne pišem na nešto s čim se slažem i samo klimam glavom.

Ugl protiv toga

-veliki sam zagovornik pobačaja i imam neke antinatalističke natruhe općenito - mislim da je dobro da si ljevičari ograničavaju broj pobačajima, te bih svima omogućio besplatan i lako dostupan pobačaj, te mi nikad nije bilo jasno zašto je desnica toliko protiv pobačaja, kad istrebljuje njima suprostavljene ljude. Mislim, zaštita "života", a što je taj "život" ? I skakavci i virusi i svašta drugo je život, život svaki dan nastaje i nestaje, nije ništa posebno. Desničari obično vrše pobačaje mnogo manje, a danas, u masovnim popularističkim demokracijama, su svi izbori više manje voting wars pa zašto si ne eliminirati protivnike?

- jesam za gay posvajanje. Sve je bolje od državnih domova i samohranih majki.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
NiceBoyZg je napisao/la:
Ljudi ovdje često govore za mene da sam lijevo. To nije točno, dojam ispada jer imam neke stvari s kojima se ne slažem i onda komentiram pa se dobije iskrivljena slika jer ne pišem na nešto s čim se slažem i samo klimam glavom.

Ugl protiv toga

-veliki sam zagovornik pobačaja i imam neke antinatalističke natruhe općenito - mislim da je dobro da si ljevičari ograničavaju broj pobačajima, te bih svima omogućio besplatan i lako dostupan pobačaj, te mi nikad nije bilo jasno zašto je desnica toliko protiv pobačaja, kad istrebljuje njima suprostavljene ljude. Mislim, zaštita "života", a što je taj "život" ? I skakavci i virusi i svašta drugo je život, život svaki dan nastaje i nestaje, nije ništa posebno. Desničari obično vrše pobačaje mnogo manje, a danas, u masovnim popularističkim demokracijama, su svi izbori više manje voting wars pa zašto si ne eliminirati protivnike?

- jesam za gay posvajanje. Sve je bolje od državnih domova i samohranih majki.


Ovo su veoma osjetljive teme, i nije baš sve crno bijelo kako si opisao. Što se tiče posvajanja to bih se složio, uvijek sam prije i da gay par posvoji neko dijete nego da ga ima neki narkoman ili da odrasta u domu za nezbrinutu djecu. Tu sam stvarno liberalan po pitanju seksualne orijentacije i vjerskih sloboda (osim islama ali to je već druga tema). Što se tiče pobačaja, jadno je uopće poredit začeto dijete s nekim skakavcem. Nisam protivnik pobačaja, ali moraju se definirati neki kriteriji. Ako je u pitanju silovanje ili nešto slično apsolutno podržavam pobačaj, ali da se okolo noge šire i pobaci se kad joj se ćefne ne podržavam to.
Što se tiče ostalih stavova, dijelim potpuno iste stavove s Ministry of Sound, samo bih radničku frontu izbacio iz svih kombinacija jer sam kapitalist do srži, a i dobijem proljev kad vidim Peovićku na TV-u :zubati

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
-žestoko sam protiv široke dostupnosti oružja po američkom receptu.

- protiv sam stvaranja katolibanije i poluvjerske države tipa Poljske gdje bi se crkva mješala u sve

- ne volim većinu desnih političara zato što potkrepljuju ljevostvoreni medijski stereotip o desnici kao o stadu krkana, prelako se navuku u zamke
i prelako ih ljevi prikažu kao primitivce

- Tita ipak respektiram u manjoj mjeri prvenstveno zbog toga što sprječio apsolutnu srbijansku prevlast u Jugoslaviji
što je Talijane ispalio sa Jadrana i što je ipak bio protiv SANU mitomanije o genocidnim Hrvatima, nikad nije bio u Jasenovcu niti je izrekom rekao 700k ubijenih.

- Račana i Mesiča kao dva jahača apokalipse prema desnici također poštujem ali ne kao cjelokupnu političku ličnost nego samo neke njihove segmente.
Mesiča zato što je odradio fantastičan posao ranih 90-ih kada je kao predsjednik SFRJ igrao za Hrvatsku stvar i srušio tu državu a Račana što je ipak imao hrabrosti prepoznati trenutak, oduprijeti se idejama o vojnom udaru JNA na Hrvatsku i raspisao demokratske i otvorene izbore. Suprotno uvriježenom mišljenju on je imao 0% utjecaja niti je mogao sprječiti da se otme oružje teritorijalne obrane.

- zagovaram jaku socijalnu državu skandinavskog tipa

- suprotno većini desnice ne podržavam slabu državu i podivljalo tržište, to je sport za velike, male ekonomije si ne smiju dopustiti laissez faire.

- Tuđmana pored ogromnog i nepisivog respekta za majstorsku šahovsku partiju s ostatkom svijeta 1990- 1995. ipak donekle kritiziram zbog promašene politike pomirbe gdje je zaštitio svoje komunističke jarane iz udbe i kosa. Time je namjerno ili nenamjerno posijao sjeme svih trenutačnih političkih problema Hrvatske.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Jednakopravnost žene i muškarca :biceovodobro

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:22 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
- Ne slažem se s drugima, ali pustim ih da pričaju pa filozofski istražujem njihov stav, propitujem, pokušavam razumjeti tuđe pozicije onakve kakve su stvarno, ne vlastitim karikaturama... nije poanta grubo i krkanski vrijeđat, omdah prelaziti na etikete... Imam najciviliziranije razgovore s ljudima iz radničke fronte, možemo, sve struje hdz-a, dp-a itd...
- Bez problema nalazim zajedničke točke s klasičnim liberalima... onima koji su kontra totalitarizma, drže do sekularnih vrijednosti na spram ekstremizma koji dolazi s bliskog istoka...
- Društvo se treba graditi supsidijarno jer je to najdemokratskije - prvo problem rješavati od lokalne zajednice, ako ne ide onda od općine, županije, regije pa do države itd. Uvijek na što manjoj razini odgovornosti ako je moguće...
- Ne slažem se s lgbt filozofijom (frankfurtska škola sociologije) koja gleda na identitete kao patološke fenomene koje treba dekonstruirati kritičkom teorijom... Smeta me što se idealisti među tim ljudima instrumentaliziraju za agendu koje sami nisu svjesni... ali nisam ni za to da se nekog mlatara, vrijeđa, radi od njega niže ljudsko biće... vani ima i lgtb-ovaca koji su na drugoj strani priče...
- Porezi, socijala, zdravstvo, školstvo, briga o radnicima i sl. tematika, kad se racionalno postavi, je u redu, i to rijetko tko zamjera ljevici. Obično do problema dolazi kad je u pitanju instrumentalizacija civilnog društva i medija kao što sam već objasnio...
- Ova crkva je otpala od onog što je Crkva bila u originalu dugo vremena, gotovo do polovice 20. stoljeća... a i ta originalna se iskvarila zbog bogatstva 15-20. stoljeće... drugo, papa je korio Španjolce što su na silu prekrštavali neke domoroce... Kod nas Kršćana to treba ići mirno, kao u Rimu, pod cijenu da patimo...
- Pacifist... protiv nasilja... rat samo u slučaju obrane od agresije ili ako osigurava dugoročni mir (doktrina pravednog ratovanja)... nužno zlo...
- Mogu shvatiti da su komunjare imale neku svijest o samoodrživosti, sigurnosti vlastitih građana i čuvanju suvereniteta... kapitalizam itekako ima svojih mana... nastaje oligarhija - vladavina bogatih koji financiraju politiku i medije, uzurpiraju druge suverene države... Postajemo plijen multinacionalnih korporacija...
- Barbarski i animalan mentalitet sebičnog oporutizma/materijalizma/hedonizma i kapitalističkog divljanja nije dobar... makijavelizam, spletkarenje, bizantizam, takija nije dobro... neo-liberalno zatupljivanje entertainment industrijom također nije dobro... Krkanski seljačizam, mafijašenje i slično nije dobro... to sve nema veze s konzervatizmom... Treba biti pristojan, civiliziran, kulturan, idealist, ali muški...
- Protiv sam maltretiranja žena... Ima žena koje neke stvari rade bolje od muškaraca i to je normalno i ne treba ih maltretirati... Bilo je žena koje su bile vladari... Imam milijardu problema s feminizmom (posebno 3. i 4. val), ali istina je da ima seljačina koje obezvrjeđuju i zlostavljaju žene...
- Ekologija - čovjek treba živjeti u skladu s prirodom, uklopiti se u eko-sustav, ne zagađivati okolo... ali više u nekom ruralnom smislu, a ne potencirati vječitu urbanizaciju, seljenje u grad i smart-tehnologiju koja nas čini ljenjima... ne treba ostaviti prirodu potpuno netaknutom... previše zaboravljamo osnovne vještine života u prirodnom okruženju... Za svaku zelenu ideju (izvori energije) treba dva put promisliti jer se obično potkrade neko zagađenje kojeg na prvu nismo svijesni... Upitno je koliko je razvoj nuklearnih bombi i razvoj industrije koja zagađuje stvarno dio ljudskog "napretka"... Čovjek ne treba konstantno žderati meso...
- Ekonomski je najbolje imati puno malih poljoprivrednika i malih poduzeća (naravno uz primjenu mehanizacije) - radnici kontroliraju svoja sredstva proizvodnje, a opet ima puno malih kapitalista... distributizam.
- Među Hrvatima, Srbima itd. ima puno sličnosti, ponajprije zbog jezika što je djelomično rezultat namjernog i svjesnog približavanja zadnjih 150 godina. U svakom slučaju nisam za šovinizam, nisam za rasizam, volim ja sve ljude, ali se ne slažem sa svakim... Do neslaganja obično dođe kada je u pitanju mentalna, psihološka, filozofska, duhovna razina... Ali i dalje mogu voditi normalne komšijske odnose ne obazirući se na to...
- Nisam za ideje o narodima "triju vjera", štovanje nacije kao idol-božanstva...
- Smatram da nacizam nije u skladu s kršćanstvom... Crkva ga je osudila 1937. godine... zatvarali su katoličke svećenike u Njemačkoj, Poljska podijeljena sa SSSR-om, Maximillian Kolbe završio u logoru ubijen, Stepincu ubili brata, smetalo im je što je osudio praksu u Jasenovcu... ne mogu se ljudi trpati u logore po nacionalnoj/rasnoj osnovi, ne mogu se na silu prekrštavati... Italija je kriva što je ulazila u savez s nacistima... Franco nije pa je ostao na vlasti do 1975. kao američki saveznik...
- Tuđmana kritiziram što je krivim ljudima dao da provedu privatizaciju što je završilo pljačkom i rasprodajom...
- Poštujem etničke manjine samo tražimo međusobno poštovanje...
- Prije sam bio ateist i veliki liberal... pratim znanost pa uđem u znanstvene debate...

Prosječna osoba me u razgovoru doživljava kao ljevičara i ne može točno shvatiti šta se tu događa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Čovjek pogotovo na Balkanu automatski po rođenju dobije, uz svoj fizički izgled, "dodatnu opremu" odnosno svjetonazor (ugrađena načela) koji djeluje kao filter kroz kojeg provučeš neke dogodovštine i teme i tako stvaraš svoj stav odnosno mišljenje.
Kao naravno "desničar" tu dolazi jednakopravnost žene i muškarca, ta tema će polagano dolaziti i do Hrvatske kao što dolaze kroz stranke tipa "Možemo", samo naravno sporije jer postoje prioritetniji problemi odnosno u datom trenutku narodu važniji

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ja sam od najranije mladosti bio ljevičar koji s vremenom sve više i više ide ka desno (sukladno onoj poznatoj Churchilovoj izjavi).

Zapravo, svo moje političko promišljanje se može podvesti pod tri točke:

1. Hrvatska
2. Antimigracionizam
3. Anti-totalitarizam (Komunistički, liberalni, vjerski...)

Od tih nekih ljudskih prava najvažnija su mi prava govora i prava žena. Zapravo, feminizam je nešto što jako podupirem (osim ovih novotarija, dakako). Strahovito prezirem i mrzim mobing na poslu i smatram da je to pitanje jako zapostavljeno . Jako mi je stalo do jačanja prava radnika. Čak sam i za poboljšanje položaja Roma.
LGBT prava (i inače seksualna prava) smatram za sekundarna ljudska prava kojima je nepravedno dat toliki značaj. Nisam protiv njih, ali jesam protiv njihove agresivne ideologije koja ne dozvoljava drugačije mišljenje po ovom pitanju.
Stjecajem okolnosti, upoznao sam neke Irance koji su me oduševili svojom otvorenošču i kulturom, toliko različitom i boljom od svojih susjeda. Od tada jako volim taj narod i tu zemlju. Obožavam iranske filmove. Volio bih ju posjetiti.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Ja sam supsidijarist. Ne znam postoji li to kao politicka orjentacija uopce. Objasnit cu.

Osnovna ideja je da se odluke imaju donositi na sto nizoj razini organizacije. I na taj nacin se osigurava pluralitet rjesenja i napredak - jer dobra rjesenja bivaju kopirana of drugih jedinica iste organizacijske razine, a losa rjesenja bivaju odbacena.

Recimo da sustav socijalne pomoci uredjuje svaka opcina za sebe, a ne drzava. Drzava moze isprobati jedan model svake 4 godine u najboljem slucaju. I ne moze ih usporediti u realnom vremenu jer jedan zamjenjuje drugi. Ako bi ovo pitanje bilo prepusteno opcinama one kolektivno mogu isprobati stotine modela istovremeno. Najbolji modeli ce opstati.

Na razini obitelji sam komunist. Starog kova. Drustveno konzervativan.

Na razini opcine/zupanije socijal-demokrat/zadrti desnicar-ognjistar/fasist ovisno o pitanju

Na razini kantona/republike neoliberal/demokrscanin

Na razini drzave anti-socijalist po vecini pitanja, izuzev vojske i obrane

Na razini EU/svijeta antiglobalist, anti-korporacije, anti-soros, anti-lgbt

Kako se politicke rasprave vecinom vode oko drzavne razine koja nazalost o svemu odlucuje tako sam vecinom libertarijanac po stavovima. Za ukidanje velikog broja institucije i privatizaciju.
Iako bih na razini opcine bio za postojanje istih tih institucija, ukljucujuci cak i postojanje firmi u vlasnistvu opcine sve skupa s radnickim samoupravljanjem :)

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2021, 14:13
Postovi: 445
Desničar sam i ne iskačem nigdje

_________________
Herceg-Bosno zemljo naša uvijek bila si , za dušmane trn u oku si .
Laž kad se ponovi 100 puta postane "istina" .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
NiceBoyZg je napisao/la:

-veliki sam zagovornik pobačaja i imam neke antinatalističke natruhe općenito - mislim da je dobro da si ljevičari ograničavaju broj pobačajima, te bih svima omogućio besplatan i lako dostupan pobačaj, te mi nikad nije bilo jasno zašto je desnica toliko protiv pobačaja, kad istrebljuje njima suprostavljene ljude. Mislim, zaštita "života", a što je taj "život" ? I skakavci i virusi i svašta drugo je život, život svaki dan nastaje i nestaje, nije ništa posebno. Desničari obično vrše pobačaje mnogo manje, a danas, u masovnim popularističkim demokracijama, su svi izbori više manje voting wars pa zašto si ne eliminirati protivnike?

- jesam za gay posvajanje. Sve je bolje od državnih domova i samohranih majki.


Mislim da je jako malo ljudi zagovornik pobačaja jer nije isto zagovarati neku radnju ili samo legalnu dostupnost iste. Ja sam protivnik pobačaja, ali ne bi ga zabranio iz jednostavnog razloga jer je to i neprovedivo, iz bilo kojeg dijela Hrvatske možeš u roku sat vremena doći u drugu državu i napraviti to. Da bi to spriječili morali bi postaviti ginekologe na granicu i ultrazvuk.

Što se tiče gay posvajanja, nisam baš za to, ali ne sto posto. Kako sam shvatio iz zadnjih događanja u Hrvatskoj je legalno napraviti dijete i poslati ga u dom, a dovoljno se javiti jednom u 6 mjeseci da se zadrži roditeljsko pravo. Znači drugim riječima djeca se mogu beskonačno praviti na državni trošak. Svakako sam protiv toga i protiv domova općenito, onda neka budu i gay parovi uzeti u razmatranje, ali tek kad se iscrpe svi heteroseksualni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Još jedna stvar je da ljudi misle da su jedno, a u stvari su drugo. Naprimjer neki gastarbajter kome djeca idu u školu u stranoj zemlji, indoktriniraju se prema njihovom sustavu, a on posjećuje zavičajne klubove i tamo igra kolo vikendom, za sebe misli da je veliki desničar, međutim on uopće nije ni Hrvat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
nesvrstan95 je napisao/la:
Desničar sam i ne iskačem nigdje

Tko postavlja matricu?

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30067
Načelno sam desno u smislu osobne odgovornosti, kapitalizma, obitelji, slobode itd., ali u zadnje vrijeme sam za državnu kontrolu medija i posebno obrazovanja ili barem neki model izbora nastavnog programa. Ispalo je da ljevičari koriste za svoje ciljeve navedene institucije koje bi trebale biti nepristrane i zajedničke, a u stvari su pristrane i ljevičarske. Pošalješ dijete na fakultet, vrati ti se ljevičar. Tu se mora nešto uraditi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Naša Kvačica je napisao/la:
Načelno sam desno u smislu osobne odgovornosti, kapitalizma, obitelji, slobode itd., ali u zadnje vrijeme sam za državnu kontrolu medija i posebno obrazovanja ili barem neki model izbora nastavnog programa. Ispalo je da ljevičari koriste za svoje ciljeve navedene institucije koje bi trebale biti nepristrane i zajedničke, a u stvari su pristrane i ljevičarske. Pošalješ dijete na fakultet, vrati ti se ljevičar. Tu se mora nešto uraditi.


"Pošalješ dijete na fakultet vrati se debil" :zubati

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30067
saskia je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Načelno sam desno u smislu osobne odgovornosti, kapitalizma, obitelji, slobode itd., ali u zadnje vrijeme sam za državnu kontrolu medija i posebno obrazovanja ili barem neki model izbora nastavnog programa. Ispalo je da ljevičari koriste za svoje ciljeve navedene institucije koje bi trebale biti nepristrane i zajedničke, a u stvari su pristrane i ljevičarske. Pošalješ dijete na fakultet, vrati ti se ljevičar. Tu se mora nešto uraditi.


"Pošalješ dijete na fakultet vrati se debil" :zubati


To sam i ja rekao, samo se ne znam tako lijepo izraziti. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Zalažem se za legalizaciju lakih droga i teških kurvi.

Volim diktaturu dok se zemlja ne razvije, posle toga može demokratija i ostala sranja.

Spoljnopolitička i vojna neutralnost.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
mijat_tomic je napisao/la:

Ovo su veoma osjetljive teme, i nije baš sve crno bijelo kako si opisao. Što se tiče posvajanja to bih se složio, uvijek sam prije i da gay par posvoji neko dijete nego da ga ima neki narkoman ili da odrasta u domu za nezbrinutu djecu. Tu sam stvarno liberalan po pitanju seksualne orijentacije i vjerskih sloboda (osim islama ali to je već druga tema). Što se tiče pobačaja, jadno je uopće poredit začeto dijete s nekim skakavcem. Nisam protivnik pobačaja, ali moraju se definirati neki kriteriji. Ako je u pitanju silovanje ili nešto slično apsolutno podržavam pobačaj, ali da se okolo noge šire i pobaci se kad joj se ćefne ne podržavam to.
Što se tiče ostalih stavova, dijelim potpuno iste stavove s Ministry of Sound, samo bih radničku frontu izbacio iz svih kombinacija jer sam kapitalist do srži, a i dobijem proljev kad vidim Peovićku na TV-u :zubati


Nije jadno. Dijete je u jednom periodu još i manje razvijeno od skakavca. Dakako, znam što želiš reći jer se fetus ima potencijal razviti u puno kompleksnije biće, ali i u spontanim pobačajima umire puno djece, umire i (relativno, puno manje u odnosu na prije) male djece itd. Umiranje i rađanje su jednostavno životne činjenice.

Zašto društvu trebaju djeca nekog tko je tako glup ili loše planira mu je to kao kontracepcija? To nema nikakvog smisla i dobro je da se takvi ljudi unište. Ima eventualno smisla da država tim ljudima nekako "otkupljuje" ili uzima djecu pa ih odgaja kako želi (tipa za neke elitne vojne jedinice ili štoveć), ali to se rijetko radilo i ne znam koliko mi se sviđa ideja.


Kaftanzoglio je napisao/la:

Mislim da je jako malo ljudi zagovornik pobačaja jer nije isto zagovarati neku radnju ili samo legalnu dostupnost iste. Ja sam protivnik pobačaja, ali ne bi ga zabranio iz jednostavnog razloga jer je to i neprovedivo, iz bilo kojeg dijela Hrvatske možeš u roku sat vremena doći u drugu državu i napraviti to. Da bi to spriječili morali bi postaviti ginekologe na granicu i ultrazvuk.

Što se tiče gay posvajanja, nisam baš za to, ali ne sto posto. Kako sam shvatio iz zadnjih događanja u Hrvatskoj je legalno napraviti dijete i poslati ga u dom, a dovoljno se javiti jednom u 6 mjeseci da se zadrži roditeljsko pravo. Znači drugim riječima djeca se mogu beskonačno praviti na državni trošak. Svakako sam protiv toga i protiv domova općenito, onda neka budu i gay parovi uzeti u razmatranje, ali tek kad se iscrpe svi heteroseksualni.


Ja baš zagovaram da pobačaj bude što dostupniji tako da se lefties još više istrijebe.

Oko posvajanja, zar ne bi trebalo gledati neke kriterije i mimo heteroseksualnosti? Siguran sam da ima hetero parova koji su manje podobni za posvajanje od recimo dva dobrostojeća gaya.


saskia je napisao/la:
Jednakopravnost žene i muškarca :biceovodobro


Ovo je postalo normalno i debelo unutar Overton windowa.

No, ja imam i hrpu ideja koje su mnogo desnije od Overton windowa, ali ih nikad nisam imao hrabrosti/želuca iznositi ovdje, jer znam da bih naišao na žestok otpor. Nakon nečega što mi se dogodilo ove godine, a o čemu ću valjda uskoro moći pisati, još manje mislim da je isto pametno iznositi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 15:33 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Majke ti, pa čovjek bi rekao na prvi pogled da smo jugo-veganski ekosocijalisti na forumu =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
cicak, koji su tvoji "svjetonazori".. ?

Autuj nam se.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Iznenadite nas sa stavom koji odudara od vaše političke ideologije
PostPostano: 25 svi 2021, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
cicak je napisao/la:
Pa naravno da Lale voli ćopavog komunoustašu kad je isti prekrivao ustaške zločine nad Srbima, pod krinkom bratstva i jedinstva .Srbe je zarazio titoizmom ,od kog se ni danas nismo oporavili


Tito jest napravio dosta dobrog za Hrvate, budimo realni, ali i vi Srbi biste ga trebali cijeniti jer je doći u njegove jedinice ili na oslobođeno područje značilo spasiti život od ustaša.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO