HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 05:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
Pozdrav svima. :herceg_bosna

Započinjem ovu temu, na ovome forumu, zato jer sam bio baniran na forumu hr. upravo radi izjava, koje ću i ovdje izreći(moderatura je dala lažan razlog mojeg bana).
Ali ipak, to nije jedini razlog radi kojeg ovdje pišem.
Drugi važan razlog je taj, da ovdje pišu mnogi Hrvati iz BIH, odnosno osobe koje znaju bolje situaciju u BIH negoli Hrvati iz Hrvatske.

Ja tvrdim da mudjahedini i iranski operativci koji su bili poslani u BIH su zapravo svi bili poslani od strane Amerike(CIA), i da razlog radi kojeg su bili poslani je taj da je Amerika htjela da ti islamisti nahuškaju Bošnjake protiv Hrvata. Tj. Amerika je htjela spriječiti hrvatsko - bošnjačko savezništvo protiv srpske agresije.
Razlog radi kojeg sam uvjeren da je Amerika stajala iza islamista, je taj da su ti islamisti(zajedno sa svojim oružjem), ušli u BIH kroz Hrvatsku. Tj. hrvatske vlasti, mora da su im dozvolile,njihov prolazak kroz teritorij RH u BIH, ali hrvatske vlasti nisu mogle tu odluku donesti "na svoju vlastitu ruku", već mora da im je Amerika tako "zapovijedila".
Kažem da nisu mogle tu odluku donijeti "na vlastitu ruku", zato jer ako
iza te odluke ne bi stajala neka "svjetska sila", onda bi hrvatska vlast bila u opasnosti, da ju optuže ne samo za ustaštvo, već i za podupiranje islamskih terorista! Drugim rječima, bila bi u opasnosti od Dvostruke negativne propagande!
Znači Amerika je stajala iza islamista, a islamisti su( u velikoj mjeri) stajali iza propasti hrvatsko - bošnjačkog savezništva, odnosno Amerika je stajala iza propasti hrvatsko - bošnjačkog savezništva!
To su moja razmišljanja glede svega toga, ali ako vi imate drugačija razmišljanja, slobodno ih recite(ne trebate imati "simpatije prema meni", zato jer sam bio baniran :smajl026).
Ali ipak nadam se da na ovom forumu, ljudi imaju više slobode u izražavanju "politički nekorektnih misli". :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Teorija je teorija. Zanimljivo razmišljanje prije svega.

Što se dijela propuštanja oružja za Hrvatsku tiče, Hrvatska je propuštala mudžahedine i oružje 1992. godine, jer im svaka jaka linija protiv Srba u BiH labavila pritisak u Hrvatskoj na linijama bojišnice. Išla je logikom - neprijatelj mog neprijatelja je meni prijatelj.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
john666 je napisao/la:
Pozdrav svima. :herceg_bosna

Započinjem ovu temu, na ovome forumu, zato jer sam bio baniran na forumu hr. upravo radi izjava, koje ću i ovdje izreći(moderatura je dala lažan razlog mojeg bana).
Ali ipak, to nije jedini razlog radi kojeg ovdje pišem.
Drugi važan razlog je taj, da ovdje pišu mnogi Hrvati iz BIH, odnosno osobe koje znaju bolje situaciju u BIH negoli Hrvati iz Hrvatske.

Ja tvrdim da mudjahedini i iranski operativci koji su bili poslani u BIH su zapravo svi bili poslani od strane Amerike(CIA), i da razlog radi kojeg su bili poslani je taj da je Amerika htjela da ti islamisti nahuškaju Bošnjake protiv Hrvata. Tj. Amerika je htjela spriječiti hrvatsko - bošnjačko savezništvo protiv srpske agresije.
Razlog radi kojeg sam uvjeren da je Amerika stajala iza islamista, je taj da su ti islamisti(zajedno sa svojim oružjem), ušli u BIH kroz Hrvatsku. Tj. hrvatske vlasti, mora da su im dozvolile,njihov prolazak kroz teritorij RH u BIH, ali hrvatske vlasti nisu mogle tu odluku donesti "na svoju vlastitu ruku", već mora da im je Amerika tako "zapovijedila".
Kažem da nisu mogle tu odluku donijeti "na vlastitu ruku", zato jer ako
iza te odluke ne bi stajala neka "svjetska sila", onda bi hrvatska vlast bila u opasnosti, da ju optuže ne samo za ustaštvo, već i za podupiranje islamskih terorista! Drugim rječima, bila bi u opasnosti od Dvostruke negativne propagande!
Znači Amerika je stajala iza islamista, a islamisti su( u velikoj mjeri) stajali iza propasti hrvatsko - bošnjačkog savezništva, odnosno Amerika je stajala iza propasti hrvatsko - bošnjačkog savezništva!
To su moja razmišljanja glede svega toga, ali ako vi imate drugačija razmišljanja, slobodno ih recite(ne trebate imati "simpatije prema meni", zato jer sam bio baniran :smajl026).
Ali ipak nadam se da na ovom forumu, ljudi imaju više slobode u izražavanju "politički nekorektnih misli". :001_smile


Ta tvoja teorija ima ima dvije, rekao bih nepoznanice. Prva, ne daješ odgovor zašto su USA to sve činili, tj koji je njihov interes bio da bude rat između Hrvata i Muslimana, da se te dvije strane oslabe.

Druga, mnogo važnija, jeste ta da mudžahedini, ma koliko to neka propaganda govorila, nisu imali presudnu ulogu u hrvatsko-muslimanskom sukobu, jer to nije bio rat dvije religije, već dvije nacije, dva politička koncepta, te iako je mudžahedine možda bilo lako nahuškati na Hrvate, iako su bili inicijatori mnogih incidenata usmjerenih protiv Hrvata, i iako su oni vršili zločine nad Hrvatima njihova uloga u tome sukobu je sekundarna jer su u odnosu na tzv ABiH brojčano, organizacijski i oružano bili sporedni.
Mudžahedini su mogli biti "lubrikat" toga sukoba, ali nikako glavna snaga jer je iza napada muslimana na Hrvate stajala mnogo ozbiljnija organizacija, tj stajala je muslimanska Armija BiH, a sukobi su pomno i detaljno planirani i organizirani u njihovim generalštabovima od strane visokoškolovanih profesionalnih i iskusnih oficira.
Dakle tvrditi da su udarna i pokretačka snaga protiv Hrvata bili islamisti je isto kao kada bi rekli da je udarna snaga Srba u Vukovaru bila npr Šešeljeva radikalna stranka, a znamo da to nije već da su to bili JNA i lokalni Srbi, i samo inzistiranje na tim tvrdnjama bi bilo čak uvrjedljivo za Vukovarske branitelje
Stoga svako inzistiranje na toj nekoj većoj mudžahedinskoj ulozi u tome sukobu, taj sukob banalizira i trivijalizira, a što smatram da je pogrešno. A također, možda i mnogo važnije, tim naglašavanjem islamističkih/mudahedinskih krugova amnestiraju se pravi krivci za taj sukob koji sada furaju tu neku građansku/multikulti spiku, a što je pogotovu pogrješno.

Također, time se banaliziraju i pravi uzroci toga sukoba, jer su oni vrlo duboki i ukorijenjeni, prisutni stoljećima, vrlo ozbiljni i konkretni. Tvrdnje da nekakvi operativci iz Irana i nekoliko autobusa mudžahedina mogu poremetiti nacionalne odnose između dva naroda ( pa čak i tamo gdje mudžahedina nikako nije ni bilo) je prilično površna.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
lider30 je napisao/la:
Teorija je teorija. Zanimljivo razmišljanje prije svega.

Što se dijela propuštanja oružja za Hrvatsku tiče, Hrvatska je propuštala mudžahedine i oružje 1992. godine, jer im svaka jaka linija protiv Srba u BiH labavila pritisak u Hrvatskoj na linijama bojišnice. Išla je logikom - neprijatelj mog neprijatelja je meni prijatelj.


Da, ali tko je uspostavio vezu između Saudijske Arabije(mudžahedini) i RH? Meni je teško za vjerovati da bi RH, bez posrednika, mogla uspostaviti vojnu suradnju sa SA, s obzirom da su "njezini borci", čak i onda, bili poznati kao "islamski ekstremisti".
Sa druge strane SAD je čak i '91. godine, imao "blisku suradnju" sa elitom od SA. Ta bliska suradnja, nije bila samo ekonomske naravi(nafta), već i, mogli bismo reći "vojne narave". Naime SA mudžahedini su bili opremljeni i djelomično trenirani od strane CIA, u njihovom ratu u Afganistanu.
Sa obzirom na te činjenice, zašto bismo pretpostavili da je ta vojna suradnja prestala '91. godine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
Bobovac je napisao/la:
Ta tvoja teorija ima ima dvije, rekao bih nepoznanice. Prva, ne daješ odgovor zašto su USA to sve činili, tj koji je njihov interes bio da bude rat između Hrvata i Muslimana, da se te dvije strane oslabe.

Druga, mnogo važnija, jeste ta da mudžahedini, ma koliko to neka propaganda govorila, nisu imali presudnu ulogu u hrvatsko-muslimanskom sukobu, jer to nije bio rat dvije religije, već dvije nacije, dva politička koncepta, te iako je mudžahedine možda bilo lako nahuškati na Hrvate, iako su bili inicijatori mnogih incidenata usmjerenih protiv Hrvata, i iako su oni vršili zločine nad Hrvatima njihova uloga u tome sukobu je sekundarna jer su u odnosu na tzv ABiH brojčano, organizacijski i oružano bili sporedni.
Mudžahedini su mogli biti "lubrikat" toga sukoba, ali nikako glavna snaga jer je iza napada muslimana na Hrvate stajala mnogo ozbiljnija organizacija, tj stajala je muslimanska Armija BiH, a sukobi su pomno i detaljno planirani i organizirani u njihovim generalštabovima od strane visokoškolovanih profesionalnih i iskusnih oficira.
Dakle tvrditi da su udarna i pokretačka snaga protiv Hrvata bili islamisti je isto kao kada bi rekli da je udarna snaga Srba u Vukovaru bila npr Šešeljeva radikalna stranka, a znamo da to nije već da su to bili JNA i lokalni Srbi, i samo inzistiranje na tim tvrdnjama bi bilo čak uvrjedljivo za Vukovarske branitelje
Stoga svako inzistiranje na toj nekoj većoj mudžahedinskoj ulozi u tome sukobu, taj sukob banalizira i trivijalizira, a što smatram da je pogrešno. A također, možda i mnogo važnije, tim naglašavanjem islamističkih/mudahedinskih krugova amnestiraju se pravi krivci za taj sukob koji sada furaju tu neku građansku/multikulti spiku, a što je pogotovu pogrješno.

Također, time se banaliziraju i pravi uzroci toga sukoba, jer su oni vrlo duboki i ukorijenjeni, prisutni stoljećima, vrlo ozbiljni i konkretni. Tvrdnje da nekakvi operativci iz Irana i nekoliko autobusa mudžahedina mogu poremetiti nacionalne odnose između dva naroda ( pa čak i tamo gdje mudžahedina nikako nije ni bilo) je prilično površna.


Ja ne tvrdim da su islamisti bili najveća vojna prijetnja za HVO, već tvrdim da je njihova funkcija bila uloga huškača na Hrvate!
Isti tako ne tvrdim da bez njih ne bi bilo negativnih osjećanja Bošnjaka naspram Hrvata, ali tvrdim da su oni bili "dodatno ulje na vatru", bez koje se možda "plamen ne bi pretvorio u požar", odnosno rat!

A što se tiče razloga za moguće američko neprijateljstvo prema BIH Hrvatima, prvo se mora jasno reći da je to neprijateljstvo ČINJENICA!
Tj. u sadašnjosti vidimo da SAD sve čini kako bi naštetile BIH Hrvatima. A, ako je to u sadašnjosti tako, zašto to tako nije moglo biti tako i u nedavnoj prošlosti?
Ja ne znam njihov motiv za to neprijateljstvo, ali to neprijateljstvo, je nažalost realnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Nije RH uspostavljala suradnju s mudžahedinima nego je propuštala one koji su se dovukli do RH s namjerom da uđu u BiH. Kakva vojna suradnja sa Saudijskom Arabijom?

Teorija ti je šuplja. SAD se jesu pod mandatom Busha starijeg zalagale za očuvanje Jugoslavije, ali ne na način na koji su to činili Britanci jer interesa kakvi su britanski bili (i ostali) oni nisu imali. Hrvatska nije od SAD-a niti od bilo koga drugoga tražila dozvolu koga će, a koga ne propustiti preko granice.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 10 tra 2014, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
protein je napisao/la:
Nije RH uspostavljala suradnju s mudžahedinima nego je propuštala one koji su se dovukli do RH s namjerom da uđu u BiH. Kakva vojna suradnja sa Saudijskom Arabijom?

Teorija ti je šuplja. SAD se jesu pod mandatom Busha starijeg zalagale za očuvanje Jugoslavije, ali ne na način na koji su to činili Britanci jer interesa kakvi su britanski bili (i ostali) oni nisu imali. Hrvatska nije od SAD-a niti od bilo koga drugoga tražila dozvolu koga će, a koga ne propustiti preko granice.


Kada govorim o "vojnoj suradnji" sa SA, govorim o tome da je RH kao uvjet za prolazak oružja u BIH, tražila određeni postotak tog istog oružja za sebe. Tako da je i SA djelomično naoružavala hrvatske oružane snage.
A što se tiče propuštanja islamista preko granice, kako znaš da ti islamisti nisu bili poslani od SAD?
Naime vjerojatnost da su islamisti bili poslani od SAD je velika s obzirom da su to prije napravili u Afganistanu, ali i nedavno u Siriji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Mundže su koliko ja znam išli u BiH s nekim diplomatskim i humanitarnim propusnicama, a ne kao vojska. Inače, ko je sprečavao razne bjelosvjetske avanturiste da dođu u HV se borit? Bilo je Iraca, Engleza, Nizozemaca, Švaba, eto neki se javljaju i ovdje na forum.

Ameri su to mogli spriječit doduše, ali treba se sjetiti da su Ameri tad još bili u jako dobrim odnosima s mudžahedinima. Čini se da su počinili grijeh nečinjenja a ne činjenja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
john666 je neka vrsta perec desničara, koji na BH Muslimane gleda kroz pravaško-ustaške zablude, ili pak ima geopolitičko-imperijalističke apetite prema "cjelovitoj" BiH. Taj RH-centrični mozak, ne može svariti činjenicu da sa BH Muslimanima/Turcima ratujemo preko 500 godina, pa smišlja kojekakve ujdurme i belosvecke zavjere kako bi objasnio zašto "prirodno savezništvo" (jebem rod i pleme onome ko je plasirao tu glupost) ne funkcionira.

Bobovac mu je jako dobro objasnio cijeli kontekst i povijest tih odnosa, jednostavno dokazujući da je sukob sa Muslimanima itekako "prirodan", uostalom, on je nastavljen i nakon 1994. i vrućim i hladnim metodama, čak i nakon što je izmaknut navodni remetilački faktor (mudžahedini).

TLDR - john666 je moderna verzija ustaškog komesara iz Zagreba koji je našim zabezeknutim djedovima 1941. objašnjavao da su Turci/Muslimani zapravo hrvatska braća.

Sve dok postoje slična razmišljanja, nikad se nećete moći pravilno postaviti prema BH Muslimanima, i njihovim imperijalističkim ambicijama, jer će te imati ustaške filoislamske guje u njedrima, koji će im besplatno i vrlo rado pružati utočište, opravdanja i ideološku potporu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 08:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dodrinaši su kao jugonostalgičari. Pate za nečim što više ne postoji, nikad neće postojati, i kad je nekad kratko postojalo bilo tako lažno i pod prisilom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Nije meni toliko ova Johnova teorija ni šuplja, mada nisam pobornik teorije zavjera.

Uglavnom odgovor na Bobino pitanje :

Citat:
Ta tvoja teorija ima ima dvije, rekao bih nepoznanice. Prva, ne daješ odgovor zašto su USA to sve činili, tj koji je njihov interes bio da bude rat između Hrvata i Muslimana, da se te dvije strane oslabe.


Bio bi u kontra pitanju :

Zar nije upravo USA spriječila totalni krah srpskog fašizma prijetnjom da će bombardirati polozaje ABiH i HVO ako nastave napredovanje da bi iscenirala naprasno potpisivanje mirovnog sporazuma???

Na kraju vaše forumsko šupljiranje o nekom ratu koji se vodio izmedju Bošnjaka i Hrvata na cjelokupnoj teritoriji BiH je obična negativna propaganda.
Mozete je furati do besvijesti, povlačiti i Turska osvajanja no to su obične nebuloze.
Dakle muslimansko-hrvatski sukob moguće je tOčno locirati. I vremenski ( od kad do kad ) i na kojim je teritorijam vodjen.
To što vama odgovara plasirati neistine u dnevnopolitičkim prepucavanjima druga je strana medalje.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
john666 je napisao/la:
Pozdrav svima. :herceg_bosna

Započinjem ovu temu, na ovome forumu, zato jer sam bio baniran na forumu hr. upravo radi izjava, koje ću i ovdje izreći(moderatura je dala lažan razlog mojeg bana).
Ali ipak, to nije jedini razlog radi kojeg ovdje pišem.
Drugi važan razlog je taj, da ovdje pišu mnogi Hrvati iz BIH, odnosno osobe koje znaju bolje situaciju u BIH negoli Hrvati iz Hrvatske.

Ja tvrdim da mudjahedini i iranski operativci koji su bili poslani u BIH su zapravo svi bili poslani od strane Amerike(CIA), i da razlog radi kojeg su bili poslani je taj da je Amerika htjela da ti islamisti nahuškaju Bošnjake protiv Hrvata. Tj. Amerika je htjela spriječiti hrvatsko - bošnjačko savezništvo protiv srpske agresije.
Razlog radi kojeg sam uvjeren da je Amerika stajala iza islamista, je taj da su ti islamisti(zajedno sa svojim oružjem), ušli u BIH kroz Hrvatsku. Tj. hrvatske vlasti, mora da su im dozvolile,njihov prolazak kroz teritorij RH u BIH, ali hrvatske vlasti nisu mogle tu odluku donesti "na svoju vlastitu ruku", već mora da im je Amerika tako "zapovijedila".
Kažem da nisu mogle tu odluku donijeti "na vlastitu ruku", zato jer ako
iza te odluke ne bi stajala neka "svjetska sila", onda bi hrvatska vlast bila u opasnosti, da ju optuže ne samo za ustaštvo, već i za podupiranje islamskih terorista! Drugim rječima, bila bi u opasnosti od Dvostruke negativne propagande!
Znači Amerika je stajala iza islamista, a islamisti su( u velikoj mjeri) stajali iza propasti hrvatsko - bošnjačkog savezništva, odnosno Amerika je stajala iza propasti hrvatsko - bošnjačkog savezništva!
To su moja razmišljanja glede svega toga, ali ako vi imate drugačija razmišljanja, slobodno ih recite(ne trebate imati "simpatije prema meni", zato jer sam bio baniran :smajl026).
Ali ipak nadam se da na ovom forumu, ljudi imaju više slobode u izražavanju "politički nekorektnih misli". :001_smile


A zašto bi Amerika htjela da islamisti nahuškaju Bošnjake protiv Hrvata kad je ta ista Amerika radila kasnije na zaustavljanju rata između Hrvata i Bošnjaka i na međusobnom savezništvu da bi se porazilo Srbe u dovoljnoj mjeri da se sklopi mir?

Isto tako nisu Bošnjaci počeli rat u Srednjoj Bosni nahuškani od ikoga nego su u tome vidjeli svoj strateški interes. Gube Lebensraum na Istoku od Srba pa ga žele nadoknaditi tako da Hrvate istjeraju iz Srednje Bosne.

Hrvati i Bošnjaci kao i Srbi nisu prirodni saveznici već svaki od ta tri naroda ima svoje interese i pokušava ih zadovoljiti.

To su tri različita naroda i jednostavno je suludo implicirati da su nama Bošnjaci prirodni saveznici koje je netko drugi zaveo. U rangu toga da je CIA nahuškala Srbe na Hrvate 90te.

90ih su nam bili saveznik u nuždi jer smo bili ugroženi od zajedničkog neprijatelja kao što su danas Srbi Hrvatima iz BiH saveznik u nuždi jer nas veže zajednički neprijatelj.

Slobodarski je ovo forum, samo se ostavi gluposti.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
protein je napisao/la:
Teorija ti je šuplja. SAD se jesu pod mandatom Busha starijeg zalagale za očuvanje Jugoslavije...

Odakle ti ovaj biser?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
bezimeni12 je napisao/la:
protein je napisao/la:
Teorija ti je šuplja. SAD se jesu pod mandatom Busha starijeg zalagale za očuvanje Jugoslavije...

Odakle ti ovaj biser?


Općepoznato. James Baker bio je državni tajnik za vrijeme administracije Busha starijeg. Tek dolaskom Clintona stvari se mijenjaju po pitanju angažmana SAD.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ameri su to mogli spriječit doduše, ali treba se sjetiti da su Ameri tad još bili u jako dobrim odnosima s mudžahedinima. Čini se da su počinili grijeh nečinjenja a ne činjenja.


Uobičajno se kaže da razlog radi kojeg su Ameri, ugurali Hrvate u FBIH zajedno sa Bošnjacima, je taj da se oni navodno boje islamske radikalizacije Bošnjaka, te bi shodno tome Hrvati trebali djelovati kao "kočnica" toj radikalizaciji.
Ako je ta teorija točna(u što ja ne vjerujem), onda bi si trebali postaviti pitanje, zašto Ameri nisu zaustavili dolazak islamista u BIH, iako su imali moć da to naprave!
Isto tako bi si mogli postaviti pitanje, zašto Ameri DANAS toleriraju bivanje islamista sa Bliskog Istoka na teritoriju FBIH.
Naime ako oni to htjeli, mogli bi iskoristiti svoje golemi politički utjecaj da se svi ti islamisti protjeraju natrag u BI, ali oni to ne rade!
Zašto ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Zato jer svoja *** trebate čistiti sami. Isljučivo zaslugom Amera klima u FBiH nije sklona vehabijama. Da nije njihova utjecaja slavili biste ih po Sarajevdadu, dizali u nebesa.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 15:43 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
Ministry of Sound je napisao/la:
john666 je neka vrsta perec desničara, koji na BH Muslimane gleda kroz pravaško-ustaške zablude, ili pak ima geopolitičko-imperijalističke apetite prema "cjelovitoj" BiH. Taj RH-centrični mozak, ne može svariti činjenicu da sa BH Muslimanima/Turcima ratujemo preko 500 godina, pa smišlja kojekakve ujdurme i belosvecke zavjere kako bi objasnio zašto "prirodno savezništvo" (jebem rod i pleme onome ko je plasirao tu glupost) ne funkcionira.

Bobovac mu je jako dobro objasnio cijeli kontekst i povijest tih odnosa, jednostavno dokazujući da je sukob sa Muslimanima itekako "prirodan", uostalom, on je nastavljen i nakon 1994. i vrućim i hladnim metodama, čak i nakon što je izmaknut navodni remetilački faktor (mudžahedini).

TLDR - john666 je moderna verzija ustaškog komesara iz Zagreba koji je našim zabezeknutim djedovima 1941. objašnjavao da su Turci/Muslimani zapravo hrvatska braća.

Sve dok postoje slična razmišljanja, nikad se nećete moći pravilno postaviti prema BH Muslimanima, i njihovim imperijalističkim ambicijama, jer će te imati ustaške filoislamske guje u njedrima, koji će im besplatno i vrlo rado pružati utočište, opravdanja i ideološku potporu.


Ti si iznio mnoge pretpostavke o mojem karakteru i mojim uvjerenjima.
Naravno sve tvoje pretpostavke su krive.
Kao prvo, iako cjenim ono što je HOS napravio za obranu BIH, ja sam itekako svjestan da je HVO napravio puno više dobroga od HOS-a, te sam isto tako svjestan da je HVO imao puno realističniji pogled na hrvatsko-bošnjačke odnose od HOS-a!
Tako da on mene na ovom forumu, nitko neće čuti gluposti tipa: Da je Blaž Kraljević ostao živ, među Hrvatima i Bošnjacima bi cvjetalo cvijeće..., ili zao Tuđman se dogovorio sa Miloševićem da podijele Bosnu ili druge gluposti sličnog tipa.
Također ja ne maštam o tome da se Bošnjaci mogu, ili da su se mogli pretvoriti u Hrvate, ali evo zao Tuđman je to spriječio.
Ja u takve gluposti ne vjerujem.
Evo, toliko o mojim uvjerenjima.
A što se tiče tvojeg savjeta BIH Hrvatima, propustio si reći jednu jako važnu stvar. Ono što si propustio reći je to da Bošnjake u njihovim imperijalističkim ambicijama podupire Amerika!
To si zaboravio reći, valjda zato jer je nevažno, zar ne?
Moj savjet BIH Hrvatima, nemojte vjerovati onim Hrvatima iz Hrvatske koji vam govore da će vam se Amerika "smilovati", te da će vam Amerika dati treći entitet.
Ne želim da me netko krivo shvati. Ja jesam za treći entitet!
Ali ako ćete ikad dobiti treći entitet, to neće biti zato jer je "Amerika tako odlučila", već zato jer ćete biti - u svojem bezuvjetnom zajedništvu - Jači od Amerike, i Bošnjaka koje ona podupire!
Drugom puta nema, zato jer vas Amerika mrzi, te vam se zato nikad neće "smilovati".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
doc je napisao/la:
A zašto bi Amerika htjela da islamisti nahuškaju Bošnjake protiv Hrvata kad je ta ista Amerika radila kasnije na zaustavljanju rata između Hrvata i Bošnjaka i na međusobnom savezništvu da bi se porazilo Srbe u dovoljnoj mjeri da se sklopi mir?


Rat između Hrvata i Bošnjaka se nije zaustavio, zato jer je Amerika sa svojom diplomacijom intervenirala, već se zaustavio zato jer jeHVO vojno zaustavio bošnjačke napade!
Drugim rječima da su Bošnjaci i dalje forsirali te uzaludne napade postojala bi sasvim realna mogućnost da HVO napravi strateški kontranapad i osvoji izgubljene teritorije!
A što se tiče "savezništva" koje je Amerika navodno uspostavila između Hrvata i Bošnjaka, to savezništvo je bilo lažno!
Amerika je zajedno sa Hrvatskom i BIH napravila Washingtonski sporazum, kao korak prema Daytonu.
Drugim rječima Amerika je htjela zavarati hrvatsko vodstvo da je bošnjačko vodstvo spremno na kompromis(to je bila laž i Amerika je to znala), zato jer je htjela ugurati Hrvate u federaciju zajedno sa Bošnjacima.
Razlog radi kojeg je Amerika htjela ugurati Hrvate u federaciju zajedno sa Bošnjacima, je taj da je to jedini način na koji bi Amerika mogla kontrolirati svoje strateške neprijatelje, odnosno Hrvate!
Tj. Amerika koristi Bošnjake kao sredstvo protiv Hrvata, a ne obrnuto!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ti si lud.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
doc je napisao/la:
Ti si lud.


A ti si valjda normalan zato jer smatraš da je Amerika saveznik BIH Hrvata protiv Bošnjaka, zar ne?
Vidimo koliko je to savezništvo dobro za BIH Hrvate, zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ne ja to ne smatram.

Tako da ne znam kakve veze to izmišljavanje mojih stavova ima veze s onim suludim konstrukcija gore.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8156
john666 je napisao/la:
svoje strateške neprijatelje, odnosno Hrvate!


Ne znam na osnovu čega smo im mi strateški neprijatelji,
uvjeren sam da 90% amera ni ne zna da postoje Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BIH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
protein je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Odakle ti ovaj biser?


Općepoznato. James Baker bio je državni tajnik za vrijeme administracije Busha starijeg. Tek dolaskom Clintona stvari se mijenjaju po pitanju angažmana SAD.

Nemoj biti siguran.Onda jos jedino ti vjerujes da se americka politika mijenja promjenom administracije.
Temelje je udario Regan a nakon njega svi svoj dio odradili.
Kad je Markovic trazio dodatni kredit od Busa starijega ( nakon sto je Baker javno pricao da je za mirni dogovor), Bus mu ukinuo i ono sto je do tada primao (zakonom o aproprijaciji) i fakticki zadao poslednji udarac drzavi u komi. Klinton je tek pogrebnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Ah, pa nije mu Bush ukinuo i ono što je do tada primao zato da bi zadao udarac Jugoslaviji, već zato što su Markovićevi tehnomenadžeri požderali lovu. Plaćaš jedno, a oni troše na drugo. Razbacuju se tvojim novcima. Što bi drugo napravio nego prekinuo financiranje? Motiv dakle nije ubojstvo Jugoslavije, već je uvidio da lova kojom pumpaju Markovića da spasi državu ne ide kamo bi trebala pa je samim time nema smisla ni slati.

Slično nešto se po pitanju odnosa SAD prema BiH događa sada. Ulupali su silne novce Sarajevstancima, a oni ih umjesto na gospodarsko jačanje države potrošili na velikobošnjačenje i pritom pospremili podosta u svoje džepove i svoje rodbine. Jako slična situacija. I Amerima se to sada baš i ne sviđa. Pa zavrću pipu Sarajevdadu, čini mi se.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Amerika i njezin odnos prema BiH Hrvatima.
PostPostano: 11 tra 2014, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2014, 15:35
Postovi: 25
protein je napisao/la:
Zato jer svoja *** trebate čistiti sami. Isljučivo zaslugom Amera klima u FBiH nije sklona vehabijama. Da nije njihova utjecaja slavili biste ih po Sarajevdadu, dizali u nebesa.


2001. godine je Amerika sa tenkovima opljačkala Hercegovačku banku.
Hercegovačku banku koja NIJE financirala nikakve teroriste.
Ali kada bi se tu silu trebalo koristiti da se istjeraju vahabijska *** iz Bliskog Istoka, koji imaju radikalne, nasilne zamisli za BIH. onda odjednom Amerika to ne želi napraviti, zato jer to nije "njihova stvar".
Znači "njihova stvar" je bila pljačkanje Hercegovačke banke , ali tjeranje vahabijskih *** van iz BIH, je već "nešto potpuno drugo".
Zanimljivo... :tank


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO